دعای عکاشه در مفاتیح

به نقل از خبرگزاریها در مورد دعای عکاشه در مفاتیح : دردوره لحنی که به اجبار برای شرکت در مسابقات کشوری اوقاف گذاشتند و زن ومرد را مختلط در این دوره شرکت دادند ـمن کلاس را در زمان خواندن ن ترک ـ آقای حنیفی مدرس لحن بود وحرفهای عجیب و باطل بسیاری در این کلاس زد که از جمله آنها این بود که خواندن ترتیل منشاوی فاقد نمره در مسابقات است ونمره ندارد زیرا عامیانه است والبته پیش از او لیائی تواشیح خوان مبتدی که الان در صداوسیما کار میکند نیز این ژاژخایی را کرده بود که البته بنده در جمع قاریان کاری به او که دیگر برای داوری به کرمانشاه نیاید.القصه دراینجا تحلیل ترتیل اعظم منشاوی توسط مرحوم عبدالعزیز عکاشه وحسن المعرب را برایتان قرار میدهم تا فرق تحلیل اساتید را با نما ها بفهمید.
http://www.4shared.com/video/qg7qbuqs/________ ? مفاتیح الحیاه نوشته آیت الله جوادی آملی مفاتیح الحیات مفاتیح الحیات کلید زندگی واقعی را به انسان می دهد «مفاتیح الحیاة» کت که در ابتدا نام «مفاتیح الجنان» شیخ عباس قمی را به یاد می آورد البته با تفاوتی که نویسنده ی مفاتیح الحیاة برشمرده است:

«یک وقت رابطه ی انسان با خدا در حدّ مناجات، دعا و این هاست، آن می شود مفاتیح الجنان. یک وقت سفر چهارم از اسفار اربعه را شما می خواهید بگویید [یعنی] که سیر سفر مِن الخلق إلی الخلق بالحق ما باید داشته باشیم، این می شود مفاتیح الحیات. این خیلی فرق است که انسان مناجات کند، دعا کند که می شود مفاتیح الجنان یک وقت است نه، در خلقت از دید الهی دارد می گذرد. این [یعنی] سفر چهارم که سیر مِن الخلق إلی الخلق بالحق [است]، با چراغ حق دارد حرکت می کند، در راه حق دارد حرکت می کند، از منظر خدا دارد حرکت می کند، خد ن است و دارد حرکت می کند.»

جرقه ی اولیه ی این طرح از حدود 5 سال قبل با فرمایش حضرت آیت الله «جوادی آملی» در خطبه های در مورد بهتر نگه داشتن محیط زندگی چه در طبیعت و چه در زندگی به عنوان یک شهروند زده شد و سپس با ارائه ی طرح تفصیلی و تکمیل آن، کار پژوهشی اثر زیر نظر ایشان آغاز و با رهنمودهای او پیش رفت و در نهایت با بازبینی نهایی و اعمال نهایی نظراتشان پایان یافت. کتاب شامل پنج بخش است:

1. تعامل انسان با خود،

2. تعامل انسان با هم نوعان،

3. تعامل مردم و نظام ی،

4. تعامل انسان با حیوان،

5. تعامل انسان با خلقت زیست محیطی.

تأملی در این عناوین و نگاهی به فهرست تفصیلی کتاب، نکته ی پیش گفته را تقویت می کند. اکثر مسائل مطرح در این کتاب به نوعی نگاه تمدنی را روشن می سازد آن هم در نگاهی وسیع که حتی شامل نگاه زیست محیطی هم می شود. این کتاب نقطه ی مقابل تفکر سکولار به دین را به نمایش می گذارد. آری، این کتاب مفاتیح الجنان تمدنی است.
اعمال و آداب ماه مبارک رمضان اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق . هر چهل صبح دعای عهد رو بخونه جز یاران زمان است. نام فایل: دعای عهد.mp3 حجم: 1.4 mb دعای عهد، منقول از کدام یک از ائمه اطهار(ع) است و چه ی بر وم حراست از آن در عصر غیبت تأکید کرده است؟ دعای عهد، منقول از صادق (ع) است. صادق (ع) نقل کرده اند: «هر که چهل صباح این عهد را بخواند از یاران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت از دنیا برود، خدا او را از ق. تسنیم / غلامعلی عکاشه در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه برای مردم همیشه این سئول مطرح است که چرا جراحان اینقدر پول می گیرند؟ اظهار داشت: ما جراحان یک حقوق داریم که در مقابل آن 6 ساعت کار می کنیم و بعد از آن جراح بعد از 6 ساعت کار بالغ بر 8 تا 9 ساعت نیز زمان فعال و مفید برای زندگی دارد که می تواند در خدمت خانواده اش باشد یا به خدمت بیشتر به بیمار اقدام کند و در این مواقع طبق همان تعرفه ای که ت برایش تعیین کرده کار اضافی می کند که در قبال آن کارانه دریافت می کند. 50 درصد درآمد جراح برای بیمارستان است رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: حال شاید مردم کمتر بدانند که 50 درصد کارانه و درآمد جراح به بیمارستان تعلق می گیرد و این دیگر اسم آن حقوق نیست بلکه کارانه است و یک جراح باید جان د تا بتواند این درآمد را ب کند و در قبال همه جراحی های که بیست سال برای آن تحصیل کرده است و باید تا چندین سال نیز پاسخگو باشد؛ در مجموعه خدمت پزشکی و جراحی در تمام دنیا گران است ولی مردم نباید تمام هزینه ها را بپردازند بلکه بیمه ها باید متقبل شوند که در ایران اینگونه نیست و این باعث مشکلات مردم است. تفاوت حقوق با کارانه عکاشه عنوان کرد: متاسفانه ...


ادامه خبر
تسنیم / غلامعلی عکاشه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه برای مردم همیشه این سئول مطرح است که چرا جراحان اینقدر پول می‌گیرند؟ اظهار داشت: ما جراحان یک حقوق داریم که در مقابل آن 6 ساعت کار می‌کنیم و بعد از آن جراح بعد از 6 ساعت کار بالغ بر 8 تا 9 ساعت نیز زمان فعال و مفید برای زندگی دارد که می‌تواند در خدمت خانواده اش باشد یا به خدمت بیشتر به بیمار اقدام کند و در این مواقع طبق همان تعرفه ای که ت برایش تعیین کرده کار اضافی می‌کند که در قبال آن کارانه دریافت می‌کند. 50 درصد درآمد جراح برای بیمارستان است رئیس سابق انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: حال شاید مردم کمتر بدانند که 50 درصد کارانه و درآمد جراح به بیمارستان تعلق می‌گیرد و این دیگر اسم آن حقوق نیست بلکه کارانه است و یک جراح باید جان د تا بتواند این درآمد را ب کند و در قبال همه جراحی‌های که بیست سال برای آن تحصیل کرده است و باید تا چندین سال نیز پاسخگو باشد؛ در مجموعه خدمت پزشکی و جراحی در تمام دنیا گران است ولی مردم نباید تمام هزینه‌ها را بپردازند بلکه بیمه‌ها باید متقبل شوند که در ایران اینگونه نیست و این باعث مشکلات مردم است. تفاوت حقوق با کارانه عکاشه عنوان کرد: متاسفانه ...


ادامه خبر با سلام و آرزوی قبول طاعات و عبادات در مفاتیح الجنان سه روز سیزدهم چهاردهم و پانزدهم ماه مبارک رمضان، خواندن دعای مجیر وارد شده است پیشنهاد می کنم حتما حتما حتما بخونید در مفاتیح نوشته شده اگر انسان به اندازه ی ریگ های بیابان هم گناه کرده باشه، این سه روز دعای مجیر بخونه گناهانش بخشیده میشه دعا می کنم برای همه ی مومنین و محبین اهل ب. اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان
1. سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد.
2. بهترین سحورها قاوت و ما است.
3. خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است.
4. استغفار در سحرگ. 15شعبان بخوان دعای فرج را دعــــــــــا اثــــــر دارد دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد بخوان دعای فرج را و عـافــیــت بـطـلـــب که روزگار بســـی فتنه زیر ســـر دارد بخوان دعای فرج را کـه یـوسـف زهــــــرا ز ی غیبت به ما نظـر دارد بخوان دعای فرج را به یاد خیمه ی سبز که آ ین گل سرخ از همه خبـــر دارد جنگ و زن جنگ و زن : از راه های مختلف می توان ارتباط معرفتی و عاطفی با زمان داشت، از جمله:
1ـ خواندن دعای ندبه در هر و اعیاد.
2ـ دعای عهد: در مفاتیح بعد از دعای ندبه دو دعای عهد ذکر شده، یکی مختصر و مستحب است بعد از هر صبح خوانده شود. بنام خدا حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم : إِنَّ أَبْوَابَ السَّمَاءِ تُفَتَّحُ فِی أَوَّلِ لَیْلَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ وَ لَا تُغْلَقُ إِلَى آخِرِ لَیْلَةٍ مِنْه‏ درهاى آسمان در اولین شب ماه رمضان گشوده مى ‏شود و تا آ ین شب آن بسته نخواهد شد. بحار الانوار(ط-بیروت) ج 93، ص همزمان با وارد شدن به مهمانی خدا،چه زیباست که با انجام اعمال شب اول ماه مبارک رمضان پاک و مطهر پا به این مهمانی بگذاریم اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان *بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است. *بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم. *بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد. *بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است. * در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد. * در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت. * دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود. * در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است. (مفاتیح الجنان/ 356 الی 358) اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان * سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد. *بهترین سحورها قاوت و ما است. *خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است. *استغفار در سحرگاهان باعث صلوات حق تعالی و ملائکه بر استغفارکننده می شود. *قرائت دعای «اللهم انی اسئلک من بهائک بِاَبْهاهُ و کل بهائک بَهِیٌّ... »در سحر های ماه مبارک رمضان * خواندن دعای پر فیض ابوحمزه ثمانی در سحر های ماه مبارک رمضان ((مفاتیح الجنان / 373 الی 376)) آداب افطار *در وقت افطار سوره ی قدر و دعای «اللّهم لک صُمْتُ و علی رِزْقِکَ اَفْطَرْتُ و علیک تَوَکَّلْتُ» قرائت شود. * مستحب است که افطار بعد از شام میل شود مگر آنکه ضعف بر روزه دار غلبه کرده و یا جمعی منتظر او باشند. * افطار با طعام پاکیزه ی از حرام و شبهات انجام گیرد. * افطار با مای حلال آغاز گردد که در این صورت ثواب او چهارصد برابر می شود. * افطار به آب رطب، شیر، حلوا، نبات و آب گرم خوب می باشد. *در لقمه ی اول قرائتِ«بسم الله الرحمن الرحیم یاواسع المغفرة اغفر لی» باعث آمرزش گناهان بنده می گردد. ((مفاتیح الجنان /360 الی 361)) تصاویر زیباسازی نایت اسکین اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است.
5. در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد.
6. در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت.
7. دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود.
8. در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است.
(مفاتیح الجنان/ 356 الی 358)
________________________________________ تصاویر زیباسازی نایت اسکین آداب افطار
1. در وقت افطار سوره ی قدر و دعای «اللّهم لک صُمْتُ و علی رِزْقِکَ اَفْطَرْتُ و علیک تَوَکَّلْتُ» قرائت شود.
2. مستحب است که افطار بعد از شام میل شود مگر آنکه ضعف بر روزه دار غلبه کرده و یا جمعی منتظر او باشند.
3. افطار با طعام پاکیزه ی از حرام و شبهات انجام گیرد.
4. افطار با مای حلال آغاز گردد که در این صورت ثواب او چهارصد برابر می شود.
5. افطار به آب رطب، شیر، حلوا، نبات و آب گرم خوب می باشد.
6. در لقمه ی اول قرائتِ«بسم الله الرحمن الرحیم یاواسع المغفرة اغفر لی» باعث آمرزش گناهان بنده می گردد.
((مفاتیح الجنان /360 الی 361))
________________________________________ تصاویر زیباسازی نایت اسکین اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان
1. سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد.
2. بهترین سحورها قاوت و ما است.
3. خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است.
4. استغفار در سحرگاهان باعث صلوات حق تعالی و ملائکه بر استغفارکننده می شود.
5. قرائت دعای «اللهم انی اسئلک من بهائک بِاَبْهاهُ و کل بهائک بَهِیٌّ... »در سحر های ماه مبارک رمضان
6. خواندن دعای پر فیض ابوحمزه ثمانی در سحر های ماه مبارک رمضان
((مفاتیح الجنان / 373 الی 376))
تصاویر زیباسازی نایت اسکین دعای آل یاسین
از ناحیه مقدسه حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه به محمد بن حمیری دعای با اهمیت و پر معنایی صادر شده است که به دعای آل یاسین مشهور است و در ابتداء دعاء حضرت فرموده اند که هر بخواهد به طرف خدا و آنگاه به ما اهل بیت توجه (و توسل) پیدا کند، این دعاء را بخواند و آن دعای شریف این است:
متن دعا در ادامه مطلب ... صادق ‏علیه السلام فرمود: پس از این، شبهه ‏ای شما را خواهد رسید، که بدون نشانه دیده شدنی و هدایت کننده ‏ای خواهید ماند و از آن نجات نمی‏یابد، مگر ی که دعای غریق را بخواند. راوی گوید: عرضه داشتم: دعای غریق چگونه است؟ فرمود: چنین بگوید: «یا اَللَّهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلی دِینِکَ»؛ ای خداون. مراسم دعای ندبه 1393.04.13 کاروان منتظران ظهور با سخنرانی حجت ال سید حمید میرباقری و دعای ندبه حاج مهدی سلحشور در تهران - مهدیه تهران به صورت صوتی آماده دریافت میباشد
برای دریافت به وب سایت نوای جمکران مراجعه کنید
اللهم عجل لولیک الفرج نوای جمکران دعای مُجیر
♥•٠·
خوندن دعای مُجیر برای شب و روز 13 و 14 و 15 ماه رمضان وارد شده (شرح در مفاتیح الجنان )
وقتی میگویی خدایا از آتش پناهم بده
یعنی از گناه دورم کن، من از گناه خسته شده ام…
برای تک تک گناه ها نیت کن و مجیر بخوان
پناهت میدهند سحر با باد می گفتم حدیث آرزومندی خطاب آمد که واثق شو به الطاف خداوندی اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان * سحری خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد. *بهترین غذاها برای سحری قاوت و ما است. *خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو و. این دعا ها در کتاب مفاتیح الجنان تحت عنوان دعای سریع الاجابة آمده است. 1. دعای توسل 2. دعای فرج 3. دعای اسم اعظم 4. دعای مقاتل بن سلیمان از سجاد(ع) 5. دعایی تحت عنوان سریع الاجابة: از موسی بن جعفر (ع) با این شروع که: «اللهم انی اطعتک فی احب الاشیاء الیک و ....» 6. دعایی از صادق (ع) که هر ی ده بار یا الله بگوید، به او گفته می شود، لبیک، حاجت تو چیست. ghadr[20patogh (1) ع هایی با موضوع شبهای قدر , شهادت علی (ع) از اکرم (ص)روایت شده است که فرمودند:((موسی عرض کرد:خدای من!نزدیک شدن به تو را خواهانم، فرمود: من از آن ی است که شب قدر بیدار شود.عرض کرد کخدای من رحمت تو را می خواهم، فرمود:رحمت من از آن ی است که در شب قدر به فقیر ها رحم کند،عرض کرد:خدای من!جواز عبور از صراط را خواهانم ،فرمود :آن برای ی است که در شب قدر صدقه ای بدهد،عرض کرد:خدای من!از درختان بهشتی می خواهم ، فرمود این مال ی است که در شب قدر سبحان الله بگوید،عرض کرد:خدای من! رضایت تو را می خواهم ، فرمود:رضایت من مال ی است که دو رکعت در شب قدر بخواند.))
المراقبات،ص۲۹۳ اعمال مشترکه قدر ۱-غسل.
۲-دو رکعت در هر رکعت بعد از حمد هفت مرتبه توحید بخواندوبعد از هفناد مرتبه((استغفرالله و اتوب الیه))بگوید.
۳-قرآن سر گرفتن طبق دستور مفاتیح الجنان.
۴-زیارت حسین(ع).
۵-احیاء این شبها.
۶-صد رکعت بخواند و افضل آنست که در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه توحید بخواند.
۷-بخواند:اللّهم انیّ امسیت لک عبداً دا ًا…مراجعه شود به مفاتیح الجنان . اعمال مخصوصه شب نوزدهم ۱-صد مرتبه بگوید:استغفرالله ربّی واتوب الیه.
۲-اللّهم العن قتله المومنین.
۳- بخواند دعاء :یا ذاالّذی کان که در مفاتیح الجنان آمده است.
۴- بخواند: اللّهم اجعل فیما تقضی وتقدّر…تا به آ که در مفاتیح الجنان آمده است. اعمال مخصوصه شب بیست ویکم ۱- بخواند دعای شب بیستو یکم را که در مفاتیح الجنان آمده است.
۲-بخواند دعای :اللّهم صلّ علی محمّد و ال محمّد …که در مفاتیح الجنان آمده است. اعمال مخصوصه شب بیست و سوم ۱-خواندن سوره عنکبوت و روم که حضرت صادق(ع)قسم یاد کرده که خواننده این دو سوره در این شب از اهل بهشت است.
۲-خواندن حم دخان
۳- خواندن سوره قدر هزار مرتبه
۴- تکرار کند در این شب بلکه در تمام این اوقات دعای :اللّهم کن لولیّک الحجّه بن الحسن …
۵-بخواند دعای :اللّهم امدد لی فی عمری، و اوسع لی فی رزقی …تا به آ که در مفاتیح الجنان آمده است.
۶-بخواند:اللّهم اجعل فیما تقضی و فیما تقدّر من الامرالمحتوم….تا به آ که در مفاتیح الجنان آمده است.
۷-بخواند :یا باطناًفی ظهوره… تا به آ که در مفاتیح الجنان آمده است.
۸-غیر از غسل اوّل شب نیز در آ شب غسل کند یکی از وظایف منتظران مهدی تداوم بر خواندن دعای غریق دعای غریق چیست؟ پاسخ: حضرت صادق(ع) خطاب به ابن سنان فرمودند:
«به زودی در شبهه ای خواهید افتاد و بدون نشانه ای نمایان و ی رهنما خواهید ماند. از این شبهه رهایی نیابد مگر آن که دعای غریق را بخواند.
عرض دعای غریق چگونه است؟
فرمود: می گویی: « یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلّب القلوب ثبّت قلبی علی دینک » .
در دوران غیبت عصر(ع) و در دورة انتظار ظهور حضرتش، آداب و اخلاقی برای پیروان اهل بیت(ع) در قرآن و روایات ترسیم شده است که آشنایی و انجام آنها، راه نجات و رمز عبور سالم از این بحران می باشد. "اللهم عجل لولیک الفرج" باسمه تعالی و بذکر ولیه صاحب ا مان علیه السلام اینجا بدون یاد شما کم می آوریم دست دعای رو به خدا کم می آوریم وقتی میان همهمه هامان تو نیستی تاثیر اشک و سوز صدا کم می آوریم اصلا تویی دعای مفاتیح عاشقان در هر قنوت بی تو دعا کم می آوریم یک شاخه معرفت صدقه گر به ما دهی آقا برای عشق تو جا کم می آوریم تنها دو سه قدم به تو مانده عزیز مصر اما هم.
1 آیا میدانید انتظار حضرت ولی عصر(عج) از شما هواداران و شیعیان عزیز چیست؟ یکی از شیعیان از چنین سوالی کرده اند و در پاسخ می فرمایند: "برای تعجیل در فرج زیاد دعا کنید زیرا همین دعا سبب فرج و گشایش برای خود شما خواهد بود" الغیبه/ص177 بخوان دعای فرج را،دعا اثر دارد دعا پرنده عشق است و بال و پر دارد بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد بخوان دعای فرج را و نا امید مباش بهشت پاک اجابت هزار در دارد بخوان دعای فرج را که صبح نزدیک است خدای را،شب یلدای غم سحر دارد بخوان دعای فرج را به شوق روز وصال مسافر دل ما،نیت سفر دارد بخوان دعای فرج را که یوسف زهرا ز غیبت به ما نظر دارد بخوان دعای فرج را که دست مهر خدا حجاب غیبت از آن روی ماه بردارد دعای ماه رجب از شبکه 3 لینک دعای ماه رجب از شبکه 3 بهترین دعای ماه رجب از شبکه 3 جالبترین دعای ماه رجب از شبکه 3 خاصترین دعای ماه رجب از شبکه 3 باح رین دعای ماه رجب از شبکه 3
ادامه مطلب مفاتیح صوتی باب النعیم مفاتیح صوتی باب النعیم ویژگی های ارائه شده در نسخه 2: ارائه کلیات مفاتیح الجنان به همراه ترجمه و صوت
امکان استفاده از صوت چندین مداح در ادعیه و زیارات معروفه
نمایش همزمان متن وترجمه
امکان شرکت در ختم ذکر آنلاین
جستجو در متن و ترجمه و عناوین فهرست
نمایش اطلاعات در دسته بندی های مجزا جهت دسترسی سریعتر
ارائه اعمال روزانه مطابق با تقویم قمری
امکان دریافت اطلاعیه ها و اخبار آنلاین
امکان درج یادآوری در مــتن بصورت نامحدود
امکان ایجاد فهرست شخصی از ادعیه و زیارات مورد نظر برای مفاتیح صوتی باب النعیم 2 اینجا کلیک کنید. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی در ماه مبارک مضان ماه رحمت و مغفرت اعمال زیادی از جانب خداون سفارش شده است که در اینجا به اختصار چند مورد را بیان میکنیم. 1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است.
5. در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد.
6. در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت.
7. دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود.
8. در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است. *برای مشاهده کامل تصویر تصویر را باز کنید* شیخ عباس قمی این دعا را در کتاب شریف "مفاتیح الجنان" نقل کرده است. یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ ترجمه و معنی فارسی دعای تحویل سال ای تغییر دهنده دل ها و دیده ها * ای مدبر شب و روز * ای گرداننده سال و ح ه. سلام ضمن تسلیت به مناسبت شب قدر ، ما را از ذعا فراموش نکنید یک را ار دیگر برای داشتن آرامش در زندگی دعا است در همه حال دعا کنید و بخواهید از خداوند هر آنچه که می خواهید به اینکه اجابت می شود یا نه فکر نکنید فقط دعا کنید دعا تجربه ای بی نظیر است دعا به انسان ارامش خاصی می دهد می توانید از دعاهای موجود در مفاتیح الجنان استفاده کنید مانند. دعای ماه رجب با صدای قهار بهترین دعای ماه رجب با صدای قهار جالبترین دعای ماه رجب با صدای قهار باح رین دعای ماه رجب با صدای قهار نازترین دعای ماه رجب با صدای قهار دعای ماه رجب با صدای قهار لینک دعای ماه رجب با صدای قهار
ادامه مطلب گلچین ادعیه و مناجات با صدای فرهمند آزاد : شامل 19 فایل صوتی: دعای عهد دعای ندبه دعای توسل دعای فرج دعای مصباح دعای الهی عظم البلاء دعای اللهم اصلح دعای سحر دعای نور دعای سریع الاجابه دعای روز عید غدیر دعای روز مباهله دعای سمات دعای جوشن صغیر دعای زمان غیبت زمان (عج) دعای امین الله دعای جامعه کبیره دعای آل یاسین دعای ائمه بقیع با حجم 224 مگابایت 1- دعای حفاظت از روح و مال از جن وانس
2- جهت حفظ اززن حامله 3- برای حفظ زراعت و کشاورزی 4- برای کودکی که بسیار گریه می کند 5- برای مال ومتاع 6- برای حفظ از احتلام 7-برای قوی شدن حافظه اطفال 8- دعای درماندگی 9- دعای ترس از 10- دعای خوف وترس 11-دعای کثیر البرکت 12-دعای محفوظی مجرب 13- دعای وج از خانه 14-دعای شفای مریض 15- دعای تب و درد وسردرد 16- دعای لر. نرم افزار پرطرفدار مفاتیح صوتی باب النعیم به نوعی برادر قرآن صوتی حبل المتین محسوب می شود، که مورد توجه کاربران دستگاه های آندرویدی واقع شده است. توی کشور عربستان، شیعه در اقلیت قرار گرفته و شهروند درجۀ دو به حساب می آید. شهروند درجه دو بودن از اول برایم دردناک بوده مخصوصا در کشورهای ی. می گویند شیعیان آنجا 2 میلیون نفرند. شاید کمی بیشتر باشد به خاطر تقیۀ بعضی از شیعیان. نمی دانم. یادم هست که در آن سرزمین وحی، دلم پر می زد برای دیدن یک شیعۀ عربستانی. چند تا مفاتیح و مهر کربلا و ت. ماه رمضان سال۶۵ بود. شب۱۹ یا ۲۱ ماه رمضان، صلیب تعدادی کتاب و مفاتیح آورد. بعد از مراسم دعای کمیل و خواندن دعای جوشن کبیر، کمی استراحت کردیم تا های صد رکعتی مخصوص آن شب ها را بخوانیم. عراقی ها از خواندن دعا خیلی وحشت داشتند و همیشه می گفتند که جنگ ما با شما به خاطر همین دعاهاست. آن شب به سرگرد شورشی خبر داده بودند که اسرا مراسم دارند. د. براساس آنچه در مفاتیح الجنان و روایات به آن اشاره شده دهم ذیحجه از شب‎های مبارک و احیاء و شب زنده داری در آنها مستحب است براسن اساس در شب عید قربان: 1- زیارت حسین(ع)،2- خواندن دعای 'یا دائِمَ الْفَضْلِ عَلیَ الْبَرِیَّةِ' که در شب هم وارد شده است سفارش شده است. 2. انتظار جهت گشایش در امور مؤمنان
دومین مرتبه انتظار ،انتظار برای رفع مشکات از جامعه ایمانی و آحاد مؤمنان و موحّدان است ؛مشکلاتی که از جهت مادّی و معنوی ،دینی و دنیایی مؤمنان را محاصره نمود وآنان را در نوعی سرگردانی و بی سامانی قرار داده است . حضرت سجّاد (ع)می فرماید : «زمانی که قائم ما قیام کند،خداوند آفت را از شیعیان ما بزداید و. بخوان دعای فرج را ، دعا اثر دارد دعا کبوتر عشق است وبال وپر دارد بخوان دعای فرج را، و عافیت بطلب که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد بخوان دعای فرج را و نا امید مباش بهشت پاک اجابت هزار در دارد بخوان دعای فرج را که صبح نزدیک است خدای را ، شب یلدای غم سحر دارد بخوان دعای فرج را به شوق روز وصال مسافر دل ما ، نیت سفر دارد بخوان دعای فرج را که دست مهر خدا حجاب غیبت از آن روی ماه بردارد کتاب مفاتیح الحیات اثر گوهر بار آیت الله جوادی آملی (مدظله عالی) که دربرگیرنده سیره عملی و نکات پرمغز سیره عملی اهل بیت است را می توان به عنوان یکی از کتاب های اصلی در کنار مفاتیح الجنان در کتابخانه مسجد قرار داد و یک شب خاص در هفته، صفحه ای از آن را قرائت و جماعت به تشریح آن بپردازد. منبع: http://masjedidea.ir/idea/detail/1068/%d9%85%d9%81%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%ad%20%d8%a. همانطور که انتظار می رفت، با پیشرفت تکنولوژی، کارایی تلفن های هوشمند نیز بسیار بیشتر شد و نقش آن ها در امور زیادی پر رنگ تر می شد. تلفن های هوشمند حتی فرهنگ کتاب خواندن را نیز تحت تاثیر قرار داده بودند. شاید با بوجود آمدن بازی ها و شبکه اجتماعی های مختلف آمار کتاب خواندن کاهش پیدا کرد، اما از طرفی پیشرفت تکنولوژی در تلفن های همراه باعث شد تا کتاب خواندن بسیار آسان تر از گذشته بشود. شما می توانید در هر کجا و در هر زمانی که هستید به خواندن کتاب مورد نظر خود بپردازید. نرم افزار کتابخانه های مختلفی برای دنیای اندروید وجود دارد که از بین آن ها می توان به کتابخانه ی دیجیتال قائمیه اشاره کرد که حاوی کتاب های مذهبی متفاوتی می باشد.
نرم افزار مفاتیح الجنان مبین موبایل نیز در واقع دیجیتال شده ی کتاب نفیس  مفاتیح الجنان می باشد که از امکانات متفاوتی بهره می برد. این نرم افزار در واقع خواندن کتاب مفاتیح الجنان را برای شما آسان تر می کند. نرم افزار مفاتیح الجنان صوتی باب النعیم نیز مشابه همین نرم افزار می باشد.
با مفاتیح الجنان مبین موبایل ، مفاتیح الجنان را همیشه با خود داشته باشید
مفاتیح الجنان مبین موبایل
 http://yazdapk.com/مفاتیح-الجنان-مبین-موبایل/ گلچین ادعیه : شامل 19 فایل صوتی: دعای مجیر (ارضی، سماواتی) اعمال شب و روز ماه مبارک رمضان دعای اللهم ادخل علی ... دعای اللهم هذا شهر رمضان دعای اول ماه رمضان دعای هنگام افطار دعای ابوحمزه ثمالی دعای افتتاح (ارضی، کریمی) دعای سحر دعای جوشن کبیر دعای یا علی و یا عظیم دعای شب عید فطر دعای ربنا (با صدای شجریان) دعای قرآن سر گرفتن (طاهری) مناجات با المومنین علی (ع) با حجم 310 مگابایت مدیر توزیع و فروش آثار آیت الله جوادی آملی، از فروش بالای کتاب «مفاتیح الحیاة» در نمایشگاه کتاب در چاپ 225 خبر داد. دعای توسل هفته اینده در منزل اقای برات الله نازپرور برگزار میشود ماشالله این هفته هم مانند قبل استقبال خوب بود که هم از دعا استفاده شد و هم از خوش و بش بعد از پذیرایی که بچه ها همدیگر را ملاقات میکنند و خوش میگذره جای همه عزیزان خالی به امید دیدار کانال دعای ماه رجب با صدای قهار عضو شدن در کانال دعای ماه رجب با صدای قهار بهترین کانال دعای ماه رجب با صدای قهار جالبترین کانال دعای ماه رجب با صدای قهار خاصترین کانال دعای ماه رجب با صدای قهار کاملترین کانال دعای ماه رجب با صدای قهار
ادامه مطلب مفاتیح الجنان مجموعه ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال است که از طرف ص و ائمه صادر شده و توسط شیخ عباس قمی جمع آوری شده است. این مجموعه از معتبرترین کتب و ادعیه گردآوری شده است. کتاب شامل چند قسمت می باشد: قرآن مجید، بخشی در آداب، مقدمات و تعقیبات ها و خواص ها و سوره، اعمال شب و روز و ایام هفته، مناجات ها (مناجات خمسه عشر سجاد) و مناجات علی ع در مسجد کوفه، دعاهای معروف چون سمات، کمیل، جوشن صغیر و کبیر، مکارم اخلاق و…، بخش زیارات، ،اعمال ماه های ی (از محرم تا ذیحجه الحرام) ، دعاهایی برای حل مشکلات معنوی و مادی، آداب عقیقه، استخاره و آداب آن، احکام و آداب مربوط به مردگان و... برای روی لینک زیر کلیک کنید:  مفاتیح الجنان در شبی که از هزار ماه بهتر است می توان ره صدساله را یک شبه پیمود و به درجات معنوی بالایی دست یافت. در این شبها اعمالی توصیه شده که برخی مشترک و برخی مخصوص هر شب است؛ خواندن سوره دخان، قرآن به سر گرفتن، خواندن دعای جوشن کبیر، خواندن دو رکعت برای سلامتی زمان (عج) و اعمال خاصه دیگری که در مفاتیح به تفسیر به آن اشاره شده است آیت الله حاج شیخ علی اکبر برهان : انسان باید عبادات مستحبی را در طول سال حداقل یک بار هم شده نوبر کند و (بچشد) مثل میوه ای که انسان هر سال نوبر می کند. وقتی که اول ماه می خوانی، مفاتیح را بردار و مناسبت ها و اعمال آن ماه را هم ببین و عمل کن. قرآن و مفاتیح نباید از کنار سجاده شما دور باشد. مقدسی باید متوسط باشد، این طور نباشد که اصلا تعقیبا.
زمان عجل الله تعالی فرجه شریف به یکی از دوستان خود که از آن حضرت پرسیده بود ، آقاجان ! قربانتان بشوم ،چرا بااینکه ما این همه دعای فرج را می خوانیم شما نمی آیید ، فرمودند: شما که دعای فرج نمی خوانید!شما دعای سلامتی من را می خوانید(یعنی اللهم کن لولیک الفرج) شما باید دعای (اللهی عظم البلا)را زیاد بخوانید.( زمان و سیدبن طاووس)
چطور با خدا حرف بزنیم... مناجات تا به حال فکر کردی که چطور میشه با خدا حرف زد؟ اصلا چه حرفهایی رو میشه به خدا گفت و چطور باید گفت؟ هرچه قدر هم که بلد باشیم خوب حرف بزنیم باز هم گاهی اوقات وقتی میخواهیم با خدا حرف بزنیم نمیدونیم چی باید بگیم. چه کلمات و جملات و واژه هایی را انتخاب کنیم تا هم حرف خودمون رو زده باشیم و برامون مفید باشه و هم اینکه خدا از این حرف زدن ما بیشتر خوشش بیاد. یکی از بهترین راههای حرف زدن با خدا خوندن دعاهایی است که از طرف اهل بیت (ع) برای ما گفته شده است. وقتی مناجات ها و دعاهایی که از طرف اهل بیت (ع) گفته شده رو میخونیم میتونیم مطمئن باشیم که بهترین ها رو با زیباترین جملات از خدا خواستیم. حتما شما هم تا به حال خوندن بعضی از این دعاها رو تجربه کردید. شما میتونید از مفاتیح بسیاری از دعاهای زیبا رو پیدا کنید. مثل دعای کمیل, دعای عرفه, دعای افتتاح و... تو این ماه رمضان که بهترین فرصت برای حرف زدن با خداست بیایم یاد بگیریم چطور با خدا حرف بزنیم این ماه رمضان که همه جا صحبت از مناجات و حرف زدن با خداست به نظرت چی بگیم بهتره تا تونسته باشیم بهترین جملات رو به خدا گفته باشیم؟ شاید تا به حال اسم ابو حمزه ثمالی رو شنیده باشید یا شاید هم تو مفاتیح این دعا رو دیده باشید که به اسم دعای ابوحمزه ثمالی معروفه. ابوحمزه ثمالی نام یکی از اصحاب و شاگردان سجاد (ع) بود که این دعا را از طرف سجاد(ع) روایت می کند. دعای ابوحمزه یکی از بهترین دعاهایی است که با خوندش می تونیم با بهترین جملات با خدا حرف بزنیم. تو این ماه رمضان که بهترین فرصت برای حرف زدن با خداست بیایم یاد بگیریم چطور با خدا حرف بزنیم. پس حتما خوندن دعای ابوحمزه رو امتحان کنید حتی شده بخش هایی کوتاهی از آن. *بخش هایی از دعای ابوحمزه ثمالی ستایش خدایى را که هرگاه براى حاجتى بخواهم او را ندا کنم و هر زمان بخواهم براى راز و نیاز بدون واسطه با او خلوت کنم و او حاجتم را برآورد... خدایا ما را به ذکرت مشغول کن، و از خشمت پناه ده، و از عذابت‏ نجات بخش، و از مواهبت روزى کن، و از فضلت بر ما انعام فرما، و زیارت خانه‏ات، و زیارت مرقد ت را روزى ما کن... و با گذشت بر من کرم فرما، و با ‏پوشى‏ات خطاهایم را بپوشان، و به کرم وجودت از توبیخم درگذر... خدایا من‏ که را دارم و چه ى بر من رحم مى‏کند، گریز از گناهانم به سوى کیست وقتى که عمرم سرآید... سریع الاستجابة ترین دعا جهت رسیدن به حاجت کدام است؟ پرسش سریع الاستجابة ترین دعا جهت رسیدن به حاجت کدام است؟ پاسخ اجمالی اگرچه دعاهای زیادی از ان معصوم (ع) نقل شده است که مورد اجابت واقع شده و سریع الاجابة هستند، که ذکر متن آنها در این جا مقدور نیست و فقط به ذکر اسامی چند مورد که دارای اهمیت خاص هستند اشاره می شود: 1. دعای توسل 2. دعای . کتاب مفاتیح الحیاة اثری دینی از آیت الله جوادی آملی است که برای تکمیل مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی نوشته شده است. مفاتیح الحیاة ۵ بخش دارد: بخش اول، تعامل انسان با خود می باشد. برخی فصل های این بخش: تفکر، یادگیری، حفظ تن، نظافت، خوردن، لباس، آراستگی، مسکن، مسافرت، خواب، تفریح، ورزش و... است. بخش دوم، تعامل انسان با همنوعان است که شامل فصل های خویشاوندان، مسلمانان، بیگانگان، مستضعفان، دشمنان، شهروندان و... است. بخش سوم، تعامل مردم و نظام ی است که شامل: نظام ، نظام اجتماعی، شهرداری، امور اقتصادی و... است. بخش چهارم کتاب مفاتیح الحیات، تعامل انسان با حیوان است که شامل نگهداری حیوان، بهره گیری از حیوان، حقوق حیوان، و... می باشد. بخش پنجم کتاب در مورد تعامل انسان با محیط زیست است که شامل محیط زیست، خاک، درختکاری، فضای سبز، باد و باران، دریاها، راه ها، مواد سوختی، گردشگری و... است. بخش خاتمه مفاتیح الحیات شامل کارها در روزهای ماه قمری، سنت ها و... است. در دعاها و مناجاتهای ی، دریایی از حقایق ناب عرفانی موج می زند که ما سعی کرده ایم در این نرم افزار گلچینی از بهترین و معتبرترین این دعاها و مناجاتها (متن عربی و فارسی) آورده شود.
دعای کمیل، دعای توسل، دعای فرج، حدیث شریف اء، دعای امین الله، زیارت عاشورا، زیارت وارث، دعای جوشن کبیر، دعای عهد، دعای ندبه، دعای مجیر، دعای افتتاح، دعای صباح، دعای سحر، دعای ابو حمزه ثمالی، دعای عرفه، مناجات المؤمنین، زیارت آل یس، زیارت جامعه، دعای سمات، دعای زمان(عج)، دعای مشمول، دعای توبه و ... در ادامه مطلب