ریاضیات ایمان اخلاق

به نقل از خبرگزاریها در مورد ریاضیات ایمان اخلاق : مسعود کوثری: مناظره ها چند نکته را روشن کرد؛ نخست، با اینکه بارها به خود یادآور می شویم که اخلاق مهم است و باید اخلاق رقابت تقویت شود، اما باز هم پای را از مرز اخلاق بیرون می گذاریم. تفاوت بین اخلاق و علم اخلاق
واژه "اخلاق" از نظر لغوی جمع "خُلْق" به معنای خوی، طبع، سجیه و عادت است، اعمّ از این که آن سجیه و عادت نیکو باشد یا زشت و بد. (قرشى، سید على اکبر، قاموس قرآن، ج ‏2، ص 293. طریحى، ف الدین، مجمع البحرین، ج ‏5، ص 156)
دانشمندان علم اخلاق و فیلسوفان برای اخلاق تعاریف متعدّدی بیان د. تعریفی که از میان تعریف های دا. *** پروژه ی دین و اخلاق[1]


ابوالقاسم فنایی


بی جستجو ایمان ما از جنس عادت می شود[2]
1. درآمد

رابطه ی دین و اخلاق موضوعی است که صاحب این قلم سالهاست در قالب پروژه ای تحقیقاتی درگیر آن است. در این جستار به معرفی ابعاد گوناگون این پروژه خواهم پرداخت و جایگاه و ربط و نسبت آن را با برخی از پروژه های مشابه خواهم کاوی. ریاضیات همان شاه کلید گشودن رازهای هستی است ریاضیات به ذهن نظم می بخشد و آدمی را به تفکر منطقی عادت می دهد ریاضیات همیشه و همه جا بلندگوی این شعار است که فعالیت آدمی پایان ناپذیر است درک هر علمی مست م دانستن مقدماتی از علم ریاضی می باشد ریاضیات عامل پیوستگی و ارتباط دهنده ی تمام ذرات کائنات است ریاضیات هم علم است و هم هنر. علم بدان معنا که کشف می کند و هنر بدان معنا که زیباست ریاضیات روح علوم است ریاضیات دروازه و کلید علوم است هیچ شاخه ای از ریاضیات نیست که روزی در جهان واقعی به کار نرود ریاضیات زبان مشترک تمام آدم هاست ریاضی راه و رسم زندگانی است و نمودارش خطوط مهربانی است ریاضیات پایه ی علوم و زیربنای تفکر صحیح در جامعه است وضوح خطرناک ترین واژه در ریاضیات است ریاضیات خالص شده ی تمام علوم بشری است پویایی ریاضیات در طرح سوالات نو و تعمیم مسائل است با وجود نقد صحیح به اخلاق کی روش اما او هم گاهی اوقات با اخلاق می شود و تشکرهای خاصی انجام می دهد. هرچند معلوم نیست این رفتار بااخلاق شدن است یا یارکشی برای آینده. جشنواره جهانی فجر هزینه کمتری کرد و تاثیر بیشتری گذاشت و امسال جایزه اخلاق هم داشتیم که پیامش پرچمداری اخلاق است. موقت کرمان گفت:اخلاق مداری از ویژگی های مهم حضرت محمد (ص) است ما نیزباید به تبعیت از از مکارم اخلاق بهره مند شویم. سرمربی تیم فوتبال پیکان به دلیل مصاحبه علیه سازمان لیگ به کمیته اخلاق معرفی شد.‏ مسئولان کمیته اخلاق یکی از مربیان لیگ برتری را به این کمیته دعوت د. رامین: واقعیت اینه که هر آدمی در نهایت به تعداد محدودی از ادمها عشق می ورزه، به جز پدر و مادر، برادر و خواهر و زن و بچه. جز اینها آدم هایی هستند که ما عاشقشون نیستیم و ناچاریم باهاشون مبتنی بر اخلاق رفتار کنیم. یعنی جوری رفتار کنیم که انگار دوستشون داریم. بنابراین اخلاق بدل عشقه. وقتی که عشق وجود نداره باید مبتنی بر اخلاق رفتار کنیم و. گروه معارف: کارگاه رابطه «دین و اخلاق» به همت پژوهشکده مطالعات ی اصفهان برگزار می شود. ادامه: کارگاه «رابطه دین و اخلاق» برگزار می شود تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد انتخاباتی گفت: اخلاق در مناظره سوم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به حراج گذاشته شد و در حال حاضر رقیب بازنده اخلاق، بی برنامگی و گرفتار شعار زدگی است. ابراهیم امینی-عضو شورای شهر تهران: شهردار تهران اخیرا طی اظهاراتی به غفلت صورت گرفته از موضوع اخلاق شهروندی و ضرورت تقویت روح و روان شهر اشاره و تأکید کرده که تهران به شدت از ضعف اخلاق شهروندی رنج می برد. رشته ریاضیات و کاربردها رشته جدیدی است که جایگزین رشته های ریاضی محض و کاربردی شده است. تحصیل در رشته ریاضیات و کاربردها مست م علاقه فراوان و تسلط کافی در دروس کمی به خصوص ریاضی است.

داشتن قدرت تجزیه و تحلیل کمی در سطح خوب برای دانشجویان این
رشته لازم است. فارغ حصیلان رشته ریاضیات و کاربردها دارای زمینه کاری مختلف در
جا. سیمون پویسون: "زندگی فقط با دو چیز زیباست: یاد گرفتن ریاضیات، یاد دادن ریاضیات" هشترودی: "مسائل، رگ هایی هستند که به بدن ریاضیات خون میرسانند." س: "ریاضیات مادر علوم و حساب مادر ریاضیات است." گالیله: "کتاب بزرگ طبیعت را با علائم ریاضی نگاشته اند." مدیر حوزه های علمیه گفت: باید در بحث فلسفه اخلاق، فقه و اخلاق زن و خانواده که مرتبط با مباحث حوزه های علمیه است، بیشتر و بهتر از قبل کار شود تا با ساماندهی لازم در این عرصه شاهد حل مشکلات و معضلات قشر مهم و تاثیرگذار ن باشیم. همشهری دو - سیدمهدی سیدی: می گویند ما، مهربانی هاست؛ اخلاق و مداراست. پاو وینت-آیین-زندگی-(اخلاق-کاربردی)پاو وینت آیین زندگی (اخلاق کاربردی) فرمت فایل ی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 210
حجم فایل: 1621
قیمت: : 800 تومانبخشی از متن:
بخشی از متن:
تحلیل ریشه ای فضائل و رذائل، راه تشخیص تکالیف اخلاقی و شیوه تحقق آنها در حوزه های خاص با تقویت بعد عقلانی فراگیران، شیوه استدلال اخلاقی در امور روزمره را به آنان بیاموزانند. و ملاک و معیاری مشخص برای رفتارهای اخلاقی ارائه کند.

فهرست فصول:
فصل اول: معنا شناسی اخلاق و علم اخلاق
فصل دوم: اخلاق دانشجویی
فصل سوم: اخلاق پژوهش
فصل چهارم: اخلاق نقد (شیوه های اخلاقی مواجهه با شه ها)
فصل پنجم: اخلاق معیشت
فصل ششم: اخلاق معا
فصل هفتم: اخلاق
فصل هشتم: اخلاق سیاست (اخلاق زمامداری)
فصل نهم: اخلاق گفتگو فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است. دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو گفت: اخلاق بدون دین جز مرارت و بدنامی چیزی به دنبال ندارد. متأسفانه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی و دور شدن انسان از محیط های مذهبی و عاطفی،اخلاق در جوامع امروزی کم رنگ شده است. این ضعف یا انحطاط اخلاقی، در زمینه ورزش نیز دیده می شود. خشونت در ورزش، استفاده از روش های غیرمجاز و غیراخلاقی، دوپینگ و امثال آن، مشکلاتی است که بر اثر ضعف اخلاقی به وجود آمده است. همواره در کنار پرورش و قدرت جسم، به پر. مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که داور بازی این تیم مقابل پدیده اسان اخلاق را باخته است. مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که داور بازی این تیم مقابل پدیده اسان اخلاق را باخته است. تقریبن در هیچ کجای دوران تحصیل، به اخلاق یاد دادن و یادگرفتن، اخلاق دانش آموزی و ی پرداخته نمی شود.***ایده ی علم برای علم (یا هنر برای هنر یا سایر چیزهای مشابه، تخصصی شدن) به شکل عجیبی اخلاقهای علمی قبلی را از بین می برد و اخلاق علمی خودش را جایگزین می کند. در حال و هوای این ایده، فعالیت علمی شما از نتایجش منفک است. به قول حضرت آقای جواد. امروزه بین دو حوزه تربیت و اخلاق فرق هایی مطرح شده است تا آن جا که صاحب نظران علوم تربیتی و حوزه اخلاق آن دو حوزه را دو علم مستقل می دانند، گر چه سابقاً و در یک جا مورد استعمال و بحث قرار می گرفت. گروهی به علم الاخلاق و فلسفه اخلاق روی آورده و جمع دیگری به مباحث علوم تربیتی اشتغال و علاقه دارند. شفقنا- مصطفی ملکیان با بیان اینکه اخلاق جهانی چیزی است که همه به آن پذیرایی و اقبال نشان دادند، بیان کرد: اگر دین بخواهد حضور فرهنگی داشته باشد، باید اخلاق جهانی را بپذیرد. به گزارش خبرنگار شفقنا، مصطفی ملکیان در کنگره بین المللی اخلاق با طرح این سوال که آیا دین می تواند اخلاق جهانی […] ایسنا نوشت: یک عضو مجلس خبرگان گفت: در جامعه اخلاقی- ی، اخلاق انسان در سرنوشت او موثر است. مدیر خانه اخلاق پژوهان جوان قم از برگزاری سی و پنجمین کارگاه "فلسفه اخلاق طلاب" در قم خبر داد. کمیته اخلاق از محرومیت دروازه بان تیم صبای قم به مدت سه ماه خبر داد. به گزارش شفقناورزشی، با اعلام کمیته اخلاق، محسن فروزان، دروازه بان تیم صبای قم به مدت سه ماه از کلیه فعالیتهای فوتبالی محروم شد. محسن… با بیان اینکه برخورد اخلاقی در راس منشور فعالیت پلیس قرار گرفته است، گفت: بنای ما این است که با مردم بر اساس اخلاق و تکریم آن ها برخورد کنیم، لذا اخلاق مداری، سرلوحه کار ما است.

علی اکبر محمدزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره احضار
مهدی رحمتی دروازه بان تیم فوتبال پیکان و ایمان مهاجم فولاد خوزستان به این
کمیته اظهار داشت: ما این دو بازیکن را به کمیته اخلاق فراخوانده ایم تا در مورد
مصاحبه های خود به این کمیته توضیح دهند.
وی با اشاره به مصاحبه
تصریح کرد: این بازیکن صحبت هایی مبنی بر رشوه گرفتن یکی از نزدیکان قلعه نویی
برای بازی در ترکیب استقلال به مبلغ 50 میلیون تومان انجام داده که باید برای اثبات
حرف های خود مدارکش را به کمیته اخلاق ارائه دهد.
رئیس کمیته اخلاق در خصوص رحمتی گفت: رحمتی مدعی شده که اگر در مورد استقلال صحبت کند، دود از گوش های هواداران استقلال بلند می شود. اگر رحمتی فکر می کند که مدارکی در مورد تخلف باشگاه استقلال دارد باید به کمیته اخلاق ارائه دهد نه اینکه در رسانه ها چنین صحبت هایی را مطرح کند.
محمدزاده در پایان عنوان کرد: رحمتی و اگر مدرکی دارند
و یا چیزی می دانند باید به کمیته اخلاق بگویند. رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: رقابت های پایانی لیگ برتر و لیگ دسته ‏یک را به دقت رصد می کنیم‎.‎ این مقاله بر آن است تا به مفهوم اخلاق حرفه ای و اهمیت و ابعاد گوناگون آن و نیاز جوامع امروز به اخلاق بپردازد. همچنین به ویژگی های افراد دارای اخلاق حرفه ای مانند احساس مسئولیت، برتری جویی و رقابت طلبی، صادق بودن، احترام و تکریم دیگران، رعایت ارزش ها و هنجارهای اجتماعی، عد و انصاف، همدردی با دیگران و وفاداری اشاره می شود. در ادامه، . یک مدرس صادق (ع) با بیان اینکه خانواده در کشور دچار بحران است، گفت: در موضوع خانواده اخلاق مقدم است و قانون تنها جایی وارد می شود که اخلاق زیر پا گذاشته شود. دانشجو مائده یگانه زهرا حداد درس مبانی آرشیو کتاب اخلاق در روابط عمومی خلاصه کتاب «اخلاق در روابط عمومی» نوشته ی فیلیپ سیب و کتی فیتز پاتریک با ترجمه عباس قنبری:
مقدمه:
آموزش اخلاق حرفه ای در روابط عمومی: اخلاق از موضوعات بحث برانگیز است که متکی بر نظام ها ی ارزشی است و بر اساس آن فرد خوب و بد را تشخیص داده و به پرسش های مربوط ب. آیت الله ممدوحی گفت:مراجع معظم تقلیدنسبت به بحث اخلاق وبرگزاری جلسات درس اخلاق،الگویی برای ماحوزویان است. بعد از سرمربی و مدیر ورزشی پرسپولیس حالا نوبت س رست این باشگاه است تا به کمیته اخلاق برود. یک مقام با مسئولیت کشوری باید اخلاق حرفه ای داشته باشد. جمهوریت یکی از عناصر مهم تشکیل دهنده نظام مقدس ایران است که در جهت عینیت بخشیدن به آن، همه ساله انتخابات متعدد و مهمی برگزار می شود و در آن عالی ترین مقامات اجرایی و غیر اجرایی کشور توسط مردم به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم منصوب می شوند. در آستانه انتخابات مهم مجلس تب تبلیغات ک داها هم برای ورود به خانه ملت در استان فرهنگی کُردستان . اخلاق حلقه مفقوده ورزش ماست، این را تا به حال صدها بار شنیده اید اما اولین بار جعفر کاشانی این حرف را به زبان آورد. و ر شواب که از دونالد ترامپ انتقاد کرده بود، شش ماه پیش از پایان مدت ریاست خود در دفتر اخلاق ت ، از سمت خود استعفا کرد. یک مقام با مسئولیت کشوری باید اخلاق حرفه ای داشته باشد. ریاضیات شامل علائم، فرمول ها، روش های ویژه و کتاب های درسی ای است که سخت به نظر می آیند و خیلی کلمات و اصطلاحات منحصربه فرد هستند. در نتیجه مهم است که از مهارت های مطالعه ای استفاده کنید که اختصاصاً مناسب ریاضیات باشد. 1- شما نمی توانید ریاضیات را فقط با خواندن و گوش دادن یاد بگیرید. قسمت زیادی از یادگیری ریاضیات به تمرین فعالانه بستگی دارد. این بدان معنی است که شما حتماً باید همه ی تکالیف و وظایف محوله ی درسی خود در ریاضیات را انجام دهید. یاد گرفتن چگونگی استفاده از فرمول ها و روش ها، حیاتی است. ادامه مطلب رو دنبال کن .... روش مطالعه ‏ی درس ریاضی علیخانی گفت: ترویج اخلاق و عمل به آن در زندگی به عهده است اگر در این حوزه دچار بحران شود ضرر آن متوجه جامعه است. لاریجانی گفت: توسعه اخلاق حرفه ای در بستر شوراهای اخلاق پزشکی یتی است که به همه مناطق و دانشکده ها س شده است. بهنام ابوالقاسم پور عضو کمیته اخلاق فدراسیون از سمتش استعفا داد. حکم عجیب کمیته اخلاق علیه محسن فروزان با واکنش اهالی فوتبال همراه بوده است. رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: رقابت های پایانی لیگ برتر و لیگ دسته ‏یک را به دقت رصد می کنیم‎.‎ 1-اخلاق سرمایه و بهترین و عالیترین دارایی ما است. 2- اخلاق خوب ، اختصاص به طبقه ای ندارد، در هر طبقه و صنفی پیدا شود مورد احترام واقع می گردد. 3- اخلاق خوب مانند آب جاری است که موجب حاصل خیزی کشتزارها می شود. 4- اخلاق بالاتر از قوانین است، زیرا قوانین همیشه همراه انسان نیست ولی اخلاق همیشه با او است. 5- اشخاص عاقل و با اخلاق هرگز کلامی بر زبان نمی آورند که احساسات دیگران را جریحه دار سازند. 6- انحطاط اخلاقی همیشه پیشاهنگ انقراض تمدنها است. 7- بد اخلاق در دست دشمنی گرفتار است که هر جائی برود از چنگ عقوبت او رهایی نیابد. 8- بهترین میراثی که پدران برای فرزندان خود می گذارند تربیت خوب است . 9- به هر که می خواهد موفق شود بگویید: اخلاق نیک را درخود پرورش ده. 10- خط مستقیم نه تنها در هندسه بلکه در اخلاقیات هم کوتاه ترین راه است. 11- صاحبان اخلاق ، روح جامعه خود هستند. 12- مردان قانون وضع می کنند و ن اخلاق به وجود می آورند. 13- وظیفه زن تهذیب اخلاق مرد است. 14- پیش از مسافرت ، از خصوصیات اخلاقی و سوابق رفیق راهت پرس و جو کن و پیش از ید خانه ، همسایه ات را بشناس . 15- ارزش های معنوی و اخلاقی حمایتگرند ، نه محدودیت آفرین . 16- اخلاق باید بر هنر حکومت کند . 17- اخلاق و عظمت مردان بزرگ ، در طرز رفتارشان با افراد کوچک معلوم می شود. 18- آداب و عادات به آسانی و سرعت به صورت اخلاق در می آید. 19- اخلاق اگر با اندگی هوش توأم باشد هزار مرتبه بر تحصیل زیاد بدون هوش و بدون اخلاق ترجیح دارد. 20- اخلاق یکی از بزرگ ترین قوای محرکه جهان است و در کمال تظاهرات خود طبیعت انسانی را در عالیترین شکل آن مجسم می سازد. 21- اخلاق ساخته شده و حاضر و آماده نیست ، بلکه ذره ذره ، روز به روز خَلق و ایجاد می گردد. 22- اخلاق می تواند جانشین علم، مال ، مقام ، زیبایی و سایر مزایا باشد ، اما هیچ نعمتی جای آن را نمی گیرد. 23- در طبیعت و اخلاق انسانی ، هیچ ضعف و انحرافی نیست که با تعلیم مناسب اصلاح نشود. 24- ملت بدون اخلاق ، اخلاق بدون عقیده ، و عقیده ی بدون فهم ممکن نیست. منبع:تبیان رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: رقابت های پایانی لیگ برتر و لیگ دسته ‏یک را به دقت رصد می کنیم‎. تماشاگران فولاد به شدت به اقدام جوانمردانه سرمربی اخلاق مدار تیم شان سعداوی معترض بودند و هزاران صندلی یوم را ش تند.