زمان عج الله فرجه

به نقل از خبرگزاریها در مورد زمان عج الله فرجه : آیة الله بهجت می فرمودند: بهترین کار برای به هلاکت نیفتادن در آ ا ّمان، دعای فرج زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است؛ البته دعایی که در همه اعمال ما اثر بگذارد. قطعاً اگر انی در دعا جدّی و راستگو باشند، مبصراتی (دیدنی هایی) خواهند داشت. باید دعا را با شرایط آن خواند و «توبه از گناهان» از جمله شرایط دعا است.

ایشان می فرمودند: تر. شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف مشرّف مى شوند و آنچه براى هر مقدّر شده است بر زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف عرض مى کنند و اعمال شبهاى قدر بر دو نوع است : یکی از دغدغه های جدی منتظران این است که زندگی شان رنگ و بوی زندگی مهدوی بگیرد. ما همیشه به دنبال این هستیم، که بدانیم زندگی مهدوی چه نوع زندگی ای است؟ یکى از راه هاى ارتباط معنوى با ان معصوم(علیهم السلام) مخصوصاً زمان (عجل الله فرجه)، دعا و توسل به اهل بیت (علیهم السلام)، به ویژه ساحت مقدس زمان(عجل الله فرجه) است. اعمال مشترک شبهاى قدر: شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف مشرّف مى شوند و آنچه براى هر مقدّر شده است بر زمان عجل ال. علاوه بر ضعف سند، این دسته روایات با روایات صحیحه ای که می فرماید قیام حضرت زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قیامی فکری و منطقی است تعارض دارند و لذا قابل اعتناء نیستند.
به گزارش شیعه آنلاین، حضرت آیت الله سید «محمد حسینی زنجانی» از مراجع تقلید مقیم مشهد مقدس به استفتائی در خصوص روایات دال بر افراط در کشتار توسط زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پاسخ داد. متن پرسش و پاسخ معظم له بدین شرح است:
با توجه به فضیلت خواندن قرآن در ماه پربرکت رمضان از علاقه مندان به شرکت در طرح ختم قرآن به نیابت سلامتی آقا صاحب ا مان عجل الله تعالی فرجه الشریف دعوت می شود تا حضور به عمل آورند. به امید ظهور آقا و ولی نعمتمان حضرت بقیه الله الاعظم زمان:هر روز ماه رمضان ساعت 19 مکان:حسینیه اشکفتک آغاز ت حضرت مهدی ( عج ) امتداد غدیر است صومعه سرا گفت: سالروز آغاز ت حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) در حقیقت امتداد غدیر و بلکه غدیرخم دیگری است. حجت ال اسماعیل صدیقی، صومعه سرا در گفت وگو با خبرنگار آوای گیلان در صومعه سرا اظهار کرد: زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) واسطه فیض الهی از بعد معنوی و معرفتی است که مسئله مهدویت و اعتقاد.
پاسخ های شیرین قرائتی به سوالاتی در مورد زمان(عجل الله فرجه الشریف)

زمانی که زمان(عجل الله فرجه) به ت رسیدند، سه چهارساله بودند؛ آیا امکان دارد کودک سه چهارساله بشود، پاسخ: بله. مثال: فلش و کامپیوتر؛ همینکه فلش به کامپیوتر متصل می شود، اطلاعات عظیمی از فلش به کامپیوتر انتقاد داده می شود، حالا امکان ندارد که علم حسن عسکری (علیه السلام) به یک کودک سه چهارساله انتقال داده شود.
مسئله بعد آیا زمان (عجل الله فرجه) که صدوچندهزار سال عمر دارند، این بلندی عمر امکان دارد؟ پاسخ: بله؛ برای مثال موی مژه و ابرو تا پایان عمر یک فرد اندازه ثابتی دارد، خدا اراده کرده که مژه و ابرو رشد ثابت و رشد موی سر متغیر باشد. دعوت به دعا برای فرج زمان (عجل الله فرجه) و احیا در شب نیمه شعبان از زبان رائفی پور در احیای شب نیمه شعبان فقط دو کار انجام دهید : 1- استغفار از گناهان . 2-فقط برای فرج زمان (عجل الله فرجه) دعا کنید نه برای شفای مریض یا حاجت دیگر که اگر ظهور شکل بگیرد همه ی مشکلات و حوائج حل می شود . لینک >> از علامه طباطبایی(ره) سوال :
«آیا امکان تشرف به محضر زمان(عجل الله فرجه) وجود دارد و در صورت امکان چه اعمال و دستوراتی تشرف را حاصل می کند؟»
ایشان فرمودند: در این مورد، رعایت سه مطلب ضروری است:
(اول)
برای دیدار زمان(عجل الله فرجه الشریف) باید بسیار با تقوا و پرهیزکار بود.
(دوم)
باید محبت، عشق و معرفت فرد زیاد باشد
الب. اعمال مشترک شبهاى قدر: شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف مشرّف مى شوند و آنچه براى هر مقدّر شده است بر زمان عجل ال. اعمال مشترک شبهاى قدر: شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف مشرّف مى شوند و آنچه براى هر مقدّر شده است بر زمان عجل ال. کتاب " چهل داستان و چهل حدیث از زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف" نوشته عبدالله صالحی که توسط انتشارات مهدی یار به چاپ رسیده است. از جمله موضوعات این کتاب می توان به عناوین : "خلاصه حالات چهاردهمین معصوم: دوازدهمین اختر ت؛ در مدح دوازدهمین اختر ت؛ میلاد سعادت بخش؛ فایده عطسه و برخورد با آن؛ جواب چهل مسئله مشکل از کودکی دسال؛ تشخیص حرام و حلال برای کودکی

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سید بن طاووس از علمای ربانی شیعه، در یکی از شب ها به سوی سرداب مقدس روانه می شود تا بلکه نشانی از یوسف فاطمه (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیاید. وقتی سید داخل سرداب می شود چشمانش به جمال جمیل حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) روشن می گردد. حضرت صاحب ا مان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در آن نیمه های شب در حالی که محبان و شیعیانش در خو.
نقل از مرحوم آبت الله العظمی بهجت: یکی از مهم ترین چیزها نزد حضرت

ولی عصر عجل الله تعالی فرجه دعا برای فرج آن بزرگوار است.

هر به خدمتشان می رسدَ٬ حضرت می فرمایند " برای فرج من دعا

کنید ." با این که برای رفع همه ی گرفتاری ها باید به او متوسل شد٫ از ما

می خواهد که برای فرج او دعا کنیم . بنابراین برای تعجیل در. : پیر مردی که اخیرا زمان (عج) را دیده است

برای ام زینب سلام الله علیها بسیار روضه بگیرید زیرا ایشان خیلی غریب بود و همچنین خدا را به حق ام زینب قسم دهید فرجم را برساند و برای تعجیل در ظهورم بسیار دعا کنید. به گزارش شیعه آنلاین، حجة الإسلام و المسلمین شیخ «حسن یوسفی» از سخنرانان سرشناسی که در ای مختلف ایران به سخنرانی می پردازد، اخیرا در یکی از مراسم خود در استان اسان، پیرمردی را به مجلس آورده بود که اخیرا با حضرت ولیعصر زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دیدار کرده است.

نکته جالب اینجاست که این پیرمرد روستایی که چوپانی ساده در یکی از روستاهای استان اسان بوده، نه تنها با زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دیدار کرده بلکه هنگام به جا آوردن مناسک حج عمره، چند روزی را در کنار حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف حضور داشت و با ایشان نشست و برخواست داشت..... در دعای زیبای ندبه، یکی از کنیه هایی که حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) را با آن می خوانیم کنیه «اباصالح» است و در لغت این لقب «پدر صالح» معنا می شود.کلمه "اب" در لغت عرب به معنای پدر آمده است. بدین جهت برخی از مردم تصور می کنند که عبارت اباصالح در ح ترکیبی باید به معنای پدر صالح باشد تا معنی و مفهوم جمله صحیح گردد.
برای رفع این شبهه برخی از مۆمنین هم در مقام جواب برآمده و چنین اظهار داشته اند که: چون زمان (عجل الله تعالی فرجه) با تشکیل زندگی خانوادگی، فرزندی به نام صالح دارند، بدین جهت او را با کنیه اباصالح می خوانیم. به نظر می رسد که اینگونه جواب ها از حقیقت برنمی دارد، چون راهی برای درک چگونگی زندگی زمان (عجل الله تعالی فرجه) و پی بردن به این موضوع که آیا آن حضرت به طور یقین فرزندی به نام صالح دارند یا نه، وجود ندارد.این سخن صحیح نمی باشد زیرا:

مرحمی بر قلب زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

اَلسَلاَمُ عَلَیْکِ اَیَّتُهَا الصِّدِّیقَةُ الشَّهیدَةَ

به لطف و عنایات خاصّه ی ولی عصر زمان عجل الله تعالی فرجه شریف

هیئت عزاداران حضرت زهرا سلام الله علیها بازهم همچون سالهای پیشین انشالله توفیق آن ر ابد که درشب شهادت آن بانوی بزرگوار مراسم با شکوه تشیع نم. مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: وای بر ما اگر هم دنیا و اهل آن از ما رو گردان باشند، و هم زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ما رو گرداند و ما را قبول نداشته باشد. هرچه بیش تر راجب غیبت مطالعه و دانسته شود اعتقاد به زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بیش تر می­شود و نتیجه این توجه این است که مشخص می شود اصل غیبت از ما بوده است. بنابراین باید تلاش کرد این غیبت کم شود. این تلاش به این صورت باید باشد که اولاً غیبت به معنای عدم حضور علیه السلام نباشد بلکه به معنای ناشناس بودن ایشان در نظر گرفته شود. ثا. برخی پایان حیات ابلیس را مقارن با پایان حیات انسان بر روی کره خاکی دانسته اند. این درسته که ، به دست زمان عجل الله تعالی فرجه ، کشته می شود؟بر اساس آیه « و نفخ فی الصور فصعق من فی السماوات و من فی الارض» در پی نفخ صور همگان خواهند مرد. اما آیا تا پیش از آن گستره حیات تا کجاست از این آیه به دست نمی آید. 


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] شاگرد: ، چکار کنم که خواب زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو ببینم؟
: شب یک غذای شور بخور،آب نخور و بخواب
شاگرد دستور رو اجرا کرد و برگشت.
شاگرد: ب دائم خواب آب میدیدم!‏
خواب دیدم بر لب چاهی دارم آب مینوشم
کنار نهر آبی در حال خوردن آب هستم!
در ساحل رودخانه ای مشغول...
فرمود: تشنه آب بودی خواب آب دیدی‏؛‏
تشنه زمان(. سبک زندگی انسان ها باید زمینه ظهور زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) را فراهم کند این گفت: در دوره غیبت کبری که بیداری ی نه تنها در کشورهای ی بلکه در دنیای مدرن و کشورهای اروپایی که مهد علم و تجارت و استعمار هستند، رخ داده است، مردم دنیا به سمت عد حرکت می کنند، چون از ظلم خسته شده اند. آمادگی فراگیر برای ظهور عدل گستر فراهم شده است اما ب. زندگانی مبارک زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نام: م­ح­م­د کنیه: ابوالقاسم، ابوجعفر القاب: قائم، حجت، صاحب ا مان، منتظَر، بقیة الله، مهدی، خلف صالح. پدر بزرگوار: حسن عسکری علیه السلام مادر مکرمه: نرجس خاتون علیها سلام تاریخ ولادت: 15 شعبان 255 هـ.ق سامرا سن حسن عسکری علیه السلام هنگام ولادت زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: 23 سال مدت حیات با پدر گرامی: 5 سال شروع ت: 9 ربیع الاول 260 هـ.ق مدت ت: ما شاء الله تعداد فرزندان: ؟ طول عمر مبارک: ما شاء الله خلفای ملعون همزمان با حضرت: مهتدی عباسی به بعد (لعنهم الله) شروع غیبت صغری: 8 ربیع الاول 260 هـ.ق (همزمان با شهادت حسن عسکری علیه السلام) نواب اربعه: ابوعمرو عثمان بن سعید، ابوجعفر محمد بن عثمان عمری، ابوالقاسم حسین بن روح نوبختی، ابوالحسن علی بن محمد سَمُری (رحمهم الله) مدت غیبت صغری: 69 سال (از 9 ربیع الاول 260 هـ.ق آغاز ت حضرت تا 15 شعبان 329 هـ.ق رحلت علی بن محمد سَمُری، نائب چهارم) شروع غیبت کبری (غیبت تامّه):
انقلاب ما در راه آن هدفى که زمان (عج)براى تأمین آن هدف مبعوث می شود و ظاهر مى‏شود یک مقدمه‏ى لازم و یک گام بزرگ بوده . ما اگر این گام بزرگ را برنمى‏داشتیم، یقینا ظهور ولى ‏عصر ( صلوات الله علیه و عجل الله تعالى فرجه الشریف)... بیانات ی : انقلاب ایران، امتداد حرکت انبیاء و مقدمه‏ى ظهور عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
انقلاب ما در را. حسن عسکری (علیه السلام): والله لیغیبن غیبه لا ینجو فیها من الهلکه الا من ثبت الله عزوجل علی القول ب ته و وفقه (فیها)للدعا بتعجیل فرجه. «سوگند به خدا حضرت مهدی –عجل الله تعالی فرجه الشریف –آن قدر غایب می شود که در زمان غیبت (طولانی اش )از هلاکت نجات نمی یابد مگر ی که خدای بزرگ ،اورا بر عقیده به ت مهدی (عجل الله تعالی فرجه)ثابت گرداند و ب. باقر علیه السلام میفرمایند:


قیام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)محقق نخواهد شد مگر تمام اصناف مردم به حکومت
 
برسند تا نگویند اگر حکومت به دست ما داده میشد عد و حق را اجرا میکردیم مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمة الله علیه) می فرمودند : یک روز ، پس از اقامه پشت سرآیت الله مدنی، دیدم که ایشان شدیدا دارند گریه می کنند... رفتم پیش آیت الله مدنی وگفتم: ببخشید، اتفاقی افتاده که این طور شما به گریه افتاده اید؟ ایشان فرمودند:یک لحظه، زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را دیدم که به پشت سرمن اشاره نموده وفرمودند: « آقای. قرار ما ساعت 22 روز پنج شنبه 29 اسفند،یک زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و دعا برای ظهور ایشان.به امید آنکه سال 93 شاهد ظهور آقا باشیم. سر سفره ی هفت سین، دعا برای فرج مولا رو فراموش نکنیم..

دعا برای قلب نازنین زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف رو هم فراموش نکنیم که این روز ها، عزادار مادرشون هستن..

برای ما هم دعا کنید که خیلی خ. وقـتـی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور کنند، قطعاً حاکمیت و نظام جهان دگرگون خواهد شد. ظلم و اسـتـکـبـار، کفر و شرک و نفاق را ریشه کن خواهد شد. آیین نور و رحمت (صلی الله علیه و آله) در جهان ب ا شده و هـمه عالم زیر پرچم توحید، عدل و مساوات به سوی سعادت حرکت خواهند کرد. امنیت، اقتصاد، و رفاه واقعی  حقیقی در زمان ظهور حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چهره واقعی خود را نشان خواهد داد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] پس وفات اولین نائب خاص زمان علیه السلام،بنا به اخباری که توسط حسن عسکری علیه السلام به دست شیعیان رسیده بود، نوبت به فردی رسید که توانست به مدت چهل سال، رابط میان معصوم و مردم باشد.ابوجعفر، محمد بن عثمان بن سعید عَمری اسدی دومین نایب و منصوب زمان عجل الله تعالی فرجه شریف بود که پس از وفات پدرش عثمان بن سعید در ایام غیبت صغری زمان عجل الله تعالی فرجه شریف به این مقام برگزیده شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] شاگرد: ، چکار کنم که خواب زمان(عجل الله فرجه) رو ببینم؟
: شب یک غذای شور بخور، آب نخور و بخواب.
شاگرد دستور رو اجرا کرد و برگشت.
شاگرد: ب دائم خواب آب میدیدم!
خواب دیدم بر لب چاهی دارم آب مینوشم!
کنار نهر آبی در حال خوردن آب هســتم!
فرمود: تشنه آب بودی خواب آب دیدی؛
"تشنه زمان(عجل الله فرجه) بشو تا خوابش را ببینی" سلام دوستان عزیزی که دوست دارند درگروه عاشقان حضرت مهدی (واتس آپ) عضو شوند شماره تلفن خود رادرقسمت نظرات به همراه نام وارد نموده .تادراسرع وقت به عضویت دراین گروه درآیند. با تشکر مدیرگروه عاشقان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
حضرت حسن مجتبی (ع) در عالم خواب یا مکاشفه به مرحوم آیت الله میرزا محمد باقر فقیه ایمانی فرمودند :
«در منبرها به مردم بگویید و به آنان دستور دهید .توبه کنند و درباره ی تعجیل ظهور حضرت دعا کنید .
دعا برای آمدن آن حضرت مانند میت نیست که واجب کفایی باشد و با انجام دادن عده ای از دیگران ساقط شود ؛بلکه مانند های پنج گانه است برهر مرد . جناب حجة ال آقای مکارمی فرمودند: نقل شده است در یکی از ای شیراز شخصی همراه عمویش برای ماهی گیری به کنار ساحل می رود و در آنجا یکدفعه غرق می شود. عموی وی، نگران از مرگ برادرزاده ، ناگهان می بیند که وی روی آب آمد! باری، شخص غرق شده کنار ساحل می آید و عمویش از او می پرسد: چگونه نجات یافتی؟ می گوید: در حال غرق شدن ، به یاد روضه ها افتادم، پس ا. شاگرد: ، چکار کنم که خواب زمان(عجل الله فرجه) رو ببینم؟ : شب یک غذای شور بخور، آب نخور و بخواب. شاگرد دستور رو اجرا کرد و برگشت. شاگرد: ب دائم خواب آب میدیدم!‏ خواب دیدم بر لب چاهی دارم آب مینوشم! کنار نهر آبی در حال خوردن آب هســتم! فرمود: تشنه آب بودی خواب آب دیدی‏؛‏ "تشنه زمان(عجل الله فرجه) بشو تا خوابش را ببینی" (بسم الله الرحمن الرحیم) روایات مختلفی درباره ی روز قیام حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) وجود دارد. در برخی، از نوروز به عنوان روز آغاز قیام، یاد شده است. برخی احادیث دیگر روز عاشورا را روز آغاز قیام ذکر کرده است. در تعدادی از روایات روز شنبه و در تعدادی دیگر، ، روز قیام تعیین شده است. در همزمانی نوروز، با عاشورا اشکالی به نظر نمی رسد؛ زیرا نوروز طبق سال شمسی و عاشورا بر اساس سال قمری محاسبه می شود و یکی شدن این دو امکان پذیر است و همزمانی این دو روز یا یا شنبه نیز می توان این دسته از روایات را نیز توجیه کرد؛ زیرا اگر سند این روایات صحیح باشد، در این صورت احادیثی که را روز ظهور حضرت، تعیین کرده است، بر روز قیام و ظهور حمل می شود و روایاتی که شنبه را روز قیام می داند، بر استقرار و تثبیت نظام الهی و نابودی مخالفان تفسیر می شود.
باید توجه داشت که روایاتی که شنبه را روز قیام می داند، از نظر سند مورد تأمل است؛ ولی روایاتی که را ذکر کرده است، از این نظر ایرادی ندارد.
 قیام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اینک به روایاتی در این باره توجه فرمایید:
صادق (علیه السلام) می فرماید: « قائم ما اهل بیت، در روز ظهور می کند ». (1)
باقر (علیه السلام) می فرماید: « گویا حضرت قائم را می بینم که در روز عاشورا، روز شنبه، میان رکن و مقام ایستاده و جبرئیل نیز جلوی حضرتش ایستاده است و مردم را به بیعت با او فرا می خواند ». (2) اولین جلسه هیات دانش آموزی انصار المهدی عجل الله تعالی فرجه برگزار شد در این جلسه حجه ال والمسلمین شاکر به بیان دو مساله حلول ماه رجب و ولادت حضرت باقر علیه السلام پرداخت و زیارت عاشورا قرائت شد. گزارش تصویری به زودی... http://www.askdin.com/gallery/images/8087/1___________________________.jpgدر جهان معاصر مدعیانی وجود دارند که در عرصه های گوناگون ادعاهایی نظیر، پیشرفت و گسترش علوم خود را دارند. مانند اقتصاد، سیاست، فرهنگ و .... در این میان شیعه نیز با ارائه نظریه «حکومت جهانی حضرت مهدی(عج الله فرجه)» در طول قرن ها و سال های متمادی، مدعی جهان شمولی در عرصه های مختلف فرهنگ، سیاست، اقتصاد، محیط زیست و ...، در زمان حکومت حضرت مهدی (عج الله فرجه) نیز بوده است. زیرا در ، عصر حکومت حضرت مهدی (عج الله فرجه) پیشرفت و توسعه علمی فرهنگی، بیش از اعصار دیگر مورد توجه شیعیان و اهل بیت (علیهم السلام) بوده است........ سیر و سلوک برای رسیدن به ارتباط با عصر عجل الله تعالی فرجه نیاز به آمادگی روحی و فکری دارد؛ زیرا قرارگرفتن در این ح است که انسان خود را به نزدیک میبیند. همین طور تقوا، تزکیه و شنیدن صدای عالم ربانی، از جمله راه های ارتباط با حضرت است؛ زیرا دل با شنیدن سخنان بزرگان همان انی که برای بزرگ شدن و رشد عقلی ما می کوشند، زنده می شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سلام دوستان عزیزی که مایل به عضویت درگروه یاوران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 《واتس آپ》میباشند، شماره تلفن خود رادرقسمت نظرات ویا باشماره ۰۹۱۳۲۵۳۳۲۸۹ ازطریق واتس آپ تماس برقرارنمایند.تادراسرع وقت به عضویت دراین گروه درآیند. با تشکر مدیرگروه عاشقان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف سیر و سلوک برای رسیدن به ارتباط با عصر عجل الله تعالی فرجه نیاز به آمادگی روحی و فکری دارد؛ زیرا قرارگرفتن در این ح است که انسان خود را به نزدیک میبیند. همین طور تقوا، تزکیه و شنیدن صدای عالم ربانی، از جمله راه های ارتباط با حضرت است؛ زیرا دل با شنیدن سخنان بزرگان همان انی که برای بزرگ شدن و رشد عقلی ما می کوشند، زنده می شود.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] 29826 c5b10xlu pic ماجرای خواب شهید شیخ حسن شحاته درباره زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خاطره ای از قبل شهادت مستبصر و عالم دینی مصر، شهید “حسن شحاته” و سه تن از دوستانش توسط تکفیری های منحرف. به همین مناسبت ماجرای خواب وی درباره زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را از زبان یکی از دوستانش، یعنی حجة ال و المسلمین شیخ “عبدالعظیم مهتدی” از علما و نویسندگان برجسته کشور بحرین بیان می کنیم. شیخ مهتدی طی اظهاراتی با اشاره به اینکه مرحوم علامه شیخ “حسن شحاته” در روز عید غدیر شیعه شد، افزود: ایشان (شحاته) در یادداشت های خود آورده است من در زمان شیعه شدنم به زندان افتادم و بسیار آزار و اذیت شدم. شبی به زمان عجل الله تعالی فرجه متوسل شدم که مرا از این زندان نجات دهد. وی می گوید بعد از توسل خواب رفتم و زمان علیه السلام را در زندان مشاهده که به من تبسم می کنند، عرض سلام و بلند شدم دست را ببوسم دیدم عقربی بر دستم نشسته است، حضرت اشاره کرد به عقرب و عقرب از دستم افتاد، دوباره خواستم دست حضرت را بگیرم که این اتفاق افتاد و تا سه مرتبه ادامه یافت و بار چهارم دست من به دستان حضرت رسید. بعد از اینکه از خواب بیدار شدم به خودم مراجعه که این عقرب ها چه بودند؟ کمی تأمل متوجه شدم هنوز در اعماق دلم علاقه ای به برخی افراد از زمان قبل از شیعه شدنم مانده و آنجا بود که با اشاره حضرت، باقیمانده ارتباط قلبی ام به آنها از دلم بریده شد و از آن به بعد این شیخ زمانی شد. حجة ال و المسلمین شیخ “عبدالعظیم مهتدی” افزود: یکی از دوستان می گفت یک سال قبل از شهادت ایشان، شیخ اسم مستعار خود را در سرویس پ اک (چت) به المنتظر تغییر داد. یکی از دوستان پرسید چرا اسمتان را عوض کردید؟ ایشان گفتند: بعد از ی ال برای شما روشن می شود که چرا من این اسم را عوض کرده ام و دقیقاً یک سال بعد در نیمه شعبان به شهادت رسید. حقوق زمان (عجل الله فرجه الشریف) بر عهده ما ادای حقوق زمان (عج) ازجمله دوست داشتن، تمسک جستن به ایشان، دوستی با دوستان و دشمنی با دشمنان، پذیرفتن ولایت، مقدم داشتن ایشان بر خود، پیروی ، گرامی داشتن، ادا حقوق مالی، پیش کش مال، یاد و فرستادن صلوات بر ایشان، یکی از حقوق مهم بر عهده تک تک مسلمانان است........... آیا واسطه فیض بودن زمان(عجل الله فرجه) در نعمت‎ها و در عالم وجود غیر از روایات، ریشه قرآنی هم دارد؟آیا واسطه فیض بودن زمان(عجل الله فرجه) در نعمت‎ها و در عالم وجود غیر از روایات، ریشه قرآنی هم دارد؟
در این باره به مباحثی می توان اشاره کرد: در جریان قیام جهانی مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف یکی از نقاطی که به وسیله ی فتح می شود، بیت المقدّس است. پس از آن واقعه ی بسیار مهمّی اتّفاق می افتد که در جریان قیام و انقلاب مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف سرنوشت ساز است و جبهه ی آن حضرت را تقویت می کند و آن، فرودآمدن حضرت عیسی علیه السّلام از آسمان است. حضرت علیه السّلام که ب. یکی از موضوعات مورد توجه در زمینه مهدویت، مدت زمان حکومت مهد زمان (عج)ی عجل الله تعالی فرجه الشریف است. روایات مختلفی در این زمینه وارد شده است که هر یک مدت زمان حکومت را متفاوت با دیگری مطرح کرده است و کمترین آنها، هفت سال و بیشترین آنها، 309 سال (به مقدار توقف اصحاب کهف در غار) می باشد. این مطلب را خوانندگان محترم به هیچ وجه به ضدیت با مهدویت و شعائر آن مرتبط نکنند که نویسنده فارغ از این گونه موارد و اتفاقا در جهت نهادینه شدن درست فرهنگ انتظار در زمان غیبت عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف نوشته است.
زمان «عج الله تعالی فرجه»: در مورد علت غیبت ما خداوند عزّوجل می فرماید: «ای انی که ایمان آورده اید،از چیزهایی که اگر برایتان آشکار شود، ناراحت می شوید،سوال مکنید.» هیچ یک از پدرانم نزیستند مگر آن که بیعتی از طاغوت زمانشان بر ایشان تحمیل گشت، امّا زمانی که من قیام می کنم؛بیعت هیچ یک از طاغیان و طاغوتها بر گردنم نیست. برگرفته از کتاب منتخبی از نامه های زمان «عج» و زیارت ناحیه مقدّسه زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف یک اسم آسمانی و یک اسم زمینی دارد و مجموعه ای از القاب. علاوه بر این ایشان اسم خاصی دارند که معمولاً جدا نوشته می شود. در این مورد اسم خاص بحث های مفصلی وجود دارد و مهم ترین جنبه آن این است که چقدر افراد اجازه دارند خود این کلمه را به کار ببرند.