درمورد پلک زدن عطسه وسرفه

به نقل از خبرگزاریها در مورد درمورد پلک زدن عطسه وسرفه : عطسه یک واکنش نسبت به تحریک کننده ها و راهی برای بینی است که از میکروب ها خلاص شود. تقریبا هر ذره ای می تواند بینی را تحریک کرده و باعث عطسه شود. برخی از مردم وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند هم عطسه می کنند که به این ح عطسه نوری می گویند. افرادی هم هستند که وقتی شکمشان پر می شود عطسه می کنند؛ عارضه ای که به اشباع معروف است. گاهی اوقات عطسه تکی است و شما به یک «آچووووو» بسنده می کنید. بعضی اوقات هم دو یا سه بار عطسه می کنید. اما همیشه از اطرافیان می شنوید که با صدای بلند می گویند: «عافیت باشه»! این عطسه های چندتایی ممکن است بیش از حد باشند اما در واقع به مردم کمک می کند تا چیزهای محرک را از مسیر جریان تنفس خود دور کنند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] کانبرا> در سال ۲۰۱۱ میلادی زنی در استرالیا هنگامی که در حال چک ایمیل هایش بود عطسه محکمی زد و از شدت پرتاب سرش به جلو گردنش ش ت، پزشکان توصیه می کنند که در هنگام عطسه سعی نکنید با بستن دهان و بینی جلو آن را بگیرید زیرا این عمل می تواند باعث صدمه رسیدن به گلو، شدن گوش و یا قطع شدن مویرگی در مغز شود. با جلوگیری از عطسه عوارض متعددی می تواند ایجاد شود که مهمترین آن ها عبارتند از سوراخ شدن بخشی از ریه، سوراخ یا شدن گوش یا حتی پارگی آنوریسم مغزی و ایجاد بالون خونی در. آیا عطسه نشانه صبر در انجام کارهاست؟ آیت الله دستغیب می گوید: این پندار غلط طوری شایع شده که بسیاری از مردم نام عطسه را «صبر» گذاشته اند در حالی که عطسه عقلاً و شرعاً منشأ هیچ امری نیست. آیا عطسه نشانه صبر در انجام کارهاست؟ یکی از مواردی که از سال های دور در میان برخی خانواده ها رواج داشته و همچنان تعداد قابل تأملی از مردم جامعه بر آن اعتقاد و باور دارند، آمدن صبر (عطسه) است به گونه ای که شخص بر این باور است که تعداد عطسه هایش در برنامه های روزمره و یا کاری او بسیار تأثیرگذار است. از این رو در ذیل به توصیه های آیت الله شهید دستغیب درباره این موضوع را می خوانید: گرفتن فال عطسه واقعی تمام روزهای هفته با ساعت دقیق عطسه فال عطسه , فال عط , فال عطسه یکشنیه , فال عطسه دوشنبه فال عطسه واقعی , طالع بینی عطسه , فال عطسه روز , thg uxsi فال عطسه چیست ؟ یکی از مطالبی که بسیاری را به خود جذب می کند، موضوع فال می باشد. در میان فال های مختلف، فال عطسه از جایگاه مهمی برخوردار شده است. همان طور که می دانید فال عطسه چندان هم پیچیدگی ندارد اما با این حال از دیدگاه مخاطبان جذاب تشخیص داده شده است. شاید این جذ ت فال عطسه به خاطر آن باشد که این طالع بینی کاملا پیش بینی نشده می باشد و حتی اگر یک ساعت دیرتر یا زودتر عطسه کنید همه چیز در فال عطسه تغییر می کند. فال عطسه , فال عط , فال عطسه یکشنیه , فال عطسه دوشنبه منبع : فال عطسه آدرس صفحه منبع : http://mepatogh.ir/105/sneezing/ گرفتن فال عطسه واقعی تمام روزهای هفته با ساعت دقیق عطسه

313labbayk خنده دار مهران غفوریان در سریال عطسه کاری از مهران مدیری خنده دار مهران غفوریان در سریال عطسه سریال , خنده , عطسه , مهران , ,
لینک های : کیفیت 240p نقش فعالیت غیر ارادی سرفه
فعالیت های غیر ارادی در بدن
سلول های پشتیبان در بافت عصبی
نقش عطسه
فعالیت های غیر ارادی عطسه
نقش پلک زدن
نقش سرفه
نقش سرفه در بدن ادامه مطلب بسیاری از مواقع به دلایلی چون خج کشیدن امکان دارد که عطسه خود را نگه داشته و جلوی وج آن را بگیریم اما آیا می دانید که این کار چه عواقبی را می تواند به همراه داشته باشد؟ همشهری آنلاین: هنگامی که احساس می کنید عطسه یا سرفه تان گرفته است، پوشاندن دهانتان می تواند از انتشار میکروب های عفونت زا جلوگیری می کند. ۱۱ حقیقت شگفت انگیز درباره عطسه در زیر به دلایل اینکه چرا در زمان های عجیب عطسه مان می گیرد اشاره می کنیم.

1. عطسه از اعصابتان شروع می شود. این را نیل کائو متخصص آلرژی و آسم در مرکز آسم و آلرژی گرین ویل می گوید.

او اینطور توضیح می دهد که سیستم عصبی همه افراد به یک طریق ی ان سیم کشی شده است اما پیام هایی که در طول این عصب ها حرکت می کنند، راه های متفاوتی برای رفت و آمد به مغز انتخاب می کنند و همین مسئله باعث می شود عادت عطسه در افراد مختلف متفاوت باشد.

او می گوید، "این انتقال عصب هاست که به مغزتان می گوید که چیزی در بینی شما هست که باید بیرون بیاید!" چرا عطسه می کنیم؟
شاید بسیار دیده باشید برخی افراد را که وقتی عطسه می کنند، دیگر عطسه ر هایشان نمی کند و پشت سر هم شروع به عطسه می کنند. شاید خود شما هم جزو همین افراد باشید. آیا می دانید دلیل چنین عطسه هایی چیست؟
عطسه از احساس خارش در پشت بینی شروع می شود و سپس نفس حبس شده و در نهایت نیز جریان هوا با شدت و به صورت عطسه خارج می شود.آلرژی، بیماری و بسیاری عوامل دیگر می توانند شروع کننده وج شدید بزاق و مخاط باشند. اما چرا انسان ها و حتی حیوانات عطسه می کنند؟ عطسه یکی از مکانیسم های دفاعی و طبیعی بدن برای بیرون مواد خارجی است و ریه ها و دیگر اعضای بدن را از آلودگی حفظ می کند. برای مشاهد کامل مقاله بر روی ادامه مطلب پایین کلیک کنید اگر به این مساله مشکوک هستید که عطسه های غیر قابل کنترل پس از غذا خوردن از آلرژی های غذایی ناشی می شود باید برنامه غذایی خود را ثبت کنید تا مشخص شود دقیقا چه چیزی موجب شکل گیری مشکل می شود. دلایل عطسه گاهی اوقات عطسه تکی است و شما به یک «آچووووو» بسنده می کنید. بعضی اوقات هم دو یا سه بار عطسه می کنید. اما همیشه از اطرافیان می شنوید که با صدای بلند می گویند: «عافیت باشه»! این عطسه های چندتایی ممکن است بیش از حد باشند اما در واقع به مردم کمک می کند تا چیزهای محرک را از مسیر جریان تنفس خود دور کنند. معمولاً عطسه به دلیل وجود شیء خارجی در بینی رخ می دهد. بنابراین، شما عطسه می کنید تا آن را از مجرای تنفسی خود خارج کنید. چندین محرک هستند که عطسه در شما را بیشتر تحریک می کنند. عفونت های دستگاه تنفسی، مانند سرماخوردگی معمولی، می تواند غشای مخاط بینی را آزار دهد. همین طور هوای سرد، مواد حساسیت زا، مانند آلاینده ها، کُرک، پرز و موی حیوانات خانگی، محرک های فیزیکی شامل دود سیگار و آلودگی هوا و نیز ذرات محیطی مانند گرد و خاک، کپک و قارچ. اما همه عطسه ها به محرک ها مربوط نمی شوند. برخی از مردم وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند هم عطسه می کنند که به این ح عطسه نوری می گویند؛ این مشکل در بین ۱۰ تا ۳۵ درصد از مردم دنیا رخ می دهد. افرادی هم هستند که وقتی شکمشان پر می شود عطسه می کنند؛ عارضه ای که به اشباع معروف است. این که دلیل تحریک و عطسه شما چیست مهم نیست. چیزی که حائز اهمیت است این است که هنگام عطسه جلوی بینی و دهان خود را بگیرید تا از انتشار میکروب جلوگیری کنید. توصیه می شود اگر در دست های خود عطسه می کنید، حتماً دست هایتان را بشویید؛ حتی اگر با آرنجتان جلوی عطسه را می گیرید. اما خب، در این صورت لباس شما به دستمال گردگیری آشپزخانه بیشتر شباهت خواهد داشت تا لباس پلوخوری! بهترین راه این است که همیشه با خودتان دستمال کاغذی داشته باشید و هنگام عطسه ، آن را جلوی بینی و دهان خود بگیرید. دلایل عطسه جلوگیری از عطسه، خطرات زیادی به همراه دارد که یکی از آنها پارگی گلو است.
این تصاویر در جریان یک مطالعه بر روی دینامیک سیالات عطسه ثبت شدند و با ارائه تصاویر واضح تری از این افشانه های عفونی، اطلاعات بیشتری در مورد نقش آن ها در انتشار بیماری ها ارائه کرده اند.

محققان در سال 2014 دریافته بودند که عطسه ها می توانند ابرهای گازی نامرئی را به حرکت را به حرکت دربیاورند که قطرات ریز را بطور مخفیانه تا 200 برابر دورتر از تصورات پیشین منتقل می کنند.

آنها طی آزمایشی در اوایل امسال، داوطلبان انسانی را در بر ابر یک پس زمینه سیاه قرار داده و از دوربین های پر سرعت تک رنگ استفاده د که بر روی دهان داوطلبان متمرکز شده بودند. سپس بینی این افراد را تحریک د تا یک عطسه شدید ایجاد شود.

وقتی عطسه می کنید چه اتفاقی می افتد؟ (+ع متحرک)

این دانشمندان دریافتند که عطسه ها باعث ایجاد صفحه گسترده ای از مایعات در هوا می شوند که سپس به شکل بالون درآمده و به شکل قطرات ریز منفجر می شوند.

آن ها همچنین در نهایت تعجب کشف د که قطرات حاصل از عطسه در شرایط درست می توانند تا چندین دقیقه در هوا باقی بمانند؛ این بدان معنی است که یک عطسه ساده می تواند تمام افراد حاضر در اتاق را بیمار کند.

این جزئیات در مجله medicine منتشر شده است. دلایل اینکه چرا در زمان های عجیب عطسه مان می گیرد اشاره می کنیم.
۱٫ عطسه از اعصابتان شروع می شوداین را نیل کائو متخصص آلرژی و آسم در مرکز آسم و آلرژی گرین ویل می گوید.
او اینطور توضیح می دهد که سیستم عصبی همه افراد به یک طریق ی ان سیم کشی شده است اما پیام هایی که در طول این عصب ها حرکت می کنند، راه های متفاوتی برای رفت و آمد به مغز انتخاب می کنند و همین مسئله باعث می شود عادت عطسه در افراد مختلف متفاوت باشد.
او می گوید، “این انتقال عصب هاست که به مغزتان می گوید که چیزی در بینی شما هست که باید بیرون بیاید!”
۲٫ عطسه از بدنتان محافظت می کند کائو می گوید، “عطسه بخش مهمی از فرایند ایمنی بدن است که کمک می کند سالم بمانید.”
عطسه با پاک بینی از باکتری ها و ویروس ها از بدنتان محافظت می کند. وقتی چیزی وارد بینی شما می شود یا با محرکی روبه رو می شوید که مرکز عطسه که در پایین ساقه مغز قرار گرفته است در مغزتان را تحریک می کند، پیام هایی سریعاً برای بستن گلو، چشم ها و دهانتان فرستاده می شود.
سپس، عضلات تان شدیداً منقبض می شوند و بعد عضلات گلویتان به سرعت باز و آزاد می شوند. درنتیجه این، هوا — به همراه بزاق و ماده مخاطی — با شدت از دهان و بینی تان بیرون می آید. و همین می شود که عطسه می کنید.
۳٫ عطسه سریع اتفاق می افتدعطسه ها با سرعت ۱۶۱ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند. یک عطسه می تواند ۱۰۰،۰۰۰ میکروب را وارد هوا کند.
۴٫ برداشتن ابرو ممکن است موجب عطسه شودبرداشتن ابرو روی عصبی در صورتتان که مسیر بینی را تامین می کند اثر می گذارد. و در نتیجه عطسه می کنید.
۵٫ هیچ وقت در خواب عطسه نمی کنیدوقتی می خو د، اعصاب عطسه هم می خوابند و این یعنی وقتی خو د معمولاً عطسه نمی کنید.
۶٫ ورزش ممکن است عطسه تان بیندازد کائو اعتقاد دارد که ورزش موجب عطسه می شود. او می گوید، وقتی بیش از حد به جسمتان فشار می آورید، تنفستان زیاد می شود و درنتیجه، بینی و دهانتان خشک می شود. به این ترتیب، بینی شما با شروع به ترشح که موجب عطسه می شود به این مسئله واکنش می دهد.
۷٫ طولانی ترین عطسه۹۷۸ روز که توسط دونا گرفیت از انگلستان به ثبت رسیده است.
۸٫ نور آفتاب موجب عطسه می شودنورآفتاب باعث می شود که یکی از هر سه نفر به عطسه بیفتند. البته حساسیت به نورآفتاب مسئله ای ارثی است — این هم یک چیز دیگر که می توانید گردن پدر و مادرتان بیندازید!
۹٫ رابطه هم می تواند محرک عطسه باشدبیشتر از آنچه که فکر می کنید اتفاق می افتد. محققان باور دارند که تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک در برخی افراد پیام هایی ارسال می کند که نه فقط باعث می شود این افراد از رابطه خود لذت ببرند، بلکه بعد از اتمام آن عطسه کنند.
۱۰٫ پرعطسه ترین حیوانایگوانا. طبق تحقیقات ایگوانا بیشتر از سایر حیوانات عطسه می کند. عطسه معمولاً برای بیرون برخی نمک های خاص که از محصولات فرعی فرایندهای گوارشی آنهاست اتفاق می افتد.
۱۱٫ چطور عطسه را متوقف کنید؟با اینکه هنوز ثابت نشده است اما نفس کشیدن از راه دهان و گرفتن بینی در آن زمان می تواند چاره ساز باشد.
افات مربوط به عطسه:گذشته از این واقعیت های عجیب درمورد عطسه، افات زیادی هم درمورد عطسه وجود دارد.
بعنوان مثال، درست نیست که وقتی عطسه می کنید قلبتان می ایستد. وقتی تان به خاطر عطسه منقبض می شود، جریان خونتان هم موقتاً منقبض می شود. درنتیجه، ریتم قلبتان تغییر می کند اما توقف نمی کند.
و وقتی عطسه می کنید کره چشمتان بیرون نخواهد پرید. بعضی افراد موقع عطسه به طور طبیعی چشم هایشان را می بندند اما اگر بتوانند آنرا باز نگه دارند، چشم هایشان بیرون نخواهد پرید! کائو می گوید، “بااینکه فشارخون پشت چشم موقع عطسه کمی بالا می رود اما آنقدر زیاد نیست که چشم هایتان را از حدقه بیرون کند.”
خیلی ها هم عقیده دارند وقتی عطسه می کنید باید کاری که مشغول انجام آن هستید را متوقف نموده و صبر نمایید برخی نیز اعتقاد دارند دوستی به ملاقاتتان می آید و اگر گربه تان عطسه کند باران خواهد آمد.
درمورد گفتن واژه عافیت باشید بعد از عطسه به همدیگر، وود توضیح می دهد که واژه عطسه به یونانی “pneuma” به معنای روح می باشد.
او می گوید، “دعای خیر عافیت باشد بعد از عطسه از عقاید قدیمی است. در گذشته عطسه را تجربه ای نزدیک به مرگ می پنداشتند و تصور می د که دعای خیر روح فرد را از بیرون شدن از بدنش نجات می دهد و از وارد شدن به بدنش جلوگیری می کند.
 
منبع: سلامتی 1 محققان دریافتند باکتری های سرفه و عطسه تا ۴۵ دقیقه در هوا زنده می مانند. خسته از کارهای آشپزخانه به پذیرایی برمی گردم می نشینم به بالش تکیه داده و آرام لم می دهم؛ به مطالعه سرگرم می شوم؛ در حال خواندن نوشته های شِری در مورد ساختن یک شهر هستم که حس می کنم عطسه ای شدید در راه است سریع دستمال کاغذی را برمی دارم، تا جلویِ بینی و دهانم می گیرمش، انگار از عطسه به جلو پرت می شوم! عطسه که می کنم سبک می شوم دستمال را.

کافان98 سلام امیدوارم از کلیپ خوشتون اومده باشه حتما به ادرس هوفایل و یا ادرس زیر برین حتما شگفت زده میشینhofile.ir طنز عطسه این قسمت بانک طنز عطسه ای
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p قصه ک نه حساسیت زنبوری

حساسیت زنبوری
 فکر می کرد سرما خورده به خاطر همین شروع کرد به خوردن عسل سرماخوردگی و عسل ضد سرفه…
اما حالش بهتر نمی شد و هی بیشتر عطسه می کرد … زیچّی …. زیچّی …
عطسه هاش بهتر نشد که هیچی، سرفه هم بهش اضافه شد.
 با هر سرفه صدا می کرد زوه زوه  … زوه زوه…
کم کم عطسه و سرفه اش با هم قاطی شد. محققان تکنیکی جدید را ابداع کرده اند تا با کمک آن مدت زمان زنده ماندن باکتری های بیماری زای موجود در عطسه و سرفه را در محیط بررسی کنند. عطسه مؤمنان علی علیه السلام در خصوص علت عطسه و اینکه چرا نعمتی بزرگ است فرموده ؛ یکی دلایل عطسه این است که ویروسی وارد مغز می گردد که با عطسه بیرون می پرد و اگر آن میکروب به مغز برسد انسان دیوانه خواهد شد و خداوند با این روش فرد را از دیوانگی نجات می دهدعالی نیوز به نقل از سلامت نیوز ؛ لاریسا معمولاً نه فقط یکبار، نه دوبار، بلکه سه بار پشت سر هم عطسه می کند. به محض اینکه وارد اتومبیل می شود، اگر هوای بیرون آفت باشد عطسه اش می گیرد. پدرش هم همینطور است. وقتی یک آدامس نعنایی دهانش می اندازد هم وضع همینطور است.ادامه مطلب... حوادث گاه اجتناب پذیر و گاه غیرقابل اجتنابند. برخی از حوادث اجتناب ناپذیر ماهیت عجیب و غیرقابل باور دارند. در این بخش قصد داریم به یکی از این موارد شگفت انگیز اشاره کنیم: «ش تگی گردن بر اثر عطسه!» «مونیک… چرا وقتی عطسه می کنیم چشم هایمان را می بندیم؟ اخبار پزشکی چرا وقتی عطسه می کنیم چشم هایمان را می بندیم؟ تا به حال دقت کرده اید که هنگام عطسه، ناخودآگاه چشم هایتان هم بسته می شوند؟ این واکنش محدود به چشم ها نیست و ماهیچه های زیادی در سراسر بدن در زمان عطسه منقبض می شوند. اما چرا؟ عطسه یکی از واکنش های بسیار طبیعی، معمول و در عین حال پر رمز و راز بدن است. حتما شما هم مثل همه، بارها و بارها عطسه را تجربه کرده اید. تا به حال به واکنش های بدنتان در زمان عطسه توجه هم کرده اید؟ مثلا این که وقتی عطسه می کنید، ناخودآگاه چشم هایتان هم بسته می شوند. برای دانشمندان کنجکاو، این همزمانی و دلیل آن یکی از معماهای حل نشده به حساب می آید.
عطسه از مسیرهای تنفسی ما در برابر ذرات خارجی محافظت می کند. عطسه واکنشی است که در آن، جریان هوایی با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت از ریه ها به سمت بیرون حرکت می کند و بدین ترتیب، با فشار، ذرات را به بیرون از مسیر تنفسی می راند. (باورتان نمی شود، ولی این عدد کاملا درست است، 160 کیلومتر بر ساعت معادل 44.5 متر بر ثانیه) اما عطسه تنها به همین حرکت محدود نمی شود و به حرکت های بیشتری در بدن نیاز دارد. در واقع، وقتی مرکز عطسه در مغز تحریک می شود، فرمان انقباض ماهیچه ای به بخش های متنوعی در سراسر بدن ارسال می شود. ماهیچه هایی هم که حرکت پلک های چشم را کنترل می کنند جزو همین ماهیچه هایی هستند که با تحریک این مرکز مغزی منقبض می شوند. جالب تر این که برخی از افراد حتی هنگام عطسه، اشک هم می ریزند. اما در حقیقت هیچ دلیل آن را دقیقا نمی داند. شاید بدن ما این طور رشد یافته که محافظت از مسیرهای تنفسی را با محافظت از چشم ها مرتبط و همزمان انجام دهد. شاید هم بسته شدن چشم ها هنگام عطسه، تنها و تنها نتیجه نوع کشیده شدن عصب های سیستم عصبی در بدن ما باشد. در مورد عطسه هنوز معماهای زیادی وجود دارد. مثلا دانشمندان نمی دانند که چرا برخی از مردم در نورهای خیلی روشن عطسه می کنند، یا این که چرا عطسه برای برخی لذت بخش است و برای برخی نیست. به هر حال دلیل آن هر چه باشد، عطسه تنها واکنشی است که در اغلب فرهنگ ها، آرزوی سلامتی و عافیت از سوی دیگران را به همراه می آورد! چـطوری سرفه و گلو درد رو درمان کنیم؟??
 
?? میخک رو بمکید تا نرم بشه،بعد بجوید و یک لیوان آب بخورید
 
- اوژنول موجود در میخک، ضد درد و باکتری است
- جویدن میخک باعث آزادسازی آن و بی حسی میشود نگه داشتن عطسه گلوی مردی میانسال را کرد! نگه داشتن عطسه اخیرا باعث جراحت و پارگی گلوی مردی میانسال شده و این اتفاق به عنوان یک هشدار برای انی که به خفه عطسه خود عادت دارند، خبرساز شده است. بسیاری از افراد به دلیل خج و یا دلایل دیگر، عادت دارند تا عطسه خود را نگه دارند و برای جلوگیری از صدای ... نوشته نگه داشتن عطسه باعث پارگی گلوی مردی میانسال شد! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. فال عطسه کامل در ساعت های مختلف تمامی روزهای هفته
فال عطسه روزهای هفته , فال عطسه کامل , فال عطسه
فال عطسه کامل در ساعت های مختلف برای تمامی روز های هفته
فال عطسه , فال عطسه کامل , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
فال عطسه
فال عطسه کامل به همراه فال روزانه و فال حافظ دارای طرفداران زیادی می باشد. به این شکل که شما در هر ساعتی از روزهای هفته که عطسه کنید میتوانید طالع بینی آن را در زیر مشاهده کنید. در این فال شما در هر ساعتی که عطسه کنید با ساعت های دیگر متفاوت خواهد بود.
فال عطسه , فال عطسه کامل , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
فال عطسه
ساعت 6 – 7
شنبه ==» روز خوب میگذرد   ♥ ♥   یکشنبه ==» اندکی صبر کند   ♥ ♥   دوشنبه ==» روز بدی خواهی داشت   ♥ ♥   ==» یک خیال   ♥ ♥   چهارشنبه ==» خواب تو را می بیند   ♥ ♥   پنجشنبه ==» نامه میگیری   ♥ ♥   ==» اندکی صبر کن
فال عطسه , فال عط , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
ساعت 7 – 8
شنبه ==» مواظب کارهایت باش   ♥ ♥   یکشنبه ==» امروز خوشحالی   ♥ ♥   دوشنبه ==» همان می آید   ♥ ♥   ==» مواظب دوستانت باش   ♥ ♥   چهارشنبه ==» درموردت کنجکاوی میکند   ♥ ♥   پنجشنبه ==» دیدارغیر منتظره   ♥ ♥   ==» فامیل میشوید
فال عطسه , فال عطسه یکشنبه , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
ساعت 8 – 9
شنبه ==» مطمئن باش دوستت دارد   ♥ ♥   یکشنبه ==» دیدار   ♥ ♥   دوشنبه ==» ازدست یک نفر ناراحت می شوی   ♥ ♥   ==» دررویایی هستی ولی نمیدانی   ♥ ♥   چهارشنبه ==» مغرور نباش   ♥ ♥   پنجشنبه ==» جوابش را بده   ♥ ♥   ==» زیبایی ولی مغرور
فال عطسه , فال عطسه دوشنبه , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
ساعت 9 – 10
شنبه ==» خوشحالی   ♥ ♥   یکشنبه ==» می خواهد تو را ببیند   ♥ ♥   دوشنبه ==» به تو فکر میکند   ♥ ♥   ==» خوابهایت به حقیقت می پیوندد   ♥ ♥   چهارشنبه ==» اتفاقی برایت می افتد   ♥ ♥   پنجشنبه ==» صحبت مهمی میشود   ♥ ♥   ==» به مسافرت میروی
فال عطسه , فال عطسه , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
ساعت 10 – 11
شنبه ==» نامه میگیری   ♥ ♥   یکشنبه ==» با تو حرف میزند   ♥ ♥   دوشنبه ==» دیداربا ی که دوستش داری   ♥ ♥   ==» با او رابطه برقرار میکنی   ♥ ♥   چهارشنبه ==» هرگز فراموشت نمیکند   ♥ ♥   پنجشنبه ==» دوست دارد تو را ببیند   ♥ ♥   ==» با او رابطه برقرار میکنی
فال عطسه , فال عطسه چهارشنبه , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
ساعت 11 – 12
شنبه ==» دعوا میکنی   ♥ ♥   یکشنبه ==» دوستت دارد   ♥ ♥   دوشنبه ==» به تو فکر می کند   ♥ ♥   ==» از خو وحشت داری   ♥ ♥   چهارشنبه ==» به تو فکر میکند   ♥ ♥   پنجشنبه ==» دیدار   ♥ ♥   ==» اولین عشقش هستی

فال عطسه , فال عطسه تمامی ساعت ها , فال عطسه تمامی روزهای هفته , عطسه , thg uxsi
 
فال عطسه کامل در ساعت های مختلف تمامی روزهای هفته پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (entekhab.ir) :برخی از مردم وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند هم عطسه می کنند که به این ح عطسه نوری می گویند. افرادی هم هستند که وقتی شکمشان پر می شود عطسه می کنند؛ عارضه ای که به اشباع معروف است.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، گاهی اوقات عطسه تکی است و شما به یک «آچووو. به گزارش سرویس علمی جام نیوز، جرم های آلوده و واگیردار از دهانه دستگاهی که تولید عطسه و سرفه می کنند، و به منظور تحقیقات پزشکی توسط ویلیام و ، محقق پنسیلوانیا، طراحی شده بود، به بیرون پخش می شوند (درست مانند هنگامی که عطسه یا سرفه می کنید). با بهره گیری از این هوای فشرده، این جِرم ها از طریق لوله ای به محفظه ای شیشه ای هدایت شده که در آن گوشی قرار گرفته بود. و اما خود عطسه: با عطسه احساس خوبی به ما دست می دهد، که البته دلیل دارد. این کار یکی از راه های وج مواد مضرِ داخل بدن است. بینی نقش هوا را برای بدن ایفا می کند و از ورود باکتری ها و دیگر ذرات جلوگیری می کند. بنابراین هنگامی که بینی ما مملوء از ویروس ها و باکتری ها می شود، یا مقداری گرد و خاک وارد بینی می شود و یا حتی زمانی که به چیزی آلرژی داشته و واکنش نشان می دهیم، عصب های موجود در بینی ما تحریک شده و این باعث می شود که با فشار هوا در یک لحظه مجرای تفسی عاری از ویروس و باکتری شود. گاهی اوقات وقتی به طور ناگهانی نور خورشید یا لامپ را می بینید احساس عطسه به شما دست می دهد. تقریبأ از هر 3 نفر 1 نفر چنین حسی دارد که به این دسته از افراد «عطسه کنندگان روشنایی» می گویند. واژه p ic که در این عبارت آمده در واقع به معنای «نور» می باشد. این ح از والدین به فرزندان به ارث می رسد. هر چیزی می تواند باعث عطسه شود: دود، عطر، هوای سرد، موی حیوانات، فلفل، گرده گل، عفونت های ویروسی و هر آنچه باعث تحریک بینی شما می شود. آیا می دانستید افراد ناشنوا هنگام عطسه ص تولید نمی کنند؟ عواقب جبران ناپذیر جلوگیری از عطسه واکنش عطسه خود عملکرد خاصی دارد. با فشار زیادی که هوا از شش ها به بیرون رانده می شود، راه های تنفسی تمیز و پاک می شوند. این ذرات در غیر این صورت در شش ها می مانند.

محققان براین باورند که جلوگیری از عطسه می تواند به گوش صدمه بزند و حتی موجب ناشنوایی فرد شود.
عطسه نوعی واکنش دفاعی بدن (رفل ) به مواد محرک تنفسی یا هاب مجاری تنفسی یا برای دفع ترشحات است. مکانسیم عطسه وج سریع هوای بازدمی بر اثر انقباض عضلات تنفسی است.رفل عطسه بسیار شبیه سرفه است به استثنای اینکه به جای مجاری تنفسی تحتانی، مربوط به مجاری بینی است.

محرک ایجاد کننده رفل عطسه در مجاری بینی است و ایمپالس های آوران از طریق عصب پنجم به پیاز مغز تیره می روند که در آنجا رفل عطسه تحریک می شود.به این ترتیب مقدار زیادی هوا به سرعت از طریق بینی عبور می کند و به این ترتیب به پاک مجاری بینی از مواد خارجی کمک می کند.

زمانی که عطسه رخ می دهد قفسه شدیداً منقبض می شود. در همان زمان گلوت بسته می شود بطوری که تا قبل از بازشدن گلوت، هوا با فشار زیادی در پشت آن جمع می شود این ح انفجاری هوا مقدار زیادی از ترشحات و مواد خارجی مانند میکروب ها را پاک می کند و آنها را با فشار خارج می سازد.البته متأسفانه این رفل دفاعی خوب بدن مانند سرفه باعث گسترش بیماری می شوند.

برخی از پزشکان بر این باورند که از نظر بهداشتی بهتر است هنگام عطسه سوراخ های بینی را بسته نگه داشت، اما متخصصان گوش و حلق و بینی در کشور آلمان می گویند هنگام عطسه نباید بینی را بسته نگه داشت، زیرا این کار می تواند عواقبی خطرناک به همراه داشته باشد. آنان می گویند که با بینی باز عطسه سالم تر است

در هنگام عطسه حدود 40 هزار ذره با سرعت زیاد از بینی به بیرون رانده می شوند.این واکنش بدنی (عطسه) برای مثال می تواند توسط ذرات خاک به وجود آید؛ ذراتی که عصب داخل غشای مخاطی بینی را تحریک می کنند. این عصب پیام را به قسمت مربوط به عطسه در مغز می رساند.

واکنش عطسه خود عملکرد خاصی دارد. با فشار زیادی که هوا از شش ها به بیرون رانده می شود، راه های تنفسی تمیز و پاک می شوند. این ذرات در غیر این صورت در شش ها می مانند.
پژوهشگران بیمارستان تحقیقاتی ایزمیر آتاتورک در ترکیه با انتشار مقاله ای اعلام د که هنگام عطسه با دهان نیمه باز، فشار در حفره بینی برای مدت کوتاهی به شدت افزایش می یابد. این فشار هم اندازه فشاری است که ماهیچه قلب یک بیمار فشار خون دارد، آن هم در زمانی که ماهیچه های قلب دچار بیشترین انقباض هستند.

علاوه بر خاک، عوامل دیگری همچون نور هم می توانند ایجاد عطسه کنند.پژوهشگران گمان می کنند که در هنگام نگاه به نور، ارتباطی بین واکنش چشم و مرکز عطسه ایجاد می شود. به این معنا که محرک نور علاوه بر عصب چشم، عصب مربوط به عطسه را نیز تحریک می کند. اون وقتی که خدا داشت به بقیه بندهاش نعمتهای مربوط به خودشون رو میداد ما هم تو صف آلرژی ِ چهار فصل و این چیزا بودیم!!
خدا هم قربونش برم از اون پرملات هاش به ما داد :)

ناشکری نمیکنم ولی یه کم دردو دل بد نیست!!
نمیدونم ی هم مثل من حساسیت چهار فصل داره یا من پدیده ی نادری هستم!!!ولی اگر هم هست معدود انی هستن که هر چهار فصل سال و تما. بعضیا عطسه شون هم با آدم حرف میزنه : « آب پاشووووون » خخخخخخ مهران مدیری "عطسه" را در سکوت خبری ساخت/ تهیه کننده در گفتگو با مهام: نگفتیم تا ی مزاحم کار نشود فرهنگ و هنر > رادیو و تلویزیون - داوری، تهیه کننده این مجموعه گفت: برخی از بخشهای مجموعه طنز 10 قسمتی "عطسه" قبل از سریال "در حاشیه" و برخی پس از پایان آن و در سکوت کامل خبری ساخته شده است. مهدی داوری، تهیه کننده سینما در گفتگو با مهام نیوز از ساخت مجموعه ای 10 قسمتی به کارگردانی مهران مدیری خبر داد و گفت: این مجموعه با نام "عطسه" کاملا ساخته شده و دارای آیتمهای طنز است. وی با بیان اینکه اولین قسمت مجموعه هفته اول تیرماه روانه شبکه نمایش خانگی خواهد شد، افزود: سعی کردیم در این آیتمها نقد اجتماعی داشته باشیم. برخی قسمتها قبل از سریال "در حاشیه" و برخی پس از پایان این مجموعه، در سکوت ساخته شده است. وی توضیح داد: سعی کردیم مجموعه را رسانه ای نکنیم تا ی مزاحم کار نشود خصوصا اینکه هر مجموعه طنز اجتماعی هم ساخته میشود دچار حاشیه می شود. بنابراین ترجیح دادیم کار را در سکوت بسازیم. وی همچنین افزود: مهران مدیری علاوه بر کارگردانی مجموعه "عطسه"، خودش نیز بعنوان بازیگر حضور دارد. کار پربازیگری است که از جمله میتوان به جواد رضویان، سیامک انصاری، مهران غفوریان و... اشاره داشت. گفتنی است مجموعه "عطسه" قرار است هر دو هفته یک بار در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. با توجه به محاسبات دانشمندان; نوبت بعد که عطسه یا سرفه کردید دلیل موجهی برای گرفتن دستمال در مقابل دهان و بینی خود خواهید داشت. به گزارش ایسنا، دانشمندان تخمین زده اند که در هر نوبت عطسه یا سرفه ما بیش از 20 هزار ویروس وجود دارد که این تعداد برای آلوده تعداد زیادی از مردم اطراف ما کافی است. گاهی سر میزنم به همین به دلم و دردهایش, که باهم هجی میشوند سری به نزدیکترین دیوار میزنم وقتی هوایت به سرم میزند وقتی به دلم سرایت می کند این ویروس لعنتی پاکت سیگار تجویزم میکند , نبودن اعجاز بوسه هایت... میخواهم از سر بیندازمت لعنتی... می خواهم از سر بیندازمت , از پا میندازیم؟ اووووووم.... (عطسه) عطسه میکند این عشق لعنتی, صبر میکنم عطسه م. سایه آدم طنز
انشا طنز درمورد کمک به همسایه
انشای طنز انتقال خون
انشا سایه ادم
انشا طنز درمورد تلفن همراه
انشا طنز درمورد ایستادن توی صف
انشا طنز وغیر طنز نهم
انشا درباره ربات پیشخدمت ادامه مطلب عطسه، سردرد، سرفه، گلودرد، خارش چشم، آبریزش بینی قرمزی پوست و چشم همگی از علائم شایع آلرژی محسوب می شوند. باز شدن گل ها و شکوفه های زیبای بهاری برای بعضی ها عذاب آور است. این افراد انی هستند که با گرده افشانی گل ها و سبز شدن جوانه ها علائم آلرژی سراغ شان می آید و از عطسه و سرفه های پیاپی کلافه می شوند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] عوارض جلوگیری از عطسه طی پژوهش ها و تحقیقاتی که دانشمندان روی عطسه داشته اند به این حقیقت دست یافته اند که نباید عطسه را قورت داد و جلوی آن را گرفت ، چون ممکن است سبب ناشنوایی در افراد گردد . به عبارتی اگر مانع عطسه شوید ممکن است گوش شما صدمه ببینید. به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از سلام، محققان براین باورند که جلوگیری از عطسه می تواند ب. مردم نباید به حاشیه های "عطسه" دامن بزنند خشایار الوند در گفتگو با خبرگزاری برنا در باره حواشی بوجود آمده پیرامون مجموعه "عطسه" به کارگردانی مهران مدیری، اظهار داشت: مطمئنا این کار عمدی انجام نشده و کاملا سهوی است، هیچ وقت عوامل وکارگردان این مجموعه قصد توهین به شخصیت خاصی ویا اعتقادات عده ای از مردم را نداشته اند . http://static3.bornanews.ir/thumbnail/xbt8p0yj0835/zklnr2cgdmts54gkxmyej8fvmmuicetit3il7z8qj7yczybl8ogb1tkxrmfg0zrozg4dcplzlsmmrkvce4wuth2kkicfpecj/323872_436.jpg نویسنده سریال های مهران مدیری در ادامه اضافه کرد: متاسفانه مردم ما جوگیر هستند، فضای مجازی هم بهترین پایگاه برای دامن زدن به حاشیه های از این دست است، البته پس از یک مقطع کوتاه زمانی این مسئله فرماوش می شود ولی فعلا مردم ما را درگیر خود کرده است. خشایار الوند درباره وم معذرت خواهی عوامل اصلی "عطسه" از مردم، تصریح کرد: نویسنده این مجموعه باید اعلام کند که آیا پشت این قضیه نیتی بوده یا نه که مطمئنا نبوده و بعد در معذرت خواهی از مردم به حواشی این مجموعه پایان دهد بالاتر از خبر این هفته سوژه های متنوعی را برای شما مخاطبان آماده کرده است. رفتارهای بی رحمانه زیادی درمورد آب دیده می شود. پس باید با بی رحمی درمورد آب سیاستَ گذاری کرد. دیگر نمی توان با کدخدا و روش ها ی هیجانی حیات کشور را تضمین کرد. انشا طنز درمورد ایستادن توی صف
انشا طنز در مورد سایه ادم
انشا طنز درمورد تلفن همراه
انشا طنز درمورد کمک به همسایه
داستان طنز درباره انتقال خون
انشا طنز وغیر طنز سایه ادم
انشای طنز وغیر طنز
انشا طنز وغیر طنز نهم ادامه مطلب از دید مربی تیم فوتبال استقلال در فصل گذشته حتی عطسه در این تیم هم می تواند حاشیه ساز شود. انشا طنز وغیر طنز تلفن همراه
ایستادن توی صف طنز
انشا طنز درمورد کمک به همسایه
انشای طنز درمورد انتقال خون
انشا طنز وغیر طنز نهم
انشا طنز درمورد سایه ادم
انشای طنز وغیر طنز
ایستادن در صف ادامه مطلب 1. موش و اسب نمی توانند بالا بیاورند. 2. این جمله سخت ترین تلفظ را در زبان انگلیسی دارد: "sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick” 3. اگر خیلی شدید عطسه کنید، در شما پارگی ایجاد می شود. ولی اگر عطسه خود را به زور نگه دارید، یکی از رگ های شما می شود. 1- حداقل سی سانتیمتر از افرادی که سرفه یا عطسه می کنند فاصله بگیرید. قطره های ریز عطسه یا سرفه حدودا تا مسافت 30 سانتی متری پراکنده می شوند. دنیس موری ، پزشک اطفال از دانشکده پزشکی ای میشیگان، خاطر نشان می کند که اگر یکی از این قطره ها روی چشم یا بینی شما قرار بگیرد، چند روز بعد به بیماری سرماخوردگی مبتلا می شوید . هرگاه در آسانسور با فردی که سرفه می کند مواجه شدید، رویتان را برگردانید. وقتی جشن رونمایی کتاب دوستان را می بینم که برای کتاب تازه شان خودشان تبلیغ می کنند و خودشان تمام زحمات اطلاع رسانی را به عهده می گیرند و بعد از کلی ج از جیب شان خبرهای مربوط به رونمایی را هم خودشان در صفحاتشان می گذارند به یاد آن داستان ملانصرالدین می افتم که نمیدانم شما هم شنیده اید یا خیر؟ یکی از رندان شهر به ملانصرالدین گفت: هر وق. خوس چیست؟ به  زبان مازندرانی سرفه را  خوس  می  گویند اینروزها که هوا  سرد است  و  به  فصل  سرما  زمستان  نزدیک  می  شویم انسان ها  در  معرض سرما  خوردگی  قرار  می  گیرند  و  وقتی  سرما  بخورند  طبیعی  هست  که  خوس  کنند  و خوس  همان  عطسه   یا  سرفه   . همشهری دو - تارا رستم زاد: بهار که از راه می رسد، زندگی برای یک پنجم از مردم جهان با اشک و عطسه و آبریزش بینی همراه می شود.