رشته علوم

به نقل از خبرگزاریها در مورد رشته علوم : معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ۳ الی ۴ هزار رشته آزاد در دفتر گسترش وزارت علوم بررسی و حدود ۹۳ درصد رشته های این تایید شده است . رشته‌ های تحت پوشش رشته های علوم پایه: زیست شناسی (تمامی گرایش ها) شیمی (آلی، بیوشیمی، ی شیمی) بیوتکنولوژی نانوتکنولوژی بیوانفورماتیک بیولوژی دریا اکولوژی آلودگی محیط زیست  و ... رشته های علوم پزشکی: پزشکی داروسازی علوم پایه پزشکی بهداشت مامایی پرستاری ژنتیک انسانی باکتری شناسی فیزیولوژی پزشکی و ... علوم فنی و ی: ی کامپیوتر ی بر. نتیجه مرحله اول آزمون ی تخصصی و ی پژوهشی (ph.d) رشته های علوم پزشکی منتشر شد و داوطلبان مجاز تا ۲۸ داد فرصت دارند انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. همشهری آنلاین: نتیجه مرحله اول آزمون ی تخصصی و ی پژوهشی (ph.d) رشته های علوم پزشکی منتشر شد و داوطلبان مجاز تا ۲۸ داد فرصت دارند انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. س رست علوم پزشکی مجازی عنوان کرد: ۸۰ رشته در علوم پزشکی را می توان به صورت مجازی ارائه کرد و برای این کار زیرساخت های لازم باید در ها فراهم شود. معاون آموزشی آزاد گفت: تلاش داریم که مجوز تأسیس رشته های جدید را از وزارت علوم ب کنیم و در این زمینه با مسؤولان وزارت علوم صحبت کرده ایم. رشته علوم تجربی:
الف)معرفی:این رشته ی دبیرستانی درباره علوم تجربی بحث می کند و در این رشته درباره انواع بیماری ها و باکتری ها می خوانید البته به طور خلاصه از مهمترین دروس این رشته زیست شناسی می باشد که یکی از مهمترین درس های این رشته برای کنکور می باشد و بالاترین ضریب را دارد در این درس مشکل ترین مبحث ژنتیک می باشد.
ب)گرایشات رشته. رشته هنرهای سنتی رشته سینما رشته گرافیک رشته راهنمای موزه ها رشته موزه داری رشته تولید سیما رشته طراحی صنعتی رشته نمایش رشته نقاشی رشته عکاسی رشته معماری رشته نوازندگی ساز ایرانی رشته نوازندگی ساز جهانی رشته صنایع دستی رشته مجسمه سازی رشته کارشناسی فرش رشته هنرهای تجسمی رشته چاپ رشته طراحی پارچه ولباس رشته های علوم انسانی رشته . مشاور اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم کشور گفت: رشته علوم با وجود تمام خدماتی که برای ت و حکومت در تاریخ معاصر انجام داده است، جایگاه مناسبی در ایران ندارد. رشته علوم تجربی:
الف)معرفی:این رشته ی دبیرستانی درباره علوم تجربی بحث می کند و در این رشته درباره انواع بیماری ها و باکتری ها می خوانید البته به طور خلاصه از مهمترین دروس این رشته زیست شناسی می باشد که یکی از مهمترین درس های این رشته برای کنکور می باشد و بالاترین ضریب را دارد در این درس مشکل ترین مبحث ژنتیک می باشد.
ب)گرایشات رش. علوم انسانی هنوز به ثبات نرسیده. شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بازنگری رشته های علوم انسانی است؛ همان رشته هایی که از ٤-٣ سال قبل کار بازنگری آن از سوی وزارت علوم ت دهم شروع شد. در جدیدترین اخبار از شورای گسترش تحول علوم انسانی صدور مجوز جدید در ١٥ رشته علوم انسانی مشروط شده است. این شورا از وزارت علوم درخواست کرده تا ایجاد تحول در .
 
رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی در های  تی روزانه صورت می گیرد . البته در رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله. اطلاعیـه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامـی معرفـی شدگان چندبرابرظرفیت رشته های مختلف تحصیلـی نیمه متمرکز دوره های روزانه و شبانه ها و مؤسسات آموزش عالی و پردیس های فرهنگیان به منظور شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر و همچنین آزمون عملی رشته ع. معاون آموزشی علوم پزشکی گفت:مجوز پذیرش دانشجو در دو رشته جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و ی (ph.d) برای علوم پزشکی کرمانشاه صادر شد. براساس اعلام وزارت علوم طی سال های ۹۲ تا ۹۳ از سوی دفتر گسترش مجوز راه اندازی ۲۰ هزار و ۵۲۷ رشته محل برای تمامی زیرنظام های آموزش عالی اعطا شده است. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت تنویر افکار عمومی در پاسخ به شبهات مطرح شده در ارتباط با عدم تایید بعضی رشته محل-های آزاد اطلاعیه ای صادر کرد. جمعی از نمایندگان مجلس شورای ی که تاکنون تعداد آنها به ۹۲ امضا رسیده است، در تذکری به علوم ضمن تأکید بر قانونی بودن مجوز رشته محل های آزاد، خواستار تجدیدنظر این وزارتخانه درباره حذف 2800 رشته محل این شدند. رئیس واحد علوم تحقیقات آزاد اعلام کرد که پیگیر بازگرداندن رشته های هسته ای حذف شده مقطع کارشناسی ارشد این از سوی وزارت علوم هستیم. معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که بیش از ۸۰ درصد رشته محل های آزاد مورد تصویب این وزارتخانه قرار گرفته اند، گفت: در چند روز اخیر تعداد ۴۰۰ رشته محل دیگر نیز که در محاسبات لحاظ نشده بود به رشته محل های آزاد اضافه شده است. برنده رتبه ۴ از منطقه ۲ کشور در رشته علوم انسانی می گوید برای تقویت صلح تلاش خواهد کرد رشته حقوق بین الملل بخواند و کار بزرگی که برقراری صلح است را انجام بدهد.
جزوه و اسلاید سیستمهای اطلاعات مدیریت (رشته ی و علوم کامپیوتر) (mis)
1395-11-16 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
جزوه و اسلاید سیستمهای اطلاعات مدیریت (رشته ی و علوم کامپیوتر) (mis) به صفحه جزوه و اسلاید سیستمهای اطلاعات مدیریت (رشته ی و علوم کامپیوتر) (mis) خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((جزوه و اسلاید سیستمهای اطلاعات مدیریت (رشته ی و علوم کا. عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران گفت: علوم پایه باید با حمایت متولیان وزارت بهداشت جایگاه اصلی خود را پیدا کند تا شاهد تحقیقات باکیفیت تری باشیم.
رشته علوم  از زیرمجموعه های کنکور ریاضی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم  در های  تی روزانه صورت می گیرد . البته در رشته علوم آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته علوم  ، ظرفیت این رشته . همشهری آنلاین: معاون آموزشی اعلام کرد: وزارت علوم در جلسه ای با کمیسیون آموزش مجلس با آزاد درباره بازگرداندن تعداد قابل ملاحظه ‎ای از رشته های حذف شده مقطع کارشناسی ارشد این توافق کرد. رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: برای بسیاری از رشته های حذف شده آزاد دانشجوی کافی وجود دارد که وزارت علوم بازنگری لازم را انجام می دهد. علی اصغر محمدی: مناقشه ۳ساله آزاد با وزارت علوم درخصوص مجوز رشته محل های تحصیلات تکمیلی با وساطت کمیسیون آموزش مجلس رو به پایان است. عضو هیات رئیسه آزاد با تشریح جزئیات جلسه این با وزارت علوم، گفت: مهلت انتخاب رشته این تا ۲۷ تیرماه تمدید شد. معاون آموزشی علوم درباره تأیید استعلام مدارک دانش آموختگان سال های گذشته آزاد، گفت: مدرک همه دانش آموختگان این که در رشته های دارای مجوز وزارت علوم تحصیل کرده باشند تأیید می شود. معاون آموزشی وزارت علوم گفت: بیش از 80 درصد رشته محل های آزاد مورد تصویب وزارت علوم قرار گرفت. با سلام رشته علوم جانوری گرایش فیزیولوژی جانوری از سال 1392 در این مرکز راه اندازی شده و دانشجو از طریق کنکور سراسری و فراگیر داشته است و به حول و قوه الهی اولین دانشجوی این رشته در ترم 4 خود از پایان نامه خود با نمره عالی دفاع نموده است .از زحمات ارزشمند خانم سهیلا ابراهیمی عضو هیئت علمی محترم این رشته که زحمات زیادی در خصوص راه انداز. عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح سوال خود از علوم به این نکته اشاره کرد که وزارت علوم به عنوان متولی بخش آموزش عالی باید میان رشته های ی و نیاز جامعه تناسب ایجاد کند.


رشته علوم تربیتی از زیرمجموعه های کنکور ریاضی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم تربیتی در های  تی روزانه و غیر انتفاعیصورت می گیرد . البته در رشته علوم تربیتی آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی. عناوین کتا ب های دوره کارشناسی رشته علوم در طرح تحول این علوم به همراه مولفین این کتاب ها که قرار است از مهرماه سال جاری برای دانشجویان جدیدالورود در های سراسر کشور که رشته علوم را انتخاب کرده اند تدریس شود، به شرح ج ذیل است. ادامه گزارش را را سایت خبرگزاری نسیم در لینک ذیل جستجو کنید ....
http://www.tasnimnews.com/print/index/405071
رشته علوم فنی امنیت از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته علوم فنی امنیت در های  تی روزانه صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته علوم فنی امنیت ، ظرفیت این رشته در ها و دوره های مختلف و ه. ایسنا نوشت: معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر این که بیش از ۸۰ درصد رشته محل های آزاد مورد تصویب این وزارتخانه قرار گرفته اند، گفت: در چند روز اخیر تعداد ۴۰۰ رشته محل دیگر نیز که در محاسبات لحاظ نشده بود به رشته محل های آزاد اضافه شده بنابراین تعامل و همکاری خوبی بین مسئولین وزارت علوم و آزاد وجود دارد و تاکید ما هم این است که همه ز. عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: هیچ شکی در اقدام وزارت علوم در حذف رشته های آزاد وجود ندارد. وقتی به یاری علم ژنتیک، اولین ژن “کلون” گردید، شاید کمتر ی فکر می کرد که بزودی این علم یکی از علوم راهبردی دنیا شود و حتی تا جایی گسترش بیابد که نشریه science با سواد بودن را مساوی با اطلاع داشتن از دو علم کامپیوتر و ژنتیک بداند. این علم جوان در این مدت کوتاه به یکی از علوم استراتژیک جهان تبدیل شده است. آنچه مسلم و روشن است در سطح جهانی در همه کشورها، چه در زمینه های آموزشی و چه پژوهشی و بهره وری علمی و اقتصادی، رشته های علوم زیستی مورد توجه کامل است و مسائل بنیادی و پژوهشی رشته های دیگری مانند کشاورزی (زراعت، باغبانی، گیاه پزشکی) و رشته های علوم پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) و پیراپزشکی نیاز مبرم به اطلاعات و نظریه های علوم زیستی و تحقیقات و پژوهش های این علم دارد.... ( به ادمه مطلب بروید )رشته علوم انتظامی از زیرمجموعه های کنکور ریاضی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم انتظامی در های  تی روزانه صورت می گیرد . البته در رشته علوم انتظامی آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته.


رشته علوم فنی امنیت از زیرمجموعه های کنکور انسانی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته علوم فنی امنیت در های  تی روزانه صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته علوم فنی امنیت ، ظرفیت این رشته در ها و دوره های مختلف و همچ.


رشته علوم  از زیرمجموعه های کنکور انسانی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم  در های  تی روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور و غیرانتفاعی صورت می گیرد . البته در رشته علوم آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می . دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-97 با حذف بدون اطلاع قبلی بسیاری از رشته های پرسابقه ی، بسیاری از داوطلبانی که حدود یک سال برای انتخاب رشته های مورد علاقه خود و حضور در های خاص برنامه ریزی کرده بودند را سرگردان کرد.


رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در های  تی روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) صورت می گیرد . البته در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی آزاد ی هم پذیرش دان. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای ی گفت: حذف رشته های آزاد شائبه بودن اقدامات وزارت علوم را تقویت می کند. قائم مقام علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای لرستان گفت : توسعه کیفی رشته های تحصیلی و مأموریت گرا شدن آنها از اولویتهای وزارت علوم است ایسنا نوشت: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه 62 درصد داوطلبان کنکور در رشته های مرتبط با علوم تجربی ثبت نام د، گفت: این آزمون در روزهای پنجشنبه 15 و 16 تیرماه جاری برگزار می شود.


رشته علوم ورزشی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته علوم ورزشی در های  تی روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور و غیرانتفاعی صورت می گیرد . البته در رشته علوم ورزشی آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در . معاون آموزشی علوم پزشکی همدان از دریافت مجوز راه اندازی رشته کارشناس ارشد مدیریت پرستاری و دستیاری تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در همدان خبر داد. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از توقف توسعه رشته علوم تجربی دبیرستان ها از سال تحصیلی آینده خبر داد. علی زرافشان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: برای توازن رشته های تحصیلی در دوره متوسطه در سال تحصیلی آینده دانش آموزان بیشتر به رشته فنی حرفه ای، کار و دانش و علوم ریاضی هدایت می شوند. وی افزود: در حال حاضر نیمی از دانش آمو. رئیس هیأت مؤسس آزاد گفت: اگر وزارت علوم رشته محل های آزاد را تائید نکند طبق قانون مجلس این خواسته آزاد عملیاتی خواهد شد.


رشته معارف ی و علوم تربیتی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته معارف ی و علوم تربیتی در های  تی غیرانتفاعی صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته معارف ی و علوم تربیتی ، ظرفیت این رشته&nb.