داد زمان گوش زمین برده است

به نقل از خبرگزاریها در مورد داد زمان گوش زمین برده است : کوروش ، یکی از مروجین اصلی برده داری در ایران باستان
هخا ان (بخش549)
همانطور که در قسمتهای قبل آوردیم ، بانک های اگیبی و موراشو ، که در زمان حکومت کوروش و هخا ان فعالیت می د ، برده دار و برده فروش بوده ، و تعاملات و شراکت فراوانی هم با کوروش و هخا ان داشتند . اکنون مشخص شد که صاحبان این بانک ها ، یهودی بوده اند :
" ... چون از مراجعت ا. مثل گنجشکی که طوفان لانه اش را برده است
خاطرم از مرگ تلخ جوجه ها آزرده است هر زمان یادت میفتم مثل قبرستانم و....
ام سنگ مزار خاطرات مرده است ناسزا گاهی پیام عشق دارد با خودش
این سکوت بی رضایت، نه؛ به من برخورده است غیر از آن آیینه هایی که تقعر داشتند
تا به حالا هیچ کوچک مرا نشمرده است تیر غیب از آسمان یک روز پایین می کشد
آ. رسمیت برده داری در عصر هخا / دادن بچه به عنوان مالیات و هدیه به حکومت (برای بهره کشی)
هخا ان (بخش864)
" بابل و آسور (سالانه) 1000 تالان نقره و 500 خواجه ی جوان می دادند (بعنوان مالیات) . (1)"
حسن پیرنیا ، ایران باستان ، جلد دوم ، انتشارات افراسیاب ، چاپ نهم ، ص 1318 " ... این حبشی ها مانند هندی های کالان تی تخم می کارند و در خانه های زیرزمینی س. معاون فردوسی مشهد گفت: پروژه انتقال آب از چابهار به مشهد مقدس ۲۰ سال زمان برده و برای هم اکنون باید روی مدیریت مصرف تمرکز داشت. باسمه تعالی

برداشتهایی از آیات قرآن

نقش انسانها در جامعه

تاثیر گذاری افراد در جامعه را درچهار گروه می توان تقسیم کرد.
1.عده ای در زمان حیات و در زمان ممات، نام و یادی از آنها نیست.می توان گفت آنها همانند مر دگان هستند.
2.عده ای در زمان حیات هستند ولی در زمان ممات اثری و یادی از آنها نیست. اینان تنها از خود در زندگی به.
گاف جدید ترامپ؛ این بار درباره رئیس جمهور برده دار !دونالد ترامپ، رئیس جمهور ، در اظهارات خود درباره «اندرو ج ون»، رئیس جمهور اسبق این کشور در قرن نوزدهم، مرتکب اشتباهی بزرگ شد.
ترامپ در سخنرانی خود درباره جنگ های داخلی ، ادعا کرد ج ون از وقوع این جنگ ها خشمگین بود. این در حالی است که ج ون، 16 سال پیش از آغاز جنگ های داخلی مرده بود.
ترامپ که پیشتر نیز در سخنان خود درباره تاریخ مرتکب اشتباهاتی شده بود، درباره جنگ های داخلی این کشور گفت نمی داند چرا از وقوع این جنگ ها جلوگیری نشد.
وی در ادامه گفت در صورتی که ج ون، اندکی بیشتر رئیس جمهور می بود آنگاه جنگ های داخلی این کشور دیگر رخ نمی داد.
ترامپ افزود: «ج ون از آنچه که در خصوص جنگ های داخلی مشاهده می کرد، واقعا خشمگین بود.»
این در حالی است که ج ون در سال 1845 مُرد. تاریخ شروع جنگ های داخلی نیز 16 سال پس از مرگ ج ون، یعنی سال 1861 بود. ج ون در فاصله سال های 1829 تا 1837 رئیس جمهور بود.
ج ون یکی از برده داران بزرگ در بود که شمار زیادی برده در زمین های کشاورزی وی کار می د. وی نقش اصلی را در جابجایی قبایل بومی یی از جنوب شرق این کشور ایفا کرد. او در زمان مرگ، مالک حدود 150 برده بود که در مزارع وی کار می د.
کاخ سفید تاکنون به درخواست های مطرح شده برای اظهار نظر درباره این سخنان ترامپ، واکنشی نشان نداده است. "زمان در ضدّ رمان"عنوان مقاله ای ست از “علی عبدالرضایی” که به تازگی در بخش “نظریات ادبیاتی-عملیاتی” مجله ی “فایل شعر یازدهم” منتشر شده است. پیش تر سخنرانی مفصلی درباره زمان در ادبیات نومدرنیستی داشتم و آن جا با توجه به تئوری برگسون، به طور ریشه ای درباره ی مساله ی زمان در شعر و داستان حرف زدم. امروز اما می خواهم به بحثی تجربی دربا. مائوریسیو پوچتینو، مربی آرژانتینی باشگاه تاتنهام از صعود کشورش به جام جهانی ابراز خوشحالی کرد. درهزاران سال پیش برده داری درکشورهای زیادی مرسوم بود وپادشاهان وثروتمندان برای خودشان برده داشتندتا امورات نسبی خود رابا آنان بگذرانند ولی جالب بدونید این برده داری الأهم وجود داره منتها به شکل وشمایل جدید ومدرن ترفقط ظاهرشان است که آنهارا ازبرده های گذشته متمایز کرده آنهاسیاه وقوی هیکل بودند اینها زرد وضعیف هستند. برانکو یک بار قلعه نویی را در شهرآوردهای تهران یک بر صفر برده، یک بار مظلومی را ۴ بر ۲ برده و یک بار هم ۲ بر ۳ به منصوریان باخته در حالی که در بقیه مسابقات مقابل استقلال مساوی کرده و حالا به دنبال پیروزی بر شفر است. این زن جوان از دست یک م فرار کرده و به دو نفر دیگر پناه برده ، اما آنها هم به جای کمک و رساندن او به پلیس، او را به یک مکان خلوت برده و مورد آزار قرار داده اند. معترضان می گویند اسم "جان سی. کلهون" یکی از طرفداران نظام برده داری در قرن 19 میلادی نباید بر یکی از دانشکده های قرار داشته باشد. برده داری در عصر هخا / دختر کوروش (همسر داریوش) هم برده داشت
هخا ان (بخش446)
" ... ارتستونا می توانست با خیال راحت و با مسءولیت خود در پارس بگردد ، زیرا او یک گروهان کوچک از غلامان محافظ تحت فرمان داشت . "
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی، چاپ دوم ، ص 357
###############
کانال حقیقت https://telegram.me/haghighat1357 برده داری در عصر هخا / مالیات بر برده !
هخا ان (بخش409)
" ... هرودوت تنها ی است که درباره درآمدهای مالیاتی سرزمین های شاهنشاهی هخا گزارش می دهد . او در گزارش خود فهرستی می آورد که دربرگیرنده ی 20 ساتراپی است . در حالی که در حقیقت هشت یا نه ساتراپی بیش از آنکه ذکر کرده ، داشته ایم . در مقام مقایسه ، مفیدترین بخش گزارش او درباره مالیات های. سرافراز ایران زمین
سوار خطر نوش فتح المبین
عقاب سفر کرده خاکیان
پرستوی نه بام افلاکیان
ملائک تو را تا خدا برده اند
ز غربت سوی آشنا برده اند
شقایق سرشت و شقایق تبار
حماسی ترین مرد این روزگار
تو را کوه ها آرزو می کنند
تو را قله ها جستجو می کنند
تو با عشق عهدی دگر داشتی
سفر در مدار خطر داشتی
خطر، گام های تو را دیده بود
که پیوسته بر مرگ خندیده بود
تو چون منطق کربلا داشتی
چراغ شهادت برافراشتی ● مقدمه

رباتیک علمی است که با هدف راحتی انسان و افزایش وقت مفید او به وجود آمده است . متاسفانه در کشور ما آن طور که شایسته است شناخته نشده است .
وقتی حرف از ربات می شود همه به فکر یه چیزی می افتند که دست و پاه داره و یه سری کار انجام می دهد، باید بگم که امروزه کار کرد های ربات فرا تر از این چیز هاست
امروزه در دنیای نانو تکنولو. این شی که دود آبی آن تا دقایقی سکوهای ورزشگاه را تحت تاثیر قرارداده بود از سوی هواداران به داخل زمین پرتاب شد و خیلی سریع با دخ ان نیروی انتظامی پیش از آنکه جریان بازی را متوقف کند، از کنار زمین بیرون برده شد. برده داری در عصر هخا / داریوش سوم دست کم 329 برده ی زن داشت
هخا ان (بخش390)
" ... اسکندر (پس از نبرد دوم با داریوش سوم) ، پارمنیون را به دمشق فرستاد . او به طور اتفاقی به نزدیکان شاهنشاه (=داریوش سوم) دست یافت . پارمنیون گزارش داد : " من بر این ان دست یافتم : 329 کنیز که خنیاگران داریوش بودند ؛ 46 مرد ، که فقط تاج گل ها و جام ها را برای بزم ها تهی. برده داری در عصر هخا / فرنکه ( دربار داریوش) 300 برده داشت
هخا ان (بخش400)
" ... یکی از الواح ایلامی خزانه ی دربار نشان دهنده ی قدرت فراوان دربار است . فرنکه در میان اطرافیانش 300 غلام داشت . "
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی، چاپ دوم ، ص 286
تذکر : اینها تنها بخشی کوچک از خیل کثیر بردگان هخا ان و در قلمرو آنان. از دیدگاه صاحب نظران علوم اجتماعی تحولی اداره انسان در جهان به طور معمول در دو مقطع صنعتی دوران کهن سرآ‎غاز شکل گیری این مفهوم است. ایرانیان باستان جهت اداره انسانی به نکات عمده ای جهت رعایت روابط انسانی، رعایت عد در کار آشنا سازی کارکنان به وظایف و استفاده بهینه از زمان اشاره داشته اند.
مشاهدات تاریخی این دوره از اداره انسانی ب. براى احترام ک ن نوزاد، خوب است قنداقه نوزادان را تا چند ماهگى در مجالس علم و محافل ذکر و حسینیه و محال عزادارى که نام حضرت سید ال ء(ع) برده مى‏ شود ببرند؛ چرا که نفس طفل همچون مغناطیس است و علوم و اوراد و اذکار و قُدوسیت روح حسین(ع) را جذب می کند. طفل گرچه زبان ندارد ولى ادراک می کند، و روحش در دوران کودکى اگر در محل یا در حال معصیت برده شود، آن جرم و گناه او را نیز آلوده خواهد کرد؛ و اگر در محل و یا حال ذکر و عبادت و علم برده شود، آن پاکى و صفا را به خود می گیرد. بعد از حادثه یازدهم سپتامبر که منجر به فرو ریختن برج های دو قلوی تجارت جهانی در شد، یک شرکت جلسه ایی ترتیب داد و از بازماندگان شرکت های دیگری که افرادش از این حادثه جان سالم به در برده بودند دعوت کرد تا انی که از این مهلکه جان سالم به در برده و در آن انفجار غایب بوده اند دلیل خود را ذکر کنند. در صبح روز ملاقات ، مدیر واحد امنیت داستان ز. بعد از حادثه یازدهم سپتامبر که منجر به فرو ریختن برج های دو قلوی تجارت جهانی در شد، یک شرکت جلسه ایی ترتیب داد و از بازماندگان شرکت های دیگری که افرادش از این حادثه جان سالم به در برده بودند دعوت کرد تا انی که از این مهلکه جان سالم به در برده و در آن انفجار غایب بوده اند دلیل خود را ذکر کنند. در صبح روز ملاقات ، مدیر واحد امنیت داستان ز. غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد کشورمان با بیان اینکه اکنون زمان آن است که به ادبیات و محتوای ی جنبه فراملی ببخشیم، گفت: در این زمینه تولیدات و محتواهای بسیاری داریم و… غزلی از دوست قدیمی ام محسن دهقان فارسانی.سال هاست خبری ازش ندارم. در سوربون فرانسه در س می خواند. آیینه باش و حرف بزن با زلالی ات پی برده ام که دروغ است لالی ات آیینه باش و گرمتر از آفتاب باش تا مثل ماه حلقه زنم در حوالی ات باران گرفت چتر مرا با خودت ببر دلواپسم ز تر شدن احتمالی ات می گریم و تمام زمین خیس می شود از بس که رنج برده ام از خش . ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هرجا نامی از برده می شود، باید خفه شود، گفت: با این سوابق جنایتکارانه چگونه مدعی است و ایران را برای تحریم می کند. مردم شاهین دژ و میاندوآب گفت: تحلیل سخنان نخست بریتانیا در سفر به نشان می دهد که برگزیت لندن را به برده ترامپ تبدیل کرده است. جانی بین المللی – تجارت برده ان برده، آفریقایی ها را به هم زنجیر و مجبور به حرکت پیاده به سمت ساحل می د. این فاصله گاه به هزاران مایل می رسید. در این ها از هر 5 اسیر، 2 نفر می مردند. انی که به ساحل می رسیدند، تا زمان فروش در قفس زندانی می شدند. درون کشتی های تجارت برده، همگی در فضایی تاریک و تنگ به هم زنجیر می شدند و در جایی به اندازه تابوت به ح درازکش قرار می گرفتند.
عده ای به دلیل ازدحام شدید، کمبود ا یژن و یا جراحات حاصل از شکار برده، می مردند. گاه در طول سفر یک سوم آفریقایی های درون کشتی، جان خود را از دست می دادند. تعدادی، برای نجات از این عذاب، خود را به دریا می انداختند. با این همه، تجارت برده چنان سودآورد بود که سوراخ های کشتی را هم با برده پر می د.

اولین کشتی یی برده، در سال 1637 از ای ماساجوست حرکت کرد. محفظه های نگهداری برده در آن کشتی، به قفس هایی با عرض 61 سانتی متر و طول 180 تقسیم می شد و در قسمت پا، قفل هایی تعبیه شده بود. ( منبع: رؤیای یی، هاوارد زین، ترجمه فاطمه شفیعی، صص 42-39 )

زمین مسجد مقدس جمکران متعلق به حسن بن مسلم نبوده است از آنجا که به حسن بن مثله می فرماید: «برو به حسن بن مسلم بگو: تو، چند سال است که این زمین را عمارت می کنی و ما اب می کنیم، پنج سال زراعت کردی و امسال دیگر باره شروع کردی، عمارت کنی. رخصت نیست که تو دیگر در این زمین زراعت کنی، باید هر چه از این زمین منفعت برده ای، بر گردانی تا در این موضع مسجد بنا کنند.
و به حسن بن مسلم بگو: این جا، زمین شریفی است و حق تعالی این زمین را از زمین های دیگر برگزیده و شریف کرده است، تو آن را گرفته به زمین خود ملحق کرده ای خداوند دو پسر جوان از تو گرفت و هنوز هم متنبه نشده ای: اگر از این کار برحذر نشوی، نقمت خداوند، از ناحیه ای که گمان نمی بری بر تو فرو می ریزد».(2)
پاورقی:
1. نوری، میرزا حسین، نجم الثاقب، تهران، انتشارات علمیه، بی تا، ص213.
2. مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، بیروت، موسسه الوفاء، 1403ق، ج53، ص230. یزدی حائری، شیخ علی، ا ام الناصب فی اثبات الحجه الغائب، بی جا، بی تا، ج2، ص51.

رمان تحسین شده و بسیار پرفروش «راه آهن زیرزمینی» نوشته کالسن وایت هد با موضوع تاریخ برده داری در برنده جایزه معتبر پولیتزر در رشته ادبیات داستانی شد. terra ناسا در زمان خورشیدگرفتگی حلقوی ۸ اسفند ۹۵ ع شگفت انگیزی ثبت کرده است. در این ع زمین و ابرها و بخشی از سایه ی ماه روی زمین مشخص است. چقدر واضح میبینم اون روزی که تو کتابای تاریخ بنویسند: در آن زمان انسان ها از وجود بقیه ی موجودات عالم بی اطلاع بودند و خود را اشرف مخلوقات میدانستند. در آن زمان تصور می شد که زمین تنها سیاره قابل س ت عالم است. در آن زمان هنوز نسل بقیه ی جانداران زمین به کلّی از بین نرفته بود و موجودات دیگری همچون حیوانات، حشترات، آبزیان و پرندگان در س. تایید "وجود برده داری" در ایران باستان و در عصر هخا ان
هخا ان (بخش318)
" ... گوماته ، محرومان جامعه را با مصادره ی املاک زمین داران پارسی و تقسیم چا ایان آنها و آزاد خدمه و برده هایشان طرفدار خود کرد . (1)"
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی، چاپ دوم ، ص 132
1 . گوماته ، همان مغی است که تلاش داشت سلطنت را از کمب. 1- ده مورد از نظریه های ارتباط را با نظریه پرداز و موضوع نام ببرید و یک مورد را توضیح دهید؟ 2- نظریه ما وبر در ارتباطات را با نام بردن انواع شکل های اقتدار به طور کامل توضیح دهید؟ 3- چهار تحول ارتباط جمعی را از دیدگاه کلویته نام برده و توضیح دهید؟ 4- نظریه ویلبرشرام و هارود لاسول را توضیح دهید؟ 5- نظریه مارشال مک لوهان را در ارتباطات اجتم. من عاشق عشقم ولی , او جان ما را برده است در حیرت عشق بوده ام , سامان ما را برده است تا بنگرم من کیستم , اینجا برای چیستم هستم به عشقی نیستم جانان ما را برده است تا آمدم سر خوش شوم از عشق دشمن کش شوم از "دیده" از بی مهریّش باران ما را برده است جانا به جان جایم کنی ؟ زنجیر عشق پایم کنی ؟ از عشق رسوایم کنی ؟ آسان ما را برده است !!! " یوسف " نمیدونم سر و کله فضای مجازی چطور تو زندگی همه پیدا شد.....پیر زن پیر مرد هم اسیر خودش کرده!!!!!انگار همه برده ی تلگرام و اینستاگرام و....اینها شدیمقدیم ها از خواب بیدار میشدم سجده شکر بجا میاوردم که خدا بهم یه فرصت دیگه دادهو بعد زیارت عاشورا و تعقیبات میخوندم....الان از خواب که بیدار میشم اول تلگرام و اینستاگرام و چک میکنم هامم رونقی ندا. خواندن کتاب های تاریخی را دوست دارم. در واقع خواندن این نوع کتاب ها همیشه جزء ۵ اولویت مطالعاتی من بوده است. از این جهت کتاب های تاریخی را دوست دارم که باعث می شود کلمات، مفاهیم و وقایع، دیگر برایم در حد یک کلمه باقی نماند. مثلا وقتی کتاب «تاریخ برده داری» نورمن ماخت و مری هال با ترجمه سهیل سُمی را خواندم، پس از آن لغت برده و برده داری. ایسنا نوشت: نادیا مراد برای ن ایزدی اسیر دست مبارزه می کند. این دختر جوان ایزدی به هفته نامه اشپیگل گفته هنوز هم بیش از سه هزار زن که اکثر آنان ایزدی هستند،به عنوان برده در چنگال اسیرند. پزشکیان : زنجانی کشتی کشتی نفت از کشور خارج کرده و انی که در آن زمان مسوول بودند چرا نامی از آنان برده نمی شود و آنان را محاکمه نمی کنند؟ شخصی که سرو ته آن معلوم نبود چرا اجازه دادند نفت را ببرد و پول را برنگرداند؟ اکنون که قرار به محاکمه است صلاح می دانند این شخص را کنند که پرونده بسته شود و صدای مردم جامعه بلند نشود. آن چه از آیات سوره مبارکه قدر و روایات معتبری که در تفسیر آن وارد شده، استفاده می شود این است که فرشتگان در شب قدر مقدّرات یک سال را نزد «ولی مطلق زمان» می آورند و بر او عرضه می کنند. این واقعیت از نخستین روز خلقت بوده و بر نخستین و وصی او نازل می شده و تا قیام قیامت ادامه دارد.(1) زیرا زمین از نخستین روز آفرینش تا بر پائی قیامت بی حجت نخ. زمین با سرعتی باورن ی به دور خود در حرکت است، در این صورت عقل حکم می کند اگر فردی با هواپیما در مسیر خلاف جهت چرخش زمین پرواز کند باید زودتر از معمول به مقصدش برسد، زیرا مقصد با سرعت درحال نزدیک شدن به فرد است. براساس گزارش ساینس الرت، اگر مقصد سفر به سوی فرد حرکت کند، به نظر می آید مسافر سریعتر از زمان معمول به آن خواهد رسید، اما واقعیت اینگونه نیست. زمین با سرعتی برابر 1180 کیلومتر بر ساعت در جهت شرق به دور خود در گردش است، و فردی در یک هواپیما به سمت مقصدی در جهت غرب در پرواز است، در این صورت با درنظر گرفتن این موضوع که مقصد با سرعت درحال نزدیک شدن به سوی هواپیما است، این فرد نباید سریعتر از معمول به مقصدش برسد؟ پاسخ کوتاه به این پرسش خیر است. در این شرایط فرد زودتر از معمول به مقصد نخواهد رسید زیرا هواپیما تحت تاثیر فراید چرخش زمین قرار می گیرد و این به آن معنی است که درحالی که مقصد به سوی هواپیما در چرخش است، هواپیما از مقصد فاصله می گیرد. اگرچه زمین در خط استوا با سرعتی برابر 1670 کیلومتر بر ساعت در جهت شرق در چرخش است، سطح زمین و هرآنچه روی آن و اطراف آن قرار دارد در مناطق شمالی تر یا جنوبی تر نسبت به خط استوا با سرعتی کمتر، برابر 1180 کیلومتر بر ساعت در چرخشند. حتی هوایی که زمین را دربر گرفته نیز با همین سرعت در جهت شرق در چرخش است. از این رو به نظر می آید زمانی که هواپیمایی به سمت غرب حرکت می کند، از آنجایی که چرخش زمین به سمت شرق است پس مقصد به سمت هواپیما درحرکت است و هواپیما زودتر از حد عادی به مقصد خواهد رسید. با این همه چرخش زمین همه آنچه در اطرافش قرار دارد را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهد، یعنی زمین به همراه همه آنچه در سطح و در هوای اطراف آن وجود دارند به سمت شرق در حرکت است، و هواپیمای درحال پرواز در آسمان نیز از این امر مستثنی نیست. این به آن معنی است که هواپیمایی که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت روی خط استوا به سمت شرق درحرکت است، درواقع سرعتی برابر 1830 کیلومتر بر ساعت دارد: 1670+160. اما زمانی که هواپیما با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در خلاف جهت چرخش زمین در حرکت باشد، سرعتش از سرعت چرخش زمین کاسته خواهد شد: 1670-160. در حقیقت زمانی که درحال پرواز به سوی غرب هستید، به صورت همزمان با سرعتی کمتر از سرعت زمین به سمت شرق در چرخشید. این شرایط تنها زمانی تغییر پیدا می کند که هواپیما در فاصله ای نزدیک، تقریبا 10 کیلومتری از قطب ها باشد، در این صورت حرکت به سمت غرب فرد را دقیقا به غرب خواهد برد. از این رو است که طول پرواز رفت و برگشت به یک مقصد معمولا با یکدیگر متفاوت است. جریان های شدید بادی در اتمسفر زمین نیز که خود تحت تاثیر مدور بودن زمین و چرخش آن قرار دارند بر زمان طول پرواز هواپیماها تاثیر گذارند. نه زمین شناسم نه آسمان پرداز گرفتارم گرفتار چشم های تو یک نگاه به زمین یک نگاه به زمان زندگی من از همین گرفتاری شروع می شود سبز آبی کبود من چشم های تو معنای تمام جمله های ناتمامی ست که عاشقان جهان دستپاچه در لحظه ی دیدار فراموشی گرفتند و از گفتار بازماندند کاش می توانستم ای کاش خودم را در چشم های تو حلق آویز کنم.... عناوین رو مه نود در روز شنبه ۲۵ دی به شرح زیر است : پیروزی با گل زلاتانی طارمی صعود به جام جهانی فقط با کی روش گل امید برای سه امتیاز استقلال منصوریان : هر وقت می بریم می گویند وزارت برده است ! نوشته…
خوان ماتا در نیمه دوم و در دقیقه 75 بازی با لسترسیتی،به دستور فن خال به جای دی ماریا وارد زمین شد و تیره روزی های منچستر نیز از همان دقیقه بیشتر شد منچستریونایتد ابتدای هفته در زمین لسترسیتی، بازی 3-1 برده را با نتیجه 5-3 واگذار کرد. ش تی که انتقادات بسیاری را بار دیگر متوجه لوئیس فن خال، سرمربی این تیم کرد.

امروز "دیلی میل" گزارش داد که در زمان تعویض آنخل دی ماریا در دقیقه 75، شنیده شده است که برخی بازیکنان منچستر که روی نیمکت نشسته بودند؛ به یکدیگر گفته اند:"برای چه ما باید دی ماریا را از بازی بیرون بکشیم؟"

خوان ماتا در نیمه دوم و به دستور فن خال به جای دی ماریا وارد زمین شد و تیره روزی های منچستر نیز از همان دقیقه بیشتر شد. دی ماریا تا زمان حضورش در زمین، نمایشی استثنایی داشت و گل دوم یونایتد را نیز به زیبایی هر چه تمام تر به ثمر رسانده بود.
آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرده که حدود 270 هزار مسلمان روهینگیایی طی دو هفته اخیر از کشورشان میانمار به بنگلادش پناه برده اند. روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می شود و به همه مردم یادآوری می کند که نباید سیاره خود یعنی "زمین» را فراموش کنند. هدف کلی از معرفی این روز و انجام فعالیت در قالب شبکه روز زمین، افزایش آگاهی محیط زیستی به منظور تضمین زندگی سالم برای خود، فرزندان مان و دیگر زیستمندان است. مشکلات و جراحت های . یهودیان توسط کوروش / هخا ان در خدمت یهودیان / برده داری در عصر کوروش
هخا ان (بخش550)
" ... در باب اول این کتاب (کتاب عزرا) از فرمان کوروش راجع به برگشتن اسرای یهود از بابل به اورشلیم و ظروفی که شاه مذکور به یهودی ها پس داده است ، ذکری شده ... در باب دوم گفته شده است : " اینانند اهل ولایت ها که از اسیری اشخاصی که از نبوکدنصر پادشاه بابل به . حاج همت هفت روز در جزایر نخو د "تا حرف اقاش زمین نمونه "الان نائب زمان اسم جنگ برده جنگ نرم اگر دغدغه نداری بدان نیستی افسران - حاج همت هفت روز در جزایر نخو د حاج همت هفت روز در جزایر نخو د "تا حرف اقاش زمین نمونه "الان نائب زمان اسم جنگ برده جنگ نرم اگر دغدغه نداری بدان نیستی

وقتی حاج همت رجز میخواند برای رزمندگان و میگفت :بچه ها بجنگید اگر نجنگید دشمنان خواهند امد وهمه چیزمان را خواهند گرفت "وقتی که یاد این حرف حاج همت میفتم "یاد قطع نا 598میفتم که امدند وهمه چیز مان را گرفتند یاد عهد نامه ننگین سعد اباد میفتم که امدند پلمپ د "یاد نرمش قهرمانانه ایی میفتم که تبدیلش به تعلیق غنی سازی 20درصد شد "یاد تهاجم فرهنگی دشمن میفتم که اوضاع فرهنگیمان اینگونه شده است "یاد ان لحظه ایی میکنم که نظریه پرداز ی میگوید دیری نمیپاید که ما در خانه های شما خواهیم امد "یاد ان لحظه ایی میکیفتم که اگر ما نجنگیم "وکم کار بگذاریم دشمنان خواهند امد وهمه چیزمان را میگیرند ان وقت مرگ برای ما جایز است .
هیهات منه الذله اگر شعار ماست "پس بجنگید راه پیشرفت در مبارزه ویقه گیری ظالمان است "بچه ها بجنگید هر ی به یک نوع :با وبلاگ زدن با طراحی با کارهای فرهنگی با هزاران کار متنوع "بجنگید تا پشیمان نشویم "به قول حاج همت حاشا میدان را خالی کند "ما باید پرچم را در انتهای افق بر زمین بکوبیم آهنگ جدید حامد زمانی به نام ما برده ایم new hamed zamani called ma bordeim  آهنگ جدید حامد زمانی به نام ما برده ایم سراپا اگر زرد و پژمرده ایم ولی دل به پاییز نس ایم چو گلدان خالی لب پنجره پر از خاطرات ترک خورده ایم سراپا اگر زرد و پژمرده ایم ولی دل به پاییز نس ایم چو گلدان خالی لب پنجره پر از خاطرات ترک خورده ایم اگر داغ دل بود ما دیده ایم اگر خون دل بود ما خورده ایم اگر دل دلیل است آورده ایم اگر داغ شرط است ما برده ایم اگر داغ دل بود ما دیده ایم اگر خون دل بود ما خورده ایم اگر دل دلیل است آورده ایم اگر داغ شرط است ما برده ایم یه باری از امروز رو دوشته که واسش یه عمره زمین میخوری همه منتظر تا ببینن کجا تو از جاده ی عشق دل میبری یه باری از امروز رو دوشته که واسش یه عمره زمین میخوری همه منتظر تا ببینن کجا تو از جاده ی عشق دل میبری ولی ایستادن فقط کار ماست ما که قصمون قصه ی خواب نیست بیا دل به دریا بزن شک نکن سرانجام این رود مرداب نیست ادامه مطلب شاید زمین برای بعضی ها ل کننده ترین مکان زندگی باشد اما با تمام اسراری که در درون خود مخفی کرده است سو رایزهای زیادی برای ما انسان ها دارد که با کشف آن ها به داستان های شگفت انگیزی پی برده می شود.