دخت ران چادری

به نقل از خبرگزاریها در مورد دخت ران چادری : ✘این مدل چادری ها فاجعه هستند!✘ ●دختر خانم چادری که موهایش را بیرون میذارد (حتی اندازه یک بند انگشت) فاجعه است . ●دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود فاجعه است . ●دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند فاجعه است . ●دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده و لاک دست از خانه بیرون می. چادری ها زهــــــــرایی نیستند!
اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...
چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
اگر لبشان ذکر غریب مادر نداشته باشد...
چادری ها زهــــــــرایی نیستند!
اگر زینبی را برای کربلای پسرش مهدی نداشته باشند...
چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!
اگر ذکر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...
. چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه نکشانند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند... چادری ها زهـــــــــرایی نیستند! اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند... چادری ها زهــ. ظرفیت چادر اگر قصد ید چادری با ظرفیت 5 نفر را دارید حتما چادری با ظرفیت 6 نفر تهیه کنید چون وسایل همراه شما یقینا به اندازه یک نفر فضا نیاز دارند البته اگر به موضوع مهمان در این گونه سفرها زیاد توجه نکنیم. این فضای اضافه هیچ وقت بلااستفاده نخواهد ماند.به یاد داشته باشید که ظرفیت هر چادر نسبت به فضای کف آن در نظر گرفته می شود و برای خو د. اجرای طرح جایگزینی کان به جای مدارس چادری عشایر استان فارس آغاز شد. «الهام چرخنده» دو زن ورزشکار را چادری کرد/ ع

--------------------------------------------------------------------------------

الهام چرخنده، بازیگر سینما و تلویزیون که چند وقتی است خودش چادری شده با حضور در محافل مختلف ن ایرانی را به استفاده از حجاب «چادر» تشویق می کند. او در آ ین اقدامش موفق شد شهربانو و سهیلا منصوریان، خواهران قهرمان ورزش وشوو را چادری کند.
مقاله سازه های چادری و کششیمقاله-سازه-های-چادری-و-کششی فایل ورد تحقیق مقاله گونه سازه های چادری و کششی ، در حجم 27 صفحه آماده پرینت گرفتن.شایدبتوان آغاز طراحی و استفاده ازسازه های غشایی را دهه 1960 دانست این نوع سازه ها نسبت به انواع دیگر بسیارجدید ... فایل چادر ( تیکه پارچه با تنوع رنگ و طرح معمولا مشکی در نظر میگیرنش که تو دنیای ما مشکی رنگ نیست) چجوری میتونه آدمو پاک یا فرشته نشون بده ِ؟! خوشحال میشم اونایی که از دوران بوجود اومدنشون مادرشون چادری بوده و زمانی که 6 ساله و یا حتی 5 ساله بودن و چادر سرشون بوده جواب بدن نه ایی ک سن تکلیف رسیدن و چادری شدن! فقط گفتیم چادر سر کن چادر سر کن یادمان رفت بگوییم ... با عشق به فاطمه زهرا(س) چادر سر کن ... با یاد خدا چادر سر کن یادمان رفت بگوییم بعضی دختر خانم های چادری فاجعه اند ... دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون می آورد! دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود ! دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش ب.
بعد از بازی مهناز افشار در سریال گلشیفته و بازتاب پوشش چادری وی در این نقش یاد بازیگران دیگری… کاریکاتور / چادری های بی حجاب کاریکاتور / چادری های بی حجاب کاریکاتور / چادری های بی حجاب غفلت برخی از خانم های چادری از مفهوم متعالی حجاب، بی حج مدرنی را ایجاد می کند که در آن نه تنها اصول اولیه حجاب که پوشش کامل بدن و عدم خودنمایی است را شامل نمی شود، بلکه با ترکیب این بدحج با آرایش و رفتارهای زننده، حرمت این پوشش را نیز زیر سوال می برند. صبح هفته گذشته، مسئولان برازجان با اقدامی تعجب برانگیز مانع از ورود دختران چادری به جلسه آزمون شدند. به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، ۷ تیر ماه خبری مبنی بر ممانعت مسئولان برازجان از ورود افراد چادری به جلسه کنکور در وجی خبرگزاری بسیج قرار گرفت.

برای روشن تر شدن این موضوع و همچنین درخواست سازمان سنجش تصمیم گرفتیم که از زوایای دیگر به تشریح این خبر بپردازیم.

شبانکاره پس از شنیدن خبر ممانعت ورود دختران چادری به جلسه آزمون در خطبه های شبانکاره گفت: زمانی رضاشاه به زور چادر از سر ن ما می کشید و امروز بعد گذشت سال ها از پیروزی انقلاب ی در برازجان به بهانه شناسایی از پوشیدن چادر در جلسه کنکور جلوگیری می شود.

بعد از این خطبه خبرنگار ما با شبانکاره تماس گرفت و صحت و سقم قضیه را جویا شد که حجت ال حَمّادی با تایید این خبر گفت حاضر است هر جا که لازم باشد درباره این اتفاق و صحت آن شهادت دهد.

یحیی قاسمی پدر یکی از این دانش آموزان اهل بخش شبانکاره شهرستان دشتستانِ استان بوشهر گفت: به هر جا که به ذهنم رسید تماس گرفتم اما موفق نشدم که کاری را از پیش ببرم و در نهایت دخترم و تمام دختران در آن حوزه بدون چادر کنکور دادند.

وی در ادامه افزود: صبح روز ششم تیرماه دخترم را برای شرکت در کنکور رشته علوم تجربی به برازجان مرکز شهرستان دشتستان بردم. با توجه به شماره داوطلبی، حوزه امتحانی دخترم هنرستان فنی دخترانه "رازی" بود که در حین ورود خانمی که مراقب ورودی جلسه بود به دخترم گفت«باید بدون چادر آزمون بدهید این یک قانون است»!!. و دلیل این کار را شناسایی و جلوگیری از تقلب عنوان کرد.

قاسمی در ادامه عنوان کرد: من به آن خانم گفتم«اینجا در میان همه پدر و مادر داوطلبان صحیح نیست که دختران چادر خود را در بیاورند، بگذارید بروند داخل حوزه» اما آن خانم باز هم نپذیرفت و گفت«کنکور با چادر ممنوع است!». زمان کنکور نزدیک بود و دخترم مجبور شد با چشم اشکبار و بغض در گلو مانند دیگر بانوان بدون چادر کنکور بدهد.

وی اضافه کرد: پس از آغاز کنکور رییس حوزه به من گفت«چادر دخترت را برایش بیاور» اما من گفتم«پس دیگر دختران چادری چه؟ ناراحتی من از اجبار برای بیرون آوردن چادر از سر همه دختران چادری برای کنکور است» که رییس حوزه با این موضوع که چادر بقیه دختران هم به آنها داده شود مخالفت کرد. پ.ن:نفرین بر علوم، لعنت خدا بر فرهنگ
سال ۹۰ خانم عالیا نراقی فراخوانی در وبلاگش منتشر کرد و از خوانندگان خواست تا دلیل انتخاب پوشش چادر را بنویسند، این فراخوان با استقبال زیادی از طرف خوانندگان رو به رو شد و باعث شد اولین مجموعه جمع آوری شده توسط نشر نوای دانش با عنوان چی شد چادری شدم؟ منتشر شود.
شایان ذکر است که در حال حاضر کتاب “چی شد چادری شدم؟” به چاپ هفتم خود رسیده است.

برشی از کتاب :


اوضاعمون همه جوره بد بود. تازه به شهر اومده بودیم و زندگیمون بی ریخت بود چون شوهرم کار درست حس نداشت
به دختر های ترگل ورگل شهر که نگاه می کردی فکر می کردی هر کدومشون یک پرنسس هستند که تازه از زر ورق بیرون اورده باشنشون.
به نظر می رسید هیچ کدومشون کلمه ای به نام"مشکلات "در لغت نامه زندگی شون ندارن.
مدتی بود داشتم سعی می مثل اونا باشم...خوش تیپ (با تعریف اونا) و بی خیال..
اما ... بی خیال بودن برای من امکان نداشت چون یک مشکل واقعی و بزرگ داشتم و اونم اینکه داشتم به این نتیجه می رسیدم که نمی تونم مادر بشم. چندین تجربه ی سقط جنین داشتم و حس کلافه بودم. می ترسیدم. خدایا...
چی شد که با تو آشنا شدم.تو مثل گذشته خودم بی آلایش و ساده بودی.
چرا؟ چرا با اینکه شوهرت مایه دار بود به فکر تیپ زدن نبودی؟ مگه تو مثل بقیه دخترا حس خودنمایی درت وجود نداشت؟


دم دمای نیمه شعبان بود..الان که فکر می کنم انگار سحرگاه روز زندگیم بود. هاب رسیدن به صبح...
تو اما بیشتر از آنکه به فکر جشن های نیمه شعبان باشی، به فکر صاحب نیمه شعبان بودی.
اون روزا برام عجیب بودی.حالا نه! مگر میشه او را شناخت و به دیگری فکر کرد؟!

کت برای شرکت در مسابقه بهم دادی و برای شرکت در جشن و مسابقه از من دعوت کردی.کتاب انگار گمشده روح من بود.جواب مهم ترین سوالم:چرا مرا آف د

کمی که با هم صمیمی شدیم ی روز بهت گفتم:میدونی !؟منم دوست دارم چادری باشم ولی مگه این گرونی می ذاره؟

برقی تو چشمات درخشید.گفتی:قیمت چادر اینها که مردم می پردازن نیست،هزینه چادر مدت ها قبل پرداخت شده

معنی حرفت رو اصلا نفهمیدم .اما یک حس امیدوارانه از تو بهم سرایت کرد....


چشم هامو بستم و در اعماق دل خسته م فریاد زدم یا مهدی. ی حواسش به من نبود.فکر کنم خیلی ها حس منو داشتند.شاید اگر صدای قلب ها شنیده میشد ؛همه با من هم نوا شده بودن..

دوستم زد به شونه م:کجایی؟ مبارکه، برو دیگه!

به خودم اومدم و شنیدم که مجری داره اسم من رو به عنوان نفر سوم مسابقه می خونه.با تردید جلو رفتم و ناگهان خشکم زد: این چادر که جایزه نفر سوم هست هدیه کربلاست.::دیگه رسما شروع به گریه ..

و او دیگر سوم شخص غائب زندگی ام نبود، حضور داشت و دلم به او و توجهش و دعایش گرم بود و می دانم به عنایت او و احترام او در چشمم رنگ باختند تمام رنگ هایی که مرا دور از او و خدای او میخواستند
من اینطوری چادری شدم

بعد از مدتی وقتی متوجه شدم که باردار هستم نذر اگر بچه م بمونه سال بعد نیمه شعبان جشن بگیرم.

و سال بعد، نیمه شعبان اشک در چشمم بود و دخترم نرگس در آغوشم و پسرم هم بغل دوستم که او هم مثل من به برکت او چادری شده بود.

ماجرای چادری شدن این یکی دوستم هم دقیقا مثل من و هم زمان با من بود. ما مشترکا سوم شده بودیم.

حالا من مادر یک دختر و پسر شده بودم.یه دو قلو

او منتظر است تا که ما بر گردیم

ماییم که در غیبت کبری م م

غفلت برخی از خانم های چادری از مفهوم متعالی حجاب، بی حج مدرنی را ایجاد می کند که در آن نه تنها اصولاولیه حجاب که پوشش کامل بدن و عدم خودنمایی است را شامل نمی شود، بلکه با ترکیب این بد حج با آرایش و رفتارهای زننده، حرمت این پوشش را نیز زیر سوال می برند... فقط گفتیم چادر سرکن، چادر سرکن یادمان رفت بگوییم چادر را به عشق حضرت زهرا (س) سر کن با یاد خدا سرکن... چادر سیره حضرت زهراست (س) بیایید حرمتش را نگه داریم و به آن احترام بگذاریم... السلام علیک یا فاطمه زهرا (س) چادری بد حجاب دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون می آورد واقعا فاجعه است !
دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود فاجعه است !

دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند فاجعه است !

دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده از خانه بیرون می رود، واقعاً فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که توی عروسی ها می ه واقعاً فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که حاضره شب عروسیش لباس نیمه بپوشه، فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که توی با پسرای همکلاسی اش بگو و بخند داره، فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تا ی کنار یک پسره، واقعاً فاجعه است!

اینها فاجعه اند

اما

دختر خانم چادری که وقتی یک دختر بدحجاب را می بیند و از او روی می گرداند نه تنها فاجعه است، بلکه یک بحران شدید و خطرناک است !!

به راستی ما چادری ها تا حالا چه قدر توانستیم روی بدحجاب ها اثر مثبت بگذاریم و نه تنها دید آنها را به پوشش عوض کنیم، بلکه آنها را به چادر متمایل کنیم؟

اگر ی از ما بتواند یک دختر بدحجاب را باحجاب کند به معنای واقعی یک جهاد کرده است.

آیا تنها خود محجبه باشیم کافی است و دیگر تکلیفی نداریم ؟؟؟!!!

به راستـــی چه بایــــــد کـــــــــــرد؟؟ چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر لبشان ذکر غریب مادر نداشته باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر زینبی را برای کربلای پسرش مهدی نداشته باشند...چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!اگر ذکر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فکرشان،هدفشان،راهشان،نگاهشان،عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد...

اهای پسری که تا یه دختر چادری میبینی سریع میگی:چادریا کچلن.
۱اون دنیا باید دنبال دخترای چادری بگردی،چادرشونو ببوسی،تا حل کنیم.
۲برو خدارو شکر کن دعا نمیکنیم مریضی بگیری که تا ا عمر مجبور باشی کچل باشی. چادریا موج مکزیکی.ــ--ــ--ــ--ــ--ـــ--ــــ----ــ-ـ-ـ خدا را شکر که مدینه چادری بوداختصاصی تاثیر- بهاره مقدم خسته شده بودیم بس که چادری های رمضان یا به زور سرشان چادر بود از فرط اجبار بابا حاجیشان! یا انقدر خوب مطلق بودند که باورشان محال بود. خسته شده بودیم بس که گدا های هامان چادری بودند و مرفهان و متمولین خوش لباس و شیک و بی چادر! خسته شده بودیم بس که کلفت خانه ها را در چادر میدیدم و از فرط نداری و زندگی پایین شهری مذهبی بودند! در صدا و سیمای حکومت ی مان بیش از هر روشنفکر غرب زده دیگری خدمت کردیم به این باور که دین، افیون توده هاست و مذهب، دست آویزی برای تحمل بدبختی ها! خانم ها در های ما چادری نمیشوند! ان چادری نیستند! مدیران چادری نیستند و چرا راه دور برویم. همین ستایش خودمان! چون هنوز به سختی زندگی میکند چادری است و رفیق محجبه روزهای جوانی اش چون وضع مالی اش از این رو به آن رو شده و به قول خودش عاقلانه ازدواج کرده!!! قید چادر را زده ! از آن طرف پشت بام هم زیاد افتاده ایم! گاه چادری های تحصیل کرده هامان آن قدر بزک کرده اند که محجبه اند اما حیا ندارند! یا عناصری را چادر می پوشانیم که بدحج و بی حج هاشان در عالم واقع بدجور توی ذوق میزند! خدارا شکرکه مدینه چادری بود….که عاقل بود. که خوب مطلق نبود. که باوقار بود. مدیر بود. مدبر بود. در رفاه بود. بیمار بود. داغ دیده بود. عادی بود! و با همه این اوصاف چادری بود!

چادری که باشی میدونی: باارزشترین امانت حضرت زهراروداری چادری که باشی اول اسمت خانوم میاد نه خانومی چادری که باشی با افتخار سرتو بالامیگیری چون اون بالایی بالاسرته
ع / چادری های بی حجاب رهیاب نیوز :بی سلیقگی برخی غرفه داران در نمایشگاه و حجاب باعث شده است برای معرفی حجاب برتر از مانکن هایی استفاده شود که به واسطه آن مو و گردن مشخص باشد و ظاهری زننده و غیر ی به چادرها بدهد. ع / چادری های بی حجاب
کلمات کلیــدی : ,

* هشدار برای چادری ها :


 گفتن اگر میخوای چیزی رو اب کنی، بهش حمله نکن، ازش بد دفاع کن؛ ما چادری ها ،با حجابمون ،به نوعی م ع چادریم

من زیاد دیدم چادری هایی که بعضا بیشتر از یه مانتویی "تابلو" 
هستند.
http://parsishijab.loxblog.com/upload/parsishijab/image/%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af/%da%86%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86.jpg


* چادر ملی هم برای خودش دردسری شده است؛ 
مثلا قرار بود مانتویی ها را چادری کند،اما چادری های معمولی را به سمت " مانتوی شبیه چادر" کشاند!!
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: ممانعت از ورود دختران چادری به جلسه آزمون تیزهوشان در کرمان صحت ندارد. از دختر چادری پرسیدند چه نوع آرایشى استفاده مى کنى ؟ گفت : اینها رو به کار مى برم :
.
.
.
.
.
ﺑراى لبانم ........... رﺍﺳﺘگویى
براى صدایم ........... ذکر الله
براى چشمانم .......... ﭼشم پوشى از حرامات
ﺑراى ﺩ.
دختر چادری خجل مشو اگر در کوچه های شهرمان یک نفر هم مثله تو نیست... خج را آنهایی باید بکشند که هنوز در عصر انسان های اولیه مانده اند...
دختر چادری خجل مشو اگر در کنار دریا که وسعتش به اندازه ی قلب توست ن با مانتوی کوتاه و روسری نازک به تو به سان موجودی عجیب و غریب نگاه میکنن...
هنوز هم حق نقدم با توست...
هنوز ایران پسوند ی اش را دارد...
و هنوز واژه ی چادر در تاریخ کمرنگ نشده...
و این فقط به خاطر توست...
تو ایستاده ای و هستی و می مانی...
پایدار.. جاودان...سربلند با سند زهرایی بودنت؛ چـــــــــــادر نشسته بودم کف خیابان بین الحرمین
دستم را زده بودم زیر چانه ام و به گنبد حرمت نگاه می ؛
نگاهم آرام لغزید و پایین آمد،
تا روی چادرم،
چادری که به عشق تو سر می کنم
خوشحال بودم از چادری بودنم،
اینکه همیشه چادرم سرم است
نه فقط زمانی که به مسجد میروم یا به حرمی می آیم
لبخندت را روی خودم حس می ؛
همانطور که روبروی حرمت توی بین الحرمین نشسته بودم
من چادرم را هرروز به عشق تو – با افتخار – سر می کنم
دستم را به سمت حرمت دراز و گفتم؛
کمکم کن در این راهی که انتخاب کرده ام ثابت قدم باشم
و بعد آرام زیر لب گفتم؛السلام علیک یا اباعبدالله توی مدرسه مون جزو اولین نفرهایی بودم که توی دوران دبیرستان ابروهامو برداشتم...........حتی وقتی هم میرفتم مدرسه یه ته آرایش داشتم،مانتوم کوتاه بود وموهامم که همیشه بیرون بود...........یعنی مقنعه ام فرق سرم بود! اصلا از همشون بدم میومد،منظورم چادری هان،هیچ جوری نمیتونستم قبولشون کنم.تو جمع های خانوادگی حتی روسری سر نمی وبابت این مسئله هیچ ی شکایتی نداشت بلکه یه چیز عادی وطبیعی بود.جز دومیه ولی زورش بهم نمیرسید،لجباز تر از این حرفابودم! همش فکر می اونایی که چادر سر میکنن آدمای متظاهری هستن وشغل باباهاشون یه ربطی به وبسیج و.....داره!راست گفت خدا که:"چه بسا چیزهایی رو که دوست دارید وبه ضرر شماست وچه بسا از چیزهایی که بدتون میاد وبه نفع شماست:. خلاصه کنم جایی قبول شده بودم ورفته بودم برای مصاحبه .اهل تظاهر نبودم ولی از ترس مصاحبه یه مقدار از آرایشم رو کم ومانتوم هنوز کوتاه بود وکمتر از همیشه موهامو بیرون گذاشته بودم ولی هنوز به قدر کافی بیرون بود.یه خانوم چادری مسئول گرفتن مصاحبه بود وقتی وارد اتاق شدم به احترام من از پشت میزش بلند شد.انصافا خانم با اخلاق ومؤدبی بود.باهام صحبت کرد از خانواده پرسید،از درس و.............. یک برگ جلوش بود واز من سؤالاتی میپرسیدو جوابارو توش وارد میکرد تا اینکه از من پرسید دین؟ خسته شده بودیم بس که چادری های رمضان یا به زور سرشان چادر بود از فرط اجبار بابا حاجیشان! یا انقدر خوب مطلق بودند که باورشان محال بود. خسته شده بودیم بس که گدا های هامان چادری بودند و مرفهان و متمولین خوش لباس و شیک و بی چادر! خسته شده بودیم بس که کلفت خانه ها را در چادر میدیدم و از فرط نداری و زندگی پایین شهری مذهبی بودند! در صدا و سیمای حکومت ی مان بیش از هر روشنفکر غرب زده دیگری خدمت کردیم به این باور که دین، افیون توده هاست و مذهب، دست آویزی برای تحمل بدبختی ها! خانم ها در های ما چادری نمیشوند! ان چادری نیستند! مدیران چادری نیستند و چرا راه دور برویم. همین ستایش خودمان! چون هنوز به سختی زندگی میکند چادری است و رفیق محجبه روزهای جوانی اش چون وضع مالی اش از این رو به آن رو شده و به قول خودش عاقلانه ازدواج کرده!!! قید چادر را زده ! از آن طرف پشت بام هم زیاد افتاده ایم! گاه چادری های تحصیل کرده هامان آن قدر بزک کرده اند که محجبه اند اما حیا ندارند! یا عناصری را چادر می پوشانیم که بدحج و بی حج هاشان در عالم واقع بدجور توی ذوق میزند! خدارا شکرکه مدینه چادری بود….که عاقل بود. که خوب مطلق نبود. که باوقار بود. مدیر بود. مدبر بود. در رفاه بود. بیمار بود. داغ دیده بود. عادی بود! و با همه این اوصاف چادری بود!(به نقل از تاثیر) اختصاصی از یاری فایل پروژه های آماده سازه های نو و روش های پیشرفته ساخت-سازه های چادری 4 با و پر سرعت .

با
پروژه های آماده سازه های نو و روش های پیشرفته ساخت-سازه های چادری 4
فقط گفتیم چادر سر کن چادر سر کن یادمان رفت بگوییم ... با عشق به فاطمه زهرا(س) چادر سر کن ... با یاد خدا چادر سر کن یادمان رفت بگوییم بعضی دختر خانم های چادری فاجعه اند ... بعضی دختر خانم های چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون می آورد! بعضی دختر خانم های چادری که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود ! بعضی دختر خانم های چادری ک. به دختران چادری شهرم بگویید :
« چادر که به سر می اندازی ؛

حق نداری میان جمع پسران بشینی و صدای خنده ات را به گوش زمانت برسانی . . !

حق نداری چهره ات را مانند تابلوی هنری رنگی کنی تا در نمایشگاه دنیا عرضه کنی . . !

حق نداری نیمی از موهایت را بیرون بیاندازی تا نشان دهی "چادری روشنفکرانه " چگونه است . . !

حق نداری "چادری" هــــــا را بدنام کنی . . !

این را بفهم . . . .

چادر پوشش مادرم زهراست . . . حرمت دارد !


« و این را حتی بی حجاب ها هم می فهمند »

1356634578769795_large.jpg حالا یک عده هم می آیند و با همین یک تکه پارچه ی سیاه ک اسم(ش) را می گذراند حجاب برای خودشان حجاب درست می کنند... بعد ترش، با چشم تحقیر به بی چادر ها نگاه می کنند... و خود برتر پنداری می بینند در خودشان... و هزار نوع قضاوت رنگارنگ... بعد تر این که در ذهن شان چند تا آبدار هم نصیبشان می کنند و به خیال خودشان کلید بهشت را خود خدا در دست های مبارک ش. رئیس کارگروه م باس در حالی سهم تولیدات داخل از بازار پارچه های چادری را ۲۰ درصد برآورد کرده بود که رئیس انجمن محصولات و حجاب ۹۸ درصد پارچه های بازار را وارداتی می داند. خاطره زیر به عنوان مطلب برتر کتاب «چی شد چادری شدم» انتخاب شد ... بخوانید : بسم الله الرحمن الرحیم
خواستین که خاطراتمو بگم ... چی بگم والا
من ناشنوام ... خوندن جمله هام واسه ادمای عادی خسته کننده هست ولی باشه میگم
قبل از اینکه من بدنیا بیام ... مادرم در روز محرم خواب حضرت فاطمه زهرا رو دیده بود توی بیمارستان ....
تا اینکه من رو. چادری ها ♥ زهــــــــرایی ♥ نیستند!

اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد…

چادری ها زهــــــــرایی نیستند!

اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه نکشانند…

چادری ها زهــــــــرایی نیستند!

اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند…

چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!

اگ. من یک دخترِ چادری هستم. دختری با چادرِ سیاه اما دنیایی پر از رنگ های شاد، دنیایی پر از شورِ زندگی.. پر از و رهایی، بدونِ هیچ محدودیتی، دختری که چادرش افتخارَش است؛ دختری چادری که چادرش مأمنی ست برای مصون ماندن از نگاهِ هرز و کثیفِ مردانی که به هیچ جنبده ای رحم نمی کنند، من یک دختر چادری هستم، حواسَت باشد نگاهِ هرز و کثیفت رویِ چه ی می. چادر با بی چادری فرقی ندارد اگر چادری براق و چسبان تن کنی، چادر با بی چادری فرق ندارد اگر افسون گری و کرشمه کنی، چادر با بی چادری فرق ندارد وقتی خودتو برای نامحرم لوس میکنی و خوشبو، "چادر" ؛ یا بی چادر؛ فرقی ندارد اگر وقارت را حفظ نکند! "چادر" ؛ با بی چادر؛ فرقی ندارد اگر قهقهه های بلند خیابانت را مانع. مجریان زن چادریمجریان زن چادری و لادن سید کنعانی، طراح لباس درباره پوشش مجریان برنامه های تلویزیونی گفت:«مجری با توجه به محتوای برنامه ای که اجرا می کند،باید لباسش را انتخاب کند، اما در تمامی برنامه ها، لباس مجری باید با هم هماهنگ باشد. به عنوان مثال سازمان صداوسیما، مجری برنامه کودک را برای انتخاب لباسش آزادتر می گذاردو این مجری.

چآدری هآیی رآ میشنآسی کِه حُرمَت
آن رآ نگه نمیدارند.
بآوَر کُن این قآنع کُنَنده نیست برایِ
"چادر نداشتن ِ تو"
حآل که اینقدر دلسوز ِحریم ِ چادری...
حآل که دلت پاک است
تو حرمت ِ حجآب ِ زهرا (س) را نگه دار...
وَ به هَمه ثابت کُن:
"هَمه ی چآدری هآ بَد نیستند" به " ف" کوچولو میگم : بزرگ شدی دوست داری مانتویی باشی یا چادری ؟ میگه بعضی وقتا مانتویی ، بعضی وقتا چادری ! میگم : یعنی چی ؟ میگه : مثلا وقتی میریم شمال مانتویی باشم ، و وقتی هم میریم مشهد چادری . خب من تعجب ن و توقع شنیدن چنین حرفی رو هم ازش داشتم . چون بچه به مامانش نگاه میکنه .  تا حالا چندین بار به خواهرا گفتم چرا وقتی میاین شمال ، چاد. این چادر را...واین حجابم را...دوست دارم!
خودم دوست دارم...
نه به اجبار پدر و نه به قانون مدرسه!
من خود این چادر را...
و این سیاهی تمام قد را دوست دارم...
و حاضر نیستم باتمام آرزوهای رنگانگ دنیا...وبا تمام راحتی ها... یا راحت تر بگویم:...
...حاضر نیستم با تمام دنیایم عوضش کنم...
حجابم مال من است...حق من است...چه در گرماهای آتش گونه...و چه در سرماهای سو ک...
.
درست است...گرم است...اما مال من است!به خنکای تابستان هم نمی فروشمش!
دست و پا گیر؟خب باید دست و پا را بگیرد از دست درازی ها و قدم های اشتباه!
دوستش دارم و نمی فروشمش!
آسودگی ام تا حال از باران نگاه عالمیان را خودم انتخاب و دوستش دارم!
من..دخترک منتظر چادری ام که حقش...احساسش...دنیایش..و آرامشش را با نگاه های سنگین عوض نمیکنم!
این است دنیای دخترک منتظر ...دنیایی چادری...
ذوق خارج از خانه بودنم به چادری بودنم است...به این که از حق خودم دفاع کنم...
هر چه باشم و هر کجا باشم من دخترک منتظر چادری هستم...دوستش دارم http://mazarestan.a-w.ir/uploads/140872369723211.jpg چادری که باشی،راننده تا ی در جواب سلامت،میگه:سلام خانوم... چادری که باشی،حتی جنتلمن ترین هاش هم میدونن که نباید دست شون و دراز کنن و بخوان که باهاشون دست بدی... چادری که باشی،تنها سیاهی که ازت دیده میشه،چادرت هست،نه خطِ چشمت... چادری که باشی،یه فروشنده ای هم پیدا میشه که با اکراه بهت بگه:خانوم این دامنی که انتخاب کردین کوتاهه،اگه می خواین بلندش و بیارم؟ بعد تو با خودت بگی:لابد فروشنده فکر می کنه من همیشه چادر سَرَمه...!!!... چادری که باشی،نزدیک پله برقی کمی مکث می کنی تا چادرت رو جمع و جور کنی... چادری که باشی،وقتی می بینی دو سه متر بعد از رد حراست،دخترا چادرشون رو مچاله می کنن و تو کیفشون و حس پیروزی رو با ولع مزه مزه می کنن،دلت میشکنه... چادری که باشی،قید کوله پشتی رو میزنی،هر چند با هر بار دیدنش دلت ضعف میره... چادری که باشی،سرت بالاست،نگاهت پایینه... چادری که باشی،تو هر سطح براقی چادرت و چک میکنی،نه میزان پوش موهات و... چادری که باشی،یه جاهایی ترجیح میدی دیده ها و شنیده هات و به روی خودت نیاری... چادری که باشی،همیشه قیمت پارچه ی چادری رو میدونی... چادری که باشی،یه وقتایی زود مورد قضاوت قرار می گیری،یه وقتایی زود بهت بر چسبِ "خشک مقدس" میزنن... چادری که باشی،هستن آدمایی که بخوان انتقام تضادشون با جامعه و نظام رو از تو بگیرن... چادری که باشی،تو آفتاب داغ تابستون به جای بوی عرق،بوی بهشت می گیری... چادری که باشی،تو خیابون که راه میری،تصاویر وقتی نگاهت می کنند،اگه دقت کنی می بینی که لبخند رضایت بر لب دارند... چادری که باشی،تو اتوبوس،تو خیابون،تو و همه جا چادرت به دیگران میگه:من سبک زندگیم زهرایی است... چادری که باشی،اصلاً خود چادرت برای دیگران امر به معروف و نهی از منکر می کنه... چادری که باشی،وقتی با چادرت روضه میری موقع بیرون اومدن،چادرت بوی چادر خاکی مادر و میگیره... میگی نه امتحان کن... چادری های بد حجاب و زیر سوال بردن چادر بعضی از چادری های بدحجاب به نوعی در کشور ما هدایت شده می باشند... چادر ارثیه ای است که ازحضرت فاطمه زهرا(س) به جا مانده است... حجت ال و المسلمین سید محمود شادمهری در گفتگو با خبرنگار خبر فریمان بیان کرد: بعضی از چادری های بدحجاب به نوعی در کشور ما هدایت شده می باشند که وقار چادر که حجاب ی ماست زیر سوال ببرند این افراد را ما چادری نمی بینیم و بد پوششی می بینیم. به گزارش خبر فریمان،حجت ال و المسلمین سید محمود شادمهری کارشناس مسائل فرهنگی و مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج فریمان در گفتگو با خبرنگار خبر فریمان در مورد حجاب و ، چادری های بی حجاب ارزش چادر و اوضاع و حجاب در شهرستان فریمان و کشور مطالبی بیان کرد که در ادامه مشروح آن از نظر شما می گذرد. منبع:خبر فریمان و وب سایت و حجاب hejab.in برای خواندن ادامه متن لطفا به ادامه مطلب رجوع نمایید... چادری های بد حجاب و زیر سوال بردن چادر چند دقیقه پیش وارد یه کانال فروش پارچه ی چادری شدم. ع گذاشته بود از پارچه های چادر رنگی گل گلی و سه بُعدی !! خب واقعا قشنگ بودن اما انگار یادمون رفته چادر رو برای چی سر میکنیم ! برای زیبایی؟ جلب توجه؟ اون که دیگه حجاب نیست ! اگر قرار باشه من با پوششم نگاه نامحرم رو به خودم جلب کنم که دیگه اسمش پوشش نیست ! درست شبیه چادری هایی که آرایش میک. چرا چادری شدم؟
گفتم: چه می دانم، لابد این طوری خوش تیپ تری!!!
گفت: خیر!!!
گفتم: خب لابد فهمیدی این طوری حجابت کامل تره مثلاً!!!
گفت:خیر !!! گفتم: ای بابا!!! خب لابد عاشق یکی شدی، اون گفته اگه چادر بپوشی بیشتر دوستت دارم!! گفت: نزدیک شدی!!!
گفتم: آها!!! دیدی گفتم همه ی قصه ها به ازدواج ختم می شوند؟ دیدی!!!
گفت: برو بابا… دور شدی باز... واقعا چیشد که چادری شدم؟چیشد که عاشقم چادرم شدم؟ چیشد که قبول چادر سیاهمو روی لباسای رنگارنگ خوشکلم بپوشم؟؟اینا سوالی هست که همیشه با خودم میگم و از خودم میپرسم واقعا چطور راضی به پوشیدن چادر شدم یادم میاد کوچیک که بودم کلاس هایی که تو مسجد برامون میذاشتن خیلی در مورد حجاب حرف میزدن از اونجا شد که چادری شدم ولی چون کوچیک که بودم هرجایی چادر نمیزدم به خاطر همین چادری شدنم و تشویق پدر و مادرم عاشق چادر شدم خیلی هدیه هم بخاطر حجابم گرفتم البته داداشم هم تاکید داشت که چادر بزنم میگفت چادر امانت حضرت زهراس با چادر ادم خاص میشه فرق میکنه خلاصه بگم خیلیا کمکم که چادری بشم الان واقعا خوشحالم ....میدونید دلم واسه چی میسوزه؟؟؟واسه اون دختری که میخادچادر بزنه باباش اجازه نمیده دلم میسوزه برا اون دختری که رو طابوت شهیدی نوشته بود پدرم را قانع کن که چادر بپوشم دلم میسوزه برا اون دختر پسرایی که میخان بخونن و...پدرشون اجازه نمیده..دلم برا اون ی میسوزه که یواشکی تو اتاقش درو قفل میکنه و میخونه که مبدا باباش بیاد ببینه... اره والا دلم میسوزه براشون کاشکی اجازه بدن و اونا هم چادری بشن ی که چادر میزنه با بقیه خیلی فرق داره شمایی که ما ارامش الانمون رو مدیون خونتون هستیم شما رو قسم میدم به مادر سادات حضرت زهرا(س) خودتون کاری کنید ایی که دوست دارن چادری بشن و والدین اجازه نمیدن چادری بشن سلامتیه همه چادریا صلوات ولی اینو هم بگم ی که بی حیا باشه و حیا سرش نشه چادر سیاه هم محجبه ش نمیکنه اره خواهرم قدر چادرتو بدون خیلیا در ارزوی پوشیدن چادر هستن...
تو می توانی روسری نصفه نیمه ات را ،
هی برداری و دوباره بذاری
می توانی گاهی بادبزنش کنی
می توانی مانتوی سفید کوتاه نازک چسبان بپوشی
تا گرمت نشود
می توانی شلواری بپوشی
که دمپایش تا صندل ات 20 سانتیمتر فاصله داشته باشد
می توانی جوراب هم نپوشی
لاک هم لابد خنک کننده است
بستنی هم لیس بزن روی نیمکت پارک
بوی ادکلن. تو می توانی روسری نصفه نیمه ات را ،
هی برداری و دوباره بذاری
می توانی گاهی بادبزنش کنی
می توانی مانتوی سفید کوتاه نازک چسبان بپوشی
تا گرمت نشود
می توانی شلواری بپوشی
که دمپایش تا صندل ات 20 سانتیمتر فاصله داشته باشد
می توانی جوراب هم نپوشی
لاک هم لابد خنک کننده است
بستنی هم لیس بزن روی نیمکت پارک
بوی ادکلن. روزهای عجیبی شده
زمانه الک برداشته و سخت درحال الک است
لحظه ای هم صبر نمی کند!
یک روز"چادر"را الک کرد
و امروز دارد "چادری ها"را الک میکند!
بانوی چادری
دانه های الک زمانه ،ریز است
مبادا حیا و عفت و نجابتت الک شود
و تو بمانی من به چادرم افتخار می کنم سلام من یک دختر چادری ام که خیلی به چادرم افتخار میکنم و خیلی خیلی دوستش دارم. عاشقشم ، وقتی خودمو تو آینه یا هر جایی که تصویرم می افته با چادر میبینم یه حس آرامشی بهم دست میده که اصلا قابل توصیف نیست . اما ماجرای چادری شدنم: من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم و تک دختر هستم . برای چادری شدنم هیچ اجباری نداشتم . اولین چادرم رو تو سوم راهنمایی وقتی می خواستم برم مشهد برای رفتن به داخل حرم دوختم. بعد اونم دیگه چادر سر نمی . مانتویی بودم اما حجابم متعادل بود . یه عمو دارم که خیلی تو حجاب سخت گیر بود اصلا باهام نمی ساخت و خیلی اذیتم میکرد ، با تحقیر ، مس ه لباسام و... . منم از لجش بیشتر موهامو در می آوردم و لباسای رنگی و جین و .... می پوشیدم .شیطونی می که . . . پاو وینت سازه های چادری

پاو وینت سازه های چادری   نوع فایل:  ppt  _ pptx ( پاو وینت ) ( قابلیت ویرایش  )    قسمتی از اسلاید :    تعداد اسلاید : 12 صفحه سازه های چادری مقدمه "بادبان ها و طناب های کشتی سازه های کششی هستند که هیچ بهتر از یک ملوان نمی تواند طبیعت آن را درک نماید."   چادر، یک پوسته ی کششی یکپارچه نازک است.