دعای عکاشه در مفاتیح

به نقل از خبرگزاریها در مورد دعای عکاشه در مفاتیح :
  پروفسور بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در برنامه حالا خورشید گفت: دانشجویان ی را موظف می کنمسوره تکویر را با تفسیر الهی قمشه ای بخوانند و پژوهش کنند چون این سوره چکیده ای از علم زمین شناسی  است.پروفسور عکاشه اظهار کرد: اگر در تهران ز له 7 ریشتری بیاید حداقل 7 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند. ازقاریان کمترشناخته شده برای قرآن دوستان ایران مرحوم شیخ محمد عکاشه است که باید اورانیز از پدیدآورندگان و پیشگامان قرائت تنغیمی مصر بشمار آورد.ایشانرا نباید با عبدالعزیز عکاشه قاری معاصر که او هم ازقضا مرحوم شد خطا کرد بلکه تشابه اسمی ازمضاهات شهاب الدین عمرسهروردی وشهاب الدین یحیی بن حبش سهروردی است که برخی مبتدیان عرفان وادب آن دو را خلط میکنند.شیخ محمد عکاشه عمری طولانی کرده است یعنی متولد 1882 است ودر1982 میلادی به رحمت خدا رفته است با این حال او را کمترمیشناسند لیکن چرا؟بدان دلیل که وی با مسئولان رادیو مصر دچار مکافحه شد و تلاوات او را ممنوع النشر د ودیگرازرادیو ازاو چیزی پخش نشد.برای آشنایی شما با این قدیمی مصری که ازشاگردان شیخ احمد ندا بودندیازده تلاوت را تقدیم میکنیم: http://www.4shared.com/folder/g_fhn65s/__online بهرام عکاشه صبح امروز با حضور در برنامه "حالا خورشید " از وضعیت ز له در ایران از جمله تهران گفت. پدر علم ز له شناسی ایران درباره وقوع زمین لرزه های شدید در کشور توضیحاتی داد. اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. به.


  پروفسور بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در برنامه حالا خورشید گفت: دانشجویان ی را موظف می کنم سوره تکویر را با تفسیر الهی قمشه ای بخوانند و پژوهش کنند چون این سوره چکیده ای از علم زمین شناسی است.
پروفسور عکاشه اظهار کرد: اگر در تهران ز له 7 ریشتری بیاید حداقل 7 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند.
بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی در خصوص مفاهیم ز له شناسی صحبت کرد؛ اینکه قدرت ز له 7 ریشتری 32 برابر ز له 6 ریشتری است و ز له های بزرگ ریزش دیوارها معمولا خسارت جانی نخواهد داشت
شرح دعای عکّاشه :به سند معتبر روایت کرده اند که روزی اکرم(ص) در مسجد نشسته بودند که جبرئیل نازل شد و عرض کرد یا رسول الله(ص) حق تعالی تو را سلام می رساند و می فرماید : که این دعا را برای تو به هدیه فرستادم و هر این دعا را بخواند یا با خود همراه کند آنقدر به او ثواب عطا فرمایم که برابری کنند با ثواب همه فرشتگان و خدا جمیع گناهان او را ب. «بهرام عکاشه» پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در استودیوی فارس با اشاره به معماری در ایران باستان، به بررسی راه حل های انتقال پایتخت پرداخت. واکنش پدر علم ز له شناسی ایران به خبر احتمال وقوع ز له 7.5 ریشتری در تهران انتشار خبری مبنی بر احتمال وقوع ز له 7.5 ریشتری در تهران به نقل از مهدی زارع پزوهشگاه بین المللی ز له شناسی و ی ز له، موجب واکنش پدر علم ز له شناسی ایران، پروفسور عکاشه شد. پدر ز له شناسی ایران، پروفسور عکاشه در مصاحبه ای با ایلنا، ضمن اشاره به گسل شمال تهران و اینکه می گویند این گسل دائما ... نوشته واکنش پدر علم ز له شناسی ایران به خبر احتمال وقوع ز له 7.5 ریشتری در تهران اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. شرح دعای عکّاشه :
به سند معتبر روایت کرده اند که روزی اکرم(ص) در مسجد نشسته بودند که جبرئیل نازل شد و عرض کرد یا رسول الله(ص) حق تعالی تو را سلام می رساند و می فرماید : که این دعا را برای تو به هدیه فرستادم و هر این دعا را بخواند یا با خود همراه کند آنقدر به او ثواب عطا فرمایم که برابری کنند با ثواب همه فرشتگان و خدا جمیع گناهان او را ب. در مفاتیح الجنان نقل شده است هر چهل صبح دعای عهد را را بخواند از یاران دوازدهم شیعیان خواهد بود. دعای عهد یکی از دعاهای شیعیان دوازده ی است. در مفاتیح الجنان نقل شده است: «هر چهل صبح این دعا را را بخواند از یاران دوازدهم شیعیان خواهد بود و اگر پیش از ظهور بمیرد، خداوند او را از قبرش بیرون آورد (رجعت می کند) تا به خدمت وی درآید.» زمان فضیلت خواندن دعای عهد پس از صبح و قبل از طلوع آفتاب است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مفاتیح الحیاه نوشته آیت الله جوادی آملی مفاتیح الحیات مفاتیح الحیات کلید زندگی واقعی را به انسان می دهد «مفاتیح الحیاة» کت که در ابتدا نام «مفاتیح الجنان» شیخ عباس قمی را به یاد می آورد البته با تفاوتی که نویسنده ی مفاتیح الحیاة برشمرده است:

«یک وقت رابطه ی انسان با خدا در حدّ مناجات، دعا و این هاست، آن می شود مفاتیح الجنان. یک وقت سفر چهارم از اسفار اربعه را شما می خواهید بگویید [یعنی] که سیر سفر مِن الخلق إلی الخلق بالحق ما باید داشته باشیم، این می شود مفاتیح الحیات. این خیلی فرق است که انسان مناجات کند، دعا کند که می شود مفاتیح الجنان یک وقت است نه، در خلقت از دید الهی دارد می گذرد. این [یعنی] سفر چهارم که سیر مِن الخلق إلی الخلق بالحق [است]، با چراغ حق دارد حرکت می کند، در راه حق دارد حرکت می کند، از منظر خدا دارد حرکت می کند، خد ن است و دارد حرکت می کند.»

جرقه ی اولیه ی این طرح از حدود 5 سال قبل با فرمایش حضرت آیت الله «جوادی آملی» در خطبه های در مورد بهتر نگه داشتن محیط زندگی چه در طبیعت و چه در زندگی به عنوان یک شهروند زده شد و سپس با ارائه ی طرح تفصیلی و تکمیل آن، کار پژوهشی اثر زیر نظر ایشان آغاز و با رهنمودهای او پیش رفت و در نهایت با بازبینی نهایی و اعمال نهایی نظراتشان پایان یافت. کتاب شامل پنج بخش است:

1. تعامل انسان با خود،

2. تعامل انسان با هم نوعان،

3. تعامل مردم و نظام ی،

4. تعامل انسان با حیوان،

5. تعامل انسان با خلقت زیست محیطی.

تأملی در این عناوین و نگاهی به فهرست تفصیلی کتاب، نکته ی پیش گفته را تقویت می کند. اکثر مسائل مطرح در این کتاب به نوعی نگاه تمدنی را روشن می سازد آن هم در نگاهی وسیع که حتی شامل نگاه زیست محیطی هم می شود. این کتاب نقطه ی مقابل تفکر سکولار به دین را به نمایش می گذارد. آری، این کتاب مفاتیح الجنان تمدنی است.
http://uupload.ir/files/nzmc_%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1.jpg عکاشه پدر ز له شناسی ایران: " من قویا به این باور دارم که اگر ز له تهران رخ بدهد تعداد کشته ها میلیونی خواهد بود و تهران برای حداقل 10 سال تعطیل خواهد شد!" shabakekhorasan اعمال و آداب ماه مبارک رمضان اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق . سوره تکویر چکیده ای از علم زمین شناسی است/   پروفسور بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در برنامه حالا خورشید گفت: دانشجویان ی را موظف می کنم سوره تکویر را با تفسیر الهی قمشه ای بخوانند و پژوهش کنند چون این سوره چکیده ای از علم زمین شناسی است.پروفسور عکاشه اظهار کرد: اگر در تهران ز له 7 ریشتری بیاید حداقل 7 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند. دردوره لحنی که به اجبار برای شرکت در مسابقات کشوری اوقاف گذاشتند و زن ومرد را مختلط در این دوره شرکت دادند ـمن کلاس را در زمان خواندن ن ترک ـ آقای حنیفی مدرس لحن بود وحرفهای عجیب و باطل بسیاری در این کلاس زد که از جمله آنها این بود که خواندن ترتیل منشاوی فاقد نمره در مسابقات است ونمره ندارد زیرا عامیانه است والبته پیش از او لیائی تواشیح خوان مبتدی که الان در صداوسیما کار میکند نیز این ژاژخایی را کرده بود که البته بنده در جمع قاریان کاری به او که دیگر برای داوری به کرمانشاه نیاید.القصه دراینجا تحلیل ترتیل اعظم منشاوی توسط مرحوم عبدالعزیز عکاشه وحسن المعرب را برایتان قرار میدهم تا فرق تحلیل اساتید را با نما ها بفهمید.
http://www.4shared.com/video/qg7qbuqs/________ ?
  پروفسور بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در برنامه حالا خورشید گفت: دانشجویان ی را موظف می کنم سوره تکویر را با تفسیر الهی قمشه ای بخوانند و پژوهش کنند چون این سوره چکیده ای از علم زمین شناسی است.پروفسور عکاشه اظهار کرد: اگر در تهران ز له 7 ریشتری بیاید حداقل 7 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند.


  پروفسور بهرام عکاشه پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در برنامه حالا خورشید گفت: دانشجویان ی را موظف می کنمسوره تکویر را با تفسیر الهی قمشه ای بخوانند و پژوهش کنند چون این سوره چکیده ای از علم زمین شناسی  است.پروفسور عکاشه اظهار کرد: اگر در تهران ز له 7 ریشتری بیاید حداقل 7 میلیون نفر جان خود را از دست می دهند ایسنا نوشت: پدر علم ز له شناسی ایران گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید پایتخت را جابه جا کنیم. حتما باید کشته های ما میلیونی باشد تا باور کنید پایتخت باید جابه جا شود؟

عکاشه از سفر دوم خود به ایران و پس از حضور در محفل باشکوه انس با قرآن کریم در محضر ی گفت: من به خیلی از کشورها مسافرت کرده ام و هیچ کجا ندیده ام که ی این مقدار بنشیند و به قرآن گوش کند.
به ادامه مطلب مراجعه کنید اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان
1. سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد.
2. بهترین سحورها قاوت و ما است.
3. خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است.
4. استغفار در سحرگ. 15شعبان بخوان دعای فرج را دعــــــــــا اثــــــر دارد دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد بخوان دعای فرج را و عـافــیــت بـطـلـــب که روزگار بســـی فتنه زیر ســـر دارد بخوان دعای فرج را کـه یـوسـف زهــــــرا ز ی غیبت به ما نظـر دارد بخوان دعای فرج را به یاد خیمه ی سبز که آ ین گل سرخ از همه خبـــر دارد جنگ و زن جنگ و زن : از راه های مختلف می توان ارتباط معرفتی و عاطفی با زمان داشت، از جمله:
1ـ خواندن دعای ندبه در هر و اعیاد.
2ـ دعای عهد: در مفاتیح بعد از دعای ندبه دو دعای عهد ذکر شده، یکی مختصر و مستحب است بعد از هر صبح خوانده شود. بنام خدا حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم : إِنَّ أَبْوَابَ السَّمَاءِ تُفَتَّحُ فِی أَوَّلِ لَیْلَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ وَ لَا تُغْلَقُ إِلَى آخِرِ لَیْلَةٍ مِنْه‏ درهاى آسمان در اولین شب ماه رمضان گشوده مى ‏شود و تا آ ین شب آن بسته نخواهد شد. بحار الانوار(ط-بیروت) ج 93، ص همزمان با وارد شدن به مهمانی خدا،چه زیباست که با انجام اعمال شب اول ماه مبارک رمضان پاک و مطهر پا به این مهمانی بگذاریم اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان *بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است. *بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم. *بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد. *بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است. * در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد. * در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت. * دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود. * در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است. (مفاتیح الجنان/ 356 الی 358) اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان * سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد. *بهترین سحورها قاوت و ما است. *خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است. *استغفار در سحرگاهان باعث صلوات حق تعالی و ملائکه بر استغفارکننده می شود. *قرائت دعای «اللهم انی اسئلک من بهائک بِاَبْهاهُ و کل بهائک بَهِیٌّ... »در سحر های ماه مبارک رمضان * خواندن دعای پر فیض ابوحمزه ثمانی در سحر های ماه مبارک رمضان ((مفاتیح الجنان / 373 الی 376)) آداب افطار *در وقت افطار سوره ی قدر و دعای «اللّهم لک صُمْتُ و علی رِزْقِکَ اَفْطَرْتُ و علیک تَوَکَّلْتُ» قرائت شود. * مستحب است که افطار بعد از شام میل شود مگر آنکه ضعف بر روزه دار غلبه کرده و یا جمعی منتظر او باشند. * افطار با طعام پاکیزه ی از حرام و شبهات انجام گیرد. * افطار با مای حلال آغاز گردد که در این صورت ثواب او چهارصد برابر می شود. * افطار به آب رطب، شیر، حلوا، نبات و آب گرم خوب می باشد. *در لقمه ی اول قرائتِ«بسم الله الرحمن الرحیم یاواسع المغفرة اغفر لی» باعث آمرزش گناهان بنده می گردد. ((مفاتیح الجنان /360 الی 361)) تصاویر زیباسازی نایت اسکین اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است.
5. در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد.
6. در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت.
7. دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود.
8. در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است.
(مفاتیح الجنان/ 356 الی 358)
________________________________________ تصاویر زیباسازی نایت اسکین آداب افطار
1. در وقت افطار سوره ی قدر و دعای «اللّهم لک صُمْتُ و علی رِزْقِکَ اَفْطَرْتُ و علیک تَوَکَّلْتُ» قرائت شود.
2. مستحب است که افطار بعد از شام میل شود مگر آنکه ضعف بر روزه دار غلبه کرده و یا جمعی منتظر او باشند.
3. افطار با طعام پاکیزه ی از حرام و شبهات انجام گیرد.
4. افطار با مای حلال آغاز گردد که در این صورت ثواب او چهارصد برابر می شود.
5. افطار به آب رطب، شیر، حلوا، نبات و آب گرم خوب می باشد.
6. در لقمه ی اول قرائتِ«بسم الله الرحمن الرحیم یاواسع المغفرة اغفر لی» باعث آمرزش گناهان بنده می گردد.
((مفاتیح الجنان /360 الی 361))
________________________________________ تصاویر زیباسازی نایت اسکین اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان
1. سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد.
2. بهترین سحورها قاوت و ما است.
3. خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است.
4. استغفار در سحرگاهان باعث صلوات حق تعالی و ملائکه بر استغفارکننده می شود.
5. قرائت دعای «اللهم انی اسئلک من بهائک بِاَبْهاهُ و کل بهائک بَهِیٌّ... »در سحر های ماه مبارک رمضان
6. خواندن دعای پر فیض ابوحمزه ثمانی در سحر های ماه مبارک رمضان
((مفاتیح الجنان / 373 الی 376))
تصاویر زیباسازی نایت اسکین دعای آل یاسین
از ناحیه مقدسه حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه به محمد بن حمیری دعای با اهمیت و پر معنایی صادر شده است که به دعای آل یاسین مشهور است و در ابتداء دعاء حضرت فرموده اند که هر بخواهد به طرف خدا و آنگاه به ما اهل بیت توجه (و توسل) پیدا کند، این دعاء را بخواند و آن دعای شریف این است:
متن دعا در ادامه مطلب ... آمد رمضان و ه ست به لب هر لحظه مرا حسرت آبی ست به لب
با شوق لب تو ربنا می خوانم
هر بوسـه به پای تو دعای مستج ست به لب
اللهم عجل لولیک الفرج اعمال و آداب ماه مبارک رمضان اعمال مخصوص ماه مبارک رمضان
1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است.
5. در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد.
6. در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت.
7. دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود.
8. در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است.
(مفاتیح الجنان/ 356 الی 358)
________________________________________
آداب افطار
1. در وقت افطار سوره ی قدر و دعای «اللّهم لک صُمْتُ و علی رِزْقِکَ اَفْطَرْتُ و علیک تَوَکَّلْتُ» قرائت شود.
2. مستحب است که افطار بعد از شام میل شود مگر آنکه ضعف بر روزه دار غلبه کرده و یا جمعی منتظر او باشند.
3. افطار با طعام پاکیزه ی از حرام و شبهات انجام گیرد.
4. افطار با مای حلال آغاز گردد که در این صورت ثواب او چهارصد برابر می شود.
5. افطار به آب رطب، شیر، حلوا، نبات و آب گرم خوب می باشد.
6. در لقمه ی اول قرائتِ«بسم الله الرحمن الرحیم یاواسع المغفرة اغفر لی» باعث آمرزش گناهان بنده می گردد.
((مفاتیح الجنان /360 الی 361))
________________________________________
اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان
1. سحور خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد.
2. بهترین سحورها قاوت و ما است.
3. خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو وقت ثواب ی را دارد که در راه خدا به خون خود غلطیده است.
4. استغفار در سحرگاهان باعث صلوات حق تعالی و ملائکه بر استغفارکننده می شود.
5. قرائت دعای «اللهم انی اسئلک من بهائک بِاَبْهاهُ و کل بهائک بَهِیٌّ... »در سحر های ماه مبارک رمضان
6. خواندن دعای پر فیض ابوحمزه ثمانی در سحر های ماه مبارک رمضان دعای ماه رجب بهترین دعای ماه رجب خاصترین دعای ماه رجب جالبترین دعای ماه رجب زیباترین دعای ماه رجب بهترین دعای ماه رجب کاملترین دعای ماه رجب
ادامه مطلب

یک نفر دلش ش ته بود

توی ایستگاه استجابت دعا منتظر نشسته بود ...

منتظر ولی دعای او دیر کرده بود

او خبر نداشت که دعای کوچکش

در چهارراه آسمان پشت یک چراغ قرمز شلوغ گیر کرده بود

او نشست و باز هم نشست

روزها یکی یکی از کنار او گذشت

روی هیچ چیز و هیچ جا از دعای او اثر نبود

هیچ از م. شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان دعایی را نقل می کند که المؤمنین(ع) در لیلةالمبیت در پیشگاه خداوند خواندند. سحر با باد می گفتم حدیث آرزومندی خطاب آمد که واثق شو به الطاف خداوندی اعمال سحرگاهی در ماه مبارک رمضان * سحری خوردن و ترک ن آن اگر چه به یک دانه ما یا یک شربت آب باشد. *بهترین غذاها برای سحری قاوت و ما است. *خواندن سوره ی انا انزلنا در وقت خوردن سحری مستحب است. در روایت است که هر در وقت افطار و سحری خوردن این سوره را بخواند در م ن این دو و. متن کامل مفاتیح الجنان همراه با ترجمه فارسی، در قالب word و در 795 صفحه، قابل ویرایش. برای بسیاری از دوستان و محققین، متن کامل مفاتیح و ادعیه های آن بسیار مفید خواهد بود. به طوری که تمام دعاهای مفاتیح و تمامی مندرجات آن، با معنی کامل فارسی و روان و با فونت زیبای قرآن طه، در اختیار شماست...
یکی از وظایف منتظران مهدی تداوم بر خواندن دعای غریق دعای غریق چیست؟ پاسخ: حضرت صادق(ع) خطاب به ابن سنان فرمودند:
«به زودی در شبهه ای خواهید افتاد و بدون نشانه ای نمایان و ی رهنما خواهید ماند. از این شبهه رهایی نیابد مگر آن که دعای غریق را بخواند.
عرض دعای غریق چگونه است؟
فرمود: می گویی: « یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلّب القلوب ثبّت قلبی علی دینک » .
در دوران غیبت عصر(ع) و در دورة انتظار ظهور حضرتش، آداب و اخلاقی برای پیروان اهل بیت(ع) در قرآن و روایات ترسیم شده است که آشنایی و انجام آنها، راه نجات و رمز عبور سالم از این بحران می باشد. "اللهم عجل لولیک الفرج"

متن کامل مفاتیح الجنان همراه با ترجمه فارسی
متن-کامل-مفاتیح-الجنان-همراه-با-ترجمه-فارسی متن کامل مفاتیح الجنان همراه با ترجمه فارسی، در قالب word و در 795 صفحه، قابل ویرایش. برای بسیاری از دوستان و محققین، متن کامل مفاتیح و ادعیه های آن بسیار مفید خواهد بود. به طوری که تمام دعاهای مفاتیح و تمامی مندرجات آن، با معنی کامل فارسی و روان و با فونت زیبای قرآن طه، در اختیار شماست... فایل

باسمه تعالی و بذکر ولیه صاحب ا مان علیه السلام اینجا بدون یاد شما کم می آوریم دست دعای رو به خدا کم می آوریم وقتی میان همهمه هامان تو نیستی تاثیر اشک و سوز صدا کم می آوریم اصلا تویی دعای مفاتیح عاشقان در هر قنوت بی تو دعا کم می آوریم یک شاخه معرفت صدقه گر به ما دهی آقا برای عشق تو جا کم می آوریم تنها دو سه قدم به تو مانده عزیز مصر اما هم.
1 آیا میدانید انتظار حضرت ولی عصر(عج) از شما هواداران و شیعیان عزیز چیست؟ یکی از شیعیان از چنین سوالی کرده اند و در پاسخ می فرمایند: "برای تعجیل در فرج زیاد دعا کنید زیرا همین دعا سبب فرج و گشایش برای خود شما خواهد بود" الغیبه/ص177 بخوان دعای فرج را،دعا اثر دارد دعا پرنده عشق است و بال و پر دارد بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد بخوان دعای فرج را و نا امید مباش بهشت پاک اجابت هزار در دارد بخوان دعای فرج را که صبح نزدیک است خدای را،شب یلدای غم سحر دارد بخوان دعای فرج را به شوق روز وصال مسافر دل ما،نیت سفر دارد بخوان دعای فرج را که یوسف زهرا ز غیبت به ما نظر دارد بخوان دعای فرج را که دست مهر خدا حجاب غیبت از آن روی ماه بردارد دعای ماه رجب از شبکه 3 لینک دعای ماه رجب از شبکه 3 بهترین دعای ماه رجب از شبکه 3 جالبترین دعای ماه رجب از شبکه 3 خاصترین دعای ماه رجب از شبکه 3 باح رین دعای ماه رجب از شبکه 3
ادامه مطلب مفاتیح صوتی باب النعیم مفاتیح صوتی باب النعیم ویژگی های ارائه شده در نسخه 2: ارائه کلیات مفاتیح الجنان به همراه ترجمه و صوت
امکان استفاده از صوت چندین مداح در ادعیه و زیارات معروفه
نمایش همزمان متن وترجمه
امکان شرکت در ختم ذکر آنلاین
جستجو در متن و ترجمه و عناوین فهرست
نمایش اطلاعات در دسته بندی های مجزا جهت دسترسی سریعتر
ارائه اعمال روزانه مطابق با تقویم قمری
امکان دریافت اطلاعیه ها و اخبار آنلاین
امکان درج یادآوری در مــتن بصورت نامحدود
امکان ایجاد فهرست شخصی از ادعیه و زیارات مورد نظر برای مفاتیح صوتی باب النعیم 2 اینجا کلیک کنید. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی در ماه مبارک مضان ماه رحمت و مغفرت اعمال زیادی از جانب خداون سفارش شده است که در اینجا به اختصار چند مورد را بیان میکنیم. 1. بعد از هر فریضه قرائت دعای اللهم ارزقنی حج بیتک الحرام فی عامی... مستحب است.
2. بعد از هر فریضه، مستحب است خواندن دعای یاعلیُ یاعظیمُ یاغفورُ یارحیمُ انت الرَّبُّ العظیم.
3. بنا بر فرمایش حضرت ختمی مرتبت، هر دعای اللهم ادخل علی اهل القبور... را بعد از هر واجب بخواند حق تعالی گناهان او را می آمرزد.
4. بهترین اعمال شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان قرائت قرآن است.
5. در ماه مبارک رمضان هر سه روز یک ختم قرآن سنّت می باشد.
6. در این ماه دعا، صلوات، استغفار و لااله الا الله بسیار باید گفت.
7. دعاهای ماه مبارک رمضان و بخصوص هر شب دعای پرفیض افتتاح قرآئت شود.
8. در هر شب ماه رمضان خواندن دو رکعت با آد که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است، مستحب است. *برای مشاهده کامل تصویر تصویر را باز کنید* زندگی به سبک روح الله دخترانمان را چطور با حجاب آشنا کنیم؟ اعمال عرفه منتخبی از دعای عرفه سجاد علیه السلام برگزیده‎ای از دعای حسین علیه السلام در عرفه تأملی در دعای عرفه خارق العاده ای از جهان اهنگ,با موضوع یاری زمان دعاءهای روزانه حضرت فاطمه زهرا(س) معجزه های ریاضی و عددی در قرآن مسجد سلام ضمن تسلیت به مناسبت شب قدر ، ما را از ذعا فراموش نکنید یک را ار دیگر برای داشتن آرامش در زندگی دعا است در همه حال دعا کنید و بخواهید از خداوند هر آنچه که می خواهید به اینکه اجابت می شود یا نه فکر نکنید فقط دعا کنید دعا تجربه ای بی نظیر است دعا به انسان ارامش خاصی می دهد می توانید از دعاهای موجود در مفاتیح الجنان استفاده کنید مانند. نرم افزار مفاتیح الجنان نسخه سوم
نرم افزار جامع مفاتیح الجنان شامل متن کامل ادعیه، اعمال، زیارات، ملحقات و حاشیه مفاتیح الجنان (کتاب باقبات الصالحات) می باشد.
در این نسخه از نرم افزار که توسط شرکت مبین موبایل ارائه شده است ، علاوه بر رفع اشکالات و نواقص نسخه های قبلی امکان جستجوی کامل در کل فهرست و متون نیز اضافه شده است.

6mafatih-al-janan.jpg

ویژگی های نرم افزار مذهبی مفاتیح الجنان عبارتند از :

• نرم افزار با زبان برنامه نویسی java تهیه شده و قابل نصب بر روی انواع گوشی های موبایل است.
• عملکرد مستقل برنامه برای نمایش و تایپ زبان فارسی (پشتیبانی از زبان فارسی در تمام گوشی ها).
• پشتیبانی از صفحات لمسی.
• امکان بزرگنمایی (جهت استفاده در گوشی های با وضوح نمایی resolutionبالا) .
• تغییر اندازه قلم.
• ایجاد فهرست شخصی .
• امکان دسترسی سریع به ادعیه، اعمال و زیارات معروف.
• امکان استفاده از در فهرست ها ( محدود فهرست).
• سرعت بالا و حجم بسیار کم نرم افزار ( 2055 کیلوبایت).
• نمایش اعراب با رنگ متفاوت.
• امکان درج نشانی در فهرست و متن.
• نمایش شماره خطوط با امکان انتقال به خط مورد نظر .
• امکان عضویت به منظور اطلاع رسانی در مورد محصولات و نسخه های جدید.

جهت دریافت این نرم افزار می توانید از طریق زیر اقدام نمایید :

دریافت نسخه کامل نرم افزار مفاتیج الجنان نسخه 3 با حجم 2 mb
دریافت نسخه عربی این نرم افزار ویژه مخاطبان مسلط به زبان عربی با حجم 1.71 mb منبع : www.ashoora.ir معماهای دعا
1. کتاب شریف مفاتیح الجنان توسط چه ی و در چه سالی جمع آوری شده است؟
مفاتیح الجنان توسط خاتم المحدثین حاج شیخ عباس قمی(ره) در سال 1344 هـ.ق جمع آوری شده است.
2. نام 5 کتاب دعای معتبر شیعی چیست؟
کتب دعا که توسط علمای شیعه جمع آوری شده زیاد است که از جمله عبارتند از: مفاتیح الجنان، مصباح المتهجد، زاد المعاد، بلد الامین. 1- دعای حفاظت از روح و مال از جن وانس
2- جهت حفظ اززن حامله 3- برای حفظ زراعت و کشاورزی 4- برای کودکی که بسیار گریه می کند 5- برای مال ومتاع 6- برای حفظ از احتلام 7-برای قوی شدن حافظه اطفال 8- دعای درماندگی 9- دعای ترس از 10- دعای خوف وترس 11-دعای کثیر البرکت 12-دعای محفوظی مجرب 13- دعای وج از خانه 14-دعای شفای مریض 15- دعای تب و درد وسردرد 16- دعای لر. نرم افزار پرطرفدار مفاتیح صوتی باب النعیم به نوعی برادر قرآن صوتی حبل المتین محسوب می شود، که مورد توجه کاربران دستگاه های آندرویدی واقع شده است. مفاتیح صوتی باب النعیم 2 - اندروید مفاتیح صوتی باب النعیم مفاتیح صوتی باب النعیم
بارکد نرم افزار باب النعیم آندروید
بارکد باب النعیم آندروید 2  نسخه کامل آندروید افتخارات ب شده توسط این محصول: حائز رتبه دوم در بخش بهترین اثر مبلغ و مروج و معارف ی در چهارمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال - تهران مهرماه 89 ویژگی های ارائه شده در نسخه 2: ارائه کلیات مفاتیح الجنان به همراه ترجمه و صوت امکان استفاده از صوت چندین مداح در ادعیه و زیارات معروفه نمایش همزمان متن وترجمه امکان شرکت در ختم ذکر آنلاین جستجو در متن و ترجمه و عناوین فهرست نمایش اطلاعات در دسته بندی های مجزا جهت دسترسی سریعتر ارائه اعمال روزانه مطابق با تقویم قمری امکان دریافت اطلاعیه ها و اخبار آنلاین امکان درج یادآوری در مــتن بصورت نامحدود امکان ایجاد فهرست شخصی از ادعیه و زیارات مورد نظر منبع:mth-co.ir ماه رمضان سال۶۵ بود. شب۱۹ یا ۲۱ ماه رمضان، صلیب تعدادی کتاب و مفاتیح آورد. بعد از مراسم دعای کمیل و خواندن دعای جوشن کبیر، کمی استراحت کردیم تا های صد رکعتی مخصوص آن شب ها را بخوانیم. عراقی ها از خواندن دعا خیلی وحشت داشتند و همیشه می گفتند که جنگ ما با شما به خاطر همین دعاهاست. آن شب به سرگرد شورشی خبر داده بودند که اسرا مراسم دارند. د. 2. انتظار جهت گشایش در امور مؤمنان
دومین مرتبه انتظار ،انتظار برای رفع مشکات از جامعه ایمانی و آحاد مؤمنان و موحّدان است ؛مشکلاتی که از جهت مادّی و معنوی ،دینی و دنیایی مؤمنان را محاصره نمود وآنان را در نوعی سرگردانی و بی سامانی قرار داده است . حضرت سجّاد (ع)می فرماید : «زمانی که قائم ما قیام کند،خداوند آفت را از شیعیان ما بزداید و. براساس آنچه در مفاتیح الجنان و روایات به آن اشاره شده دهم ذیحجه از شب‎های مبارک و احیاء و شب زنده داری در آنها مستحب است براسن اساس در شب عید قربان: 1- زیارت حسین(ع)،2- خواندن دعای 'یا دائِمَ الْفَضْلِ عَلیَ الْبَرِیَّةِ' که در شب هم وارد شده است سفارش شده است.