روسیه قدس را به عنوان پایتخت به رسمیت نمی شناسد

به نقل از خبرگزاریها در مورد روسیه قدس را به عنوان پایتخت به رسمیت نمی شناسد : رئیس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت ازسوی به وجهه جهانی واشنگتن ضربه سنگین وارد کرده است. ت مغرب اعلام کرد که با وجود بازگشت به اتحادیه آفریقا، رباط هرگز ت خودخوانده جمهوری دموکراتیک عربی صحرا را به رسمیت نمی شناسد.... رو مه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از بیانیه وزارت خارجه روسیه مدعی شده است: تعهد خود را به اصول مصوب سازمان ملل برای یک راه حل فلسطینی- ی مجددا اعلام می کنیم که شامل بخش شرقی قدس به عنوان پایتخت آینده ت فلسطین است. در عین حال، ما باید اعلام کنیم قدس غربی را به عنوان پایتخت در نظر می گیریم. «ر تیلرسون» خارجه در گفتگوی تلفنی با «حیدر العبادی» نخست عراق تأکید کرد که واشنگتن همه پرسی استقلال اقلیم کردستان را به رسمیت نمی شناسد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسه ای غیرعلنی با نمایندگان مجلس تأکید کرد ایران همه پرسی در اقلیم کردستان عراق را به رسمیت نمی شناسد. حماس در ایران با اشاره به سند جدید این اعلام کرد که این سند، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد. رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار با همتای اوکراینی خود اعلام کرد که حق مالکیت کریمه از سوی روسیه را به رسمیت نمی شناسد. ما هرگز مساله کریمه ای ها را فراموش نکرده و نخواهیم کرد. ما الحاق شبه جزیره کریمه را به رسمیت نشناخته و نخواهیم شناخت.
کاخ سفید بار دیگر تاکید کرد الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسد. چشمه ی روشن مز هر که تجلی تو را دید، نارنج ز دست کی شناسد؟ جز نفحه ات ای بهار انگور، یک باده پرست کی شناسد؟ دنبال تو می دوند ات، ای معنی در محاق، ای ماه! غیر از غم عشق تو سرودن، یک شاعر مست کی شناسد؟ در راه تو قد خمیده خورشید، چون پیر سپید مو نشسته ست هر آتشین و سوزان،در عشق ش ت کی شناسد؟ حیران تو گشته واژه هایم، ای چشمه ی روشن مز ! دنیای . وزارت امور خارجه ترکیه در سالگرد الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اعلام کرد که این الحاق را به رسمیت نمی شناسد. معروف یعنی شناخته شده و منکر یعنی ناشناس؛ آنچه را که دین به رسمیت می شناسد و قبول دارد، اینها معروف است؛ آنچه را که دین به رسمیت نمی شناسد و انکار می کند و نهی می کند، اینها منکر است؛ یا به تعبیر خیلی ساده تر، همه ی خوبی ها در حوزه ی دین، اینها معروف است و تمام زشتی ها و بدی ها منکر است؛ و در اصطلاح فقهی به مجموعه ی واجبات و مستحبات، مع. کارشناسان بر این باورند به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت نشان می دهد در مذاکرات صلح به موضع صهیونیست ها توجه بیشتری دارد. امور خارجه اعلام کرد، کشورش همه پرسی یک جانبه ت اقلیم کردستان را که روز دوشنبه برگزار شد، به رسمیت نمی شناسد. در حالی که حتی کشورهای اروپایی هم تا کنون حاضر نشده اند قدس غربی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسند، اقدام مسکو در این خصوص، شگفتی تحلیلگران را با خود به همراه داشته است. وزارت خارجه جمهوری چک با صدور بیانیه ای، قدس غربی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. کمال قلیچ دار اوغلو اعلام کرد حزب جمهوریت خلق ترکیه نتایج همه پرسی اخیر را به رسمیت نمی شناسد و خواستار برگزاری مجدد آن شد. کاتز» اطلاعات رژیم صهیونیستی، روز گذشته در گفت وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که از ت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری خواسته است که حاکمیت بر اراضی ی جولان را به رسمیت بشناسد. خارجه در بیانیه ای روز اعلام کرد این کشور نتیجه همه پرسی منطقه کردستان عراق را به رسمیت نمی شناسد. همشهری آنلاین: امور خارجه اعلام کرد، کشورش همه پرسی یک جانبه ت اقلیم کردستان را به رسمیت نمی شناسد. بد دهان است
بدچشم و رو
نمیدانم
از کدام صافی عبور کرده
اما راهش با یکی است
اصلا بنی است
باهمان رذ
او راه بهشت را نمی شناسد و بوی جنت را استشمام نخواهد کرد
گردان‎های حزب‎الله عراق در بیانیه‎ای اعلام کرد که همه پرسی برای ج منطقه کردستان از عراق را به رسمیت نمی‎شناسد، زیرا نتایج آن به نفع و شخص بارزانی است. عفو بین الملل تصویب قانون جنجالی که را به عنوان یک "کشور یهود" به رسمیت می شناسد و خطر منزوی دیگر اقلیت های قومی و مذهبی را به همراه دارد، محکوم کرد. دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: ایران در نظر دارد از تهران با صدای بلند اعلام کند قدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می شناسیم. رئیس رژیم گر قدس از و دیگر کشورهای جهان خواست قدس را به عنوان پایتخت رسمی این رژیم بپذیرند. همشهری آنلاین: بانک مرکزی اعلام کرد که این بانک تاکنون بیت کوین و سایر ارزهای رمزینه و اینترنتی را به عنوان ارز رسمی معرفی نکرده و این بانک هیچ گونه فعالیت و مشارکتی در ید و فروش این ارزها ندارد. سفیر بریتانیا در مورد اینکه افغانستان خط دیورند را به عنوان مرز میان خود و پا تان به رسمیت نمی شناسد، گفت: خط دیورند از نظر جامعه بین المللی مرز رسمی میان دو کشور است. رئیس جمهور در واکنش به تظاهرات گسترده در ، گفت حق مردم برای ابراز عقیده را به رسمیت می شناسد.
رئیس جمهوری اعلام کرد که کشورش قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و سفارت خود را از تل آویو به این شهر انتقال می دهد. قدس را به عنوان پایتخت به رسمیت می شناسد 


دونالد ترامپ گفت که ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.
به گزارش اعتدال، رئیس جمهوری به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت از تل آویو به قدس به عمل آورد.
ترامپ تصریح کرد که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری طی روزهای آتی به خاورمیانه سفر خواهد کرد.
رئیس جمهوری   گفت: قدس خاستگاهی برای مهم ترین دموکراسی ها در منطقه است.
وی افزود: تأخیر در اعلام قدس به عنوان پایتخت هیچ چیزی را برای دستی به صلح محقق نساخته است. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت به نفع روند صلح است.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: واشنگتن به دستی به توافق صلح مورد قبول برای ی ها و فلسطینی ها پایبند می ماند.
ترامپ گفت، در صورت موافقت دو طرف، واشنگتن از راه حل تشکیل دو کشور حمایت خواهد کرد.
وی با بیان این که اختلاف نظرهایی پیرامون تعیین قدس به عنوان پایتخت وجود خواهد داشت، اظهار کرد: ما خواهان آرامش و میانه روی در موضع گیری ها هستیم.
ترامپ گفت: نمی توان تمامی مشکلات را از طریق همان فرضیه های ش ت خورده حل کرد. اقدام امروز من آغازی برای رویکرد جدیدی نسبت به نزاع فلسطینی ها و ی ها است.
وی خاطرنشان کرد: مصوبه کنگره پیرامون تعیین قدس به عنوان پایتخت از ۲۰ سال قبل تصویب شده بود اما روسای جمهور پیشین از این امر کوتاه می آمدند. روسای جمهور پیشین معتقد بودند که به تأخیر انداختن به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت در دستی به راه حل نقش دارد.
ترامپ ادعا کرد: قدس پایتختی است که یهودیان در گذشته آن را ایجاد د.
وی تصریح کرد: تصمیم من با هدف دور ما از اقداماتمان برای تسهیل در توافق صلح میان فلسطینی ها و ی ها نیست. ما پیرامون راه حل های نهایی میان فلسطینی ها و ی ها تصمیم نمی گیریم.
رئیس جمهوری اظهار کرد: افراط گریی نسل های آتی را تهدید می کند و ما با آن برخورد خواهیم کرد. زمان برای مطرح شدن صداهای جوان در خاورمیانه برای تحقق آینده بهتر برای منطقه فرا رسیده است.
ترامپ پس از سخنرانی خود حکم انتقال سفارت در از تل آویو به قدس را امضا کرد. سرمربی تیم سیاه جامگان گفت:جلالی مربی ای است که از تجربیات فراوانی در لیگ برتر برخوردار است و فوتبال را خوب می شناسد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به اخبار منتشرشده درباره نیت رئیس جمهور مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد. گردانهای حزب الله عراق ضمن تاکید بر اینکه همه پرسی اقلیم کردستان را به رسمیت نمی شناسد، درباره تبعات ناخوشایند آن بر ثبات و امنیت کردها هشدار داد. آذربایجان « » را به عنوان یک گروه تروریستی نمی شناسد به نقل از رو مه «پارالل»، "آیدین میرزا زاده " مجلس ملی آذربایجان در مصاحبه خود به پرتال خبری «آخار .آذ» گفته است: «در عملکرد تی آذربایجان به رسمیت شناختن یک گروه تروریستی کشور خارجی وجود ندارد. همچنین برای نتایج حقوقی این اقدام نیز هیچ موردی وجود ندارد. ما گروه ارمنی «آسالا» را که در آذربایجان عملیات های تروریستی انجام داده است، به عنوان یک گروه تروریستی نمی شناسیم. امروز کافی است که گروه « » را به عنوان یک گروه تروریستی بشناسد. چون در جهان یک کشور صاحب نفوذ است و قادر به تأثیرگذاری بر مسائل و حوادث مختلف می باشد. این هم به خاطر امکانات و نیروی میسر شده است. ولی آذربایجان در حد دارای قدرت و امکانات نمی باشد. در برای این نوع مسائل مکانیزم حقوقی نیز وجود دارد. چون در صورتی که یک کشور و یا گروهی را به عنوان «تروریست» بشناسد، همه خدمات بانکی را برای آنها مسدود می سازد و آنها نمی توانند از اسلحه یداری نمایند. همچنین، امکان در یافت کمک های انسان دوستانه برای آنها غیر ممکن می شود...امروز حضور گروه « » برای عراق و خطرآفرین است. ولی برای کشورهای دیگر خطری ندارند. نیروهای امنیتی و نظامی هر دو کشور نیز ضعیف هستند و توان انجام فعالیت های مفید را ندارند. امروز هر گروه مسلحی می تواند گروه « » را از بین ببرد. گروه « » با مسلح شدن توانسته است قسمت های بدون نظارت عراق و را در کنترل خود بگیرد. اما در عین حال نمی توانند برای کشورهای دیگر مشکلی ایجاد نمایند. رئیس سابق کمیته ملی المپیک گفت: مسئولان کشور باید در این زمینه با دیپلماسی تصمیم گیری کنند و تدبیر داشته باشند. مارکو رویس، ملی پوش صاحب نام بورسیادورتموند بازیکنی است که راه گ نی به ماینس را خوب می شناسد. رئیس جمهوری اعلام کرد که کشورش قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و سفارت خود را از تل آویو به این شهر انتقال می دهد. خارجه در بیانیه ای روز اعلام کرد این کشور نتیجه همه پرسی منطقه کردستان عراق را به رسمیت می شناسد. س رست هیات اعزامی دونالد ترامپ برای مراسم انتقال سفارت واشنگتن در سرزمین های ی می گوید، ایالات متحده باید در موضوع به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم صهیونیستی نقش ی ایفا می کرد.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که وزارت خارجه انتخابات ریاست جمهوری این هفته ونزوئلا را «ساختگی» توصیف و اعلام کرد که این نتایج را به رسمیت نمی شناسد. رئیس جمهوری همانگونه که در تبلیغات انتخاباتی خود نیز وعده داده بود دیروز رسما اعلام کرد که کشورش قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و سفارت خود را از تل آویو به این شهر انتقال می دهد. پس از به رسمیت شناختن قدس ی به عنوان پایتخت رژیم گر توسط رئیس جمهور ، کاربران نسبت به این واکنش های تندی نشان دادند. خارجه روسیه تاکید کرد اقدام رئیس جمهور در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خلاف توافق نامه ها است. ت اتریش با کمک شرکای اروپایی را اری برای مصون ماندن شرکت های اروپایی از عواقب حقوقی آن تلاش می کند. وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که مسکو صلاحیت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی برای تعیین و شناسایی عوامل حوادث شیمیایی در را به رسمیت نمی شناسد. رئیس جمهور به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نکته برجسته ریاست جمهوری خود خواند. وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای ضمن باطل خواندن این همه پرسی تأکید کرد که آنکارا آن را به رسمیت نمی شناسد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حضور در جبهه نه سن می شناسد و نه طلبکاری دارد، درجه و مقام هیچ ارزش مادی ندارد و فقط برای پیش برد امور از طرف فرمانده به ما داده شده است. ولیعهد سعودی در نامه ای به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مدعی شد پذیرش قدس به عنوان «پایتخت» رژیم صهیونیستی، تغییری در حقوق ملت فلسطین ایجاد نمی کند. انصارالله یمن در بیانیه‏ ای اقدام واشنگتن درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.