در ادیان

به نقل از خبرگزاریها در مورد در ادیان : محمد داراشکوه از حاکمان دوره گورکانیان هند و از نوادگان اکبرشاه گورکانی ومیراث دار شه وحدت ادیان است که با تکیه بر شه وحدت وجود ابن عربی و همتای آن در مکتب ودانته سعی در تطبیق مبانی ادیانِ هندو و داشت. اوتلاش می کرد تا وحدت معنوی در ادیان را به اثبات برساند.از این رو، اگر نتوان او را نخستین پیشگام عرصه وحدت ادیان نامید می توان او را یکی از مؤثرترین افراد در این حوزه دانست که حتی جان بر سراین شه نهاد. وی در نیل به این مقصود ناکام ماند و برادر قشری مسلکش اورنگ زیب او را به اتهام الحاد کشت. بی شک اگر بخت یاریش می کرد و چنین شه ای بسط می یافت می توانست صلح و وحدت قومی را نه تنها برای سرزمین هند بلکه برای جهانیان به ارمغان بیاورد. علی اکبر ولایتی در پیامی به کنفرانس نقش ادیان در تبیین ارزش های اخلاقی نوشت: نگاه به ادیان غیرابراهیمی موضوعی بوده است که طی این سالها ما از آن غفلت کرده ایم. امروزه یکی از مسائل و مباحث مهم و مطرح، این است که در میان انبوه ادیان موجود، کدام دین نسبت به دیگر ادیان برتر و بهتر است. ما مسلمانان معتقدیم دین برترین و بهترین دین در میان تمام ادیان زنده جهان است. با توجه به این اعتقاد، این پرسش مطرح می­شود که به چه دلایلی ما ادعا می­کنیم دین نسبت به سایر ادیان برتر است؟ به عبارت دیگر دین ، دارای . اعتقاد به حضرت مهدی عج موعود در سایر ادیان اعتقاد به مهدی(عج) که مصلحی الهی و جهانی است در بسیاری از مذاهب و ادیان وجود دارد، و نه تنها شیعه که اهل تسنّن و حتی پیروان ادیان دیگر مانند یهود و نصاری و زردشتیان و هندویان به ظهور یک صلح بزرگ الهی اذعان و اعتراف دارند و آنرا انتظار می برند. در کتاب «دید» که نزد هندویان از کتب آسمانی است آم. کارگاه تخصصی منجی در ادیان که در مورخه 95/9/23 در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم انسانی توسط گروه انجمن علمی ادیان و عرفان برگزار گردید با استقبال گسترده دانشجویان رشته ادیان و عرفان و عرفان ی و سایر رشته ها همراه شد. در این کارگاه خانم میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد عرفان ی به بررسی موعود و منجی در دین و سایر ادیان بویژه ادیان توحیدی پرداخته و به بیان موضوعاتی از قبیل علائم ظهور منجی در و بیان مشترکات اعتقاد به منجی در ادیان توحیدی و دیگر موضوعات مربوطه پرداختند. جایگاه علی (ع) در میان دانشمندان ادیان دیگر والا بوده است و آنها بارها در منقبت آن حضرت سخن گفته اند. منجی جهانی در ادیان hazrat سه دین آسمانی ، یت و یهود و بلکه ادیان دیگر، همه به این مسئله معتقد و معترف بوده و در این نکته اتفاق نظر دارند که یک منجی آسمانی خواهد آمد که تاج ارزش های ربانی را بر سر جهانیان نهاده و جهان را -حتی جهان مادّی- به ساحل صلح و سلامت خواهد رساند.
این ادیان منجی را با اوصاف زیر وصف کرده اند:
1- منجی، روح خدا و بنده ی خدا و درست ترین انسان است. (انجیل یوحنا، 145).
2- جهان به طور کامل از او اطاعت خواهد کرد. (انجیل یوحنا، ب 29 و 14؛ انجیل متی، ب 24؛ زبور داود، مزمور 94، از شماره 9 تا 13) ارشاد با تاکید بر همبستگی درونی مسلمانان با پیروان ادیان الهی در جامعه ایران گفت: «این همبستگی به نحوی است که در شرایط حساس مانند جنگ تحمیلی ایران و عراق، پیروان ادیان الهی از جمله یان، ارامنه و ... در کنار ایرانیان مسلمان به دفاع از کشور برخاستند و برخی از آن ها نیز شهید شدند.» الهام مصدقی راد: خیابان سی تیر یا همان گذر ادیان که معبری تاریخی برای تهران است تا چندی قبل با تاریکی هوا سکوت سنگین و تلخی را تحمل می کرد. اختصاصی از فایلکو متون مقدس در سه ادیان با و پر سرعت .
کتابهای مقدس در ادیان مختلف و ... در 13 صفحه
با
متون مقدس در سه ادیان
سرویس دین و شه پایگاه خبری تحلیلی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: ... ادامه: دین مبین پیروان ادیان الهی را به گفتمان دعوت می کند رمضان قدیروف حکم دیوان دادگستری اروپا را جنگ علیه ادیان توصیف کرد. ایثارگری های رزمندگان ی در طول جنگ تحمیلی، جلوه با شکوهی از همگرایی ادیان در نظام را به نمایش گذاشت. اختصاصی از اینو دیدی رساله مرکز گفت و گوی ادیان الهی با و پر سرعت .
رساله مرکز گفت و گوی ادیان الهی254 صفحه 
با
رساله مرکز گفت و گوی ادیان الهی
ایمان به ظهور منجی بشریت و نجات جامعه از وضع موجود و ب ایی عدل و داد،فطری بشر است و این عقیده در هر ملت و دینی وجود دارد و از ابتدای تاریخ بشر در ذهن مردم وجود داشته است و از عقاید اختصاصی دین نیست و در بین ادیان آسمانی قبل از ظهور مشاهده می کنیم که همگی خبر از وقوع این حقیقت داده اند و حتی صفات مصلح و راه کارهای اصلاحی او را نیز بیان کرده اند،گرچه او را به نام های مختلف خوانده اند.

در بین ادیان آسمانی و آیین های شبه دینی و ملت ها،می توان از اینها نام برد:

1- یهود به بازگشت عزیر یا منحاس بن عازر بن هارون اعتقاد دارد.

2- به بازگشت عیسی(ع)

3- زرتشت به بازگشت بهرام شاه

4- هندوها به بازگشت فیشنوا

5- مجوس به بازگشت أوشیدر

6- بو ها در انتظار ظهور بودا

و ...

و در ایمان به ظهور حضرت مهدی(عج). هر یک از صاحبان ادیان،منجی را از دین خود می داند،راه حلّ این اختلاف چیست؟


این آق ی با رحمانیش ما رو کشت. میگه یکنفر از رضا علیه السلام طلب کرد، دعاش مستجاب شد!!!! ی که به علت شرک زاییش در تمام ادیان در تمام ادیان حرام بوده، و حتی نمیشه ازش برای مداوا حتی یک قطره اش رو نوشید...   انا لله و انا الیه راجعون... و علی ال السلام. دعوت مامون از به مجلس مباحثه بزرگان ادیان
مأمون به خود، فضل بن سهل، دستور داد ص - بزرگ صائبین - و هربذ اکبر - بزرگ آتش پرستان - و علمای زرتشت و نسطاس رومی و علمای ادیان دیگر را جمع کند تا با آنها سخنی را در میان بگذارد.
فضل بن سهل همه ی آنها را جمع کرد. مأمون به آنها گفت:« من پسر عمویی دارم که می خواهم با او مناظره کنید. فردا صبح همه ش. افسران - بررسی حجاب در سایر ادیان الهی ! ادیان الهی هماهنگ با فطرت آدمی، گرایش به پوشش و را به عنوان یک اصل پسندیده مطرح کرده اند. در این ادیان صرفاً به حجاب ظاهری تأکید و بسنده نشده است، بلکه حجاب باطنی به عنوان آراستگی درونی و تلاش در جهت تأدیب نفس برای هر مرد و زن متدین، توصیه شده است. در این نوشتار ضرورت پوشش و اهمیت و جایگاه آن در آیین های زرتشت، یهود، یت و به بحث گذارده می شود و با بررسی نصوص دینی، نگرش این ادیان نسبت به حدود و چگونگی پوشش، روشن می گردد. شکلک های محدثه زرتشتیان در مجلس شورای ی از تهیه طرح دوفوریتی در مورد امکان ک داتوری پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها خبر داد. آئین ملی عطر افشانی و گلباران مزار ی ادیان توحیدی در آرامستان ساورا شهر روز گذشته برگزار شد فروش میلیاردی در سال های اخیر دغدغه اصلی سینماگران شده و به تازگی برخی سینماگران حاضرند برای فروش بالا حتی ادیان مختلف را به تمس بگیرند. همشهری آنلاین: رئیس جمهور گفت: رقابت مشکلی ندارد اما نزاع، اختلاف و شکاف بین قومیت ها، ادیان و مذاهب بزرگترین گناه است. مردم قم در مجلس گفت: امروز خطر صهیونیسم ادیان الهی و ملت ها را تهدید می کند و بر همه واجب است نسبت به این موضوع با حساسیت خاصی مبارزه کنند. مذهب ساخته استعمار ایجاد ادیان و فرق ساختگی یکی از ترفندهای مرسوم استعمارگر برای به انحراف کشیدن جریان صحیح دینداری بوده است. در حقیقت هدف کلی این بوده که فرق دست ساز در نهایت جایگزین ادیان الهی شده ویا حداقل چهره ادیان الهی را مشوش سازند. در حوزه یهودیت و یت این امر تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده و ما امروز شاهد گروهها و فرقه های مخت. میری معتقد است ادیان از منظر شریعتی واجد اصول مشترکی ذیل خودآگاهی، اخلاق و نجات هستند که به دنبال بازگشت انسان به خویشتن اصیل انسانی اند. همچنین وی بر آن است که شریعتی نگاه دینی را راهی برای وج از اضطراب انسان معاصر می داند. آیا انسان مدرن را نیازی به دین هست؟ این مطلب نخستین بار در نشریه ی باران/ شماره ی ۴ منتشر شده اشاره: طرح پرسش از نقش دین در جامعه ی مدرن و برای انسان معاصر اندکی محتاج تاملات مقدماتی است. در این بحث به طرح این مقدمات می پردازیم(بعد از اینکه به تعریف چیستی دین پرداختیم) 1) دین چیست؟ تعریف ما در اینجا از دین، مجموعه ی دستورات و اعتقاداتی . تارنمای روسی 'آر تی' نوشت: قانون گذاران دانمارکی قانون 150 ساله این کشور مبنی بر 'ممنوعیت توهین به ادیان' را لغو د. قانونی که به موجب آن هرگونه اهانت به مقدسات یک دین در ملاء عام، از جمله آتش زدن کتب آسمانی، پیگرد قانونی به همراه داشت. آیا در یهودیت حجاب وجود دارد و اگر وجود دارد به چه صورتی است و آیا هنوز هم به آن پایبند هستند؟ در مورد این مطلب و آیین و راه و روش این دین که از ادیان بزرگ الهی و دین یت است یک سرچ کوتاه بزنید ع ها و مطالب جالبی خواهید دید. از برخی متون استفاده می شود "اصل حجاب" میان اقوام و ملل مختلف مطرح بوده و سابقه طولانی دارد، گرچه نحوه بهره‏گیری از. رو مه دیلی تلگراف نوشت ترامپ در سفر به خاورمیانه به دنبال ایجاد اتحاد میان ادیان ابراهیمی علیه ایران است. منجى موعود و مصلح جهانى در ادیان
ایمان به منجى موعود و مصلح جهانی، اصلى است مسلم در تمامى ادیان آسمانی.این مقاله به بررسى نشانه هاى منجى در ادیان مختلف مى پردازد و نتیجه مى گیرد که این نشانه ها تنها بر مهدى موعود(عج) منطبق است.
در پایان این مقاله نگاهى کوتاه به منجى در ادبیات و روانشناسى داریم. ، ولی فقیه در عراق گفت: ایران ی روحیه شجاعت، خودباوری و را آموزش می دهد و طلایه دار وحدت میان مسلمانان و ادیان آسمانی است. ایرنا نوشت: رئیس مجلس شورای ی با تاکید بر اینکه تروریسم به عنوان بزرگترین بلای منطقه موجب رنجش همه اقوام و ادیان شده است، گفت: تروریست ها را باید در سایه وحدت از این منطقه بیرون کنیم. بسم الله الرحمن الرحیم افسران - سیدحسن نصرالله خطاب به آیین یهود از ادیان توحیدی و وحیانی است که آن حضرت موسی (علیه السلام) و کتاب آسمانی آن تورات است. دین یهودیت مانند سایر ادیان که پس از مدتی براثر مسائل اجتماعی و تنوع مشرب ها در آن ها، مذاهب و فرقه هایی پیدا می شود مذاهب و فرقه های در آن پدیدار شد که بعضی شناخته شده و پرجمعیت و بعضی کم جمعیت هستند. اساساً فرقه های شناخته شده یهود، پس از بازگشت یهود از بابل پدید آمدند. براثر این پراکندگی از فرقه های قبل از این واقعه اطلاع چندانی در دست نیست، اما دو فرقه‎ای که اکنون فعال هستند و مباحث آ ا مانی یهود اصولاً بر پایه اعتقادات آن ها پایه‎ریزی شده به شرح زیر میباشد: بقیه در ادامه مطلب بنام خدا رابطه ادیان با علوم روحی ادیان الهی پشتوانه ای محکم برای علوم روحی محسوب می گردند. از آنجایی که کامل ترین دین الهی و دست تحریف و تعدی به سوی آن دراز نگشته است، در این مقاله هرجا از دین سخن به میان آمده، منظور دین است که اکمل و اتم تمامی ادیان الهی پیش از خود به شمار می رود. به قول ملای روم : نام احمد نام جمله انبیاست / چون که صد آمد نود هم پیش ماست. ولی فقیه و س رست حجاج ایرانی گفت: پیروان ادیان توحیدی برای زندگی صلح آمیز در کنار یکدیگر و برچیدن نظام ظالمانه در دنیا با هم متحد شوند. عضو مجلس خبرگان ی گفت: تفرقه افکنی بین ادیان و فرق دینی را می توانیم نوعی خیانت به دانست و متأسفانه این رفتار منافق گونه در همه اعصار و در دوران اکرم دیده شده است.

حرمت


نوشیدن و خواری در تمامی ادیان الهی حرام بوده است. البته بحث ما درباره ادیان الهی قبل از تحریف است و شکل تحریف یافته آن را نباید مورد توجه قرار داد یا به خداوند نسبت داد. به هر صورت این حرمت در قرآن به وضوح مطرح شده و حتی در تورات و انجیل کنونی نیز می‎‌توان اسنادی مبنی بر این حکم یافت. در...
ادامه مطلب


اختصاصی از یارا فایل تحقیق در مورد آ ت شناسی در ادیان با و پر سرعت .
تحقیق در مورد آ ت شناسی در ادیان
تحقیق در مورد آ ت شناسی در ادیان فرمت فایل : word  (لینک پایین صفحه) تعداد صفحه  : 24 مقدمه:ادیان از دیدگاه کلی به دو مجموعه تقسیم می شوند توحیدی و غیر توحیدی.مجموعه ی ادیان توحیدی شامل یهودیت، یت، و زرتشت به سه اصل توحید،نبوت،و معاد قائلند.ولی ادیان غیر توحیدی هیچکدام از این سه اصل را قبول ندارند.آن ادیان بجای توحید از شرک،و بجای نبوت از حکمت و بجای معاد از تناسخ سخن می گویند.البته توحید یت با تثلیث و توحید زرتشت با ثنویت همراه است.و پیروان هر دو دین می کوشند تا به نوعی ثنویت و تثلیث خود را با اصل توحید هماهنگ سازند.یکی از مهمترین مباحث در ادیان مسئله معاد است.معاد کلمه عربی برگرفته از«عود»است به معنای بازگشتن و رستاخیز و دوباره برخواستن.باور به رستاخیز یکی از اصول دین است.ولی برخی معاد را تنها جسمانی میدانند و برخی و اصل معاد مورد قبول همه مسلمانان است و اختلاف تنها در این باب است.در سایر ادیان نیز چه توحیدی و چه غیر توحیدی بحث معاد به اشکال مختلف مطرح است.در این تحقیق به بررسی معاد از دیدگاه ادیان مختلف می پردازیم.واینکه سرنوشت انسان پس از مرگ در ادیان گوناگون چگونه ترسیم شده است.و آیا جهان دیگری پس از مرگ انتظار انسان را می کشد.
با
تحقیق در مورد آ ت شناسی در ادیان
اطلاعات با بیان اینکه آرامش همگان را می خواهد، گفت: ارتباط میان ادیان مختلف با مسلمانان در جامعه ی، وظیفه ی و شیعی ماست. استعمارشده ی:روسیه تزاری در سال 1912امروزه روسیه پایخت:وولیتخا نوو گراد7789 نفر پرچم:سبز با اسم کشور به روسی (ванткарткайа)) نژاد:روس60%تاجیک30%و قزاق10% ادیان:ارتد 54 درصد.مسلمان 6 درصد.ارمنی10درصد.یهودی9درصد.زردشتی 8درصد. ابراهیمی 7 درصد.کاتولیک 3درصد.پروتستان2.5 درصد.ادیان غیره0.5 درصد زبان( دوزبانه):روسی( اصلی).پارسی ( زبان دوم) امید و امیدواری از ضروریات و بدیهیات انسان و جامعه بشری است و ادیان ابراهیمی در سه مقوله امید به آینده­ای و امید به آ ا مان و امید به آمدن منجی، به ایجاد روحیه امید و امیدواری در دل پیروان خود پرداخته­ اند. در مقوله امید به آینده، ادیان ابراهیمی برای رهایی از وضعیت بد موجود و نجات از تنیدگی ، نگاه پیروان خود را به وضعیتی بهتر در آیند. خارجه عربستان در شرایطی که مفتیان درباری عربستان بارها علیه شیعیان فتوا داده اند مدعی شد که نباید به بهانه بیان، به ادیان و مذاهب اهانت کرد.


رشته ادیان و عرفان از زیرمجموعه های کنکور انسانی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته ادیان و عرفان در های  تی روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) و پیام نور صورت می گیرد . البته در رشته ادیان و عرفان آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله. اختصاصی از یارا فایل خلاصه کتاب دین پژوهی، نینیان اسمارت، ترجمة سید سعیدرضا منتظری و احمد شاکرنژاد، انتشارات ادیان با و پر سرعت .
خلاصه کتاب دین پژوهی، نینیان اسمارت، ترجمة سید سعیدرضا منتظری و احمد شاکرنژاد، انتشارات ادیان
خلاصه کتاب دین پژوهی، نینیان اسمارت، ترجمة سید سعیدرضا منتظری و احمد شاکرنژاد، انتشارات ادیان اصل این کتاب دارای 96 صفحه (بصورت a5) می باشد. و از آنجایی که خود این کتاب بصورت خلاصه به مباحث دینی پرداخته است در خلاصه این کتاب تنها  در حدود 10 درصد از مطالب آن حذف گردیده و در 36 صفحه خلاصه شده است. نوع فایل: pdf. نینیان اسمارت یکی از برجسته ترین و حتی به نوعی یکی از بنیان گذاران دین پژوهی در قرن بیستم است که در ضمن تحقیقاتش به کمبودهای روش شناختی در حوزه ادیان پی برد و دست به اصلاحات در حوزه مطالعات ادیان زد. او روش های تاریخی، علوم فقه اللغوی، نقد ادبی، روان شناسی، انسان شناسی، جامعه شناسی و دیگر رشته ها را به کار گرفت تا بوسیله آن بتواند تاریخ، خاستگاه و کارکردهای ادیان را بررسی کند. این اثر که در واقع مقاله ارزشمند او در دانشنامه بریتانیکاست شامل مطالب زیر است که هر کدام مقدمه ای برای مطالعات گسترده تر در آن حوزه است: ماهیت و اهمیت دین پژوهی، تاریخ دین پژوهی، هدف و روش های بنیادی، مسائل و جهت گیری ها و ...
با
خلاصه کتاب دین پژوهی، نینیان اسمارت، ترجمة سید سعیدرضا منتظری و احمد شاکرنژاد، انتشارات ادیان
رئیس جمهور انتقال صحیح اعتقادات مذهبی به جوانان را وظیفه مشترک و مهم همه ادیان الهی دانست و گفت: نگاه و یت به جهان و آینده، بسیار به یکدیگر نزدیک است. چون خداجویی در انسان فطری است، بشر در طول تاریخ در پی پرستش و عبادت معبود مورد نظر خود بوده است. با کمی دقت درمی ی م که مسأله نیایش به ویژه به ادیان وحیانی اختصاص نداشته است. چنان که تبتیان آن گاه در صومعه جشن می گیرند، می خوانند و نیایش می کنند. درباره کنفسیوس آمده که می خوانده است. ایرانیان باستان نیز در دوره پارت ها و ساسانیان ی شبی.


رشته ادیان و مذاهب از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته ادیان و مذاهب در های  تی غیرانتفاعی و مجازی غیرانتفاعی صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته ادیان و مذاهب ، ظرفیت این رشته . روح ادیان از مدتها پیش این سئوال در ذهن من بوده که آیا دین یک پکیج دربسته بدون کم و زیاد است؟ یعنی آیا هر چه در دین اعم از متون دینی و سنت پیشوایان دین و ... هست را باید بی کم و کاست پذیرفت یا ممکن است برخی از آنها قابل استفاده نباشد یا مورد نیاز در هر زمان و هر مکان نباشد یا در آن ابهام باشد و از این قبیل موارد؟ آیا هر که دین را به صورت یک . دین، آیین، کیش یک جهان بینی و مجموعه ای از باورها است که می کوشد توضیحی برای یک رشته از پرسش های اساسی مانند چگونگی پدید آمدن اشیا و جانداران و آغاز و پایان احتمالی چیزها، و چگونه زیستن ارائه دهد. ادیان فراعقلی اند، یعنی بخش هایی از آن مستقل از عقل و بر مبنای عشق و اعتقاد است. دین، آیین، کیش یک جهان بینی و مجموعه ای از باورها است که می کوشد توضیحی برای یک رشته از پرسش های اساسی مانند چگونگی پدید آمدن اشیا و جانداران و آغاز و پایان احتمالی چیزها، و چگونه زیستن ارائه دهد. ادیان فراعقلی اند، یعنی بخش هایی از آن مستقل از عقل و بر مبنای عشق و اعتقاد است.