روز نوشت آرش شعاع شرق

به نقل از خبرگزاریها در مورد روز نوشت آرش شعاع شرق : این که آدم در موقعیتی قرار بگیره که تکلیف خودشو ندونه، فارغ از این که پیر، جوون، صبور، عجول، مرد، زن و یا هر چیز دیگه ای باشی، سخته و اونقدر اعصاب د کن هست که کل زندگیتو تحت شعاع قرار بده. موقعی که در کلاس اول داشتم ضروری ترین کلمات زندگیمو کم کم یاد میگرفتم، متوجه نبودم که چقدر سنگینی و مشقت در پشت کلمه "سقف" خو ده. پی نوشت: تو فکر یک "س. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پیش بینی می شود بعدازظهر امروز شعاع دید افقی در اهواز کاهش بیشتری یابد که به دلیل فعال شدن کانون های داخلی و فرونشینی هوا است. کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: شعاع دید فعلی مردم منطقه سیستان با تداوم وزش باد همراه با گرد و خاک با سرعت 77 کیلومتر بر ساعت به 800 متر رسیده است. فرمانده هوانیروز ایران از افزایش برد موشک های هوانیروز تا شعاع ۱۲ کیلومتری خبر داد. اختصاصی از نیک فایل آموزش و نقشه ساخت ف یاب ( شعاع زن - فانکشن ) با و پر سرعت .
در این مجموعه نقشه و آموزش ساخت 3 نوع  دستگاه ف یاب شعاع زن و یک عدد نقطه همراه با کتاب آموزش کار با دستگاه رو یاد بگیرید
با
آموزش و نقشه ساخت ف یاب ( شعاع زن - فانکشن )
 شعاع حرکتی کامیون برقی تسلا، حدود هزار کیلومتر است
ایلان ماسک در پاسخ‌گویی به اظهارات رئیس دپارتمان کامیون دایملر در مورد شعاع حرکتی کامیون برقی تسلا سمی، اعلام کرد که این محدوده در نسخه تولیدی تا ۹۶۵ کیلومتر نیز می‌رسد. خط مماس در نقطه تماس بر شعاع دایره عمود است. کوتاهترین فاصله مرکز دایره تا خط مماس برابر شعاع دایره است.
در تصویر متحرک زیر مشاهده می کنید که فاصله مرکز دایره از خط مماس که برابر شعاع دایره می باشد، کوتاهترین فاصله است. پس خط مماس در نقطه تماس بر شعاع دایره عمود است. به عبارت دیگر توجه کنید که در هر وضعیت قرارگیری نقطه a روی خط مماس، مثلث قائم ا اویه ای خواهیم داشت که اضلاع قائم آن از وتر مثلث کوچکترند. om < oa سخنگوی شرکت ملی گاز گفت : گاز ساختمان های اطراف ساختمان پلاسکو تا شعاع 300 متری تا اعلام وضعیت عادی قطع است. شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای در خصوص حادثه پلاسکو گفت:به منظور رعایت کلیه جوانب ایمنی نسبت به قطع برق کلیه پست های برق به شعاع 500 متری محل حادثه اقدام شد. نکته اصلی خطی بر دایره مماس است که بر شعاع در آن نقطه عمود باشد مسئله اگر بخواهیم بر دو خط یک دایره مماس کنیم باید گام اول : خطی موازی به فاصله شعاع دایره مورد نظر از هر دو خط ترسیم کنیم گام دوم : در نقطه تلاقی دایره ای به شعاع مورد نظر دایره رسم کنیم تا دو خط مورد نظر را در نقطه های مماس قطع نماید مثال های دیگر برای رسم مماس هم هست مثل دو دایره و خط های مماس بر آن ها شاعر نشست گوشه ی بیت و قلم نوشت از حال مبتلای دلی غرق غم نوشت باران آشنا که هوای حرم گرفت آهی کشید اشک و سر ِ دفترم نوشت با خط عاشقی که سراپا ش ته شد بیتی نوشت مصرعی از محتشم نوشت: « شوق درون به سوی دری می کشد مرا» باب الرضاست قافیه را « خواهرم » نوشت هر کوچه ای رسید و به هر معبری که رفت نام تمام منطقه ها را «اِرم» نوشت تا رکعتی که غرق شبس. نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ی گفت: با توجه به اینکه عوارض وج از مرز برای زیارت مستثنی شده، در نظر است که مرزنشینان نیز تا شعاع 25 کیلومتری از عوارض وج مستثنی شوند. ما واسه صداهای کاملا مشابه، حروف مختلف داریم
واسه این صدا ۲ تا حرف داریم: ت، ط
واسه این ۲ تا: هـ، ح
واسه این ۲ تا: ق، غ
واسه این ۲ تا: ء، ع
واسه این ۳ تا: ث، س، ص
و واسه این ۴ تا: ز، ذ، ض، ظ
این یعنی:
«شیشه» رو نمی*شه غلط نوشت
«دوغ» رو می*شه ۱ جور غلط نوشت
«غلط» رو می*شه ۳ جور غلط نوشت
«دست» رو می*شه ۵ جور غلط نوشت
«اینترنت» . همزمان با ایام مبارک دهه مهدویت و فرخنده میلاد با سر سعادت حضرت صاحب ا مان (عج) کاروانهای «در شعاع خورشید» به شهر و روستاهای اسان رضوی اعزام می شوند.
یکی از چلنجای زندگیمم اینه که ساقه طلایی رو چند ثانیه تو چای نگه دارم که به قاعده خیس بخوره به طوری که نه وا بره و نه بافتش تو دهن خشک باشه . تا به اکنون نتیجه بدین صورته که : این زمان تابعیست از دمای چای(θ ) ، تاریخ انقضای ساقه طلایی (d or deadline) و شعاع لیوان (r) :
t(time)=f(θ,d,r,...)


لابد دما و شعاع باید برن تو م ج دیگه ، یا مثلا توان منفی . در این جلسه در مورد ف ات گروه اول و دوم صحبت شد. واکنش های مربوط به آنها و نحوه تغییرات شعاع و نقطه جوش و ...مورد بررسی قرار گرفت. نمونه سوالهایی در مورد شعاع اتمها و یونها برای حل به بچه ها واگذار شد و امتیاز لازم داده شد. نمونه سوالهایی برای حل در خانه به بچه ها واگذار شد. خطیب تربت جام با گرامیداشت ایام محرم گفت: فرهنگ حسینی اکنون جهان را تحت شعاع قرارداده است و لازم است صحنه های کربلا با حساسیت وعلت گفته شود و ترسیم صحنه های کربلا باعث تقویت مردم می شود رئیس یگان حفاظت شهرداری تهران از تخلیه نان تا شعاع ١٠٠ متری محل آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو خبر داد. اولین ی که شعاع کره زمین را حساب کرده بود، یک انشمند ایرانی بود که همه ما او را می شناسیم.
کدام فرمول غلط است؟ یک ضلع × خودش = مساحت مربع یک ضلع × 4 = محیط مربع طول × عرض = مساحت مستطیل 2× (طول + عرض) = محیط مستطیل 2 ÷ (قاعده × ارتفاع) = مساحت مثلث مجموع سه ضلع = محیط مثلث نصف ارتفاع × (قاعده بزرگ + قاعده کوچک) = مساحت ذوزنقه مجموع 4 ضلع = محیط ذوزنقه 2÷ (قطر بزرگ × قطر کوچک) = مساحت لوزی یک ضلع × 4 = محیط لوزی ارتفاع × قاعده = مساحت متوا. خودروهای مناطق آزاد تا چه محدوده ای می توانند تردد کنند؟
خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند، می‌توانند در شعاع خاصی رفت و آمد کنند. این شعاع در مناطق مختلف متفاوت است. رییس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: نیروهای نظامی برای تأمین امنیت و حفظ صلابت نظام ی و با تقویت همدیگر اجازه ندهند مسائل قومی، مدیریت های امنیتی و انتظامی را تحت شعاع قرار دهد. قانون اول: زمین مسابقه؛ طول نباید بیشتر از 120 متر و کمتر از 90 متر و عرض آن بیش از 90 متر و کمتر از 45 متر باشد. در مسابقات بین المللی طول زمین مسابقه نباید بیش از 110 متر و کمتر از 100 متر و عرض آن بیش از 75 متر و کمتر از 64 متر باشد. نکات مهم: 1- ارتفاع میله پرچم نقطه کرنر حداقل 150 سانتیمتر 2- در گوشه زمین قوس کرنر ربع دایره به شعاع 1 متر رسم گردد. 3- ر. کاهش سودآوری شرکت نایک تحت شعاع فرهنگ سازمانی بیمار
فرهنگ‌سازمانی مسموم شرکت نایک نه‌تنها به کارمندان زن این شرکت آسیب رسانده، بلکه به دلسردی مشتریان منجر شده و سودآوری این شرکت را با ریسک بزرگی روبرو کرده است. مدیرکل تبلیغات ی اصفهان گفت: شعاع صدمات تبلیغات سوءدشمن در خانه برخی مبلغین هم قابل رؤیت است، مفسرانی که اهل خانه شان درگیر این حملات شده اند. شعاع یک اتم نصف فاصله بین هسته ای دو اتم مشابه در یک ملول دو اتمی یا در بلور یک ف است.
شعاع یک اتم: شعاع یک اتم نصف فاصله بین هسته ای دو اتم مشابه در یک ملکول دو اتمی یا در بلور یک ف است. چون عناصر در ج تناوبی براساس افزایش عدد اتمی در کنار هم قرار گرفته اند. می توان روندهای ویژه ای را در میان عنصر مشاهده کرد مثلاً در گروه عناصر قلیایی از بالا به پایین، واکنش پذیری افزایش می یابد. در هر تناوب از سمت چپ با یک ف قلیایی شروع شده و درسمت راست به یک ناف هالوژن می رسد و در انتهای تناوب یک گاز نجیب وجود دارد. شعاع واندروالسی وقتی دو اتم در مجاورت هم قرار گیرند و با هم مماس شوند به نصف فاصله بین آن ها شعاع واندروالسی می گویند. در ترکیبات یونی که در فصل بعد بحث خواهند شد. اندازه گیری شعاع یونی به کمک پراش اشعه ای صورت می گیرد. ابتدا در ترکیبی که شعاع آنیون بسیار بزرگتر از کاتیون است شعاع آنیون را اندازه می گیرند و سپس شعاع کاتیون ها و آنیون های دیگر را در ترکیبهای بعدی، بدست می اورند. یونهای مثبت ( کاتیونها ) : وقتی اتمها الکترون از دست داده و به یون مثبت تبدیل می شوند شعاع کاتیون تشکیل شده نسبت به شعاع اتمی شان کوچکتر می شود. علت این پدیده در دو مورد بررسی می شود: 1- با کاهش تعداد الکترونها نسبت به پروتونها بار موثر هسته افزایش می یابد در نتیجه جاذبه هسته روی الکترونها بیشتر شده و الکترونها به هسته نزدیکتر می شوند با این کار شعاع یون تولید شده کاهش می یابد. می توان با استفاده از نسبت تعداد پروتون ها به الکترون ها، افزایش بار موثر هسته را نشان داد. اتم کروم را در نظر می گیریم. در این اتم نسبت تعداد پروتون ها ( p ) به تعداد الکترون ها ( e ) برابر 1 = np/ne ، است. یعنی به طور میانگین به ازای هر الکترون یک پروتون وجود دارد. در کاتیون (3+cr) که با گرفتن سه الکترون از اتم کروم حاصل می شود چون تعداد پروتون ها ثابت می ماند، نسبت... بسم الله . . .این مطلب رو به امید این مینویسم که اگر یکی مثل امروز من اسم رفیق قدیمیش رو در googleجستجو کرد ، یا نه بعد از مدت ها برای هر دلیلی به اینجا سر زد ، از زنده بودن ما با خبر بشه . . . پی نوشت : بعضی آدم ها مدلشون به هم نمیخورهپی نوشت : با همه دلخوری هایی که هست میدونم اگر یک روز دیگه خ نکرده خیلی روزگار بهم سخت بگیره ، میتونم روی آدم ها. این سازه دفاعی بسیار قدرتمند و مفید است . مفید از این لحاظ که شعاع دفاعی بسیار بالایی دارد و اینکه هم دشمنان هوایی و هم زمینی را مورد اصابت قرار میدهد. بنابراین با توجه به شعاع دفاعی بالای آن میتواند در چهار گوشه د ده قرار گیرد و با قدرت از آن دفاع کند. در نتیجه بهترین جا برای قرار دادن این سازه دفاعی بیرونی ترین قسمت د ده است . محمدعلی میرزا شاه مخلوع به اتفاق برادرش ملک منصور میرزا شعاع السلطنه با مقادیر زیادی اسلحه و عظیم برای تصرف پایتخت وارد گمش تپه شد(1290ش) محمدعلی میرزا شاه مخلوع به اتفاق برادرش ملک منصور میرزا شعاع السلطنه با مقادیر زیادی اسلحه و عظیم برای محمدعلی میرزا شاه مخلوع تصرف پایتخت وارد گمش تپه شد . منبع :http://www.delgarm.com/lifestyle/toiletries/329-calendars/shamsi/109467- طوفان گرد و خاک در مسیر زابل - زاهدان شعاع دید رانندگان را به شدت پایین آورده است. طنز دیکته ما واسه صداهای کاملا مشابه، حروف مختلف داریم :
واسه این صدا ۲ تا حرف داریم: ت، ط
واسه این ۲ تا: هـ، ح
واسه این ۲ تا: ق، غ
واسه این ۲ تا: ء، ع
واسه این ۳ تا: ث، س، ص
واسه این ۴ تا: ز، ذ، ض، ظ
این یعنی:
«شیشه» رو نمی شه غلط نوشت
«دوغ» رو می شه ۱ جور غلط نوشت
«غلط» رو می شه ۳ جور غلط نوشت
«دست» رو می شه ۵ جور غلط نوشت
«اینترنت» رو می شه ۷ جور غلط نوشت
«سزاوار» رو می شه ۱۱ جور غلط نوشت
«ز له» رو می شه ۱۵ جور غلط نوشت
«ستیز» رو می شه ۲۳ جور غلط نوشت
«احتذار» رو می شه ۳۱ جور غلط نوشت
«استحقاق» رو می شه ۹۵ جور غلط نوشت
و «اهتزاز» رو می شه ۱۲۷ جور غلط نوشت! واغئن چتوری شد که ماحا طونصطیم دیکطه یاد بگیریم! شعاع دید فعلی مردم منطقه سیستان با تداوم وزش باد همراه با گرد و خاک با سرعت 77 کیلومتر بر ساعت به 800 متر رسیده است. اختصاصی از فایلکو تحقیق هندسه ترسیمی (1) با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 46 هندسه ترسیمی (1) مربوطه : سرکار خانم باقریتهیه کننده : محسن عیوضیزمستان 83به نام دانندة مقداربخش اول: چند ترسیم1-روش رسم متساوی الاضلاع:دایره ای به شعاع r ترسیم کرده دو خط عمود بر هم آن را رسم می کنیم از محل تقاطع قطر و محیط دایره به اندازه ی شعاع r قوسی می زنیم که دایره را در دو نقطه ی m و n قطع کند. امتداد همان قطری که از آن به شعاع r رسم کرده ایم (یعنی a) رأس دیگر مثلث است.2-روش رسم مربع:دایره ای به شعاع معلوم r و دو قطر عمود بر هم ab و cd را رسم می کنیم. به شعاع r از محل تقاطع قطرها با محیط (نقاط a و b و c و d) قوسی می زنیم تا همدیگر را قطع کنند. امتداد این نقاط که از مرکز دایره می گذرد دایره را در نقاط m و n و s و q قطع می کند که از اتصال این 4 نقطه مربع پدید می آید.
با
تحقیق هندسه ترسیمی (1)
نوروز 1291 یکی از سخت ترین عیدهای ایرانیان در طول تاریخ بوده است. ایرانیان سال ها بود که از تعدیات همسایه شمالی رنج می بردند و دربار و ت و مجلس همگی خاموش و تعطیل شده بودند. روس تزاری در ابتدای آبان ماه سال 1390 به ت ایران اولتیماتوم داد. مورگان شوستر یی که چند ماهی بود مسئولیت امور مالی ایران را به دست گرفته بود، دستور توقیف اموال شعاع السلطنه به جرم عدم پرداخت مالیات را صادر کرد. هنگامی که ژاندارم ها به فرمان شوستر به محل باغ شعاع السلطنه رفتند با مقاومت قزاق های روس مواجه شدند و روس ها نیز به بهانه اینکه املاک شعاع السلطنه در گرو بانک روس است از واگذاری آن خودداری د و در همین جا خشم روس ها از حضور شوستر در ایران آغاز شد. نوشت که بمیری الناز! رفته بودم روسیه، تمام سنت پطرزبورگ حس می حرفهای تو و خاطرات تو جاریست...نوشت رود نِوا را که دیدم گفتم این رودخانه النازه...نوشت همان تکه از روحت را که همیشه می گویی در سنت پطرزبورگ جا گذاشته ای، در تمام شهر با من بود. اینها را نوشت و مرا بی قرار کرد...راست می گوید من در آن شهر عاشق بودم، شهر را در و دیوارهایش را، رود پ. وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در زاهدان شعاع دید رانندگان را پایین آورده است. بارش برف و باران در استان کرمانشاه سبب لغزندگی، کندی عبور و مرور و کاهش شعاع دید رانندگان نوروزی در آ ین روز سال شد. حضور دختر دسال حسین ماهینی، تمرین این تیم را تحت شعاع قرار داد. کاش میشد خیره شدن به یه نقطه دور  رو نوشت. سکوت رو نوشت.. دلتنگی از این دنیا و آدما رو نوشت.. درد رو نوشت.توی زندگی یه احساسایی هست که فقط فقط مال خودته، نه میتونی بگی نه بنویسیش، نه حتی بخندی یا گریه کنی.یه حسی که درست وسط قلبت سنگینی میکنه، غم نیست شادی هم نیست لعنتی هیچی نیست اما گاهی حتی نمیزاره نفس بکشی.
کاش خدا حروم نکرده بود . ﻔﺶ ﻮﺩکی ﺭﺍ ﺩﺭﺎ ﺑﺮﺩ

ﻮﺩ ﺭﻭ ﺳﺎﺣﻞ نوﺷﺖ : ﺩﺭﺎ ﺩﺯﺩ ...

ﺁنطﺮﻑ ﺗﺮ ﻣﺮﺩ ﻪ ﺻﺪ ﺧﻮﺑ ﺩﺍﺷﺖ ﺭﻭ ﻣﺎﺳﻪ ﻫﺎ ﻧﻮﺷﺖ : ﺩﺭﺎ ﺳﺨﺎﻭﺗﻤﻨﺪ ...

ﺟﻮﺍنی ﻏﺮﻕ ﺷﺪ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﻧﻮﺷﺖ : ﺩﺭﻳﺎی ﻗﺎﺗﻞ ...

ﻴﺮﻣﺮﺩی ﻣﺮﻭﺍﺭﻳﺪی ﺻﻴﺪ ﻛﺮﺩ ﻧﻮﺷﺖ : ﺩﺭﻳﺎی ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ.

ﻣﻮﺟ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺷﺴﺖ.

ﺩﺭﺎ ﺁﺭﺍﻡ ﻔﺖ : ﺑﻪ ﻗﻀ.
شعاع زن خوراک خور آپولو

image result for ‫ردیاب اپولو‬‎
 
برای شرکت گلد دتکتور یونان
عمق کاووش: 10 متر
شعاع : 1000 متر
09198738158

جهت دیدن شعاع زن آپولو کلیک کنید 
درست است که هیچ چیز نمی تواند جای صحبت را بگیرد؛ ولی گاهی اوقات خیلی چیزها جلوی صحبت را می گیرد... گاهی اوقات یک سری چیزها را نمی توان گفت... گاهی اوقات میان ِ حرف زدن قدرتِ برخی کلمات احساس نمی شود، ولی موقع ِ نوشتن و خواندن محسوس تر است... گاهی اوقات دلخوری را باید نوشت؛ گاهی اوقات که نمی توان گفت دل ش تگی را، باید نوشت... خوشحالی را بای. الف) دلگون (cardioid): اگر دایره ای به شعاع ١ واحد مماس بر دایره ای به شعاع ١ واحد، حول آن بغلتد، شکلی که یک نقطه از محیط دایره ی غلتان بر آن حرکت می کند را دلگون گویند. ب) نفروئید (nephroid): اگر دایره ای به شعاع ١ واحد مماس بر دایره ای به شعاع ٢ واحد، حول آن بغلتد، شکلی که یک نقطه از محیط دایره ی غلتان بر آن حرکت می کند را نفروئید گویند. ج) دلتاگون (deltoid): اگر دایره ای به شعاع ١ واحد مماس بر دایره ای به شعاع ٣ واحد، درون آن بغلتد، شکلی که یک نقطه از محیط دایره ی غلتان بر آن حرکت می کند را دلتاگون گویند. د) ستاره گون (astroid): اگر دایره ای به شعاع ١ واحد مماس بر دایره ای به شعاع ٤ واحد، درون آن بغلتد، شکلی که یک نقطه از محیط دایره ی غلتان بر آن حرکت می کند را ستاره گون گویند. مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده گرد و غبار در استان و کاهش شعاع دید در شادگان به 400 متر خبر داد. اختصاصی از اینو دیدی اندازه گیری شعاع زمین با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 3 اندازه گیری شعاع زمینمقدمهدر سال 240 قبل از میلاد اراتوستنس (erarosthenes) رئیس کتابخانه اسکندریه برای اولین بار شعاع زمین را اندازه گرفت. وی شنیده بود که در شهر سین (syene) که امروزه به نام اسوان خوانده می . آمد کنار تخته به " نام خدا " نوشت قبراق بود مثل الف ؛ ب ،ت ،آ... نوشت گفتم: اجازه ، تشنه ام آقا و... تشنه ایم لبخند زد معلم من ، آب را نوشت گقتم: گرسنه ام ؛ همه ی ما گرسنه ایم نان را کنار دفتر ما با صفا نوشت آمد کنار پنجره با حلقه های اشک لبریز بغض بود ، ولی بی صدا نوشت: فقر است این که در شبتان پرسه می زند زخم است و تیغ و طعنه... چقدر آشنا نوشت سی . بارش باران طی امروز و فردا بخش های شمالی، شمال غربی و شمال شرقی کشور را تحت شعاع قرار می دهد. شعاع اتمی و بررسی آن شعاع اتمی و بررسی آن دسته بندی شیمی فرمت فایل doc حجم فایل 337 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 17 دریافت فایل شعاع اتمی و بررسی آن فروشنده فایل کد کاربری 7377 تمام فایل ها شعاع اتمی و بررسی آن
نگاه کلی بسیاری از خواص ویژه اتم ها از جمله شعاع اتمی با مطالعه موقعیت اتمها در ج تناوبی قابل توضیح هستند. اندازه یک اتم ، مفهومی نسبتا نامشخص می باشد. زیرا ابرالکترونی اطراف هسته مرز مشخصی ندارد. اما می توان کمیتی را به نام شعاع اتمی تعریف و اندازه گیری کرد. فرض بر این است که در مواد عنصری ، اتم های نزدیک به هم را مماس در نظر گرفته و شعاع اتمی را نصف فاصله میان دو هسته مجاور در نظر می گیرند.

بطور کلی در ج تناوبی شعاع اتمی از چپ به راست (در یک دوره) کاهش یافته و برع از بالا به پائین در یک گروه معین افزایش می یابد. اتمها با از دست دادن یا گرفتن الکترون تبدیل به کاتیون یا آنیون می شوند. یون های منفی همیشه از اتمهای خود بزرگترند، در حالی که اندازه یون های مثبت همیشه کوچکتر از اتم های اولیه است. اندازه گیری شعاع اتمی (شعاع کووالانسی) تعیین اندازه یک اتم ، مسئله مشکلی می باشد. اگر اتم بصورت یک کره فرض شود، شعاع اتمی را باید فاصله بین مرکز هسته و دورترین مکانی که احتمال یافتن الکترون در آن وجود دارد، در نظر گرفت ولی تراکم ابر الکترونی در اتم ها متغیر می باشد و احتمال یافتن الکترون تا بی نهایت وجود دارد. از این رو جدا یک اتم تنها و اندازه گیری آن غیر ممکن می باشد.

برای اندازه گیری شعاع اتم ، اندازه گیری فاصله بین هسته های دو اتم که باهم پیوند کووالانسی تشکیل داده اند امکان پذیر می باشد. با تقسیم طول پیوند بر 2 ، شعاع اتمی که شعاع کووالانسی هم نامیده می شود بدست می آید.

بعنوان مثال طول پیوند cl- cl برابر با می باشد که با نصف آن ، شعاع اتمی کلر بدست می آید. () اگر شعاع اتمی کلر از طول پیوندی که کلر با اتم دیگری مثل کربن ایجاد کرده است، کم شود شعاع اتمی کربن بدست می آید. البته استفاده از این روش نارسایی هایی هم بهمراه دارد، زیرا شعاع اتمی موثر یک عنصر در پیوند با اتم های مختلف ممکن است متفاوت باشد. ولی بطور کلی این روش برای تعیین روال تغییرات اندازه اتمی روش مفیدی می باشد. شعاع یونی هرگاه الکترونگاتیوی اتمهایی که در پیوند شرکت دارند، تفاوت زیادی با هم داشته باشد، بین آنها انتقال الکترون برای یون های با بار مخالف صورت می گیرد. معمولا از ترکیب یک ف با انرژی یونش پائین و یک ناف با الکترونگاتیوی بالا ، پیوند یونی تشکیل می شود. تهیه نمونه ای از یک ماده تشکیل شده از یک نوع یون برای تعیین شعاع یونی کاری بس دشوار است.

اما با مطالعه پراش اشعه ای می توان فاصله مراکز یون های مماس با یکدیگر را بدست آورد. البته تعیین سهم هر یک از یونها در این طول پیوند (یعنی شعاع هر یک از یونها) آسان نیست. در بلورهای یونی ، برخلاف مولکول های کووالانسی که از نصف طول پیوند دو اتم ی ان ، شعاع کووالانسی بدست می آید اندازه یونهای مثبت و منفی متفاوت می باشد و تقسیم فاصله دو یون بطور مساوی نمی تواند صحیح باشد. روش تعیین شعاع یونی برای حل این مساله می توان ترکیبی مثل لیتیم یدید را در نظر گرفت که اندازه کاتیون خیلی کوچک و اندازه آنیون خیلی بزرگ می باشد. در این صورت فرض می شود که یونهای ید با یکدیگر مماس هستند و از تقسیم فاصله بین دو آنیون یدید بر دو شعاع یون یدید بدست می آید، البته این روش نمی تواند برای تقسیم فاصله بین دو آنیون در بلورهای معمولی بکار رود. زیرا در این ترکیبات ، آنیونها باهم در تماس نمی باشند شعاع اتمی و بررسی آنشعاع اتمی در ج تناوبی
حافظه چیزِ عجیبی ست عجیبت تر از محدودیتِ زمان و مکان چیزی فراتر از درکِ زبان ما مثلِ یک فرهنگِ مشترک آشفته ست با مفاهیمی سخت و دردناک باید دوباره نوشت .... ضمایر جدید حروف و کلماتِ تازه نفس رسم الخطی خارج از واژگانی ناتوان تا از چینشّ ساده کلماتِ عظیم در کنارِ هم از " دوستت دارم " نماد بسازند نمادی ک مفهومی نباشد نمادی ک زیر بارِ تعهد خ. در صورتی که قانون تحریم های جدید اجرا شود این کشور باید پایگاه های منطقه ای خود تا شعاع 2 هزار کیلومتری برد موشک های ایران را منتقل کند.