دخت ران چادری

به نقل از خبرگزاریها در مورد دخت ران چادری : ✘این مدل چادری ها فاجعه هستند!✘ ●دختر خانم چادری که موهایش را بیرون میذارد (حتی اندازه یک بند انگشت) فاجعه است . ●دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود فاجعه است . ●دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند فاجعه است . ●دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده و لاک دست از خانه بیرون می. چادری ها زهــــــــرایی نیستند!
اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...
چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
اگر لبشان ذکر غریب مادر نداشته باشد...
چادری ها زهــــــــرایی نیستند!
اگر زینبی را برای کربلای پسرش مهدی نداشته باشند...
چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!
اگر ذکر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...
. به نام خدا نمیشد گفت همیشه حجابم کامل بوده، الان که فکرشو می کنم میبینم با بعضی از مانتوهام احتمالا حجاب کاملی نداشتم اما همیشه موهایم را می پوشاندم و با توجه به نوع پوشش دختران فامیل همین اندازه از پوشش هم قانعم می کرد که احساس کنم حجاب کاملی دارم. اما این احساس باعث نشد از همان اول چادر را دوست نداشته باشم وقتی خانم های چادری را می. ظرفیت چادر اگر قصد ید چادری با ظرفیت 5 نفر را دارید حتما چادری با ظرفیت 6 نفر تهیه کنید چون وسایل همراه شما یقینا به اندازه یک نفر فضا نیاز دارند البته اگر به موضوع مهمان در این گونه سفرها زیاد توجه نکنیم. این فضای اضافه هیچ وقت بلااستفاده نخواهد ماند.به یاد داشته باشید که ظرفیت هر چادر نسبت به فضای کف آن در نظر گرفته می شود و برای خو د. اجرای طرح جایگزینی کان به جای مدارس چادری عشایر استان فارس آغاز شد. «الهام چرخنده» دو زن ورزشکار را چادری کرد/ ع

--------------------------------------------------------------------------------

الهام چرخنده، بازیگر سینما و تلویزیون که چند وقتی است خودش چادری شده با حضور در محافل مختلف ن ایرانی را به استفاده از حجاب «چادر» تشویق می کند. او در آ ین اقدامش موفق شد شهربانو و سهیلا منصوریان، خواهران قهرمان ورزش وشوو را چادری کند. از دختر جوان و چادری پرسیدند: از چه نوع آرایشی استفاده می کنی؟

گفت: اینها رو به کار می برم:

برای لبانم .......... راستگویی

برای صدایم ......... ذکر الله

برای چشمانم ......... چشم پوشی از محرمات


برای دستانم ......... کمک و یاری به مستمندان

برای پاهایم .......... ایستادن برای

برای قامتم .......... سجده بردن برای الل. چادر ( تیکه پارچه با تنوع رنگ و طرح معمولا مشکی در نظر میگیرنش که تو دنیای ما مشکی رنگ نیست) چجوری میتونه آدمو پاک یا فرشته نشون بده ِ؟! خوشحال میشم اونایی که از دوران بوجود اومدنشون مادرشون چادری بوده و زمانی که 6 ساله و یا حتی 5 ساله بودن و چادر سرشون بوده جواب بدن نه ایی ک سن تکلیف رسیدن و چادری شدن! فقط گفتیم چادر سر کن چادر سر کن یادمان رفت بگوییم ... با عشق به فاطمه زهرا(س) چادر سر کن ... با یاد خدا چادر سر کن یادمان رفت بگوییم بعضی دختر خانم های چادری فاجعه اند ... دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون می آورد! دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود ! دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش ب.
بعد از بازی مهناز افشار در سریال گلشیفته و بازتاب پوشش چادری وی در این نقش یاد بازیگران دیگری… کاریکاتور / چادری های بی حجاب کاریکاتور / چادری های بی حجاب کاریکاتور / چادری های بی حجاب غفلت برخی از خانم های چادری از مفهوم متعالی حجاب، بی حج مدرنی را ایجاد می کند که در آن نه تنها اصول اولیه حجاب که پوشش کامل بدن و عدم خودنمایی است را شامل نمی شود، بلکه با ترکیب این بدحج با آرایش و رفتارهای زننده، حرمت این پوشش را نیز زیر سوال می برند. صبح هفته گذشته، مسئولان برازجان با اقدامی تعجب برانگیز مانع از ورود دختران چادری به جلسه آزمون شدند. به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، ۷ تیر ماه خبری مبنی بر ممانعت مسئولان برازجان از ورود افراد چادری به جلسه کنکور در وجی خبرگزاری بسیج قرار گرفت.

برای روشن تر شدن این موضوع و همچنین درخواست سازمان سنجش تصمیم گرفتیم که از زوایای دیگر به تشریح این خبر بپردازیم.

شبانکاره پس از شنیدن خبر ممانعت ورود دختران چادری به جلسه آزمون در خطبه های شبانکاره گفت: زمانی رضاشاه به زور چادر از سر ن ما می کشید و امروز بعد گذشت سال ها از پیروزی انقلاب ی در برازجان به بهانه شناسایی از پوشیدن چادر در جلسه کنکور جلوگیری می شود.

بعد از این خطبه خبرنگار ما با شبانکاره تماس گرفت و صحت و سقم قضیه را جویا شد که حجت ال حَمّادی با تایید این خبر گفت حاضر است هر جا که لازم باشد درباره این اتفاق و صحت آن شهادت دهد.

یحیی قاسمی پدر یکی از این دانش آموزان اهل بخش شبانکاره شهرستان دشتستانِ استان بوشهر گفت: به هر جا که به ذهنم رسید تماس گرفتم اما موفق نشدم که کاری را از پیش ببرم و در نهایت دخترم و تمام دختران در آن حوزه بدون چادر کنکور دادند.

وی در ادامه افزود: صبح روز ششم تیرماه دخترم را برای شرکت در کنکور رشته علوم تجربی به برازجان مرکز شهرستان دشتستان بردم. با توجه به شماره داوطلبی، حوزه امتحانی دخترم هنرستان فنی دخترانه "رازی" بود که در حین ورود خانمی که مراقب ورودی جلسه بود به دخترم گفت«باید بدون چادر آزمون بدهید این یک قانون است»!!. و دلیل این کار را شناسایی و جلوگیری از تقلب عنوان کرد.

قاسمی در ادامه عنوان کرد: من به آن خانم گفتم«اینجا در میان همه پدر و مادر داوطلبان صحیح نیست که دختران چادر خود را در بیاورند، بگذارید بروند داخل حوزه» اما آن خانم باز هم نپذیرفت و گفت«کنکور با چادر ممنوع است!». زمان کنکور نزدیک بود و دخترم مجبور شد با چشم اشکبار و بغض در گلو مانند دیگر بانوان بدون چادر کنکور بدهد.

وی اضافه کرد: پس از آغاز کنکور رییس حوزه به من گفت«چادر دخترت را برایش بیاور» اما من گفتم«پس دیگر دختران چادری چه؟ ناراحتی من از اجبار برای بیرون آوردن چادر از سر همه دختران چادری برای کنکور است» که رییس حوزه با این موضوع که چادر بقیه دختران هم به آنها داده شود مخالفت کرد. پ.ن:نفرین بر علوم، لعنت خدا بر فرهنگ
سال ۹۰ خانم عالیا نراقی فراخوانی در وبلاگش منتشر کرد و از خوانندگان خواست تا دلیل انتخاب پوشش چادر را بنویسند، این فراخوان با استقبال زیادی از طرف خوانندگان رو به رو شد و باعث شد اولین مجموعه جمع آوری شده توسط نشر نوای دانش با عنوان چی شد چادری شدم؟ منتشر شود.
شایان ذکر است که در حال حاضر کتاب “چی شد چادری شدم؟” به چاپ هفتم خود رسیده است.

برشی از کتاب :


اوضاعمون همه جوره بد بود. تازه به شهر اومده بودیم و زندگیمون بی ریخت بود چون شوهرم کار درست حس نداشت
به دختر های ترگل ورگل شهر که نگاه می کردی فکر می کردی هر کدومشون یک پرنسس هستند که تازه از زر ورق بیرون اورده باشنشون.
به نظر می رسید هیچ کدومشون کلمه ای به نام"مشکلات "در لغت نامه زندگی شون ندارن.
مدتی بود داشتم سعی می مثل اونا باشم...خوش تیپ (با تعریف اونا) و بی خیال..
اما ... بی خیال بودن برای من امکان نداشت چون یک مشکل واقعی و بزرگ داشتم و اونم اینکه داشتم به این نتیجه می رسیدم که نمی تونم مادر بشم. چندین تجربه ی سقط جنین داشتم و حس کلافه بودم. می ترسیدم. خدایا...
چی شد که با تو آشنا شدم.تو مثل گذشته خودم بی آلایش و ساده بودی.
چرا؟ چرا با اینکه شوهرت مایه دار بود به فکر تیپ زدن نبودی؟ مگه تو مثل بقیه دخترا حس خودنمایی درت وجود نداشت؟


دم دمای نیمه شعبان بود..الان که فکر می کنم انگار سحرگاه روز زندگیم بود. هاب رسیدن به صبح...
تو اما بیشتر از آنکه به فکر جشن های نیمه شعبان باشی، به فکر صاحب نیمه شعبان بودی.
اون روزا برام عجیب بودی.حالا نه! مگر میشه او را شناخت و به دیگری فکر کرد؟!

کت برای شرکت در مسابقه بهم دادی و برای شرکت در جشن و مسابقه از من دعوت کردی.کتاب انگار گمشده روح من بود.جواب مهم ترین سوالم:چرا مرا آف د

کمی که با هم صمیمی شدیم ی روز بهت گفتم:میدونی !؟منم دوست دارم چادری باشم ولی مگه این گرونی می ذاره؟

برقی تو چشمات درخشید.گفتی:قیمت چادر اینها که مردم می پردازن نیست،هزینه چادر مدت ها قبل پرداخت شده

معنی حرفت رو اصلا نفهمیدم .اما یک حس امیدوارانه از تو بهم سرایت کرد....


چشم هامو بستم و در اعماق دل خسته م فریاد زدم یا مهدی. ی حواسش به من نبود.فکر کنم خیلی ها حس منو داشتند.شاید اگر صدای قلب ها شنیده میشد ؛همه با من هم نوا شده بودن..

دوستم زد به شونه م:کجایی؟ مبارکه، برو دیگه!

به خودم اومدم و شنیدم که مجری داره اسم من رو به عنوان نفر سوم مسابقه می خونه.با تردید جلو رفتم و ناگهان خشکم زد: این چادر که جایزه نفر سوم هست هدیه کربلاست.::دیگه رسما شروع به گریه ..

و او دیگر سوم شخص غائب زندگی ام نبود، حضور داشت و دلم به او و توجهش و دعایش گرم بود و می دانم به عنایت او و احترام او در چشمم رنگ باختند تمام رنگ هایی که مرا دور از او و خدای او میخواستند
من اینطوری چادری شدم

بعد از مدتی وقتی متوجه شدم که باردار هستم نذر اگر بچه م بمونه سال بعد نیمه شعبان جشن بگیرم.

و سال بعد، نیمه شعبان اشک در چشمم بود و دخترم نرگس در آغوشم و پسرم هم بغل دوستم که او هم مثل من به برکت او چادری شده بود.

ماجرای چادری شدن این یکی دوستم هم دقیقا مثل من و هم زمان با من بود. ما مشترکا سوم شده بودیم.

حالا من مادر یک دختر و پسر شده بودم.یه دو قلو

او منتظر است تا که ما بر گردیم

ماییم که در غیبت کبری م م

غفلت برخی از خانم های چادری از مفهوم متعالی حجاب، بی حج مدرنی را ایجاد می کند که در آن نه تنها اصولاولیه حجاب که پوشش کامل بدن و عدم خودنمایی است را شامل نمی شود، بلکه با ترکیب این بد حج با آرایش و رفتارهای زننده، حرمت این پوشش را نیز زیر سوال می برند... فقط گفتیم چادر سرکن، چادر سرکن یادمان رفت بگوییم چادر را به عشق حضرت زهرا (س) سر کن با یاد خدا سرکن... چادر سیره حضرت زهراست (س) بیایید حرمتش را نگه داریم و به آن احترام بگذاریم... السلام علیک یا فاطمه زهرا (س) چادری بد حجاب انتقادی به برخی خانم های چادری دارم. به آن خانم هایی که چادر سر می کنند، اما از فلسفه حجاب بی خبرند. آن خانم هایی که نمی دانند حجاب، پوشش و مصونیت است، نه زینت و جلوه گری. چادر سرشان است اما... (وارد جزئیات نمی شوم). البته شاید مقصر نباشند. شاید از رودربایستی خانواده یا فامیل یا در و همسایه، چادر سر می کنند و مجبور هستند، لذا از چادر و نو. چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر لبشان ذکر غریب مادر نداشته باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر زینبی را برای کربلای پسرش مهدی نداشته باشند...چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!اگر ذکر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند...چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد...چادری ها زهــــــــرایی نیستند!اگر فکرشان،هدفشان،راهشان،نگاهشان،عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد...

اهای پسری که تا یه دختر چادری میبینی سریع میگی:چادریا کچلن.
۱اون دنیا باید دنبال دخترای چادری بگردی،چادرشونو ببوسی،تا حل کنیم.
۲برو خدارو شکر کن دعا نمیکنیم مریضی بگیری که تا ا عمر مجبور باشی کچل باشی. چادریا موج مکزیکی.ــ--ــ--ــ--ــ--ـــ--ــــ----ــ-ـ-ـ خدا را شکر که مدینه چادری بوداختصاصی تاثیر- بهاره مقدم خسته شده بودیم بس که چادری های رمضان یا به زور سرشان چادر بود از فرط اجبار بابا حاجیشان! یا انقدر خوب مطلق بودند که باورشان محال بود. خسته شده بودیم بس که گدا های هامان چادری بودند و مرفهان و متمولین خوش لباس و شیک و بی چادر! خسته شده بودیم بس که کلفت خانه ها را در چادر میدیدم و از فرط نداری و زندگی پایین شهری مذهبی بودند! در صدا و سیمای حکومت ی مان بیش از هر روشنفکر غرب زده دیگری خدمت کردیم به این باور که دین، افیون توده هاست و مذهب، دست آویزی برای تحمل بدبختی ها! خانم ها در های ما چادری نمیشوند! ان چادری نیستند! مدیران چادری نیستند و چرا راه دور برویم. همین ستایش خودمان! چون هنوز به سختی زندگی میکند چادری است و رفیق محجبه روزهای جوانی اش چون وضع مالی اش از این رو به آن رو شده و به قول خودش عاقلانه ازدواج کرده!!! قید چادر را زده ! از آن طرف پشت بام هم زیاد افتاده ایم! گاه چادری های تحصیل کرده هامان آن قدر بزک کرده اند که محجبه اند اما حیا ندارند! یا عناصری را چادر می پوشانیم که بدحج و بی حج هاشان در عالم واقع بدجور توی ذوق میزند! خدارا شکرکه مدینه چادری بود….که عاقل بود. که خوب مطلق نبود. که باوقار بود. مدیر بود. مدبر بود. در رفاه بود. بیمار بود. داغ دیده بود. عادی بود! و با همه این اوصاف چادری بود!

چادری که باشی میدونی: باارزشترین امانت حضرت زهراروداری چادری که باشی اول اسمت خانوم میاد نه خانومی چادری که باشی با افتخار سرتو بالامیگیری چون اون بالایی بالاسرته
ع / چادری های بی حجاب رهیاب نیوز :بی سلیقگی برخی غرفه داران در نمایشگاه و حجاب باعث شده است برای معرفی حجاب برتر از مانکن هایی استفاده شود که به واسطه آن مو و گردن مشخص باشد و ظاهری زننده و غیر ی به چادرها بدهد. ع / چادری های بی حجاب
کلمات کلیــدی : ,

* هشدار برای چادری ها :


 گفتن اگر میخوای چیزی رو اب کنی، بهش حمله نکن، ازش بد دفاع کن؛ ما چادری ها ،با حجابمون ،به نوعی م ع چادریم

من زیاد دیدم چادری هایی که بعضا بیشتر از یه مانتویی "تابلو" 
هستند.
http://parsishijab.loxblog.com/upload/parsishijab/image/%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af/%da%86%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86.jpg


* چادر ملی هم برای خودش دردسری شده است؛ 
مثلا قرار بود مانتویی ها را چادری کند،اما چادری های معمولی را به سمت " مانتوی شبیه چادر" کشاند!!


شرکت سازه چادری غشا زیباترین و بی نظیر ترین پوشش سقف رستوران ها و کافی شاپ ها با استفاده از سازه چادری 09380039293طراحی و اجرا بی نظیر ترین پوشش سقف ر
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p کیفیت بانوی چادری چادرت رمز ورود به توست! رمز ورودت با آرایش غلیظ میشود با خنده های بلند میشود با صحبت بی پروا با نامحرم میشود اصلا منتظر نشسته است که تورا کند! پس رمزگشایی از خویشتن را فقط به همسرت بسپار! او محرم ترین ر دنیاست برای تو! نمایش "چادری برای نجیمه" در فرهنگسرای شهید بهشتی میناب به روی صحنه می رود. چادری ها "زهــــــــرا یی " نیستند ، اگر ... چادری ها زهــــــــرایی نیستند !

اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد ...

اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه نکشانند ...

اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند ...

اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند ...

چادری ها زهــــــــرایی نیستند !

اگر فکرشان ، هدفشان ، راهشان ، نگاهشان ،

عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد ... منبع:افسران توی مدرسه مون جزو اولین نفرهایی بودم که توی دوران دبیرستان ابروهامو برداشتم...........حتی وقتی هم میرفتم مدرسه یه ته آرایش داشتم،مانتوم کوتاه بود وموهامم که همیشه بیرون بود...........یعنی مقنعه ام فرق سرم بود! اصلا از همشون بدم میومد،منظورم چادری هان،هیچ جوری نمیتونستم قبولشون کنم.تو جمع های خانوادگی حتی روسری سر نمی وبابت این مسئله هیچ ی شکایتی نداشت بلکه یه چیز عادی وطبیعی بود.جز دومیه ولی زورش بهم نمیرسید،لجباز تر از این حرفابودم! همش فکر می اونایی که چادر سر میکنن آدمای متظاهری هستن وشغل باباهاشون یه ربطی به وبسیج و.....داره!راست گفت خدا که:"چه بسا چیزهایی رو که دوست دارید وبه ضرر شماست وچه بسا از چیزهایی که بدتون میاد وبه نفع شماست:. خلاصه کنم جایی قبول شده بودم ورفته بودم برای مصاحبه .اهل تظاهر نبودم ولی از ترس مصاحبه یه مقدار از آرایشم رو کم ومانتوم هنوز کوتاه بود وکمتر از همیشه موهامو بیرون گذاشته بودم ولی هنوز به قدر کافی بیرون بود.یه خانوم چادری مسئول گرفتن مصاحبه بود وقتی وارد اتاق شدم به احترام من از پشت میزش بلند شد.انصافا خانم با اخلاق ومؤدبی بود.باهام صحبت کرد از خانواده پرسید،از درس و.............. یک برگ جلوش بود واز من سؤالاتی میپرسیدو جوابارو توش وارد میکرد تا اینکه از من پرسید دین؟ چادری های آنچنانی، چادری هایی با آرایش غلیظ ، تیپ های جلب توجه کننده و یا چادری هایی که موی خود را بیرون می گذارند! چادری های تازه به دوران رسیده چادر حج ملی و ایرانی است که در راستای پوشش و بانوان که از ارزش ها و توصیه های دینی محسوب می شود، مورد استفاده قرار می گیرد و یک حجاب برتر است. حجاب برتر یقینا بیشتر مورد استفاده قشری است که اعتقادی عمیق تر به احکام و باورهای دینی دارند افرادی که در گرما وسرما و سختی و آسانی این پوشش را برای خود حفظ می کنند و حفظ چادر را یک ارزش و یک الگو از حضرت زهرا سلام الله علیه می دانند؛ بانوی بزرگ که در همه شئون یک زن کامل بوده است و مسلما یک بانوی چادری سعی دارد در تمامی زمینه ها از سبک پوشش تا سبک زندگی ی به ایشان اقتدا کند. برای خواندن ادامه متن,لطفا به ادامه مطلب رجوع نمایید... فقط گفتیم چادر سر کن چادر سر کن یادمان رفت بگوییم ... با عشق به فاطمه زهرا(س) چادر سر کن ... با یاد خدا چادر سر کن یادمان رفت بگوییم بعضی دختر خانم های چادری فاجعه اند ... بعضی دختر خانم های چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون می آورد! بعضی دختر خانم های چادری که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود ! بعضی دختر خانم های چادری ک. در این هوای گرم تابستانه، چه زیبا دینداری می کنند بانوان چادری. در این فصل گرم که که همواره با بی کفایتی مسئولین، خیابان ها عرصه جولان عده ای بی حیا با لباس های! زننده  می شود چه زیبا درس دینداری و استقامت می دهند بانوان چادری و تعبیر می کنند ( فَاستَقِم کَما أُمِرتَ ) را.

و چه زیبا گفت شهید رمضانعلی که : خواهرم این را بدان حجاب تو  کوبنده تر از خون من است.

و چه زیبا عمل می کنند بانوان چادری به وصیت .

چادری ها ... رضایت خالق را بر رضایت مخلوق برگزیده اند ...

دخترای بهتر از فرشتــــــــــــــــــــــه:)
روزهای عجیبی شده زمانه الک برداشته و سخت درحال الک است

لحظه ای هم صبر نمی کند ! یک روز"چادر"را الک کرد

و امروز دارد "چادری ها"را الک میکند!

بانوی چادری دانه های الک زمانه ، ریز است

مبادا حیا و عفت و نجابتت الک شود و تو بمانی دختر چادری

سفرهای مشهد مقدسی که من برای بچه های تدارک می دیدم غالبا با استقبال پسران و دختران مذهبی روبرو می شد ولی این بار نمی دانم چرا اینگونه رضا بین این همه بچه ها صف اول جماعتی ،این افراد به ظاهر غیر مذهبی و مثلا بی حجاب را طلب کرده بود! بگذارید از اول سفر برایتان بگویم سفری که با خواهران دانشجو جهت زیارت مشهد مقدس برگزار شده بود از میان اتوبوسی که ما با آنها همسفر بودیم حداکثر چند نفر انگشت شمار با چادر الفت داشتند.. بانوی چادری تو خود حرم زینبی(س) و چادر سیاهتــــــــ م ــع حـــــرم ... چه زیــــرکانه؛… در مقـــــابل توطئـــه های کـــــاخ سفیــــد… کـــــاخ سیــــاه خـــودت را بنـــا کــردی…. نگفـــته بـــودی …. اهل سیـاسـتی بانو ……. ع و تصویر بانوی چادری تو خود حرم زینبی(س) و چادر سیاهتــــــــ م ــع حـــــرم ... چه زیــــرکانه؛… در ... خاطره زیر به عنوان مطلب برتر کتاب «چی شد چادری شدم» انتخاب شد ... بخوانید : بسم الله الرحمن الرحیم
خواستین که خاطراتمو بگم ... چی بگم والا
من ناشنوام ... خوندن جمله هام واسه ادمای عادی خسته کننده هست ولی باشه میگم
قبل از اینکه من بدنیا بیام ... مادرم در روز محرم خواب حضرت فاطمه زهرا رو دیده بود توی بیمارستان ....
تا اینکه من رو. خانمی که تازه چادری شده، نوشته بود:

منم چند ماهه چادری شدم اولش خیلی دو دل بودم همش میگفتم هیچکدوم از دوستام چادری نیستن اگه بخوام برم بیرون باشون خیلی ضایعه یا مثلا خواهرام هیچکدوم چادری نیستن!
بدتر از اون من تیکه پروندن هیچ درمورد چادر رو بی جواب نمیزارم
دوستم گفت دیوونه ای تو این گرما چادر میپوشی تو که حجابت خوب بود حالا واسه چی چادر پوشیدی؟
گفتم کی رو تا حالا دیدی رو پیکان 48 چادر بکشه؟
همه روی ماشینای ا ین سیستم چادر میکشن روی وسایل با ارزش پارچه میزارن اونوقت یعنی ارزش من کمتر از ایناست ؟!! من یک دخترِ چادری هستم. دختری با چادرِ سیاه اما دنیایی پر از رنگ های شاد، دنیایی پر از شورِ زندگی.. پر از و رهایی، بدونِ هیچ محدودیتی، دختری که چادرش افتخارَش است؛ دختری چادری که چادرش مأمنی ست برای مصون ماندن از نگاهِ هرز و کثیفِ مردانی که به هیچ جنبده ای رحم نمی کنند، من یک دختر چادری هستم، حواسَت باشد نگاهِ هرز و کثیفت رویِ چه ی می. چادر با بی چادری فرقی ندارد اگر چادری براق و چسبان تن کنی، چادر با بی چادری فرق ندارد اگر افسون گری و کرشمه کنی، چادر با بی چادری فرق ندارد وقتی خودتو برای نامحرم لوس میکنی و خوشبو، "چادر" ؛ یا بی چادر؛ فرقی ندارد اگر وقارت را حفظ نکند! "چادر" ؛ با بی چادر؛ فرقی ندارد اگر قهقهه های بلند خیابانت را مانع. ایران زنی ست خوش بر و رو مثل قرص ماه پیچیده است دور خودش چادری سیاه هر روز پشت پنجره خورشید میکشد
هر روز میز کوچک صبحانه اش به راه
آغوش مادرانه ی خود را گشوده است
گنجشک های گم شده را میدهد پناه
شب ها صدای دوخت و دوز از اتاق خواب یعنی که سخت می گذرد روز و سال و ماه یعنی که تکیه کن به من آرام... دخترم !
یعنی که با نگاه خود از. چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه نکشانند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند... چادری ها زهـــــــــرایی نیستند! اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند... چادری ها زهـ. این چادر را...واین حجابم را...دوست دارم!
خودم دوست دارم...
نه به اجبار پدر و نه به قانون مدرسه!
من خود این چادر را...
و این سیاهی تمام قد را دوست دارم...
و حاضر نیستم باتمام آرزوهای رنگانگ دنیا...وبا تمام راحتی ها... یا راحت تر بگویم:...
...حاضر نیستم با تمام دنیایم عوضش کنم...
حجابم مال من است...حق من است...چه در گرماهای آتش گونه...و چه در سرماهای سو ک...
.
درست است...گرم است...اما مال من است!به خنکای تابستان هم نمی فروشمش!
دست و پا گیر؟خب باید دست و پا را بگیرد از دست درازی ها و قدم های اشتباه!
دوستش دارم و نمی فروشمش!
آسودگی ام تا حال از باران نگاه عالمیان را خودم انتخاب و دوستش دارم!
من..دخترک منتظر چادری ام که حقش...احساسش...دنیایش..و آرامشش را با نگاه های سنگین عوض نمیکنم!
این است دنیای دخترک منتظر ...دنیایی چادری...
ذوق خارج از خانه بودنم به چادری بودنم است...به این که از حق خودم دفاع کنم...
هر چه باشم و هر کجا باشم من دخترک منتظر چادری هستم...دوستش دارم این روزها... این روزها حس دیگری دارم! این روزها چادرم را جور دیگری می بینم. این روزها چادرم را باغرور برسر می کنم. این روزها چادرم را که سرمی کنم احساس وظیفه می کنم! احساس وظیفه درمقابل اعمالی که انجام می دهم ، احساس وظیفه درمقابل حرمت چادرم. این روزها حرمت چادرم را بیشتر حس می کنم. حرمت چادری را که یادگار مادرم فاطمه (س)است. حرمت چادری . این روزها... این روزها حس دیگری دارم! این روزها چادرم را جور دیگری می بینم. این روزها چادرم را باغرور برسر می کنم. این روزها چادرم را که سرمی کنم احساس وظیفه می کنم! احساس وظیفه درمقابل اعمالی که انجام می دهم ، احساس وظیفه درمقابل حرمت چادرم. این روزها حرمت چادرم را بیشتر حس می کنم. حرمت چادری را که یادگار مادرم فاطمه (س)است. حرمت چادری . فدای اون دختر چادری که توگرمای چهل درجه زیر چادرش انگار تنور روشن کرده وباز سفت ومحکم چادرشو گرفته... فدای اون دختری که نمی ره عروسی پسر عموش چون عروس گفته باید عروسی مختلط باشه...

فدای اون دحتر چادری که عقده ایه عقده ی کربلا داره.....

فدای اون دختری که پسرای تفنگدار صداش میکنن

چون هیچ وقت به صداهای پیس پیس وهووی وآی خانمی جواب نمیده...

فدای اون دختری که وقتی با میخواد حرف بزنه و میبره توسالن نه تنهایی توکلاس... فدای اون دختری که مدل موهاش ولباسش وکفش هاشو همونی انتخاب میکنه که دستورشو داده..... مَثل حجاب برتر و چادر مانند یک جعبه پر از شیرینی خامه ایست، که باید با مهربانی به دوستهایت تعارف کنی. برایشان از خاطره هایت بگویی، بگویی چقدر چادری بودن برایت قشنگ است، چقدر دوستش داری، چقدر بعداز چادری شدن زندگی ات عوض شده!
نه اینکه اخم کنی و فکر کنی بقیه بدند و تو خوب!
با مهربانی برای دوست هایی که قلبشان مثل مقنعه های دبستان .

چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه نکشانند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند... چادری ها زهـــــــــرایی نیستند! اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند... چادری ها زهــــــــرایی نیستند! اگر فکرشان،هدفشان،راهشان،نگاهشان،عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد... ══════════════ ×میــــلاد با سعادتـــــ دختـــــــ نبی،بر تمامی محجبین امت ی مبارکــــــــــــ باد.باشد که رهرو بانوی بزرگوار بوده و سرخی خون طیبه اش و سبزی مهدویت عصر(عج) را با سیاهی چادرمان پاسخگو باشیــــــــم... دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج وس بیرون میآورد واقعا فاجعه است !
دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آنطرف تر می رود فاجعه است !دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند فاجعه است !
دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده از خانه بیرون میرود واقعا فاجعه است ! دختر خانم چادری ای که ت. تو می توانی روسری نصفه نیمه ات را ،
هی برداری و دوباره بذاری
می توانی گاهی بادبزنش کنی
می توانی مانتوی سفید کوتاه نازک چسبان بپوشی
تا گرمت نشود
می توانی شلواری بپوشی
که دمپایش تا صندل ات 20 سانتیمتر فاصله داشته باشد
می توانی جوراب هم نپوشی
لاک هم لابد خنک کننده است
بستنی هم لیس بزن روی نیمکت پارک
بوی ادکلن. چادری هایی را میشناسی که حرمت آن را نگه نمیدارند.

باور کن این قانع کننده نیست برای چادر نداشتن تو.
حال که اینقدر دلسوز حریم چادری...حال که دلت پاک است
تو حرمت ِ حجاب ِ زهرا س را نگه دار...و به همه ثابت کن:
همه ی چادری ها بد نیستند من به چادرم افتخار می کنم سلام من یک دختر چادری ام که خیلی به چادرم افتخار میکنم و خیلی خیلی دوستش دارم. عاشقشم ، وقتی خودمو تو آینه یا هر جایی که تصویرم می افته با چادر میبینم یه حس آرامشی بهم دست میده که اصلا قابل توصیف نیست . اما ماجرای چادری شدنم: من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم و تک دختر هستم . برای چادری شدنم هیچ اجباری نداشتم . اولین چادرم رو تو سوم راهنمایی وقتی می خواستم برم مشهد برای رفتن به داخل حرم دوختم. بعد اونم دیگه چادر سر نمی . مانتویی بودم اما حجابم متعادل بود . یه عمو دارم که خیلی تو حجاب سخت گیر بود اصلا باهام نمی ساخت و خیلی اذیتم میکرد ، با تحقیر ، مس ه لباسام و... . منم از لجش بیشتر موهامو در می آوردم و لباسای رنگی و جین و .... می پوشیدم .شیطونی می که . . . دلیلی برای چادری نشدن ندیدم

در مجالس خودمونی که فقط اقوام بودیم بلوز و شلوار میپوشیدم. یکی دو دفعه هم توی مراسم های خاص پیراهن و کت و دامن پوشیدم ولی دیگه نه. لباس های دخترونه دوست نداشتم. بدون هیچ اعتقاد دینی، خیلی متفاوت با اطرافیانم فکر می . سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب در پارلین سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب گالری ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب + باحجاب در این پست ع های دختر چادری خوشتیب باحجاب برای پروفایل تلگرام و اینستاگرام که سری دوم می باشد را آماده کرده ایم که در ادامه مطلب مشاهده میکنید همچنین ببینید : ع پروفایل دخترونه شیک ع پروفایل تنهایی دختر ع های پروفایل دلم گرفته سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب ع های پروفایل جدید دختر چادری چادرت بوی خدا و یاس و یاسین می دهد نقش لبخندت به من احساس شیرین می دهد می نشینی در کنارم خستگی در می کنم چای نوشیدن کنار یار تسکین می دهد سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب هرگاه خسته شدی از این نیش و کنایه فقط سرت را رو به آسمان کن و بگو خدایا همه اش به خاطر رضای توست... برای چادر..... باید به آسمان نگاه کرد.... برای چادر و حجابت به کنایه اطرافیانت نگاه نکن.... آسمانی شدن بهاء دارد ... یادت باشد بهشت را به بها میدهند نه به بهانه... نیش و کنایه ها راتحمل کن ارزش آسمانی شدن را دارد... حجابت یادگار زهراست ... همان ی که در کوچه های بنی هاشم حتی با سیلی ای که بر صورتش خورد و چشمانش سیاهی شد بازهم نگذاشت چادر از سرش بر زمین بیفتد.. پس قدر حجابت را بدان و به چادرت و حجابت احترام بگذار... یادت باشد کنایه ی این مردمان هیچ گاه پایانی ندارد پس به خاطر حرف مردم بی احترامی نکن به یادگار حضرت زهرا(س)... آنجاست که دلت آرام میشود به حضورش و کنایه های مردم رنگ میبازد... با حجابت هیچگاه راه آسمان را گم نمیکنی.. روز هایت آسمانی ع دختر چادری خوشتیب برای پروفایل سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب تصاویر پروفایل دختر چادری خوشتیب و باحجاب در پارلین خواهرم تو با چادر رو حجابت عامل ایجاد شرافت برای پیغمبر در این دنیا هستی سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب گالری ع های پروفایل دختر چادری با حجاب در پارلین سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب چه چفیه ها خونی شد ... تا چادر من خاکی نشود ... سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب ع دختر چادری برای پروفایل از خون شهید است که چادر داریم سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب مجموعه ع های پروفایل دختر چادری برای پروفایل تلگرام و اینستاگرام سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب ع پروفایل چادر سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب ع های پروفایل پارلین » سری دوم ع های پروفایل دختر چادری خوشتیب باحجاب