دوبیتی های برج سنبله سال

به نقل از خبرگزاریها در مورد دوبیتی های برج سنبله سال : گل حسرت (سنبله)

نام علمی : colchicum autumnale

خانواده :colchicaceae / liliaceae

این گیاه چند ساله ، در پاییز زمانی که هیچ برگی ندارد گل هایی به رنگ سفید و صورتی می دهد و در بهار برگ ها رویش می کنند و در اول تابستان برگ ها خشک می شود و هر سال این جریان ادامه دارد.

در مورد شرایط نگهداری از گل حسرت مسئله خاصی وجود ندارد و در ناطق سرد سی. مسوولان فدراسیون فوتبال می گویند که تیم ملی فوتبال کشور در یک بازی دوستانه در ۸ ماه سنبله به مصاف تیم ملی عمان می رود. خطبه های این هفته، هفتم نوزده سنبله 1395 این هفته هفتم ذی الحجه الحرام در مسجد ولی عصر قلعه شهادت، به ت علیزاده مالستانی اقامت گردید. ایشان در خطبه ای اول به فلسفه برخی احکام حج پرداخت و بیان د: حج در لغت به معنای قصد است. اما حج به اصطلاح شرعی عبارت از قصد مخصوص؛ قصد برای انجام یک سلسله ماسک به شیوه ای مخصوص. اختصاصی از فایلکو تحقیق درباره ارزی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم و ارائه یک مدل پیش آگاهی برای آن در استان گلستان با و پر سرعت .
تحقیق درباره ارزی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم و ارائه یک مدل پیش آگاهی برای آن در استان گلستان
تحقیق درباره ارزی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم و ارائه یک مدل پیش آگاهی برای آن در استان گلستان فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 19 صفحه     چکیده به منظور ارزی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فورایومی سنبله گندم در شرایط مزرعه ، آزمایش هایی بر روی نه رقم و یک لاین گندم در سال زراعی 83-1382 انجام گرفت . تجزیه و تحلیل دادهه های مربوط به پیشرفت بیماری نشان داد که در زیر میست و با مایه زنی در ارقام اترک ، فلات ، کوهدشت ، پاستور و تجن مدل لوجستیک و در رقم زاگرس مدل منوملکولار مدلهای مناسب می باشند . در دو رقم کوهدشت و پاستور مدل لوگ لوجستیک نیز به اندازه مدل لوجستیک برازش قابل قبولی داشت . در شرایط زیر میست و بدون مایه زنی در ارقام فلات ، پاستور و زاگرس مدل های لوجستیک و لوگ – لوجستیک مدلهای مناسبی برای توجیه روند پیشرفت بیماری تشخیص داده شدند . در شرایط بدون میست و با مایه زنی در ارقام فلات و تجن مدل های لوجستیک و لوگ – لوجستیک برازش خوبی نشان داد . بر روی سایر ارقام در تمام آزمایش ها به دلیل پیشرفت اندک بیماری هیچیک از مدل ها داده های حاصل را توجیه نکرد . در این پژوهش مدل های لوجستیک و لوگ – لوجستیک در رقمهای فلات ، تجن ، زاگرس ، کوهدشت ، اترک و پاستور به عنوان مناسب ترین مدلها برای پیش بینی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم در شرایط مزرعه معرفی می شوند . در بخش دیگری از این تحقیق به منظور توسعه یک مدل پیش آگاهی برای این بیماری ، شدت بیماری در کرتهای آزمایشی با آلوده سازی و در مزارع با آلودگی طبیعی استان گلستان طی سالهای 1379-1376 یاداشت برداری شد . به علاوه داده های هواشناسی در طی همین سالها از ایستگاه هواشناسی عراقی محله گرگان جمع آوری گردید . این مدل براساس داده های دو فاکتور محیطی شامل بارندگی (pm) و دمای (t) متوسط هفت روز قبل از گلدهی و با استفاده از آنالیز رگرسیون چند متغیره توسعه داده شد . در این مدل فاکتورهای محیطی (pm وt) به عنوان متغییرهای مستقل و احتمال وقوع بیماری با شدت بیش از 10 درصد (p) به عنوان متغییر وابسته در نظر گرفته شد . معادله این مدل به همراه پارامترهای برآورده شده آن عبارت از : in(p/(1-p))=-12.8527 + 13.7494*pm + 0.729721 * t – 0.871783 * t *pm  بوده که ضریب تبیین آن برابر 85/92 درصد می باشد . براساس این مدل درp بزرگتر از 2/0 بیماری بروز خواهد کرد و در صورتی که p مساوی یا بزرگتر از 5/0 باشد ، بیماری بصورت اپیدمیک ظاهر می شود . مدل ارایه شده با توجه به فاکتورهای مورد استفاده نسبت به مدل دی ولف و همکاران (dewolf et al . 2003) ساده تر بود و بعلاوه ضریب تبیین بالاتری نیز دارد . با وجود این برای محاسبه میزان صحت پیش آگاهی (prediction accuracy) که از دو بخش حساسیت (sensitivity) و اختصاصی بودن (specificity) تشکیل شده است ، بایستی از داده های سالهای آتی جهت اعتباری مدل برای کاربرد در منطقه گلستان استفاده نمود . این اولین مدل پیش آگاهی ارائه شده برای بیماری بلایت سنبله گندم در ایران می باشد .واژه های کلیدی : بلایت فوزاریومی گندم ، اپیدمیولوژی ، مدل پیشرفت زمانی ، مدل پیش آگاهی
با
تحقیق درباره ارزی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم و ارائه یک مدل پیش آگاهی برای آن در استان گلستان
ریاست حفاظت محیط زیست ولایت هرات با همکاری بخش تعلیمات دفتر ساحوی کمیسیون مستقل افغانستان در ولایت هرات ورکشاپ آموزشی سه روزه ای ( دوشنبه 3 سنبله تا چهارشنبه 5 سنبله 1393) را تحت عنوان : ( و محیط زیست ) برای 60 تن از معلمان محیط زیست ولایت هرات دایر نمود. درین ورکشاپ موضوعاتی از قبیل : مفهوم و انسجام اجتماعی ، اهمیت محیط زیست برای امروز و فردای افغانستان و جهان ، حق بر محیط زیست، آلودگی آب های محیط زیستی و اثرات آن ، عوامل تاثیر گذار محیط زیست بالای صحت، اهمیت جنگل و فضای سبز برای انسان، اسناد ملی و بین المللی در مورد محیط زیست و توزیع مواد آموزشی برای معلمین مکاتب شهر، در سالون کنفرانس های ریاست ولایت هرات ارائه گردید. فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرد: ششمین دور رقابت‎های لیگ برتر فوتبال این کشور با حضور هشت تیم از ۱۶سنبله در کابل آغاز می شود. مشخصات: اسم علمی این گیاه spathiphyllum wallisii ، از خانواده araceae می باشد. این جنس دارای ۳۶ گونه از گیاهان همیشه سبز دائمی استثنایی است گونه مورد نظر بومی کلمبیا بوده و ارتفاع آن لبه ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر می رسد. اسپاتی فیلوم دارای برگهای سبز براق به شکل نیزه ای است و گلهای کوچک آن روی سنبله سفید استوانه ای، ظاهر میشوند. این سنبله توسط اسپات سفید رنگ تخم مرغی شکل پوشیده شده و زمان گلدهی این گیاه در تابستان است. مراقبت: اسپاتی فیلوم به نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد. کود: کود مورد نیازاین گیاه را می توان به میزان ۲ گرم درلیتر، هر دوهفته یکبار، از فرودین تا مهر ماه ، مورد استفاه قرار داد. (برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید. ) مشخصات: اسم علمی این گیاه spathiphyllum wallisii ، از خانواده araceae می باشد. این جنس دارای ۳۶ گونه از گیاهان همیشه سبز دائمی استثنایی است گونه مورد نظر بومی کلمبیا بوده و ارتفاع آن لبه ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر می رسد. اسپاتی فیلوم دارای برگهای سبز براق به شکل نیزه ای است و گلهای کوچک آن روی سنبله سفید استوانه ای، ظاهر میشوند. این سنبله توسط اسپات سفید رنگ تخم مرغی شکل پوشیده شده و زمان گلدهی این گیاه در تابستان است. مراقبت: اسپاتی فیلوم به نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد. کود: کود مورد نیازاین گیاه را می توان به میزان ۲ گرم درلیتر، هر دوهفته یکبار، از فرودین تا مهر ماه ، مورد استفاه قرار داد. اختصاصی از ژیکو دوبیتی های باباطاهر با و پر سرعت .
دوبیتی های باباطاهر
با
دوبیتی های باباطاهر
1 چرا با من وفاداری نمی کرد؟ مرا در عاشقی، یاری نمی کرد؟ برای عشقمان از اشک و لبخند مهیّا بود و او کاری نمی کرد! 2 برایم یار دلسوزی نبودی به فکر من شب و روزی نبودی. اگر من بی وفا، نامهربانم تو هم آش دهن سوزی نبودی! «حسین شادمهـــر» متن شعر گیلکی رعنا رعنا تی تومان گِله کِشه ،رعنا تی غصه آ مَره کوشه ،رعنا دیل دَبَسی کُردآجانه،رعنا حنا بَنَی تی دَستانه،رعنا آی رو سیا ، رعنا! برگرد بیا رعنا رعنای می شِی رعنا، سیاه کیشمیشه رعنا پارسال بوشو امسال نِمَی ،رعنا تی بوشو راه واش دَر بومَی، رعنا تی لَنگانِ خاش در بومَی ،رعنا آی رو سیا ، رعنا! برگرد بیا رعنا رعنای می شِی . سوسک قهوه ای گندم anisoplia austriaca سوسک قهوه ای گندم در سراسر مناطق گندم کاری کشور کم و بیش فعالیت داردو به گندم، جو و سایر گندمیان اهلی و وحشی خسارت وارد می کند. ه کامل در روزهای آفت و گرم از دانه های گندم و لاروهای ه در زیر خاک از ریشه تغذیه می کنند. ات کامل اوا داد ظاهر می شوند روزها تغذیه کرده شبها جهت استراحت در خاک فرو میروند ة کامل آنه. سخنان سودمند را باید نشر کرد، مانند افشاندن دانه گندم، حتی اگر آب و هوا و زمین به رویاندن و به بار آوردن دانه ها کمک نکند، باز در گوشه و کنار، سنبله ها و خوشه های معدود سر زده و خواهد روئید. 
این مثل که در مقام تنبه و تنبیه گفته می شود. حکایتی دارد که می گوید: پیرمردی بود زاهد که در دل کوه، توی دخمه ای عبادت می کرد و از علف ها و میوه های جنگلی کوه هم می خورد. روزی از کوه به زیر آمد و به طرف ده راه افتاد رفت و رفت تا به نزدیک ده رسید، مزرعه گندمی دید. خیلی خوشش آمد، پیش رفت و دو تا سنبله از گندم ها چید و کف دستش د کرد و آن چند دانه . گندم از مهم ترین غلات است. این گیاه در گونه های وحشی و اهلی موجود است. گندم از گیاهان گلدار تک لپه ای یک ساله و تیره گندمیان و از خانواده گرامینه ها استگندم، گل آذین سنبله ای دارد. از هر گره آن یک برگ به وجودمی آید. سنبلچه گندم متشکل از دو گلوم و سه گلچه می باشد. گاهی تعداد گلچه ها به ۹ هم می رسد. دانه گندم بین دو پوشش قاشق مانند به نامهای پوشک بیرونی (لما) و پوشک درونی (پالئا) قرار گرفته است. برگهای گندم مانند برگهای سایر غلات (به جز ذرت و ارزن)، نازک و کم عرض بوده و زبانه های کوچکی دارند برای دیدن بقیه ع ها لطفا به ادامه مطلب رفته ودیدن نمایید زندگی یعنی دیدن یک ماه به هنگام طلوع
من نمیدانستم تربیع ماه کمتر از بدرش نیست
و چه زیباست چیدن خوشه پروین از درخت آسمان ، در کنار زهره
من به زهره سلام
من زحل را بوسیدم
من گیسوی کمند آسمان را شانه و چه زیبا شد موهایش، در آن سیاهی
میدرخشید و ف میفروخت،ف نه که انگار شرمش بود چشمان هر نا اهلی او را ببیند
برج من سنبل. مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی همدان از ارسال بیش از ٢٠٠ اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری شعر دوبیتی و رباعی رضوی خبر داد رونق پستۀ هرات و صادر این میوۀ خشک به بازارهای جهانی»»نظرفر هنگ«« امیداست،که مسولان امر امکا نات اولیه را برای دقا نان فراهم نماید،تا شاهد شکوفای هرچه بیستر وطن عزیز مان باشیم! رونق پستۀ هرات و صادر این میوۀ خشک به بازارهای جهانی رات 22 سرطان باختر
سالانه هشتصد تن پسته از ولایت هرات در بازارهای محلی و بین المللی بفرو ش میرسد .
ولایت هرات در سرحد با ولایت بادغیس دارای پانزده هزار تار جنگلات پسته میباشد که همه ساله در ماه های اسد و سنبله پسته توسط مردم برداشت میشود.
همه ساله قبل از فرارسیدن زمان برداشت میوه پسته, مقامات طرح های امنیتی و حفاظتی از این محصول ملی روی دست گرفته میشود.
انجینر بارک کارشناس محیط زیست ولایت هرات به آژانس خبری باخترگفت، مسوولان تی درولایت هرات در صدد حفاظت از جنگلات پسته هستند .
پسته خندان ولایت هرات که یکی از معروف ترین پسته های جهانی به شمار میرود جنگلات ان تا ترکمنستان و پسته خنجک ان بطرف جنوب کشور ادامه یافته است .
بارک میگوید، جنگلات پسته در این ولایت عموماً درولسوالی های گلران و کشک کهنه موقعیت دارد.
بارک عنوان می کند که آثار بدست آمده از معادن ذغال سنگ نشان دهنده انست که جنگلات بسته در هرات سابقه یک میلیون سال را دارا میباشد .
همه ساله صدهاتن از شهروندان هرات در اوا برج اسد و سنبله به برداشت این میوه میبردازند .
پسته هرات عموماً مصروف داخلی داشته و رقم قابل ملاحظه ایی از ان نیز به خارج از کشور صادرمیشود.
ازسوی دیگرمدیر عامل اتاق تجارت وصنایع هرات می گوید، پسته یکی از میوه جات خشک بشمار میرود که همه ساله توسط تجار ملی به کشورهای عربی،اروبایی و آسیایی صادر میشود .
این در حالیست که در چند سال اخیر مقامات مرکزی و محلی در صدد ایجاد جدید جنگلات پسته میباشند. من از هجوم ریز گردها خسته ام
کوله بار سفرم را بسته ام
راهیم به سوی غربت ل
دست از شهر و دیارم شسته ام
همشهریان همه باهم
هم صدا تا صدایمان به گوش مسولین برسد
برای آینده فرزندانمان بکوشیم
تا شاید از بلا رهایی ی م.دوبیتی از سرکار خانم مطیع به
 اعضای محترم " کانال خبری دشت بزرگ " گیاهی چند ساله به ارتفع حدود نیم متر با برگ متقابل ،باریک،دراز،سبز رنگ و پوشیده از کرکهای سفید پنبه ای. گلهای آن به رنگ بنفش و بصورت سنبله میباشد.طعم آن تلخ است. موارد مصرف: 1-رفع گرفتگی عضلات 2-مقوی معده 3-ادار آور 4-ضد تشنج 5-مسهل کننده 6-صفرا بر بوده و اعمال کبد را بهبود می بخشد7-برای رفع خستگی و آرامش چند قطره روغن آنرا در وان آبگرم ریخ. گلچین اس ام اس های عید قربان اشعار عید قربان
شوق دیدار قرار از دل ِ بیمار زدست / هی به تن ,حال ِ دل ِ زار نبینی چه نشست
گفتمش خیز به پا موسم ِ حج ,چون دگران / خانه را سیر تماشا ,دلِ معشوقه پرست
.

.
دوبیتی زیبا برای عید قربان
ز اسماعیل جان تا نگذری مانند ابراهیم
به کعبه رفتنت تنها نماید شاد را
ی کو روز قربان,غیر خود . اللهم اجعلنا ممن توکل علیک فکفیته واستهداک فهدیته واستغفرک فغفرت له واستنصرک فنصرته ودعاک فأجبته . قمر در عقرب چیست ، روزهای قمر در عقرب ، ایام قمر در عقرب سال 93 زمانی که کره ماه (قمر) برابر صورت فلکی عقرب قرار گیرد میگوییم که قمر در عقرب است و این البته برای محاسبات ما زمینی هاست.
برجهای صورتهای فلکی نیز دوازده است که عبارتند از:
حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، جدی، دلو، حوت. قمر در عقرب میتواند به دو عنوان تعبیر شود:
1- قمر در صورت فلکی عقرب
2- قمر در برج عقرب قمر در عقرب چیست ، روزهای قمر در عقرب سال 93 مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی همدان از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی خبر داد. مناسبتهای مشترک اقوام ایرانی در تقویم ایرانی می تواند بشکل زیر باشد فروردین ( حمل ) 1- نوروز باستانی ( اعتدالین بهاری ) روز دید و بازدید اقوام و خویشاوندان 6- روز تولد زرتشت بعنوان تنها الهی ایرانی 13- سیزده بدر بعنوان روز آشتی با طبیعت اردیبهشت ( ثور ) 1- روز تولد سعدی بعنوان روز اخلاق و تربیت 16- ولادت رسول اکرم ( ص ) بعنوان الهی اکثر ایران. رویای برج ماه محمد ابن سیرین بصری گوید: دیدن حمل و اسد و قوس لشگر پادشاه است و دیدن ثور و سنبله و جدی پسر پادشاه و دیدن جوزا و میزان و دلو قاضی صاحب تدبیر پادشاه است و دیدن سرطان و عقرب و حوت، دیدن صاحب شرط و دار پادشاه است. اگر ی حمل را به خواب دید، با مردی محتشم او را کاری افتد و حاجت او را روا کند. اگر ثور را بیند با مردی جاهل و نادان او. محترم زی سنگین مخابرات وتکنالوجی معلوماتی و هیات همراهش طی سفری که به روز یکشنبه مورخ 16 سنبله سال 1393 به ولایت هلمند داشتند، شبکه های سلام و فایبر نوری و کار شبکه تیلفون های 5000 لینه دیجیتل را در ولایت هلمند افتتاح نمودند. ما در گذشته گفتیم که ادبیات را از دیدگاه شیوه بیان و شکل ظاهری می توان به دو دسته کلی نظم و نثر تقسیم کرد،که هر کدام شامل بخش های کوچکتری هستند.نظم و شعر از نظر ظاهری بوسیله قالب های شعری :غزل، قصیده، مثنوی، قطعه، شعر نو یا نیمایی،...... شناخته می شود.نثر را نیز می توان به انواع ساده، مسجع، متکلف،...... تقسیم بندی کرد.در این مزلب می خواهیم. اگر می خواهی روحت رشد کند، این را بخوان! طبیعت هر آنچه از حرکت به کمال می رسد آئینی دارد و طبق قوانین خاصی پیش می رود. یک دانه گندم، هسته ی هلو، تخم پرنده از راه حرکت، رشد و نمو می کند و کم کم به کمال مقصود خود می رسد. هر کدام از این موجودات در شرایط مساعد، مسیر کمال خود را طی می کند. مثلاً دانه سالم گندم در خاک حاصل خیز، نور کافی، ا یژن، آب مناسب جوانه می زند، ریشه می دهد سر از خاک بیرون می آورد و رشد می کند تا تبدیل به سنبله گندم می شود. زندگی نامه حضرت علی علیه السلاممنتشر شده توسط: لیاقت علی شریفیتاریخ ایجاد در شنبه, 9 سنبله 1393 فهرست مطالب زندگی................................................................................................................ پیشگفتار ناشر...................................................................................................... شرح حال او در چند سطر.................................................................................... اسم و کنیه اش...................................................................................................... زمان و مکان تولدش............................................................................................ محیط پرورش او................................................................................................. ویژگی های جسمانی او........................................................................................ مسلمان شدن او................................................................................................... همراه با ص................................................................................................. علیt بعد از ص........................................................................................ علیt در زمان خلافت....................................................................................... عللی که منجر به شهادت علی شد......................................................................... طرح توطئه.......................................................................................................... شهادت علیt................................................................................................... ادامه فهرست...............................................................................................
فتوکلیپ دوبیتی گیلکی " بَ یَه ایسِه خشتَ پُلَ سر " از داوود خانی در سایت آپارات گیلکان متن آهنگ گیلکی رعنا و کلیپ آهنگ رعنا گروه رستاک  رعنا تی تومان گِله کِشه ،رعنا
تی غصه آ مَره کوشه ،رعنا
دیل دَبَسی کُردآجانه،رعنا
حنا بَنَی تی دَستانه،رعنا
آی رو سیا ،رعنا !برگرد بیا رعنای
رعنای می شِی رعنا، سیاه کیشمیشه رعنا
آخه پارسال بوشوی امسال نِمَی ،رعنا
تی بوشو راه واش دَر بِمَی، رعنا
تی لِنگانِ خاش . معنی خواب برج ماه محمد ابن سیرین بصری گوید: دیدن حمل و اسد و قوس لشگر پادشاه است و دیدن ثور و سنبله و جدی پسر پادشاه و دیدن جوزا و میزان و دلو قاضی صاحب تدبیر پادشاه است و دیدن سرطان و عقرب و حوت، دیدن صاحب شرط و دار پادشاه است. اگر ی حمل را به خواب دید، با مردی محتشم او را کاری افتد و حاجت او را روا کند. اگر ثور را بیند با مردی جاهل و ناد. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درمورد منکوبها 55 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 55  منکوبها thereshersبرخلاف شیوه های درو که تعدادشان محدود بود، روشهای کوبیدن غلات از ابزارهای جدید برای منکوبی ابداع و ساخته شده است در بعضی نقاط جهان برای جداسازی دانه از ساقه و کاه، روشهای قدیمی . اختصاصی از اینو دیدی منکوبها 55 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 55  منکوبها thereshersبرخلاف شیوه های درو که تعدادشان محدود بود، روشهای کوبیدن غلات از ابزارهای جدید برای منکوبی ابداع و ساخته شده است در بعضی نقاط جهان برای جداسازی دانه از ساقه و کاه، روشهای قدیمی و ابت بکار گرفته می شود. روشهای چون زدن دسته ای از غلات بر روی چوبی که به صورت افقی قرار گرفته است در نتیجه این ضربه سنبله غله د شده و دانه از آن جدا می گردد و بر روی زمین می ریزد که کاری بسیار سخت و طاقت فرسات و نیاز به نیروی کارگر فراوان دارد. این روش هنوز هم در برخی از کشورهای فقیر آفریقایی و آسیایی به کار برده می شود.استفاده از گردونه های چوبین که توسط دام کشیده می شد از دیرباز برای منکوبی متداول بوده است. شکل ابت چنین دستگاهی بر روی یک لوح گلین که در جنوب بین النهرین بدست آمده و بعقیده مورخین نوعی منکوب بوده است. در مصر باستان نیز استفاده تاز این گونه گردونه با چرخ پره دار چوبی و یا سنگی متداول بوده است. این وسیله به کمک حیوان کار که معمولاً کار می باشند کشیده می شوند. ضربه وارده توسط پره های چوبی و سم حیوان و فشار وارده توسط غلتک سبب در هم ش تن سنبله و آزاد شدن دانه می گردد. منکوبهای ساده منکوبهای ساده تراکتوری آنهایی هستند که غله را کوبیده و دانه را از سنبله آزاد می سازند و در بعضی انواع جداسازی دانه را از کاه را هم انجام می دهند. بیشتر منکوبهایی که در ایران به وسیلة سازندگان ماشینهای کشاورزی ساخته می شوند از نوع ساده هستند. در این نوع منکوبها محور کوبنده که به چندین تیغه مجهز است بدور خود دوران می نماید تیغه ها در جهت اشعه دایره محور قرار دارند و عمدتاً ثابت هستند. محور در دو انتهای طولی خود در دو بلبرینگ روی بدنه متصل می شود. در داخل محفظه نیز چندین تیغه ثابت وجود دارند که به بدنه دستگاه متصل می باشند. وجود این تیغه ها موجب د شدن بیشتر کاه غلات می شوند. دهانه ورودی منکوب در بالا قرار گرفته و بدنه دستگاه از صفحات آهنی ساخته شده است.غله درو شده به کمک چنگالهای (چهار شاخ) به دهانه ورودی ریخته می شود. بر اثر دوران سریع کوبنده و ضرباتی که تیغه ها بر غلات وارد می سازند ساقه غله را در هم ش ته و سنبله یا خوشه را د نموده و دانه آزاد می گردد. مخلوط کاه و دانه به قسمت پایین منکوب می ریزد.در بعضی از منکوبها پس از محور انتقال نیرو و در جلو محور کوبنده یک چرخ طیار قرار دارد که موجب یکنواخت شدن حرکت چرخشی کوبنده می گردد.این گونه منکوبها دارای دو چرخ لاستیکی هستند. در این ح ، منکوب به مالبند تراکنور متصل می شود و همراه با آن از مکانی به مکان دیگر انتقال می یابد. بعضی دیگر قابل نصب روی سه بازوی هیدرولیک تراکتور می باشند. این نوع منکوبها دارای دو پایه ف ی هستند که هنگام کار بر روی زمین قرار می گیرد تا از لرزش دستگاه کاسته گردد. منکوبهای ساده فاقد نوار خوراک دهنده هستند و محصول غله به کمک چنگالهای مخصوصی از من آن برداشته و از طریق دهانه دستگاه به داخل آن ریخته می شود. کاه و سنبله که بر اثر ضربات تیغه در هم ش ته اند همراه با دانه های جدا شده از غلاف بر روی یک صفحه مشبک که در زیر کوبنده قرار دارد می ریزند و از سوراخهای صفحه عبور نموده در صورتی که دستگاه مجهز به بادبزن باشد در معرض جریان هوا قرار می گیرند کاه به علت سبکی به فاصله دورتری منتقل می گردد و دانه در محل باقی می ماند در منکوبهای ساده فاقد بادبزن مخلوط دانه و کاه در قسمت زیر دستگاه می ریزد.بادبزن در منکوبهای این قسمت متشکل از چهار پره چوبی است که درون محفظه ای قرار دارد و به وسیله چرخ تسمه به حرکت در می آید. حرکت دورانی تسمه از چرخ تسمه متصل به محور کوبنده تأمین می گردد متأسفانه بیشتر منکوبهایی از این نوع فاقد وسیله تنظیم جریان هوا می باشند. هوا از دو سوی محفظه استوانه ای بدرون آن مکیده می شود و از دریچه ای در پایین بدنه منکوب در جهت افقی دمیده می گردد. مقدار هوا و سرعت حرکت آن در این نوع منکوبها ثابت می باشد و نمی توان آن را متناسب با نوع بذر و کیفیت محصول تنظیم نمود.نحوة کار با منکوب ساده منکوب اعم از سوار شونده یا یدک کش را باید بنحوی به تراکتور متصل نمود که میل گاردان یا محور انتقال نیروی باپی . تی . او در امتداد یک خط مستقیم قرار گیرند و ضامن محور انتقال نیرو هنگام اتصال با پی . ت . او به طور آزاد در جای خود قرار داشته باشد.دستگاه باید بنحوی در روی زمین مستقر شده باشد که هنگام کار بهیچوجه تکان نخورد. زیرا تکان خوردن دستگاه ممکن است سبب آسیب رسیدن به آن و یا کارگری که با آن کار می کند گردد.قبل از انتخاب محل استقرار دستگاه جهت وزش باد را در نظر بگیرید. وضعیت استقرار منکوب باید به گونه ای باشد که قطعات کاه و کلش با صورت کارگرانی که با آن کار می کنند برخورد نکند و آنها بتوانند بدون ناراحتی به کار ادامه دهند.ابتدا با دست میل گاردان را بچرخانید تا در صورتی که تیغه ها شل یا کج شده باشند مشخص شود چنانچه نقصی مشاهده شد ابتدا آن را رفع کنید.
با
منکوبها 55 ص
ای به دیدار تو روشن چشم عالم بین من
آ ت رحمی نیاید بر دل مسکین من

سو ک افتاده چون پروانه ام در پای تو
خود نمی سوزد دلت چون شمع بر بالین من

تا تو را دیدم که داری سنبله بر آفتاب
آسمان حیران بماند از اشک چون پروین من

گر بهار و لاله و نسرین نروید گو مروی
بردار ای بهار و لاله و نسرین من

گر به رعنایی برون آیی. طالع سنبله و چرخ و فلک آمادست سیب بدجنس زنی کار به دستم دادست ! سیب مشکوک و ویارهیجان ِ بی خود ! نطفه ی پوچ و سُ به جهان ِ بی خود ! بی بی خاطره از درد بخود می پیچید شکل یک عاشق شبگرد بخود می پیچید ................................... ............. .. دنباله شعر دلم، روحم ، سرم درد است همه دور و برم درد است چه با حال است این درد فراگیر چرا که مادرم درد است


شب شعر مرا با شور بنواز غزل ها را ولی سنتور بنواز دلم دشتی و ترک و اصفهان است برایم گوشه ای ماهور بنواز
شب و تنهایی و دردی دوباره من و یک بلخ ، نامردی دوباره به جرم بی گناهی قطع د به شو شتر گردن مردی دوباره


<. پیامک تبریک ولادت معصومین
یک جلوه از نگاه تو اى شمس مشرقین
هر صبح و شام طعنه به شمس و قمر زند
اى گل به روى ماه تو یا ثامن الحجج
ماییم در پناه تو یا ثامن الحجج
میلاد رضا علیه السلام مبارک باد

.
اس ام اس
بهر زیارتت رضا فرشته پرگشوده است
نگاه دلربای تو از همه دل ربوده است
چه گویم از خصال تو لسان شیعه قاصر است. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت آرایه های ادبی پایه سوم انسانی مبحث رباعی و دوبیتی و چهار - 12 اسلاید با و پر سرعت .
 پاو وینت آرایه های ادبی پایه سوم انسانی مبحث رباعی و دوبیتی و چهار - 12 اسلاید
 پاو وینت آرایه های ادبی پایه سوم انسانی مبحث رباعی و دوبیتی و چهار - 12 اسلاید    محتوا و درون مایة رباعی: عشق ، عرفان و فلسفهتاریخچة رباعی: - رباعی قالبی ایرانی است.   - از زمان رودکی تا حال در شعر فارسی رواج داشته است. رباعی سرایان معروف: -خیام (قرن5) بهترین رباعی سرای شعر فارسی است. -عطار ، مولوی، بابا افضل کاشانی.  نکته: رباعی مناسب ترین قالب برای ثبت لحظه های زود گذر شاعرانه استمناسب برای دانش آموزان و دبیران و اولیابرای کل پاو وینت از لینک زیر استفاده کنید:
با
پاو وینت آرایه های ادبی پایه سوم انسانی مبحث رباعی و دوبیتی و چهار - 12 اسلاید
پر از رمز و پر از رازی دوبیتی به مثل لاله ها نازی دوبیتی دو باره بالهایت را باز که با من رو به پروازی دوبیتی ******* من از چشم تو یدم دوبیتی ز لبهای تو گل چیدم دوبیتی همه یکجا نموده دانه دانه به زلفان تو پاشیدم دوبیتی ***** سرود دلکش و زیبا دوبیتی انیس و مونس شبها دوبیتی به وقت خستگی هایم همیشه یگانه همدمم تنها دوبیتی ***** سرود تازه و نابم دو. normal 0 false false false en-us x-none fa /* style definitions */ table.msonormaltable {mso-style-name:"table normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:calibri; mso-hansi-theme-. ریاست حفاظت محیط زیست و مدیریت ترافیک ولایت هرات با همکاری شرکت آسیا فارما روز دوشنبه 31 سنبله (1393) مطابق به 22 سپتامبر (2014) راس ساعت 10 قبل از ظهر در موقعیت چوک گلها از روز جهانی توقف رانندگی به حمایت از محیط زیست تجلیل بعمل آوردند. شهروندان ولایت هرات طبق اطلاع و هماهنگی قبلی با توقف موترهایشان به مدت 10 دقیقه در جاده های منتهی به چوک گ. فضل الرحمان اوریا عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله به خبرگزاری جمهور می گوید که تیم اصلاحات و همگرایی ضرب العجلی را که تعیین کرده بود، به پایان رسید و سرانجام، جامعه جهانی با این تیم وارد مذاکره شده و زمینه را برای گفتگوهای جدید، فراهم کرد. تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۵ طرح جدید تیم تحول و تداوم، تکراری است و آن را قبول نداریم! تهدید ستادانتخاباتی عبدالله عبدالله مبنی بر خارج شدن از روند مذاکرات و تخنیکی تاثیرگذار واقع شد و این امر، باعث شد تا مذاکرات گسترده بین تیم اصلاحات و همگرایی و جامعه جهانی روی کار آید.
مذاکرات بین جامعه جهانی و داکتر عبدالله، زمینه را فراهم کرد تا تیم تحول و تداوم به ی داکتر اشرف غنی احمدزی، طرح جدیدی را برای حل بن بست های انتخاباتی به تیم اصلاحات و همگرایی پیشکش کند که بر بنیاد گزارش های منتشره، در این طرح جدید ذکر شده است که رییس اجرایی، ک نه افغانستان را مدیریت کرده و پست های کلیدی امنیتی بین دو ستاد تقسیم گردد. 1 بهاران دل انگیزم تو هستی شکوه فصل پاییزم تو هستی همیشه، هر کجا من با تو هستم کرج، تهران و تبریزم تو هستی! 2 دو چشمانم برایت خیس هرشب مرا کردی غزل بنویس هر شب غمت سنگین و لاینحل شبیهِ ترافیک "پل فردیس" هر شب! «حسیــن شادمهـــر» زمین بر حوت استوار است . روایات بسیاری تصریحاً و اشارةً به قطب بودن حضرت بقیة الله دل دارند ، که از آن جمله یکی این روایت است که وقتی أبان بن تغلب از صادق علیه السلام می پرسد : زمین بر چه استوار است ؟ حضرت در جواب می فرمایند : زمین بر حوت استوار است . حوت به معنای ماهی و برج دوازدهم از بروج دوازدهگانه است که عبارتند از : «حمل ، ثور ، جوزاء. فتوکلیپ دوبیتی گیلکی:" نیسِه می وَر" از داوود خانی لنگرودی در آپارات اگر می خواهی روحت رشد کند، این را بخوان! هر آنچه از حرکت به کمال می رسد آئینی دارد و طبق قوانین خاصی پیش می رود.طبیعت یک دانه گندم، هسته ی هلو، تخم پرنده از راه حرکت، رشد و نمو می کند و کم کم به کمال مقصود خود می رسد. هر کدام از این موجودات در شرایط مساعد، مسیر کمال خود را طی می کند. مثلاً دانه سالم گندم در خاک حاصل خیز، نور کافی، ا یژن، آب مناسب جوانه می زند، ریشه می دهد سر از خاک بیرون می آورد و رشد می کند تا تبدیل به سنبله گندم می شود. هر موجودی قابلیت و استعداد کمال را دارد اما اگر زمینه های این حرکت مساعد نباشد، رشد متوقف می شود. خاک نامرغوب، آب ناسالم، فقدان نور خورشید موانع مهمی بر سر راه این گیاه می باشند. انسان نیز برای رسیدن به رشد، نیاز به شرایط مساعد دارد که در صورت فقدان هر کدام از شرایط مناسب، این رشد و حرکت ناقص می ماند و ثمر و میوه ای به نام انسان کامل و متعالی نمی دهد. جهت دیدن متن کامل از ادامه مطالب دیدن فرمائید ۴ سنبله ۱۳۹۳ روند ابطال آرا شروع شده است. نکته امیدوارکننده این است که هردو دسته انتخاباتی روی معیارهای ابطال آرا توافق دارند. بر مبنای گزارش هایی که دیروز منتشر شد،۷۲ محل رای دهی، ابطال شده اند و بیش از شش صدونود محل، قرار است بازشماری شود. اگر روند ابطال طبیعی و بدون بروز مشکل به پایان برسد، روند تفتیش به نتیجه می رسد و از انتخابا.
فتوکلیپ دوبیتی گیلکی:"کشکه واموج" از داوود خانی خلیفه محله(لنگرودی) در سایت آپارات فرد ناشناس یک خبرنگار زن را در مزارشریف به ضرب چاقو کشت به روز شده: 14:24 گرینویچ - چهارشنبه 17 سپتامبر 2014 - 26 شهریور 1393 مقتول پلوشه توخی هراس آل سعود از آیت الله ۲۶ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۸ هراس آل سعود از آیت الله چندبار تاخیر و تعلل در صدور حکم نهایی در مورد محاکمه آیت الله نمر؛ مبارز شیعه اهل عربستان سعودی، نشان دهنده آن است که سران آل سعود هنوز در مورد تبعات این اقدام حرمت شکنانه و ضد اصول عد انسانی و ی، مطمئن نیستند. روس ها آماده می شوند ۲۶ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۴ روس ها آماده می شوند رییس جمهور روسیه همچنین در این اوا در سخنرانی هایش، از تشکیل «روسیه نو» سخن گفته است؛ چیزی که اخیرا توسط یکی از ان شورشیان هوادار روسیه در شرق اوکراین نیز تکرار شد. بهره ای که پا تان از بحران افغانستان می برد ۲۶ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۴ بهره ای که پا تان از بحران افغانستان می برد تردیدی وجود ندارد که رد پای پا تان در بحران ناامنی در کشور، کاملا مشهود است؛ اما نباید از یاد برد که آشفتگی، سردرگمی، بی سرنوشتی و خلأ محسوس قدرت در افغانستان نیز در افزایش و گسترش تروریزم و دهشت افکنی پا تانی در کشور نقش دارد. گزینه نخست، چرا آ ؟ ۲۶ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۱ گزینه نخست، چرا آ ؟ دیدیم که روش و منش تاریخ حیات گذشته ی ما مشحون از کودتا ها، انحصار و دیکتاتوری ها و تنش و چالش های بسیار بود، واقعیات تلخی که در عصر دموکراسی و شرایط کنونی جهان، دیگر پذیرفتنی و پاسخگو نیست. همه ی اقوام و اقشار، ظرفیت و ظرافتی را متوقع بودند که تهداب نظام نو، به صورت بومی و واقعاً دموکراتیک ... غیبت ایران و ، پاشنه آشیل ائتلاف ضد ۲۵ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۵ غیبت ایران و ، پاشنه آشیل ائتلاف ضد ایران یکی از قدرت های مؤثر در معادلات منطقه و جهان است و نادیده گرفتن آن در چنین ائتلاف هایی می تواند به ضرر طرف های ائتلاف کننده تمام شود. پا تان، نگران چیست؟ ۲۵ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۱ پا تان، نگران چیست؟ اصلی ترین عامل برانگیزنده این نگرانی از دید ناظران، بیم و هراس آن کشور از شکل گیری یک ت ملی و مقتدر در افغانستان است. ائتلافی برای مبارزه یا مساعده؟ ۲۵ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۵۷ ائتلافی برای مبارزه یا مساعده؟ ائتلاف جهانی مبارزه با به ی ایالات متحده که کشورهای شدیدا متهم به حمایت از آن گروه را گرد آورده، آیا واقعی و صادقانه است یا سناریویی در سناریوی دیگر است در افغانستان مشروع، در پا تان ممنوع ۲۵ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۱ در افغانستان مشروع، در پا تان ممنوع پنج یا هر گروه تروریستی دیگر منسوب به ، اگر در پی ایجاد اصلاحات شرعی و ی اند باید ابتدا در داخل آن کشور اقدام کنند؛ با توجه به این مسایل، مشخص است که هدف این گروه، تامین منافع پا تان در افغانستان است و این یک اهرم فشار تازه از سوی آباد در برابر ت افغانستان می باشد. تقابل فرهنگی؛ افزایش فاصله میان جوانان و نسل های گذشته ۲۴ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۹ تقابل فرهنگی؛ افزایش فاصله میان جوانان و نسل های گذشته کارشناسان مسایل فرهنگی، تقابل فرهنگی در جامعه افغانستان را برای آینده کشور خطرناک می دانند. عبدالله و احمدزی؛ خیلی دور، خیلی نزدیک ۲۴ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۵ عبدالله و احمدزی؛ خیلی دور، خیلی نزدیک سه مورد اختلافی باقیمانده میان دو نامزد، به اندازه همه اختلاف های دیگر میان آنها، اهمیت و اولویت راهبردی دارد و همین مساله نیز افق توافق های قریب الوقوع میان آنها را تیره و تار می نماید. حلقه های مفقوده ائتلاف ضد ۲۴ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۸ حلقه های مفقوده ائتلاف ضد عدم شرکت ترکیه در این ائتلاف هم سؤال برانگیز است و ناظران می گویند که این امر، نشان دهنده دوگانگی اه و نیات این ائتلاف را نشان می دهد. خندقِ دوستی یا دیورندِ دشمنی؟ ۲۴ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۴ خندقِ دوستی یا دیورندِ دشمنی؟ اقدام تازه پا تان نیز در راستای مواضع پیشین این کشور انجام می شود و این اقدام عملی، کار ت افغانستان در برخورد با این مساله تاریخی را سخت تر خواهد کرد؛ زیرا این بار، مساله صرفا اظهارات دوجانبه نیست؛ بلکه پا تان رسما اقدام به خط کشی مرزی کرده است. فتنه های نئوماکیاولیسم برای نئودیکتاتوریسم ۲۴ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۸ فتنه های نئوماکیاولیسم برای نئودیکتاتوریسم نچه نهاد جهان را ناآرام ساخته، دیکتاتوری های ملی و جهانی است که با روش های فوق پیچیده ماکیاولیستی، بخشی را پیاده نظام خود می سازند و بخشی دیگر را قربانی می کنند و کثیف ترین و خونین ترین بازی ها با سرنوشت ملتها را مرتکب می شوند. رییس جمهور، منجی یا میانجی؟ ۲۳ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۸ رییس جمهور، منجی یا میانجی؟ دیدارهای مستمر و غالبا بی نتیجه رییس جمهور کرزی با هردو نامزد ریاست جمهوری به معنای آن است که وضعیت بسیار بیشتر از آنچه به نظر می آید، بحرانی است. مصر از ائتلاف ضد چه می خواهد؟ ۲۳ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۲ مصر از ائتلاف ضد چه می خواهد؟ رژیم مسلط بر مصر که در نتیجه کودتای نظامی علیه ت گرایی محمد مرسی به قدرت رسید، به دنبال کشتارهای فجیع پس از کودتا و قتل و بازداشت و محاکمه هزاران معترض به کودتا، با بحران مشروعیت و انزوای بین المللی مواجه شد کمیسیون مستقل انتخابات عامل اصلی بحران های انتخاباتی است ۲۳ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱ کمیسیون مستقل انتخابات عامل اصلی بحران های انتخاباتی است کشور در شرایط حساسی قرار دارد، از این رو کوچکترین اشتباه از سوی کمیسیون مستقل انتخابات در اعلام نتایج، افغانستان را به سوی بحران سوق خواهد داد. این سرمایه و سرنوشت ماست که دود می شود ۲۳ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۲۸ این سرمایه و سرنوشت ماست که دود می شود ایالات متحده حکومتی را به ما هدیه نکرده اما چالش های را که فرار روی آن تعبیه کرده که بن بست و بحران موجود انتخاباتی یکی از آنهاست. به نام شهید، به کام سیاست ۲۳ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۲۴ به نام شهید، به کام سیاست دخ دادن مخالفت های و جناح بندی های انتخاباتی به روز شهید که متعلق به همه ملت افغانستان است نیز از سوی بسیاری از مردم و ناظران، نکوهش شد نقش دوگانه سازمان ملل در انتخابات افغانستان ۲۲ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۲ نقش دوگانه سازمان ملل در انتخابات افغانستان سازمان ملل متحد، اگر در صدد بازی نقشی بیطرف در این روند است، با ارائه طرح های بدیل دیگری به جای ت وحدت ملی، بر نامزدها فشار وارد کند؛ تا دست از انحصارطلبی، تکیه بر نتایج تقلبی و امتیازطلبی های خودخواهانه بردارند. رخنه حق در بنای باطل ۲۲ سنبله ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۷ رخنه حق در بنای باطل شبیرجان برنده در مسابقات بو : ده ها عضو باسابقه یک واحد جاسوسی رژیم گفته اند که دیگر حاضر نیستند در عملیات جاسوسی علیه فلسطینیان شرکت کنند. روز یکشنبه مورخ 7 سپتمبر تورنمنت بو جوانان زیر 17 سال در استاکهولم برگزار شد . در این تورنمنت دو ورزشکار از کلپ جناب اجمل عمر به دریافت دو مدال نایل شدند. شبیر جان در وزن 57 کیلو گرام مقال اول و آلی در وزن 60 کیلو گرام مقام دوم را ب د . این موفقیت را برای ورزشکاران و مسوول کلپ ورزش اقای اجمل عمر تبریک میگوییم http://www.afghanha.se/