دف ترکه بازی و سرکویری

به نقل از خبرگزاریها در مورد دف ترکه بازی و سرکویری : به ترکه میگن: یه موجود نام ببر
میگه: یخ!…
میگن یخ که موجود نیست؟!
میگه: چرا نیست؟! آخه همه جا نوشته: یخ موجود است!!! به ترکه میگن: خبر داری پسرت رکورد ش ته؟! ترکه میگه: ای خاک بر سرش . گفته باشم……من یه ریال هم خسارت نمیدم !!!!
قاضی: چرا دست کردی تو جیب این آقا
ترکه: جناب قاضی خیال جیب خودمه
قاضی: پس چرا پول هاش رو برداشتی
ترکه: یعنی. مالکیت ورثه نسبت به ترکه متوفی مستقر نمی شود مگر پس از ادای حقوق و دیونی که به ترکه میّت تعلق گرفته و مقصود از استقرار مالکیت وارثان، الحاق قطعی سهم هر وارث از ترک به دارایی او و انحلال شرکتی است که از مال وارثان و طلبکاران و موصی لهم تشکیل شده و به«ترک» تعبیر می شود. ادامه مطلب معنی مهر و موم ترکه چیست از لحاظ حقوقی، مهروموم ترکه عبارت است از اقدامی که توسط مراجع قضایی صورت می گیرد، تا ورثه از هرگونه استفاده و دخل و تصرف در ترکه ممنوع شوند و این امر به منظور حفظ و نگهداری از ترکه انجام می گیرد. مهروموم ترکه صرفا با درخواست هر یک از ورثه متوفی یا قانونی آنان، موصی له در صورتی که وصیت به جزء مشاع شده باشد، طلب. یکی از سرگرمی ها و های محلی و هنری در جعفرجن (چوپی) نام داشت. هنگام عروسی توانگران روستا، گرگعلی((گرگو مهتر)) را از خشت می آوردند و ساز و نقاره می نواخت. گرگعلی مرد قد بلند ی بود. در رشته هنری خود ی به تمام معنا بود. نام او به عنوان یک هنرمند در تاریخ جشن های دشت خشت تا همیشه پایدار خواهد ماند. نمایش ترکه بازی در سراسر دشت خشت و جعفرجن رسم. سهم ارث زن از اموال همسرش

ماده 913 قانون مدنی می گوید:
«هر یک از زوجین که زنده باشند فرض خود را می برد و این فرض عبارت است نصف ترکه برای زوج و ربع آن برای زوجه در صورتی که میت اولاد یا اولاد اولاد نداشته باشد و از ربع ترکه برای زوج و ثمن آن برای زوجه، در صورتی که میت اولاد یا اولاد اولاد داشته باشد، مابقی ترکه بر طبق مقررات بین سا. ترکه میاد تهرون میره هتل..صبح روز اول میره تو رستوران هتل صبحانه بخوره میبینه تابلو نوشته از ساعت ۷الی۱۱ صبحانه..از ساعت ۱۱الی ۵ ناهار و از ساعت ۵الی ۱۱ شب شام سرو میشود..پیش خودش میگه پس من کئ وقت کنم برم شهر رو ببینم؟ از یه نفر می پرسن:اگه گفتی خط وسط قرص برای چیه ؟ میگه برای اینکه وقتی تو گلوم گیر کردبا پیچ گوشتی بدم بره پایین یه ترک. افتخارم ترک بودنمه همه درباره ترکا جوک میگن)یه روز یه ترکه............( ومیخندن ولی اصلا به اینا توجه نمیکنن که:
یه روز یه ترکه لقب ملی رو گرفت(ستارخان)
یه روز یه ترکه اولین خلبان زن مسلمان شد(لیلا محمد اوا)
یه روز یه ترکه اولین مدرسه کرولال هارو تو ایران تاسیس کرد(جبار باغچه بان)
یه روز یه ترکه تو المپیک برای سالیان متمادی قویتر. جلد چهارم کتاب «ترکه های درخت آلبالو» اثر اکبر خلیلی تا حدود دو هفته دیگر منتشر می شود. جک های فوق العاده جالب
حتما تا ا بخونید :

- یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه
> عوض اینکه کاهوهای خوب را سوا کند ، همه ی کاهو های نامرغوب را سوا میکنه و می ه

- ازش می پرسند چرا اینکار را کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست
- مردم همه ی کاهوهای خوب را میبرند و این کاهوها روی دست او میمانند و من
- بخاطر . یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاش خوب اگه خوب ؛ بد اگه بد ، مرده دلای آدماش دست باید این ها رو کنه کی میتونه جز درد مارو چاره کنه یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه ترکه بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاش خوب اگه خوب ؛ بد اگه بد، مرده دلهای آدماش دست باید این ها رو کنه کی میتونه جز درد مارو چاره کنه ؟ یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما اگه با یه قزوینی افتادی تو کوچه بن بست سه راه داری :آب بشی بری تو زمین - دود بشی بری تو هوا - دستتو بزنی به دیوار و توکل کنی به خدا به رشتیه باsms خبر میدن که زنت داره میده اونم با sms جواب میده لعنت بر پدر و مادر ی که sms تکراری بده..... یه ترکه جلوی در مسجد برای ختم فامیلش ایستاده بود یکی میاد یک مشت ما بر میداره - ترکه میاد جلو میگه یه نفر مرده . اختصاصی از نیک فایل تحقیق در مورد خواندنی های جالب 41 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 42   تهیه کننده : حامد عطاراندبیر مربوطه : آقای عادلیدبیرستان زنده یاد صادقیکلاس 102فروردین 1385 لطیفه ------------------------------------ 2ضرب المثل ----------------------------- 13حکایت---------------------------------- 17کاری. می خواستن ترکه رو کنن، ازش می پرسن: آ ین حرفت رو بزن.
می گه: لعنت بر پدر و مادر اون ی که بزنه زیر چهار پایه! sms عاشقانه از طرف ترک: کاش مغز داشتم و مرگ مغزی می شدم و قلبم را به تو اهداء می ... ترکه خواب می بینه ماکارونی می خوره. صبح که بیدار می شه می بینه کش شلوارش نیست! از ترکه می پرسن اسم سعدی چیه میگه: ... میدون در اتوبان زندگی وقتی تابلوی . توقیف دادرسی در دعاوی تقسیم ترکه و مطالبه سهم الارث حسین قربانیان1 چکیده: در توقیف دادرسی، ممکن است فوت یا حجر یا زوال سمت یکی از اصحاب دعوا تأثیری در دادرسی نسبت به دیگران داشته باشد و در برخی موارد نیز هیچ گونه تأثیری بر سایرین نداشته باشد، در تقسیم ترکه به لحاظ اینکه عمل تقسیم مست م اعمال و اقداماتی است که جز با شرکت و طرفیت قرار . یه روز یه ترکه، یه اصفهانیه، یه قزوینیه، یه لره، یه مشهدی، یه شمالی، یه جنوبی ... اینو می دونید اینا کیا هستن ؟! جوک اصولا ما ایرانیها ملتی بذله گو و شوخ طبع هستیم .همین قدرت خندیدن و بخنده درآوردن دیگران دراثرگفتن جوک و داستانهای شادکننده خودیکی از خصوصیات مثبت ما ایرانیان شمرده میشود یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه و عوض اینکه کاهو های خوب رو سوا کنه همه ی کاهو های نا مرغوبو سوا میکنه. ازش میپرسن چرا این کار رو میکنی میگه:
صاحب سبزی فروشی پیر مرد فقیری هست که مردم همه ی کاهوهای خوب رو میبرند و این کاهو ها روی دست او میمونند و من به خاطر این که کمکی به او م این کارو میکنم. اما میخوام هم آبرویش محفوظ بماند و هم به گرفتن مال بلا عوض عادت نکند! اینها رو هم میشه خورد...
این ترکه ی نبود جز:
عارف بزرگ آیت الله سید علی قاضی طباطبایی تبریزی
برای شادی روحش صلوات مورد داشتیم مشدیه بهش شله نرسیده..........خود کشی کرده!!!!!!!!!!! * عربه نصفه شب زنگ میزنه به ترکه میگه:انتنی.ترکه میگه:انتنی ان باباته ان عموته ............ * یک زن انگلیسی میاد ایران . توی تا ی میشینه . عطرش خوشبو بوده راننده میگه: این چه عطریه؟ زنه میگه: نینا ریچی از رم . راننده می ه زنه میگه: این چه بوییه؟ راننده میگه: لوبیا چیتی از قم.... * از مشدی مُ. ... قسمت اصلی برنامه قبل از حضور در سالن آمفی تئاتر بود که پای حرفها و درددلهایش نشستیم. تا عمر او به دنیاست باید پای حرفهایش نشست و از تجاربش بهره برد و از بلاهایی که ناشران بر سر آثارش آوردند و بی مهری هایی که در حق رمان ترکه های درخت آلبالو د و توزیع آن را 23 سال عقب انداختند شنید. کتاب 3جلدی فتوا نیز ده سال است به سرنوشت ترکه ها دچار شده و بدون پرداخت حق نویسنده به صورت زیرزمینی به فروش می رسد. رمان ترکه ها هم فعلا نایاب شده و این قصه تا کی ادامه دارد الله اعلم! .... «یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا یَسْخَرْ قَوْمٌ مِّن قَوْمٍ عَسَى‏ أَن یَکُونُواْ خَیْراً مِّنْهُمْ وَلَا نِسَآءٌ مِّن نِّسَآءٍ عَسَى‏ أَن یَکُنَّ خَیْراً مِّنْهُنَّ وَلَا تَلْمِزُواْ أَنفُسَکُمْ وَلَا تَنَابَزُواْ بِالْأَلْقَابِ بِئْسَ الِاسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإِیمَنِ وَمَن لَّمْ یَتُبْ فَأُوْلَئِکَ هُمُ الظَّلِمُونَ‏»(11حجرات) یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه عوض اینکه کاهوهای خوب را سوا کنه ، همه ی کاهو های نامرغوب را سوا میکنه و می ه ازش می پرسند چرا اینکار را کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست. مردم همه ی کاهوهای خوب را میبرند و این کاهوها روی دست او میمانند. و من بخاطر اینکه کمکی به او م اینها را می م اینها را هم میشود خورد. این ترکه ی نبود جز عارف بزرگ آقا سید علی قاضی تبریزی رحمه الله 11ptgs.jpg ........................... یه روز یه ترکـــه میره جبهه بعد از یه مدت فرمانده میشه یه روز بهش می گن داداشت شهید شده افتاده سمت عراقی ها اجازه بده بریم بیاریمش .جواب میده کدوم داداشم؟ اینجا همه داداش من هستن اون ترکـــه تا آ ین نفس بود جنگید و به داداش های شهیدش ملحق شد. اون ترکـــه ی نبود جز مهدی باکری رحمه الله 2ha9od.jpg .......................... یه ترکه خواست کتاب بنویسه برای تالیف آن کتاب حدود چهل سال تحقیق و مطالعه کرد و بیش از ده هزار کتاب را تمام خواند و به حدود صد هزار کتاب، مراجعه مکرر داشت او برای یافتن منابع و کاوش در کتابخانه- های هند، ترکیه، ایران، عراق و ...، سفرهای متعدد انجام داد و بالا ه یک کتاب یازده جلدی نوشت . این ترکه ی نبود جز علامه امینی رحمه الله و آن کتاب نیز همان الغدیر بود 3kuukb.jpg ......................... یه روز یه ترکه در حال عبادت بوده عبادتش هنوز تمام نشده بود که یک حوری بهشتی با جامی در دست از سمت راست او می آید و جام بهشتی را تعارف میکند اما چون ترکه محو در مناجات بود به حوری اعتنا نمیکنه حوری از سمت چپ میآید ولی بازهم ترکه اعتنا نمیکنه و حواسش را جمع حقتعالی میکند تا اینکه حوری از نظر ناپدید میشه و ترکه بالا ه ذکر خدا را همانگونه که ش گفته بود کامل میکنه این ترکه ی نبود جز علامه طباطبایی رحمه الله 4ffgjb.jpg پ ن: در این مدت دوستان لطف های بیشماری نصیب حقیر د شاید خواست خدا بود دوباره آمدنم. ولی می دانم نا خواسته وناگهانی بود. الهی من خورشید بشم تو ماه بشی که تا قیامت ریختتو نبینم.
گشت ارشاد جلو ترکه رو میگیره دهنشو بو میکنه میگه : دهنت بو الکل میده خوردی ترکه میگه : شما صبح از خواب بلند میشی دهنت بو گوه میده یعنی !؟؟
جدیدترین شعر سعدی !
به جز قول لر که ویرانگرند بنی آدم اعضای یکدیگرندادامه مطلب برو به ترکه میگن: اردبیل چندماه هواش سرده؟ میگه: 14ماه! میگن: سال که 12ماهه! میگه: اینجا تا 2 ماه بعد از عید هم هوا سرده!! اگهی استخدام گشت ارشاد. . . . به تعدادى خانم زشت , عقده اى , عبوس , خواستگار ندیده , باابروى پاچه بزى , دماغ عقابى , صورت اصلاح نشده جهت گشت ارشاد نیازمندیم...!!! (ضمنآسبیل داران در اولویت هستند): ئ پیر زنه از مکه میاد تو ش سه تا شیش. و سوگند به اشرف مخلوقات! که نادانی و تفرقه انسان را به نابودی می کشاند! به نام یگانه آفریدگار هستی بخش! این روز ها... نه مدت هاست آزارم می دهد آنچه به بهانه شاد به بهای تفرقه در کام ایران ریخته می شود! چه بخواهید چه نخاهید من و امثال من کم نیستیم که هنوز برایمان ترک و لر و عرب فارس و کرد و... یعنی ایران و ایرانی! برای ما ترک ها و لر ها نه تن. یه روزی روزگاری/یه دشت بی نشون بود/یه دشت تشنه ای که/غریب و غرق خون بود/ تو دشت بی نشونه/که عرش آسمونه یه غنچه یاس تنها/گرفته باز بهونه/ شازده خانم نازی/که روی خاک نشسته/از ترس سنگ و ترکه/دوتا چ و بسته سرش به روی زانو/دستاشو برده بالا/میگه به نانجیبی/نزن جلوی بابا/بابام به روی نیزه/ببین که بازه چشماش اون می دونه که ترکه/چه سخته درد زخماش/. بازی آنلاین، بازیهای آنلاین، بازی فلش، بازی دخترانه، بازی کم حجم، بازی دخترانه آنلاین، بازی باربی، بازی آنلاین دخترانه، بازی آشپزی، بازی آرایشگری، بازی باربی آنلاینبازی آنلاین,بازیهای آنلاین,بازی فلش,بازی دخترانه,بازی کم حجم,بازی دخترانه آنلاین,بازی باربی,بازی آنلاین دخترانه,بازی آشپزی,بازی آرایشگری,بازی باربی آنلاین,بازی آن. اگر میت در زمان فوت بد ار باشد، تکلیف وراث چیست؟   قبل از دیدن تصاویر زیر به سایت های زیبای زیر نیز سری بزنید     www.takcarpet.        www.takcarpet.ir  روی یکی از سایت های بالا دیدن نمایید تا زیباترین و نفیس ترین کالا را جهت دکوراسیون خانه ببینید   بسیار اتفاق می‌افتد که با فوت فرد، خانواده او به علت ناآگاهی از قوانین یا به خاطر داغدار بودن، دچار مشکلاتی در آینده از قبیل مواجه شدن با طلبکاران او می‌شوند. این در حالی است که با رعایت نکاتی که در اینجا بیان می‌شود، می‌توان از بروز بسیاری از مشکلات آینده جلوگیری کرد. 1ـ وقتی فردی از دنیا می‌رود، باید بدهی ‌‌از ماترک وی (دارایی زمان فوت او‌ که به خاطر فوت از مالکیت وی خارج می‌شود) پرداخت شود. به عبارتی دیگر ترکه متوفی در اثر فوت به ورثه قانونی او منتقل می‌شود و حقوق طلبکاران از این باقیمانده تعلق می‌گیرد. 2ـ وقتی فرد فوت می‌کند، دیون و بدهی وی چه حال (دینی است که پرداختش مدت ندارد و می‌بایست فور‌ی پرداخت شود) و چه موجل (دینی است که پرداختش مدت دارد)‌ باید فوری پرداخت شوند. به طور مثال هرگاه شخصی به فردی یک میلیون بد ار باشد که باید یک سال دیگر پرداخت کند، ولی بد ار دو ماه بعد از دریافت فوت کند، طلبکار می‌تواند بعد از فوت طلب خود را از ترکه متوفی دریافت کند. 3ـ مطابق قانون، ورثه م م نیستند غیر از ترکه چیزی به بستانکاران بدهند و اگر ترکه برای ادای تمام دیون کافی باشد، ترکه م ن تمام بستانکاران به نسبت طلب آنها تقسیم می‌شود، مگر این‌که ورثه ترکه را بدون شرط و به صورت مطلق قبول کرده باشند که در این صورت مسئول خواهند بود. 4ـ در صورت تعدد وراث رد ترکه توسط هر کدام از آنها ممکن خواهد بود، در این صورت وارثی که ترکه را رد می‌کند، این امر را باید کتبی یا شفاهی در مدت یک ماه از تاریخ اطلاع وارث به فوت مورث به دادگاه اعلام کند، در غیر این صورت این امر در حکم قبول ترکه می‌باشد، اما نکته‌ای که باید بدان توجه کرد، این است که در این مورد هر یک از وراث، مسئول ادای تمام دیون متوفی به نسبت سهم خود خواهند بود و م م نیستند چیزی غیر از ترکه به طلبکاران بدهند. 5ـ‌ قبول ترکه توسط وراث ممکن است همان‌طور که گفته شد مطابق صورت تحریر ترکه (منظور تعیین مقدار ترکه و دیون متوفی است) صورت بگیرد یا به صورت مطلق، اما ورثه می‌تواند ترکه را واگذار یا رد کند که به بستانکاران متوفی داده شود، در این صورت هرگاه چیزی از ترکه بماند، به وارث متوفی داده می‌شود و نیز ورثه می‌توانند تصفیه ترکه را از دادگاه بخواهند که در این صورت بعد از تسویه باقیمانده ترکه بین وارث تقسیم خواهد شد و اگر ترکه برای بدهی متوفی کافی نبود، از ورثه متوفی چیزی گرفته نمی‌شود.6ـ اثر رد ترکه علاوه بر مسئولیت نداشتن نسبت به دیون متوفی، این است که چنین وارثی به علت رد ترکه حق اعتراض به عملیات وارثی که ترکه را قبول کرده است، نخواهد داشت، اما در صورتی که از پس از تسویه ترکه، چیزی از ترکه باقی بماند، می‌تواند سهم‌الارث خود را دریافت کند، چون وی با رد ترکه حق خود در تسویه ترکه را سلب کرده است و این به معنای اعراض از سهم‌الارث نبوده و حق قانونی و قهری آنهاست که سهم‌الارث به آنان داده شود. 7ـ مطابق قانون مالکیت، ورثه نسبت به ترکه متوفی محقق نمی‌شود، مگر پس از ادای حقوق و دیونی که بر ترکه متوفی تعلق گرفته است. بنابراین معاملات ورثه زمانی صحیح تلقی می‌شود که دیون متوفی تادیه شده باشد، در غیر این صورت آن معاملات صحیح نبوده و طلبکاران می‌توانند آن را برهم بزنند. 8ـ وقتی شخصی فوت می‌کند، حقوق و دیونی که به ترکه میت تعلق می‌گیرد و باید قبل از تقسیم آن ادا شود، از قرار ذیل می‌باشد: ـ ابتدا باید هزینه کفن و دفن و دیگر هزینه‌های ضروری از قبیل هزینه حفظ و اداره ترکه از ترکه داده شود. در برداشتن وجه نقد یا فروش قسمتی از ترکه که برای هزینه کفن و دفن متوفی لازم است، اجازه تمام ورثه و اشخاص ذی‌نفع در ترکه لازم نیست. ـ دیون و واجبات مالی متوفی (طلب طلبکار یا طلبکاران باید پرداخت شود) ـ وصایای میت تا ثلث ترکه بدون اجازه ورثه و زیاده بر ثلث با اجازه آنها، بنابراین زمانی نوبت به اجرای وصیت می‌رسد که دو مورد اول انجام شده باشد. 9ـ در صورت عدم رعایت ترتیب فوق و تقسیم ترکه قبل از ادای دیون توسط وراث، باید بگوییم که، وجود دین ادا نشده در ترکه باعث بطلان تقسیم نمی‌شود و مسئولیت وارث جانشین مورث خود می‌شود. به عبارتی دیگر طلبکار می‌بایستی به هر یک از وراث به نسبت سهم او رجوع کند. 10ـ در هنگام تقسیم، دیونی که دارای حق تقدم می‌باشند، زودتر پرداخت می‌شوند. بنابراین بستانکاران زیر هر یک به ترتیب ذیل حق تقدم بر دیگران دارند: طبقه اول ـ حقوق خدمه خانه برای مدت سال آ قبل از فوت. ـ حقوق خدمتگزاران محل کار متوفی برای مدت شش ماه قبل از فوت. ـ دستمزد کارگران روزمزد یا هفتگی، برای مدت سه ماه قبل از فوت طبقه دوم ـ طلب اشخاصی که متوفی ولی یا قیم آنها بوده است، مشروط به این‌که موت در دوره قیمومت یا ولایت و یا در ظرف یک سال بعد از آن واقع شده باشد. طبقه سوم ـ طلب پزشک یا دارو فروش طبقه چهارم ـ نفقه زن ـ مهریه زن
فردا چهاردهم بهمن ماه مصادف است با تولد علی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و آقای گل فوتبال جهان. تصویر علی 47 ساله شد / از جوان ترکه ای دهه هفتاد تا مولتی میلیاردر دهه نود +تصاویر ادامه مطلب گاهی اتفاق می افتد که خانواده ای که به تازگی یکی از اعضای خود را از دست داده اند، با افرادی مواجه می شوند که ادعا می کنند فرد متوفی قبل از فوت خود، به آنها بدهی داشته است و این موضوع ممکن است مشکلاتی را برای بازماندگان ایجاد کند. برای جلوگیری از وقوع چنین مسایلی، توجه به نکاتی ضروری به نظر می رسد.

هنگامی که فردی از دنیا می رود، . یه روز یه ترکه…
یه روزی یه عربه…
یه روزی یه قزوینیه… یه روزی یه آبادانیه…
یه روزی یه اصفهانیه…
یه روزی یه شمالیه…
یه روزی یه ه… مثل مرد جلو دشمـــــن وایسادن تا ـی نگـاه چپ به خاکــــــ و نامـوسمون نکنه لــــره………..بروجردی بود ترکــــه……… مهدی باکری بود
عربــــــه……… علی هاشمی بود
قــــــزوینیه…… عباس بابایی بود
آبادانیـــــه……. طاهری بود
اصفهانیـــــــه….. ابراهیم همت بود شمالیه……. شیرودی بود ه…… عباس دوران بود مشهدیه …….کاوه بود مرد واقـــــعی اینا بودن ♡شادی روح همه مردای بـی ادعــای وطنـمون صلـواتــــــــ♡ ترکه های درخت آلبالو/ نوشته: اکبر خلیلی/ برگرفته از نقد ملی اداره کل کتابخانه-های عمومی گیلان/ زمان:پنج شنبه مورخ 13/09/1393
معرفی نویسنده:
اکبر خلیلی سال 1325 در خیابان 17 شهریور تهران متولد شده است. وی در سال های دفاع مقدس به عنوان خبرنگار رو مه های و کیهان فعال بوده و هم اکنون از اعضای انجمن رو مه نگاران مسلمان است. از میان آثار اکبر خلیلی، رمان "ترکه های درخت آلبالو" و داستان " برای من آمد"برنده چندین جایزه شده اند. اولین اثرش به نام "گام به گام با انقلاب" به صورت پاورقی در همین رو مه چاپ شده است. این متن به عنوان کتاب مرجع تاریخ انقلاب ی شناخته می شود. اولین رمان جنگی او "ترکه های درخت آلبالو" (1369)همزمان با رمان "چرا یکی شاهزاده می شود" منتشر شده است. آثار دیگر وی عبارتند از: "هفده به علاوه سه" (1361) (مجموعه داستان انقلاب)، "کارون پر از کلاه" (1371) (مجموعه داستان جنگ)، "کعبه" (سفرنامه حج)، "شما نمی توانید ببینید" (1380) (مجموعه داستان کوتاه)، "نون تافتون" (مجموعه داستان کوتاه)، "سفر به سرزمین سدر و زیتون" ( سفرنامه لبنان)، "ده سال مصاحبت با حاج حبیب اله عسگر اولادی مسلمان" (مصاحبه ده ساله)، رمان "چرا یکی شاهزاده می شود؟" (1369)، رمان "پوتینهای پاسبان علی"و گزیده ادبیات معاصر(1379). برداشت از: http://www.booki.ir امروز دیدمت ... بعد اون انفجر ب... گفتی که نمیخوای با من باشی چون حرفم رو باور نداری چون اگه برگردی هم منو اذیت میکنی هم خودت رو.. من حاضرم به خاطر تو هر کاری م ... کاش فقط یه فرصت بدی که ببنینی جز ارامشت هیچی نمیخوام... دلم داره می ترکه از حرف های نگفته... یاردبستـــانی من ، با من و همـــــــراه منی چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
دشت بی فرهنگی ما، هرزه تموم علفاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دلای آدماش
دست باید این، ها رو کنه
کی می تونه جز ، درد ما رو چاره کنه؟
یار دبستانی من، با من و همراه م. یه ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗــــﺮﮐﻪ :
.
.
.
.
.
.
.
.
ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ 7 ﺯﺑﺎﻧﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﺩﺍﺷﺘﻪ (ﺭﺑﻊ
ﺭﺷﯿﺪﯼ)
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗـــﺮﮐﻪ ﺑﻨﯿﺎﻥﮔﺬﺍﺭ ﻣﻨﻄﻖ ﻓﺎﺯﯼ ﻭ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ
ﺑﺮﮐﻠﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﻟﯿﻔﺮﻧﯿﺎ ﺷﺪ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ
ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻗﻠﺐ ﺑﺎﺯ ﺷﺪ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻋﻤﻞ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﮐﻠﯿﻪ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﭘﺮ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﯾﻬﺎﯼ
ﺍﻟﻤﭙﯿﮏ ﺷﺪ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺑﺰﺭﮒﺗﺮﻳﻦ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪﻩ ﻭ ﺻﺎﺩﺭﻛﻨﻨﺪﻩ ﻓﺮﺵ
ﺩﺳﺘﺒـﺎﻓﺖ ﻛﺸﻮﺭ ﺷﺪ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﯾﻪ ﺑﻮﺋﯿﻨﮓ ۷۲۷ ﺑﺪﻭﻥ ﭼﺮﺥ ﺩﻣﺎﻏﻪ ﺭﻭ ﺑﻪ
ﺳﻼﻣﺖ ﻓﺮﻭﺩ ﺁﻭﺭﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺗﻮ ﺳﺮﻣﺎﯼ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ، ﻟﺒﺎﺳﺎﺷﻮ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ
ﻧﺠﺎﺕ ﺟﺎﻥ ﺳﺮﻧﺸﯿﻨﺎﻥ ﯾﮏ ﻗﻄﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﻭﺭﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ
ﮐﺮ ﻭ ﻻﻝ ﻫﺎ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭﯼ ﮐﺮﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺷﻬﺮﯾﺎﺭ ﺑﻮﺩ ... یه روز یه ترکه پروین اعتصامی بود... ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺳﺘﺎﺭ ﺧﺎﻥ ﺑﻮﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺑﺎﻗﺮ ﺧﺎﻥ ﺑﻮﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﻣﺮﺩ ﺑﻮﺩ ...
ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺗﺮﮐﻪ ﺑﺎ ﻏﻴﺮﺕ ﺑﻮﺩ ...
.
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﻫﻤﻪ ﺗـــرک هــا..... [ عصرایران؛ احسان محمدی - « یک روز دیر برگشتم خانه. غروب بود. دیدم پدربزرگم توی کوچه قدم می زند. نگران من بود. مرا که دید، دستم را گرفت برد توی اتاق. هیچ هم نگفت. گفت بنشین. نشستم. از زیر تختخوابش دو ترکه انار در آورد. نشست روبرویم. گفت کجا بودی؟ چرا دیر کردی و خبر ندادی؟ بعد آرام جوراب هایش را در آورد. ترکه ها را دستش گرفت و خودش را فلک کرد. سخت خودش را زد. من خیلی دوستش داشتم.شروع به گریه که ول کن... دیگر یادم نیست چی شد. صبح که بیدار شدم دیدم توی رختخواب بغلش هستم. بهش گفتم من دیر آمده بودم، تو چرا خودت را زدی؟ پیرمرد زد زیر گریه و بغلم کرد و ماچم کرد که ببخشید. من هاج و واج مانده بودم. گفت فکر اگر ترا بزنم پای تو می سوزد، دل من. دل سوختن صدبار بدتر است. خودم را زدم که دل تو بسوزد.» این خاطره "همایون صنعتی" از پدربزرگی است که حق ی بر گردنش داشته. بنیانگذار موسسه انتشارات فرانکلین، شرکت سهامی افست، کاغذسازی پارس و دهها کار و شغل و صنعت دیگر که هرگز نرفت اما زندگی بسیاری را تحت تاثیر قرار داد. در ذهن هر کدام از ما ممکن است یک پدربزرگ، مادر بزرگ یا حتی پدر و مادر و معلمی باشد که رفتاری از این دست داشته. یعنی کاری کرده یا حرفی زده که اثرش عمیق تر از هزار کتاب و مکتب و مدرسه است. گاهی فکر می کنم ریتم زندگی در نسل جدید آنقدر سریع شده که کمتر فرصت می کنیم برای بچه هایمان تجربه ای از این دست به یادگار بگذاریم که سال ها بعد با خودش آن را مرور کند و........... نام: رها پرسش: ب .پدر من فوت شده است و ایشان قبلا همسری داشتند که بعد از طلاق مهریه او پرداخت نشده است.می خواستم بدانم که مهریه مادرم و همسر سابق پدرم چگونه و به چه میزانی از اموال پدرم داده می شود. پاسخ: دوست عزیز پس از فوت شوهر دعوی باید به طرفیت ورثه متوفی که ترکه (اموال به جا مانده از متوفی) را پذیرفته اند، در دادگاه طرح و اقامه شود.ا. یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه ، عوضِ اینکه کاهوهای خوب رو سوا کنه ، همه ی کاهو های نامرغوب رو سوا میکنه و می ه ! ازش می پرسن چرا اینکار رو کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست،مردم همه ی کاهوهای خوبش رو میبرن و این کاهوها روی دست اون می مونه و من بخاطر اینکه کمکی به او م اینا رو می م ، اینا رو هم میشه خورد . این ترکه ی نبود جز عارف بزرگ آقا سید علی قاضی تبریزی (ره) عارفی که ۳۰ سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله مریدی به او گفت : چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم ، جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست! روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم : حجره من چه؟ گفتند: مال شما نسوخته… گفتم: الحمدلله… معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک! آن الحمدلله ازسر خودخواهی بود نه خداخواهی . . . چه قدر از این الحمدلله ها گفتیم و فکر کردیم شاکریم الحمدلله گویان امروز رو هم از نیمه رد کردیم.
بعد از ظهر روز ۲۲بهمن همگی تون بخیر...
..
..
...


دوستان خوندن مطلب زیر ؛ به نظرم ارزش داره!


...... یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه
> عوض اینکه کاهوهای خوب را سوا کند ، همه ی کاهو های نامرغوب را سوا میکنه و
> می ه
> ازش می پرسند چرا اینکار را کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست
> مردم همه ی کاهوهای خوب را میبرند و این کاهوها روی دست او میمانند و من
> بخاطر اینکه کمکی به او م اینها را می م
> اینها را هم میشود خورد
> این ترکه ی نبود جز عارف بزرگ آقا سید علی قاضی تبریزی (ره)
عارفی که 30 سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله.
مریدی به او گفت: چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم.
جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست!
روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم: حجره من چه؟
گفتند: مال شما نسوخته...
گفتم: الحمدلله...
معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک!
آن الحمدلله ازسر خودخواهی بود نه خداخواهی.
چه قدر از این الحمدلله ها گفتیم و فکر کردیم شاکریم ...


___ پی نوشت:متن فوق رو عینا از واتس آپ کپی پیست . اینجا صرفا محتوای متن برا من مهم بود و دیگه پیگیری صحت وسقم مطلب با خود دوستان !
یاردبستـانی من ، با من و همـراه منی ************** یاردبستــانی من ، با من و همــــراه منی چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
دشت بی فرهنگی ما، هرزه تموم علفاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دلای آدماش
دست باید این، ها رو کنه
کی می تونه جز ، درد ما رو چاره کنه؟
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
دشت بی فرهنگی ما، هرزه تموم علف هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دلای آدماش
دست باید این، ها رو کنه
کی می تونه جز ، درد ما رو چاره کن؟
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم ، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما ************** محمـد محمـودی هــرنـدی خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هـرند ) [email protected] 5536 216 0913 سایت یوفا برترین خط دفاع با شگاه های اروپا را معرفی نمود که به شرح زیر است: 1-- المپیا (یونان)

بازی: 20 بازی

گل خورده: 6 گل

میانگین گل خورده: هر 300 دقیقه یک گل

2- لوسیتانوس (آندورا)

بازی: 10 بازی

گل خورده: 4 گل

میانگین گل خورده: هر 225 دقیقه یک گل

3- شریف مولداوی

بازی: 19 بازی

گل خورده: 9 گل

میانگین گل خورده: هر 190 دقیقه یک گل

4- بایرن مونیخ

بازی: 16 بازی

گل خورده: 8 گل خورده

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل

5- رم (ایتالیا)

بازی: 20 بازی

گل: 10 گل

میانگین گل: هر 180 دقیقه یک گل

6- آرارات (ارمنستان)

بازی: 14 بازی

گل خورده: 7 گل

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل » شاعر : منصور تهرانی
» آهنگ ساز : منصور تهرانی
» تنظیم : محمد شمس
» البوم : فتنه چکمه پوش
» خواننده : فریدون فروغی

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علف هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دل های آدماش
دست باید این ها رو کنه
کی می تونه جز درد ما رو چاره کن

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علف هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دل های آدماش
دست باید این ها رو کنه
کی می تونه جز درد ما رو چاره کن

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما
با


دستم را بگیر!
همین دست برایت ترانه های عاشقانه نوشته،
همین دست سوخته در حسرتِ لمس دست های تو،
همین دست پاک کرده اشک هایی را...
که در نبودت به گونه دویدند...

این دست بوی ترکه های کلاس سوم را می دهد هنوز،
این دست کابل خورده تا یاد بگیرد بنویسد:
...
این دست پینه بسته از نوشتن مداومِ نامت...

دستم را بگیر
. سلام به همه ی دوستان عزیز چند وقت نبودم چون داشتم روی داستان بازی سرزمین لولو ها کار می الان دارم با کمک چندتا از دوستام بازی ای می سازیم به نام سرزمین لولو ها نام استودی هات فلش نام دارد شاید دیگه وقت نکنم مثل قبل زود به زود مطلب بذارم راستی بازی رو با موتور بازی سازی unity می سازیم راستی به چند نفر هم نیاز داریم توی بخش طراحی گرافیکی ب. دنده عقب رفتن ناشیانه یک کامیون باعث وقوع اتفاق بسیار وحشتناکی برای سرنشنیان موتور سیکلت شد. ‎بسم الرحمن الرحیم ‏ ‏ ‏* به خندستون خوش آمدید * بازی بازی بازی از لینک کاملا مستقیم* بازی اندروید* بازی آنلاین * آرشیو قالب ها * سایت خندستون سایت ایمن و مطمئن* ‏ یارو لنگ بوده با کشتی میره سفر...وقتی برمیگرده رفیقش میگه خب سفر خوش گذشت؟؟ میگه نه بابا همش استرس داشتم هی می گفتن لنگرو بندازین تو آب. حیف نون به دوستش میگه کجا به دنیا اومدی؟ میگه: بیمارستان. حیف نون میگه آخی مریض بودی؟ مامانه به بچه هه می گه : می دونم شیطون گولت زد موهای خواهرتو کشیدی ! بچه هه می گه : آره ولی لگدی که زدم تو شیکمش ابتکار خودم بود. از یکی میپرسن گشنگی سخت تره یا عاشقی ؟ میگه از قدیم گفتن گشنگی نکشیدی که عاشقی یادت بره ولی شما تا حالا تو خیابون دستشوئیت نگرفته که جفتش یادت بره؟؟ یارو زنش رو می بره سونوگرافی ، بهش می گن : بچت پسره یارو می گه : جدی ؟ ... تورو خدا بگو اسمش چیه ؟ یارو میره طوطی سخنگو ب ه ، فروشنده بهش یه جغد میندازه بعد از یه مدت دوستای یارو بهش می گن : یاد گرفته حرف بزنه یا نه ؟ یارو می گه : هنوز نه ، ولی خیلی توجه می کنه ! طرف داشته با ه فوتبال بازی میکرده.بهش میگن چرا با بازی میکنی؟ میگه همچینم نیست. 3 به 1 جلوئه! یه روز یه دیوونه داشته با خودش میخندیده بهش میگن چرا داری میخندی میگه یه جک به خودم گفتم خیلی باحال بود تا حالا نشنیده بودم. حیف نون رو برای اولین بار می برند توی هلی کوپتر ، توی آسمان از سمت چپی اش می پرسه : شما گرمتونه ؟ طرف می گه : نه از سمت راستی اش می پرسه شما گرمتونه ؟ اون یکی هم می گه نه بعد حیف نون بلند می گه : آقای خلبان هیچ گرمش نیست. اون پنکه سقفی رو خاموشش کن ! لره زنگ میزنه قم میگه آقا لطفا یه برای ما بفرستین… میگن: یکی فرستادیم… لره میگه: اونو کشتیم باهاش زاده ساختیم یکی دیگه بفرستین !!! ترکه میره کلانتری میگه جناب سروان طوطی من گم شده… افسره میگه خوب حالا ما چکار کنیم برات؟ ترکه میگه هیچی، فقط میخواستم بگم هر ی که به میده نظر شخصی خودشه…. ! یارو میره خواستگاری، از دختره خوشش نمیاد، به بابای عروس میگه: ما میریم یه دور میزنیم، بر می گردیم ! مگسه توی سالگرد ازدواجش، همسرش رو بغل می کنه و بهش میگه: عزیزم، من تو رو با هیچ گهی عوض نمی کنم… ترکه میره کتابخونه کتابش رو پس میده… خانم کتابدار میگه: خوب کتابش جالب بود؟ میگه والا شخصیت زیاد داشت، داستان خاصی هم نداشت… کتابداره میگه: ای وای پس این شما بودین دفترچه تلفن منو برده بودین؟ پدربزرگم آدم آزاده‏ اى بود. ما با هم هفتاد و اندى سال اختلاف سن داشتیم ولى چنان دوست بودیم که نگو و نپرس. اسمش حاج اکبر بود. معروف بود به حاج اکبر کَر . او مرا معتاد به کتاب خواندن کرد. پول جیبى را وقتى می ‏داد که کتاب می خواندم. یعنی باید کتاب را تعریف مى‏ تا پول جیبی ‏ام را بدهد. اولین کتابى که خواندم چهل طوطى بود. بعد ارسلان و حسین کُ. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی زرند گفت: یک دستگاه موتور سیکلت طرح بیکلاچ دو ترکه با یک دستگاه موتور سیکلت 250 تریل برخورد و منجر به فوت خانم جوان همراه موتور سوار می شود. داستان ضرب المثل نابرده رنج، گنج میسر نمی شود  داستان ضرب المثل نابرده رنج، گنج میسر نمی شودداستان ضرب المثل نابرده رنج، گنج میسر نمی شود مورد استفاده و داستان ضرب المثل نابرده رنج، گنج میسر نمی شود: به انی گفته می شود که در مسیر زندگی با تحمل و سختی به موفقیت می رسند. داستان ضرب المثل نابرده رنج، گنج میسر نمی شودسال ها پی.
✅اگر میت در زمان فوت بد ار باشد، تکلیف وراث چیست؟
1ـ وقتی فردی از دنیا می رود، باید بدهی از #ماترک وی (دارایی زمان فوت او که به خاطر فوت از مالکیت وی خارج می شود) پرداخت شود. به عبارتی دیگر ترکه متوفی در اثر فوت به ورثه قانونی او منتقل می شود و حقوق طلبکاران از این باقیمانده تعلق می گیرد. ادامه مطلب چگونگی پرداخت بدهی های متوفی
گروه حقوقی-شاهرخ صالحی: هر فردی که فوت می کند ممکن است مال و اموالی داشته باشد که به طور طبیعی به وراثش می رسد اما افرادی هم هستند که موقع مرگ نه تنها، «هشت شان گرو نه شان است» که وراثشان را با کلی طلبکار و بدهی می گذارند و می روند. حالا اگر فردی دارایی هایش جوابگوی بدهی هایش نبود یا اصلا مالی نداشت که به عنوان طلب به طلبکارانش پرداخت شود، تکلیف چیست؟

هر فردی که زنده متولد می شود، دارای یک شخصیت منحصر به فرد است؛ در کنار این شخصیت منحصر به فرد، یک ظرف از دارایی ها و تعهدات نیز برای وی ایجاد می شود و تمام آنچه که فرد در طول زندگی مالک آن می شود یا در برابر دیگران بد ار می شود به عنوان دارایی مثبت و منفی در این ظرف قرار می گیرد. این ظرف اعتباری، تا پایان عمر همراه فرد است و وقتی فرد فوت می کند، این ظرف با مجموع دارایی های مثبت و منفی که در آن موجود است، اصطلاحا «ترکه» یا «ما ترک متوفی» از وی باقی می ماند. اگرچه با فوت فرد، وراث او مایلند تا هرچه سریعتر اموال باقی مانده را بین خودشان تقسیم کنند و هرکدام هرچه سریعتر به سهم خودش برسد اما ورثه، قائم مقام متوفی در امور مالی او هستند و از این حیث حق تصرف فوری در ترکه را ندارند اما در بدو امر مسئولیت اداره و نگهداری ترکه و پرداخت دیون متوفی و انجام تکالیف قانونی دیگری را برعهده دارند که بعد از انجام این تشریفات، آنگاه نوبت به تقسیم ترکه بین ورثه می رسد. در ماده 868 قانون مدنی در همین خصوص مقرر شده است که «مالکیت ورثه نسبت به ترکه متوفی مستقر نمی شود مگر پس از ادای حقوق و دیونی که به ترکه میت تعلق گرفته.»

اولویت در پرداخت دیون متوفی
پس از فوت فرد، چند مورد وجود دارد که باید از محل ترکه متوفی پرداخت شود. اولین مورد هزینه کفن و دفن خود متوفی است؛ در واقع خود متوفی سهمی در اموال خود دارد که این سهم به اندازه هزینه کفن و دفن وی است. البته این هزینه باید به اندازه متعارف باشد و ج های میلیونی برای مراسم های بزرگداشت و یادبود داخل در این قسمت نمی شود. البته اگر متوفی اموال زیادی داشته و اموالش بیشتر از بدهی هایش باشد و ورثه هم مخالفتی برای هزینه آن نداشته باشند، ج کرد از محل ترکه برای مراسمات مرسوم اشکالی ندارد اما اگر متوفی بد ار باشد یا بخشی از ورثه مخالف این هزینه ها باشند، پرداخت هزینه های نامتعارف از محل ترکه جایز نیست. همچنین هزینه های مربوط به اداره و تحریر(صورت برداری و تعیین ارزش) ترکه نیز از محل اموال متوفی برداشته می شود.
دومین مورد مربوط به طلبکاران دارای رهن یا وثیقه از اموال متوفی است که در قانون از آنها با عنوان «طلبکاران با حق رجحان» نامبرده شده است. اگر فردی یا افرادی از متوفی طلب داشته و در ازای این طلب از وی، وثیقه یا حق رهنی گرفته باشند، با فوت بد ار می توانند بدهی خود را از محل وثیقه یا رهن وصول کرده و از این جهت بر همه بستانکاران و طلبکاران دارای حق تقدم محسوب می شوند.
سومین مورد پرداخت حقوق و دستمزد افراد در خدمت متوفی است، حقوق خدمه خانه برای مدت سال آ قبل از فوت، حقوق خدمتگذاران بنگاه متوفی برای مدت شش ماه قبل از فوت و دستمزد کارگرانی که روزانه یا هفتگی مزد می گیرند برای مدت سه ماه قبل از فوت جزو دیون فوری است که باید از اموال متوفی پرداخت شود.
چهارمین مورد، طلب اشخاصی است که مال آنها به عنوان ولایت یا قیمومت تحت اداره متوفی بوده نسبت به میزانی که متوفی از جهت ولایت و یا قیمومت مدیون شده است. این نوع طلب در صورتی دارای حق تقدم خواهد بود که موت در دوره قیمومت یا ولایت و یا در ظرف یک سال بعد از آن واقع شده باشد.
پس از این موارد، نوبت به طلب پزشک و داروفروش و مطالباتی که به مصرف مداوای متوفی و خانواده اش در ظرف سال قبل از فوت رسیده است، می رسد و بعد از آن اگر متوفی مرد باشد، نوبت به پرداخت نفقه و مهریه همسرش می رسد. البته مهریه زن تنها تا 10 هزار ریال دارای حق رجحان بوده و بیشتر از آن همانند طلب سایر طلبکاران است.
در آ نوبت به بستانکاران عادی می رسد تا طلب آنها از محل ترکه متوفی پرداخت شود و با پرداخت این قسمت، دیگر ما ترک متوفی صاف شده و بدهی بر گردن او نیست.

اجرای وصیت پس از پرداخت دیون
پس از اینکه بدهی ها و هزینه های مربوط به متوفی به نوبت تقسیم و پرداخت شد، باید به وصیت متوفی توجه کرد؛ البته اگر متوفی پیش از فوت، وصیت کرده و وصیت نامه ای از خود برجای گذاشته باشد. در خصوص وصیت عهدی متوفی، مبنی بر انجام ، روزه، نذر یا تعهدات شرعی و قانونی، همه این وصیت ها باید عینا توسط وصی مربوطه انجام شود. اما در خصوص وصیت تملیکی، برای انتقال اموال به افراد خاصی پس از مرگ، این وصیت تنها تا میزان یک سوم اموال باقی مانده نافذ بوده و اگر متوفی بیشتر از یک سوم اموالش را وصیت کرده باشد، در آن صورت، اجرای وصیت نیاز به اجازه وراث دارد و اگر ورثه اجازه ندهند، تنها تا میزان یک سوم اموال به وصیت عمل می شود. پس از انجام وصیت متوفی، دیگر هرچیزی از ترکه باقی مانده باشد، سهم وراث است که پس از انجام تشریفات مربوط به «انحصار وراثت»، بین آنها تقسیم و به تملک آنها داده می شود. ذکر این نکته هم ضروری است که قبل از تقسیم بین وراث، باید مالیات بر ارث مطابق با قانون مالیات های مستقیم پرداخت شود. همه این مواردی که گفته شد، در جایی که است اموال باقی مانده از متوفی آنقدری هست که جوابگوی دیون، وصیت و تعهدات وی باشد ولی اگر اموالی از متوفی باقی نمانده بود یا دیون بیشتر از دارایی ها بود، تکلیف چیست؟

بدهی های زیاد و اموال کم
به طور کلی، ورثه باید ترکه را قبول یا رد کند؛ ورثه تا یک ماه پس از فوت متوفی حق دارند ترکه را رد کنند. در این صورت، نه چیزی گیرشان می آید و نه دیگر مسئولیتی در برابر کم و زیاد ترکه و طلبکاران دارند اما اگر ترکه را قبول کنند یا در مدت یک ماه، آن را رد نکنند، در این صورت ممکن است در برابر بدهی های متوفی مسئول باشند. بر اساس ماده 226 قانون امور حسبی، «ورثه م م نیستند غیر از ترکه چیزی به بستانکاران بدهند و اگر ترکه برای اداء تمام دیون کافی نباشد ترکه م ن تمام بستانکاران به نسبت طلب آنها تقسیم می شود.»
نکته ای که وجود دارد این است که اگرچه ورثه م م نیستند غیر از ترکه چیزی به بستانکاران بدهند اما وقتی ورثه، ترکه را قبول کرده اند، آنگاه بار اثبات اینکه ترکه جوابگوی بدهی ها نیست بر عهده آنها قرار دارد و در صورتی که نتوانند موضوع را ثابت کنند آنوقت به هر طریق ممکن مجبورند تا تمام دیون را، به نسبت سهمشان در انحصار وراثت، از اموال خودشان پرداخت کنند و رضایت طلبکاران را ب کنند. دریافت
حجم: 25.4 مگابایت
توضیحات: موسیقی سرکویری ۴