زاده جعفر ع جعفرآباد

به نقل از خبرگزاریها در مورد زاده جعفر ع جعفرآباد : ضریح زاده طیب بن موسی بن جعفر (ع) در آستان شب میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)به همت هیات امنا این زاده ساخته و طی آیینی رونمایی شد. به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس نوبت صبح بیله سوار و جعفرآباد تعطیل شد. طرح دوبارزایش در ایستگاه اصلاح نژاد جعفرآباد مغان ‏ به طور موفقیت آمیزی اجرا شد. زاده جعفر و حمیده خاتون در منطقه باغ فیض شهر تهران دیده می شود. تصویر مربوط است به مهدی جعفر زاده" در آغوش مادر در حال آ ین وداع با پدر خود، شهید جعفر جعفرزاده اهل شوط از ی حادثه حمله تروریستی به مجلس. زاده سهل بن علی زاده سهل بن علی مربوط به دوره صفویه و در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده. بعد از اب شدن روستای آستانه در زمان حمله مغول به ایران، وجود این زاده مهم ترین دلیل توجه صفویان به آستانه و بازسازی این شهر و نوسازی آن به حساب میاد. زاده سهل بن علی در اراک را بیشتر بشناسید+تصاویرتاریخچه زاده سهل بن علی: زاده سهل بن علی مربو. زاده سهل بن علی زاده سهل بن علی مربوط به دوره صفویه و در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده. بعد از اب شدن روستای آستانه در زمان حمله مغول به ایران، وجود این زاده مهم ترین دلیل توجه صفویان به آستانه و بازسازی این شهر و نوسازی آن به حساب میاد. زاده سهل بن علی در اراک را بیشتر بشناسید+تصاویرتاریخچه زاده سهل بن علی: زاده سهل بن علی مربو. نمایشنامه خوانی «جعفر خان از فرنگ برگشته» به کارگردانی نوشا عبدالله زاده، شنبه هفتم اسفند ساعت ١٧ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد. این بارگاه زاده موسی بن جعفر است/شاخ گل پیمبر وزهرای اطهر است/اینجا مکان شخص شریفی بود کز او/دشت ودمن زپرتو نورش منور است/در این مکان ی شده مدفون که زائرش/حاجت رواست بی شک ومدیون این در است / وارد مشو به صحن وسرایش تو بی وضو/ زیرا که این کریم ،رضا را برادر است / این ف عالم است که در شهر پیشواست/نعمت فزون به خلق از این ماه انور است /در این . میرزا جعفر قراجه داغی با ترجمه تمثیلات ( نمایش های هفت گانه) فتحعلی ه زاده از ترکی به فارسی جایگاه و مرتبه مهمی در تاریخ تئاتر ایران پیدا کرد. اکنون در دیار او تئاتر زیر 5 دقیقه ای شکل گرفته است. در سطح ملی. حفاظت از این هنر و توسعه آن اراده و همت بزرگی می خواهد. جا دارد که در کنار جشنواره تئاتر زیر 5 دقیقه ای ارسباران، جایزه میرزا جعفر ق.  
حجه ال دهقانی، جعفریه ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از حضور پرشور و حماسی مردم بخش جعفرآباد در تشییع ی بخش جعفرآباد تقدیر کرد و گفت: حضور مردمی در تشییع ی گمنام حرکت و حضوری بی نظیر در امتداد راه ء و نشان از ولایت مداری و بصیرت است.
جعفریه همچنین 14 اسفند، روز تأسیس کمیته امداد (ره) را تبریک گفت و افزود: (ره) با هوشمندی فرمان. سالروز میلاد با سعادت زاده عبدالله بن موسی بن جعفر بافق با حضور اقشار مختلف مردم در بقعه متبرکه این آستان برگزار شد. مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 زاده جعفر (ع), زاده جعفر (ع) دامغان,بقعه زاده جعفر(ع) در دامغان معرفی زاده جعفر (ع) دامغان
زاده جعفر(ع) را منابع و مآخذ معتبر انساب از نسل زین العابدین(ع) می دانند که با چهار واسطه این زاده(ع) را به سجاد(ع) منسوب می دانند، محل شهادت وی را به اختلاف، دروازه نیشابور و دامغان ذکر کرده اند، نسب نامة وی را در منابع مختلف اینگونه آورده اند:
جعفر بن علی بن حسن بن علی بن عمربن علی بن حسین بن علی بن طالب (ع) می باشد که وی را با این واسطه ها به سجاد (ع) سپس حسین(ع) و بعد علی(ع) منسوب می دانند.
بنای زاده جعفر (ع) دامغان بقعه مبارکه این زاده در وسط شهر دامغان قرار دارد، صحن زاده سابقاً مربع مستطیل بود که در ابتدای ورود به این صحن از درب اصلی مقبرة زاده محمد(ع) قرار دارد که وی را از اولاد موسی کاظم(ع) می دانند.    زاده جعفر (ع), زاده جعفر (ع) دامغان,بقعه زاده جعفر(ع) در دامغان   آنچه راجع به سلسله انساب زاده جعفر(ع) در صندوق روی مقبره وجود دارد با آنچه سید ظهیر الدین مرعشی ذکر کرده است شباهت زیادی دارد وی زاده را جعفر بن محمد بن حسین المحدث بن علی بن حسن بن علی عمرالاشرف ابن علی زین العابدین بن حسین بن علی بن طالب (ع) می داند که با توجه به اینموضوع علت توجه کیاها و سادات مرعشی مازندران به دامغان و زاده جعفر(ع) را نسبی که زاده جعفر(ع) دارد ذکر می کنند.   وقف نامه این زاده در سال 815 هجری قمری در شهر دامغان تنظیم و به تایید 109 تن از شهود و بزرگان قرن نهم دامغان مسجل است، این وقف نامه را نمونة بسیار زیبایی از شیوه سند نویسی قرن مذکور می دانند که به خط تعلیق هزار بیگ بن عزالدین عوض شاه خواری بر کاغذ سمرقندی کتابت شده است که بخش خطبه سند از بین رفته است.    زاده جعفر (ع), زاده جعفر (ع) دامغان,بقعه زاده جعفر(ع) در دامغان    واقف این بنا سیف الدین علی کیا ابن سراج الدین رستم بن حاجی (هزار جریبی) است وی ظاهراً از امرای سلسله کارکیای گیلان است که شرح حالشان در تاریخ رویان آملی و تاریخ طبرستان ظهیر الدین مرعشی آمده است.تاریخ بنای بقعه زاده را به دوران سلجوقی می دانند و حتی پیش از دورة سلجوقی می دانند و معمار این بنا با توجه به نوشته های ضریح مطهر زاده جعفر (ع) دامغان داخل خود صحن ـ عمل العبد الفقیر الحقیر المذنب المحتاج بعفوا... و غفرا.. نظام الدین بن علی بن ابن علی نجار ـ این شخص بوده است و چنین استنباط می شود که در ابتدا بی پیرایه بوده ولی بعدها  پادشاهان سلجوقی دیوارهای مدخل را با کاشی هایی که  ذکر شد مزین نموده و به صورت آبرومندی درآورده اند.   از جمله آثار قابل ذکر زاده جعفر(ع) دو سنگ نبشته مفصل با تاریخ های 816 و 851 بوده که در دو سوی درب ورودی نصب شده بود که از نظر تاریخی آن را دارای اعتبار فراوان می دانند به ویژه آنکه نکات مذکور در دومین سنگ نبشته در ارتباط با نوع مالیاتهای قرن نهم در منطقه اهمیت خاصی دارد. حرم زاده با طرح چهار گوش 13×13 متر در هر ضلع طاقنمایی دارد که با دری به خارج راه می یابد به کمک هشت نیم طاق مقرنس، طرح چهارضلعی به هشت ضلعی و سپس بنای گنبد بر روی آن استوار شده است. در کتب گذشتگان آمده است، داخل بقعه سفید کاری شده و هیچ گونه تزئینی ندارد، دور تا دور سنگ روی مرقد دارای تزئینات گچ بری جالبی است، روی سنگ سیاه قبر نسب زاده و سورة مبارکه توحید به خط کوفی کنده شده است.
گنبد مزار بنا به صورت شلجمی و از آجر ساده بنا شده است، در برابر ورودی اصلی بقعه ایوان کوچکی با قوس تیزه دار و در دو سوی آن دو طاقنما قرار دارد که از وسط هر یک دری به دو اتاق جانبی ایوان راه می دهد. بالای تیزه ایوان نیز غرفه مانندی با نمای طاق جاسازی شده است. در دو سوی این نماسازی دو مناره مانند با حجمی قابل توجه توجه بنا شده که از سطح بام بالاتر نرفته است و تمامی بنای مزبور ساده و بدون تزئین است. منبع:tarikhaneh.com دور دنیا با یک کلیک آشنایی با بقعه اما مزاده معصوم (ع) بهشت های آسمانی در یونان+ع مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان 10 آرامگاه مشهور در سراسر جهان +ع آشنایی با بقعه متبرکه زاده ابوالحسن(ع) زاده جعفر(ع) شهر پیشوا


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ﺍﻻﻥ ﯾﮑﯽ ﺯﻧﮓ ﺯﺩ ﮔﻔﺖ ﺟﻌﻔﺮ ﺍﻭﻧﺠﺎﺳﺖ
ﮔﻔﺘﻢ :ﻧﻪ ﻧﯿﺴﺖ!
.
.
.
.
ﮔﻔﺖ : ﭘﺲ ﺍﮔﻪ ﺍﻭﻣﺪ ﺑﮕﻮ ﺯﻭﺩ ﺑﯿﺎﺩ ﺧﻮﻧﻪ !
ﺟﻌﻔﺮ ﺍﮔﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﺴﺖ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯽ
ﺑﺮﻭ ﺧﻮﻧﻪ ...ﻧﮕﺮﺍﻧﺘﻦ :
ﻟﻄﻔﺎ ﺑﻪ ﺍﺷﺘﺮﺍﮎ ﺑﺰﺍﺭﯾﺪ ﺑﺮﺳﻪ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺟﻌﻔﺮ ،
ﺯﻭﺩﺗﺮﺑﺮﻩ ﺧﻮﻧﻪ شنیده می شود که یکی از نمایندگان کنونی مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای ی روز گذشته (عید سعید فطر) اقدام به توزیع مبلغ 10 هزار تومان پول در بین مردم فقیرنشین محله جعفرآباد کرمانشاه نموده است که این عملکرد وی، باعث ایجاد شبهات بسیاری در بین فعالان شده است. این در سالهای گذشته نیز از این دست اقدامات و توزیع وجه نقد در سطح محله جعفرآباد و دیگر مناطق فقیرنشین و حاشیه نشین این شهر داشته است. لذا به نظر می رسد که مسئولان نظارتی و دیگر نهادهای ذیربط باید این مورد را تحت بررسی قرار دهند تا خ ناکرده این تخلف بارز باعث رواج در بین دیگر نمایندگان محترم در استان کرمانشاه نشود. منبع خبر:بیستون نیوز تیره کل والی : ولی الله کرکی فرزند جعفر تیره کله ای : محمد تقی کرکی فرزند کبود تیره علی : صید هاشم کرکی فرزند صید جعفر تیره منت : حسن کرکی زاده فرزند روگه تیره چراغ : نصیری پورهادیان فرزند فتحی تیره پیرزاد : حسین کرکی فرزند ابراهیم تیره بومی : میرزا کرکی فرزند محمد تقی مراسم شهادت رئیس مذهب ؛ جعفر صادق(ع) با حضور عاشقان اهل بیت و سخنرانی باغستان در زاده ابراهیم(ع) محله دهشاد برگزار شد.
سلامعصر روز 93/2/9با خبر شدیم دو نفر از هم محلی ، دار فانی را وداع گفتند.مشهدی موسی جعفر قلی زاده حاجیه هاجر حسن پور - همسر گرامی حاج فتح اله آقاجانپورتسلیت ما را پذیرا باشید .از خداوند منان رحمت بی پایان برای این عزیزان و صبر را برای با زماندگان آرزو مندیم.
ساعات و روز برگزاری مراسم مراسم سوم مرحومه حاجیه هاجر حسن پور چهار شنبه مورخ. آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیک در شهرک جعفرآباد کرمانشاه مهار شد. جو وملاحت خانواده ی جعفر زاده،ادبو خلاقیت خانواده ی زائری رو دوست داشتم،شواهدحاکی از برد خساست هادیه! مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با حضور در دبستان شهید محمد منتظری منطقه جعفرآباد کرمانشاه از معلمان این دبستان تقدیر کرد. امروز 31 تیرماه 1393هجری شمسی مصادف با 24 رمضان 1435 هجری قمری راس ساعت 10 صبح با حضور معاونت محترم آموزش ابت اداره کل جناب آقای شاطریان در جمع کارکنان اداری آموزش وپرورش منطقه خاروانا حکم س رستی جناب آقای جعفر رزمی از دبیران سابق این منطقه قرائت وایشان بعنوان س رست این اداره معرفی ومنصوب شدند واز زحمات برادر پرتلاش جناب آقای محمدحسین ام. ♥جعفر رضایی♥ متولد 1356 لیسانس اقتصاد از علامه طباطبایی تهران سال 1380 عاشق دختری بنام مریم شد و چون وضع مادی جعفر خوب نبود پدر مریم با ازدواجشان مخالفت کرد...

پنج سال تمام جعفر و مریم برای رسیدن به هم تلاش . سال 85 مریم خود کشی کرد و جعفر دیوانه شد. اکنون دو چشم جعفر کور شده و به هر کی میرسه میگه هفته دیگه عروسیشه همه رو دعوت میکنه !
السلام علیک یا جعفر ابن محمد الصادق )ع( به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک ت وولایت حضرت جعفر صادق )ع( مراسم روضه خوانی و با قرائت دعای کمیل با مداحی برادر تاریخ 30/5/1393 بعد از مغرب و عشاء : در : مسجد حضرت سید ال ء مزویراباد مهریز برگزار گردید مردِ غریبی ـ تنهای تنها سر را نهاده ـ بر خاکِ غمها گویا که بر لب دارد ذکرِ یا امّی فاطمه دارد موسی بن جعفر ـ حضرت کاظم (3) او عقده هایش ـ فوق زمان است گریانِ هجرش ـ نه آسمان است بنگر به زندان گشته زمین گیر جسمِ شهیدِی در غل و زنجیر موسی بن جعفر ـ حضرت کاظم (3) افتاده از پا ـ مسموم و مسجون دل از غمش شده ـ همواره مجنون در کُنجِ زندان نورِ دو ع. جعفر خلیل زاده گفت:تیم باشگاه مقاومت توانست در فاصله دو هفته باقی مانده به پایان لیگ قهرمانی خود را قطعی نماید. کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهر یاسوج با ۱۴ درجه بالای صفر خنک ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد. منحصربه فرد ترین بنای تاریخی زاده های اصفهان، بنای تاریخی زاده احمد است. بنای این زاده از دو بخش بنای خود زاده و تالاری نفیس تشکیل شده است.
دشت مغان از چهار شهر گرمی،بیله سوار، جعفرآباد و پارس آباد تشکیل شده است. طبق منابع یک سوم این دشت در ایران قرار دارد و مابقی در جمهوری آذربایجان است. از سال 1353 تا سال 1372 مرکزیت شهرستان مغان ، گرمی بود و دوران اوج مغان نیز در همین بازه زمانی بود که پس از جدا شدن از مشگین شهر توانست کم کم بر امکانات خود بیفزاید. بعد از آن مغان به چهار .
پیشوا خلد برین از بارگاه جعفر است شهر ما م از این صحن و سرای جعفر است شد ز یمن تربت پاکش، مزین پیشوا پیشوا ی ر همه نور و صفای جعفر است پرچم و قرآن، دائماً در اهتزاز بر فراز گنبد ایزد نمای جعفر است قدسیان از بهر تعظیمش فرود آورده سر حور و غلمان، خادم ت سرای جعفر است کن نظر با دیده دل، تا خدا را بنگری مطلع نور خدا، ظل همای جعفر است ای فقیر بی بضاعت، با بصیرت کن نظر تا ببینی پادشاهان را، گدای جعفر است هست این در، قبله حاجات ارباب کرم ملتمس مردان حق، بهر عطای جعفر است چون که صحن اطهرش گردیده کانون قیام سنگر این امت قرآن، لوای جعفر است جعفر کاشانی گله مند از حرف هایی که عنوان می کرد به اشتباه از او درباره برانکو گفته اند، بود وعصبانی وخسته دل، حرف از ج میزد . نویسنده و کارگردان: جعفر موسی زاده
بازیگران(بترتیب ورود): مهرداد حسینی، عاقل زاده،ساسان قلیزاده،حسن شیخ زاده
طراح صحنه: حمید جواهری
طراح نور: رامین فرزانه
طراح لباس: سپهر دادمان
مدیر صحنه: محسن پرستاری
انتخاب موسیقی و افکت: حسین حبیبی
عکاس: صادق پناهی
طراح پوستر و آفیش: سعید مجنون
س رست گروه: محمد باقر نباتی مقدم 11 تا 15 شهریور ماه/ سانس اول 6 بعد از ظهر- سانس دوم 8 بعد از ظهر http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930612001725 شهادت سید جعفر توسط + تصاویر کد خبر: ۲۸۵۶تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۰ سایت خبری تحلیلی مسیر آنلاین:به گزارش خبرنگار مسیرانلاین شبکه تلویزیونی امروز در خبری با نشان دادن تصویر پیکر حجت ال و المسلمین سید جعفر از ان شیعه و مبارز عراق از شهادت وی خبر داد؛ در این تصویر پای این شهید به یک خودرو بسته شده و پیکر وی بوسیله خودروی مربوطه. گروه ها به ترتیب زیر گروه 3 : گنجیان ، بیضایی ، فیضی ، مشهدبان ، نصرتی ، رضایی ، شمیرانی ، رامشگر ، طالبی ، نیا ، جعفر زاده ، نادری ، درزی ، اولادزاد گروه 4 : جهانگیر ، فردوسی پور ، ، ثنایی فر ، آبادی ، چینیان ، مهدوی ،علیزاده ،سادات حسینی ، اسکندرلی ، ماجانی ، یتیم پرور ، ، محمدی گروه 5 : بنشاسته ، خالی زاده ، رنگانی ، زینلی ، شمسایی ، مرزب. محمد جعفر محبیان معروف به «جعفر شاطر غلام» از جانبازان دوران دفاع مقدس پس از تحمل سالها درد و رنج ناشی از جنگ تحمیلی درگذشت. رئیس ترویج تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران گفت: افزون بر 120 تار از مزارع و باغات منطقه زاده جعفر این شهرستان در جنوب کهگیلویه و بویراحمد ط حریق شد. مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 زاده حیدر (ع),بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان,ع های بقعه زاده حیدر(ع) آشنایی با بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان
زاده حیدر بن موسی جعفر الکاظم علیه السلام در بهبهان از فرزندان موسی کاظم علیه السلام هفتمین پیشوای شیعیان جهان می باشد. در کتابهای تاریخی از این زاده واجب عظیم معمولا با الق چون حیدر و زاده حیدر و یا آقاپیرحیدر و گاهی نیز با لفظ حیدر بن موسی بن جعفر یاد می شود. همچنین از ایشان بنام حیدر بن موسی کاظم یا زاده حیدر فرزند بدون واسطه حضرت موسی کاظم علیه السلام و برادر حضرت فاطمه معصومه نام برده می شود.  زاده حیدر (ع),بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان,ع های بقعه زاده حیدر(ع)  بقعه زاده حیدر (ع)   به قول از کتاب بقعه متبرکه و همچنین رو مه قدس (مورخ 29/1/80 )قول مشهور این است زاده حیدر فرزند موسی کاظم علیه السلام از همراهان احمد بن موسی معروف به شاه چراغ بودند و به همراه برادرانش در سال 201 تا 203 عازم ایران شده است. همچنین در خود آستان مقدس دو اثر تاریخی و زیبا موجود است. اثر پای مبارک ایشان که اثر ضربه زدن با بیل و قطع انگشت مبارک آن حضرت در آن نمایان است و در همین اثر ، نشان خاتم مبارک ایشان که به خط کوفی نوشته شده حیدر بن موسی بن جعفر نیز موجود می باشد.    زاده حیدر (ع),بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان,ع های بقعه زاده حیدر(ع)   بقعه زاده حیدر (ع)    آستان مقدس زاده حیدر علیه السلام بهبهان امروزه همانند خورشیدی در آسمان خوزستان و استانهای هم جوار می درخشد و به عنوان پر زائرترین بقعه متبرکه خوزستان از دیرباز تاکنون میعادگاه عاشقان خاندان رسول اکرم صلی ا... علیه و اله بوده و همه روزه زائران زیادی از سراسر کشور به ویژه استانهای خوزستان ، کهگلویه و بویر احمد، فارس و بوشهر جهت زیارت و عرض ارادت به این زاده واجب عظیم تشرف پیدا می کنند.  زاده حیدر (ع),بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان,ع های بقعه زاده حیدر(ع)  بقعه زاده حیدر (ع)  زاده حیدر (ع),بقعه زاده حیدر (ع) در بهبهان,ع های بقعه زاده حیدر(ع)   بقعه زاده حیدر (ع)   بنای اولیه آستان مربوط به سال 737 (ه.ق) بوده و بعدها در سال 1349 توسط هیات امناء وقت تجدید بنا شده است.  بنای آستان متشکل از حیاط بزرگ ، صحن مطهر،روضه منوره ، سالن حضرت فاطمه زهرا (س)، مسجد زاده حیدر علیه السلام ، سالن جدید حسن مجتبی (ع) در دوطبقه ، گنبد و 4 گلدسته می باشد که از معماری منحصر به فرد ی ایرانی برخوردار است. منبع:amir-heydar.ir دور دنیا با یک کلیک 10 جاذبه گردشگری مهم مذهبی ایران وجهان کلیسای حضرت مریم در برلین آشنایی با بقعه متبرکه زاده ابوالحسن(ع) آشنایی با تکیه نیاوران آشنایی با قره کلیسا یا کلیسای تادئوس از آرامگاه زیبای شاه چراغ بیشتر بدانیم + تصاویر


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، با خبر شدیم ملیکا وطن پور ۹ ساله خواهر زاده شهید آزاده حاج جعفر کیمیا از شهرستان بهشهر مازندران مدتی پیش به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران شهید آزاده سرادر حاج جعفر کیمیا از آزادگان شهرستان بهشهربستری بودند. مادر ملیکا می گوید: متأسفانه در وضعیت امروزی (عدم رعایت حجاب و و سبک زندگی ی در برخی از فضاها و بعضی از خانواده ها) دختر ۹ ساله ام حتی در سخت ترین شرایط بیماری و جسمی، پشت در اتاق خود، کاغذی چسبانده که همهٔ آقایان را م م و موظف به گفتن یاالله قبل از ورود به اتاق برای سر روسری و چادر و حجاب کرده که مورد استقبال و تشویق مسئولین و مدیران و پزشکان و پرستاران و کارکنان قرار گرفته است. آنان حتی برای تشویق و تقدیر از این کار ملیکا، بار ها و بار ها با هدایایی برای عیادت دخترم به اتاق خصوصیشان مراجعه کرده و حضور ملیکا جان و امثال ایشان را موجب افتخار و برکت بیمارستان دانسته و ماس دعای خیر داشتند. های افشای فساد گسترده مالی در بنیاد شهید در دوران ریاست جمهوری محمود به گوش می رسد. غلامعلی جعفر زاده رییس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید در این باره می گوید: «حجم فسادهای مالی آن قدر زیاد است می ترسیم اگر آنها را افشا کنیم مردم شوکه شوند.جعفر زاده درباره این تخلفات گفته است: متاسفانه بر اساس تصمیمات شخصی خود عمل می کرده است. . مأموری فرستاده شد تا موسی بن جعفر را از عیسی بن جعفر تحویل گرفته به بغداد ببرد تا در زندان فضل بن ربیع تحت نظر باشد. مدتی طولانی در آنجا بود. فضل مأمور شد را به قتل برساند، اما او امتثال نکرد. جعفر جعفری که با نماد کلید در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد، با ادبیات خود از درد های مردم می گوید. فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: هفتمین جشنواره ملی کوچ عشایر با دعوت از عشایر و اقوام مختلف کشور در ۱۵ اردیبهشت ماه امسال در بخش جعفرآباد مغان برگزار می شود. جعفر پناهی با انتشار یادداشتی نسبت به حضور ش در جشنواره کن واکنش نشان داد. کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: گرد و خاک دید افقی را در ای دوگنبدان، دهدشت، یاسوج، سی سخت و منطقه زاده جعفر را کاهش داده است. «بســـــــــــــم ا... الر حمــــــن الرحیم» {به نام خدا} "ب نام خداوند جان و د / کزین برتر شه بر نگذرد"میخواهم برایتان از دبیرستان شبانه روزی سیوکی بگوییم. ابتدا از مدیر مدرسه شروع می کنم. ایشان اقای شبانی در زمینه عربی هستند.از این مدیر هر چه برایتان بگوییم کم است .ایشان در زمان کنکور خودشان در هشت تی قبول شده بودند که به گفته خودشان. پیکر آیت الله سید حسن آق ی از علمای برجسته استان خوزستان عصر روز شنبه ازمحل مسجد جامع تشییع و در زاده بن جعفر (ع) دزفول به خاک س شد. کتاب «مجاهد مهجور» بر اساس خاطرات جعفر خیتال از مجاهدین عراقی در دوران دفاع مقدس توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد. کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایستگاه های هواشناسی یاسوج، سی سخت، دوگنبدان و زاده جعفر در این استان پنج خش الی پیاپی را ثبت کرده اند. جعفر بن طالب ، کنیه اش ابوعبداللّه پسرعموی صلی اللّه علیه و آله و سلم ، برادر حضرت علی علیه السلام و از ی بزرگ صدر است. او یکى از چهره هاى تابان و شخصیت هاى برجسته و الگوى ایمان و عمل و اخلاص و جهاد و شهادت است. چندتن از آشوب گران فتنه گر شامگاه دوشنبه یازدهم دی ماه با حمله به بقاع متبرکه استان مازندران، زاده سیدگل عمو و سیده سکینه روستای ایوک، زاده سیدمحمد(ع) روستای کتی لته و زاده سید عبدالله(ع) روستای کشکا را به آتش کشیدند.