دلمون

به نقل از خبرگزاریها در مورد دلمون : یادمﻪ ﺑﭽﮕﯽ ﻫﺎﻡون ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯽ ﺭﻓﺘیم ﻣﺰﺍﺭ، ﺳﻌﯽ ﻣﯽ ﮐﺮﺩیﻡ ﭘﺎﻡون ﺭﻭﯼ ﻗﺒﺮﺍ ﻧﺮﻩ... ﺗﺎ ﺭﻭ ﯾﮑﯿﺸﻮﻥ ﻣﯽ ﺭﻓﺘیﻢ، ﺟﯿﮕﺮمون ﺁﺗﯿﺶ ﻣﯽ ﮔﺮﻓﺖ! ﭼﺸﺎﻣﻮنو ﻣﯽ ﺑﺴﺘیمو، ﺗﻮ ﺩﻟمون ﺑﺮﺍﺵ ﺻﻠﻮﺍﺕ ﻣﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩیم... ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺖ، ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ شدیم، ﻣﺮﺩﻩ ﻫﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ، ﻗﺪﯾﻤﯽ ﻫﺎ ﭘﻮﺳﯿﺪﻩ ﺗﺮ، ﺟﺪﯾﺪﯼ ﻫﺎ ﺑﺎ ﺳﻨﮓ. هنوز هم همانییم بی ادعا ترین اپتیکی های دنیا با همان روحیه و افکار. با این تفاوت که دلمون لک زده برای یه قدم زدن خشک و خالی توی . زندگی همینه دیگه چه میشه کرد. دلمون تنگ شده برا روزای انتخاب واحد . بله یادش بخیر هم برداشت درس سخت بود هم پاس داشتش. در ادامه این شعر رو تقدیم میکنیم به یکی از بچه های اپتیک89 الا ای نجمه جانم ای رضایی/ مرا ول کن به جان هر که خواهی. ندارم شعری در چنته که گویم/ برو فردا بیا شاید بگویم. تمرکز کن به روی درسهایت /که با دل شاکی نیاید. یه چالشم داریم: منظور از کدوم یک از اساتید بخش هست؟ پس از اوضاع متشنج ترکیه ، حالا تورهای ترکیه طرفداران خود را از دست داده اند.این موضوع به نفع ای توریستی دیگر مانند دبی است.بسیاری که در نوروز قصد سفر به خارج از کشور را داشتند ، ترکیه را هدف قرار داده بودند.اما با وضعی که پیش آمده گردشگران برای ید تورهای ترکیه مردد هستند.

اما جای نگرانی نیست ، دبی در نوروز برای سفر و گردشگری از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است و می توان با ید تور دبی تابستان 96 آنجا را مقصد سفر های تابستانی قرار داد. مزیت تورهای دبی در این است که با قیمتهای متنوعی روبه رو خواهید شد. اگر بخواهید ارزان به دبی سفر کنید، هتلهای ارزان به شما توصیه می شوند.حالا اگر در این سفر خاطره انگیز به دنبال یک هتل 4 ستاره با امکانات و قیمت مناسب هستید ، به شما هتل 4 ستاره ی دلمون دبی را معرفی می کنیم:
تور دبی نتابستان 96 با هتل <font style=دلمون" hspace="0" vspace="0" border="0" />معرفی هتل دلمون دبی

هتل 4 ستاره ی دلمون دبی تنها در فاصله ی 5 کیلومتری فرودگاه بین المللی دبی قرار دارد. در اطراف هتل می توانید مرکز ید al ghura و تفرجگاههای بسیاری را پیدا کنید.  متروی al riqa، برج ساعت دبی، آبنمای دبی در هتل جای گرفته اند و گردشگری در دبی را برای شما آسان تر می کنند.

از خدماتی که این هتل ارائه می دهد، می توان به ترانسفر فرودگاهی رایگان،  سرویس ایاب و ذهاب روزانه به ساحل، مرکز تجارت جهانی و مراکز ید اشاره کرد.

و اما اتاقهای هتل بسیار زیبا و تودل برو هستند و با امکانات رفاهی خوب موجبات آسایش و آرامش شما را فراهم می کنند.همچنین در دلمون رستورانهای عربی، فیلیپینی و ایرانی و یک رستوران اصلی وجود دارد که انواع خوراک ها را با کیفیت بسیار مطلوبی سرو می کنند.

تور دبی نتابستان 96 با هتل <font style=دلمون" hspace="0" vspace="0" border="0" /> میگیم مسلمانیم؛درست... میگیم مسجدی هستیم؛درست... اما ای مسلمان مسجدی ، یه کاری کنیم که فقط اسممون مسلمون مسجدی نباشه اونقدر که به ظاهرمون میرسیم،به باطنمون هم نگاهی بندازیم بهتره؛ یه دستی رو دلمون بکشیم تا بهتر ببینیم،بهتر بین یم؛و بهتر درک کنیم لازمه شیشه ی پنجره ی دلمون رو پاک کنیم...شاید بیرون از دلمون خبری باشهشاید هستند آدمهایی که منتظر دعوتمون باشند... این آدمها بد هم باشند تهِ دلشون حتما ابری پیدا میشه بد هم باشند...ته نگاهشون حتما حرفی خونده میشه بد هم باشند...توی صداشون حتما رَعدی پیدا میشهبد هم باشند... توی چشماشون حتما اشکی پیدا میشهشاید پشت پنجره ی دلمون ابری منتظرِ نگاه ما نشسته باشه شاید منتظر نگاه ما نشسته که فقط بباره... سلام بر دختر ناز خودمون 21 روز از عمر زیبایت را در دنیای جدید داری سپری می کنی. از روزی که بدنیا اومدی تمام ذهن بابا و مامان رو تسخیر کردی.دنیای مامان و بابا شدی. با کوچکترین مشکلی که برات پیش میاد دلمون میریزه و نگران میشیم. دیوانه وار دوست داریم. دلمون میخاد تمام تلاشمون رو انجام بدیم تا کمتر اذیت بشی . روزای اول که بدنیا اومدی به خاط. 66383820d09c196983fed77cab6ac8fc ع از دیوار رنگی

تا چند وقت پیش فکر می از عجیب ترین عضو های بدنمون چشم ِ . چون مثلا می شه با چشم هات بخندی ؛با چشم هات حرف بزنی ؛ از چشم ها بخونی . اما چند روزیه حواسم رفته پیش دل ِ . همون دلی که گاهی منظور بخشی از معده اس گاهی منظور قلب ِ اما هر اون چیزی که ما قاعدتا باهاش حس می کنیم اینا نیستن. چرا مثلا خیلی وقتا دلمون یه چیزی می گه ولی عقلمون یه چیز دیگه ؟ مثل خیلی از وقتایی که می دونیم این کار برای خودمون ضرر داره ولی کاریه که دلمون انجامش می ده و انگار ما هیچ اختیاری برای کنترل اون نداریم . دیدید یه وقتایی یه جایی هستیم ولی دلمون یه جای دیگه اس ؟ مگه می شه آدم یه تیکه از وجودش رو بذاره جایی بمونه ؟ دیدید یه وقتایی می گیم " دلم نمیاد " . اصلا چی می شه دل ِ آدم تنگ میشه ؟ مگه دلتنگی مقیاس داره که یه وقتایی می گیم خیلی دلم برات تنگ شده بود ؟ شاید اصلا مکانیسم های رفتاری همین دل از مکانیسم های خ ر ِ بدن ِ ماست . آخه مگه می شه آدم نتونه دلش رو کنترل کنه ؟ خیلی از وقتا می گن فلان کار رو نکن اما نمی تونم یا بر ع . یا شایدم سهم مدیریتی هر ی برای دلش فرق داره . یه یکی ده درصد مدیریت دادن به بعضیا 50 درصد . یا مثلا مگه دل متراژ داره که می گن دل بعضیا خیلی بزرگه... ولی قطعا وسعت دل بیشتر از اون چیزیه که ما به صورت فیزیکی حسش می کنیم . آخه چطوری می شه این حجم از محبت و علاقه و دوست داشتن یا برع تنفر و کینه رو تو یه عضو ِ کوچیک جا داد ؟
+ هر چیزی که داریم می کشیم ؛ از همه ی خوبی ها و بدی ها ؛ از دلمون داریم می کشیم .
هتل دلمون دبی این هتل 4 ستاره اقامت خوبی را با هزینه مناسب به میهمانان تور دبی ارائه می دهد. این هتل در مرکز شهر و در مجاورت مرکز ید al ghuraو تفریحگاهها واقع و 5 کیلومتربا فرودگاه بین المللی دبی فاصله دارد. موقعیت جغرافیایی مناسب هتل نسبت به متروی al riqa، برج ساعت دبی و آب نمای دبی موجب شده تا هتل چه برای گردشگرانی تور دبی بهار 96 که به گشت و گذار میپردازند و چه مسافران کاری که کار و کنفرانس پیش رو دارند به پایگاهی عالی تبدیل شود. ایاب و ذهاب روزانه و رایگان به ساحل، مراکز ید و مرکز تجارت جهانی بهنگام ب ایی نمایشگاه های عمده در اختیار علاقه مندان تور دبی فروردین 96 قرارداده شده است. در صورت تمایل هتل ترانسفر فرودگاهی در اختیار مسافران تور دبی اردیبهشت 96 هتل قرار می دهد. اتاق های هتل، راحت بوده و مجهز به سیستم تهویه مطبوع و تمامی امکانات رفاهی مدرن میباشند. هتل دارای یک رستوران اصلی، عربی، فیلیپینی و ایرانی میباشد که انواع خوراکهای بین المللی را سرو میکنند. به منظور رفاه حال مسافرین تور دبی ویلچرسوارجلوی ورودی هتل، اتاق ها، رستوران ها و سایر اماکن عمومی سطح شیب داری ساخته شده است. در صورت درخواست مسافرین ناتوان و ویلچرسوار، اتاقهای ویژه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.تور دبی داد 96 هتل <font style=دلمون دبی" /> هتل <font style=دلمون دبی" />     مرکز ید فستیوال واتر فرانت سنتر دبی مرکز ید مرکاتو دبی مرکز ید حمرین سنتر دبی مرکز ید لامسی پلازا دبی مرکز ید ایکیا دبی بازار مدینه الجمیرا دبی بازار پارچه در دبی مرکز ید ابرج دبی دبی مال بازار کرامه دبی مرکز ید الغزل دبی برج های دوقلو دیره دبی بازار مرشد دبی گاهى وقتا دلمون برا ایى تنگ میشه که بهشون قول دادیم دگ هیچوقت مزاحمشون نشیم(:
مرا اشک عزایت آبرو داد دلم را از سیاهی شتشو داد از کجا بدونیم بعد از این همه عزاداری توی این ماهها (محرم و صفر) بخشیده شدیم یا نه و یا عزاداری هامون مورد قبول واقع شده عایا؟؟؟ خوب بخشیده شدن علائمی داره اول اینکه ببینیم آیا حب و لذت گناه از دلمون بیرون رفته ؟؟؟ دوم اینکه چه چیزهایی رو هنوز دوست داریم و محبت و عشق چه انی هنوز در دلمون جای داره ؟؟؟ آیا محبت و حب فرزندان و اموال و شغل و ماشین ... غیره هنوز در دلمون جای داره؟؟ آیا هنوز مادیات رو بیشتر از دیانت دوست داریم ؟؟ اگر تونستیم این محبت ها رو تنظیم کنیم معلوم میشه بهمون لطف شده باید محبت به محبوب های حلال رو جایگزین محبت به محبو بهای حرام کنیم حتی محبوب های حلال هم باید کنترل بشه. گریه بر حسین (ع) و اهل بیت خیلی تاثیرات داره بر روح و روان و اعمال انسان درست که این گریه ها نمی تونه حق الناس را پاک کنه اما می تونه کاری کنه که مسیر پاک شدن از حق الناس رو هموار کنه. دلم نمیخواد دیگه گریه کنم اشک بریزم ....... تا حالا از خودتون پرسیدین چرا گریه میکنیم؟ تا حالا از خودتون پرسیدین کی گریه میکنیم ؟ وقتی دلمون پره .... وقتی اونی که دوسش داریم و دلمون پر از محبتش هست و از دست میدیم اشک در حقیقت سرریز محبتی هست که فضای دلمون رو پر کرده اشک میریزیم و قطره قطره محبت رو از دلمون بیرون میریزیم واسه همینه که با اشک ریختن سبک میشیم در حقیقت دلمون رو از محبت عشقمون خالی میکنیم .... خاک سرد نیست ... اشک بی وفاست... محبت و از دلا میشوره ...... و سرازیر گونه ها میکنه ... محبتی که سخت به دست اومده با سر آستین یا دستمال کاغذی خیلی راحت پاک میشه .... آروزهام/دعاهام دارن با اردر ا پوننشیال تولید میشن و رو هم تلنبار میشن. خصلت آدم بودنه که همیشه دلمون همه ی چیزهای خوب رو می خواد؟ شهاب جعفرنژاد با انتشار این کاریکاتور از دو مجری تلویزیون در اینستاگرامش نوشت: روزا گریه مون میندازن، شبا از دلمون در میارن! زمان هایی هم بوده که ما آدم ها،با تمام غصه ها،مَشغله ها و مشکلات،محکم تر لبخند زدیم،مهربون تر شدیم و دلمون رو به شادی ها قفل زدیم و کلیدش رو انداختیم اون دوردورا تا دستِ هیچ غمی بهش نرسه... زمان هایی هم بوده که با تمام خواستن ها و نبودن ها،بجای گریه و یه گوشه چمبر زدن،یک روز رو دیوونه وار گذروندیم و خواستیم یه راه جدید برای اوضاع نابه. یکی از مسائلی که ما نسبت بهش ح ی کاملا غیرمنفعلانه داریم، مساله ورود به هرچیز و هر...، نه همون هرچیزه. مثلا نشستیم تو خونه یا پشت میز کار، هی می بینیم دلمون بهونه می گیره. اولش سر و ته قضیه رو با چیپس و ترشک و چای و بیسکوییت بند میاریم ولی.... بیایم واسه عید دکور دلامونو عوض کنیم
باید جای خیلی چیزها رو توی دلمون عوض کنیم
خیلی چیزها تو دلمون هست که باید بریزمشون دور ، مثل کینه ها و حسادت ها
خیلی چیزها هست که باید جابه جاشون کنیم ، مثل بغضها
خیلی چیزیها هست که ما دوسشون داریم و نباید داشته باشیم ، مثل همین دنیا!! همین دنیایی که شاید خیلی وقتها واسه ما تو اولویت باشه!
خیلی چیزها هم هست که باید دوسشون داشته باشیم و نداریم!! مثل گناه ن !!
خیلی چیزها هست که باید برای ید دلمون تو اولویت اول باشن ، مثل یدن یه ست کامل از تصمیمهای محکم و نشدنی مثل تصمیم گرفتن واسه غیبت ن واسه دروغ نگفتن ...
خیلی چیزها هست که یادمونه و نباید یادمون باشه ، مثل عیبهای دیگران
خیلی چیزها هم هست که یادمون رفته و باید یادمون باشه ، مثل عیبهای خودمون ، مثل قول و قرارامون با خدا ، مثل... مثل زمان عجل الله تعالی فرجه
این روزا اونقدر سرگرم خونه ت ی واسه عیدیم و ید لباسهای نو که یادمون رفته هر وقت دل ت ی کردیمو روکش سیاه دلمونو عوض کردیم ، اونوقت میشه مطمئن شد که عید تو راهه!!!
...
علی علیه السّلام فرمودند:
کُلُّ یَومٍ لا یُعصَی اللهُ فیهِ فَهُوَ یَومُ عیدٍ؛
هر روزی که در آن گناه نشود همان روز، عید است.
مستدرک / حدیث 6679 برگرفته از وبلاگ حرف دل تو بعضی از غذاهایی که ما می خوریم پی پی هست .بعد که ما خوردیمشون میرن تو دل بعد میرن تو پی پی بعد ما دلمون درد میگیره و پوشک یاریم تا پی پی کنیم. مثلا اون نخود فرنگی هایی که تو مواد ماکارونی میریزی و من دوست ندارم ، در واقع نوعی پی پیه! امشب بی نهایت دلم گرفتهمهمونی خونه فامیلا بودیم و همه دور هم و دوباره داغ دلم زیاد شدهاخخخخخخ چقدر دلم گرفتههمین حالا چشمام پر اشکهازون شباس که بالشتم خیس خیس میشهخدایا دلمون را شاد کن و مهر تایید به ارزوهامون بزن آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی
  آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی ایز امشب صبا موزیک ،  آهنگ دلتنگ از خواننده خوب و کجاز کشور سینا حجازی با ت ت آهنگ هم اکنون با دو کیفیت بی نظیر از صبا موزیک در ادامه مطلب کنید… new sina hejazi called deltang on saba- whit text sina hejazi deltang آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی متن آهنگ سینا حجازی دلتنگ دست نذار روی دلم آی دلم خونه
من خدا رو دارم این طور که نمی مونه
این زمستونم میاد و میره
بهار میاد و خونه رو میت ه
الهی خندمون اسیر غم
نشه سفره دلمون الهی کم نشه
وقتی که دلتنگی امیدت کم نشه
خدا همون لحظه دلتنگ من نشه
من به یاد تو زندگیمو می سازم
من که با تو خوشم تنها باشم می بازم
من کنار تو زندگیمو می سازم
من که با تو خوشم تنها باشم می بازم
الهی خندمون اسیر غم نشه
سفره دلمون الهی کم نشه
وقتی که دلتنگی امیدت کم نشه
خدا همون لحظه دلتنگ من نشه
دست نذار روی دلم آی دلم خونه
من خدا رو دارم این طور که نمی مونه
این زمستونم میاد و میره
بهار میاد و خونه رو میت ه
الهی خندمون اسیر غم
نشه سفره دلمون الهی کم نشه
وقتی که دلتنگی امیدت کم نشه
خدا همون لحظه دلتنگ من نشه
من به یاد تو زندگیمو می سازم
من که با تو خوشم تنها باشم می بازم
من کنار تو زندگیمو می سازم
من که با تو خوشم تنها باشم می بازم
الهی خندمون اسیر غم نشه
سفره دلمون الهی کم نشه
وقتی که دلتنگی امیدت کم نشه
خدا همون لحظه دلتنگ من نشه دلتنگ سینا حجازی منبع : آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی مطلب آهنگ دلتنگ از خواننده سینا حجازی در سایت بزرگ و آهنگ   به معرفی کتاب های خوب نیازمندیم. دریغ نفرمایید. +فرمودن: " باز کن این نظراتو دلمون آب شد والا... کتک میخوای ها... غووووووووداااااا" !!
دیدین گفتم پشت آرومی من یه فاجعه ...اس اون فاجعه ...ام به سرش آمد ماهورمونم ب بعد دوماه آمدن به دنیا چشماشو بست و با آهی کوتا رفت و دیگر نیست ...خدا تورو به بزرگیت به حال دلمون رحم کن گناه داریم ، داغ اولی نمیتونیم تحمل کنیم چرا توی عرض ۱۲ساعت دوتا داغ به دلمون نشوندی چرا آخه ...میدونم کفر میگم میدونم صلاح همه مارو تو میدونی و همه ...اینا. چند وقت بوده یه ماجرایی رو می خواستم به دوستم بگم ولی هی نشده ! نکته ی مهمی هم توش هست که واقعا عبرت انگیزه ! در ضمن خنده دار هم هست ! اونم این نکته است که یه وقتهایی وقتی خیلی امکانات و رفاه داریم و به قول معروف همه چی میزونه ، خوشی می زنه زیر دلمون و هزار تا درد بی درمون می گیریم ! در صورتی که خیلی ها هستند که هزار تا مشکل دارند و با نکبت . متــن قشـنـــگــــیه♥
بخونینشیاد بگیر و یادت نره...


چه دلمون بخواد چه نخواد،
خدا یه وقتایی
دلش نمیخواد
ما چیزی که دلمون میخواد رو
داشته باشیم...??

-هیچوقت خودتو
صد در صد ج ی نکن.??


"دوستت دارم"
حرف ساده ایست،
هم گفتنش آسان است،
هم شنیدنش...??

اما...
فهمش ساده ترین
د. میدونین؟دیروز فهمیدم خدای یعقوب خدای ماهم هست.بعضی وقتا یه اتفاقایی میفته که باب دلمون نیست ،اولش غر غر می کنیم ولی بعدش .....خدای یعقوب ،مرسی که خدای ما هم هستی
صبیه: حذف شد حالا که نیستی هیچکی نیس تو قلبم......... مرتضی پاشایی عزیز برای همیشه داغ صداش رو روی دلمون گذاشت... همه داغونیم و اخبار تلوزیونمون از نژاد پرستی در درمان آبولا حرف میزنه هی خدا فقط حساب دستت باشه... با سرطان عذابش دادی تا آ بشه زیر نویس کوتاه شبکه خبر؟
سلام
امیدوارم ح ون خوب باشه
سال 93 که رفت
تو این سال چیکار کردیم؟
خوب بودیم؟ بد بودیم؟ به درد بقیه خوردیم؟ نخوردیم؟
اصلا شانس داشتیم؟ نداشتیم؟
نه نه نمیخواد تو نظرات جواب اینا رو واسم بذارید ، نه
اینا رو میگم که بدونیم کجا بودیم و این سال رو چطور گذروندیم
مخاطب اولم هم خودمم
سال 93 که رفت
اما
بیاید سال 94 رو دری م
به درد بقیه بخوریم
خوب باشیم
و و و ....
الان که دارم مینویسم کمتر از یه ساعت به تحویل سال مونده
کاش اون لحظه ی تحویل سال
به جای تلویزیون تو دلمون صدا کنه بوووووووووووووم
دلمون هم با سال نو بشه
راستی
گفتم تو نظرات جواب سوالا رو ندید نگفتم نظر نذارید هااا
هفت سینو هم داداشم چیده(البته با فتوشاپ)


سال نو همگی مبارک وبلاگ داداشم که ازش کش رفتم:http://jamespotter. / در زندگی ما خیلی ها میان و میرن ... بعضیاشون خیلی شیرینن بعضیاشون خیلی تلخ... شیرینها همیشه توی دلمون میمونن و تلخ ها توی خاطره هامون. اگه شیرینی تلخی کرد، هم توی دلمون میمونه هم توی خاطره. پس به این راحتی نمیتونه از دل و ذهن بیرون بره. اما سرنوشت اینو میگه که باید بیرونش کنی وگرنه زندگیت تلخ میشه به حدی که آرزوی مرگ میکنی. و تا زمانی که خودت نخواهی این امکان پذیر نیست. شیرینی اش را به تلخی اش ببخش و دلت رو بسپار به خدا... انشالله ، خداوند طعم شیرین زندگی را در حضور ی دیگر نهاده و بزودی تو او را خواهی یافت. [لبخند][گل] تلخ و شیرین درباره تهمت به علی در دست داشتن در قتل عثمان آیا بنی امیه از من شناخت کافی ندارند که تهمت دست داشتن من در قتل عثمان را به من می زنن؟ آیا آن نادانان از نوع زندگی من آگاه نبوده اند که چنین تهمتی را به من زده اند؟ درباره آن ها من هرچه بگویم، کلام خداوند در قرآن درباره آنها رساتر است! من با پیمان شکنان بیگانه ام و با خارج شدگان از دین خدا م. دلم تنگ شده برات.... تو دوسم داری میدونم....  از سر راه زندگی همدیگه کنار میرسم که اون یکی آرامش داشته باشه.... از نبودن هم بهونه های الکی میگیریم دلمون تنگ میشه انا باز لبخند میزنیم.... اینا عشقه دیگه.... یعنی تو هم هنوز همینجوری هستی؟ هنوزم همونم یکم مبتلا تر هنوزم همونی یکم بی وفا تر با تاسف و اندوه فراوان و بی اهمیتی مدیران و ارگانها باید شاهد شهادت دلیر مردان آتشنشان باشیم غمی که هیچ وقت از دلمون بیرون نمیره  خیلی خیلی به خانوادهاشون تسلیت میگم و مارو در این غم بزرگ و سنگین سهیم بدونید  دوشنبه که بیاد، ظهر که بشه، ساعت دو دقیقه مانده به  ۱۴ رو که نشون بده، سال نود و پنج برای همیشه میره... اینکه برای هر کدوم از ما امسال چه رنگ و بویی داشت یه بحثه، اینکه ایران در سال ۹۵ چی کشید یه بحث دیگه... خیلی از آدمها از توی زندگیمون رفتن، بعضی ها اما اومدن و هوای تازه و خواستنی با خودشون آوردن... خیلی از آدمها موندن اما از دلم. دلمون تنگه تو بیا من دیوونم درست . اما من ن نفهمیدم چی شد بیا گلخونه باش، ایام سرده میان این همه زمستون و تابستون و ... یادمون رفته دیگه اون همه های هوی نعره مستانه خیلی وقتیه دیگه ی دندونامون رو ندیده قدیما بیش ازین شه عشاق میکردی چن وقتیه خسیس شدی . رفتی و دیگه سر نزدی انگار یادت مارو رفته باشه اما ما هنوز از یادت کم نکردیم نباش خسیس تو بیا... میزنه بارون عاقبت گیرم ته دلمون گاهی ذره هول میکنیم نکنه به عمرمون قد نده هی میخوایم بگیم بابا نکن... تو بیا آ ش که میای ... حتی روزی که ما دیگه نباشیم خب حالا زودتر بیا نگا ... بخدا شاید دیگه چیزی نسرودیم ما دیر وقتیه نشستیم منتظر اومدنت بیم از کوی او نخیزد از رخوت بدن بیا اورا صدا بزن دوباره به هم ریختم, دوباره داغ دلم تازه شد علی کوچولو هشت ماهه پرواز کرد و رفت به مهمانی خدا دلم داره آتیش میگیره, دلم میسوزه از این همه نامهربونی خدایا چه صبری داری اخه.... علی مهربونم پیش النا خوش باشید من و مامان فهیمه هم با یادتون میگذرونیم واسه ما دعا کنید, دعا کنید دلمون طاقت دوری تون رو پیدا کنه بعد از 2 سال دارم پست میزارم.یهو دلمون یاد قدیم کرد یه سر به بلاگ زدم جایی که 7 سال دلنوشته هامو توش میزاشتم...دیدم اووه چه دنیای تاریکی درست کرده بودم برای خودم.هر چی سن میره بالاتر و به عبارتی بالغ تر میشیم این نقاط تاریک و افسردگی های گذشته جای خودش رو به سکوت میده.سکوت معنا دار...سکوت از روی ناچاری... پ.ن : پاکیشیدیم : پا پس کشیدیم بچه که بودیم هم تمس ش میکردیم وهم ازش عصبی بودیم وهم تامی تونستیم بدوبیراه و نثارش می کردیم! راستش همیشه باید روزها بگذرند تا قدر یه چیزی روبدونیم خصوصا ما مشرقیها که خیلی خاطره بازیم وبه گذشته ها دلخوش...

حرف،حرف قطاریه که حقیقتش نه دروپیکر درست وحس داشت ونه امکاناتش چنگی به دل میزد وقت حرکتش نامشخص بود و مثل اتوبوس درطول مسیر برای هرمسافری می ایستاد! گاهی اینقدر دیر میرسید که زمان واسه کارهات ازدست میرفت وگاهی اونقدر زود میرفت که انگار هیچوقت نبوده! دلمون ازش خون میشد اما بیشتر اوقات کارمون رو راه مینداخت و قطارمون بود دیگه باید باهاش میساختیم!

قطار محلی دورود- مشک یا همون قطار خاطرات ما پراز خاطرات تلخ وشیرین وغمگین وخوشه ! چه سفرها که نکردیم و چه عجایب که ازاین قطار ندیدیم! یادش بخیر برای اینکه کرایه ندیم تو دستشوییهای کثیف ومتعفنش پنهان میشدیم تا رد بشه بره یا یاد اون دستفروشش بخیر که ساندویجش رو لای رو مه وکاغذ باطله بخوردمون میداد و سر و دلمون روبهم میریخت! یادش بخیر اکثرمواقع بوهای نامطبوع ازش متصاعد بود وما مست این گلاب معطر مرگ جلوی چشمامون میرفت و یاد اون پنجره های زنگ زده وشیشه های جرم گرفتش بخیر که هرچی فشارمیدادیم پایین کشیده نمیشدند تا هوایی بخوریم وصدالبته جالبش این بودکه پنجره کناریش درست برع ، شیشه اش بالا نمیرفت وگاهی سقفش چکه میکرد!! ...

یادش بخیر سادگی مسافران و گپهای خودمونی و ...اصلا هرایرادی هم که داشت دلمون طاقت نمیاورد با قطار دیگه ایه سفر کنیم همین رو میخواستیم! یادش بخیر هرایستگاه که ی پیاده میشد ازخ قطار کمی دلمون میگرفت واسه خلوت شدنش وکمی هم ذوق میکردیم واسه پیدا جای خالی وکوپه خالی...

یادش بخیر انگار دلخوشی مردم بین راه همین قطار بود کلی جلوی ایستگاه جمع میشدن فقط واسه دیدن قطار ومسافراش!
البته حالا هم واسه بیشه رفتن هرازگاهی همراهش میشیم اما اون سالها چیزه دیگه ای بود حرکتش همراه بود با تپشهای قلب ما...

آره رفیق قطار لرها نوستال ژیک ترین قطار دنیاست! + فروزان :( - بعععله ؟ + یک ساعت پاشو بیا پیشمون دلمون باز شه ، اعصاب نداریم :( - من دارم ادامه تحصیل میدم نمیشه که در جوار ِ شما نابابان باشم ! + پاشو بیاااااا ! - والله این چند روز معذورم ، باور کن! + من این چیـــــــزاااا حالییییم نییییس !!!! - خب ، اینبار رو استثنا قائل میشم برای زیارتت یه توکِ پا میام چون به مقام خودشناسی رسیدی و اعتراف کرد. 11ماه گذشت "

تو این 11 ماه هم دلمون و ش تن /هم دلاشون و ش تیم

هم عاشق شدن و رفتن /هم عاشق شدیم و باختیم

هیچ ی نموند برامون/ جز همون که کردیمش فراموش


"خدایا " ببخش که بازم فراموشت کردیم
ببخش "که صدامون کردی و نشنیدیم

ببخش " که نگامون کردی و ما ندیدیم
ببخش" که تو رنجیدی و ما خندیدیم

ببخش " که گناه. دلم خیــــــــــــــــــــــــلی گرفته...تازه از مشهد اومدم....بازم دلم مشهد میخواد اونم از این م ازهمینا که ایدفه رفتم با دوستام...خیــــــــــــــــــــــــــــــــلی خوش گذشت...خیلیهمه مون منظورم ما 6 تاس دوستامو میگم دلمون گرفته و دلتنگ روزای قبلیم...البته جای یه سری از بچه ها (سمیرا و ریحانه)خیـــــــــــــلی خالی بود به امید. مدتیه میام پشت سیستمم ولی نوشتنم نمیاد نمیدونم چم شده،به هرچی فکر میکنم نمیدونم چی باید بنویستم امروزم یکی ازهمون روزاست....همش نشستم وفکر میکنم به روزگاری که گذشت به اطرافیانم به همه چیز....من همیشه همه آدمها رو خوب میبینم تا وقتی که خلاف این فکرم بهم ثابت بشه،خیلی سعی بین این همه آدم ساده بمونم سعی بدیهای دیگرانو به رو خودم نیارم،. ((((((کمی تا به محرم)))))) ☜خــودم آس.."" ☜رفیــقام خاص"" ☜دنیــا مال ماست"" ⇜چــــــــــــون جد در جدم شیعه مولاست"" √دلمون دریــاس"" √چــــــون دلــمون عاشقه اباعبدالله ست(ع) ↑ســرمون بالاست"" چــــــون بالا سرمون خداست پرچممونم بالاست"" ⇜افتخارمون به پیرهن مشکے حضرت زهراست(س("" ⇦هیئتمون همیشه بر پاست"" ☜♛این پیغام بچه شیعه ها به کل . قدیما تو قدیما موند!!
قدیما شبا تو بالا پشت بوم می خو دیم و ستاره ها رو می شمردیم و دلمون به وسعت یه آسمون بود.
این روزها چشم میندازیم به سقف محقر اتاقمون و گرفتاریامونو می شمریم!

قدیما یه تلویزیون سیاه و سفید داشتیم و یه دنیای رنگی،
این روزا تلویزیونای رنگی و سه بعدی داریم و یه دنیای خا تری!

قدیما اگه نون و تخم مر. امشب نشستم " من قبل از تو " رو دیدم ... مدتها بود اسم کتاب و ش رو شنیده بودم ولی زیادم پیگیرش نبودم که ببینمش... ولی امشب خود اومد توی خونه و نشستم دیدمش !  اشکم رو دراورد ... ی و عشقی نیست که خیلی عالی و پرفکت باشه ولی اشک آدمو درمیاره ... البته برای اونا گریه ن ... برای خودم گریه ... برای عشق گریه ... برای ما آدمهای احمقی که اونجور که دلمون می خ. عجب بابا چه موجودات عجیب و غریبی هستیم تا هوا گرمه دلمون هوای برف بازی و آدم برفی و ...... رو داریم و ای کاش ای کاش هامون شروع میشه تا هوا سرده یاد کرسی مادر بزرگ و دور همی های شب چله ... همش ورد زبانمانه ولی هستن آدم های که اصلا دوست ندارن هوا سرد بشه از بارون بدش میاد سوز و سرما امانش رو بریده ولی مجبوره با اینکه سن کمی داره ولی این بر چسب . خدایا...کمکمون کن همونطور که برگهای زرد جدا میشن از درختها غمهای کوچیک هم که تو دلمون خونه از ما جدا شن. تا جا باز بشه برای غمهای عظیم...غمهای بزرگ... غمهایی که کم کم موعد نغمه خونیشون داره از راه میرسه.با نوای "ای کاروان..." "این الطالب بدم المقتول بکربلا" اللهم عجل لولیک الفرج بسم الله الرحمن الرحیم با ح خاصی گفت: مگه نمیگید روزه بگیریم که حال فقرا رو درک کنیم. خب باشه ما درک کردیم ولی بجای روزه گرفتن و عصبی شدن و خسته شدن میریم و به فقرا کمک می کنیم نه اینکه راحت هر کاری دلمون میخواد و دلمون خوش باشه که روزه هستیم... گفتم: کی دلیل تامه روزه رو گفته؟ شاید یکی از دلایلش همین باشه اما مطمئنا همه دلیل این نیست. بعد هم فکر نمی کنی یکمی تند میری؟ اگه ما به ی درباره حجاب یا دروغ یا ... امربه معروف سریع میگی قضاوت نکن! اما خودتون اجازه دارید که قضاوت کنید؟ دین ما همونقدری که به و روزه اهمیت داده، همونقدر هم به خمس و زکات پرداخته. اگه ما روزه می گیریم خمس اموالمون رو هم میدیم و همین خمس ج اون فقرای مورد نظر شما میشه. دین ما همونقدر که به این یک ماه رمضان تاکید کرده، همونقدر هم در یازده ماه بعدش به هر بهانه ای به صدقه و کمک به برادر دینی سفارش کرده. بله ممکنه یه عده آداب روزه داری رو رعایت نکنن ، اما این باعث نمیشه که ما هم به همین دلیل از دین زده بشیم و بگیم پس ما دیگه روزه نمی گیریم. اگه میخوایم به خاطر خدا به مردم فقیر کمک کنیم، به خاطر همون خدا به فرامینش عمل کنیم. خوبه که یکمی برای خدا بندگی کنیم. بدون چون و چرا... گاهی اوقات وقتی دلمون تنگ میشه دوست داریم با خدا یه دل سیر حرف بزنیم….. گفتم خدایا خسته ام! گفتی:لا تنقطوا من رحمه الله از رحمت خدا ناامید نشوید(زمر\۵۳) گفتم :هیشکی نمیدونه تو دل من چی میگذره.. گفتی :ان الله یحول بین المر و قلبه خدا حایل است بین انسان و قلبش(انفال\۲۴) گفتم غیر از تو ی رو ندارم. آجرک الله یا بقیــة اللــــــــــــــــــــه
سلام

دلمون خوش رفقا، به اینکه بعد محرم، فاطمیه داریم و دوباره بیرقی علم میشه ؛ و دست ادبی به روی زده میشه ! روحمون حال میاد دوباره زنده میشه.

دلمون خوش به ماه رجب و شعبان و رمضان که شاید حال ما خوب تر بشه ؛ یه ارتباطی یه اتصالی رخ بده ! شاید که بتونیم برای آقامون کاری کنیم. ر. یاد بگیر؛
-چه دلمون بخواد چه نخواد، خدا یه وقتایی دلش نمیخواد ما چیزی که دلمون میخواد رو داشته باشیم..
-"دوستت دارم" حرف ساده ایست
هم گفتنش آسان است، هم شنیدنش..
اما... فهمش ساده ترین دشوار دنیاست...
-هرجا دلت ش ت، خودت تیکه هاشو جمع کن!
تا هر ی منت دستای زخمیشو سرت نذاره..
-تنهاییت را پیش فروش نکن!
فصلش که برسد، به قی. همه ی ما هر چقدر هم که بگیم نه دلمون نمیخواد خیلی روز تولدمون برامون خاص باشه و برامون مهم نیست همه بهمون تبریک بگنو اینا، همش تعارفه محضه....ته ته دلمون کلی دل ضعفه میریم از نگاه آدمای اطرافمون به ما و این روز .....نگین این طور نیست که عمرا باورم شه!:)منم یکی از اون آدمام که بعد از گذشت 28 سال از زندگیم هنوز روز تولدم برام مهمه، از اول آبانماه حساب میکنم تا روز 16 ام! نکه فکر کنین واسه کادو گرفتنو اینا روزشماری میکنما _همچین بدمم نمیاد:)_ اما میشمرم دیگه تا به روزش میرسم اولین شمع رو تو دلم روشنو خاموش میکنم، خودمو میبوسمو بغل میکنم ، کلی آروز و دعا.......خودشیفته نیستم ولی روز تولدم برام مهمه:) امسال همش دارم به این موضوع فکر میکنم که خب حالا 28 سال عمر کردی ولی چند سالش واقعا مشکات خوبی بودی!؟ چقدر زندگی رضایتبخشو مفیدی داشتی؟! همین که میگی 28 ساله شدم کافیه!؟جواب این سوالا برام خیلی مهم شده! دارم تلاش میکنم جوابای درستی براشون پیدا کنم البته نه از این جوابای سر سرکیو دلخوش کنکی!! دلم جوابای درستو حس میخواد!ولی خودمونیما پیر شدم رف!! :)کاش متحول شم، اونقدری که ظرفیتشو دارم................


صدای موزیک نسبتن بلنده و دارم باهاش همخونی میکنم، به الی میگم کاکتوسارو بذار لب پنجره آفتاب بگیرن، رو میزنه کنار و خشکش میزنه. میگه یا خدا چه خبر شده تو خونه جمالینا ؟! همه جمع شدن دارن گریه میکنن. صدای موزیک و قطع میکنم ، صدای جیغ و شیون بلند میشه، بعد از ۴ سال دوری از خونه همسایه ها رو که 80 درصدشون جدیدن نمیشناسم، میگم جمال دیگه کیه. سلام. ح ون خوبه؟ مطمعنم همتون حال روحی خوبی دارید. تو شبای قدر هممون حتی اگه بیدار نمونیم تو دلمون دعا میکنیم و با خدا حرف میزنیم و طلب بخشش میکنیم و آرزوهامونو میگیم و به شب قدر فکر میکنیم. همین باعث میشه حالمون خوب شه و احساس سبکی کنیم. من که اینجوریم.
ادامه مطلب بدون رمز