داد زمان گوش زمین برده است

به نقل از خبرگزاریها در مورد داد زمان گوش زمین برده است :
ارزش ده سال را، از زوج هائی بپرس که تازه از هم جدا شده اند. ارزش چهار سال را، از یک فارغ حصیل بپرس. ارزش یک سال را، از دانش آموزی بپرس که در امتحان نهائی مردود شده است ارزش یک ماه را، از مادری بپرس که کودک نارس به دنیا آورده است. ارزش یک هفته را، از ویراستار یک مجله هفتگی بپرس. ارزش یک دقیقه را، از ی بپرس که به قطار، اتوبوس یا هواپیما نرسیده است. ارزش یک ثانیه را، از ی بپرس که از حادثه ای جان سالم به در برده است. ارزش یک میلی ثانیه را، از ی بپرس که در مسابقات المپیک، مدال نقره برده است. زمان برای هیچ صبر نمی کند. قدر هر لحظه خود را بدانید. کوروش ، یکی از مروجین اصلی برده داری در ایران باستان
هخا ان (بخش549)
همانطور که در قسمتهای قبل آوردیم ، بانک های اگیبی و موراشو ، که در زمان حکومت کوروش و هخا ان فعالیت می د ، برده دار و برده فروش بوده ، و تعاملات و شراکت فراوانی هم با کوروش و هخا ان داشتند . اکنون مشخص شد که صاحبان این بانک ها ، یهودی بوده اند :
" ... چون از مراجعت ا. موقت تهران گفت: بسیار وقیحانه است که تا مشکلی در جامعه به وجود می آید، عده ای سریعاً در مقام مقایسه جامعه فعلی با زمان شاه برمی آیند و می گویند در زمان شاه این چنین نبود؛ واقعیت این است که در زمان شاه دین در سطح حاکمیت، استقلال و وجود نداشت، ایران برده بود و فضای خفقان بر کشور حاکم بود. رسمیت برده داری در عصر هخا / دادن بچه به عنوان مالیات و هدیه به حکومت (برای بهره کشی)
هخا ان (بخش864)
" بابل و آسور (سالانه) 1000 تالان نقره و 500 خواجه ی جوان می دادند (بعنوان مالیات) . (1)"
حسن پیرنیا ، ایران باستان ، جلد دوم ، انتشارات افراسیاب ، چاپ نهم ، ص 1318 " ... این حبشی ها مانند هندی های کالان تی تخم می کارند و در خانه های زیرزمینی س. معاون فردوسی مشهد گفت: پروژه انتقال آب از چابهار به مشهد مقدس ۲۰ سال زمان برده و برای هم اکنون باید روی مدیریت مصرف تمرکز داشت. خاتمی : بسیار وقیحانه است، مشکلی در جامعه به وجود می آید، عده ای سریعاً در مقام مقایسه جامعه فعلی با رژیم گذشته بر می آیند و می گویند در زمان شاه ملعون چنین نبود، واقعیت این است که در آن زمان دین در سطح حاکمیت، استقلال و وجود نداشت، ایران برده و فضای خفقان بر کشور حاکم بود. برده داری در عصر هخا / اردشیر دوم تعدادی غلام (برده) به تیما هدیه داد
هخا ان (بخش636)
" ... در اینجا پلوتارک موردی را از بذل و بخشش های اردشیر نسبت به یونانی ها حکایت می کند که احوال روحی بعض یونانی ها را در این زمان نشان می دهد . مورخ مذکور گوید : "تیما (موقعی) که در دربار شاه بود توسط خود بلوریس سری را به شاه اطلاع داد و اردشیر ده هزار د. مولودی زیبای (دل برده ای از انس و ملک) به مناسبت عید غدیر با صدای میثم مطیعی منتشر شد.
گاف جدید ترامپ؛ این بار درباره رئیس جمهور برده دار !دونالد ترامپ، رئیس جمهور ، در اظهارات خود درباره «اندرو ج ون»، رئیس جمهور اسبق این کشور در قرن نوزدهم، مرتکب اشتباهی بزرگ شد.
ترامپ در سخنرانی خود درباره جنگ های داخلی ، ادعا کرد ج ون از وقوع این جنگ ها خشمگین بود. این در حالی است که ج ون، 16 سال پیش از آغاز جنگ های داخلی مرده بود.
ترامپ که پیشتر نیز در سخنان خود درباره تاریخ مرتکب اشتباهاتی شده بود، درباره جنگ های داخلی این کشور گفت نمی داند چرا از وقوع این جنگ ها جلوگیری نشد.
وی در ادامه گفت در صورتی که ج ون، اندکی بیشتر رئیس جمهور می بود آنگاه جنگ های داخلی این کشور دیگر رخ نمی داد.
ترامپ افزود: «ج ون از آنچه که در خصوص جنگ های داخلی مشاهده می کرد، واقعا خشمگین بود.»
این در حالی است که ج ون در سال 1845 مُرد. تاریخ شروع جنگ های داخلی نیز 16 سال پس از مرگ ج ون، یعنی سال 1861 بود. ج ون در فاصله سال های 1829 تا 1837 رئیس جمهور بود.
ج ون یکی از برده داران بزرگ در بود که شمار زیادی برده در زمین های کشاورزی وی کار می د. وی نقش اصلی را در جابجایی قبایل بومی یی از جنوب شرق این کشور ایفا کرد. او در زمان مرگ، مالک حدود 150 برده بود که در مزارع وی کار می د.
کاخ سفید تاکنون به درخواست های مطرح شده برای اظهار نظر درباره این سخنان ترامپ، واکنشی نشان نداده است. دست بر سرگذاشتن هنگام بردن نام زمان -عج- و یا سلام بر آن حضرت نوعی احترام و تعظیم برای ایشان و نیز اعلام تسلیم بودن برای آن حضرت و آماده بودن برای خدمت به ایشان و پا در رکاب بودن ایشان است . آنچه به عنوان مستند برای بلند شدن هنگام ذکر نام حضرت نقل شده ، روایتی است از رضا(ع)که: نام «قائم» نزد آن حضرت برده شد حضرت ایستادند و دست خود را بر ب. مائوریسیو پوچتینو، مربی آرژانتینی باشگاه تاتنهام از صعود کشورش به جام جهانی ابراز خوشحالی کرد. هر زمان از سفته بازی، موج سواری و نوسان گیری در بورس تهران نام برده می شود عده ای وجود دارند که این موارد را جزء لاینفک معاملات بازارهای سهام در کل دنیا می دانند. در تمامی بازارهای سهام فعالان بازار به دنبال ب بیشترین سود در کمترین زمان ممکن هستند. درهزاران سال پیش برده داری درکشورهای زیادی مرسوم بود وپادشاهان وثروتمندان برای خودشان برده داشتندتا امورات نسبی خود رابا آنان بگذرانند ولی جالب بدونید این برده داری الأهم وجود داره منتها به شکل وشمایل جدید ومدرن ترفقط ظاهرشان است که آنهارا ازبرده های گذشته متمایز کرده آنهاسیاه وقوی هیکل بودند اینها زرد وضعیف هستند. برانکو یک بار قلعه نویی را در شهرآوردهای تهران یک بر صفر برده، یک بار مظلومی را ۴ بر ۲ برده و یک بار هم ۲ بر ۳ به منصوریان باخته در حالی که در بقیه مسابقات مقابل استقلال مساوی کرده و حالا به دنبال پیروزی بر شفر است. این زن جوان از دست یک م فرار کرده و به دو نفر دیگر پناه برده ، اما آنها هم به جای کمک و رساندن او به پلیس، او را به یک مکان خلوت برده و مورد آزار قرار داده اند. سی ان ان در گزارشی به پیدا شدن شواهدی پرداخت که معمای ۱۵۰ ساله دانشمندان درباره برده داری را برملا می کند. در تاریخ ۱۵/۲/۹۳ دانش آموزان دبستان بنت الهدی به شهر محلات جهت اردوی تفریحی برده شده اند. اه این اردو در راستای تشویق دانش آموزان داشته اند در این اردو دانش آموزان ابتدا به محل آبگرم و است س وشیده برده شده اند و سپس به محل سرچشمه شهر محلات برده شدند و پس از صرف ناهار و بازی و تفریح به روستای خود باز گردانده شدند. برده داری در عصر هخا / دختر کوروش (همسر داریوش) هم برده داشت
هخا ان (بخش446)
" ... ارتستونا می توانست با خیال راحت و با مسءولیت خود در پارس بگردد ، زیرا او یک گروهان کوچک از غلامان محافظ تحت فرمان داشت . "
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی، چاپ دوم ، ص 357
###############
کانال حقیقت https://telegram.me/haghighat1357  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
رانش زمین در استان "سیچوآن" چین دست کم ۴۰ خانه را به زیر خاک فرو برده و بیش از ۱۰۰ نفر را ناپدید… سرافراز ایران زمین
سوار خطر نوش فتح المبین
عقاب سفر کرده خاکیان
پرستوی نه بام افلاکیان
ملائک تو را تا خدا برده اند
ز غربت سوی آشنا برده اند
شقایق سرشت و شقایق تبار
حماسی ترین مرد این روزگار
تو را کوه ها آرزو می کنند
تو را قله ها جستجو می کنند
تو با عشق عهدی دگر داشتی
سفر در مدار خطر داشتی
خطر، گام های تو را دیده بود
که پیوسته بر مرگ خندیده بود
تو چون منطق کربلا داشتی
چراغ شهادت برافراشتی یک جا در زندگی ات ناگهان میبینی بیشتر از آنکه رسیدن را یاد گرفته باشی ، گذشتن را یاد گرفتیبیشتر از آنکه طعم رسیدن برایت خوشایند باشدگذاشتن و گذشتن و فراموش می شود نوستالژی زندگی اتتمام آینه ها را میشکنیتمام دوستت دارم ها ، دوست داشتن ها ، با هم و به خاطر هم ماندن ها و با هم خندیدن ها را میشکنیآرزوهای گاه خیلی ساده و منطقی ات را میشکن. معترضان می گویند که های عضو لیگ های "آیوی" (پیچک) که یکی از معروفترین گروه های ی جهان است که "جان سی. کلهون" یکی از طرفداران نظام برده داری در قرن 19 میلادی بود و نباید نام وی برای یک دانشکده این انتخاب شود. این شی که دود آبی آن تا دقایقی سکوهای ورزشگاه را تحت تاثیر قرارداده بود از سوی هواداران به داخل زمین پرتاب شد و خیلی سریع با دخ ان نیروی انتظامی پیش از آنکه جریان بازی را متوقف کند، از کنار زمین بیرون برده شد. تومهمونی بودیم. ملیحه و تربچه ها هم بودن یکی گفت ایشالا توام دوقلو بیاری گفتم من دیگه نمیارم.رسمو ملیحه برده یهو سعیده از پشت پیداش شد.گفت مریم تو ی. یعنی چی رسمو یکی برده به من نمیرسه برده داری در عصر هخا / داریوش سوم دست کم 329 برده ی زن داشت
هخا ان (بخش390)
" ... اسکندر (پس از نبرد دوم با داریوش سوم) ، پارمنیون را به دمشق فرستاد . او به طور اتفاقی به نزدیکان شاهنشاه (=داریوش سوم) دست یافت . پارمنیون گزارش داد : " من بر این ان دست یافتم : 329 کنیز که خنیاگران داریوش بودند ؛ 46 مرد ، که فقط تاج گل ها و جام ها را برای بزم ها تهی. از دیدگاه صاحب نظران علوم اجتماعی تحولی اداره انسان در جهان به طور معمول در دو مقطع صنعتی دوران کهن سرآ‎غاز شکل گیری این مفهوم است. ایرانیان باستان جهت اداره انسانی به نکات عمده ای جهت رعایت روابط انسانی، رعایت عد در کار آشنا سازی کارکنان به وظایف و استفاده بهینه از زمان اشاره داشته اند.
مشاهدات تاریخی این دوره از اداره انسانی ب. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار پستی در اینستاگرامش نوشت که به تروریست های ورش ته پناه برده است؛ جنایتکارانی که با بعثی های عراق و صدام، هم به ملت ایران خسارت زیادی زدند. هواداران فوتبال روز یک فوریه 2019 می توانند شاهد بالا رفتن جامی باشند که طراحی آن 450 ساعت زمان برده است. براى احترام ک ن نوزاد، خوب است قنداقه نوزادان را تا چند ماهگى در مجالس علم و محافل ذکر و حسینیه و محال عزادارى که نام حضرت سید ال ء(ع) برده مى‏ شود ببرند؛ چرا که نفس طفل همچون مغناطیس است و علوم و اوراد و اذکار و قُدوسیت روح حسین(ع) را جذب می کند. طفل گرچه زبان ندارد ولى ادراک می کند، و روحش در دوران کودکى اگر در محل یا در حال معصیت برده شود، آن جرم و گناه او را نیز آلوده خواهد کرد؛ و اگر در محل و یا حال ذکر و عبادت و علم برده شود، آن پاکى و صفا را به خود می گیرد. بعد از حادثه یازدهم سپتامبر که منجر به فرو ریختن برج های دو قلوی تجارت جهانی در شد، یک شرکت جلسه ایی ترتیب داد و از بازماندگان شرکت های دیگری که افرادش از این حادثه جان سالم به در برده بودند دعوت کرد تا انی که از این مهلکه جان سالم به در برده و در آن انفجار غایب بوده اند دلیل خود را ذکر کنند. در صبح روز ملاقات ، مدیر واحد امنیت داستان ز. بعد از حادثه یازدهم سپتامبر که منجر به فرو ریختن برج های دو قلوی تجارت جهانی در شد، یک شرکت جلسه ایی ترتیب داد و از بازماندگان شرکت های دیگری که افرادش از این حادثه جان سالم به در برده بودند دعوت کرد تا انی که از این مهلکه جان سالم به در برده و در آن انفجار غایب بوده اند دلیل خود را ذکر کنند. در صبح روز ملاقات ، مدیر واحد امنیت داستان ز. terra ناسا در زمان خورشیدگرفتگی حلقوی ۸ اسفند ۹۵ ع شگفت انگیزی ثبت کرده است. در این ع زمین و ابرها و بخشی از سایه ی ماه روی زمین مشخص است. غزلی از دوست قدیمی ام محسن دهقان فارسانی.سال هاست خبری ازش ندارم. در سوربون فرانسه در س می خواند. آیینه باش و حرف بزن با زلالی ات پی برده ام که دروغ است لالی ات آیینه باش و گرمتر از آفتاب باش تا مثل ماه حلقه زنم در حوالی ات باران گرفت چتر مرا با خودت ببر دلواپسم ز تر شدن احتمالی ات می گریم و تمام زمین خیس می شود از بس که رنج برده ام از خش . چقدر واضح میبینم اون روزی که تو کتابای تاریخ بنویسند: در آن زمان انسان ها از وجود بقیه ی موجودات عالم بی اطلاع بودند و خود را اشرف مخلوقات میدانستند. در آن زمان تصور می شد که زمین تنها سیاره قابل س ت عالم است. در آن زمان هنوز نسل بقیه ی جانداران زمین به کلّی از بین نرفته بود و موجودات دیگری همچون حیوانات، حشترات، آبزیان و پرندگان در س. ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هرجا نامی از برده می شود، باید خفه شود، گفت: با این سوابق جنایتکارانه چگونه مدعی است و ایران را برای تحریم می کند. زمان چیز عجیبی است می دود... جلو می رود... و دوست داشتنی ترین آدم های زندگیت را یا کهنه می کند یا عوض بعضی ها یا تغییر می کنند یا حقیقت درونشان مشخص می شود زمان دیر یا زود به تو ثابت خواهد کرد که کدامشان ماندنی اند و کدامشان رفتنی... من دعا می کنم زمان بگذرد و دنیا پر شود از آدم های واقعی... آدم هایی که نه زمان آن ها را عوض می کند نه زمین... بازیکن تیم پیکان گفت: بازیکنان ما در این دیدار موقعیت های زیادی از جمله پن ی از دست دادند و متاسفانه بازی برده را با تساوی عوض کردیم. جانی بین المللی – تجارت برده ان برده، آفریقایی ها را به هم زنجیر و مجبور به حرکت پیاده به سمت ساحل می د. این فاصله گاه به هزاران مایل می رسید. در این ها از هر 5 اسیر، 2 نفر می مردند. انی که به ساحل می رسیدند، تا زمان فروش در قفس زندانی می شدند. درون کشتی های تجارت برده، همگی در فضایی تاریک و تنگ به هم زنجیر می شدند و در جایی به اندازه تابوت به ح درازکش قرار می گرفتند.
عده ای به دلیل ازدحام شدید، کمبود ا یژن و یا جراحات حاصل از شکار برده، می مردند. گاه در طول سفر یک سوم آفریقایی های درون کشتی، جان خود را از دست می دادند. تعدادی، برای نجات از این عذاب، خود را به دریا می انداختند. با این همه، تجارت برده چنان سودآورد بود که سوراخ های کشتی را هم با برده پر می د.

اولین کشتی یی برده، در سال 1637 از ای ماساجوست حرکت کرد. محفظه های نگهداری برده در آن کشتی، به قفس هایی با عرض 61 سانتی متر و طول 180 تقسیم می شد و در قسمت پا، قفل هایی تعبیه شده بود. ( منبع: رؤیای یی، هاوارد زین، ترجمه فاطمه شفیعی، صص 42-39 ) پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع


به گزارش جام کشکول؛ معمولا بچه های 5 ساله عاشق پوشیدن ترکیبی از لباس های رنگارنگ و عجیب و غریب هستند و نتیجه ی نهایی آن برایشان اصلا مهم نیست ولی آلونسو متیو اصلا شبیه هم سن و سالانش نیست.

پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع
او با لبخند و نگاه کاریزماتیک، ژست های حرفه ای و سبک خاص خود، یک مینی مدل لباس بی عیب و نقص به حساب می آید به گونه ای که تقریبا هر ع ی از او در اینترنت بارگزاری شود به صورت ویروسی بر روی سایت ها و شبکه های اجتماعی پخش می شود.

پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع
هزاران نفر از طرفداران آلونسو او را یک مرد مینیاتوری می نامند.
لوییزا فرناندا اسپینوزا مادر این پسر بچه 5 ساله می گوید: آلونسو عاشق لباس های شیک و جوان پسند است. او از 3 سالگی شروع به پرسیدن سوال راجع به لباس کرد و اکنون به یکی از مدل های لباس تبدیل شده که بیش از 130 هزار طرفدار دارد.

پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع
جام نیوز


جهت سلامتی و تعجیل در فرج عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) صلواتی هدیه نمایید...

"اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم" __________________
پسر بچه 5 ساله ای که دل همه را برده ! + ع
آنچنان از دوری ات افسرده امزنده ام. اما تو گویی مرده ام
هر چه را دارم گرفتی یک به یکخون دل هر قدر دادی خورده ام
برده غم هایت مرا تا ناکجامن کجا شکوا از این غم برده ام
از شبِ طولانیِ گیسوی تو...گرچه دل شادم ولی آزرده ام
باغبان کی یادی از گل می کند؟بعدِ پاییزی که من پژمرده ام؟...
خسته ام. یا خود بیاور مرگ رایا که بردار عشق ر. محمد حسین همراه ی مشهد به مشهد رفت همراه آنها در حرم رضا برده شد،وقتی به بهشت رضا برده می شود. برده داری ناسا در مریخ چند روزی است که ادعای جنجالی برده داری ناسا در مریخ ، تیتر نخست بسیاری از رسانه ها شده است. آیا ک ن در مریخ، برده های ثروتمندان هستند؟ با وجود آنکه امروزه انتشار و دست به دست شدن خبرهای عجیب و غریب و گاه دروغین، در شبکه های اجتماعی به امری معمول تبدیل شده است، اما باز هم ... نوشته ادعای جنجالی برده داری ناسا در مریخ ؛ آیا ناسا ک ن را به کلونی انسانی در مریخ برده است؟! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. سراپا اگر زرد و پژمرده ایم

ولی دل به پاییز نس ایمچو گلدان خالی لب پنجره

پر از خاطرات ترک خورده ایماگر داغ دل بود، ما دیده ایم

اگر خون دل بود، ما خورده ایماگر دل دلیل است، آورده ایم

اگر داغ شرط است، ما برده ایماگر دشنۀ دشمنان، گردنیم

اگر خنجر دوستان. تخت جمشید:ساخت تخت جمشید حدود 60 تا 70 سال به طول انجامید . داریوش شاه اوا سلطنت خود شروع به ساختن تخت جمشید کرد.خشایار شای به ان افزود.و بعد از ساخته شدن تخت جمشید پاسارگاد پایتخت پیشین هخا ان به محل برگذاری جشن های مذهبی تبدیل شد.تخت جمشید نشان دهنده ی هنر ایران باستان است.تخت جمشید امروزه از کشور های گوناگون به تخت جمشید می اید.تخت جمشید در کتیبه های یونانی پرسپولیس در کتیبه های خشایار شا شهر پارسه و د دوره چون انجا را به جمشید اساطیری نسبت دادند تخت جمشید نامیده شدواسکندر مقدونی برای تصرف ایران امد و از تخت جمشید فقط خا تر به جا گذاشت.هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. هخا ان نام سلسله پادشاهی در ایران دوره باستان است. از هخا ان به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان از نظر گستردگی و جمعیت نام برده شده است و بیش از ۴۹ میلیون نفر از ۱۱۲ میلیون جمعیت جهان آن زمان در این سرزمین زندگی می کرده اند. تخت جمشید واقع در شهر شیراز، طی سالیان دراز پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخا ان بوده است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای دیدن این شا ار باستانی به شیراز سفر می کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. شگفتیهای تخت جمشید + ع قوانین مینی بسکتبال مینی بسکتبال ورزشی است که براساس بازی بسکتبال و برای بازیکنان ۱۱ و ۱۲ سال طرح ریزی شده است هر تیم شامل ۱۲ بازیکن، یک مربی و یک س رست خواهد بود اندازه زمین ۲۶ در ۱۴ متر می باشد. خطوط زمین مینی بسکتبال با آنچه در زمین بسکتبال ترسیم می شود مشابه است با این تفاوت که در مینی بسکتبال خط پرتاب ۳ امتیازی وجود ندارد تخته ه. مشاور رییس جمهور تاکید کرد: ت هیچ گاه ادعا نکرده تورم را از بین برده بلکه اثبات کرده که نرخ تورم ۴۲ درصدی را کاهش داده است. پزشکیان : زنجانی کشتی کشتی نفت از کشور خارج کرده و انی که در آن زمان مسوول بودند چرا نامی از آنان برده نمی شود و آنان را محاکمه نمی کنند؟ شخصی که سرو ته آن معلوم نبود چرا اجازه دادند نفت را ببرد و پول را برنگرداند؟ اکنون که قرار به محاکمه است صلاح می دانند این شخص را کنند که پرونده بسته شود و صدای مردم جامعه بلند نشود. نه زمین شناسم نه آسمان پرداز گرفتارم گرفتار چشم های تو یک نگاه به زمین یک نگاه به زمان زندگی من از همین گرفتاری شروع می شود سبز آبی کبود من چشم های تو معنای تمام جمله های ناتمامی ست که عاشقان جهان دستپاچه در لحظه ی دیدار فراموشی گرفتند و از گفتار بازماندند کاش می توانستم ای کاش خودم را در چشم های تو حلق آویز کنم.... زمین با سرعتی باورن ی به دور خود در حرکت است، در این صورت عقل حکم می کند اگر فردی با هواپیما در مسیر خلاف جهت چرخش زمین پرواز کند باید زودتر از معمول به مقصدش برسد، زیرا مقصد با سرعت درحال نزدیک شدن به فرد است. براساس گزارش ساینس الرت، اگر مقصد سفر به سوی فرد حرکت کند، به نظر می آید مسافر سریعتر از زمان معمول به آن خواهد رسید، اما واقعیت اینگونه نیست. زمین با سرعتی برابر 1180 کیلومتر بر ساعت در جهت شرق به دور خود در گردش است، و فردی در یک هواپیما به سمت مقصدی در جهت غرب در پرواز است، در این صورت با درنظر گرفتن این موضوع که مقصد با سرعت درحال نزدیک شدن به سوی هواپیما است، این فرد نباید سریعتر از معمول به مقصدش برسد؟ پاسخ کوتاه به این پرسش خیر است. در این شرایط فرد زودتر از معمول به مقصد نخواهد رسید زیرا هواپیما تحت تاثیر فراید چرخش زمین قرار می گیرد و این به آن معنی است که درحالی که مقصد به سوی هواپیما در چرخش است، هواپیما از مقصد فاصله می گیرد. اگرچه زمین در خط استوا با سرعتی برابر 1670 کیلومتر بر ساعت در جهت شرق در چرخش است، سطح زمین و هرآنچه روی آن و اطراف آن قرار دارد در مناطق شمالی تر یا جنوبی تر نسبت به خط استوا با سرعتی کمتر، برابر 1180 کیلومتر بر ساعت در چرخشند. حتی هوایی که زمین را دربر گرفته نیز با همین سرعت در جهت شرق در چرخش است. از این رو به نظر می آید زمانی که هواپیمایی به سمت غرب حرکت می کند، از آنجایی که چرخش زمین به سمت شرق است پس مقصد به سمت هواپیما درحرکت است و هواپیما زودتر از حد عادی به مقصد خواهد رسید. با این همه چرخش زمین همه آنچه در اطرافش قرار دارد را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهد، یعنی زمین به همراه همه آنچه در سطح و در هوای اطراف آن وجود دارند به سمت شرق در حرکت است، و هواپیمای درحال پرواز در آسمان نیز از این امر مستثنی نیست. این به آن معنی است که هواپیمایی که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت روی خط استوا به سمت شرق درحرکت است، درواقع سرعتی برابر 1830 کیلومتر بر ساعت دارد: 1670+160. اما زمانی که هواپیما با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در خلاف جهت چرخش زمین در حرکت باشد، سرعتش از سرعت چرخش زمین کاسته خواهد شد: 1670-160. در حقیقت زمانی که درحال پرواز به سوی غرب هستید، به صورت همزمان با سرعتی کمتر از سرعت زمین به سمت شرق در چرخشید. این شرایط تنها زمانی تغییر پیدا می کند که هواپیما در فاصله ای نزدیک، تقریبا 10 کیلومتری از قطب ها باشد، در این صورت حرکت به سمت غرب فرد را دقیقا به غرب خواهد برد. از این رو است که طول پرواز رفت و برگشت به یک مقصد معمولا با یکدیگر متفاوت است. جریان های شدید بادی در اتمسفر زمین نیز که خود تحت تاثیر مدور بودن زمین و چرخش آن قرار دارند بر زمان طول پرواز هواپیماها تاثیر گذارند.