دمشق زرادخانه شیمیایی ندارد مردم از ناتو ترسی ندارند

به نقل از خبرگزاریها در مورد دمشق زرادخانه شیمیایی ندارد مردم از ناتو ترسی ندارند : رئیس جمهوری اوکراین در شرایطی از انجام همه پرسی در مورد عضویت در ناتو سخن گفته که اوضاع در شرق اوکراین وخیم تر شده، ضمن اینکه کشورهای عضو ناتو تمایلی به تحریک روسیه و ایجاد تنش جدید ندارند. همشهری آنلاین: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی به کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی از تمام کشورهای جهان خواست زرادخانه های شیمیایی خود را نابود کنند. دبیر کل ناتو ضمن ابراز امیدواری نسبت به حل اختلاف میان برلین و آنکارا، گفت این اختلافات بر عملکرد ناتو تأثیری نمی گذارد. «زلمای خلیل زاد» معتقد است، در برنامه اصلاحات ناتو باید بر تنظیم مجدد ساختار ناتو، افزایش مسئولیت اعضاء اروپایی ناتو و افزایش قابلیت های ناتو جهت مقابله با چالش های فعلی تمرکز کند. در ناتو روسیه را به تلاش برای جدا متحدان و بی ثبات ائتلاف ناتو متهم کرد. مهر نوشت: «زلمای خلیل زاد» معتقد است، در برنامه اصلاحات ناتو باید بر تنظیم مجدد ساختار ناتو، افزایش مسئولیت اعضاء اروپایی ناتو و افزایش قابلیت های ناتو جهت مقابله با چالش های فعلی تمرکز کند. رئیس جمهور می گوید که تنها خواستار آن است که زرادخانه اتمی در «اعلی درجه» خود باشد و بدین ترتیب، گزارشها در خصوص تمایل خود به توسعه زرادخانه اتمی را تکذیب کرد. بی اعتمادی به ناتو در میان مردم برخی از اعضای این پیمان باعث شده است شهروندان چهار کشور عضو ناتو در یک نظر سنجی بگویند درصورت تهدید بهتر است کشورشان به روسیه متوسل شود. نظرسنجی موسسه گالوپ نشان داده است که دیدگاه منفی مردم روسیه نسبت به ناتو به بالاترین میزان خود طی ده سال اخیر رسیده، حتی در اوکراین هم ۳۵ درصد شهروندان ناتو را یک تهدید می دانند. معاون رئیس جمهور با تاکید بر اعمال فشار بیشتر بر کره شمالی مدعی شد نیرویی بزرگتر از زرادخانه هسته ای برای برقراری صلح در جهان وجود ندارد. رئیس جمهور در حالی که دو روز پیش از اعضای ناتو به سبب عدم اختصاص بودجه کافی به دفاع انتقاد کرده بود امروز (شنبه) گفت که همپیمانان این کشور در ناتو شروع به بالا بردن سهمشان در سازمان ناتو کرده اند. ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو اظهار داشت که عملیات ناتو در افغانستان تقویت می شود. رئیس جمهور می گوید کشورش باید «اولین» دارنده سلاح های اتمی در دنیا باشد و حال که از روسیه در این حوزه عقب افتاده، وی خواهان گسترش زرادخانه اتمی است. «میخائیل ال اندروف»، کارشناس و پژوهشگر ارشد روس با اشاره به وتوی پیش نویس تحریمها علیه توسط پکن و مسکو اظهار داشت که هیچ ادله ای درباره استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی موجود نیست. بدنبال آن است تا سرزمین خودش را از تروریست ها پا ازی کند تا بتواند امنیت مردم دمشق را تامین کند اما تاکنون 1200 خم به سوی دمشق شلیک شده و امنیت و آرامش مردم را برهم زده است، بر همین اساس می بایست در این مناطق پا ازی صورت بگیرد. استولتنبرگ گفت تعهد به تضمین های امنیتی ما و بند پنج اساس نامه ناتو و دفاع جمعی نه تنها در حرف بلکه در عمل هم دیده می شود.  ‏ترکیه با حزب الله لبنان ارتباط ندارد. با یمن ارتباط ندارد. از اسد حمایت نمی کند. موشک ندارد. نفت ندارد. هسته ای ندارد. مسئولینش عمامه و ریش ندارند. کراوات می زنند. با رابطه دارد. پایگاه اینجیرلیک دارد. عضو ناتو است و... فقط یک بار «نه» گفت، ارزش پولش نصف شد.
✅ @masaf دبیرکل ناتو گفت که این سازمان تعهدی برای دفاع از امنیت رژیم صهیونیستی ندارد. دبیرکل ناتو با تاکید بر اینکه ایالات متحده باید پیوستگی قدرتمند میان دو سوی اقیانوس اطلس را حفظ کند، گفت بابت دیدار آتی ان و روسیه نگرانی ندارد. دبیرکل ناتو در مصاحبه با رو مه "ولت آم زونتاگ" اعلام کرد به جرات می توان گفت این سازمان هیچ نقشی در اختلاف با کره شمالی ندارد. ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه، هرگونه دخ ناتو در مناقشه مربوط به توافق هسته ای ایران را رد کرد ولی گفت: ناتو نگران توسعه مداوم قابلیت های موشکی ایران است. رئیس جمهور در گفتگویی تفصیلی با خبرگزاری فرانسه گفت: حمله شیمیایی خان شیخون 100 درصد ساختگی است و زرادخانه سلاح های شیمیایی ندارد. رئیس جمهور در گفتگویی تفصیلی با خبرگزاری فرانسه گفت: حمله شیمیایی خان شیخون 100 درصد ساختگی است و زرادخانه سلاح های شیمیایی ندارد. پوتین در مذاکرات آستانه گفت: بین مسکو و دمشق درخصوص پیش نویس قانون اساسی اختلافات اصولی وجود ندارد. «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز اعلام کرد که کشورهای اروپایی عضو ناتو و کانادا می توانند 266 میلیارد دلار به بودجه دفاعی خود اضافه کنند. دبیرکل ناتو تأکید مشارکت سربازان پیمان ناتو در جنگ را منتفی دانست و تصریح کرد، این موضوع روی میز نیست. دبیرکل ناتو اعلام کرد که تعداد اعضای نمایندگی روسیه در مقر ناتو از ۳۰ نفر به ۲۰ نفر کاهش خواهد یافت. ینس استولتنبرگ گفت کشورهای عضو ناتو در خصوص تشدید حضور نظامی روسیه در مرزهای ناتو به شدت نگران هستند. در ناتو روسیه را به تلاش برای جدا متحدان و بی ثبات ائتلاف ناتو متهم کرد. دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو) اعلام کرد، ناتو به رغم ملحق شدن به ائتلاف تحت هدایت علیه در و عراق، این سازمان نظامی در عملیات جنگی مشارکت نمی کند. دبیر کل ناتو در گفتگویی با اشاره به ادعای غرب برای حمله احتمالی ایران به رژیم صهیونیستی اظهار داشت که ناتو در چنین شرایطی از حمایت نمی کند. رئیس جمهور از تصمیم خود برای تقویت زرادخانه هسته ای این کشور خبر داد. همشهری آنلاین: رئیس جمهور در دیدار با دبیرکل ناتو گفته های پیشین خود درباره این نظامی را پس گرفت. حالا از نظر او ناتو "دژ مستحکم صلح و ثبات" است. دبیرکل ائتلاف نظامی ناتو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: ناتو به ائتلاف تحت ی برای مبارزه با می پیوندد اما اعضایش در درگیری ها شرکت نخواهند کرد. سفیر دائمی ایالات متحده در ناتو می گوید که ترامپ خواهان افزایش شمار نیروهای اعضای دیگر ناتو در کنار سربازان یی در افغانستان شده است. رئیس جمهور که بارها از اعضای ناتو به دلیل کم هزینه در مسائل نظامی انتقاد داشته، در آستانه سفر به برو ل و حضور در نشست سران ناتو انتقاد خود را تکرار کرد.

گسترده مردم در میدان امویین دمشق در حمایت از کشورشان و محکومیت نظامی سه کشور غربی. ترامپ گفت که به همگان گفته است اگر آنها تعهدات مالی خودشان را افزایش ندهند بسیار ناراحت خواهد بود. دبیرکل ناتو در یک کنفرانس خبری در کره جنوبی گفت که ناتو آمادگی دارد تا تهدیدات کره شمالی را مهار کند. انفجار های پی در پی دمشق پایتخت سبب ریختن شیشه های ساختمان خبرگزاری در دمشق شد. این خم های دست ساز تروریست ها به مناطق "طلعه الاسکان" و"مزه ۸۶ "واقع در منطقه «المزه» دمشق اصابت… ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان ناتو اعلام کرد: ناتو به پشتیبانی مالی اش از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می دهد و این کشور را تنها نمی گذارد. دبیرکل ناتو امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: استقرارهای ناتو در شرق اروپا دفاعی هستند و این ائتلاف به استقرارهای روسیه در غرب این کشور واکنش نشان نخواهد داد. دبیرکل ناتو از افزایش ۴.۳ درصدی بودجه ناتو خبر داده و گفت این سازمان تلاش می کند حملات سایبری را مانند یک زمینه نظامی مورد ارزی قرار گیرد. کارشناسان سازمان منع سلاح های شیمیایی امروز (شنبه) برای انجام تحقیقات در خصوص حمله شیمیایی ادعا شده در خود را به دمشق رساندند. جانشین دائم در سازمان ملل متحد اعلام کرد، کشورهایی در پی مجازات هستند که از زرادخانه های هسته ای حمایت می کنند. دبیر کل ناتو در اظهار نظری دلجویانه با تاکید بر نقش کلیدی ترکیه خاطر نشان کرده که این کشور در تعهدات خود به ناتو پایبند بوده و در حوزه مبارزه با تروریسم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. غیرنظامی ناتو در افغانستان اظهار کرد که صلح با نه با تحقیر آن ها، بلکه با پیشنهادی محترمانه صورت خواهد گرفت و اگر مخالفان مسلح ت افغانستان تمایلی به پیوستن به روند صلح ندارد باید منتظر بمانیم. یک منبع وابسته به فرماندهی پلیس دمشق از کشته شدن ۴ غیرنظامی و زخمی شدن ۹ نفر درحملات خم ای گروه های تروریستی به دمشق خبر داد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که اختلاف نظر اروپا و بر سر دو موضوع برنامه هسته ای ایران و افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم تاثیری بر بر نشست ان دفاع ناتو نداشته باشد. گزارش ها از حمله شیمیایی با گاز کلر به مناطق تحت کنترل شورشیان در دمشق خبر می دهد.