ریحانه دانش آموز مدرسه شهید سیدحسن غیوری

به نقل از خبرگزاریها در مورد ریحانه دانش آموز مدرسه شهید سیدحسن غیوری : مدیر پایگاه فوریت های پزشکی شهرستان تکاب گفت: 6 دانش آموز دختر تک عصر امروز به دلیل مسمومیت با گاز منو ید کربن در مدرسه روانه بیمارستان شدند. این مدرسه ابت چند پایه مختلط، ۴۴ دانش آموز دارد که آنها، غصه های زیادی دارند. مدرسه آنها برای همین تعداد دانش آموز خیلی کوچک است و آنها بعد از اتمام پایه ششم به دلیل نبود مدرسه باید ترک تحصیل کنند. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از برنامه این معاونت برای راه اندازی شبکه مجازی دانش آموزی خبر داد و گفت: هدف از طرح «هر دانش آموز، یک شهید» این است که هر دانش آموز درباره زندگی یک شهید پژوهش کند.
تیموری با ابراز تاسف بیان کرد: وضعیت دانش آموز را پیگیری کرده ایم و در حال حاضر در همان مدرسه… مادر یک دانش آموز که برای بررسی مسائل انضباطی فرزندش به مدرسه دعوت شده بود، اقدام به ضرب و شتم معلم مدرسه کرد. مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در منطقه کوهستانی و سخت گذر روستای ده زیارتان بخش سندرک شهرستان میناب در شرق هرمزگان مدرسه ای با یک دانش آموز دایر است. مدرسه ابت روستای پایتخت در بخش گِلال استان کهگیلویه و بویر احمد فقط سه دانش آموز دارد. آقای حسنعلی عبادی نیا معلم این سه دانش آموز است که خود نیز از نان این روستا است،می گوید مشکلی با اختلاف در میان دانش آموزانش ندارد، اما کمبودهایی وجود دارد از جمله نبود وسایل ورزشی و تجهیزات اولیه آموزشی و کمک آموزشی. صمد خدیر، بزرگترین دانش آموز این مدرسه است که در پایه پنجم دبستان مشغول به تحصیل است. معصومه نیز تنها دختر این کلاس است که کلاس دوم را پشت سر می گذارد. شهرام هم عضو تازه وارد این مدرسه است که مشغول به تحصیل در کلاس اول می باشد. آقای عبادی نیا از وضعیت تحصیلی دانش آموزانش بسیار راضی است. مدرسه ای که فقط سه دانش آموز دارد + ع بر گرفته از سایت www.kanoon.ir رو مه وقایع اتفاقیه نوشت: اتفاق به دو سال پیش بازمی گردد؛ 11 صبح اول آذر سال 93 در بروجرد. دانش آموز 15 ساله ای که مثل هرروز به مدرسه می رود و برای اینکه غیبتش را موجه کند، پدرش را هم با خود می برد؛ غیبتی که حالا محمد آرزو می کند که کاش طولانی تر می شد و آن روز هم به مدرسه نمی رفت. وقتی من دانش آموز بودم گاهی دلم برای معلم تنگ می شد زمانی که معلم خوب ما از مدرسه ما به مدرسه دیگه ای می رفت. الان که خودم معلم هستم دلم برای دانش آموزانم تنگ می شه! آره معلم هم برای دانش آموز دلش تنگ می شه. امسال من به مدرسه دیگه ای رفتم اما مگه آدم می تونه دانش آموزان خودش رو فراموش کنه! دانش آموز شهید تقی اخباری دانش آموز شهید ابراهیم عمو کریمی دانش آموز شهید حمید آزاده دانش آموز شهید سید احمد قدمگاهی دانش آموز شهید محمد علی امینیان مقدم دانش آموز شهید محمد عبیری دانش آموز شهید علی اصغر ارمز دانشجوی شهید محمود رضا امینی یادشان گرامی ، راهشان پُر رهرو
ماجرای آزار سرایدار مدرسه دخترانه به دختر دانش آموز را در ادامه بخوانید. ایرنا نوشت: حمله 2 دانش آموز به سرایدار و مسئول باشگاه فرهنگی مدرسه نمونه تی چمران شهرستان رودسر در شرق استان گیلان، او را روانه بیمارستان کرد. همشهری آنلاین: فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دانش آموز دوره دوم متوسطه این شهرستان صبح روز شنبه در مسیر مدرسه مورد تیراندازی همکلاسی خود قرار گرفت. خارج از مدرسه (کافه)
تقلب (چشمهایم برای تو)
روز امتحان (روز واقعه)
زنگ زیست (معنی عشق)
کیف مدرسه (محموله)
اولین ی که معلم از او میپرسد (قربانی)
نگاه دانش آموز به معلم (میخواهم زنده بمانم)
معلمان مدرسه (جنگجویان کوهستان)
زنگ تفریح (حمله به تو )
مدیر مدرسه (پدر سالار)
پنج شنبه (خانه دوست کجاست)
جلسه معلمان (نقشه قتل دانش آمو. رکنا:در حادثه برخورد دو دستگاه اتوبوس مدرسه در ای کانزاس ۲۷ دانش آموز مصدوم شدند. راننده 64 ساله سرویس مدرسه، در حالی اتهام آزار و اذیت دختر دانش آموز را رد کرد که به گفته پدر شاکی، چند دانش آموز دیگر نیز قربانی نیت ی متهم شده اند، اما خانواده هایشان به خاطر مسائل شخصی، حاضر به شکایت نیستند. مراسم روز دانش آموز در مدرسه دخترانه هدایت شهر اصفهان برگزار شد. در هفته بسیج دانش آموزی با شعار دانش آموز انقل ، مدرسه انقل ۲۲ برنامه در استان همدان برگزار می شود. شاد در مدرسه برای رشد دانش آموز در شرایطی که بیشتر خانه های شهری تبدیل به آپارتمان های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده است، حداقل کاری که می توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی ک ن و نوجوانان داشته باشیم، ایجاد فضای شادی بخش در مدرسه است.... آقای رمضان فصیحی دانش آموز پیش وت مدرسه آموزش از راه دور پیام دانش ناحیه یک ساری رکورد پرس قدرتی کشور را در رده سنی پیش وتان ش ت در رقابتهای پرس قدرتی کشور که در شهرستان م آباد برگزار شد دانش آموز پیش وت آموزش از راه دور پیام دانش ساری رمضان فصیحی موفق شد تا در رده سنی پیش وتان بالای 70 سال رکورد شکنی کند گفتنی است وی در سال جاری نیز مو. چگونگی برخورد معلم کلاس اول با دانش آموز

* چقدر خوب است اگر در روز اولی که دانش آموزان کلاس اول زودتر از دیگر دانش آموزان به مدرسه و کلاس درس پا می گذارند همراه با مراسم با شکوهی و جشن زیبایی باشد و برای آن روز برنامه ای خاص داشته باشند تا این روز در ذهن همه ی دانش آموزان بهترین روز مدرسه شان باشد و هیچ وقت فراموش نکنند و با ذوق . مدیر آموزش و پرورش تویسرکان گفت: دانش آموز رشته برق در کارگاه مدرسه و در حضور معلم و دیگر دانش آموزان دچار حادثه برق گرفتگی شد و با وجود انتقال سریع به بیمارستان وی جان خود را از دست داد. در پی تنبیه بدنی دانش آموز ۹ ساله زاهدانی معلم و مدیر مدرسه برکنار شدند. یک دانش آموز پسر که تنها ۹ سال دارد در یکی از مدارس منطقه میرجاوه (واقع در مرز پا تان) توسط معلم تنبیه شده و بعد از چند روز به دلیل عفونتی که در بین انگشتان این دانش آموز ایجاد شده بود، در بیمارستان بستری می شود. در پی چنین اتفاقی مدیر مدرسه به مدیر کل آموزش و پرور. بازدید از مدارس روستای گله بان گله بان یکی از بزرگترین روستاهای بخش یامچی است. مدارس روستای گله بان عبارتند از :
مدرسه ابت شهید کاظمی با 108 دانش آموز پسر
مدرسه ابت شهربانو با 123 دانش آموز دختر
مدرسه الهام با 35 دانش آموز
مدرسه یادآوران با 44 دانش آموز
مدرسه تقوا با 50 دانش آموز در پایه مختلف دبیرستان
مدرسه متقین با 19 دانش آموز در پایه اول دبیرستان
در مجموع 379 دانش آموز در مدارس روستای گله بان مشغول تحصیل هستند که 45.1 درصد آنرا پسران و 54.9 درصد آنرا دختران تشکیل می دهند.
برای کلیه همکاران مدارس روستای گله بان آرزوی موفقیت داریم.
ع چه معصومانه نگاه می کنند!راستی برای آینده فرزندان بخش یامچی چه تد ری خواهیم داشت؟ در جمع صمیمی کارکنان فهیم مدرسه یادآوران گله بان فرزندان بخش یامچی لایق تحصیل در بهترین و مجهزترین مدارس هستند. نمایندگی آموزش و پرورش بخش یامچی خارج از مدرسه (کافه)
تقلب (چشمهایم برای تو)
روز امتحان (روز واقعه)
زنگ زیست (معنی عشق)
کیف مدرسه (محموله)
اولین ی که معلم از او میپرسد (قربانی)
نگاه دانش آموز به معلم (میخواهم زنده بمانم)
معلمان مدرسه (جنگجویان کوهستان)
زنگ تفریح (حمله به تو )
مدیر مدرسه (پدر سالار)
پنج شنبه (خانه دوست کجاست)
جلسه معلمان (نقشه . وقتی من دانش آموز بودم گاهی دلم برای معلم تنگ می شد زمانی که معلم خوب ما از مدرسه ما به مدرسه دیگه ای می رفت. الان که خودم معلم هستم دلم برای دانش آموزانم تنگ می شه! آره بابا معلم هم برای دانش آموز دلش تنگ می شه. امسال من به مدرسه دیگه ای رفتم اما مگه آدم می تونه دانش آموزان خودش رو فراموش کنه! اما به لطف خدا و با توکل به خدا سال جدید رو آ. اعتماد آنلاین نوشت: کمال یحیی پور، جیرفت درباره پرونده دانش آموزی که مورد ضرب و شتم مدیر مدرسه قرار گرفته، گفت: «در گفت وگویی که با رئیس آموزش وپرورش کرمان داشتم به من گفتند که همان روز اول با فرد خاطی برخورد شده و پرونده اش در حال رسیدگی است و قرار نیست حقی از این دانش آموز ضایع شود.» خارج از مدرسه (کافه)
تقلب (چشمهایم برای تو)
روز امتحان (روز واقعه)
زنگ زیست (معنی عشق)
کیف مدرسه (محموله)
اولین ی که معلم از او میپرسد (قربانی)
نگاه دانش آموز به معلم (میخواهم زنده بمانم)
معلمان مدرسه (جنگجویان کوهستان)
زنگ تفریح (حمله به تو )
مدیر مدرسه (پدر سالار)
پنج شنبه (خانه دوست کجاست)
جلسه معلمان. مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از تحصیل ۲۴۸ دانش آموز عشایری استان در ۲۴ مدرسه سیار خبر داد. پلیس نیجریه اعلام کرد که بعد از حمله گرو "بوکوحرام" به مدرسه ای در این کشور بیش از 100 دانش آموز دختر این مدرسه ناپدید شده اند. اطلاعیه آموزش و پرورش در خصوص خودکشی دانش آموز کرمانشاهی کرمانشاه - ایرنا - روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پی خودکشی یک دانش آموز در یکی از مدارس کرمانشاه روز یکشنبه اطلاعیه ای صادر کرد. به گزارش ایرنا در اطلاعیه آموزش و پرورش آمده است: دانش آموز مذکور از دانش آموزان درس خوان و منضبط مدرسه بوده که رابطه عاطفی تنگاتنگی با مدیر، معاونین و دبیران و سایر دانش آموزان داشته است.
در ادامه این اطلاعیه، ضمن ابراز تاسف و تاثر از این رخداد تلخ آمده است: این دانش آموز پایه دوم متوسطه اول به دلیل ای مشکلات با برنامه ریزی قبلی در سرویس بهداشتی مدرسه اقدام به خودکشی کرده که با حضور مقامات قضایی و انتظامی موضوع در حال بررسی نهایی است.
این اطلاعیه می افزاید: بررسی سوابق تحصیلی و انضباطی نامبرده نشان می دهد که این دانش آموز از شاگردان ممتاز مدرسه و مورد احترام معلمان، کارکنان و دانش آموزان بوده است.
استان کرمانشاه 320 هزار دانش آموز دارد که در 14 هزار و 400 کلاس درس مشغول به تحصیل می باشند. شهروند نوشت: سه خواهر دانش آموز به همراه دو نفر از همکلاسی هایشان، زمانی که مثل هر روز سوار خودرو پدرشان می شدند تا به مدرسه بروند، با یک کامیون تصادف د. این پنج دانش آموز قصد سوار شدن به خودرو وانت را داشتند که ناگهان یک کامیون با سرعت زیاد آنها را زیر گرفت. روز گذشته ۲۳ دانش آموز زنجانی در مدرسه دچار مسمومیت شدند. در حاشیه تنبیه عجیب دانش آموز کرمانی، علیرضا پاکدل این کارتون را در رو مه قانون منتشر کرد. آموزش وپرورش استان گیلان در خصوص اقدام دو دانش آموز در حمله به سرایدار مدرسه و زخمی او توضیحاتی ارائه کرد. 7 دانش آموز، یک معلم و یک کمک راننده جان خود را از دست دادند. در این حادثه دو دانش آموز قطع عضو و یک دانش آموز از ناحیه نخاع دچار مشکل شد. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: در سال تحصیلی جاری 75 هزار و 306 دانش آموز از 13 هزار و 922 سرویس مدرسه استفاده می نمایند.
مدیر روابط عمومی آموزش وپرورش استان خوزستان گفت:درگیری دو دانش آموز در یکی از دبیرستان های شهرستان… اردبیل – طی سه روز گذشته و با افت شدید دما ۸۰ دانش آموز روستای باروق از توابع اردبیل، در هوای سرد و بدون وسیله گرمایشی به مدرسه رفتند. پس از حادثه آتش سوزی در مدرسه شین آباد پیرانشهر طرح ملی به نام طرح دادرس با ظرفیت سالانه 400 هزار نفر در مدارس کشور شروع شد که در مدت پنج سال از این طرح تاکنون 2 میلیون دانش آموز در سراسر کشور آموزش های مختلف در مواقع اضطراری را فرا گرفته اند. درسال تحصیلی جدید ۲۳۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۲۰۰ واحد آموزشی استان تحصیل می کنند. خارج از مدرسه (کافه)
تقلب (چشمهایم برای تو)
روز امتحان (روز واقعه)
زنگ زیست (معنی عشق)
کیف مدرسه (محموله)
اولین ی که معلم از او میپرسد (قربانی)
نگاه دانش آموز به معلم (میخواهم زنده بمانم)
معلمان مدرسه (جنگجویان کوهستان)
زنگ تفریح (حمله به تو )
مدیر مدرسه (پدر سالار)
پنج شنبه (خانه دوست کجاست)
جلسه معلمان. یک آموزگار خوب باید قدرت برقراری یک ارتباط عاطفی مناسب بنا به شخصیت دانش آموز را داشته باشد. متاسفانه بسیار دیده شده که برخورد نامناسب یک معلم سبب تحقیر یک دانش آموز و درس گریزی او می شود. اگر معلم ایده آلش تنها ارتقای درسی یا انضباطی یک دانش آموز باشد و به پایه تربیتی و ژنتیکی و ذاتی او که ترکیبی از این موضوعات است، توجهی نکند، هیچ . اعتمادآنلاین نوشت: دو هفته پیش، دانیال رفیعی دانش آموزش پایه هشتم دبستان «شهید سعدالله فاری » چنان از مدیر مدرسه کتک می خورد که دندان و بینی اش می شکند و لبش هم می شود. پدر او می گوید چون از سوی نزدیکان مدیر مدرسه تهدید شده، بعد از حدود دو هفته تصمیم گرفته مسئله را رسانه ای کند. ترس از قلدرها در مدرسه باعث استرس و عذاب دانش آموز برای رفتن به مدرسه می شود. دو هفته پیش، دانیال رفیعی دانش آموزش پایه هشتم دبستان «شهید سعدالله فاری » چنان از مدیر مدرسه کتک می خورد که دندان و بینی اش می شکند و لبش هم می شود. پدر او می گوید چون از سوی نزدیکان مدیر مدرسه تهدید شده، بعد از حدود دو هفته تصمیم گرفته مسئله را رسانه ای کند. ایران نوشت:معلم فداکار در پی آتش سوزی مدرسه روستایی درشهرستان «شیروان» خود را به شعله های آتش کلاس درس زد و پس از نجات دو دانش آموز، بخاری شعله ور واژگون را نیز به خارج از کلاس انداخت تا مدرسه پیش ساخته… 240مدرسه در استان کرمان دانش آموز زیر 3نفر دارند که این مدارس در دور ترین نقاط استان فعال هستند. رییس آموزش و پرورش پیرانشهر درباره خبر به دانش آموز پیرانشهری و ا اجش از مدرسه در پی این حادثه توضیحاتی ارائه کرد. فرماندار شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد از احتمال خودکشی دانش آموز کلاس سوم راهنمایی در یکی از مدارس شهر لیکک مرکز این شهرستان خبرداد.