در مسیر بیداری

به نقل از خبرگزاریها در مورد در مسیر بیداری : خسته ام بعد تو از این همه شب بیداری
دم به دم یاد تو و درد و غم و بیداری

برو هر جا بنشین پشت سرم حرف بزن
این چنین نیست ولی رسم امانت داری
تعدادی از همنوردان (آقایان داود قلعه گیر، حسین نوروزی، اسماعیل جلیله وند و روح اله خداوردی) در یک برنامه شخصی موفق به صعود قله کله جنون به ارتفاع 3850 متر واقع در روستای کمندان شهرستان ا در روز 3 مهر ماه شدند. کله جنون یکی از قلل زیبا و فنی اشترانکوه می باشد و در بین ای ا و الیگودرز در استان زیبای لرستان قرار دارد. مسیر تا ابتدا دیواره کله جنون ساده است ولی با شروع دیواره مسیر ح نیمه فنی به خود می گیرد و مشکل می شود. مسیر صعود قله از ا به طرف روستای کمندان و از آنجا به طرف پناهگاه کامران سلیمانی در ارتفاع 3028 متری که حدود 3 ساعت پیاده روی دارد می باشد. در مسیر و پناهگاه آب چشمه و از پناهگاه به بالا فقط آب برف در فصلی که یخبندان نباشد وجود دارد. از پناهگاه به بالا دو مسیر صعود وجود دارد یکی مسیر تیغه و دیگری سنگ شصت خدا که معمولاً از مسیر تیغه صعود و از مسیر شصت خدا فرود می آیند. تیم شب پنج شنبه را در ابتدای مسیر شب مانی کرده و ساعت 6 صبح به سمت پناهگاه حرکت کرده و ساعت 9:30 به پناهگاه سلیمانی رسید. پس از استراحت 30 دقیقه ای به سمت قله از مسیر تیغه حرکت کرده و 12:45 در یک روز آفت به قله رسیده و پس از گرفتن ع های یادگاری از مسیر سنگ شصت خدا برگشته و ساعت 16 به محل پناهگاه و 19 به روستای کمندان رسید و به سمت ا و سپس تهران حرکت کرد. سابق مجلس شورای ی با بیان اینکه یاوه گویی مسیر ما را مشخص نمی کند گفت: بیداری ی از آثار در منطقه است. محمدکاظم انبارلویی واقعیت امر این است که طراحان مقابله با بیداری ی در جهان روی چند محور دقیق عمل می کنند. آنها پس از مهار موقت بیداری ی در کشورهای ی، توطئه تجزیه کشورهای خط مقدم مقابله با نظام سلطه را عملیاتی کرده اند.

تجزیه عراق و که قبلا توسط استراتژیست های این طرح لو رفته بود اکنون عملیاتی شده است. آنها این طرح را نه تنها بر. مسیر ارتباطی: روستای چاقر داری راه مالرو و آسف بوده و برای سفر به آنجا از تهران بایستی از مسیر تهران – قم که مسافت آن از تهران تا چاقر ۲۷5 کیلومتر است را طی نمود در طول مسیر ابتدا از تهران به سوی قم و سپس در دو راهی سلفچگان جاده آشتیان را انتخاب نموده و پس از گذشتن از روستاهای مزرعه نو، کردیجان، هزارآباد، شهرستان آشتیان، گرکان، شهراب. ه ی بیدار باید پیش ما تا به بیداری ببیند خوابها اولیای الهی همواره احوالی دگرگون از حال خلق دارند، آنان در احوال دنیوی ه و نسبت به احوال باطنی و اُ وی بیدار و هوشیارند، عارفان پاک سیرت در حال بیداری خواب می بینند و در عالم معنا پر می کشند و سیر می کنند. مولانا می گوید: انی می توانند با اولیاء الهی همراه شوند که از احوال ظاهری و دغدغه ه. مسیر های پنچگانه سرویس دهی سازمان اتو بوسرانی شهرداری ایرانشهر جهت مراسم معنوی دعای پر فیض ندبه در محل مصلی فاطمه ا هرا (س) از ساعت 4:40 صبح روز مورخ 93/10/12به شرح ذیل می باشد - مسیر شماره یک خیابان طالقانی حوزه علمیه المومنین(ع)- خیابان ولایت حسینیه سیستانیها- بلوار معلم دفتر محترم-میدان -مصلی و بالع - مسیر شماره 2 -غریب آباد مسجد الغدیر- ب.
⁩ آیت الله بهجت(ره):
ما برای اوقات خواب خود افسوس میخوریم که چرا برای شب بیدار نمی شویم،در صورتی که اوقات بیداری را به غفلت می گذرانیم! زیرا اگر در بیداری به توجه و بندگی مشغول بودیم، توفیق بیداری شب را نیز برای تهجد و خواندن نافله ی شب و تلاوت قرآن پیدا میکردیم.

_______________________
روح نفس می کشد دم و بازدم خواب و بیداری مرگ و حیات دم و بازدم
خواب فرصت هوا گرفتن روح است برای بیداری

جهان بیدارب عالَم عمل است ِفرصت انجام خوبی ها و رسد و جوانه زدن و خواب درختان در زمستان است بازدم درختان هوا را نمی خورد بیشتر می کند بیداری ی در انقلاب ی نویسندگان: علی شجاعی، فاطمه نوراللهی مقاله حاضر به بررسی نقش آفرینی مذهب و فرهنگ علی الخصوص بر حرکتهای آگاهانه بر ضد استکبار و استعمار می پردازد.در زمان پهلوی شیعه ایدئولوژی فراگیری به وجودآورد که باعث اتحاد ایرانیان مسلمان در داخل و حتی خارج از مرزها شد واین ایدئولوژی با جمع شدن با ی سازش ناپذیر کانال بومی و . همایش بیداری ی طلیعه تمدن نوین ی با حضور مهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن و با حضور علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری ی صبح امروز در تالار اسوه حوزه هنری تهران برگزار شد. صبح حدود ساعت 6 و حداکثر ساعت 7 صبح بیداری-ساعت بیداری 6:30 میباشد بعد از بیداری یک ورزش خیلی کوتاه و بعد دوش گرفتن صبحانه مناسب بعلاوه یک لیوان قهوه 20 دقیقه تا یک ساعت مطالعه کتاب روانشناسی و موفقیت کلاس مطالعه نت یا هر کار دیگری(مهمترین کار روز) ناهار حدود ساعت 12 بعد از ناهار انجام کار آسان(گوش دادن سخنرانی یا مثلا) (مهمترین کار روز) ش. در ساعت مقرر از محل شرکت همراه با یک دستگاه ون به سمت روستای مورد نظر حرکت نمودیم. در بین راه با توقف کوتاهی، صبح را بجا آوردیم. ادامه مسیر داده تا به روستای خسروان رسیدیم. برودت خاصی پوست را نوازش می داد. بی درنگ لباس های گرم را پوشیده، کوله ها را آماده کرده و صعود را آغاز نمودیم. مسیر تعیین شده، از مسیرهای جبهه جنوبی صعود (شماره 3)، بشمار می رود. مسیر قله در ابتدای کار با شیبی تند آغاز می شود. آرام آرام کش کوه را به طرف بالا صعود کرده؛ هوا در حال روشن شدن و افق در حال تغییر رنگ نارنجی و زرین شدن بود. پس از طی شیب نسبتاً تند، ادامه مسیر را در پیش گرفتیم. در مسیر، سنگ هایی وجود داشت که در نور خورشید می درخشیدند. گفته می شود که «وجه تسمیه نام این قله بخاطر این سنگ هاست». بر روی یال ارتفاع گرفتیم. با استراحتی کوتاه که با خوردن صبحانه همراه بود، دوباره به صعود ادامه دادیم. رو به شمال سوار بر یال منتهی به قله شدیم. از اینجا شیب مسیر خیلی تند (بالای 40 درجه) شد و صعود را قدری سخت می نمود. در کش کوه، زمین کاملاً خشک، اما از این ارتفاع به بعد زمین تا حدودی پوشیده از برف بود. با بالا آمدن ... ...اکنون رو بروی شما یک دیواره به ارتفاع متوسط 40 و عرض حدود 600 متر وجود دارد که سراسر آن قابل فعالیت است. اما اگر دنبال مسیر تجهیز شده یا با اطلاعات هستید باید به مرکز این دیواره عریض بروید تا کتیبه را بی د. روی این کتیبه سه مسیر توسط گروه طلوع گشایش و نام دیواره نیز توسط همین گروه نامگذاری شده است.
در مرکز کتیبه یک مسیر حدودا 40 متری رول کوبی شده با درجه سختی میانگین... معرفی کامل منطقه همراه با تصاویر در ادامه مطلب تا همرنگ جماعت می شوی ، جماعت رنگ دیگری به خودشان می گیرند . همرنگ شدن با این جماعت ، مثل شرکت در دو ماراتنی است که هر لحظه و هر ثانیه مسیر رقابت تغییر کند اما تو بی خبر باشی ! این روزها اگر " گبر سیلاسی " _ اسطوره ماراتن جهان _ هم که باشی ، در مسیر همرنگ شدن با این جماعت نفس کم می آوری ... مهدی محمدزاده* بنا به تقویم پیشنهادی کارگروه امور پناهگاه ها و راهنمایان کوهستان استان البرز و پیرو ادامه برنامه بازسازی پناهگاه کهار و همچنین علامت گذاری جهت نصب میله راهنما در مسیر صعود، در تاریخ پنج شنبه 93/4/12 همنورد گرامی آقای حبیب ملا همراه تعدادی از همنوردان شهرستان کرج جهت مشخص وسایل و مصالح مورد نیاز جهت بازسازی و نصب میله های راهنما در . ایلام گفت: 9 دی ،بیداری مردم ایران در دفاع از ارزش های انقلاب است. یه چیزی را توجه کردید ؟
*دنیای خواب و بیداری
------------------------------ تو دنیای خواب ، شما جبر مطلق هستید و همه چیز خودش همین طوری رخ میده ، به هم ریختگی های شما هم شاید دلیلش این باشه که ، نمی تونید در برید و همین طوری داره همه مصیبت ها ( اون موقع ها که کابوس می بینید ) ادامه پیدا می کنه .
تو دنیای بیداری ، همه چیز دست شماست و انتخاب هم د. آنچه بهترین انتخاب اکنون من است…

از دید دیگری میتواند بدترین نادانی باشد!!

درس سختی است، اما کم کم باید یاد بگیرم…

گاهی مسیر رشد من همسو با مسیر رشد اطرافیانم نیست…

درقدم های بعدی باید…

پوست بیاندازم و دنیایم متحول شود!!

باید تغییر را بپذیرم…

فقط مرداب تا ابد به دنیایش می چسبد و آ هم می . کتاب «بیداری ی در بحرین» به منظور تبیین نهضت بیداری مردم بحرین٬ ریشه ها و پیامدها در زمستان سال 94 روانه بازار کتاب شد. روش مسیری dsr dsr یک پروتکل مسیری برای شبکه­ های موردی سیار است که وقتی گرهی یک مسیر را درخواست می­کند، این پروتکل آن مسیر را به طور on-demand تشکیل می­دهد. dsr از روش source routing استفاده می­کند. مشخص source routes نیازمند جمع ­آوری آدرس همه گره­های میانی م ن مبدأ و مقصد در خلال کشف مسیر است. بیداری ؛ احیا شدن محبت نخستین مان نسبت به است.
بیداری ؛ به معنی سلوک در نور همراه با عیسی است.
بیداری ؛ نیز به این معنی است که به او اجازه بدهیم که در ما زندگی کند.
بیداری ؛ به معنی بازگشت به ح سلامت پس از یک دوران ضعف و رکود است.
بیداری ؛ به معنی تصدیق گناهانمان و در خواست از عیسی به جهت آمرزش و پاک شدن است .
بیداری ؛ ب. صعود مسیر شریف زردی دیواره لک بن ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ... شروع تا کارگاه اول 40 متر- 15متر میانی،درجه سختی5.10 b
کارگاه دوم40 متر-15 متر میانی،درجه سختی 5.12e
کارگاه سوم 45 متر متر میانی ،در جه سختی 5 متر اول 5.12 –cبقیه مسیر 5.11e
رولها از نوع هلتی و دنا-20 متراز طول مسیر بعلت ریزشی بودن ، دارای رول می باشد.
نحوه صعود بصورت طبیعی، کارگاه یک به دو 10 متر رکاب خور- کارگاه دو به سه 7 متر رکاب خور و قسمت انتهایی مسیر صعود به صورت فر بطول 10 متر می باشد. ...
*گزارش از آرش اسماعیل زاده در ادامه ی مطلب* رییس مجمع جهانی بیداری ی با بیان اینکه فلسطینی ها با الهام گرفتن از انقلاب ی انتفاضه های مختلف را رقم زدند، گفت: آنان توانسته اند گام های بلندی در مقاومت بردارند و غزه این بخش از سرزمین مقدس فلسطین را آزاد کنند. صبح ها،پشت شب بیداری های مانده در سکوت خیال انگیز دست نشانده های خاطراتم می آیند ، می خواهند مرا با زخم خنجر زخم زبانهایشان به نابودی بکشانند، من ایستاده ام همچون صنوبر همچون سرو همچون افرا ... من ایستاده ام همچون تیر نگاه نرم تو و با زخم هایی کهنه و فرسوده از نرمی نوازشش... من ایستاده ام همچون کوه غرورم له شده زیر پای برف... من ایستاده ام مثل خورشید بالای سر و ته منظومه خودم ... آری من ایستاده ام به نظاره سوختن عمرم در هیزم تر اشکهایم... پشت شب بیداری ها ، باغی ست بی گل؛ بی خار، باغ بی گل و خار اندوه هیچ ندارد و صبح قطره های شبنم از سرو کول نوچه های بوته های علفی آن بالا میرود، بی هیچ دغدغه نازیبایی در نظر هیچ بیننده ای و این همان شبنم ست. خطیب نمار عید سعید قربان گفت: فلسفه حج، بیداری جهان است و امت ی باید از روسای کشورهایشان رعایت مصالح مسلمین و رفع مشکلات آنها را بخواهند. مدیر مرکز و سریال سازمان اوج درباره مجموعه «هنگام بیداری» بیان کرد که نامه این سریال در مرحله بازنویسی نهایی است. آدمک خسته شدی از چه پریشان حالی؟ پاسی از شب که گذشته است چرا بیداری ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته ای ؟ دلت از غصه سیاه است چرا سوخته ای ؟ تو که تصویر گر قصه ی فردا بودی.. تو که آبی تر از آن آبی دریا بودی.. آدمک رنگ خودت را به کجا باخته ای ؟ کاخ امید خودت را تو کجا ساخته ای ؟ آ ین بار که بر مزرعه من با .. روی دستان تو من شاپرکی را دیدم.. تو چر.

یک نفر دلش ش ته بود

توی ایستگاه استجابت دعا منتظر نشسته بود ...

منتظر ولی دعای او دیر کرده بود

او خبر نداشت که دعای کوچکش

در چهارراه آسمان پشت یک چراغ قرمز شلوغ گیر کرده بود

او نشست و باز هم نشست

روزها یکی یکی از کنار او گذشت

روی هیچ چیز و هیچ جا از دعای او اثر نبود

هیچ از م. این مقاله در همایش بین المللی (بیداری ی و بسیج مستضعفین) تهران در تاریخ بهمن ماه 92 به صورت پوستر ارائه شد. چالش­های فراروی بیداری ی در عربستان روح الله پورطالب[1] مسعود مطلبی[2] چکیده نخستین انقلاب فرا مدرن در عصر حاضر را به جرات می توان انقلاب ی ایران نامید. این انقلاب نقطه عطف چهارمین موج از بیداری ی است؛ بیداری که حدود دو قرن است نو. چکیده مقاله اول: این نوشته کوشیده مروری اجمالی به زمینه های تاریخی و فکری بیداری ی و جهانی اخیر داشته باشد. بیداری که علیه دیکتاتوری سرمایه داری و روشنفکری و وابستگان غربگرا می باشد و تلاش می کند که انسان را به دین حق وعد و معنویت، رهنمون باشد. در ادامه تلاش شده که برنامه های سردمداران غرب برعلیه این بیداری، بازکاوی شود. پروژه جعل«معنویت عصر نوین» و «دین نوین جهانی» و گفتمان سازی بین المللی حول آن، به مثابه یکی از ابزارهای راهبردی سران قدرت طلب غرب برشمرده شده است و مولفه های شه ای این پروژه که از طریق دانش گاه های وابسته و مراکز تولید فکر و معنویت وفرقه های جعلی و رسانه های اغواگر در حال جعل و گسترش می باشد، مورد تامل قرار گرفته اند. دربخش دوم، تلاش شده که با تعریف ضعف های پروژه دین نوین جهانی، مولفه های رشد و گسترش بیداری جهانیِ ی شناسایی شوند و با توجه به مولفه های قدرتمند شه وعرفان ی، بازتعریفی دقیق تر و فراگیر مبتنی بر شه ی از بیداری جهانیِ ی داشته باشیم تا بتوانیم بر برنامه های رقیب غلبه کنیم و این بیداری را به سر حد مقصود برسانیم. تلاش بر این بوده که ادبیات این بازتعریف طوری باشد که بتواند با غیر مسلمانان نیز ارتباط جدی برقرار کند و همه را حول صراط مستقیمی جمع کند که نور شناخت حقیقت را سبکبارتر ببینند و در مسیر آن بکوشند. نظریه ی وم تجدید حیات و بیداری مسلمانان و در مرحله ی پیشرفته تر آن تجدید بنا یا بازسازی تفکر دینی در سده های اخیر از سوی ان، مصلحان و متفکران دینی جهان ارائه و پی گیری شده است تا ضمن جبران عقب ماندگی انحطاط داخلی جوامع ی، با هجوم فرهنگ و تمدن غرب استعمارگر به گونه یی جدی مقابله شود. این تفکر شه ی غالب جریان های فکری - مسلمانان، به ویژ. مدیرآموزش وپرورش منوجان با قدردانی از گروههای مختلف مردم برای شرکت در مراسم 13آبان گفت: سیزده آبان روز بیداری ملت ایران بود. پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:حسین (ع) را دوست دارم نه فقط برای عاشورایش که اختتامیه ای بر شورانگیزترین هجرت حماسی تاریخ بود او را دوست دارم برای شی ترین افتتاحیه حرکتش. کاملترین حج ناتمام!من حسین ابن علی(ع) را مبارزه با وارونگی زمانه خود می دانم. http://www.akhbargoo.com/wp-content/uploads/2012/09/%d8%a7%d9%85%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81.jpg آنجا که مقدس ترین مناسک را نیمه تمام رها می کند و تمام سرمایه اش یعنی جان خود و خانواده اش را بهای بیداری امتش قرار می دهد. جان خود و خانواده اش را نثار می کند تا بیداری بدهد و از وارونگی برهاند! او امتش را متوجه مهمترین پیام دین جدش می کند. او یادآور می شود که حج با تمام قداستی که دارد اگر بیداربخش نباشد جز یک دور و تسلسل نیست و باید هجرت کرد و از این دایره تکرار جه خود را رها کرد! او طواف کعبه را رها می کند چون طواف حسین (ع) یارای بیداری بخشی امتش را ندارد! در قامت یک زمان شناس تیزبین نقطه کور امت را پیدا میکند و از همان روزنه نوری تا ابدیت بر دین جدش می تابد . نوری که هر چه زمان می گذرد از درخشش آن نمی کاهد. رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان گفت: عربستان که بیداری ی را با حمایت از کودتا در مصر، مداخله نظامی در بحرین و به یمن از مسیر خود خارج کرد، چگونه به فکر توسعه دموکراسی در افتاده است؟ نویسنده: سید مهدی طاهریتوضیحات : انقلاب ی ایران با تجدید حیات قدرت ، در ایجاد اعتماد و بیداری ملل تحت ستم نقش مؤثری ایفا نموده و به چند قرن خمودگی و انحطاط تمدن ی خاتمه داد و همچنین موجب بیداری و احیاگری ی بر پایه بازگشت به ایدئولوژی و مکتب گشته و با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب ی ایران، ثمرات این انقلاب در کشورهای مصر، تونس، یمن، بحرین و برخی کشورهای دیگر هویدا شد.دغدغه اصلی این کتاب آن است که با وجود تحقق ایده بیداری ی در جهان ، ضمن بهره مندی از فرصت های موجود، چگونه می توان از آسیب های آن دور شد.در این راستا ابتدا در این اثر وضعیت آرمانی جامعه ی و جامعیت در خصوص حکومت دینی، ی جامعه ی و حاکمان را بحث نموده و با بررسی تلاش حضرت (ره) در تحقق الگوی آرمانی در کشور ایران، کارآمدی الگوی ی در عرصة حکومت را در قبال الگوهای لیبرالیستی، ناسیونالیستی و پان عربیستی ترسیم و بررسی نموده و در نهایت به دنبال موشکافی فرصت ها و تهدیدات بیداری ی می باشد. http://amirkabir.net/search/63http://www.ido.ir/news/?id=227826بیداری ی(از ایده تا تحقق) آیاتی که دل دارند بر اینکه اراده الهى به این تعلق گرفته و سنتش بر این قرار یافته است که مستضعفان پیشوایان و وارثان زمین شوند و مستکبران و طاغوتیان نابود گردند. مثل این آیه: « وَنُریدَ أن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوارِثینَ وَنُمَکِّنَ لَهُمْ فِی الأَرْضِ وَنُرِ. فرماندار شهرستان بانه گفت: نظام نقش مهم و اساسی در بیداری ی کشورهای منطقه ای? دارد. بیداری ی چند سال قبل ی در جهان به نام بیداری ی ایجاد شد که به سرعت جهان عرب و را در نوردید تا این که توانست کشور های عربی- ی را یکی پس از دیگری از سلطه ی استبداد داخلی و استعمار خارجی رها سازد که نمونه ی این حرکت ها را در کشور هایی همچون مصر با سقوط مبارک در تونس با سقوط بن علی در لیبی با سقوط قذافی در یمن با سقوط علی عبدالصالح مشاهده کرد مسافرت با قطار بر فراز ابرها موضوعی است که آرژانتینی ها با خط آهن شهر س ای (salta) این کشور، حتی د ر وضعیت بحران اقتصاد جهان با راه اند ازی جاذبه ای جد ید صنعت گرد شگری خود را همچنان زند ه و د رآمد زا نگه د اشتند . از این رو د ر کشور ما ظرفیت های بالقوه بسیاری از این قبیل وجود د ارد که با استفاد ه از تجربیات د یگران گاهی با هزینه ای به مراتب . بنام یزدان بلندای قله لاله زار کوه لاله زار واقع در شمال بافت کوهی است گرانیتی. قله کوه لاله زار با ارتفاع 4351 متر که تا 4397 متر و همینطور با gps تا 4402 متر هم ثبت شده است. دومین قله استان کرمان از نظر ارتفاع و با طول جغرافیایی 56 درجه و 48دقیقه و عرض 29 درجه و 24 دقیقه را می توان از مسیر های مختلف صعود کرد، اما بهترین مسیر بخش لاله زار، سد خاکی، دهانه آرتی، دره لاله زار و تخت عبدالبیگی است.
مسیرهای صعود عبارتند از:
1) مسیر دهانه آرتی لاله زار (مسیری که ما پیمودیم)
2) مسیر گردو درکار رابر
3) مسیر دره عشق آباد رابر
4) مسیر کویر دارس آباد رابر مسیر دهانه آرتی لاله زار: به هنگام صعود به قله لاله زار، دهانه آرتی در ارتفاع 2900 متری است. مبدا صعود بخش لاله زار (در میانه جاده کرمان به بافت؛ اما از توابع شهرستان بردسیر) است و با طی حدود شش کیلومتر و عبور از بندخاکی به دهانه ای می رسیم که در بهار و تابستان عشایر در آن محل چادر های خود را بر پا می کنند و به نام دهانه آرتی مشهور است.
صبح زود هنگام عبور کوهنوردان از برابر چادرهای عشایر مستقر در این دهانه ، ده ها سگ به صدا در می آیند که برخی کوهنوردان به شوخی به آن سمفونی سگان می گویند. گزارش برنامه گروه کوهنوردی پارس خودرو با توجه به برنامه اسفند ماه خود تصمیم به صعود قله پهنه سار از مسیر روستای واریش در مورخه 1/12/93 را داشت. اما با توجه به ریزش برف و مه آلود بودن مسیر تنها به پیمایش مسیر در شمال روستای واریش تا انتهای دره اکتفا نمود. این برنامه در ساعت 12 پایان یافت. با هماهنگی قبلی در تاریخ 92/8/17 روز ساعت ۶ صبح از شهرستان اهر به طرف کلیبر با مینی بوس به راه افتادیم مقصد قلعه ی بابک از مسیر روستای زیریان از توابع شهرستان کلیبر بود. ما بعد از روستای کلالق، از مقابل شهرستان کلیبر از جاده قدیم زیریان به طرف روستا به راه افتادیم بعد از یک ساعت پیاده روی از یک مسیر زیبا به روستا رسیدیم و در کنار روستا همنوردان عزیز صبحانه را میل نمودند. سپس از مسیر روستای زیوه به طرف بلندی های سلسله کوه های شمالی روستای زیوه حرکت کردیم و بعد از صعود به بالای کوه همان مسیر را ادامه دادیم درست بعد از یک ساعت پیاده روی در بالای سلسله کوه های شمالی روستای زیوه در بالای یکی از کوه ها که قلعه ی بابک هم از دور نمایان بود؛ دوستان اتراق د و تعدادی از دوستان نیز به چیدن زعفران وحشی مشغول شدند. بعد از صرف چای به راه خود ادامه دادیم هوا کمی سرد شده بود برای همین کوهنوردان لباس گرم پوشیدند و باز مسیر را ادامه دادیم تا بالای آغل ان عشایر مقابل قلعه بابک، به دره ی پایین قلعه فرود آمدیم و شروع به صعود نمودیم . قلعه پر از کوهنوردان تبریزی بود که مختلط آمده بودند . ما هم ساعت دوی بعد از ظهر، بعد از پنج ساعت پیاده روی موفق به فتح قلعه از این مسیر شدیم . مسیرِ انتخ سرگروه محترم خیلی جالب و تقریبا مسیر زیبا و بکری بود. در مسیر زرشک و رعفران هم جمع آوری کردیم که استفاده از زرشک در مسیر ما را خیلی کرسنه کرده بود. بعد از ناهار به طرف «قلعه درسی» به راه افتادیم قرار بود ساعت چهار سوار ماشین بشویم که ماشین هنوز نرسیده بود بعد از صرف چای به راه افتادیم در بالای شهرستان کلیبر ماشین از راه رسید و ما به طرف اهر براه افتادیم که حدوداً ساعت هشت شب دراهر بودیم. انصافاً از این صعود بسیار لذت بردیم که جای همه ی دوستان خالی بود . بنده از خوانندگان این مطلب دعوت می کنم به گروه ما بپیوندند تا از طبیت زیباو نعمت های خدادادی بهره مند شوند . دوستان صعود کننده : پیروزنیا ، ازهری ، ی ،آورند ،شبیهی ، بهلولیان ،زارع توکل ، عالی و پورشیخ dscf1871انصافاً زرشکی که در مسیر از درختان جنگلی جمع کرده بودیم بی نظیر بود و من بعد از آن با طعم واقعی زرشک آشنا شدم . (عقدالدرر ص 169): عن ‏سعید الخدری، (رض) عن النبی (ص) انه قال: تنعم امتی فی زمن المهدی نعمة لم ینعموا مثلها قط، ترسل علیهم السماء مدرارا و لا تدع الارض شیئا من نباتها الا ا جته. بنقل از ‏سعید خدری (رض) از رسول خدا (ص) فرمود: امتم متنعم می‏شوند در زمان مهدی (ع) نعمتی که هرگز آنگونه متنعم نبودند آسمان باران خود را بموقع می‏رساند و زمین چیزی ا. دبیر مجمع جهانی بیداری ی با بیان اینکه برخی جریان های از روی غفلت می خواستند جریان بیداری ی را منحرف کنند گفت: هیمنه ش ت ناپذیری فروریخته است. •فاصله مکانی از مبادی ورود و وج کشور با نسبتهای مشخصی از تعداد کالاهای کانتینری عبوری از هر مسیر •فاصله مکانی از مسیرریلی •فاصله مکانی از مسیر بزرگراهی •فاصله مکانی از جاده های شریانی •لایه به ا •وجود بازارچه های مرزی •وجود مناطق ویژه یا آزاد اقتصادی از بیدار شدن دردناک تا بیداری 15 اسفند «وقتی به اقرار عجز خود نیاز پیدا میکنیم، ممکن است ابتدا به دنبال راههایی برای مقاومت در برابر آن بگردیم. پس از استفاده بیهوده از این راهها شروع به مشارکت با دیگران و جستجوی امید میکنیم.» کتاب پایه v گاهی اوقات در جلسات خود شنیدهایم که «بیدار شدن دردناک به بیداری منجر میشود.» در بهبودی چه . روز اول: صعود خود را در یک صبح نسبتاً سرد زمستانی پس از جمع شدن تمامی هم نوردان به سمت ایستگاه 5 توچال در پیش گرفتیم. تنها پس از دقایقی گام برداشتن، دمای محیط کاملاً برای مان عادی شده بود و دیگر سرمای هوا را حس نمی کردیم. متاسفانه در مسیر حرکت به سمت ایستگاه 2 توچال، برفی به چشم نمی خورد و تنها اندکی سرمای هوا موجب می شد به خاطر بیاوریم که فصل زمستان است و دیدن این وضعیت تا حدودی نگران کننده می نمود. در ایستگاه 2 استراحت و صبحانه مختصری صرف نمودیم و مسیر صعود به ایستگاه 5 توچال را در پیش گرفتیم. لازم به ذکر است که مسیر صعود را از مسیر طبیعی کوه در پیش گرفتیم که علاوه بر کوتاه شدن مسیر صعود نسبت به جاده دست ساز موجود، دارای لذت بیشتری نیز می باشد. در این مسیر نیز متاسفانه برف اندکی به چشم می خورد و به گفته هم نوردان، حتی نسبت به یک ماه گذشته نیز وضعیت خشک تر می نمود! در هنگام حرکت، نیم نگاهی به آسمان شهر تهران داشتیم که مه خا تری رنگی تقریباً تمامی شهر را پوشانده بود و تنها برج میلاد را می دیدی که به همراه ما از بالا شاهد بر این مسئله غم انگیز بود! مناظر کوه های سفیدپوش اطراف، به قدری زیبا و آرامش بخش بود ... امروز ماییم و کوله بار پر از تجربه ؛ اگر از این تجربه گران و پرهزینه، درست استفاده کنیم، بیداری موردنظر حاصل شده و این تجربه، ارزش به دست آوردن آن را داشته است. اما اگر خدای ناکرده، این درس و این بیداری حاصل نگردد و به کار بسته نشود، خسارت محض خواهد بود! رکنا: مدیر مرکز و سریال سازمان اوج درباره مجموعه «هنگام بیداری» بیان کرد که نامه این سریال در مرحله بازنویسی نهایی است.