خلاصه شیمی مواد غذایی فاطمی

به نقل از خبرگزاریها در مورد خلاصه شیمی مواد غذایی فاطمی : 1-نام کتاب: هیدروکلوئیدها و خواص کاربردی آنها در صنایع غذایی نام نویسنده یا مولف: مسعود قنبری 2-نام کتاب: نقش آنزیم ها در صنایع غذایی نام نویسنده یا مولف: فاطمه رفیعیان، محمد فضیلتی، نجمه شمس 3-نام کتاب: مبانی و روشهای آزمایشگاهی الکتروشیمی (آزمایشگاههای شیمی تجزیه، تجزیه ی، تجزیه صنایع شیمیایی و صنایع غذایی) نام نویسنده یا مولف: محم. به گزارش مجله خبری سیرجان ،خانه بهداشت روستای حجت اباد سیرجان با همکاری دهیاری این روستا موفق شد پس از بازرسی از فروشگاههای مواد غذایی این روستا بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ گذشته اعم از کیک و بیسکویت ، شکلات ، آبمیوه ، خشکبار و حبوبات را کشف و با نظر مقامات مربوط، معدوم کند ..... کارشناس مسئول بهداشت محیط مواد غذایی مرکز بهداشت گفت: از سال گذشته تجهیزات مدرنی در اختیار معاونت‎های بهداشتی جهت تشخیص سریع تخلفات و تقلبات مواد غذایی برای بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی قرار داده شد. نیاز روز افزون به تا مین مواد غذایی و به خصوص مواد پروتئینی از مسائل عمده ای است که بخش عظیمی از سرمایه و انرژی ملتها و تها را به خود اختصاص داده است و اصولاٌ باعث دغدغه خاطر تها و ملتها گردیده است و از طرفی هزینه های سنگین تولید و عرضه گران قیمت این محصول و همچنین رشد تصاعدی جمعیت باعث فقدانیا کمبود مواد پروتئینی در رژیم غذایی گشته . مواد غذایی با محتوای بالای آب از کالری پایینی برخوردار بوده و سرشار از مواد مغذی هستند. از این رو، این مواد غذایی می توانند از احساس گرسنگی جلوگیری کرده و مواد مغذی لازم را در اختیار بدن قرار خواهند داد. رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو، در مورد فساد مواد غذایی کنسرو شده توضیحاتی ارائه داد. مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو علوم پزشکی کرمانشاه از کشف مواد غذایی فاسد خبرداد. همشهری آنلاین: رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو، در مورد فساد مواد غذایی کنسرو شده توضیحاتی ارائه داد. در این دوره از زندگی خود باید از مصرف مواد غذایی "دودی" نیز دوری کرد زیرا این مواد اثر منفی روی پوست دارند. هنگامی که غذا می خوریم، همواره تمام مواد مغذی موجود در مواد غذایی را دریافت نمی کنیم. زنجبیل به تنظیم گوارش و سوخت و ساز غذا کمک می کند و از این رو یک افزودنی خوب به رژیم غذایی برای جذب هرچه بیشتر مواد… ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید. رشته شیمی
هدف :

شیمی علم اتم ها، پیوندها و مولکول هاست. دانشی که می تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آن ها را از هسته اتم گرفته تا ک شان ها بررسی کند و رشته شیمی، رشته ای است که به پرورش متخصصانی می پردازد که با مطالعه و تحقیق و آزمایش به ابداع و نوآوری پرداخته و یا فرآورده های شیمیایی را کنترل می کنند.

محمدحسین رفیعی شیمی تهران در معرفی این رشته می گوید: «رشته شیمی دارای دو بخش علم شیمی و صنایع شیمی است که علم شیمی به عنوان یکی از علوم پایه زیربنای علوم مختلفی همچون بیولوژی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و رشته های متعدد ی است. اما صنایع شیمیایی عبارت است از صنایعی که در آنها واکنش شیمیایی انجام می گیرد یعنی اقسام مواد اولیه تبدیل به محصولات جدید می گردد که خواص این محصولات تا حدودی با مواد اولیه متفاوت است.»

وی در ادامه می گوید: «با توجه به تعریف فوق صنایع شیمی طیف گسترده ای از صنایع را در بر می گیرد که از آن جمله می توان به صنایع غذایی، داروسازی، پتروشیمی ، الیاف ، بهداشتی و آرایشی و صنایع تولید لوازم خانگی اشاره کرد.»

یکی دیگر از اساتید در معرفی این رشته می گوید: «بررسی و مطالعه اجمالی ترکیب، ساختار و ویژگی های ماده و همچنین کنترل آزمایشگاهی فرآیندهای شیمیایی، مطالب و فعالیتهایی است که در رشته شیمی در سطح کارشناسی ارائه می گردد. در سطح کارشناسی ارشد و ا نیز دانشجویان در گرایش های تخصصی این رشته که عبارتند از : شیمی آلی ، شیمی تجزیه ، شیمی معدنی ، شیمی فیزیک و شیمی کاربردی به صورت عمیقتری با بخشی از علم شیمی آشنا می گردند تا در آینده بتوانند مرزهای دانش شیمی را گسترش دهند گروه صنایع غذایی شیرین عسل پیشرو در صنعت شیرینی و شکلات علاقمندان این صنعت را جهت بازدید از غرفه این شرکت دعوت می نماید. نمایشگاه بین المللی مواد غذایی گلفود دبی تخصصی ترین نمایشگاه در صنعت غذا می باشد.
2 لغایت 6 اسفند ماه 1394 در مرکز نمایشگاهی دبی (dubai world trade centre) برگزار میگردد.
گروه صنایع غذایی شیرین عسل بار دیگر در این نمایشگ. بیشتر مردم فرض می کنند مواد غذایی خام مغذی تر از نمونه های پخته شده هستند. این مساله همواره درست نیست. پختن می تواند مواد مغذی در برخی مواد غذایی مانند گوجه فرنگی را افزایش دهد. ام اس
مقاله خدادادی درباره ام اس
مقدمه با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه کنونی رفتار و کردار و طرز تفکر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است. یکی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه کنونی, افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا, و آلودگی کلیه مواد غذایی است. ممکن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟ امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب, کمبود مواد غذایی باعث شده است که در صنعت کشاورزی و ژنتیک تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیکی گیاهان و استفاده از انواع کودهای شیمیایی برای افزایش محصول, این امر باعث شده تعادل مواد در خاک به هم خورده و بیشتر موادی که در کود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. مصرف مواد غذایی مختلف به تمام گروه های سنی، به خصوص ک ن و نوجوانان، توصیه می شود به این دلیل که رشد سریعی دارند و نیاز بدنشان به مواد مغذی مختلف، زیاد است. از این رو، باید هر روز انواع میوه ها، سبزی ها، گوشت و لبنیات را مصرف کنند و در هر وعده غذایی شان حداقل 3 گروه غذایی وجود داشته باشد. «پوستر سلامت» این هفته به تاثیر هریک از مواد غذا. هودهای شیمی هود شیمی نخستین سد محافظ برای کارکنان و محیط آزمایشگاه در هنگام کار با مواد خطرناک شیمیایی است. به عنوان یک قاعده کلی، هنگام کار با موادی که به طور محسوس فرار هستند، یا جزء مواد فوق العاده خطرناکی هستند که اصلی ترین روش ورود آنها به بدن از طریق تنفس است، باید از هود شیمی استفاده کرد. تمام هودهای شیمی باید بطور سالانه باز. یکی از راه های نگهداری مواد غذایی، منجمد آنهاست. به این ترتیب می توان مدت طولانی تری مواد غذایی را نگه داشت و این برای زندگی پرمشغله این روزها که افراد فرصت ید روزانه را ندارند، غنیمت است. تا چند وقت پیش فقط مرغ، گوشت و سبزی در قفسه های فریزر جا داشت اما حالا سبک زندگی به سمت و سویی رفته که مواد غذایی دیگری هم در این کمد منفی 15 درجه قر. خوردن بعضی از مواد غذایی به دلیل سرشار بودن از ویتامین، پروتئین، املاح و مواد معدنی نقش موثری را در شاد و جوان تر به نظر رسیدن صورت ایفا می کنند. با سلام و خسته نباشید خدمت شما گرامی
من امسال ارشد شرکت و با توجه به کلید اولیه قرار داده شده توسط سازمان سنجش درصدای زیر و بدست اوردم
میخواستم بدونم احتمال قبولی در دوره روزانه رو دارم یا نه
ممنون
شیمی مواد 66.66%
می ولوژی50%
تکنولوژی مواد غذایی 36.66%
اصول طراحی 18.33% با سلام بله انشاالله با سلام مباحث این pdf: 1. بیماری های ناشی از مواد غذایی 2. عوامل موثر بر رشد منابع آلودگی می مواد غذایی 3. تاثیر میزان aw مواد غذایی 4. تاثیر قدرت ا یداسون و احیاء 5. تاثیر مواد مغذی و ساختمان بیولوژیکی مواد غذایی 6. تاثیر عوامل محیطی از جمله حرارت و رطوبت 7. انواع عفونت ها و مسمومیت های غذایی 8. روش های نگهداری مواد غذایی 9. فساد انواعی از مواد غذایی برای این pdf روی تصویر کلیک کنید حجم فایل: 413 kb رییس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: مواد غذایی که به صورت فله ای عرضه می شود از کیفیت بالای بهداشتی برخوردار نیستند. سیر حاوی آلیسین یک نوع آنتی ا یدان است که یک ترکیب سولفوردار است و برای سم ز بهتر و موثرتر کبد لازم است سیر به کبد کمک می کند تا بدن را از آلودگی جیوه, بعضی مواد افزودنی موجود در غذاها و هورمون استروژن پاک کند. مواد غذایی مفید برای کبد مصرف بعضی از مواد […] برآورد می شود که غذای آلوده مسئول مرگ و میر بیش از دو میلیون انسان در هر سال باشد که سهم عمده ای از آن را ک ن شامل می شوند. باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و مواد شیمیایی می توانند باعث آلودگی مواد غذایی شوند. تغییر در فرایند تولید، توزیع و مصرف مواد غذایی همراه با تغییرات آب و هوایی ، بروز بیماری های نوپدید ومقاومت دارویی به میک. مصرف مواد غذایی تلخ بخشی از عادت های خوب و سالم غذایی است. بیش از ۵ تن مواد غذایی تاریخ گذشته توسط واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه از سطح اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی جمع آوری و معدوم گردید. اختصاصی از یاری فایل جزوه اصول تکنولوژی نگهداری مواد غذایی با و پر سرعت .
جزوه اصول تکنولوژی نگهداری مواد غذایی
جزوه اصول تکنولوژی نگهداری مواد غذایی جزوه اصول تکنولوژی نگهداری مواد غذایی حسن فاطمی 75 صفحه pdf  
با
جزوه اصول تکنولوژی نگهداری مواد غذایی
کاهش مصرف مواد قندی : آنچه مسلم است مصرف مواد قندی در میان مردم ، بیش از میزان نیاز روزانه آنهاست و دلیل اصلی این امر نیز، مصرف فراوان غذاها و نوشیدنی های آماده و پرشکر است. کاهش مصرف مواد قندی در رژیم غذایی بسیار اهمیت دارد که میان قندهای طبیعی و افزودنی تمایز قائل […] نوشته کاهش مصرف مواد قندی در رژیم غذایی اولین بار در سلامتی پد.
معمولا از هر 100 نفر، یک تا دو نفر دچار آلرژی غذایی است و این در حالی است که عدم تحمل مواد غذایی… مدیر شبکه بهداشت و درمان چرداول از کشف بیش از 450 کیلوگرم مواد غذایی فاسد شدنی و تاریخ مصرف گذشته از فروشگاه های تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان خبر داد. بهترین راه پیشگیری از پوسیدگی دندان،کاهش میزان و دفعات مصرف مواد قندی یا مواد غذایی حاوی شکر است. از نظر سلامت دهان زنجیره غذایی سالم، حاوی کمترین مقدار مواد قندی تصفیه شده (شکر) و مصرف مواد قندی در دفعات محدود و زمان های مناسب (مثلا قبل از وعده های غذایی روزانه) حائزاهمیت است. پوسیدگی دندان به عنوان شایع ترین بیماری دهان، محصول مست. اختصاصی از فایل هلپ طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 1200 تن بسته بندی مواد غذایی پودر در سال با و پر سرعت .
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 1200 تن بسته بندی مواد غذایی پودر در سال
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 1200 تن بسته بندی مواد غذایی پودر در سال بسته بندی به عنوان یک ابزار کارآمد سالهاست که مورد نظر کارشناسان علم بازاری قرار
گرفته است. استفاده از انواع مختلف بسته بندی ضمن اینکه قابلیت نگهداری بهتری را به کالا
میبخشد در ب سهم بالاتری از بازار برای کالای مورد نظر نیز مؤثر است.
نظریه پردازان بازاری ، دو نقش مهم برای بسته بندی متصور هستند که عبارتند از نقش
چنانکه از واژه به کار گرفته شده برای این نقش ها نیز برمیاید . promotive و نقش protective
نقش نخست به وجه نگهداری و دوام حاصل از بسته بندی و نقش دوم به جنبه آگاهی دهنده و
پیش برنده بسته بندی اشاره دارد. خلاصه طرح:
موضوع طرح:
دستگاه صادره کننده مجوز:
ظرفیت اسمی تولیدات: 1200 تن
نوع تولیدات: آرد گندم، برنج و نخودچی و ادویه جات بسته بندی شده
تعداد شاغلین: 16 نفر
سرمایه گذاری کل طرح: 3535.63 میلیون ریال
سرمایه گذاری ثابت: 2039.03 میلیون ریال
سرمایه در گردش: 1496.61 میلیون ریال
درآمد سالیانه: 12170.00 میلیون ریال
سود ویژه: 1540.12 میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه: 1.3 سال
نرخ بازدهی سرمایه: % 78.4 درصد
مشخصات سرمایه گذاری طرح:
تولید و بسته بندی مواد غذایی
وزارت صنایع و معادن

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 1200 تن بسته بندی مواد غذایی پودر در سال فایل pdf شامل 15 صفحه  تایید شده دفتر امور اقتصادی و تسهیلات بانکی وزارت تعاون
با
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 1200 تن بسته بندی مواد غذایی پودر در سال
12 مرکز غذایی غیربهداشتی پلمب و 2 هزار و 700 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در جهرم کشف شد. علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید. این مواد خوراکی را در یخچال نگهداری نکنید+ نگهداری مواد غذایی در یخچال به عادتی همه گیر بین افراد و خانمها تبدیل شده است، اما بسیاری از مواد غذایی هستند که اگر در این فضای سرد نگهداری شوند نه تنها کیفیت خود را از دست می دهد بلکه مدت ماندگاری آنها نیز کاهش می یابد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] با توجه به آ ین گزارش سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (fao)، با افزایش عرضه محصولات کشاورزی و انتظار برداشت فراوان، ماه پیش قیمت جهانی مواد غذایی کاهش یافت. این در حالی ست که قیمت جهانی مواد غذایی در ماه فوریه به بالاترین حد خود در دوسال گذشته رسیده بود. اختصاصی از هایدی طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 2075 تن بسته بندی مواد غذایی پودر و گرانول در سال با و پر سرعت .
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 2075 تن بسته بندی مواد غذایی پودر و گرانول در سال
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 2075 تن بسته بندی مواد غذایی پودر و گرانول در سال بسته بندی به عنوان یک ابزار کارآمد سالهاست که مورد نظر کارشناسان علم بازاری قرار
گرفته است. استفاده از انواع مختلف بسته بندی ضمن اینکه قابلیت نگهداری بهتری را به کالا
میبخشد در ب سهم بالاتری از بازار برای کالای مورد نظر نیز مؤثر است.
نظریه پردازان بازاری ، دو نقش مهم برای بسته بندی متصور هستند که عبارتند از نقش
چنانکه از واژه به کار گرفته شده برای این نقش ها نیز . promotive و نقش protective
برمیاید نقش نخست به وجه نگهداری و دوام حاصل از بسته بندی و نقش دوم به جنبه آگاهی
دهنده و پیش برنده بسته بندی اشاره دارد خلاصه طرح: موضوع طرح:
دستگاه صادره کننده مجوز:
ظرفیت اسمی تولیدات: 2000 تن
نوع تولیدات: حبوبات، آرد و ادویه جات بسته بندی شده
تعداد شاغلین: 18 نفر
سرمایه گذاری کل طرح: 4763.76 میلیون ریال
سرمایه گذاری ثابت: 2329.35 میلیون ریال
سرمایه در گردش: 2434.41 میلیون ریال
درآمد سالیانه: 18172.00 میلیون ریال
سود ویژه: 1445.91 میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه: 1.6 سال
نرخ بازدهی سرمایه: % 64.1 درصد
مشخصات سرمایه گذاری طرح:
بسته بندی مواد غذایی
وزارت صنایع و معادن

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 2075 تن بسته بندی مواد غذایی پودر و گرانول در سال فایل pdf شامل 15 صفحه  تایید شده دفتر امور اقتصادی و تسهیلات بانکی وزارت تعاون
با
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی به ظرفیت 2075 تن بسته بندی مواد غذایی پودر و گرانول در سال
با سلام با توجه به صحبتهای جناب آقای فاطمی نسب با فرتاش ، تمامی دانشجویان می بایست فایل خلاصه زبان خود را به همراه لغت طراحی شده خودشان به صورت پرینت شده روز 4 تیر ماه (روز امتحان استراتژیک) به آقای فاطمی نسب تحویل نمایند . شایان ذکر است آ ین مهلت تحویل روز 10 تیرماه (روز امتحان زبان) می باشد که در صورتی که در این روز تحویل داده نشود نمر. مصرف مواد غذایی خوب و مغذی دارای اثرات جسمانی، روانی و احساسی است. غذایی که مصرف می کنید، انرژی مورد نیاز شما طی روند درمان را تامین می کند. سلامت جسمانی افراد ارتباط مستقیمی با تغذیه و مواد غذایی مصرفی طول روز شخص دارد. س رست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۶۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شرکتها و کارگاه های نگهداری و عرضه مواد غذایی در شهرک صنعتی بوشهر جمع آوری و معدوم شد. چه روشی از پخت برای غذای کمکی شیرخوار مناسب است ؟بخا ز : پخت با این روش کمک می کند تا علاوه بر مواد مغذی موجود در غذاهای تازه ، مزه آنها نیز حفظ شود . ویتامین های محلول در آب (ویتامین b , c) که در اثر پخته شدن بیش از حد مواد غذایی از بین می روند ، با بخا ز تا حد زیادی در غذا حفظ می شوند .جوشاندن : در این روش ممکن است بسیاری مواد مغذی از بین بر. ۱-کتاب شیمی فیزیک مواد و بیوپلیمرهای غذایی
این کتاب، نخستین کتاب شیمی فیزیک مواد غذایی تالیف شده به زبان فارسی در ایران است که اخیراً در انتشارات تهران به چاپ رسیده است و مباحثی چون سنتیک واکنشها، ترمودینامیک شیمیایی، انتقال شیشه ای و بلورینگی، برهم کنش ها در مواد غذایی بصورت ساده و روان مورد بحث قرار می گیرد. درس شیمی فیزیک، جزو معدود دروسی است که برای رشته صنایع غذایی در سه مقطع کارشناسی، ارشد و ی بصورت دروس انتخ و ا امی مورد تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فن­آوری قرار گرفته است. ولی نامناسب بودن بخش عمده ای از سرفصل ها، برای این رشته و نبود منبع فارسی و همچنین کمبود منابع لاتین، موجب شده که کمتر در ها مورد توجه قرار گیرد. با توجه به اهمیت و نیاز دانشجویان به فراگیری این زمینۀ علمی، از سال 1385در تبریز، این درس در هر سه مقطع، با عنوان شیمی فیزیک مواد غذایی ارائه می گردد. اخیراً با تغییر دروس این رشته، شیمی فیزیک جزو دروس ا امی تخصصی برای گرایش علوم مواد غذایی (گرایش شیمی سابق) و درس انتخ برای گرایش ی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد، در وزارت علوم مورد تصویب قرار گرفته است. البته سرفصل های این کتاب می تواند مورد استفاده متخصصین و دانشجویان بیولوژی، علوم دارویی، ی شیمی و پلیمر نیز قرار گیرد. 2- سیستم های کلوئیدی و محلولهای بیوپلیمری غذایی >>> بقیه کتابها در ادامه مطلب این روزها، مواد غذایی ناسالم و فرآوری شده ی فراوانی مصرف می کنیم بطوریکه به بدنمان به قدر کافی مواد مغذی نرسیده و در عوض مواد سمی زیادی را دریافت می کند. بیش از ۱۱ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در گرگان کشف و ضبط شد. در واقع انتخاب مواد غذایی نادرست مانند قهوه شیرین فرد را در تمام طول روز بی انرژی خواهد کرد. در عوض برخی از مواد غذایی وجود دارند که خاصیت آنها در شاداب ماندن روزانه بیشتر از قهوه است. اگر نگران مواد مغذی خاصی در رژیم غذایی خود هستید یا فکر می کنید که به اندازه کافی مواد غذایی دریافت نمی کنید، می توانید چندین قدم ساده بردارید تا مطمئن باشید هر روز همه ی مواد لازم را دریافت می کنید. علاوه بر ورزش، ترکیب برخی مواد غذایی نیز در کاهش وزن بسیار مؤثر است زیرا سوخت وساز بدن را بالا می برد. ضعف اعصاب در واقع نام یک اصطلاح روانشناسی است که به فرسودگی عصبی و خالی شدن سلول های عصبی از مواد غذایی مورد نیازشان گفته میشود. مصرف بیش از حد این مواد غذایی باعث ضعف اعصاب می شود اگرچه علت اصلی ضعف اعصاب از استرس و اضطراب های متداوم ناشی است اما مصرف بیش از حد […]