خشونت از کجا منشا میگیرد

به نقل از خبرگزاریها در مورد خشونت از کجا منشا میگیرد : د و با خشونت‏گر برخورد کنند و ایجاد مهر و محبت در میان اعضاى خانواده نمایند.
تغییر وضعیت جسمى، سکوت، گوش دادن به سخنان خشونت‏گرا، توجه به آثار خشونت و وضو گرفتن از راههاى کنترل خشم شناخته مى‏شود. از سویى دیگر حکومت‏ها با وضع برخى قوانین و مقررات مى‏توانند در راستاى کنترال خشم قدم بردارند.

کلید واژه‏ها: خشونت، خشونت خا. یک جامعه شناس با تحلیل علل رفتارهای خشونت آمیز، توجه به کاهش خشونت در جامعه را ضامن ارتقای امنیت در جوامع دانست.
مرجان انصاری، در خصوص وجود رفتارهای خشونت آمیز به عنوان عوامل مهم برای از میان بردن امنیت و آسایش در جامعه اظهار کرد: وجود رفتارهای خشونت آمیز در افراد، موضوعی شخصی نیست که به دیگر آحاد جامعه ارتباطی نداشته باشد چرا که قربانیان رفتارهای خشونت آمیز گاهی افراد بی گناه و اطرافیان هستند.
هیچ یک از افراد جامعه نمی توانند در قبال رفتارهای خشونت آمیز دیگران بی تفاوت باشند در واقع بی تفاوتی نسبت به این رفتارها، آسیب های زیادی را به جوامع وارد می سازد. ما آثار بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز را در اخبار و رویدادهای تلخ می بینیم.
رفتارهای خشونت آمیز به دلیل عدم مدیریت و کنترل خشم و هیجانات به وجود می آید و می تواند تبعات و خطرات بی شماری برای جامعه داشته باشد. باید ریشه های رفتارهای خشونت آمیز را به خوبی شناخت و آن را درمان کرد تا جامعه در ایمنی و امنیت باشد چرا که بی توجهی به درمان برخی رفتارهای خشونت آمیز واقعا تبعات جبران ناپذیری دارد.
منشا رفتار های خشونت آمیز در چیست ؟
ریشه بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز در کودکی است که گاهی با ش تن و ت یب اسباب بازی توام با خشم و غضب خود را نشان می دهد و گاهی با آسیب رساندن به خواهر و برادران کوچک تر نمود می یابد. ک نی که نمی توانند خشم و غضب خود را کنترل کنند و مدیریت آن را فرا نمی گیرند، رفتارهای خشونت آمیز خود را حتی در آزار رساندن به حیوانات نیز نشان دهند که این امر بسیار جدی و حائز اهمیت است.
هم چنین با توجه به ضرروت شناخت منشا رفتارهای خشونت آمیز باید بخش عمده ای از این رفتارها را در دوران کودکی و نوجوانی ریشه ی کرد.
جدا کننده متن وبلاگ لاینر وبلاگ خشونت، مقوله‏های مختلفی را در بر می‏گیرد که در تعریف آن باید ملحوظ شوند. معضلی که در مورد خشونت وجود دارد این است که اولین بار که به خشونت نگاه د، خشونت‏های جسمانی شدیدی بود که فرد را به بیمارستان می‏فرستاد. این نگاه از غرب شروع شد؛ حدود سال‏های ۱۹۶۷، ۱۹۶۸ اولین نگاه‏ها به خشونت پدیدار شد و تا الان که حدود سی سال (سه دهه) کار در مو. آزارهای کلامی، آزار های ، خشونت خانگی، خشونت های اجتماعی و سایر حوادثی مانند تغرض، اسیدپاشی و... از مصدایق خشونت علیه ن است.
۶۶٪ از ن ایرانی تحت خشونت خانگی بوده اند. از این تعداد ۳۸٪ تحت خشونت فیزیکی اند؛ یعنی از هر ۱۰ زن خشونت دیده، تقریباً ۴ نفر، کتک می خورند. بخشی از ن، از تحصیل٬ اشتغال٬ وج از کشور٬ تصمیم برای زمان و تعداد فرزندآوری و تعاملات اجتماعی حتی با خانواده خود، محروم می شوند. بخشی از آنها تحت خشونت اقتصادی اند یعنی حتی از درآمدی که خودشان به. ان شیعه بر عقل تأکید دارند. عقل ستیزی با ماهیت تشیع نمی سازد. عقالنیت مانع خشونت است اما
عقالنیت هم اگر مبتنی بر ایمان نباشد، می تواند منشأ خشونت شود.
جنایات جریان سلفی و تکفیری که داعیه تأسیس ت اسالمی عراق و شام را دارد همچنان در صدر
اخبار جریان دارد. سلفی گری پدیده جدیدی نیست و به نظر می رسد در شرایط تاریخی و اجتماعی خاصی

این تعبیر خشونت و متهم نمودن به خشونت رویه تبلیغاتی منفی است که غرب علیه علی الخصوص شیعه در پیش گرفته است،که متاسفانه افرادی که شناختی از واقعی ندارند و یا اطلاع ناقص دارند دست خوش این تبلیغات قرار گرفته و بعضا همان شیوه غرب را هم ادامه می دهند. اما واقعا خشونت چیست ؟ در کوتاه سخن به نظر می رسد خشونت فردی منظور نبوده ،بلکه م. «خشونت» همواره در تاریخ بشر قصه و غصه ای پردامنه داشته است. و این روزها به دلیل اقدام های خشونت آمیز ، خشونت و خشونت ورزی و دلایل زمینه ساز آن به دغدغه ای برای اهالی فکر بدل شده است. از این رو، 24 دی ماه مؤسسه پرسش میزبان مصطفی ملکیان و احسان شریعتی و کریم نصر شد تا درباره خشونت به بحث نشینند. تعریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیر. خشــــــــــــونت چیســـــــــــــت؟ خشونت یک کلمه عربی است که در لغت خشن شدن، در شت شدن و ( ضدنرمی ) را گویند. تعریف خشونت: رسانیدن ه-ر ن-وع ض-رر ب-ه دیگ-ران را خش-ونت گوین-د. بن-ا برای-ن خش-ونت نتنه-ا اب-راز خش-م و غض-ب ب-وده بلک-ه ساحه وسیع را در برمیگیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تش-کیل میده-د. خ-واه ض-ررها ی م-ادی باشد یا معنوی. در شرایطی که پرسپولیسی شدن گادوین منشا و همبازی شدن او با مهدی طارمی با استقبال هواداران این تیم شده اما خبرگزاری ایلنا در گزارشی به این نکته اشاره کرده که بعید است زوج طارمی و منشا تبدیل به یک زوج رویایی در خط حمله پرسپولیس شود.   به گزارش شفقنا ورزشی، گادوین منشا یکی از یدهای خوب پرسپولیس در فصل جابجایی تابستانی است که امید زیادی به درخشش او می رود. منشا فصل بسیار خوبی را با پیکان پشت سر گذاشت و امید زیادی دارد تا بتواند… دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مقابله با خشونت علیه ن گفت: از هر سه زن در جهان بیش از یک نفر خشونت جسمی و را تجربه کرده است. این تعبیر خشونت و متهم نمودن به خشونت رویه تبلیغاتی منفی است که غرب علیه علی الخصوص شیعه در پیش گرفته است،که متاسفانه افرادی که شناختی از واقعی ندارند و یا اطلاع ناقص دارند دست خوش این تبلیغات قرار گرفته و بعضا همان شیوه غرب را هم ادامه می دهند.
اما واقعا خشونت چیست ؟ در کوتاه سخن به نظر می رسد خشونت فردی منظور نبوده ،بلکه مراد خشونت دستگاه حاکمه است . خشونت ،و یا خشونت از نوع مدنی ویا بالاترخشونت در دستگاه حاکمه و ساختار آن نمونه ای از رفتارهایی که قرآن آنها را رفتار و یا گفتار ظالمانه و ستمگرانه و در نتیجه خشونت می شناسد، الف. خشونت های فردی 1. انسانی که به ناحق و بدون رواداشت مقررات و هنجارهای اجتماعی و دینی به قتل می رسد مظلوم است و مورد خشونت، پس آنکه جان وی را ستانده است ظالم است و خشونت گر:
«ولاتقتلوا النفس ی حرّم الله إلاّ بالحقّ و من قتل مظلوم. مهم ترین چالش بشر در جهان معاصر، خشونت است. به طوری که شرکت یوتیوب قصد دارد با استخدام ۱۰ هزار نفر در ۲۰۱۸ میلادی، ویدئوهای خشونت آمیز و تروریستی را از وب سایت خود پاک کند. خشونت ح ی از رفتار است که با استفاده از زور فیزیکی و یا غیر فیزیکی فرد خشن خواسته خود را به دیگران تحمیل می کند. خشونت ممکن است در اثر خشم اتفاق افتد. خشونت از نظر لغوی به معنای خشکی، تندی و سختی است. هرگونه رفتاری که با هدف وارد نمودن آسیب به یک یا بیش از یک پدیده صورت گیرد رفتار خشونت آمیز نام می گیرد. رفتار خشونت آمیز می تواند در سطح . مهدی طارمی، که در اواسط نیمه دوم و بعد از عملکردی ضعیف، جای خود را به منشا داده بود، بعد از گل مهاجم سیاه پوست سرخپوشان، به درون زمین دوید و اولین نفری بود که به منشا رسید و با واکنشی جالب او را در آغوش کشیدتا حاشیه ها بین این دو کاملا تمام شود. این انتقال قرار بود در نیم فصل صورت پذیرد اما مجید جلالی و باشگاه پیکان با این انتقال مخالفت د و البته منشا تحت قرارداد باشگاه پیکان بود و پرسپولیسی ها هم برای به خدمت گرفتن منشا باید یک میلیارد تومان… افشین پیروانی در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس درباره حضور منشا و احمدزاده و غیبت مهدی طارمی، اظهار کرد: اتفاق رخ داده بین منشا و احمدزاده یک بحث خانوادگی بود که در همه جای دنیا رخ می دهد. ۲۵نوامبر (روز جهانی ممنوعیت خشونت علیه ن) بهانه ای شد برای شکل گیری یک پویش که ضرورت و اهمیت توجه به مبارزه با خشونت علیه ن را گوشزد می کند. گادوین منشا ستاره نیجریه ای تیم فوتبال پیکان در گفت و گویی کوتاه با ورزش سه تاکید می کند با پرسپولیس قراردادی امضا نکرده است. گادومین منشا مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با 2 گل نیم فصل اول را خاتمه داد. منشا، بازیکنی پن ی زن به حساب می آید اما این بار به شکلی عجیب پن ی خود را از دست داد. گادوین منشا مهاجم اهل نیجریه پرسپولیس گفت: با ۱۰۰ هزار پرسپولیسی، السد را ش ت می دهیم. «منشا: وظیفه من «گ نی» است!» این خبر سوژه کارتون امروز خبر ورزشی شده است. پرسش و پاسخ با همراه با نخبه خداباوری ف ن
1- آیا علم توانسته است برای منشا حیات پاسخی فراهم کند؟
فرگشت و منشا حیات ادامه مطلب رو مه آرمان در گفت و گو با مینو مرتاضی فعال حوزه ن در زمینه خشونت علیه ن نوشت: بر اساس بررسی انجام شده 66 درصد ن ایرانی، از اول زندگی مشترکشان تاکنون، حداقل یک بار مورد خشونت قرار گرفته ‏اند. گادوین منشا روز گذشته در بازی برابر صنعت نفت نتوانست دروازه تیم آبادانی را باز کند. تعریف خشونت معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذا. خشونت ح ی از رفتار است که با استفاده از زور فیزیکی و یا غیر فیزیکی فرد خشن خواسته خود را به دیگران تحمیل می کند. خشونت ممکن است در اثر خشم اتفاق افتد. خشونت از نظر لغوی به معنای خشکی، تندی و سختی است. هرگونه رفتاری که با هدف وارد نمودن آسیب به یک یا بیش از یک پدیده صورت گیرد رفتار خشونت آمیز نام می گیرد. رفتار خشونت آمیز می تواند در سطح آگاهانه یا ناآگاهانه صورت گیرد. منبع : ویکی پدیا گادوین منشا در نبود مهدی طارمی می تواند پرسپولیس را در ج گ نان لیگ برتر صاحب ای جدی کند. پی بردن به خشونت درونی افراد با نگاه به راه رفتن شان

خشونت در این روزها به سراغ هر ی بروید،چرا که آدم ها مکر و حیله شان تمامی ندارد و این باعث خشونت فرد مقابل میشود و خیلی موارد دیگر. حالا ما یک نوع خشونت داریم به نام خشونت درونی،خب بریم سراغ یک سوال:خشونت درونی افراد چطور نمایان میشود؟چطور میتوانیم با نگاه به راه رفتن این فراد به خشونت درونی شان پی ببریم؟ ....

امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبستان در خصوص دلایل افزایش خشونت در جامعه گفت: به طور کلی ریشه خشونت از لحاظ اجتماعی و روانشناسی اجتماعی از خانواده آغاز می شود یعنی خانواده زمینه ساز خشونت و پرخاشگری در فرزندان خود هستند. گادوین منشا در تمرین صبح دیروز پرسپولیس ع عجیبی در کنار علیرضا بیرانوند ثبت کرد. حضور منشا در ترکیب اصلی، به سیستمی که برانکو برای این مسابقه انتخاب می کند بستگی دارد. بالا ه معلوم شد که چرا گادوین منشا علیرغم تائید توافق با پرسپولیس یکدفعه قید حضور در این تیم را زده است

پرخاشگری چیست ؟ عوامل زمینه ساز در پرخاشگری ک ن نقش خانواده در پرخاشگری ک ن خشونت در رسانه ها توصیه هائی برای والدین در برخورد با خشونت ناشی از رسانه ها خشونت در مدارس عواملی که به خشونت در مدرسه می انجامد با ک ن پرخاشگر چگونه رفتار کنیم ؟ توصیه هائی به والدین کنترل پرخاشگری کودک سلامت آنلاین- منشاء خشونت کجاست؟ برخی می گویند اگر رفاه داشته باشیم خشونت از بین می رود؛ آیا واقعا این طور است؟ آیا خشونت با احساس امنیت و نیز با نبود فضای گفتمان ارتباطی دارد؟ آیا مشکل ساختاری در جامعه داریم که این گونه به همدیگر با خشونت رفتار می کنیم؟ ادامه مطلب گادوین منشا به علت دریافت یک پیشنهاد نجومی منکر قراداد داخلی خود با سرخپوشان پایتخت شد. گادوین منشا که برای فصل آتی رقابت های رسمی، پیراهن پرسپولیس را به تن خواهد داشت، با حضور در هیأت فوتبال استان تهران قرارداد خود با پرسپولیس را به ثبت رساند. منشا با قراردادی دو ساله به پرسپولیس ملحق شده است. رئیس جمهور فرانسه در روز جهانی مبارزه با خشونت علیه ن اعلام کرد در هر سه روز یک زن در این کشور به علت خشونت و آزار جان خود را از دست می دهد. ●خشونت جسمی خشونت جسمی همان چیزی است که همه ما به عنوان مصداق جرم و خشونت بودنش با هم تفاهم داریم. ضرب و شتم، مشت زدن، گاز گرفتن، سیلی زدن، اسیدپاشی و. . . در گروه خشونت های جسمی قرار می گیرند و در صورتی که شاهدی برای وقوع آنها باشد یا اینکه جای ضربه ها روی بدن قربانی مانده باشد، از طریق قانونی قابل پیگیری است. در این فصل هرگز سابقه نداشته علیپور در 3 مسابقه متوالی موفق به گ نی نشود و البته هر گاه او در گ نی ناکام بوده منشا جبران کرده است.(مثل بازی فولاد خوزستان). اما در این 3 بازی اخیر، نه علیپور موفق به گ نی شده و نه منشا موفق شده جور علیپور را بکشد و پرسپولیس را به گل برساند. شناسایی منشا ژنتیکی مقاومت آنتی بیوتیک ها
دانشمندان درباره‌ی ریشه و منشا مقاومت آنتی‌بیوتیکی شواهد علمی محکمی را به دست‌ آورده‌اند که نشان می‌دهد منشا این مقاومت خود آنتی‌بیوتیک‌ها هستند. گادوین منشا مهاجم نیجریه ای تیم پیکان در هر دیداری که موفق به گ نی شده، تیمش با پیروزی از زمین مسابقه خارج شده است. پرسپولیس، استقلال و ان؛ این 3 تیم مشتریان اصلی گادوین منشا هستند. مهاجم نیجریه ای پیکان که این فصل 14 گل زده و در 6 بازی، دبل کرده است. یکی از مهمترین مسائل پرسپولیس در طی یکی دو هفته گذشته درخواست گادوین منشا از هافبکهای تیمش بوده. درست است گاهی برای انطباق قصه با واقعیت نمی توان از نمایش خشونت به عنوان یک واقعیت اجتماعی گذشت اما به شرطی که نمایش آن خشم در جهت تقبیح خشونت باشد و تاثیرات منفی خشونت با نمایش خشونت به گونه ای روایت شود که انزجار و تنفر از این ناهنجاری رفتاری در مخاطب را برانگیزاند نه این که خشونت را در بسته های جذاب رسانه ای ترویج دهد.   

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] برانکو در جدال مقابل استقلال خوزستان به گادوین منشا فرصت استراحت داد تا او خود را به بهترین شکل در فرم این مسابقه قرار دهد.