راه خورشید

به نقل از خبرگزاریها در مورد راه خورشید : چرا آسمان آبی و خورشید زردرنگ است؟ چرا آسمان آبی و خورشید زردرنگ است؟
آیا واقعا آسمان آبی است؟ در آسمان نورهای فراوانی منتشر می شوند، اما چرا خورشید زرد رنگ است؟
آسمان به نظر ما آبی رنگ است، اما در حقیقت آسمان بی رنگ است و چشمان ما به دلیل مولکول های نور منتشر شده درون جو، فقط آن را با رنگ آبی تشخیص می دهد.
دلیل این پدیده معر. حرف هایی در برای آنان که خورشیدند.
خوانندگان عزیز شک نکنید این مطلب حتماً به کتابخانه و کتابداران ربط دارد. "خورشید که باشی هر روز می آیی و هر روز می روی منظم و دقیق ی قدرت را نمی داند در حضورت سایه بانی جستجو می کنند سایه را می پسندند و بر تو ترجـیح می دهند با آن که تمام وجود و هست آن سایه از توست تمام زندگی شان را از تو دارند، اما ا. حرف هایی در برای آنان که مثل من خورشیدند.
خوانندگان عزیز شک نکنید این مطلب حتماً به کتابخانه و کتابداران ربط دارد. ببخشید اگر مجبورم به واسطه این متن که متأسفانه منبعش را نمیدانم از خودم تعریف کنم . "خورشید که باشی هر روز می آیی و هر روز می روی منظم و دقیق ی قدرت را نمی داند در حضورت سایه بانی جستجو می کنند سایه را می پسندند و بر تو . هنگامی که ابراهیم پسر رسول خدا صلی الله علیه و آله چشم از جهان فرو بست . در همان روز خورشید گرفت . عده ای گفتند: خورشید نیز به خاطر مرگ ابراهیم غمگین است (و این علامت عظمت رسول خداست ). صلی الله علیه و آله فورا پیش از دفن جنازه ابراهیم ، مردم را به مسجد دعوت کرد و بالای منبر رفت و فرمود: ای مرم ! خورشید و ماه دو نشانه از نشانه های خداست و به. fr7 شعر های انقل برای 22 بهمن خورشید گل کرد
در آسمان جان ما، خورشید گل کرد
پیش از دعا ،وقت سحر ،خورشید گل کرد
چون لاله ای خونین کفن، در خاک
با یاد میر کربلا،خورشید گل کرد
گل می کند از سوی مشرق،چهره روز
چون چشمه مهر و صفا،خورشید گل کرد
در مغرب شط فرات و دجله، ا ین بار
با پیک پیغام شما،خورشید گل کرد
وقتی که تیرحادثه زد بوسه بر او
در خاک سرخ نینوا،خورشید گل کرد
در دشت شب، بی روشنای کورسوئی
هنگام طوفان بلا ،خورشید گل کرد
از پشت دیوار افق ،آرام آرام… آیه شماره 38 از سوره مبارکه یس
حرکت خورشید وَالشَّمْسُ تَجْرِی لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ
(ترجمه)و خورشید به [سوى] قرارگاه ویژه خود روان است تقدیر آن عزیز دانا این است
(تفسیر)یک برنامه ثابت در طول تاریخ، آن هم بدون خلل نشانه‏ى وجود حسابگرى حکیم و علیم است. «ذلک تقدیر العزیز العلیم»
م. خورشید بیداره، تو چی؟یا خواب می بینی؟ شاید ستاره از شبِ مهتاب می چینی فرقی نداره آسمون با ماه یا خورشید وختی که قد ک شون می شی و غمگینی این روزها این زندگی، تکراره غمهاته این ردِّ پای روبه روتم جای پاهاته رو دور این دنیایی و سرگیجه می گیری هرچی سند از درد مونده، پاش امضاته پوموهای کالیفرنیای شمالی بر این باور بودند که سی بزرگ، لقمه ای از خورشید نوش جان می کند و سپس به سراغ ماه می رود. به همین دلیل، اندکی پس از خورشید گرفتگی، ماه گرفتگی روی می دهد. و در کره ـ هر دو کره ـ جفتی از سگ های آتشین خورشید را نمی خورند، بلکه آن را می ند. 1- فاصله عطارد با خورشید: 58 میلیون کیلومتر 2- فاصله زهره با خورشید: 108 میلیون کیلومتر 3- فاصله زمین با خورشید: 149/5 میلیون کیلومتر 4- فاصله مریخ با خورشید: 227 میلیون کیلومتر 5- فاصله مشتری با خورشید: 778 میلیون کیلومتر 6- فاصله زحل با خورشید: 1428 میلیون کیلومتر 7- فاصله اورانوس با خورشید: 2873 میلیون کیلومتر 8- فاصله نپتون با خورشید: 4500 میلیون کیلو. فرمولی ساده جهت اندازه ی فاصله سیارات نسبت یه خورشید براساس فاصله زمین که به این شرح است .nx0.3+0.4که در این جا n در سیارات مختلف متفاوت است .عطارد =0 ، زهره =1 ، زمىین =2 ، مریخ =3 ، کمربند سیارکی =4 و...عدد حاصل در این فرمول فاصله آن سیاره به خورشید را نسبت به زمین می سنجد . درباره اوقات خداوند در آیه 114 هود و سوره 11 میفرماید:
را در دو طرف روز و ای از شب بر پا دار...
منظور از دو طرف روز ظاهراً قبل از طلوع و بعد از غروب خورشید میباشد. یعنی صبح و مغرب.
و در آیه 78 بنی (اسراء) سوره 17 میفرماید:
را از غروب خورشید تا تاریکی شب و سپیده صبح بخوان...
در این دو آیه بصورت صلوة، آمده است.
آیه 130 طه سوره 20 می. روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم به دخترش فرمود: در روز ساعتى وجود دارد که هر در آن ساعت چیزى را از خداوند بخواهد، عطایش مینماید. حضرت فاطمه از پدرش درباره این ساعت پرسید و فرمود: آن هنگامى است که نصف خورشید غروب کرده و نیمه دیگر آن نمایان است. هنگامى که فاطمه علیها السّلام این سخن را شنید به یکى از خدمتکاران خود فرمود که به. گمانه زنی های زیادی درباره مرگ خورشید شده است، تازه ترین پیش بینی محققان در این زمینه حاکی از پایانی شگرف و تبدیل شدن خورشید به یک سح سیاره ای است. هنگامى که ابراهیم پسر رسول خدا صلى الله علیه و آله چشم از جهان فرو بست . در همان روز خورشید گرفت .
عده اى گفتند:
خورشید نیز به خاطر مرگ ابراهیم غمگین است (و این علامت عظمت رسول خداست ).
صلى الله علیه و آله فورا پیش از دفن جنازه ابراهیم ، مردم را به مسجد دعوت کرد و بالاى منبر رفت و فرمود:
اى مرم ! خورشید و ماه دو نشانه از نشانه هاى خداست و به دستور او در سیر و حرکتند و به فرمان خدا مطیع مى باشند، هرگز به خاطر مرگ و زندگى ى گرفته نمى شوند! هرگاه خورشید و ماه گرفت ، آیات بخوانید!
سپس از منبر پایین آمدند و آیات را با جماعت خواندند آنگاه به على علیه السلام فرمود:
پیکر فرزندم ابراهیم را براى دفن آماده کن !
على علیه السلام جنازه ابراهیم را غسل داد و کفن کرد پس از آن مردم دفنش د.(1) اخبار حاکی از ان است که در بیست و یکم آگوست، یعنی روز دوشنبه، یک خورشید گرفتگی از شمال غرب تا جنوب شرق قابلیت مشاهده خواهد داشت. دیگر قسمت های ، این خورشید گرفتگی را به صورت نسبی تجربه خواهند کرد. گویا آی تی – در حین خورشید گرفتگی امکان مشاهده ی تاج خورشید[ادامه مطلب] سازمان فضایی ، ناسا، از پروژه فضایی جدید خود برای نزدیک شدن به خورشید خبر داده است. این کاوشگر قرار است تابستان سال آینده در فاصله ای از خورشید قرار گیرد که تاکنون هیچ کاوشگر دیگری تا این اندازه به خورشید نزدیک نشده است. پیش بینی شده که کاوشگر خورشیدی پارکر، در این یت در فاصله ۶ تا ۷ میلیون کیلومتری خورشید قرار گیرد. انرژی خورشیدی خورشید عامل و منشاء انرژی های گوناگونی است که در طبیعت موجود است از جمله: سوخت های فسیلی که در اعماق زمین ذخیره شده اند، انرژی آبشارها و باد، نمو گیاهان که حیوانات و انسان برای رشد خود از آلفا استفاده می کنند، کلیه مواد آلی که قابل تبدیل به انرژی حرارتی و مکانیکی هستند، امواج دریاها، قدرت جزر و مد که بر اساس جاذبه و حر. همشهری آنلاین: هیچگاه خورشید به سبب ابرهای سیاه دست از ت دن برنداشته است؛ خورشید اصرار دارد بگوید نگذار تاریکی؛ چشمان و قلبت را تصرف کند. نگذار! اغراق نیست اگر بگوییم که مثنوی «تاوان این خون تا قیامت ماند بر ما» از شاخص ترین آثار علی معلم دامغانی و در عین حال از آثار ماندگار عاشورایی در عصر حاضر است ، هم به واسطة محتوای جهت بخش و هم به اعتبار آرایه های صوری آن . در این یادداشت ، می کوشیم که به اجمال از ویژگیهای صوری و محتوایی آن سخن گوییم . شعر با این بیتها شروع می شود... روزی که . رصدخانه خورشیدی و هلیوسفری(soho) ناسا که در فاصله ۱٫۵ میلیون کیلومتر دورتر از زمین به سمت خورشید قرار دارد همیشه جو خارجی خورشید یا تاج های خورشیدی را نظاره می کند. میگن کلی از پروژه های شهرداری دست برادران خورشیده!! خدا خیرشون بده که اینقدر به فکر عمران و آبادانی شهرن شیرینی پزی به اون شیکی و خوشمزه گی را ول اومدن لای خاک و خول فقط به خاطر و شهرمون میفهمی ؟ بخاطر شهرمون بدون کوچکترین رانت و پارتی :) (نخند ) به جان گلگیتا :) یاد طفل معصوما بچه های هاشمی افتادم !! . . . . . . . . . . . . خورشید همون شمسه بابا. خواستیم فارسی را پاس داشته باشیم v دانستنی هایی درباره ی خورشید خورشید بزرگ ترین جرم آ سمانی منظومه شمسی ا ست و مانند هزاران سیاره دیگر یک ستاره است . قطر خورشید حدود 109برابر قطر کره ی زمین است. سطح خورشید نور سپهر( فتو سفر) نامیده میشود. داغ ترین بخش خورشید هسته آن است . در هسته خورشید حرارت به 15 میلیون درجه سانتیگراد می رسد. وزن خورشید دائما کم تر می شود خورشید در هر ث. "خورشید بَگُم*" با بقیه ى کُلفَت هاى خانه ى آقا تومنى سه زار تفاوت داشت. هیچ وقت دستش را جلوى ى دراز نمیکرد. لباس هاى کهنه ى دخترانِ آقا را میپوشید. اما آنقدر آنها را خوب رُفو میکرد و درز میگرفت که همیشه آدمِ نونوارى به نظر میرسید. رنگِ پوستش سفیدِ سفید بود و قدش آنقدر بلند بود که هنگام راه رفتن کمى قوز میکرد. جایی که بزرگ شده بود یا خان.


ایمنا/ شبکه تلویزیونی یورونیوز و سی ان ان روز پنجشنبه گزارش دادند: دانشمندان علم نجوم توانسته اند این سیاره که ح ی ص ه ای و شبیه به کره زمین دارد را پیرامون خورشیدی به نام ' پرو یما قنطوروس' (proxima centaur) که نزدیک ترین خورشید به خورشید منظومه شمسی درکیهان محسوب می شود، کشف کنند.
بنابراین گزارش این سیاره جدید که 'پرو یما بی' (prox. بعدازظهر امروز شنبه، 28 بهمن، ماه و خورشید در وضعیت مقارنه قرار می گیرند و به نزدیکترین فاصله خود با خورشید می رسد. خورشیدکاذب پدیده ای جوی است که باعث می شود در آسمان در 2 سوی خورشید نقاطی روشن از نور (مانند حلقه و هاله نور) دیده شود. ظهور «خورشید کاذب» در شهر هالیون در شمال شرق چین می بینید.
توی یک جنگل تن خیس کبود
یه پرنده آشیونه ساخته بود
خون داغ عشق خورشید تو پرش
جنگل بزرگ خورشید رو سرش
تو هوای آفت روی درختا می پرید
تنشو به جنگل روشن خورشید می کشید
تا یه روز ابرای سنگین اومدن
دنیای قشنگشو بهم زدن
هر چه صبر کرد آسمون آبی نشد
ابرا موندن هوا آفت نشد
بس که خورشیدشو تو زندون سرد ابر. دانشمندان آلمانی برای اولین بار موفق به ساخت بزرگ ترین خورشید جهان شدند که رویای شبیه سازی نور خورشید در زمین را به واقعیت نزدیک تر کرده است. سایه چگونه تشکیل می شود؟ اگر جسم کدری در مقابل منبع نوری قرار گیرد در پشت جسم محوطه ی تاریکی بوجود می آید که به آن سایه می گویند. راههای تشکیل سایه : 1- تشکیل سایه به وسیله چشمه ی نقطه ای نور: در این ح فقط سایه کامل ایجاد می شود و مرز مشخصی بین تاریکی و روشنایی وجود دارد. 2- تشکیل سایه به وسیله چشمه ی گسترده نور: در این ح علاوه بر سایه کامل. مجموعه: دنیای بازیگران

ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه  ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه تصاویر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه تصاویر وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه   ع های وون بازیگر سریال افسانه خورشید و ماه,سریال افسانه خورشید و ماه    منبع:galleryp osir از بازیگران بیشتر بدانید تصاویر سریال افسانه خورشید و ماه ع های جانگ ایل وو بازیگر نقش عالیجناب یانگ میونگ در افسانه خورشید و ماه ماجرای عاشقانه پادشاه خیالی «افسانه خورشید و ماه» دو سریال کره ای در انتظار آنتن پخش شبکه 3 سیما


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بمان!تابشکفد چشمان خورشید میان بوته های سبزگندم زار بمان!تاابرمی گرید بمان!تابادپچ پچ می کند،درگوش هرنرگس بمان!تاجشن شب سوزان خورشید- شب آوازگندم زار- سرودریشه درضمیرهم- برای رویشی دیگر!!! حتی به سایه ی خود نیز نمی توان به دیده یک همراه همیشگی نگریست ؛ سایه ای که باوجود خود آدم و با ظهور خورشید شکل می گیرد و هر چند شانه به شانه صاحبش حرکت می کند اما همین که خورشید رخت بربندد , او نیز محو می گردد... سایه دلداده خورشید است و به محض دیدن خورشید خودنمایی می کند و وجودش بر روی زمین و در کنار ما نه به خاطر همراهی ما , که به خاطر سر. خورشید خانم
از پشت کوه دوباره
خورشید خانوم در اومد
با کفشای طلا و
پیرهنی از زر اومد
آهسته تو آسمون
چرخی زد و هی خندید
ستاره ها رو آروم 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] برای بسیاری از شما پیش آمده که در یک روز زیبا و آفت خانه را ترک می کنید به محض اینکه نور خورشید به صورت شما برخورد می کند عطسه های مکرر شما را درگیر می سازد. بعضی از افراد نیز با نگاه به خورشید بلافاصله شروع به عطسه می کنند. این دقیقا ع العمل بدن در برابر اشعه تابنده خورشید است ادامه مطلب *در ادامه خلاصه ی کتاب یخی که عاشق خورشید شد را از رضا موزونی می خوانیم* زمستان تمام شده و بهار آمده بود؛تکه یخ کنار سنگ بزرگ جای خوبی برای خواب داشت؛از میان شاخه های درخت نوری را دید؛با خوشحالی به خورشید نگاه کرد و با صدای بلند گفت:سلام خورشید..‏.من تا الأن دوستی نداشته ام با من دوست می شوی‏? خورشید گفت:‏"سلام‏'اما...‏" یخ با نگرانی گ. قرار است بزرگترین خورشید که synlight نام دارد برای انجام پروژه های مختلف از جمله طراحی فرآیند تولید سوخت هیدروژنی با استفاده از نور خورشید، مورد استفاده قرار گیرد. گزارش شماره 1: گروه کمان مکان: شهر جدید صدرا ( در شیراز)
غروب خورشید: 19:53 - غروب ظاهری خورشید: 19:47
مکث: 30 دقیقه
اختلاف سمت در لحظه غروب خورشید: 7 درجه - اختلاف ارتفاع در لحظه غروب خورشید: 6 درجه
وضعیت جوی: در افق ابری توأم با غبار
در تاریخچه ی بشر، خورشید همیشه جایگاه خاصی در مذاهب و فرهنگ ها دارد. در این تست از شما می خواهیم ذهن تان را آرام کرده و به تصویر این 8 خورشید نگاه کنید و یکی را که به نظر شما جذاب تر است انتخاب کنید تا چیزهای جدید در مورد خودتان کشف کنید! ناسا (nasa) تصاویری استنایی از خورشید را منتشر می کند. در 8 اکتبر 2014، نواحی فعال اطراف خورشید باهم ترکیب شدند تا تصویری شبیه به صورتک کدوتنبل هالووین، بر سطح خورشید ایجاد شود.

نواحی فعال اطراف خورشید روشنتر به نظر می رسد؛ زیرا این نواحی نور و انرژی بیشتری از خود ساتع کرده، و در نتیجه میدان معناطیسی مضاعف و قوی تری در اتمسفر هاله خورشید به وجود می آورد.

این تصویر جالب، از ترکیب دو دسته طول موج 171 و 193 آنگستروم به دست آمده است تا با رنگ های طلایی و زرد، ظاهری شبیه کدو تنبل هالووین ایجاد کند.

تصاویر جدید و استثنایی ناسا از خورشید

تصاویر جدید و استثنایی ناسا از خورشید

تصاویر جدید و استثنایی ناسا از خورشید

تصاویر جدید و استثنایی ناسا از خورشید سازمان فضایی ، ناسا، از پروژه فضایی جدید خود برای نزدیک شدن به خورشید خبر داده است. این کاوشگر قرار است تابستان سال آینده در فاصله ای از خورشید قرار گیرد که تاکنون هیچ کاوشگر دیگری تا این اندازه به خورشید نزدیک نشده است. پیش بینی شده است که کاوشگر خورشیدی پارکر، در این یت در فاصله ۶ تا ۷ میلیون کیلومتری خورشید قرار گیرد. این ویدیو را. غار غار کتله خور، غاری است خشکی -آبی، واقع در استان زنجان و در ۸۰ کیلومتری جنوب خدابنده و ۱۷۳ کیلومتری شمال همدان و ۴۱۰ کیلومتری تهران و ۵ کیلومتری شهر کوچک گرماب واقع است. در بعضی ازمناطق غربی ایران به کوههای کم ارتفاع کتل می گویند و احتمالاً وجه تسمیه غار نیز به همین علت باشد که غار در یکی از این کوهها قرارگرفته است و خورشید از پشت .
یونسی: پرچم سه رنگ ایران سابقه بسیار قدیمی دارد. این یک نماد ملی است. عده ای خیال می د نماد شیر و خورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است اما اینگونه نیست. شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود. اگر به من باشد، هلال احمر را تغییر می دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می کنم؛ البته برای هلال احمر هم احترام قائلم.

فیزیک بدون شک علمی شگفت انگیز است. ذراتی که وجود ندارند در احتمالات به حساب می آیند، و زمان متناسب با سرعت حرکت شیء تغییر می کند. نشریه تلگراف، 10پدیده عجیب از این عجایب در علم فیزیک را با کمک تعدادی از کاربران توئیتر و کیهان شناسی به نام «مار چاون» ارائه کرده است که در ادامه از نظرتان می گذرد. خورشید می توانست از موز ساخته شده باشد خو. یک خورشید دیگر با 7 عدد سیاره مثل زمین پیدا شد  خبرهای  فضایی داغ از اینترنت جند تا خورشید در جهان داریم با چند تا سیاره مثل زمین؟ در جهان 2 تا خورشید هست با   7 عدد سیاره  مانند  زمین  اب  و  ا یزن  هم  دارد  دنیای عجیبیه به زودی علم ان قدر پیشرفت می کنه که اسمانها و دنیاهای  دیگر که از ما بی  نهایت  د. محققان طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که خورشید دارای یک قل نا بوده است. میلیون ها یی روز گذشته شاهد خورشید گرفتگی کامل بودند؛ خورشید گرفتگی ای که از 99 سال پیش تاکنون در این کشور اتفاق نیفتاده بود. این خورشید گرفتگی دیروز دوشنبه در ساعت 15:46:50 به وقت جهانی در 14 ای آغاز شد و در ساعت 18:25:35 کامل شده و در ساعت 21:24 به پایان رسید. محققان طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که خورشید دارای یک قل نا بوده است. اختصاصی از فایل هلپ وکتور خورشید با و پر سرعت .
وکتور خورشید
وکتور خورشید وکتور خورشید
با
وکتور خورشید
متخصصان پوست و مو دریافتند گرمای خورشید و اشعه uvبه موها آسیب می رساند. روزی که دین را یاوری می کرد خورشید
از خالقِ خود دلبری می کرد خورشید
باید وصیت نامه از خون می نوشت و -
شه ها را ی می کرد خورشید
وقتی که از عزم ِپ حرف می زد
پرواز را روشنگری می کرد خورشید
ظلم و فساد و کفر را می دید و می سوخت
باید قیام دیگری می کرد خورشید
امرِ ِبه معروف خدا بر شانه اش بود
نهی از قبولِ سامری می کرد خو.