دیدار ظریف و مسعود بارزانی در مونیخ

به نقل از خبرگزاریها در مورد دیدار ظریف و مسعود بارزانی در مونیخ : مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه در کاخ م ن شهر استانبول دیدار و مذاکره د. محمد جواد ظریف عصر امروز با «نیچروان بارزانی» نخست منطقه کردستان عراق دیدار و در خصوص مسائل منطقه ای گفت و گو کرد. رئیس حزب اتحادیه میهنی کردستان، زمانی «مسعود بارزانی» را هم پیمان صدام و بخشی از رژیم او اعلام کرده بود. مهر نوشت: از روز چهارشنبه برای اولین بار در طول ۳۰ سال گذشته مسعود بارزانی در رأس قدرت اقلیم نخواهد بود، همه پرسی که قرار بود رویای کُردها را محقق کند به کابوسی برای پایان عهد کاک مسعود تبدیل شد. خارجه ترکیه فردا در اربیل با مسعود بارزانی دیدار می کند. مسعود بارزانی گفت که پس از ش ت های اخیر ، باید گفت که این گروه به سمت فروپاشی کامل پیش می رود اما این امر به معنی برطرف شدن تهدیدات از عراق و منطقه نیست رئیس جمهوری نامه ای به مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق فرستاد.... «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق ظهر امروز (دوشنبه) به اربیل رفت و با «مسعود بارزانی» درباره روابط میان اربیل و بغداد گفت و گو کرد. «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق ظهر امروز با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق در اربیل دیدار کرد. سفر بارزانی به کوبانی
سایت رسمی حزب دموکرات کردستان عراق، به نقل از سر لشکر جمال محمد فرمانده کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است در صورت وم به کوبانی سفر خواهد کرد و وی... ۱۰ روز قبل از مناطق گویر، خازر و مخمور (۴۰ کیلومتری اربیل) از سوی ، قاسم سلیمانی ملقب به حاجی، فرمانده قدس ایران، به اربیل سفر می کند و به مسعود بارزانی هشدار می دهد. ایرنا نوشت: مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و رئیس پیشین اقلیم، در پیامی به قاسم سلیمانی درگذشت پدر وی را تسلیت گفت. مهر نوشت: مسعود بارزانی پروژه جایگزین همه پرسی را از نمایندگان سازمان ملل، ، بریتانیا و فرانسه تحویل گرفت. رئیس جمهور نامه ای به مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق فرستاد. ملاقات حمایتی بارزانی با سرکرده گرو منافقین اشرف نیوز به نقل از منابع آگاه در سفارت عراق در پاریس از ملاقات مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق با از سرکردگان گرو تروریستی منافقین خبر داد. به گزارش ایسنا این منابع که نامی از آنها برده نشده، اعلام د که مسعود بارزانی طی سفر ماه گذشته اش به فرانسه با از سرکردگان گرو تروریستی منافقی. نخست عراق برای اولین بار پس از برگزاری همه پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان، در تماسی تلفنی با مسعود بارزانی گفتگو کرده است. «مسعود بارزانی» بار دیگر بغداد را تهدید کرد که اگر حقوق کردستان عراق را براساس قانون اساسی این کشور به رسمیت نشناسد بر ج از عراق اصرار خواهد کرد. بارزانی: نیروهای ائتلاف به وعده هایش عمل نکرده است. "مسعود بارزانی" روز در مصاحبه با شبکه "فرانس-24" گفت: نیروهای پیشمرگه سلاح سنگینی را که برای مقابله با گروه درخواست کرده بود، دریافت نکرده است.
وی در ادامه گفت: سلاح سنگینی را... مشاور رسانه ای رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی تصمیم به ترک قدرت در اقلیم کردستان گرفته است تا به ساختاری توافقی جهت پایان دادن به بحران در کردستان دست یافته شود. خارجه بعد از ظهر یکشنبه با مسعود بارزانی تلفنی گفتگو کرده است. 25 سپتامبر روز مهمی برای عراق، اقلیم کردستان، مسعود بارزانی و حتی ایران و ترکیه است. از دید ت اقلیم برگزاری همه پرسی استقلال در این روز قطعی است. همه پرسی که ت مرکزی عراق، ایران و ترکیه آن را به رسمیت نمی شناسند و نیز خواستار به تعویق افتادن آن بوده است. با این حال بارزانی تصمیمش قطعی است و می گوید همه پرسی برگزار می شود. یک شبکه عرب زبان از حمله مسلحانه به مقر حزب «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در سلیمانیه خبر داد. اردوغان گفت: اظهارات «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق درباره برگزاری همه پرسی بسیار اشتباه است. مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه در کاخ م ن شهر استانبول دیدار و مذاکره د. منابع داخلی عراق و برخی رسانه ها اعلام د، مسعود بارزانی با استعفا و تشکیل ت نجات ملی موافقت کرد به این شرط که نچیروان بارزانی رئیس آن باشد. یک منبع آگاه کُردی اعلام کرد که در بین اعضای خانواده بارزانی اختلافات زیادی وجود دارد و مسعود بارزانی، از عملکرد پسرش ناراضی است. آنتونیو گوترش با رئیس اقلیم کردستان عراق در شهر اربیل دیدار و گفتگو کرد. مسعود بارزانی امیدوار است با ج از عراق یک قهرمان ملی لقب گیرد که ی کردها را بر عهده دارد و آنچه که «امر واقع» می نامد را بر عراق، تهای همسایه و جامعه بین الملل تحمیل کند. چه بسا بارزانی شرط… رئیس‎جمهور عراق اعلام کرد که تصمیم مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان برای برگزاری همه‎پرسی «یک‎جانبه» است. همشهری آنلاین: مسعود بارزانی در نامه ای به پارلمان منطقه کردستان عراق اعلام کرد که دیگر نامزد ریاست منطقه کردستان عراق نمی شود اما یک سرباز پیشمرگه باقی خواهد ماند. اقلیم کردستان عراق: هر زمان که شرایط مناسب بود، بارزانی به تهران سفر خواهد کرد. «جعفر الحسینی» سخنگوی حزب الله عراق تأکید کرد: ما مسعود بارزانی را به مانند ابوبکر البغدادی می دانیم، چراکه وی برای تجزیه کشور و تحویل آن به دشمنان، تلاش کرد. دادگاه عراق طی حکمی دستور بازداشت « رت رسول» معاون «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان را صادر کرد. کانال تلویزیونی آسیا در یک خبر فوری اعلام کرد: مسعود بارزانی از ریاست اقلیم کردستان عراق استعفاء کرد. این آ ین سخنرانی مسعود بارزانی در مقام ریاست کردستان عراق بود. مهر نوشت: مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق گفت هدف برگزاری همه پرسی آغاز گفتگو با بغداد اعلام کرد. رئیس جمهور عراق در سلیمانیه با رئیس و نخست اقلیم کردستان این کشور دیدار کرد.
کانال تلویزیونی آسیا در یک خبر فوری اعلام کرد: مسعود بارزانی از ریاست اقلیم کردستان عراق استعفاء… در کنار خارجه ایران، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق و مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان برای تشییع پیکر جلال ی حضور دارند. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سومریه نیوز روز شنبه به نقل از "حیدر ستار المولی" عضو مجلس نمایندگان عراق تأکید کرد: جمع آوری امضا در مجلس نمایندگان عراق برای محاکمه مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان به اتهام دست داشتن در سیطره بر شهر سنجار آغاز شده است .
المولی خاطرنشان کرد: جمع آوری مدارک دالّ بر دست داشتن بارزانی در سقوط سنجار نیز آغاز شده است .
المولی افزود: امضاهای جمع آوری شده همراه نامه ای رسمی هفته آینده به هیئت رئیسه مجلس نمایندگان عراق برای آغاز محاکمه بارزانی و چند افسر پیشمرگه و مسؤولانی دیگر به اتهام دست داشتن در سقوط سنجار و کشتار ایزدی های این شهر ارائه خواهد شد .
این مجلس عراق گفت: مسعود بارزانی روز 3 اوت 2015 اعلام کرده بود که شهر سنجار را به منطقه کردستان عراق ملحق و آن را تبدیل به استان خواهد کرد . مسعود بارزانی آلفونسو داستیس، امور خارجه اسپانیا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمد جواد ظریف دیدار و گفت وگو کرد. ویژه رئیس جمهور در ائتلاف ضد اعلام کرد که واشنگتن با ماندن نیروهای مسلح غیر عراقی در شهر سنجار مخالف است. مسعود بارزانی پس از کناره گیری از ریاست اقلیم کردستان گفت: هدف از برگزاری همه پرسی استقلال، حل مسالمت آمیز مشکلاتمان بود. آنچه بافل ی از دستور مستقیم مسعود بارزانی برای عدم مقاومت در برابر منتشر کرده است تنها علنی خیانت طبیعی به کردها و نان شمال عراق است. مسعود بارزانی در گفتگو با رو مه الشرق الاوسط ضمن مطرح شروط خود برای به تعویق انداختن همه پرسی کردستان، گفت اگر مردم این اقلیم به ج رأی منفی بدهند او از سیاست کنار می رود. رئیس اقلیم کردستان عراق شامگاه پنجشنبه در اربیل با امور خارجه عراق دیدار و گفت وگو کرد. مشاور مطبوعاتی رئیس اقلیم کردستان عراق اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم بارزانی برای کناره گیری از قدرت را تکذیب کرد.
مشاور مطبوعاتی رئیس اقلیم کردستان عراق اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم بارزانی برای کناره گیری از… اکنون بارزانی به عنوان بازنده بزرگ کرکوک لقب گرفته است. برخی منابع کُردی در عراق احتمال کناره گیری مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق از تمام مناصب خود را مطرح کرده اند. شبکه کردستان ۲۴ متعلق به مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی در بیانیه ای با اشاره به اتفاقات روزهای گذشته در کرکوک و فضا سازی های رسانه ای صورت گرفته از سوی شبکه های کردی متعلق نیچروان بارزانی بیانیه ا