درددل

به نقل از خبرگزاریها در مورد درددل : همشهری دو - سید مهدی سیدی: «حس می کنم هر روز به سختی های زندگی ام اضافه می شود. دیگر قابل تحمل نیست، چرا اوضاع زندگی من روبه راه نمی شود؟!» مهاجم نفت بعد از اتفاقاتی که در بازی با استقلال رخ داد و موقعیت های گ نی را از دست داد، با هجمه انتقادی شدیدی روبه رو شد که حس او را به هم ریخت. شرکت آمازون با به روز بلندگوهای هوشمند خود کاری کرده که آنها رفتارهایی بسیار مشابه با انسان داشته باشند و بتوانند از خود واکنش های عاطفی نشان دهند. عضو فرا یون امید در مجلس معتقد است که اگر معدن کاران رئیس جمهور را از خود نمی دانستند، اصلا او را به جمع خودشان راه نمی دادند. بهداشت در پی عمل چشم همسر شهید مطهری، یادداشتی تحت عنوان «زخم 38 ساله» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. مگر تولید فقط پوشاک و مواد غذایی است؟ وقتی یک نفر بازیکن تولید می کند هم جزو تولیدکننده هاست. اینها درددل های مجید جلالی است که از لابه لای حرف هایش مطرح می شود. نانوایان این روزها نسبت به مسائل مختلفی از قبیل عدم افزایش قیمت نان و به تبع آن افزایش دستمزد و مزایای شغل خود انتقادهایی دارند. زن جوان وقتی فهمید شوهرش می خواهد او را طلاق دهد، سراغ دوست صمیمی همسرش رفت و برایش درددل کرد اما فکرش را هم نمی کرد دوست شوهرش چه نقشه سیاهی برای او کشیده است.
خانواده رضا شفیعی، آتش نشان 27 ساله در تدارک برگزاری جشن عروسی او و همسر عقد کرده اش بودند که… محمد هاشمی رفسنجانی رفتن رئیس جمهور به استان گلستان و شنیدن درددل معدن کاران را کاری ارزشمند توصیف کرد. ایرانی از تهدید نمی ترسد؛ جشنواره فجر را از اعتبار انداختند؛ هرج و مرج در کاخ سفید؛ درددل پلاسکویی ها؛ ادامه حمایت اروپا از تروریست ها و صعود شیرین با گل خسرو؛ از جمله عناوین صفحه اول رو مه های امروز کشورند. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران درخصوص شایعه کشف جسد مومیایی رضا پهلوی گفت: ت یب مقبره رضاخان در اول انقلاب احساسی بود و رضاخان واقعیت تاریخ ایران است! به گزارش نسیم صبا:یکی حنجره اش را از دست داده، یکی قلبش با باتری کار می کند و ریه هایش عفونت کرده، یکی کمرش آسیب دیده، یکی آرتروز گرفته و همه اینها برای چه؟ برای سال ها شستن اموات من و شما. این حال و روزِ امروزِ غسال های دیروز است. معاون سیما در جریان بازدید از روند ساخت سریال های تلویزیونی، این بار در پشت صحنه سریال گمشدگان حاضر شد و ضمن شنیدن انتقادها و درددل های بازیگران، بار دیگر به مشکل ضعف نامه های تلویزیونی اشاره کرد. حوادث رکنا: متهم ی که پس از آشنایی با زن جوانی در شبکه اجتماعی لاین با تهدید انتشار اطلاعات شخصی او در فضای مجازی از او اخاذی می کرد در سانحه رانندگی جان باخت. مهدی مهدوی کیا امروز با خبرنگار خبرآنلاین در روسیه گپ و گفتی داشت و در بخشی از صحبت های خود از مشکلات اقتصادی و اجتماعی امروز ایران گفت. صحبت های او را در ویدئوی زیر بشنوید. با سلام خدمت عزیزان . از من بی معرفتی و دیر سر زدن و از شما گذشت و لطف و محبت . ولی در همین جا به اطلاع خالق وبلاگ دبستان صائب،می رسونم که چندین بار برای سر زدن به شما خدمت رسیدم. اما نمی تونم نظر بذارم. قسمت نظرها بسته است و باز نمیشه . امیدوارم این مساله رو به حساب کم کاری بنده نگذارید. متشکرم. خلاصه که ببخشید دیگه . بریم سر اصل مطلب . یه . عدم پرداخت سود و اصل س های س گذاران کاسپین بسیاری از آنها را با چالش های جدی در معشیت و امور مالی روزانه مواجه کرده است اما بانک مرکزی هر نوع اقدام و گشایشی را منوط به ادغام کامل تعاونی های زیرمجموعه این موسسه کرده است. کار شب گذشته و رئیس جمهور امروز در جمع کارگران داغدار معدن یورت حضور یافته و از نزدیک با درددل‎های آنان آشنا شدند. در سفر امروز به گلستان و بازدید از معدن زمستان یورت، نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری به گفتگو با کارگران معدن پرداخت و در جریان خواسته ها و مطالبات آنها قرار گرفت. سرمربی تیم فوتبال استقلال با گلایه از مسئولانی که باعث محرومیت این باشگاه از نقل و انتقالات زمستانی شدند گفت: استقلال در شرف یک اتفاق خطرناک است.
دختری با مادرش در رختخواب درددل می کرد با چشمی پر آب
گفت:مادر حالم اصلا خوب نیست زندگی از بهر من مطلوب نیست
گو چه خاکی را بریزم بر سرم؟ روی دستت باد مادرم! ادامه مطلب شوش گفت: مسئولان درددل مردم را بشنوند و ثابت کنند که خدمتگزار هستند و هدف خود را برای رفع مشکلات مردم متمرکز کنند. بابای من، یه که سعی میکنه 41 سال اختلاف سنی اصلا احساس نشه! یه که خیلی سختی کشیده!واسه همینه هیچوخ باهاش درددل نمیکنم!نمیخوام به درداش اضافه کنم چون میدونم مهمم براش!چون دیدم که هر وخ که باش درددل میکنم از فشار زندگی میزنم زیر گریه و اون ناراحت میشه!بابای من بهترین مردک سیبیلوی مهربون دنیاس!حتی اگه برای شنیدن تبریک من وقت نداشته باش. امروز با حضور در بازار تبریز وارد چندین مغازه شد و پای دردل کاسبان نشست تا از نزدیک با مشکلات تولیدکنندگان کفش آشنا شود. عناوین رو مه هدف در روز ۱۷ اسفند به شرح زیر است : پروفسور امید رامین را کرد مثال زدنی ! خج دارد ، به برادرش هم راه نمی دهد ! دوشنبه ، ادامه درددل و و تحریم تمرین ! نوشته… بارالها! شد من یه بار بخوام شکایت کنم بعد هنوز لب از لب باز نکرده یه دوستام با یه مشکل عجیب و داغون نیاد باهام درددل کنه بعد من دلم نخواد با مشت بزنم دندونامُ بریزم تو حلقم؟ خب فدات شم! یه لطفی کن بزن تو دهنم وقتی شکایت چرا مشکلات دوستامُ تو سرم میزنی که بیشتر اعصابمُ به هم بریزی؟ از تو بعیده... ولی هرجور خودت صلاح میدونی در حالی بیش از ۲۰ روز از آغاز سال حمایت از کالای ایرانی می گذرد که تصمیمات ضدتولید ت یک به یک از راه می رسد و با بازار ملتهب ارز هم خبری از حمایت از تولیدکنندگان داخلی نیست. اقتصادنیوز: مسعود نیلی مشاورعالی رئیس جمهوری دریادداشت خود در رو مه اعتماد به چالش های اخیر اقتصادی کشور پرداخت وبه صورت تلویحی از احتمال کناره گیری خودسخن گفت.     حسرت به دلی کربلات که تو این دل موند که موند که موند ... اما ... پایی که یاری نکرد ؛ اگر هدیه کوچیک به کربلای شما بود و قبول کنید ، حسرت به دلی ها هم نیشی ان که نوش میشن ... این درددل صادقانه ای بود در آستانه روز میلادت ؛ یاحسین. اگاهم ..واقفم...باخبرم از اونچه ازم پنهان شد... می گفت : ما نسل "غیرت روی خواهر" و "روشنفکری روی یم" نسل کادوی یواشکی ، نسل پول ماهانه نسل خو دن با sms نسل درددل با غریبه مجازی ، نسل جمله های کوروش و ... نسل ترس ازمنکرات ، نسل سوخته ، حال من برایت می گویم : ما نسل "غیرتیم" روی "وطن"، " " ، "دیــــن" نسل " شب یواشکی " نسل پول ماهانه " صدقه " نسل "خو دن با نوای حسیـــــن" نسل " درددل با بی بی " نسل جمل. این روزا هرجا میری پای صحبت هرکی میشینی میگه ما نسل سوخته ایم ما فلانیم ما بدبختیم اونقد میگن که آدم دیگه زبونش بند میاد چی بگه به این جماعت همشون دهه هفتادیارو نسل سوخته میدونند اماچرا ؟؟ منکه نسل سوخته نمیدونم آخه این نسل اسمش سوخته نیست اسمش نسل منتظر پسر یوسف زهرا(عج) هستش .
می گفت....
ما نسل "غیرت روی خواهر"و "روشنفکری روی یم"
نسل کادوی یواشکی، نسل پول ماهانه ، نسل شینیون زیرروسری
نسل خو دن با sms، نسل درددل باغریبه مجازی ،نسل جمله های کوروش و ...
نسل ترس ازمنکرات،نسل سوخته http://www.up-cnc88.ir/uploads/1409563813952.jpg اما حالا من میگویم :
"ما" نسل "غیرتیم" روی "وطن"،" "،"دیــــن"
نسل " شب یواشکی"
نسل پول ماهانه "صدقه"
نسل "چــادرروی روسری"
نسل "خو دن بانوای حسیـــــن "
نسل "درددل با بی بی "
نسل جمله های آقــا و شهـــدا
نسل ترس از
نسل شکفتن http://www.up-cnc88.ir/uploads/1409563813941.gif
مولا
نمی گذارم نسلی را که تـــوصاحبش هستی
نسل سوخته بنامند
اینجا نسل غربتـــ بچه شیعه است. •انتشار مطلب جایز• پست قبلیم رو بعضی از دوستان تصور د با لحن عصبانی نوشتم ولی اینطور نبود بیشتر ح درددل داشت... بامید خدا شنبه ضمن اینکه از خیر اون اتاق خواهم گذشت میرم تو یه اتاق معمولی و البته خالی میشینم آقای کوتوله هم قدشون کوتاه نبود بلکه قد فکرشون کوتاه بود در هر صورت اینا طبیعیه...من بهتره به کارم فکر کنم بقول دو پست قبلم هم: مرنج و مرنجان..... عاشقان را بگذارید بنالند همه ...
مصلحت نیست این خاموش کنید
 من بگویم با درددل من گوش کنید
 بهتر ان است که این قصه فراموش کنید
 من از این پس به همه عشق جهان میخندم
 به هوس بازی این بی خبران میخندم
 خنده ی تلخ من از گریه غم انگیز تر است
 کارم از گریه گذشته است بدان میخندم... غم از این غمناک تر نشسته رو به دیوار پشت به سایه ات برای خودت از خودت شعر بخوانی برگرد بنشین رو به سایه ات شاید درک ات کند پ ن : وقتی آدم می ترسد با دوستش، با زنش، با همکارش و با هر دیگر درددل کند و حرف بزند ناچار فقط با سایه خودش می تواند حرف بزند(بوف کور صادق هدایت) همسر افسر اول تدارکات کشتی سانچی از صدا و سیما انتقاد می‎کند، این فاجعه خیلی بدتر از پلاسکو است چرا این ها گفته نمی شود؟ صدا و سیما چکار می‎کند؟ چرا به زیرنویس اکتفا کرده؟


پی نوشت: امشب چه ها گفتم و چه ها گفتی...... درددل میکنم باهات... از این احساسها نکن... برای خودت میگم..
به نام خدای مهربان- م! سلام. اجازه دهید این فصل درددل من با شما باشد. آقا جان! در توصیف عظمتتان کم آورده ام! آ ین معصوم علیه السلام! ما؛ اهل عالم که قرنهاست از درک حضور معصوم محرومیم و نمی دانیم هم صحبتی با چگونه باید باشد، بلد نیستیم با چه زبانی، واژه ای، ادبیاتی با شما حرف بزنیم؟! برای ما صولت علوی(1) و هیبت محمدی صلی الله علیهما تنها ی. مشخصات کتاب چگونه رنج بکشیم، کریستوفر همیلتون، سما قرایی، تهران: نشر هنوز، چاپ دوم، 1396.
خواندن کتاب های انتخ از نمایشگاه را با کتاب دیگری از مجموعه ی کتاب های «مدرسه ی زندگی» ادامه دادم. ویژگی این کتاب ها آن است که موضوعاتی به ظاهر شخصی و روانی را با رویکردی بیشتر فلسفی بررسی کرده اند و به همین دلیل روان تلقینی ها و تقلیل گرایی های رویکرد روانشناسی در آنها دیده نمی شود. فیلسوفان وقتی سراغ موضوعات روزمره می روند حرف هایشان فوق العاده جذاب است. برخی از نکات مفید این کتاب را با شما به اشتراک می گذارم: 1. آدمی در دورانی که دچار اندوه و مشکلاتی است تمایل و نیاز دارد از طریق گفتگو با دوستان و نزدیکانش تجربه ی خود را با آنها در میان بگذارد، این امر که می توان آنرا همان درددل دانست باعث شکل گیری گفتگوی همدلانه خواهد شد و به یام آلام فرد اندوهگین کمک می کند ولی باید این نکته را هم در نظر داشت که بنیان رفاقت بر شادی و تجربیات خوش زندگی است و تداوم طولانی مدت این درددل ها حتی اگر با بهترین و همد ل ترین رفیق هم باشد پس از مدتی باعث آزردگی و در نهایت تز ل بنیان رفاقت طرفین خواهد شد. به قول هانا آرنت در میان گذاشتن خوشی به یقین بر درددل و بازگو ناخوشی ها ارجحیت دارد. شادی است که حرف می آورد، نه غم. گفتگوی دو رفیق از این نظر از سایر گفتگوهای انسان ها متمایز است که سرشار از لذت و شادی است. اگر فرد رنجور از غم و غصه هایش زیاد سخن بگوید تبدیل به آینه ی دق خواهد شد، لذا یکی از چیزهایی که به هنگام رنجوری به آن نیاز داریم خوشی و شادی رفاقت است و باید بکوشیم رفاقت مان را در خوشی حفظ کنیم؛ نه اینکه با تمرکز بر ناخوشی غصه بخوریم و این غصه ها را به دوستانمان هم منتقل کنیم. باید به یاد داشته باشیم که این شادمانی است که روح ما و دوستی مان را تغذیه می کند نه غم و ناراحتی. باید به رنج خندید. پس از آفرینش آدم ، خدا گفت به او :نازنینم آدم ، با تو رازی دارم، اندکی پیش تر آی . آدم آرام و نجیب آمد پیش ، زیر چشمی به خدا می نگریست ؛ محو لبخند غم آلود خدا ؛ دلش انگار گریست .خدا گفت :" نازنینم آدم ، (قطره ای اشک ز چشمان خداوند چکید) ، یاد من باش که بس تنهایم " . بغض آدم ترکید ،گونه هایش لرزید، و به خدا گفت :من به اندازه ... من به اندازه گل ها. امروز نشستم حرف زدم با بچه ها. با ایی که بارها و بارها کنار یک سفره نشسته بودیم با هم و خندیده بودیم با هم و گریه کرده بودیم حتی و درددل و زندگی کلّاً. نمی خواستم حرف بزنم. حوصله اش را نداشتم و دلم هم نمی خواست اصلاً. دوست داشتم توی دلم بماند همه چیز. بارش را دوست داشتم خودم به دوش بکشم. آ گفت تو هم وقتی حرف می زنی و درد دل می کنی پشیمون می.
تا به حال چند بار از گفته ها یا نگفته ها، رفتارها و حرف های مرد زندگی خود دلخور شده اید؟ احتمالا دست آ به این نتیجه رسیده اید که مساله، از مرد بودن او ناشی شده است. وقتی زن ها در باره مشکلاتی که با مردانشان دارند سخن می گویند، به احتمال زیاد از عبارات اینچنینی استفاده می کنند: «می دونی که، مردها این جوری هستن دیگه» یا این که «آخه او. وقتی خیلی تنهایی و تظاهر به شادی میکنی
خدا بهترین هم صحبته ..
بهترین گوش شنوا..
خدا غم رو تو قلبت می بینه ..
وقتی بقیه فقط لبهای خندونت رو میبینن
باهاش حرف بزن چون او داره گوش میده
با هیچ درددل نکن چون کاری از دستشون بر نمیاد
اگه ناراحتی ، وقتی حرف میزنی حرف میزنی فقط
 باعث میشه دوستات از ناراحتیت ناراحت بشن
و دشمن. امروز گرفتار باران و طوفان جانانه ای شدم موقع برگشتن به خانه از سر کار، البته طوفان دیر شروع شد ولی رییس عزیزمان برای امروز یک جلسه مثلا کوچینگ ترتیب داده بود و یک مشت مز فات به خوردمان داد و عجیب هم اصرار داشت تک تک مان حرف بزنیم و ابراز هیجان کنیم نسبت به تم بحث. در نتیجه خیلی دیرتر از معمول کارم تمام شد و بعد هم طوفان و باران و موش آ. خونه ام صدای بخاری تنها ص هست که این جا هست تنم خسته است و حس می کنم توان جسمیم ته کشیده . امروز نزدیک بود لب باغچه بیمارستان زمین بخورم بندری امروز باز هم مراتب انزجارش از گربه ها رو اعلام کرد ... گاهی سخته نقاب خوب بودن رو روی چهره نگه داری... باقلوا برام هدیه آورده بهش عذرخواهی بد ارم . با ر ن هود و جان کوچولو خیلی درددل ... امروز می خواس. یک روز وقتی دخترم بیاید و بگوید که دارد از غم میمیرد، به او خواهم گفت که غم آدم را نمیکشد.
له میکند،فلج میکند، تکه تکه میکند اما نمیکشد. میگذارد زنده بمانی و خاک بنشیند روی غمت و هربار که دست میکشی روی دلت، بی هوا دوباره چنگ بیندازد به جانت.
دستت را بگیر جلوی دهانت و تا اشک ها به لبه چشم ها نرسیده پلک بزن که نریزد .که سرباز نکند. ک. می گویند.... ما نسل "غیرت روی خواهر" و "روشنفکری روی یم" نسل کادوی یواشکی، نسل پول ماهانه ، نسل شینیون زیرروسری نسل خو دن با sms، نسل درددل باغریبه مجازی ، نسل جمله های کوروش و نسل ترس ازمنکرات، نسل سوخته حال من برایت می گویم... "ما" نسل "غیرتیم" روی "وطن"،" "،"دیــــن" نسل " شب یواشکی" نسل پول ماهانه "صدقه" نسل "چــادرروی روسری" نسل "خو دن بانوا. چقدر احمقانه که من انقدر احمقمعصر امروزیک نفر داشت با من درددل میکرددلگیر بوداز بلایی که سرش اومده و خب من خیلی دلم سوختخیلی خیلی زیادتوی ذهنم فکر  خدایا شکرت که من توی اون شرایط نیستم
بعد از چهار ساعت فهمیدم چقدر احمقمکه منم توی شرایط مشابه اون هستم و نمی دونستمخدایا انصافت شکرخدایا می دونم هرچیزی حکمتی داره ولی واقعا&. پرویز بهرام - صدای ماندگار دوبله - که همه ایرانیان با صدای دوست داشتنی او در «جاده ابریشم» آشنا هستند، این روزها در منزل استراحت می کند و بیشتر کتاب می خواندپرویز بهرام - هنرمند پیش وت دوبله - که در هفته های اخیر به علت مشکلات کلیوی راهی بیمارستان شده بود، پیش از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) از بیمارستان به منزل منتقل شد و این روزها. صبح ترجمان سیاهی ست به زبان رنگ ها و شب ترجمان آفتاب به لهجه ی ستارگان درخت مترجم خاک است وقتی می خواهد با آسمان حرف بزند و باران مترجم آسمان وقتی می خواهد با خاک درددل کند تولد ترجمه ی آدمی ست به زبان زندگی و مرگ آدمی را ترجمه می کند به زبان سکوت اما این ماهیگیر پیر برگردان عاشقانه های ساحل است برای خلیج خلیجی که جهان را ترجمه می کند.