دوست یا دشمن

به نقل از خبرگزاریها در مورد دوست یا دشمن : تسنیم نوشت: دشمن ما فقط محمدرضاخان نبود، هر که مسیرش مسیر نباشد، دشمن ما است؛ با هر اسم مى‏ خواهد باشد. هر جمهورى را بخواهد، دشمن ما است، براى این‏که دشمن است. هر پهلوى «جمهورى ى»، «دمکراتیک» بگذارد، این دشمن ما است، هر .. زیباترین منش آدمی محبت اوست. پس محبت کنید چه به دوست ، چه به دشمن که دوست را بزرگ میکند و دشمن را دوست. من اصولا آدم دشمن تراشی ام کلا دشمن جماعت زود جذب من میشن یا دوستامو راحت دشمن خودم میکنم نمیدونم چرا و چگونه ؟؟ فرقی ام نداره تو چه فضای با چه آدمایی اما میدونم من دختر دشمن تراشی ام ^^ تو 3 روز با 3 نفر از دشمنام جنگیدم حس :)) { جنگ قرون وسطارو نمیگیما از این بحث و جدل جدیا که طرف رنگ عوض میکنه } سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:بعد از بازی با العین آقایان ستاد بحران تشکیل داده و دوست و دشمن دوباره نمایان شد. حکمت جاوید (دوستی) سرنوشت تو ھمواره بدست نزدیکترین دوست تو نوشته می شود . دوست تو دشمن ارادۀ نفسانی توست . ھیچ اقدام سرنوشت سازی به تنھائی اتخاذ نمی شود . تو نزدیکترین دوست توست . از دوستی دور نمی شوی مگر اینکه به دشمنی نزدیک می شوی . فامیل ھرگز دوست نخواھند بود . دوست تو ھرگز تو را نمی ستاید . ی که دوست صدیقی ندارد جز خود فروشی ھنری ندار. اگر در شناخت دشمنمان اشتباه کنیم؛ در شناخت دوستمان اشتباه کنیم؛ جبهه ى دشمن و دوست را با هم مخلوط کنیم، نفهمیم دشمن کیست؛ دوست کیست؛ یا در شناخت دشمن اصلى و فرعى اشتباه ، این هم خطر است. امروز یک عده اى در بخشهاى مختلف دنیاى به نام گروه هاى تکفیرى و وهابى و سَلَفى، علیه ایران، علیه شیعه، علیه تشیع، دارند تلاش میکنند، کارهاى بدى میکن. کنون که فتنه فرا رفت و فرصتست ای دوست
بیا که نوبت انس است و الفتست ای دوست

دلم به حال گل و سرو و لاله می سوزد
ز بسکه باغ طبیعت پرآفتست ای دوست

مگر تاسفی از رفتگان نخواهی داشت
بیا که صحبت یاران غنیمتست ای دوست

عزیز دار محبت که خارزار جهان
گرش گلی است همانا محبتست ای دوست

به کام دشمن دون دست دوستان بستن
به دوستی که نه شرط مروتست ای دوست

فلک همیشه به کام یکی نمیگردد
که آسیای طبیعت به نوبتست ای دوست

بیا که پاییز خاطرات انگیز
گشوده اند و عجب لوح عبرتست ای دوست

مآل کار جهان و جهانیان خواهی
بیا ببین که خزان طبیعتست ای دوست

گرت به صحبت من روی رغبتی باشد
بیا که با تو مرا حق صحبت است ای دوست

به چشم باز توان شب شناخت راه از چاه
که شهریار چراغ هدایت است ای دوست

شهریار من دلم را که می­تپد با تو ـ گرچه گمراه ـ دوست می­ دارم با تو معدود خنده­هایم را ـ گرچه کوتاه ـ دوست می­ دارم
چشم خود را که دیده بود تو را، دست خود را که چیده بود تو را پای خود را که مدتی شده بود با تو همراه، دوست می ­دارم
هر ی را که دارد از تو نشان، همه را فارغ از زمان و مکان مثل ع عروسی­ات که در آن، شده­ای ماه دوست می ­دارم
غصه را . من ندانم که دوست همان دشمن است؟  گویی که این دوستان در سرای اعتماد من نا به هم وارند  همان دشمنان که سر به توی وارد حریم دل من شدند و خنجر خود را فرو د  امااا افسوس ... من ندانستم که زخمی خورده ام  نه خنجر دشمن از پشت  صد شکر به ان خنجر که زننده اش را نمیبینم  زخمی خوردم از دوست که جان دارم نرود از یادم   #fjk فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب گفت: دشمن شناس، استکبارستیز و مطیع امر ولایت بودند و ما وظیفه داریم مانند ، دشمن شناس و دشمن ستیز باشیم. آیا ما توقعی از دشمن داریم؟ نه. از دشمن که نمیشود توقع داشت؛ از دشمن که نمیشود گله کرد. آیا ما از گله داریم؟ ابدا؛ گله را انسان از دوست میکند؛ خوب طبیعت دشمن دشمنی است؛ علاج چیست؟ علاج این است که یک ملت در درون خود تلاشی د و کاری د که ضربه ی دشمن که حتمی است، اثر نگذارد یا کم اثر بگذارد؛ علاج این است. عزیزان من، جوانان! اینها را توجه کنید. بیانات ی در 29 بهمن 93 دوستت دارم و دانم که تویی دشمن جانم
از چه با دشمن جانم شده ام دوست ندانم
غمم این است که چون ماه نو انگشت نمایی
ورنه غم نیست که در عشق تو رسوای جهانم
دم به دم حلقه این دام شود تنگتر و من
دست و پایی نزنم خود ز کمندت نرهانم
س ر شور مرا نه شبی ای دوست به دامان
تو شوی فتنه ساز دلم و سوز نهانم
ساز بش ته ام و طائر پر بست. همیشه زیر ذره بین اند. آنها چهره های اند دوست و دشمن حرکات شان را زیر نظر دارند. هر آن ممکن است دوربین ها در یک برنامه رسمی در ح ی که دوست ندارند ثبت شان کنند. ولادیمیر پوتین یک دسامبر در سخنرانی سالانه خود در «مجمع فدرال» گفت: "برخی از کشورهای خارجی روسیه را دشمن می دانند اما حقیقت این است که ما به دنبال دشمنی با هیچ کشوری نیستیم و هیچ گاه نبوده ایم. ما به دوست نیازمندیم اما اجازه نخواهیم داد که منافع مورد ما نقض شده یا نادیده انگاشته شوند."  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] آن پیک نامور که رسید از دیار دوست آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست خوش می دهد نشان جلال و جمال یار خوش می کند حکایت عز و وقار دوست دل دادمش به مژده و خجلت همی برم زین نقد قلب خویش که نثار دوست شکر خدا که از مدد بخت کارساز بر حسب آرزوست همه کار و بار دوست سیر سپهر و دور قمر را چه اختیار در گردشند بر حسب اختیار دوست گر باد فتنه هر دو جهان را به. فرمانده کل گفت: در جنگ تحمیلی گرفتن شهر و منطقه هدف دشمن بود و امروز ناامید سازی و بی اعتماد سازی دو هدف عمده دشمن است و هر ی حرفی بزند و کاری کند که ملت را ناامید کند به دشمن کمک کرده است. الف) ضرورت های بصیرت ب) کارکردهای بصیرت 1- برای ماندن در خط ولایت 2- برای حرکت در زندگىِ پیچیده ى اجتماعىِ امروز 3- جهت شناخت دوست و دشمن در شرایط فتنه 4- شناخت طرف مقابل خودتان 5- برای جلوگیری از ضربه دشمن 6- برای جلوگیری از مشتبه شدن حق و باطل 7- برای شناخت عوام از خواص 8- کندسازی همه ى تیغهاى دشمن 9- راه نجات از دشمن واقعی 10- جلوگیری از کاره. شما به عنوان دوست محصورین در این 7 سال نتوانستید یک بیانیه حاکی از زام به نظام قانون اساسی و از آنها بگیرید و غائله حصر را فیصله دهید. اکنون نام این ناکامی را گذاشته اید: "دشمن ساختن دوست". وقتی 17 ساله بودم این را در دفترم نوشته ام:

من آدم ها رو دوست ندارم، من ماهی ها رو دوست دارم. چون ماهی ها از بی آبی می میرند ولی آدم ها از گرسنگی نفس و زیادی رنج، می میرند.
من آدم ها رو دوست ندارم. من سگ های گله رو دوست دارم. چون سگ ها به دشمنان خودشون حمله می کنند ولی این آدما به به هم نوع، به دوست و دشمن شون حمله می کنند.
من آدم ها رو. 1 : مسلمانی که صدای اذان را میشنود و را ادا نمیکند پدر من است .

2 : مسلمانی که اضافه جی می کند. برادر من است .

3 : مسلمانی که از پیشتر به رکوع می رود . پسر من است .

4 : خانم مسلمان که با آمدن مهمان عصاب می کند. مادر من است .

5 : خانمی که بدون چادر (سر ) میگردد . خانم من است .

6 : مسلمانی که بدون گفتن بسم الله شروع به خورد. تولیت آستان قدس رضوی گفت: حسین(ع) برای بشر مقابل دشمنان الگو محسوب می شود و باید بدانیم که دشمن، دشمن است و حسین(ع) درس دشمن ستیزی می دهند. فتح الفتوح اگر به معنای پیروزی پیروزی هاست، نه در ژنو که در محراب مسجد جامع خونین شهر رقم خورد. درود خدا بر ئی که از جاده اهواز- مشهر تا بلندای اسمان پل زدند.باورم بود فتح الفتوح کار بچه های خاکی انقلاب بود که اخم شان برای دشمن بود و تبسمشان برای ما.جان خود را نثار دوست د، بی محمد جهان ارا،شهر را ازاد د،لیکن در عوض صد ها امتیازی که از د. کانال تلگرام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله ویدئویی با موضوع، دشمن تراشی و دشمن خونی را منتشر کرد. برخی از خوانندگان رو مه تایمز در نامه هایشان به سردبیر این رو مه نوشتند: چرا ما ایران را که در آن انتخابات ریاست جمهوری برگزار و رئیس جمهوری میانه رو انتخاب می شود دشمن می دانیم، اما با عربستان که کشوری پادشاهی بوده و هیچ انتخاباتی ندارد دوست هستیم. اکنون که سربازان عصر غیبت زمان (عج) عصای خود را زیر بغل ت و تفنگشان را خار چشم دشمن کرده، انصاف حکم می کند اگر شمشیرشان را علیه دشمن تیز نمی کنیم لااقل از پشت هم خنجر نزنیم. نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب ی گفت: هرچه ما عقب بایستیم دشمن با فریبی دیگر به ما نزدیک تر می شود. جابربن عبدا... انصاری می گوید: به راستی که از رسول خدا(ص) درباره علی علیه السلام فضیلت هایی شنیدم که اگر یکی از آن ها در مردم بود به همان اکتفا می د.
از قبیل فرمایش آن حضرت:
به هر که مولا منم، علی است مولای او
علی نسبت به من به جای هارون است نسبت به موسی
علی از من است و من از او
علی مانند خود من است؛ فرمانبری از او فرمانبری ا.
دوستت دارم و دانم که تویی دشمن جانم! از چه با دشمن جانم شده ام دوست ندانم...
"عماد اسانی" اسماعیل رمضانی: «یه دوست دارم که دوست داره با دوست تو دوست بشه، تو دوست داری با دوست من که دوست داره با دوست تو دوست بشه، دوست بشی؟» مشکل دقیقا از همین جا شروع شد که ما به این سؤال پرطمطراق پاسخ مثبت دادیم. بعد از ناآرامی های اخیر، اغلب جریان های اعم از اصلاح طلب و اصولگرا به این فکر افتاده اند که باید کاری کرد. اتفاقاً اصولگرایان بیشتر نگران شده اند، زیرا از نظر خود، احساس خطر جدی د. انتظار می رود این احساس خطر باعث شود که برخی دوست و دشمن را اشتباه نگیرند. ی که در ایران مانده و دلسوزانه می خواهد همکاری کند، که دشمن نیست. وَ قَالَ المومنین[علیه السلام] لَوْ ضَرَبْتُ خَیشُومَ الْمُؤْمِنِ بِسَیفِی هَذَا عَلَی أَنْ یبْغِضَنِی مَا أَبْغَضَنِی وَ لَوْ صَبَبْتُ الدُّنْیا بِجَمَّاتِهَا عَلَی الْمُنَافِقِ عَلَی أَنْ یحِبَّنِی مَا أَحَبَّنِی وَ ذَلِک أَنَّهُ قُضِی فَانْقَضَی عَلَی لِسَانِ النَّبِی الْأُمِّی ص أَنَّهُ قَالَ یا عَلِی لَا یبْغِضُک مُ. علیرغم اظهارات دونالد ترامپ که رسانه های یی را دشمن مردم خوانده بود دفاع این کشور می گوید که رسانه ها را دشمن نمی داند. آدمها با اعمال و رفتارشون و کارها و تصمیماتشون دوست و دشمن پیدا میکنند. حالا فی خود کلمه دوست یا دشمن نه.صرفا حمایت از رفتار طرف یا مخالف. بهر حال انسان هر چه مسولیتش بیشتر حامی و مخالفشم بیشتر. کشش ندم. کاری ندارم طرفدارش بودین یا مخالفش اما فوتش حداقل منو شوکه کرد.درسته که مرگ حقه و سن بالا داشت اما خب:/ نمیشد کنار بیام. چ پیرو چ مخال. مدیرمسئول موسسه کیهان با بیان اینکه برخی مسئولان، را از دشمن به رقیب تنزل دادند، گفت: مشاورانی که در لایه های سیاست نفوذ د برنامه ها را به گونه ای پیش می برند که دشمن می خواهد. ۱- این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید… ۲-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید…. چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز ا. 1. جهت از بین بردن دشمن: گویند به جهت مقهوریت دشمن چهل مرتبه آیة الکرسی را بخوانید چون به ما بین در «یعلم ما بین ایدیهم» رسد آن دشمن را به نظر آورد و خواندن آن نیز به عدد مذکور به جهت کفایت سایر مهمات موثر است به شرط آن که بخاطر گذراند مطلوب را در م ن عین «یشفع عنده» و همچنین هفت مرتبه خواندن آن بر نمک طعام و در طعام نموده و اطعام آن به م. من شما رو دوست ندارم. من نارنگی دوست دارم. راه رفتن زیر بارون و لییتیوم گوش دوست دارم. من شما رو دوست ندارم. برگشتنِ به کتابا بعد از چند روز رها شونو دوست دارم. چای با عطر گل سرخ دوست دارم. خو دن تا ساعتِ ده و بیدار شدن تنهایی رو دوست دارم. من شما رو دوست ندارم. چیزبرگر زغالی دوست دارم. ساعت شنی دوست دارم. من شما رو دوست ندارم. سفر دوست دار. بسم الله النور
سلام آقای خوبم یا صاحب ا مان...
آقای خوبم اجازه!

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
سلام حسین نازنینم
اومدم بگم حسین دوست تون دارم!
بارها این جمله رو توی زندگیم تکرار و بازهم میگم دوست تون دارم!
بارها گفتم «إنی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم»
بارها گفتم که با دوستان تون دوست هستم و با دشمن. معظم انقلاب ی، در دیدار مسئولان، دست اندرکاران، راویان، مبلغان و خادمان راهیان نور و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس اظهار ضعف را موجب تشویق دشمن به حمله دانستند و با تاکید بر این که در برابر دشمن اظهار ضعف نکنید، گفتند: جنگ تحمیلی به خاطر این اتفاق افتاد که دشمن در ما احساس ضعف کرد. مشهد- مشهد گفت: اینکه همواره چشم به دست دشمن داشته باشیم و بگوییم با یک اخم یا حرکت دشمن نابود می شویم نتیجه سوءظن به خداوند است. نیروی دریایی با برگزاری مانوری باشکوه اقتدار رابه رخ دشمن کشید و دشمن هرگز جرات تعرض به این سرزمین ی را نخواهد داشت. قم - رئیس مرکز مطالعات راهبردی با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اه خود از فضای سایبر و مجازی استفاده می کند، گفت: هدف دشمن در جنگ نرم، آینده سازی است. مهدی اخوان ثالث
جویبار لحظه ها جاری!

از تهی سرشار,
جویبار لحظه ها جاریست.
چون سبوی تشنه کاندر خواب بیند آب, واندر آب بیند سنگ.
دوستان و دشمنان را میشناسم من.
زندگی را دوست میدارم;
مرگ را دشمن.
وای, اما _با که باید گفت این؟-من دوستی دارم که به دشمن خواهم از او جا بردن.
جویبار لحظه ها جاری. دوستت دارم و دانم که تویی دشمن جانم
از چه با دشمن جانم شده ام دوست ندانم
غمم این است که چون ماه نو انگشت نمایی
ورنه غم نیست که در عشق تو رسوای جهانم
دم به دم حلقه این دام شود تنگتر و من
دست و پایی نزنم خود ز کمندت نرهانم
س ر شور مرا نه شبی ای دوست به دامان
تو شوی فتنه ساز دلم و سوز نهانم
ساز بش ته ام و طائر پر بس. بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین
دوّمین پایه که در کنار این هست که مکمّل پایه ى اوّل است، عبارت است از بصیرت، روشن بینى. یعنى چه؟ یعنى شناخت زمان، شناخت نیاز، شناخت اولویّت، شناخت دشمن، شناخت دوست، شناخت وسیله اى که در مقابل دشمن باید به کار برد؛ این شناخت ها؛ بصیرت است. همیشه با یک سلاح نمیشود مبارزه کرد. در همه ى م. رئیس جمهوری در اظهاراتی تأکید کرد: اتحادیه اروپا دشمن ما است. فرمانده کل پاسداران گفت: حدود 30 سال از پایان جنگ می گذرد و به لطف خدا و به اقرار? دوست و دشمن اثرات تعیین کننده ای در سازندگی کشور از سوی داشته ایم. زاهدان گفت: دشمن را هیچ زمان نباید کوچک شمرد، دشمن در هر زمانی دشمن است و باید نسبت به فتنه های دشمن بیدار و هوشیار باشیم. مجموعه: دنیای ضرب المثل
 
ضرب المثل در مورد دوست,انواع ضرب المثل در مورد دوست,زیباترین ضرب المثل در مورد دوست
ضرب المثل در مورد دوست جدید
 
دوری و دوستی
 
ضرب المثل درمورد دوستی,ضرب المثل در مورد دوست,ضرب المثل در رابطه با دوست
 
با دوستان بساز و بر دشمنان بتاز.
 
**** ضرب المثل در مورد دوست ****
 
تو اول بگو با کیان دوستی// پس آنگه بگویم که تو کیستی
 
ضرب المثل درمورد دوستی,ضرب المثل در مورد دوست,انواع ضرب المثل در مورد دوست
 
دوست و مگس هردو در تابستان ظاهر می‌شوند.
 
**** زیباترین ضرب المثل در مورد دوست ****
 
با دوستان مروت، با دشمنان مدارا.
 
 ضرب المثل در مورد دوست,جدیدترین ضرب المثل در مورد دوست,ضرب المثل درباره دوست
 
دوستیِ سه
 
**** جدیدترین ضرب المثل در مورد دوست ****
 
هرچه از دوست می رسد، نی ت.
 
ضرب المثل در مورد دوست,زیباترین ضرب المثل در مورد دوست,انواع ضرب المثل در مورد دوست
 
دوستان وفادار بهتراز خویشند.
 
**** ضرب المثل درمورد دوستی ****
 
هنگام نیاز، دوستان واقعی شناخته می‌شوند.
 
ضرب المثل درباره دوست,ضرب المثل در مورد دوست,انواع ضرب المثل در مورد دوست
 
آن که در هرجا دوستانی دارد، همه جا را دوست‌داشتنی می‌یابد.
 
**** ضرب المثل در مورد دوست و دوستی ****

 با دوست چو بد کنی، شود دشمن تو.
 
ضرب المثل در رابطه با دوست,زیباترین ضرب المثل در مورد دوست,ضرب المثل در مورد دوست
 
دوست آن باشد که گیرد دست دوست، در پریشان حالی و درماندگی
 
**** ضرب المثل در مورد دوست خوب ****

 به عالمی نفروشیم مویی ازسر دوست.
 
ضرب المثل درمورد دوستی,ضرب المثل در رابطه با دوست,ضرب المثل در مورد دوست
 
وقتی از اخلاق یک فرد سر در نمی‌آوری، به دوستانش نگاه کن.
 
**** ضرب المثل در مورد دوست خوب ****
 
دوست، ما را و همه نعمت فردوس، شما را.
 
ضرب المثل درمورد دوست,ضرب المثل درمورد دوستی,ضرب المثل در رابطه با دوست

 دشمن دانا به ا دان دوست.
 
**** ضرب المثل در رابطه با دوست ****

 چون کوی دوست هست، به صحرا چه حاجت است.
 
ضرب المثل در مورد دوست,انواع ضرب المثل در مورد دوست,ضرب المثل در رابطه با دوست
 
دوستان را دل نوازی کن که جانبازی کنند.
 
**** ضرب المثل درباره دوست ****
 
دوست، ما را و همه نعمت فردوس، شما را.
 
ضرب المثل در مورد دوست,جدیدترین ضرب المثل در مورد دوست,زیباترین ضرب المثل در مورد دوست
 
دوستی وصله شده‌ به ندرت به کیفیت سابق باز می‌گردد.
 
گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته
  بچه بودم دوست داشتم پلیس بشم اما نه از این پلیس هایی که توی راه درست و کلا کار های خوب میکنن هاا ... نه من دوست داشتم از این پلیس هایی بشم که با بدی میجنگن اما بدی ها رو دوست دارن .. من دوست داشتم یه مرز بین خوبی و بدی باشم .. بزرگتر که شدم دوست داشتم خلبان باشم .. نه از این خلبان هایی که تو کار های مسافربری و اینا باشن .. از اونایی که وقتی سوا.