خواص سماق برای لاغری

به نقل از خبرگزاریها در مورد خواص سماق برای لاغری : • برای بیماران دیابتی مفید است، زیرا یکی از عوامل به وجود آمدن عوارض مختلف در دیابتی ها، ترکیب گلوکز با پروتئین های حیاتی بدن است که به تغییر ساختار شیمیایی و عملکرد این پروتئین ها می انجامد و مطالعات نشان می دهد که سماق تا 81 درصد از بروز این فرآیند پیشگیری می کند. • دارای طبیعت سرد و خشک است. • برای درد دندان مفید است. • تحریک کننده اشتها است. • باعث تقویت لثه می شود. • به دلیل داشتن تانن فراوان، قابض و پاک کننده معده است. • برای دستگاه گوارش خاصیت آنتی بیوتیکی دارد. • ادرارآور است. • برطرف کننده تب است. • برطرف کننده نقرس و رماتیسم است. • خون را تصفیه می کند و مواد زائد خون مانند اوره را دفع می کند. • در قدیم، برگ درخت سماق را دم کرده و برای سیاه مو از آن استفاده می د. • چای سماق برای کاهش تعریق به کار می رود. • غرغره دم کرده سماق برای ورم گلو و دهان مفید است. لطفا نظر یادتان نره... سُماق
سُماق، درختچه ایست کوهستانی که میوه های خوشه ای دارد و میوه آن پس از کوبیده شدن به عنوان چاشنی، همراه با غذاهایی همچون کباب استفاده می شود. img10234004.jpg درختچه سماق در شمیران، تفرش، اسان، قم، محلات، شیراز، رودبار، تبریز، و باغات اقلید و بعضی از کشورهای خاورمیانه می روید. سماق برای دندان درد مفید است و اشتها را تحریک می کند. لثه را تقویت و از خونریزی معده جلوگیری می کند. به دلیل داشتن تانن فراوان قابض و پاک کننده معده است.
خوردن سماق تازه ایجاد مسمومیت می کند. همچنین سماق برای بیماران دیابتی بسیار مفید است. در یونان باستان از چوب سماق به جهت رنگ آمیزی پارچه های پشمی استفاده می شده است و در کشور ایتالیا از این گیاه برای رنگ دادن به چرم نیز استفاده شده است. برای مشا هده ی مطلب کامل ، بر روی ادامه مطلب کلیک کنید رنگ میوه سماق قرمز و قهوه ای و طعم آن گس است. پس از رسیدن ، طعم آن ترش می شود. شاید با شنیدن این مساله که اسپند برای لاغری استفاده می شود تعجب کنید اما تحقیقات ثابت کرده است که استفاده اسپند باعث چربی سوزی و لاغری می شود. اگر قصد وزن کم دارید این مقاله را مطالعه کنید، چوناسپند علاوه بر خواص لاغری، خواص دیگری نیز دارد. • برای بیماران دیابتی مفید است، زیرا یکی از عوامل به وجود آمدن عوارض مختلف در دیابتی ها، ترکیب گلوکز با پروتئین های حیاتی بدن است که به تغییر ساختار شیمیایی و عملکرد این پروتئین ها می انجامد و مطالعات نشان می دهد که سماق تا 81 درصد از بروز این فرآیند پیشگیری می کند. • دارای طبیعت سرد و خشک است. • برای درد دندان مفید است. • تحریک کنند. در این ویدیو دستور پخت بادمجان کب با سس سماق را می بینید؛ غذایی مخصوص گیاهخواران و بسیار خوشمزه. مهر گزارش می دهد/ هوراند پایتخت جدید تولید سماق کشور/ گام اول برند سازی برای سماق هوراند اهرنما–خبرگزاری مهر: شهرستان هوراند با دارا بودن بیش از ۱۱ هزار تار از جنگل های طبیعی و بکر ارسباران تنها منطقه در آذربایجان شرقی است که سماق قرمز محصول منحصر به فرد و مرغوب را تولید می کند و به پایتخت سماق در کشور تبدیل شده است. به گزارش اهرنما به نقل از خبرنگار مهر، این محصول به جهت خاصیت طبیعی و کیفیت بالای تولیدات سماق هوراند، یکی از محصولات استراتژیک منطقه به شمار می رود که اگر برنامه ریزی لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی، بازاری ، فروش و صادرات آن صورت گیرد قطعاً می تواند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه و درامدزایی مناسب برای کشاورزان زمینه را برای اشتغال پایدار روستائیان منطقه فراهم کند. jpg.jj سماق تولیدی هوراند محصولی کاملا سالم، ارگانیک و عاری از هرگونه آلاینده های شیمیایی است و بهره برداری از محصول سماق از این جنگلها متوسط عملکرد یک تن در تار می باشد. برای برطرف شدن تهوع و بی اشتهایی مفید است.
- تقویت کننده ی دستگاه گوارش است.
- از خونریزی معده جلوگیری می‏کند.
- علت افزودن سماق به کباب این است که خوردن گوشت کباب شده باعت تولید آنزیم هایی در بدن می شود که مضر هستند. سماق می تواند اثر این آنزیم ها را خنثی کند.
- در رفع غلظت خون موثر است.
- خوردن گرد سماق با آب سرد از خونریزی داخلی جلوگیری می کند غرغره ی جوشانده سماق برای ورم گلو و دهان مفید است.
- آب جوشانده ی سماق روی محل ضربه دیده، از ورم آن جلوگیری می کند.
- گردی که روی میوه سماق می‏نشیند و به آن خاک سماق می‏گویند، بسیار قابض و کمی تلخ است و به علت داشتن املاح، از ترشحات بی رنگ نه جلوگیری می‏کند.
- منوراژی (خونریزی رحم) و خونریزی در فواصل قاعدگی را کاهش می دهد.
- خونریزی (هموپتزی) را کم می کند.
- اسهال معمولی و اسهال خونی را برطرف می کند.
- کمپرس با سماق در یام زخم، سوختگی، اگزما، ترک نوک و عضو ضرب دیده موثر می باشد.
- برای رفع تهوع و استفراغ ، سماق را با زیره و آب سرد مخلوط کرده و مصرف نمایید.
- چای سماق برای کاهش تعریق به کار می رود.
- انی که هموروئید (بواسیر) دارند و نی که ترشحات بی رنگ نه دارند، سماق را جوشانده و داخل لگنی بریزند و در آن بنشینند.
- در قدیم برگ درخت سماق را دم کرده و برای سیاه مو از آن استفاده می د.
- در قدیم سماق برای درمان سوزاک و سل به کار می رفته است.
- در قدیم شیره خارج شده از درخت سماق را برای درمان بیماری های دستگاه ادراری به کار می بردند.
نکات مهم:
- خوردن سماق تازه باعث مسمومیت می شود. بنابراین فقط باید خشک آن را مصرف نمود.
- به دلیل اینکه طبیعت سماق سرد است، برای افراد سردمزاج مناسب نیست و باید با گیاهان گرم مصرف شود.
- مصرف بیش از حد سماق می تواند مسمومیت زا باشد.
- سماق را باید به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید.
به گزارش آکاایران: گردآوری: گروه سلامت پرداد .منبع : مهر گزارش می دهد/ هوراند پایتخت جدید تولید سماق کشور/ گام اول برند سازی برای سماق هوراند اهرنما–خبرگزاری مهر: شهرستان هوراند با دارا بودن بیش از ۱۱ هزار تار از جنگل های طبیعی و بکر ارسباران تنها منطقه در آذربایجان شرقی است که سماق قرمز محصول منحصر به فرد و مرغوب را تولید می کند و به پایتخت سماق در کشور تبدیل شده است. به گزارش اهرنما به نقل از خبرنگار مهر، این محصول به جهت خاصیت طبیعی و کیفیت بالای تولیدات سماق هوراند، یکی از محصولات استراتژیک منطقه به شمار می رود که اگر برنامه ریزی لازم برای ایجاد صنایع تبدیلی، بازاری ، فروش و صادرات آن صورت گیرد قطعاً می تواند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه و درامدزایی مناسب برای کشاورزان زمینه را برای اشتغال پایدار روستائیان منطقه فراهم کند. سماق 2 سماق تولیدی هوراند محصولی کاملا سالم، ارگانیک و عاری از هرگونه آلاینده های شیمیایی است و بهره برداری از محصول سماق از این جنگلها متوسط عملکرد یک تن در تار می باشد. ♦️♦️♦️گیاه #سماق :    ✳️#قابض است.   جو یکی از مهم ترین و پرکاربردترین غلات در زندگی روزمره است که به طرق مختلف و در بسیاری از نان ها و غذاهای سنتی یافت می شود و اغلب مردم با اینکه هر روز این غله ی مهم را مصرف می کنند از خواص بی نظیر آن برای سلامتی بدن و ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن آگاه […] نوشته خواص جو؛ ۲۹ خاصیت شگفت انگیز جو برای سلامتی و لاغری اولین بار در چطو. آیا مصرف سماق اوره خون را پایین می‌آورد؟

پاسخ سوده رازقی، متخصص تغذیه و  عضو هیأت‌علمی علوم‌پزشکی شهیدبهشتی:
برخی مطالعات نشان می‌دهند سماق می‌تواند تبدیل گزانتین به اسیداوریک را در بدن مهار کند. گزانتین یکی از ترکیبات واسطه‌ای است که در مسیر تبدیل پورین‏ها به اسید اوریک ایجاد می‌شود، بنابراین مصرف سما. سُماق درختچه ای است که بیشتر در مناطق کوهستانی از جمله کوه های ارسباران (قره داغ ) اهر ،کلیبر ،هوراند ،روستای اق براز که قطب سماق در استان اذربایجانشرقی می باشد میوه های خوشه ای دارد که ابتدا به رنگ سبز و سپس به رنگ قرمز در می آید و میوهٔ آن پس از کوبیده شدن به صورت آرد یا پودر مورد استفاده قرار می گیرد، همراه با غذاهایی همچون کباب استفاده می شود. طعم آن گرایش به ترشی دارد. نظر یادتان نره... خواص کرفس کرفس گیاهی تُرد است که به علت کالری پایینش بسیار معروف است. اما علاوه بر اینکه یک ماده ی غذایی رژیمی است، مزایای بسیار دیگری نیز دارد. کرفس […] نوشته خواص کرفس برای لاغری و سلامتی چیست؟ اولین بار در چطور پدیدار شد. تقویت ک ن ضعیف، درمان نقرس، اسهال، دلپیچه، استفراغ و تقویت قوای از خواص عرق مرزه است. خواص درمانی عرق مرزه اســانس و عرق گیاه مرزه داراى طبیعت گرم است و اثر مقوى معده، تســهیل کننــده عمل هضم، ضد نفخ و مدر دارد. سایر خواص دارویی عرق گیاه مرزه عبارتند از: خواص عرق مرزه برای […] درمان با آب میوه ها و سبزی جات روز به روز جایگاه خود را در رژیم های لاغری باز می کند. این قبیل نوشیدنی ها علاوه بر دارا بودن خواص لاغری برای سلامت عمومی بدن نیز مفید هستند. خواص آب هویج آیا می‏دانید که یک لیوان آب هویج (240سی سی)، بیش از 8 برابر نیاز روزانه‏ی افراد به ویتامین a را تامین می‏کند؟!ویتامین a برای رشد اندام‏ها به‏خصوص استخوان‏ها لازم و ضروری است. همچنین برای حفظ قدرت بینایی خیلی مهم است. خواص هویج بقیه در ادامه مطلب قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خون نوشیدن دمنوش ها در فصل های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف دارند. قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خونعوامل مختلفی همچون مصرف غذا های دارای چربی اشباع و کم تحرکی موجب افزایش کلسترول یا چربی خون می شوند. افزایش کلسترول خون نیز خطر ابتلا به سفت شدن عروق، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی و چرب شدن کبد را بیشتر می کند. در این مطلب گیاهانی را معرفی می کنیم که مصرف آن ها در کنار داشتن رژیم غذایی مناسب سبب کاهش چربی خون می شود. خواص دمنوش آویشن مصرف دَم کرده آویشن نقش موثری در دفع رطوبت و بلغم از بدن و کاهش چربی خون دارد.   قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خون خواص دمنوش شوید و لیموعمانی سیر، سویا، گشنیز، جعفری و شوید نیز از سبزیجات موثر در کاهش چربی و کلسترول خون هستند. نوشیدن دمنوش شوید و لیموعمانی یک ساعت پس از غذا نیز سبب کاهش کلسترول و چربی خون می شود.
خواص چای پور چای پور (puer) یکی از معروف ترین انواع چای چینی است که مصرف آن کاهش چربی و کلسترول خون را به همراه دارد.
خواص دمنوش پوست نارنگی و زنجبیل دَم کرده پوست نارنگی و زنجبیل نیز در کاهش چربی خون مفید است.
خواص دَم کرده زینان و عناب نوشیدن دم کرده زینان و عناب نیز تاثیر بسزایی در کاهش چربی خون دارد.
خواص سماق مصرف سماق همراه غذا نیز سبب کاهش چربی خون می شود.  قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خون خواص شوید مصرف شوید در افراد دچار سوزش سردل و مبتلایان به چربی خون بسیار موثر است.
خواص آرتیشو (کنگر فرنگی) مصرف آرتیشو تاثیر چشمگیری در کاهش کلسترول خون دارد.   قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خون
خواص سیر سیر طبع گرم و خاصیت ضد می دارد. استفاده از این گیاه موجب کاهش فشار و چربی خون می شود.
خواص مرزه مصرف عصاره برگ گیاه مرزه، چربی خون را کاهش می دهد. قوی ترین گیاهان دارویی برای مقابله با چربی خون خواص کرفس لیست بلند بالایی دارد. خواص درد معده را تسکین می دهد، فشار خون را تنظیم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد. برگ و آب کرفس چاقی و آرتروز را درمان می کند و گرفتگی رگهای فلب را برطرف. نکاتی مفید از خواص کرفس که بهتر است بدانید… خواص […]
چای ترش دارای خواص دارویی و درمانی زیادی است که در این مقاله به تمام خواص چای ترش اشاره می کنیم. چای برای نخستین بار در چین شناخنه شد، واژه چای در شمال هندوستان و چین به کار می رفته است و با همان تلفظ وارد زبان فارسی شده است. چای یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ایرانیان است که مصرف آن در هر زمانی لذت بخش است، اما اغلب ایرانی ها فواید و خواص چای را نمی دانند. […] نوشته ۵ نوع چای لاغری برای چربی سوزی و لاغری شکم اولین بار در چطور پدی. رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت:خواص سر س در فتنه 88 انقلاب را به مذبح بردند در حقیقت حفظ انقلاب در گرو حضور مردم در صحنه است اما پیش غراولان این بحث خواص هستند و اگر خواص درست عمل کنند روند پیشرفت جامعه تسریع خواهد شد.
چای سفید را می شناسید و با خواص آ آشنا هستید؟ چای سفید نیز مانند چای سبز خواص زیادی دارد که در… خواص شیر سویا بسیاری از افراد شیر سویا را به طور مرتب روزانه مصرف می کنند. برخی به علت مشکلاتی که لبنیات در دستگاه گوارش شان ایجاد می کند و برخی دیگر به خاطر گیاه خواربودن شیر سویا می نوشند. خواص شیر سویا برای سلامتی بسیار زیاد است. خصوصا به افراد مسن برای پیشگیری از پوکی استخوان، کاهش کلسترول و لاغری بسیار کمک می کند. در این مطلب […] نوشته خواص شیر سویا برای سلامتی، لاغری و جلوگیری از پوکی استخوان اولین بار در چطور پدیدار شد.
خواص گوجه سبز بسیار زیاد است اما باید در مصرف آن احتیاط شود. در ادامه به مهم ترین خواص گوجه سبز…
دل از جمله موادی است که دارای خواص زیادی است. در این مقاله به خواص دل ، روغن دل و پودر دل… لاغری و تناسب اندام با سرکه سیب!!
اَطبای زیادی خواص و ویژگی های سرکه سیب را کشف کرده اند، که مهم ترین این خواص لاغری و کاهش وزن می باشد.
امروزه چاقی یکی از معضلاتی است که افراد با آن سروکار دارند و برای حل این مشکل دست به هرکاری می زنند.
 
خواص سرکه سیب در تناسب اندام
سرکه سیب دارای ذرات پلی فنول است که باعث کاهش وزن می شود.
پلی فنول ها با انجام مکانیسم های مختلفی سبب کاهش وزن و کلسترول خون شده و به خاطر خاصیت آنتی ا یدانی از ابتلا به بیماری های مزمن مانند: پیرچشمی، آرتریت روماتویید و پیری پوست در افراد سالمند جلوگیری می کند.
تاثیر سرکه سیب
سرکه سیب به طور میانگین در کنار ورزش هایی چون...
برای مشاهده این مقاله به صورت کامل بر روی این لینک کلیک نمایید.
منبع : www.tebpress.com
آ ین اخبار و مطالب پزشکی در کانال تلگرام ” طب پرس “
 
کافور صمغ درخت کافور است که خواص درمانی دارد. اما اکثر مردم از خواص کافور مطلع نیستند. در این مقاله… خواص توت فرنگی توت فرنگی در پیشگیری از سرطان، بهبود هاب مفصل، نقرس و بیماری های قلبی-عروقی مفید است. همچنین حاوی پل فنول و آنتی ا یدان است که به تقویت سیستم ایمنی و سلامت پوست و مو کمک می کند، اما فقط به همین جا ختم نمی شود، همراه ما باشید تا با تمام خواص توت فرنگی، نحوه ی مصرف، ید و […] نوشته خواص توت فرنگی برای سلامتی، زیبایی و لاغری اولین بار در چطور پدیدار شد. نحوه استفاده : جعفری یک نوع سبزی محسوب می شود اما ریشه و تخم آن هم خاصیت درمانی دارد که در زیر خواهد آمد. خواص : جعفری parslery نام علمی : petroselinum ivum گیاه شناسی جعفری گیاهی است علفی ، دوساله و معطر که ارتفاع آن تا 70 سانتیمتر می رسد . برگهای آن برنگ سبز تیره و دارای بریدگیهای لوزی یا مثلث شکل با تقسیمات رفعی است . گلهای جعفری کوچک برنگ مایل به . تره فرنگی یکی از سبزیجات مغذی است.به دلیل خواص زیاد و هم چنین سیری طولانی مدت تره فرنگی می تواند به عنوان شامی سبک و مغذی برای شما باشد. خواص شگفت انگیز تره فرنگی اگر از این سبزی در وعده ی شام استفاده کنید می توانید خواب راحتی داشته باشید. با اضافه این سبزی […] نوشته خواص شگفت انگیز تره فرنگی اولین بار در سلامتی پدیدار شد. آشنایی با خواص چند شربت و نوشیدنی تابستانه گرم شدن هوا، خوردن نوشیدنی ها و شربت های خانگی را لذتبخش می کند. شربت های خانگی علاوه بر خاصیت کاهش عطش و رفع تشنگی، خواص دیگری هم دارند که برخی از این خواص را در ادامه ذکر کرده ایم. آشنایی با خواص چند شربت و نوشیدنی تابستانه برای تهیه شربت با عرقیات ابتدا شهد تهیه کرده (شکر را با آب بجوشانید. پروژه شادی - روز سی و چهارم - خوشمزه جات بهار های شمال پر از غذاها و نوبرونه های خوشمزه ست. حالا که دورم و خیلی از اون خوب خوب ها رو نمیتونم تجربه کنم سعی میکنم از امکانات موجود نهایت استفاده رو ببرم.   توی فروشگاه که ید می چشمم خورد به بسته ی باقالی های فریز شده. ما بهش میگیم باقالای مازندرانی.  مامان دفعه ی پیش برام گلپر و سماق هم از ایران آورده بود. امشب بسته ی باقالی ها رو پختم و با نمک و گلپر و سماق و سرکه حس عطر و بوی خونه رو بهم داد. از اون بهونه های کوچک خوشبختی. یکی از راه های میان بر لاغری، استفاده از چای لاغری است که این روزها تبلیغات زیادی در تلویزیون برای آن انجام شده است. آیا واقعا این چای های به اصطلاح چربی سوز که به ادعای تولیدکنندگانشان گیاهی هستند و هیچ عارضه ای ندارند، چربی های اضافه بدن را از بین می برند؟!

چند وقتی بود به فکر کم وزن بودم، اما چون به پسرم شیر می دادم، نمی خواس. ما می تواند خواص سلامتی بسیار عالی داشته باشد، منابع غذایی فراوان موجود در ما از خواص این میوه کوچک بسیار شگفت انگیز می باشد. هفت-خواص و مضرات-خوراکی- خواص خوراکی های سفره هفت سین یکی از زیباترین جلوه های نوروز سفره هفت سین است، خوراکی هایی چون سرکه ، سماق،سمنو ، سیر ، سنجد و سیب به همراه قرآن کریم ،سبزه، ماهی قرمز ، آیینه ، سکه و ... سفره زیبای هفت سین را مزین می سازند. در اینجا ، برخی از خواص سین های خوراکی را بررسی می کنیم. سیب، نماد سعادت و سلامتی : خوردن یک عدد سیب در روز ، بیماری را دور می کند. این میوه سموم بدن ، بخصوص اسیداوریک را دفع می کند و در نتیجه درمان خوبی برای مبتلایان به روماتیسم، درد مفاصل و نقرس است. سیب ترشحات غدد ، بخصوص بزاق و ترشحات معده را تقویت و به هضم غذا کمک می کند. انی که از ناراحتی معده رنج می برند ، برای هضم آسانتر این میوه آن را به صورت رنده شده یا پخته میل کنند . برای درمان یبوست و تنبلی روده و کبد سیب رسیده را با پوست بخورید. میوه نارس سیب ، بدون پوست برای درمان اسهال تجویز می شود. سیب حاوی املاح مفیدی چون فسفر ، منیزیم، کلر ، کلسیم ، سدیم ، آهن و پتاسیم است. سنجد، مقوی برای معده و بدن : میوه خشک سنجد قابض است. به همین جهت در درمان اسهال سودمند است. آرد میوه سنجد به علت داشتن مقدار زیادی قند، در درمان اسهال به کار می رود. آرد گوشت ، پوست وهسته سنجد مقوی معده و بدن است. برای این منظور آرد تمام میوه آن را با کمی شیره انگور در شیرحل و نوش جان کنید. میوه سنجد سر شار از ویتامین های a و b و حاوی کمی ویتامین k است. سیر، پزشک طبیعی : علاوه بر آن که سیر به صورت خام ، پخته یا ترشی مصرف می شود، در طب و داروسازی نیز استفاده های فراوان دارد. برای سیر ، اثر ضد عفونی کننده ، اشتها آور، پایین آورنده فشارخون ، چربی و کلسترول بد و همچنین معالجه اسهال ، سردرد و سرگیجه ذکر شده است. به پوست سر و خوردن سیر تازه ، موی تازه می رویاند و منگنز موجود در آن موجب می شود موهای سفید شده بریزند و موی سیاه به جای آن ها بروید. ماسک سیر رنده شده و عسل نوعی پیلینگ (لایه برداری پوست) و از بین برنده جوش و لک صورت است. سرکه، درمان کبودی دور چشم :
سرکه یکی از فرآورده های مفید انگور است که تحت اثر ی خاص حاصل می شود. سرکه نه تنها طعم مطبوعی به غذاها می دهد بلکه هضم بسیاری از مواد از جمله گوشت را آسان می کند. سرکه به محل نیش زنبور، پشه و سایر ات مفید است و برای یام زخم ها و تاول بی نتیجه نیست. مخلوط کمی سرکه و عسل کبودی دور چشم را برطرف می کند. در حین مصرف باید مواظب باشید وارد چشم نشود. نسبت یک به سه سرکه و گلاب نیز محلول خوبی برای پوست می سازد. سرکه رقیق شده و کمی نمک در درمان گلودرد و همچنین برای محکم لثه تجویزمی شود. سماق، ضد گلودرد : رنگ میوه سماق قرمز و قهوه ای و طعم آن گس است. پس از رسیدن ، طعم آن ترش می شود. در تمام قسمت های گیاه تانن به مقدار فراوان وجود دارد و به همین علت قابض و پاک کننده معده است و از انواع اسهال حاد و مزمن و خونریزی معده جلوگیری می کند. میوه تازه و نرسیده سماق سمی است ، اما رسیده میوه و خشک شده آن سمی نیست و از گرد آن به عنوان چاشنی غذا استفاده می شود. غرغره جوشانده سماق در درمان ورم گلو و برای محکم شدن لثه ها توصیهمی شود. سمنو، غذای ضد پیری : سمنو ارزش غذایی بسیاری دارد، جوانه گندم که عنصر اصلی تشکیل دهنده آن است حاوی ویتامین های b وe، پروتیین از نوع عالی ، مواد معدنی ، فیبر و مواد مفید دیگر است. در گندمی که جوانه می زند ، علاوه بر این که تمام این مواد به طور کامل حفظ می شود ، در جریان جوانه زدن تغییرات شگفت آوری در آن بوجود می آید که در نتیجه ،ویتامین ها و مواد حیاتی گندم به مقدار زیادی افزایش می یابد.اسید های نوکلییک rna و dna که به فراوانی در جوانه گندم وجود دارند در جلوگیری از پیری سلولها بسیار موثرند. خواص نارنگی (1) خواص زیتون (1) خواص سیر (1) خواص پیاز (1) خواص سیب (1) خواص لیمو ترش (1) خواص انار (1) خواص فلفل دلمه ای (1) خواص تمشک (1) خواص انجیر (1) خواص انگور (1) خواص آناناس (1) خواص شلغم (1) خواص به (1) خواص سیب زمینی (1) خواص بادمجان (1) خواص زنجبیل (1) خواص توت (1) خواص تربچه (1) خواص موز (1) خواص نارنج (1) خواص شلیل (1) خواص انبه (1) خواص بزه (1) خواص گل (1) خواص . خواص خاکشیر (fluxweed) گسترده بوده و یکی از گیاهان دارویی پرخاصیت است. در این مطلب با مهمترین خواص خاکشیر برای سلامت بدن آشنا شوید. خاکشیر گیاهی یک ساله یا دو ساله از تیره شب بویان است. تخم این گیاه که همان خاکشیر است ریز و کمی دراز و معمولاً به دو رنگ وجود دارد یکی از […] لیموترش و دارچین هر دو حاوی خواص فوق العاده ای هستند که بدون تحمیل عوارض جانبی باعث افزایش سلامتی بدن می شوند. در این مطلب در خصوص خواص این ترکیب مفید بیشتر صحبت می کنیم. ✳️آیا میدانید⁉️ حجت ال قرائتی، رئیس ستاد اقامه گفت: در سخنرانی ها رعایت حال عامه و خواص را ید؛ یعنی سخنی نگویید که عامه مردم نمی فهمند یا خواص نمی پسندند. از خواص دارفلفل (longum piper) تقویت معده است و از داروهایی است که برای درمان ن عقیم تجویز می شود. در ادامه با خواص دارفلفل آشنا شوید. دارفلفل میوه گیاهی است که به فارسی به آن فلفل دراز می گویند. این گیاه از تیره فلفل است و در کتابهای طب سنتی آن را فلفل فرنگی و فلفل […] اسفناج 1. برگ اسفناج، منبع غنی ویتامین های «آ ـ ب 3 و ث» و آهن و پتاسیم است. 2. بدن را قلیایی می کند. 3. خنک کننده و به منظور کاستن از تب مفید است. 4. ورم روده کوچک را برطرف می سازد. 5. برای لاغر شدن و وزن کم فایده دارد. 6. خوردن اسفناج در رفع تشنگی مؤثر است. 7. جهت زدودن آماس و درد گلو سودمند می باشد. 8. برای قطع سرفه های خشک، برگ اسفناج را با جو پوس. در این مطلب می توانید با فواید گیاهی که در درمان بسیاری از بیماری ها معجزه می کند، آشنا شوید. شیر شتر که به دوغ شتر هم معروف است دارای خواص بی شماری است که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. گسترده بودن خواص فه (purslane) باعث شده، سازمان بهداشت جهانی لقب ا یر جهانی را به آن بدهد، در ادامه شما را با خواص فه آشنا می کنیم. فه گیاهی است علفی، گوشت دار و یک ساله که برگ هایی متقابل و گل هایی کوچک و به رنگ زرد دارد. نژادهای وحشی آن عموماً ساقه های گسترده بر روی زمین دارند […] میوه ها دارای خواص فراوانی هستند که حتی پوست آن ها هم از این خواص بی بهره نیست.بارها شنیده ایم که خواص پوست برخی از میوه ها از خود میوه بیشتر است.اما به دلیل دستکاری های بشر در طبیعت و استفاده از سموم آفت کش خوردن پوست میوه ها می تواند به ضرر شما تمام […] به نام نامی الله مقدمه همه ی ما شاید کم و بیش از خواص آیت الکرسی و یس شنیده باشیم. اما در اینجا سعی شده دوباره مروری بر آن ها شود شاید که مقبول افتد. متن این نوشته از کتاب "گنجینه دارویی آیت الکرسی و یس"نوشته ی "سید هادی میر اشرفی" انتشارات"نشر پیام حج" گزیده شده است،لذا برای بهره مندی کامل از این خواص به کتاب فوق مراجعه فرمایید. *** مهم ترین ویژگی کشک این است که به نسبت شیر و پنیر میزان پروتئین بالاتری دارد. نکته دیگر اینکه پروتئین شیر یا کشک، ارزش زیستی فراوانی دارد . خواص کشک هضم آن راحت تر و بهتر است. از نظر سایر مواد مغذی نظیر کلسیم، ویتامین های گروه b، آهن و روی نیز کشک غنی بوده و از فواید […] نوشته خواص کشک چیست؟ اولین بار در سلامتی پدیدار شد. سیر ، مخاط معده یا است که در بیشتر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و خورده می شود؛ چرا که خواص تغذیه ای بی شماری دارد.