خدای دانه های انار

به نقل از خبرگزاریها در مورد خدای دانه های انار : ۱) پوست و ریشه انار ضد کرم
۲) انار معتدل، مقوی، ملین، ادار آور و ضد تشنگی
۳) اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود.
۴) انی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن
۵) انار شیرین برای انی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود.
۶) انار شیرین سرفه را تسک. به نام مهربانترین لیلی زیر درخت انار نشست، درخت انار عاشق شد، گل داد، سرخ سرخ... گلها انار شدند، داغ داغ... هر اناری هزار دانه داشت. دانه ها عاشق بودند، بی ت د، انار ترک برداشت... خون انار روی دست لیلی چکید. لیلی انار ترک خورده را خورد. مجنون به لیلی اش رسید... خدا گفت: راز رسیدن فقط همین است، فقط کافیست انار دلت ترک بخورد... خدا گفت: لیلی یک . لیلی زیر درخت انار نشست.درخت انار عاشق شد.گل داد سرخ سرخ.گلها انار شد داغ داغ.هر اناری هزار دانه داشت.دانه ها عاشق بودند.دانه ها توی انار جا نمیشدند.انار کوچک بود.دانه ها ترکیدند.انار ترک برداشت.خون انار روی دست لیلی چکید.لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید.مجنون به لیلی اش رسید.خدا گفت: راز رسیدن فقط همین است.کافی است انار دلت ترک بخورد. ع بغل عاشقانه دختر و پسر در غروب درست شکلات انار 
شکلات انار … یه دسر خوشمزه و آسان شکلاتی که پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر دست به کار شوید ! 
مواد لازم برای تهیه شکلات انار : 
یک عدد انار بزرگ 

یک فنجان شکلات تلخ طرز تهیه شکلات انار : 
ابتدا شکلات‌های تلخ را روی حرارت ذوب کرده. در ادامه انار را دانه کرد. به نام اویی که وصل می کند پارسال همین ایام چه روزهای شیرین و مبارکی در آستانه ی رقم خوردن بود. شما در آن ور دنیا دعا کنید برای همسر خوب و من در این ور دنیا مستاصل باشم در انتخاب؛ و در اوج استیصال سر سجاده از او بخواهم که آنچه مرضی اش است نصیبم کند. و ماجرا از رمضان المبارک سر برآورد.
هنوز هم باورش برایم سخت و شیرین است. چطور می شود که . ظهر خوبیست
من اتاق نشینم
بر صندلی نشسته ام
پشت میز به پنجره ای نگاه می کنم
که تازه آن هم بسته است
می خواهم بدانی تنهایم
روی میز ظرف میوه ای گذاشته ام
و به آن نگاه می کنم
وضعم خوب است؟
چقدر هم
کارگری هستم که با حقوق یک ماهم
این میوه ها را یده ام
موز و آلبالو و پرتقال و سیب و انگور
پلاستیکی
دروغ گفتم
محققان طب قرآنی بر این عقیده اند که انار به عنوان یک میوه بهشتی، به این سبب در فصل پاییز به بار می نشیند که فصل پاییز فصل خزان درختان و گرفتگی آسمان است و دانه های انار برای جلوگیری از افسردگی و نگرانی بسیار مفید و سبب شاد می شود. انار یکی از میوه های درختی است که دانه هایی اغلب قرمز و گاهی سفید یا به رنگ هایی بین آن دو دارد و رنگ پوست آن نیز اغلب قرمز و گاه سیاه و یا تقریباً زرد است. کشور ایران با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن انار، بزرگ ترین تولید کننده انار در دنیا و کشور هندوستان نیز دومین کشور تولید کننده است. انار در رنگ های مختلف از سفید تا سیاه وجود دارد و تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می تواند رشد کند و میوه دهد، ولی آب زیاد در زمان رسیدن میوه باعث ترک خوردن آن میوه می شود. انار، گرمای زیاد با باد خشک و سرمای تا ۱۰- درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند. و اما همزمان با فصل برداشت انار، بهتر است تا چهل خواص دارویی این میوه بهشتی را بشناسید. چهل خواص دارویی انار:
در ادامه مطلب ببینید چه ی میداند در دل پرنده ها چه میگذرد وقتی اناری سرخ بر درختی استوار ایستاده و آن ها در اشتیاق دانه های دورن انار هستند و انار نمی افتد! آیا ی میداند؟ پ.ن: وقت رسیدن انار هاست، انار را باید وقتی چید که رسیده باشد، رسیده! زمان را نگه داشتم ام برای لحظه تماشایی افتادن انارها. سیب نوشت: موسیقی خونم پایین افتاده بود، نجواهای پاییزی ام را آ.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷ خداوند برای هر فصلی میوه ای مورد نیاز آن فصل آفریده و توصیه حکماء بر مصرف میوه در همان فصل رسیدنش است، یکی از میوه های با ارزش فصل پائیز که خداوند به ما ارزانی کرده انار است، این میوه بهشتی فوائد و خواص بسیاری دارد.

به گزارش ایسنا، انار از جمله میوه های بهشتی است که در قرآن کریم ا. لیلی زیر درخت انار نشست.

درخت انار عاشق شد، گل داد، سرخ سرخ.

گلها انار شد، داغ داغ. هر اناری هزارتا دانه داشت.

دانه ها عاشق بودند، دانه ها توی انار جا نمی شدند.

انار کوچک بود. دانه ها ترکیدند. انار ترک برداشت.

خون انار روی دست لیلی چکید.

لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید.

مجنون به لیلی اش رسید. دانه ها عاشق بودند،دانه ها توی انار جا نمی شدند.
انار کوچک بود .دانه ها ترکیدند.انار ترک برداشت.
خون انار روی دست لیلی چکید.
لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید.مجنون به لیلی اش رسید...
خدا گفت: "راز رسیدن فقط همین بود. کافی است انار دلت ترک بخورد." طرز تهیه سرکه انار.............................انار
روش اول ۱- انار شیرین را جمع اوری کرده کاملا تمیز می کنیم . ۲- انار را به چهار قسمت نموده. دانه های آن را جدا کنید. ۳- انار آماده را درون ظرف می ریزیم.و مقدار بر مبنا100گرم در یک کیلو گرم شکر و مقدار 100سی سی در لیتر سرکه بدون نگهدارنده و مقدار یک قاشق نانوایی را در آب ولرم آب نموده به مواد اضافه می . طرح کتابخوانی مرکز با الهام از طرح معرفی فرهنگ و فعالیتهای منطقه طرح رب انار است که طی پنج مرحله که توضیحات کامل آن می آید.، مراحل تهیه ی رب انار به اعضا آموزش داده می شود. مرحله اول: برداشت انار(هه نار رنیه ی)هنگام برداشت انار ،انارهای ترکیده یا انارهایی که پوست آنها ترک عمیق برداشته و دانه های آن عیان شده است را از انار سالم یا خطی (اناری که پوست آن ترک کمی برداشته اما دانه آن معلوم نیست در واقع ترک آن عمیق نمی باشد ) جدا نموده و برای خوراک روزانه و مصارف دم دستی مانند آب انار و آش انار و از همه مهم تر تهیه رب انار استفاده می نمایند. مرحله دوم: دانه گیری(هه نار ئه ره ته کنای)انارهای آماده برای رب با کمی آب برای برطرف شدن گرد و خاک آن شسته میشود و بعد با چوبی کوتاه بر پوست انار کوبیده می شود و دانه های انار با این ضربات پی در پی از پوست جدا شده و داخل ظرفی که معمولا تشت یا دیگ است و در زیر دست قرار دارد ریخته می شود. مرحله سوم: آب گرفتن دانه های انار( قه م شیلای) یک نفر با چکمه داخل جای مخصوص گرفتن آب می رود و با لگد دانه های انار که در گونی مخصوص قرار دارد آب آنها را می گیرد. مرحله چهارم: جوشاندن آب انار(گرینای دلی قازانی)آب انار روی آتش گذاشته می شود تا مدت زیادی بجوشد و در این مرحله باید به طور مستمر آب انار با کفگیر همزده شود که ته نگیرد و آب اضافی آن تبخیر و آب انار غلیظ یا آنچه این همه برایش زحمت کشیده شده است یعنی رب انار بدست آید. مرحله پنجم: آماده سازی رب انار جهت فروش(پاری ی روگناری و بسته بندی کره یش).رب انار توسط صافی تصفیه مشود و در ظرف های مخصوص ریخته می شود و به بازار عرضه می شود. لازم به ذکر است که این طرح به علت بومی بودن مورد استقبال زیاد اعضا بود و در روزهایی که گذشت شاهد افزایش چشمگیر فعالیت کتابخوانی در اعضا بوده ایم. تصاویری از برنامه: غذاهای سنتی را میتوان با کمی ذوق و سلیقه ، تغییر داد . این خورش بادمجان نیز با انار مزه دار شده و با مزه ملسی که دارد ،مورد پسند طرفداران مزه ترش و شیرین خواهد بود . مواد لازم برای دو نفر :
گوشت مرغ ۴۰۰گرم
دانه انار ۱پیمانه
آب انار ۲ پیمانه
پیاز متوسط ۱عدد
روغن ۲ق س
بادمجان قلمی ۳ عدد


روش تهیه:
پیاز را پ. لیلی زیر درخت انار نشست. درخت انار عاشق شد. گل داد سرخ سرخ. گلها انار شد داغ داغ. هر اناری هزار دانه داشت. دانه ها عاشق بودند. دانه ها توی انار جا نمی شدند. انار کوچک بود. دانه ها ترکیدند. انار ترک برداشت. خون انار روی دست لیلی چکید. لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید. مجنون به لیلی اش رسید. خدا گفت:
راز رسیدن فقط همین است. کافی است انار . دانه های دلم را مثل انار دان میکنم...
دانه های دلم را نگه داشته بودم برای تو؛
فقط برای تو...
بیا! بیا و دلم را دان کن برای خودت؛
هر چند که دلم انار نباشد...
اما تو بیا!
بیا و به حالِ اناریِ دلم بنگر... نگذار این نیامدن، انقدر دیر بشود که
این دانه های دل، خشک شوند...
رنگ ببازند، بی طعم و بو و طراوت...
بیا و به حالِ اناریِ دلم بنگر...
دان کن این دل بی سامان را...
انگار کن دلم انار است...

لیلی زیر درخت انار نشست.

درخت انار عاشق شد، گل داد، سرخ سرخ.

گلها انار شد، داغ داغ. هر اناری هزارتا دانه داشت.

دانه ها عاشق بودند، دانه ها توی انار جا نمی شدند.

انار کوچک بود. دانه ها ترکیدند. انار ترک برداشت.

خون انار روی دست لیلی چکید.

لیلی انار ترک خورده را از شاخه چید.

مجنون به لیلی اش رسید.

خدا گفت: راز رسیدن فقط همین بود.

کافی است انار دلت ترک بخورد. صادق(ع) می فرماید: پنج چیز میوه بهشتى است در دنیا: انار میخوش، سیب لبنانى،انگور، گلابى و ماى مشانى (نوعى از بهترین ما). خوردن میوه ای که تا یک سال را دور می کند پیغمبر اکرم (ص) فرمود:

در هر انارى دانه ‏اى بهشتى وجود دارد، چون دانه‏ هایى از انار فرو ریخت بردارید، که آن دانه‏ ها وارد معده مسلمانى نشود مگر آنکه تا ۴۰ روز او را نورانى بدارد.

در باره ششم (ع) روایت است که هر شب انار تناول می فرمود.
مؤمنان (ع) می فرمایند:انار را با پیه آن ( ‏هاى درون آن) بخورید که معده را پاک میکند، و هیچ دانه‏ اى از انار در معده مسلمانى قرار نگیرد مگر آنکه او را نورانى گرداند و تا ۴۰ روز و وسواس را از او دور سازد.

و از مؤمنان (ع) روایت شده که می فرمایند: حضرت وقت انار خوردن دستمالى می گسترد، و مى ‏فرمود:
در انار دانه‏ هایى بهشتى نهفته است، گفتند یهود و نصارى و دیگر ان از آن مى‏ خورند، فرمود در موقع انار خوردن آنها خداوند ملکى میفرستد که آن دانه ‏هاى بهشتى را ببرد تا خوراک آنها نگردد.
صادق(ع) می فرماید: پنج چیز میوه بهشتى است در دنیا: انار میخوش، سیب لبنانى،انگور، گلابى و ماى مشانى (نوعى از بهترین ما).

و نیز از آن حضرت است که می فرمایند: هر انارى را تا آ بخورد، خداوند تا صد روز را از وسوسه دل او باز دارد، و هر سه انار کامل بخورد، خداوند یک سال را از او دور کند، و هر که خداوند تا یک سال را از دل او براند گناه نکند، و هر گناه نکند به بهشت رود.

پی نوشت:مکارم الأخلاق / ترجمه میرباقرى، ج‏۱، ص‏ طرز تهیه سرکه انار.............................انار
روش اول ۱- انار شیرین را جمع اوری کرده کاملا تمیز می کنیم . ۲- انار را به چهار قسمت نموده. دانه های آن را جدا کنید. ۳- انار آماده را درون ظرف می ریزیم.و مقدار بر مبنا100گرم در یک کیلو گرم شکر و مقدار 100سی سی در لیتر سرکه بدون نگهدارنده و مقدار یک قاشق نانوایی را در آب ولرم آب نموده به مواد اضافه می کنیم و یا مقدار یک کفه دست نان روی مواد قرار می دهیم و ۴/۱ روی ظرف را خالی نگه می داریم تا زمانی که براثر تخمیر بالا آمد جای کافی داشته باشد. ۴- ظرف را در جای گرم در دمای 28الی 30 درجه نگهداری می کنیم. ۵- بعد از تخمیر شدن انار ها حدود 2/3ماه انار تخمیر شده را صاف می کنیم. ۶- مایه صاف شده را در ظرف در بسته می ریزیم بعد از مدت ۱۵ روز قابل مصرف می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نشده است. روش دوم ۱- انار شیرین را جمع اوری و کاملا تمیز کرده. ۲- انار را به چهار قسمت تقسیم می کنید و دانه های آن را جدا می کنید. ۳- انار آماده شده را به وسیله آب میوه گیری آب آن را می گیرید. ۴- آب انار را درون ظرف ریخته به ازای هر یک کیلو آب انار یک لیوان سرکه اضافه می کنید(بر مبنای هر یک کیلو اب انار 100گرم شکر اضافه کرده کاملا مخلوط می کنیم و مقدار 10گرم یا مقدار کمی نان خشک روی اب انار میریزیم). ۵- در جای گرم با دمای 28الی 30درجه نگهداری می کنید. ۶- مدت کمتر از ۴۰الی 50 روز قابل استفاده می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نمی شود و نیاز به صاف ندارد و اگر مدت طولانی نگهداری شودبه عنوان سرکه مادر استفاده می کنند. روش تهیه سرکه با دستگاه سرکه ساز(استاتور )کمی با روش خانگی فرق دارد. مصرف یک لیوان آب انار می تواند باعث افزایش ترشح هورمون تستوسترون، هم در مردان و هم در ن شود. این ح ، به خودی خود میل را افزایش می دهد. محققان می گویند ترکیبات موجود در انار، شبیه هورمون های در بدن انسان ها هستند و به همین دلیل هم مصرف انار و آب انار طبیعی می تواند باعث افزایش میل و اشتیاق شود. انار

انار اولین بار در شرق ایران یافت شد و بعد به هندوستان، آفریقا، چین، اروپا و برده شد.

برای هزاران سال انار به عنوان گنجینه قدرت شناخته می شد. انسان ها برای زیبا تر شدن از این میوه استفاده می د. در مصر، مردگان را با انار دفن می د.

در چین، هسته انار را شکر می زنند و در جشن عروسی برای خوشبختی عروس و داماد آن را می خورند.

انار جزوی از نشانه و سمبل نجابت در مردم اسپانیا است.قیمت : 15000 تومان


انار دون کن پارسینا

وسیله ای جدید و خلاقانه برای دون انار

به راحتی هزاران دانه انار را تنها در دو دقیقه دان کنید

بدون اینکه دست های شما رنگ بگیرد

مناسب و موردنیاز برای هر خانه 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] انار در سفره شب یلدا نماد شادی و زایش است و ایرانیان به شیوه های مختلف انار شب یلدا را تزیین می کنند. طرز تهیه سرکه انار.............................انار
روش اول ۱- انار شیرین را جمع اوری کرده کاملا تمیز می کنیم . ۲- انار را به چهار قسمت نموده. دانه های آن را جدا کنید. ۳- انار آماده را درون ظرف می ریزیم.و مقدار بر مبنا100گرم در یک کیلو گرم شکر و مقدار 100سی سی در لیتر سرکه بدون نگهدارنده و مقدار یک قاشق نانوایی را در آب ولرم آب نموده به مواد اضافه می کنیم و یا مقدار یک کفه دست نان روی مواد قرار می دهیم و ۴/۱ روی ظرف را خالی نگه می داریم تا زمانی که براثر تخمیر بالا آمد جای کافی داشته باشد. ۴- ظرف را در جای گرم در دمای 28الی 30 درجه نگهداری می کنیم. ۵- بعد از تخمیر شدن انار ها حدود 2/3ماه انار تخمیر شده را صاف می کنیم. ۶- مایه صاف شده را در ظرف در بسته می ریزیم بعد از مدت ۱۵ روز قابل مصرف می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نشده است. روش دوم ۱- انار شیرین را جمع اوری و کاملا تمیز کرده. ۲- انار را به چهار قسمت تقسیم می کنید و دانه های آن را جدا می کنید. ۳- انار آماده شده را به وسیله آب میوه گیری آب آن را می گیرید. ۴- آب انار را درون ظرف ریخته به ازای هر یک کیلو آب انار یک لیوان سرکه اضافه می کنید(بر مبنای هر یک کیلو اب انار 100گرم شکر اضافه کرده کاملا مخلوط می کنیم و مقدار 10گرم یا مقدار کمی نان خشک روی اب انار میریزیم). ۵- در جای گرم با دمای 28الی 30درجه نگهداری می کنید. ۶- مدت کمتر از ۴۰الی 50 روز قابل استفاده می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نمی شود و نیاز به صاف ندارد و اگر مدت طولانی نگهداری شودبه عنوان سرکه مادر استفاده می کنند. روش تهیه سرکه با دستگاه سرکه ساز(استاتور )کمی با روش خانگی فرق دارد. قرار بود همه ی انگشت هایت را یکی یکی ببوسم. قرار بود وقتی آمدی، یک شال گردن هدیه ات کنم و برویم دنبالِ پارچه ی گل دار بگردیم برای پیراهن. قرار بود ببرمت کل پاساژها را بگردیم دنبالِ کفش. قرار بود هر وقت دیدم ات، یک کاسه ی پر انارِ دانه دانه شده برایت بیاورم و کلی ذوق کنی. گفته بودی انار دوست داری؛ یک بار گفتی اگر سارا میوه بود، انار بود. .
فیله مرغ مرینت شده (در زعفران آبلیمو نمک فلفل ادویه تندوری پاپریکا پیاز فلفل دلمه ای) را طولی نصف کرده بصورت ح ونی در آورده و با پیاز و فلفل دلمه ای به سیخ کشیده وسرخ کرده و با رب انار و دانه های انار و کمی آب انار و پیاز داغ و دارچین گذاشته به روغن بیفته
در صورت تمایل کمی هم رب گوجه برای خوش رنگتر شدنش زده
نوش جان آموزش درست سالاد انار مخصوص شب یلدا ۹۳ salad anar yekdost.ir آموزش درست سالاد انار مخصوص شب یلدا ۹۳ آموزش تهیه و درست سالاد انار مخصوص شب یلدا زمستان ۹۳ که دستور تهیه آن در سایت تفریحی یک دوست آمده است را می توانید مطالعه کنید . طرز تهیه سالاد انار :
پنیر را به مدت نیم الی سه ربع ساعت در آب گذاشته تا بی نمک شود . پرتقال ها را طوری پوست ید که به گوشت پرتقال برسد بعد هر قاچ پرتقال رابا کارد دانه دانه جدا کنید . نیمی از انار های دانه شده و پرتقال را در دیس بریزید و آب پرتقال هم بریزید سپس خامه و پنیر و وانیل و شکر را می کرده و اضافه کنید و دو باره با انار و پرتقال و با تزئینی از پسته روی خامه را بپوشانید. مواد لازم برای سه نفر : پرتقال ۳ عدد انار ۱ عدد آب پرتقال طبیعی یک چهارم لیوان پنیر خامه ای بدون نمک به اندازه ۲ الی ۳ قوطی کبریت خامه ۴ قاشق وانیل قدری شکر ۱ الی ۲ قاشق چایخوری خلال پسته برای تزئین

قرار بود همه ی انگشت هایت را یکی یکی ببوسم. قرار بود وقتی آمدی، یک شال گردن هدیه ات کنم و برویم دنبالِ پارچه ی گل دار بگردیم برای پیراهن. قرار بود ببرمت کل پاساژها را بگردیم دنبالِ کفش. قرار بود هر وقت دیدم ات، یک کاسه ی پر انارِ دانه دانه برایت بیاورم و کلی ذوق کنی. گفته بودی انار دوست داری؛ یک بار گفتی اگر سارا میوه بود، انار بود. قرا. راستی گفته بودم ؟!!! درون چشمهایت سبد سبد انار نشسته است !! که من ، همین بانوی همیشه عاشق دلش برای دانه دانه هایش تنگ میشود! وقتی که میخندی و شکفته می شوند... ساوا سفر بهانه ای بیش نیست تو خود ،دلیل تمام راهها و جاده هایی، من که هزار نامه ی مهر وموم شده را از نگاهت میخوانم روزها پی در پی با تو در سفرم ... تو فقط برایم بخند.. ترشیِ زمستانیِ انار و لبو + طرز تهیه از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز تهیه ترشی انار و لبو را به شما آموزش داده ایم که مطمئنا طرفدار آن می شوید. از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز تهیه ترشی انار و لبو را به شما آموزش داده ایم که مطمئنا طرفدار آن می شوید.
 مواد مورد نیاز:
     انار: 1 کیلوگرم
    چغندر (پخته و رنده شده): 500 گرم
    سرکه انگور: 1 پیمانه
    آب انار: 1 لیتر
    پودر گلپر: 1 ق س
    پودر گشنیز: 1 ق س
    سیاه دانه: 2 ق س
    فلفل قرمز: 1 ق س
    نمک: به میزان لازم
   روش پخت:
  1- یک دوم قاشق سوپخوری نمک و انار را داخل کاسه ای با هم ملخوط کرده، بعد حدود 6 ساعت داخل ظرف درداری در دمای محیط بگذارید تا نرم شود.
 2- داخل قابلمه ای (مسی یا آلومینیومی نباشد) سرکه انگور (یا سرکه انار و یا سرکه لبو) و آب انار را ریخته و به مدت 5 دقیقه بجوشانید. سپس جغندر (از قبل با پوست پخته، سپس پوست آن را جدا کرده و به صورت سرد رنده شده) و انار را به آن افزوده و به مدت 2 دقیقه بجوشانید. بعد از روی حرارت برداشته و بگذارید تا سرد شود.
3- پودر گلپر، پودر گشنیز، سیاه دانه و پودر فلفل قرمز را به مواد افزوده و در ظرف درداری داخل یخچال بگذارید.
•    این ترشی بعد از یک هفته قابل استفاده است. طرز تهیه سرکه انار.............................انار
روش اول ۱- انار شیرین را جمع اوری کرده کاملا تمیز می کنیم . ۲- انار را به چهار قسمت نموده. دانه های آن را جدا کنید. ۳- انار آماده را درون ظرف می ریزیم.و مقدار بر مبنا100گرم در یک کیلو گرم شکر و مقدار 100سی سی در لیتر سرکه بدون نگهدارنده و مقدار یک قاشق نانوایی را در آب ولرم آب نموده به مواد اضافه می کنیم و یا مقدار یک کفه دست نان روی مواد قرار می دهیم و ۴/۱ روی ظرف را خالی نگه می داریم تا زمانی که براثر تخمیر بالا آمد جای کافی داشته باشد. ۴- ظرف را در جای گرم در دمای 28الی 30 درجه نگهداری می کنیم. ۵- بعد از تخمیر شدن انار ها حدود 2/3ماه انار تخمیر شده را صاف می کنیم. ۶- مایه صاف شده را در ظرف در بسته می ریزیم بعد از مدت ۱۵ روز قابل مصرف می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نشده است. روش دوم ۱- انار شیرین را جمع اوری و کاملا تمیز کرده. ۲- انار را به چهار قسمت تقسیم می کنید و دانه های آن را جدا می کنید. ۳- انار آماده شده را به وسیله آب میوه گیری آب آن را می گیرید. ۴- آب انار را درون ظرف ریخته به ازای هر یک کیلو آب انار یک لیوان سرکه اضافه می کنید(بر مبنای هر یک کیلو اب انار 100گرم شکر اضافه کرده کاملا مخلوط می کنیم و مقدار 10گرم یا مقدار کمی نان خشک روی اب انار میریزیم). ۵- در جای گرم با دمای 28الی 30درجه نگهداری می کنید. ۶- مدت کمتر از ۴۰الی 50 روز قابل استفاده می باشد. توجه: در این روش از آب استفاده نمی شود و نیاز به صاف ندارد و اگر مدت طولانی نگهداری شودبه عنوان سرکه مادر استفاده می کنند. روش تهیه سرکه با دستگاه سرکه ساز(استاتور )کمی با روش خانگی فرق دارد. آفت کرم گلوگاه انار در محصول انار خسارات جبران ناپذیری به کشاورزان وارد و یکی از موانع مهم تولید این محصول بشمار می آید. کارشناس هواشناسی شهرستان انار گفت: ریزگردها و غبار امروز شهر انار را فرا گرفته و شعاع دید را به شدت کاهش داده است. خواص انار از نظر رضا(ع) خوردن انار جدای از فواید تغذیه ای از جنبه های دارویی و اثرات درمانی نیز قابل توجه است. انار برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها از جمله تصلب شرائین ، سرطان و همچنین کمک به طول عمر و کند واکنش های پیر شدن سلول ها تأثیرات فراوانی دارد. به ادامه مطلب بروید ... بدین وسیله به اطلاع ماقاضیان محترم می رسانم مقداری بذر انار موجود می باشد و به فروش می رسد. این بار متعلق به یکی از همکارانمان در شیراز می باشد و ایشان در تماسی که با بنده داشتند از ما خواستند تا در صورت امکان برای بار موجوذ بازاری کنیم. بار موجود تمیز و تحویل شیراز می باشد. از متقاضیان محترم تقاضا میگردد با شماره تلفن های ویلاگ تماس . خواص انار ملامحله خواص انار انار درخت کوچکی است که ارتفاع آن تا 6 متر می رسد و در مناطق نیمه گرمسیری می روید. شاخه های آن کمی تیغدار و برگهای آن متقابل، شفاف و ساده است. گلهای انار درشت و به رنگ قرمز اناری ولی بی بو می باشد. میوه آن کروی با اندازه های مختلف دارای پوستی قرمز رنگ و یا زرد رنگ می باشد.
انار میوه ای است سرشار از ویتامین و به علت داشتن آهن و سایر عناصر دیگر دیر هضم می باشد .خوردن دانه های انار به مراتب بهتر از... بقیه در ادامه مطلب مردم ساوه و زرندیه معتقد است ایستگاه تحقیقات انار این شهرستان در شأن و متناسب با نام و آوازه شهر یاقوت های سرخ نیست. شهلا میرگلوبیات با اشاره به بازدید خود از ایستگاه تحقیقات انار شهر ساوه اظهار داشت: محصول انار شناسنامه و تاریخ مردم ساوه است. این شهر خاستگاه تولید مرغوب ترین انار است که آوازه و شهرت جهانی دارد. مردم ساوه و زرندیه معتقد است ایستگاه تحقیقات انار این شهرستان در شأن و متناسب با نام و آوازه شهر یاقوت های سرخ نیست. شهلا میرگلوبیات با اشاره به بازدید خود از ایستگاه تحقیقات انار شهر ساوه اظهار داشت: محصول انار شناسنامه و تاریخ مردم ساوه است. این شهر خاستگاه تولید مرغوب ترین انار است که آوازه و شهرت جهانی دارد. تحقیقات دانشمندان روی دانه های برف ثابت کرده است که هیچ دانه برفی شبیه دانه برف دیگری نیست. بسمه تعالی انار و دانه های یاقوتی آن هزاران سال است، که بعنوان دارو مصرف می شود. از خواص و فواید انار می توان به اثرات درمانی و بهبود دهنده آن در بیماریهای قلبی، فشار خون بالا و بعضی از انواع سرطان همچون سرطان پروستات اشاره کرد. یکی از آ ین تحقیقات دانشمندان در مورد خواص و فواید انار نتیجه می گیرد، که مصرف روزانه یک لیوان آب انار برای مدت دوهفته میزان تستوترون موجود در بزاق را 24 درصد افزایش داده و تاثیراتی هم برروی فشارخون، اضطراب و احساسات افراد دارد. انار سرشار از آنتی ا یدان بوده در حدود وبه اندازه چای سبزو دارای مقادیر زیادی ویتامینc وپتاسیم می باشد و هرچند تحقیقات علمی کامل تر و بیشتری لازم است، اما طبق بعضی از تحقیقات ممکن است فواید درمانی زیر را بدنبال داشته باشد:انار معتدل، مقوی، ملین، ادارآور و ضدتشنگیاگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود. انی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن انار شیرین برای انی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود. انار شیرین سرفه را تسکین می دهد و صدا را باز می کند (میوه مخصوص خوانندگان و مداحان)انار شیرین خارش های بدن را تسکین می دهد.انار باز کننده ادرار و تقویت کننده دستگاه ادرار و مثانه است.انار شیرین مقوی معده و کبد است. انی که بیماری قند دارند از انار استفاده کنند. 115.jpeg انار پلو انار پلو خوشمزه و جدید برای دوستداران انار می باشد، با درست این پلو مزه ای جدید و جالب از مخلوط انار، کشمش و پسته را تجربه می کنید.
هر خانواده ایرانى در هر جایى به سبک آداب و رسوم نیاکان خود براى یلدا شام تهیه مى کند. شام یلدا معمولاً یکى از خوش خوراک ترین غذا هاى اقوام مختلف است.
غذای اصلی این شب، خورشت فسنجان است. اما در برخی استان ها غذاهای دیگری هم رایج است. در شمال ایران گیلانى ها یا سبزى پلو درست مى کنند یا ترشى تره و در کنار آن سرسفره غذا ماهى سفید و یا ماهى دودى مى گذارند.
اما در شیراز غذاى ویژه سفره یلدا هویج پلو است. شیرازى ها معمولاً براى شب یلدا سفره پهن مى کنند. کنار غذا انواع تنقلات مربوط به یلدا را بر سرسفره مى گذارند. مواد لازم : برنج 2 لیوان . دانه انار 1 لیوان . مرغ 2 عدد . گشنیز د شده 1 لیوان پیاز 2 عدد . خلال پسته نصف لیوان . زعفران دم کرده 3 قاشق غذاخوری . نمک مقدار لازم طرز تهیه : های مرغ را به همراه 1 عدد پیاز ، کمی زردچوبه ، نمک و 2 لیوان آب درون قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزند ، های مرغ پخته شده را ریش ریش کنید و کنار بگذارید. برنج را 30 دقیقه قبل از پخت خیس دهید ، برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و نرم شود سپس آبکشی نمائید ( زمانی باید برنج را آبکشی کنید که وقتی دانه برنج را میان دو انگشت میفشارید اطراف دانه برنج نرم و مغز آن کمی خام باشد ). با نزدیک شدن شب یلدا یکی از دغدغه های خانم های خانه دار و خوش سلیقه استفاده از انار در غذاهای مخصوص این شب است.اگر شما هم چنین دغدغه ای دارید، به پیشنهاد ما انار را در سه غذای متفاوت و یل امتحان کنید. آفت یک دست سارها آمده اند تازه لادن ها پیدا شده اند من اناری را می کنم دانه،به دل می گویم: خوب بود این مردم،دانه های دلشان پیدا بود می پرد در چشمم آب انار،اشک می ریزم مادرم می خندد رعنا هم "سهراب سپهری" در استان اصفهان ۱۰ هزار تار باغ انار وجود دارد که شهرستان شهرضا با سطح زیر کشت ۱۶۵۰ تار انار، مقام سوم استان اصفهان را به خود اختصاص داده است. این میوه که به حق ” گوهرزمستانی ” نام گرفته است ، به خاطر فوایدی که برای تندرستی انسان دارد ، به ویژه اثرضد أ ایشی اش که حربه ای کارآمد علیه بیماری هاست، به تازگی سبب شده همگان به خوردنش روی آورند. از انار قدیم تا انار جدید پژوهش های انجام شده حاکی از آن […]