خودشناسی

به نقل از خبرگزاریها در مورد خودشناسی : خودشناسي و شناخت کمک می کند که ما "خودمان" باشیم، خلاق باشیم، بیافرینیم و سخن تازه بزنیم. این در حالی است که افرادی که خودشناسي نمی کنند، از روزمرگی خسته و بی حوصله می شوند و سخنان دیگران را تکرار می کنند.
تفاوت اساسی ی که خودشناسي و خ وی می کند با ی که از روی عادت و بر اساس "مقایسه" و یا تن دادن به رعایت قوانین موجود زندگی می کند در د. خودشناسي و شناخت کمک می کند که ما "خودمان" باشیم، خلاق باشیم، بیافرینیم و سخن تازه بزنیم. این در حالی است که افرادی که خودشناسي نمی کنند، از روزمرگی خسته و بی حوصله می شوند و سخنان دیگران را تکرار می کنند.
تفاوت اساسی ی که خودشناسي و خ وی می کند با ی که از روی عادت و بر اساس "مقایسه" و یا تن دادن به رعایت قوانین موجود زندگی می کند در د. ۱۲ تمرین <font style=خودشناسي که موفقیت شما را تضمین می کند" style="margin-bottom: 15px;" srcset="http://chetor.com/wp-content/uploads/2017/02/42137-150x150.jpg 150w, http://chetor.com/wp-content/uploads/2017/02/42137-220x220.jpg 220w" sizes="(max-width: 150px) 100vw, 150px" /> یک ضرب المثل آفریقایی می گوید: «در صورتی که دشمن درونی وجود نداشته باشد، دشمنان بیرونی نمی توانند به شما آسیب برسانند.» خودشناسي یکی از مهم ترین مهارت های موفقیت […] نوشته ۱۲ تمرین خودشناسي که موفقیت را تضمین می کند اولین بار در چطور پدیدار شد. مدیر مدرسه علمیه خواهران اردستان گفت: خداشناسی و خودشناسي از اصول اولیه مطرح در زندگی انسان مسلمان است؛ بالطبع تمام دروس حوزه حول محور این هدف قرار دارند. یکی از گام‏های نخستین در راه اصلاح نفس وتهذیب اخلاق و پرورش ملکات والای انسانی، خودشناسي است. انسان از طریق خودشناسي به کرامت نفس و عظمت خلقت بزرگ الهی و اهمیت روح آدمی که پرتوی از انوار الهی است، پی می برد و از همین راه خالق خویش را شناخته و مسیر عبودیتش را طی می نماید.
(ص) فرمودند: «من عرف نفسه فقد عرف ربه»؛ ی که خود را بشناسد، تحقیقاً پروردگارش را می شناسد.

اما منظور از خودشناسي در این حدیث چیست؟ اینکه اگر انسان خودش را بشناسد، خدا را خواهد شناخت، به چه معنا است؟
اختصاصی از فایلکو پروژه معارف ی - اهمیت خودشناسي از دیدگاه قرآن و احادیث با و پر سرعت .
 پروژه معارف ی - اهمیت <font style="color:red;background-color:#FFFF9F;">خودشناسي</font> از دیدگاه قرآن و احادیث
 پروژه معارف ی - اهمیت <font style=خودشناسي از دیدگاه قرآن و احادیث " src="../prod-images/696600.jpg" border="0">   موضوع: اهمیت خودشناسي از دیدگاه قرآن و احادیث  نوع فایل های ضمیمه:   word (قابل ویرایش)      تعداد صفحه:      12توضیحات: این مطلب شامل مباحثی پیرامون خودشناسي، اهمیت آن، آیات قرآنی و روایاتی در این زمینه می باشد. قیمت (تومان):       3000  با توجه به محدودیت بانک ملی برای پرداخت های اینترنتی کمتر از 5000 تومان لطفا برای ید از کارت های صادر شده توسط بانک ملی ایران استفاده نفرمایید.
با
پروژه معارف ی - اهمیت خودشناسي از دیدگاه قرآن و احادیث
این مرد با کارهای عجیب و غریبش به دنبال خودشناسي است. شناسنامه کتاب عنوان: تفکر زائد نویسنده: محمدجعفر مصفا انتشارات: نشر پریشان تعداد صفحه: ۲۱۴ درباره ی کتاب «تفکر زائد پندار و توهمی است که در لباس شه متجلی می گردد. تا زمانی که این نوع تفکر­ (و در حقیقت توهم) حاکم بر ذهن است، زندگی و هستی انسان در ابری از تیرگی خواهد گذشت، بی هیچ هدف […] نوشته کتاب تفکر زائد؛ یادگیری اصول خودشناسي برا. بعضی از آدم ها صبح کله سحر از خواب بیدار می شوند و زندگی روزانه شان را خوب و راحت از سر می گیرند ولی بعضی آدم ها نه. آنها نه تنها صبح خیلی زود نمی توانند از تختخواب دل ند، بلکه به زور از جا بلند می شوند و هیچ کاری هم نمی توانند انجام دهند؛ انگار که بخشی از مغزشان همچنان تا چند ساعت بعد خواب می ماند!  آزمون <font style=خودشناسي؛ صبحی هستید یا غروبی؟ " width="161" height="123" border="0" /> برع ، این آدم ها، سر شب که می شود حس سرحالند و به همه کارهایشان هم می رسند. تا آ شب همچنان سرحال هستند و خیلی دیر به تختخواب می روند. به زور هم زودتر خودشان را بخوابانند، خوابشان نمی برد و تا مدت ها در تخت خود غلت می زنند. شما جزو کدام دسته اید؟
آیا هیچ یک از این دو گروه بر دیگری برتری دارند؟ سحرخیزی بهتر است یا شب نشینی؟ اگر هنوز به طور صد درصد نمی دانید جزو کدام گروه هستید آزمون خودشناسي این مطلب را انجام دهید. خیلی مد شده که می گویند: خودتان را آنگونه که هستید بپذیرید و تمام احترام و عشق من نثار ی باد که خودش را دربست آنگونه که هست بپذیرد!
این عبارت و سخن دست ی می افتد که پر از نفرت و دشمنی و جاهلیت است، پر از حسادت و من فکری و توهمات است، پر از جاه طلبی و برتری طلبی و سوءتفاهم است، و این فرد باید خودش را آنگونه که هست بپذیرد!؟ البته که چنین . مقیاس خودشناسي انسجامی مقیاس خودشناسي انسجامی دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی بازدید ها 0 فرمت فایل docx حجم فایل 5 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 2  مقیاس <font style=خودشناسي انسجامی" /> گزارش تخلف برای مقیاس <font style=خودشناسي انسجامی" /> مقیاس <font style=خودشناسي انسجامی" title="مقیاس خودشناسي انسجامی" /> فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها کاربر پرسشنامه خودشناسي انسجامی isk قربانی و همکاران 2008 در 3 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc مقیاس خودشناسي انسجامی توسط قربانی، واتسن و هارگیس، 2008 ساخته شده است. دارای 12 گویه بوده که براساس یک مقیاس لیکرت پنج درجه ای پاسخ داده می شوند. طی چندین مطالعه روایی و پایایی این مقیاس در مطالعات مذکور به تایید رسیده است (میانگین ضرایب آلفای 80/0 بوده است). نمره بالا در این مقیاس با ارزی ویژگی های رفتاری وابسته به خودشناسي در دگرسنجی ها در هر دو فرهنگ همراه ................ ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) تعداد گویه ها: 12 تعداد مولفه: مولفه ندارد روایی و پایایی: دارد (داخلی و خارجی) نحوه نمره گذاری: دارد منبع: دارد (به شیوه apa) نوع فایل: word و قابل ویرایش با فرمت doc مقیاس خودشناسي انسجامیخودشناسي انسجامی
خودسازی از خودشناسي آغاز می‏شود. نخست باید خود را شناخت تا بتوان خود را ساخت؛ چرا که با خودشناسي، خداشناسی تحقّق می‏یابد و اگر خدا را شناختیم، خود را ساخته‏ایم. در آغاز باید دید چرا پدید آمده‏ایم؟ و هدف از پیدایش و خلقت ما چیست؟ خداوند در قرآن کریم تصریح کرده‏است که: "و ما خلقت الجنّ و الإنس إلاّ لیعبدون؛ من جن و انس را نیاف ، جز برای این که عبادت کنند". در تفاسیر زیادی "لیعبدون" به معنای "لیعرفون" آمده‏است؛ یعنی هدف از خلقت شناخت است و گرنه عبادت فقط و روزه و در سجاده نشستن و خدا را نیایش نیست. و روزه و ...، شعبه‏ای از عبادت است که شاید از عبادت اجتماعی اهمیتش کم‏تر باشد، زیرا در آن جا انسان فقط به خود می‏ شد، و عبادت در معنای گسترده‏تر با دیگران و به دیگران شیدن است. عبادت، دردشناسی و دردز است. عبادت، در جمع زیستن و برای جمع زیستن است خیلی شنیده ایم و گفته ایم که انسان باید خودش را بشناسد. حکما میگویند باید خودت را بشناسی. خودت را بشناس ! چه حکم عجیب و چه انتظار غریبی !!؟ واقعا یک موجود که خود را نشناخته است  چگونه میتواند خود را بشناسد؟ معلوم و مجهول کدامند؟ کدام معلوم باید کدام مجهول را بشناسد؟ انتظار خودشناسي به هیچ عنوان یک انتظار عادی نیست و اگر ما در برابر این سوال ژست خونسردی بگیریم معلوم میشود که معنای آن را درک نکرده ایم. اگر من معلوم هستم پس نیازی به کشف ندارم واگر مجهولم پس یک مجهول چگونه میتواند خودش را بیابد و معلوم کند؟ مگر اینکه ما به وجود دو موجود مجزا و مستقل در قالب خودمان معتقد باشیم. وجود معلوم و وجود مجهول. پس آیا قرار است که خود معلوم من ، خود مجهولم را بیابد؟  یعنی چه؟ عقل حکم میکند که تا ندانیم که معلوم چیست و مجهول چیست خودشناسي معنای روشنی نخواهد داشت. در هر حال خودشناسي مفهومی است که شاید گویندگان آن هم درک درستی از آن ندارند. خودشناسي !  خودشناسي ! خودشناسي ! به گمانم یک ترکیب غلط است. به نظرم ی که اولین بار این ترکیب را بکار برده است کلمه ی بهتری نتوانسته است بیابد و به ناچار از این ترکیب استفاده کرده است . شاید منظورش خودیادآوری بوده است. در هر حال مفهوم خودشناسي بیشتر شبیه یک ناهنجاری مفهومی به نظر میرسد تا یک مفهوم آگاهی بخش. 
اما در هر حال یک نیاز درونی برای چیزی مثل خودشناسي وجود دارد که ما نمیتوانیم انکارش کنیم ولی میدانیم که بشر برای بیان این نیاز حیاتی نمیتواند از کلمات کمک بگیرد ولی میداند که هست. واقعا این چیست که ما به آن نیاز حیاتی داریم و اسمش را خودشناسي گذاشته ایم. 
  ناصر خسرو  میگوید: اگر بشناختی خود را به تحقیق   هم از عرفان حق ی تو توفیق    نماند بر تو پنهان هیچ حالی نبینی از جهان درد و ملالی   صا ئب تبریزی:  حق پرستی ،قطره را در کار دریا است  خودشناسي ،بحر را در قطره پیدا است   بی وجود حق ز خود آثار هستی یافتن  ذره ناچیز در خورشید پیدا است   شیخ محمود شبستری: برو ای خواجه خود را نیک بشناس که نبود فربهی مانند آماس   چو کردی پیشوای خود د را  نمی دانی ز جزو خویش خودرا   سنایی:  اندرین ره که راه مردان است هرکه خود را شناخت،مرد آن است ای شده از شناس خود عاجز کی شناسی خدای خود، هرگز چون تو در علم خود زبون باشی عارف کردگار چون باشی    

ما ملتی هستیم که قدرتی مثال زدنی در تشخیص و انتخاب بدترین بخش های سنت و مدرنیته داریم. خودشناسي و شناخت کمک می کند که ما "خودمان" باشیم، خلاق باشیم، بیافرینیم و سخن تازه بزنیم. این در حالی است که افرادی که خودشناسي نمی کنند، از روزمرگی خسته و بی حوصله می شوند و سخنان دیگران را تکرار می کنند.
تفاوت اساسی ی که خودشناسي و خ وی می کند با ی که از روی عادت و بر اساس "مقایسه" و یا تن دادن به رعایت قوانین موجود زندگی می کند در . راه های زیادی برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد. اما یک راه، راهی است که هرگز از رفتن آن پشیمان نخواهید شد! راهی که هر قدمش ارزش دارد و در هر قدمش خیری بزرگ خواهد بود. بهترین راه رسیدن انسان به خوشبختی و سعادت، خودشناسي و خودسازی است. خودسازی از خودشناسي آغاز می‏شود. نخست باید خود را شناخت تا بتوان خود را ساخت؛ چرا که با خودشناسي، خداشناسی تحقّق می‏یابد و اگر خدا را شناختیم، خود را ساخته‏ایم. در آغاز باید دید چرا پدید آمده‏ایم؟ و هدف از پیدایش و خلقت ما چیست؟ خداوند در قرآن کریم تصریح کرده‏است که: «و ما خلقت الجنّ و الإنس إلاّ لیعبدون؛ من جن و انس را نیاف ، جز برای این که عبادت کنند» معنی و مفهوم کلی خودشناسي: به راستی که این جمله بر همگان اثبات شده است که پر سود ترین علوم، خودشناسي است. زیرا مادامی که چیزی را نشناسیم نمی توانیم با آن کار کنیم و وقتی که موضوع زندگی، خود ما هستیم باید خود را بشناسی، هم به صورت عمومی و هم به صورت خاص. عمومی به این معنا که اصلا بدانیم انسان چیست و چه قابلیت های دارد و خاص به معنی اینکه. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏ به نام خداوند بخشنده بخشایشگر ی که خود را نمی شناسد ، نمی تواند خداوند متعال را بشناسد ، نمی تواند دیگران و جهان پیرامون خود را بشناسد ، نمی تواند مشکلات خود را حل کند و در نتیجه نمی تواند به کمال انسانی دست پیدا کند. امّا ی که خود را خوب بشناسد ، می تواند خداوند متعال را در حد توانش بشناسد زیرا خ. آموزش و خطاب اصول برنامه خودیاری روی خودشناسي تأکید دارد. پی می برم که هویت و شخصیت و نقش اصلم روی وقایع و ظرفیت و تکلیفم در این جهان درچیست؟ امروز می دانم که من آنقدر خوب و یا آن قدر بد نیستم. امروز انسانی هستم مثل سایرین با نقاط مشترک و یا شخصیت خاص خودم. امروز به دنبال اشتباهات گذشته ام هستم، تا از آنها تجربه ب کنم. به خودم اجازه خطا. من خودم را دوست دارم.. من بهترین هستم ...من استعدادهای زیادی دارم ...من خلاق هستم.. من مسئول زندگیم هستم ...من شعر میخوانم ...من اواز میخوانم... من میخندم ...من گریه میکنم... من قدم میزنم... من خوش هیکلم ...من چشمان زیبایی دارم... من توانایی بالایی در مدیریت دارم ...من بستنی وانیلی دوست دارم ...من احساساتی هستم ...من راه رفتن روی ج خیابان رو دوست دار. بخش جدیدی را برای سایت راه انداخته ایم با عنوان « گروهیات ». این بخش از این به بعد، مانند بخش پاد ت ها و مینیمال ها، از ستون سمت راست کنار صفحه قابل دسترسی ست. اما اینکه این بخش چه محتوایی را شامل می شود را در صفحه اش می توانید بخوانید: group.panevis.com برای طهارت شه لازم است از تفکر در امور ناپسند پرهیز کنیم و تفکّرات ناب و زیبا را جایگزین آن تفکّرات موهوم کنیم, آیات قرآن ما را به سوی مقدّماتی که باید برای طهارت شه به آن ها رجوع کنیم, راهنمایی میکند که این مبادی عبارتنداز: 1- خودشناسي (سیر انفسی) 2- تفکر در آیات الهی (سیر آفاقی) 3- تفکر در آیات قرآن 4- ذکر دائم خداوند, جلوات و اسمای الهی 1. اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت آزمون خودشناسي با و پر سرعت .
 پاو وینت آزمون <font style="color:red;background-color:#FFFF9F;">خودشناسي</font>
 پاو وینت آزمون <font style=خودشناسي" src="../prod-images/882350.jpg" border="0"> اعتقادات تبتی ها به شناخت درون بسیار جالب است تا جایی که اگر ی زمان تولد خود را بدقت حتی به ساعت و ثانیه بداند تسلسل روح وی را در کالبد ها ی گذشته و آینده تشخیص خواهند داد.
این ؛ یکی از آزمونهای دلای لاما( از کاهنان برجسته آنهاست ) است برای این آزمون زمان بگذارید
از آن لذت خواهید برد
 دلای لاما توصیه میکند که آن را بخوانید چرا که برایتان مفید استفقط 4 سوال:پاسخها روشنگر خواهند بود صادق باشید و پاسخها را پیشتر از جواب دادن نبینیدذهن همانند چتر میماند وقتی خوب کار میکند که کاملا باز شودتقلب نکنیدقبل از آغاز آزمونیک آرزو کنیدبترتیب به سوالات جواب دهیدفقط 4 سوال پرسیده خواهد شد و اگر قبل از پاسخ ؛جوابها را ببینید آزمون بخوبی شما را هدایت نخواهد کردبه آرامی پیش بروید و حوصله ب ج دهیدیک قلم و کاغذ آماده کنیددر انتها به پاسخهای داده شده نیاز خواهید داشت.این یک پرسشنامه صادقانه است که به شما چیزهایی درباره واقعیت درونتان خواهد گفت.به هر سوال فقط یک پاسخ بدهیداولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند بهترین استبه یاد داشته باشید هیچ غیر از خودتان نباید پاسخها و نتایج را ببیند.سوال اول:حیوانات زیر را بترتیب دلخواه مرتب کنید ، پلنگ، ، اسب ، خو وال دوم:درمورد هرکدام کلمه ایی بنویسید که آنرا تشریح کندسگ ، گربه، موش ، قهوه ، دریا سوال سوم:درباره ی فکر کنید که برایتان مهم است و شما را میشناسد.و میتوانید او را به رنگی اختصاص دهید.پاسخ خود را دوبار تکرار نکنید .هر رنگ را فقط به یک نفر اختصاص دهیدزرد ، پرتقالی ،قرمز ، سفید ، سبزسوال چهارم:یک عدد بنویسید روزهفته مورد علاقه خود را بنویسیددر انتها:مطمئن هستید این پاسخها صحیح هستند باز هم مرور کنید تا مطمئن شویدقبل از خواندن جوابها آرزوی خود را تکرار کنیدشامل 18 اسلاید powerpoint
با
پاو وینت آزمون خودشناسي
سلام علیکم.به لطف خدا یک بار دیگه تونستیم توی یه دیگه کلاس خودشناسي راه بندازیم.الحمدلله استقبال اینجا هم خوب بود. جلسه اول رو هفته قبل با حضور گرانقدر حاج آقا خداشاهی برگزار کردیم و محوریت جلسات حول کتاب (زن در آیینه جمال وجلال الهی ) اثر آیت الله جوادی آملی (مد ظله) می چرخه.بهتون توصیه میکنم نسخه این کتاب که انشاالله روی سایت قرار میدیم رو حتما بخونین. اگه خدا بخواد ازین به بعد میخوایم خلاصه مباحث رو از طریق دوستان بذاریم توی وب. این یک تست روانشناسی است که توسط زیگموند فروید طراحی شده است. تست فرض کنید که در خانه هستید و پنج اتفاق زیر همزمان پیش می آید: 1. تلفن زنگ می زند.
2. بچه تان گریه می کند.
3. یکی دارد در خانه را میزند و صدایتان می کند.
4. لباس ها را بیرون روی طناب پهن کردید و باران می گیرد.
5. شیر آب را در آشپزخانه باز گذاشتید و آب دارد سرریز می شود .
در آداب و معارف الهی، بر خلاف گفته رایج، انسان جایز الخطا نمی باشد بلکه ممکن الخطاست. یعنی اجازه انجام گناه و خطا را ندارد اما در صورت انجام آن راه توبه و بازگشت به سوی خدای متعال باز بوده و حتی به شرط شناخت عمیق از ضعف خود و ترمیم آن، به درجه ای بالاتر از مقام و مرتبه پیشین خود، دست پیدا می کند.

اولی. ما ملتی هستیم که بین اعتقاد به جبر و اختیار در نوسانیم. یک لحظه می گوییم "خدا خواسته است" و لحظه ای بعد دنبال فرد مقصر می گردیم. ما ملتی هستیم که اگر عمل ی را تقبیح می کنیم، نه به خاطر نفس عمل است، که به خاطر رقم آن و اینکه خودمان فرصت انجام آن را نداشتیم است.
معرفت نفس از دیدگاه ملّاصدرا و افضل الدین کاشانی نویسنده:مصطفی عزیزی علویجه*- صادق لاریجانی**
چکیده متون دینی انسان را به «خودشناسي» و «خودآگاهی» فراخوانده و بر پیوند ژرف میان «خودشناسي» و «خداشناسی» تأکید ورزیده اند. افضل الدین کاشانی (از حکمای قرن هفتم) و ملّاصدرا (پایه گذار «حکمت متعالیه»)، هرکدام براساس مب. یکی از ارکان اصلی سلوک تلاش در جهت خودشناسي است؛ و در مسیر خودشناسي نظاره بر درون و افکار و شه های خویش بسیار ضروری است. چقدر ظاهر ما نشانگر ویژگی های شخصیی و روحی ماست؟ بسیار اندک. پس سالک نباید به رفتارهای ظاهریِ خود دل خوش کند و برای شناخت خود لازم است که درون خویش و افکار و خیال های درون خویش را بسیار مورد مداقه قرار دهد. بسیاری از. 1- کار آمدی در ادراک . 2- خودشناسي . 3- عزت نفس بالا وپذیرش از سوی دیگران . 4- توانایی برقراری ارتباط محبت آمیز . 5- باروری . 6- توانایی درکنترل رفتار اختیاری . 7- داشتن باورهای صحیح به معاد وآموزه های دینی . 8- آثار ایمان در فرد یعنی 1- نشاط روحی .2- امیدواری . 3- مسئولیت پذیری . منبع : اختلالات رفتاری - ابوالقاسم بشیری . خودشناسي، اولین قدم است

ozhan ostovarخود شناسی شروعی برای انتخاب شغل و دیگر تصمیم های مهم زندگی است. ارزش ها، رغبت ها و مهارت های فرد باید در انتخاب شغل در نظر گرفته شوند. شناخت علایق کمک می کند تا مشاغل خاصی را شناسایی کنید که به سلیقه و تفکرتان نزدیک است.

یکی از راه های خودشناسي بررسی فعالیت های روزمره و مهارت های کنونی است. ب.
تست های روان شناسی و خودشناسي
مجموعه حاضر به نام تست های روان شناسی و خودشناسي با کاربردهای مختلف ارائه شده است. این مجموعه با قابلیت ویرایش، پرینت گرفتن و تبدیل به ج ا ل و یا ا س آماده شده است.
تمام تستها و سوالات با توضیحات کامل، بدون غلط املایی و ویرایشی می باشد. روش محاسبه امتیازات به طور کامل ارائه شده است. روش تفسیر تست و شخصیت به طور کامل توضیح داده شده است.
کاربردهای این مجموعه: - استفاده در تحقیقات روان شناسی و خودشناسي - استفاده در کتب و مجلات و نشریات - استفاده برای برنامه نویسان در تولید انواع برنامه های روان شناسی. قابل پیاده سازی در سایت، نرم افزار کامپیوتری و نرم افزار موبایلی. - با توجه به اینکه در این مجموعه فرمول و روش محاسبه امتیازات و تفسیر آن به طور کامل توضیح داده شده است، برای کدنویسی بسیار مناسب است. - یکی دیگر از کاربردهای این فایل متنی، مطالعه و کاربرد شخصی است. هم به جهت شخصیت شناسی خودتان و اطرافیانتان هم به جهت سرگرمی
امید است با تهیه این مجموعه بتوانید به هدفی که در نظر دارید برسید و برایتان مفید فایده باشد. متشکرم
منبع:sainaapp.blogsky.com

sainaapp.blog.ir
- 10000 تومان <font style=خودشناسي اولین درس سال تحصیلی جدید" /> اولین چیزی که برای شروع سال تحصیلی نیاز داریم، این است که خودمان را بشناسیم. ( مثلاً من می دانم که باید برای درس خواندن ی به من تأکید کند، وگرنه درس نمی خوانم. یا اگر می خواهم رشته ای را انتخاب کنم، آیا به آن علاقه دارم؟ من از توانایی هایم اطلاع دارم؟می توانم مشکلاتم را حل کنم؟)
هیچ وقت فکر کرده اید چرا بعضی درس ها برای شما آسان تر ولی بعضی سخت تر است؟ (به نظر من وقتی آدم از خودش شناخت داشته باشد، می تواند برنامه ریزی بهتری کند، اما اگر یکی از خودش شناخت نداشته باشد، برنامه ریزی می کند اما وسط کار می بیند که توان انجام برنامه را ندارد پس باید به کمک مشاور خودم رو خوب بشناسم تا برنامه ریزی مناسب برای پیشترفت بیشتر را انجام بدهم.... به ادامه مطلب بروید برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید تصور کنید در بیابان خشک و بی پایانی در حال راه رفتن هستید خسته،گرسنه،تشنه،پس از 5 ساعت پیاده روی......ناگهان ساختمان مجلل و با شکوهی در جلوی شما ظاهر می شود.

1.ساختمانی که جلوی شما ظاهر شده است چیست؟
الف-یک قصر ب- یک موزه ج-یک هتل د-یک بنای مذهبی (مسجد-کلیسا-......) . . . یکی از سوال های بسیار رایج و شایع خانم هایی که در مباحث خودشناسي هستند، در رابطه با خلقیات خانم ها نسبت به همسر یا همدم شان است. دوستان زیادی می پرسند که «آیا بدخلقی هایی که ما نسبت به همسر و همدم مان داریم فقط مربوط به نفس و هویت است یا دلیل دیگری هم دارد؟». «آیا باید خودم را شایستهٔ ملامت و سرزنش بدانم یا نه؟» از طرفی دیگر، آقایان ه. دهم شهریور: زمانی که یک متن کلاسیک را از نو مطالعه می کنی چیزی در کتاب بیشتر از بار اوّل نمی بینی؛ ولی در وجود خویش چیزی بیشتر از پیش مشاهده می کنی. خودشناسي عملی بسیار ارزشمند است. هر روز به کاووش خود ادامه می دهم و با کشف خوبی ها و بدی های خود بیدارتر می شوم. نشریات یکی از ابزارهای ارزشمند برنامه است که توسط آن به کاووش اعماق وجود خود.
انی که به طرف عقربه های ساعت امضاء می کنند ،انسانهای منطقی هستند .

انی که بر ع عقربه های ساعت امضاء می کنند ،دیر منطق را قبول می کنند و معمولاً غیر منطقی هستند .

انی که از خطوط عمودی استفاده می کنند لجاجت و پافشاری در امور دارند .

انی که از خطوط افقی استفاده می کنند انسانهای منظمی هستند .

انی که با فشارامض. زندگی نمایشی !
ما در مرگ دیگران هم ، دنبال نمایش خویش هستیم ! زندگی با آنچه هست !
همیشه ، زندگی مطابق میل ما نمی شود ، ازاین روست که در نهایت ، راهی جز با آنچه هست زیستن ، نداریم !پس با آنچه هست زندگی کنیم ! حقیقت زندگی !
پیروزی و ش ت متعلق به ذهن هایی است که هنوز حقیقت زندگی را درنیافته اند انتظار و زمان ذهنی
برآورده نشدن ان. آنچه که امروزه به عنوان مهارت­های زندگی شناخته می­شود حاصل کار پژوهشگران عصر حاضر نیست بلکه بسیاری از این مهارت­ها در لابه­لای مفاهیم الهی و به خصوص در قرآن کریم بیان شده است. تلاش برای برقراری ارتباط مفید و مؤثر با دیگران، خودشناسي و توجه­به ارزش­هاکه از سرفصل­های اصلی درس مهارت­های­زندگی است به­کرات درآیات قرآن و صحیفه­سجادی. خودشناسي، اولین قدم است ozhan ostovarخود شناسی شروعی برای انتخاب شغل و دیگر تصمیم های مهم زندگی است. ارزش ها، رغبت ها و مهارت های فرد باید در انتخاب شغل در نظر گرفته شوند. شناخت علایق کمک می کند تا مشاغل خاصی را شناسایی کنید که به سلیقه و تفکرتان نزدیک است.

یکی از راه های خودشناسي بررسی فعالیت های روزمره و مهارت های کنونی است. به چه کاری بیشتر می پردازید؟ به کدام خبر توجه بیشتری نشان می دهید؟ در چه دوره های آموزشی شرکت کرده اید و چه بازده ای داشته اید؟ چه دوره های کارآموزی را گذرانده اید و چه حسی نسبت به آن کارها داشته اید؟ دیگران شما را چطور می بینند و چه نظری درباره شما دارند؟ بیشتر به کار های پر تحرک علاقه مند هستید یا فعالیت های فکری؟ و ... پاسخ به این سوالات و موارد مشابه می تواند به شما در شناخت خودتان کمک کند. از افرادی که به شما نزدیک تر هستند و ساعات بیشتری را با آنها سپری می کنید نظر خواهی کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که دیگران شناخت کاملی از شما نخواهند داشت و ممکن است نظرات نادرستی بدهند، ولی مجموع نظرات آنها به شما کمک خواهد کرد.همچنین می توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا خصوصیات اخلاقی و علایق خود را بهتر بشناسید. یک مشاور با شما صادق تر خواهد بود. او ارزی خود را به شما می گوید و به این نکته که آیا شما از شنیدن آن خوشحال می شوید یا نه توجه کمتری می کند. یکی دیگر از راه های موثر جهت شناخت خود، مطالعه است. خواندن زندگی نامه افراد سرشناس باعث می شود مشتراکاتی بین زندگی خود و آنها مشاهده کنید و در بخش هایی از زندگی خود آنها را الگو قرار دهید. راه هایی که آنها رفته اند و نتایجی که بدست آورده اند را بررسی کنید و از تجربیات آنها بهره ببرید. سقراط می گویید "زمان خود را به بهتر خود، با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید. بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند".
این مطلب ادامه دارد ... نویسنده : اوژن استوار از نظرات و ایمیل های محبت آمیز دوستان در رابطه با مقاله ی پیشین سپاسگزارم، جهت اطلاع از مقالات جدید می توانید عضو خبرنامه شوید. (ستون سمت راست) مقالات پیشین: - چگونه ب و کاری پول ساز، موفق و آنلاین داشته باشیم؟ - زندگی یک موج سینوسی پر هیجان - کجاییم؟! - خودشناسي اولین قدم است - به آنچه دوست دارید بپردازید شما با تخلیه خشم موافق هستید؟
به طور مشروط بله! خشم به صورت معقول و به جا، یا به صورتی آنی و در کمال هوشیاری و بصیرت باید در درون ما، خنثی شود. کنترل خشم آسیب رسان است. ولی در صورتی که آسیب بروز آن بیشتر باشد، حتی زمانی که حق با ماست، باید آهسته برانیم! برای آهسته راندن نیز ناگزیریم که روش هایی برای خنثی و رام خشم خود بیاموزیم. هر می . بود و نبود(هستی شناسی یه) لینک دوم ماهی سیاه کوچولو(ادامه داستان)-تاریخ تألیف:1360 فقط خود خودت را بپرست(که اینست راه راست) لینک دوم عرفان چشم و گوش و زبان حق ّ بودن فلسفه شه گری بشر(خودآگاهی) آیا است، است؟(نجوائی با خویشتن) - تاریخ تألیف:1360 مبانی خودشناسي عرفانی(ارکان عمومی معرفت نفس) خلقت دوباره(مکتب اص معرفت) فلسفه غرایز(بوده شدگی انس. اگر آدمی همتی بر خودشناسي نداشته باشد و تلاشی نکند؛ در خطر فراموشی و غفلت است. این غفلت به علت غوطه ور شدن و غرق در لذائذ زودگذر دنیوی است و انسانِ فرورفته در لذت های فانی دنیا در واقع خودِ حقیقی خود را فراموش کرده و به اموری پَست سرگرم شده است. این نوع از خود فراموشی مذموم است. روش های مختلفی برای پی بردن به نوع شخصیت خود و دیگران وجود دارد. از جمله بهترین روش ها استفاده از تست شخصیت شناسی و همچنین تست های خودشناسي است. این نوع تست ها به وسیله متخصصین روانپزشکی طراحی می شوند و نزدیک ترین پاسخ را در رابطه با شخصیت شما می دهند. با سلام همراه باشید. ادامه مطلب روش های مختلفی برای پی بردن به نوع شخصیت خود و دیگران وجود دارد. از جمله بهترین روش ها استفاده از تست شخصیت شناسی و همچنین تست های خودشناسي است. این نوع تست ها به وسیله متخصصین روانپزشکی طراحی می شوند و نزدیک ترین پاسخ را در رابطه با شخصیت شما می دهند.

ادامه مطلب مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند آقا پسرهایی که می خواهید به خواستگاری بروید و دختر خانم هایی که تصمیم دارید به خواستگارتان بله بگویید، آیا می دانید که یادگیری بعضی مهارت ها مانند مهارت های ارتباطی، تصمیم گیری، خودشناسي و ... فرصتی است برای آشنایی با خدا و آشتی با خود؛ آشنایی با خ که هر بار تو را به نزد خود می خواند تا خود را بیشتر به تو بشناساند و آشتی با خودی که با او قهر کرده بودی و خواسته های عمیق و پنهانش را ندیده گرفته بودی. در هم خودت را پیدا کن و هم خدایت را. 3p طنز (سری 301)

پسره پست گذاشته: خودتو واسه من چس نکن!

من خودم عنم! ⊙_⊙

وقتی خودش

به همچین درجه ای از عرفان و خودشناسي رسیده

من چی بگم!؟
.
.
.
.
.
لوپاتون رو بیارین جلو

شپلق

زدم ک فعال باشین

خوابتون نبره. ??????
.
.
.
.
.
یه بار م یه جوک بیمزه تعریف کرد

منم اینقد خندیدم که اشک از چشام در اومد ولی دیدم خودش نمیخنده!!!

گفتم مشکلی پیش اومده ؟

گفت پاشو برو خونتون بدبخت پاچه خار

من نمیام خونتون
.
.
.
.
.