زمینه سازان ظهور حضرت مهدی عج

به نقل از خبرگزاریها در مورد زمینه سازان ظهور حضرت مهدی عج : عوامل ظهور به چیزهایی گفته می شود که زمینۀ ظهور زمان (عج) را فراهم می کند و از علل ظهور آن حضرت محسوب می گردند. در بارۀ آن باید گفت: هر چند عامل اصلی ظهور زمان (عج) "ارادۀ الاهی" است، ولی آنچه که انسان ها به عنوان زمینه سازی ظهور، می توانند انجام دهند، ازبین بردن زمینه هایی است که موجب غیبت آن حضرت شده و ایجاد آمادگی در خود است. این آمادگی نیز با انجام وظایف و تکالیفی که بر عهدۀ آنهاست به ویژه تکالیف زمان غیبت مثل: انتظار فرج، دعا، صبر، خودسازی، رشد فکری، اجتماعی به دست می آید. البته این آمادگی باید متناسب با پذیرش حکومت جهانی باشد؛ یعنی عمومیت داشته و گسترده باشد و افکار عمومی برای تأیید و پشتیبانی ایشان مهیا باشند. هر چیزی که در ظهور زمان (عج) نقش دارد و از علل ظهور آن حضرت محسوب می گردند عوامل ظهور محسوب می شوند. دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی هفتمین روز محرم خود را به نشانه های آ ا مان و ظهور مهدی (عج) اختصاص داد و تأکید کرد که رویدادی جهانی مانند ظهور مهدی(عج) با هدف سرنگونی طاغوت ها و حکمرانی مستضعفان، به مقدمات و زمینه سازی نیاز دارد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «العهد»، سیدحسن نصرالله، شب در مجتمع سید ال ی بیروت گفت: . رئیس اداره کتابخانه عمومی چالوس گفت:
دوران غیبت دوران تمرین اطاعت و بندگی خداوند است
رئیس اداره کتابخانه های عمومی بقیه الله چالوس گفت: دوران غیبت دوران تمرین اطاعت و بندگی خداوند متعال است.
رودابه ان در جشن بزرگ نیمه شعبان که با حضور مهد قرآنی ولیعصر (عج) برگزار شد اظهار داشت: باید در تمام شرایط، زندگی ان معصوم(ع) را مقدم بر جان و مال خود قرار دهیم و قلب ما باید در تمام مراحل زندگی به یاد زمان(عج) باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید دل و جان خود را آماده ظهور زمان(عج) کنیم، بیان داشت: حضرت مهدی(عج) اعتبار همه ما شیعیان جهان است.
ان مشکل اصلی شیعیان را عدم شناخت کافی از زمان(عج) دانست و افزود: باید در زندگی خود تفکر کنیم و از خود بپرسیم که آیا زندگی ما مورد قبول زمان(عج) است یا نه؟
وی بر تربیت صحیح نسل جوان تاکید کرد و اظهار داشت: نسل جوان ما باید بر اساس رهنمودهای و ارزش های ی و الهی تربیت شوند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی بقیه الله چالوس از ایرانیان به عنوان یکی از زمینه سازان ظهور زمان(عج) یاد کرد و بیان داشت: جوانان و ن از دیگر زمینه سازان ظهور حضرت مهدی(عج) هستند.
وی در پایان یکی از لازمه های دوران غیبت را تدبر منتظران حضرت مهدی(عج)در قرآن کریم دانست و گفت: دوران غیبت دوران تمرین اطاعت و بندگی خداوند متعال است.
در هنگام ظهور و قیام حضرت مهدی علیه السلام ، تمام قدرت ها مقهور و مغلوب قدرت بی پایان حضرت مهدی علیه السلام شده، بسان علف های هرز از روی زمین برداشته می شوند تا زمینه رشد و کمال انسان ها، به صورت کامل فراهم آید و زمین پر از عدل و داد گردد. اما سؤال این است که نحوه این پیروزی به چه صورت است و اساساً حضرت مهدی علیه السلام با چه ابزاری در . زمان از یاران خود چه پیمانی می گیرد؟ وظیفه اصلی منتظران ظهور زمان(عج) در انتظار ظهور حضرت صاحب ا مان(عج) دوگونه است: یکی انتظار اعتقادی و شعاری و دیگری انتظار عملی و فراهم زمینه ظهور آن حضرت. آنچه که مهم تر و یت اصلی منتظران ظهور است، انتظار عملی و زمینه سازی برای ب ایی حکومت عدل جهانی، در ظهور حضرت مهدی(عج) است. علی بن محمد از محمدبن علی بن ابراهیم و او از عبدالله بن صالح نقل می کند که گفت: " زمان(عج) را در کنار حجرالاسود مشاهده که مردم همگی جذب نورانیت وجود او شده بودند، در حالی که ایشان را نمی شناختند، چنین مجذوب بودند". در حالی که حضرت صاحب ا مان(عج) می فرمود: "ما بهذا امروا"؛ "به این کار امر نشده اند"، کنایه از اینکه شیعیان به کارهای عملی، جهت فراهم زمینه ظهور آن حضرت مأمور هستند و باید همه به دنبال آن کار بروند و صرف ایستادن و به گفتن کافی نیست. (فرهنگ سخنان حضرت مهدی(عج)، محمد دشتی(ره) ص72، به نقل از اصول کافی، ج 1، ص 331) زمینه سازان ظهور
انقلاب حضرت مهدى (ع) هم چون دیگر انقلاب ها، بدون مقدمه وزمینه سازى به وجود نمى آید، بلکه در آستانه ظهور، حرکت هایى پا مى گیرد وزمینه را براى ظهور آن حضرت فراهم مى آورد .
بخش عمده اى از روایاتى که درباره رویدادهاى پیش از ظهور ویاران حضرت مهدى (ع)آمده است، درباره ایران و ایرانیان است که با تعبیرات گوناگونى مانند: . مهدی کیست؟ حضرت محمد(ص) می فرماید: حضرت مهدی ( عج ) از خاندان من و از فرزندان فاطمه ( س ) است. حضرت مهدی(ع) می فرماید: من مهدی هستم ، منم قیام گر زمان ، منم آنکه زمین را آکنده از عدل می سازد ، آنچنان که از ستم پر شده بود . حضرت جواد (ع)می فرماید: قائم ما همان مهدی است که در غیبتش باید منتظرش شوند ، و در ظهورش اطاعتش کنند . او سومی از پسران من است. انقلاب ی ایران، ظهور صغرای موعود(منبع سایت تبیان)
ظهور برخی چنین تصور می کنند که ظهور زمان علیه السلام در یک شب اتفاق افتاده و نیاز به زمینه سازی ندارد در صورتی که هر انقلاب و نهضتی برای رسیدن به اه عالی خود، به مقدمات و آمادگی هایی نیاز دارد. دعوت و قیام جهانی و فراگیر موعود علیه السلام به زمینه ها و شرایطی نیاز دارد و باید زمینه های ایجاد انقلاب و ظهور حضرت آماده باشد تا ظهور صورت گیرد. حضرت (ره)، انقلاب ی ایران را مقدمه ظهور حضرت مهدی علیه السلام می دانند و به همین دلیل این انقلاب را یک انقلاب جهانی دانسته و تمام مسلمانان جهان را موظف می دانند که با ظلم و ستم مبارزه کنند. شبهه: ما هیچ نقشی در ظهور نداریم و کاری از ما ساخته نیست! پاسخ:ما می توانیم زمینه های ظهور را فراهم آوریم. فراهم آوردن زمینه های ظهور، از جمله شرایط ظهور به حساب می آید، و تا زمینه ظهور فراهم نشود، حضرت مهدی ـ علیه السّلام ـ ظهور نخواهد کرد. حال باید توجه داشت که برخی از شرایط ظهور، با گذشت تاریخ و ظلم و جور انسان ها، پیشرفت علم و دانش . حضرت مهدی(عج)در چند سالگی به ت منصوب شدند؟ پنج سالگی
غیبت صغری زمان(عج)چند سال طول کشید؟ 69سال
غیبت کبری زمان(عج)از چه سالی شروع شد؟ از سال329 قمری
اولین نشانه ظهور حضرت مهدی(عج) چیست؟ طلوع خورشید از مغرب ------------------------------------
نمایندگان زمان(عج)در غیبت کبری چه انی هستند؟ مراجع شیعه که عالم به فقه، روایت و کتاب خدا هستند.
هنگ. ظهورعبارت خاصی در برخی روایات مهدوی آمده است که «یُصْلِحُ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى أَمْرَهُ فِی لَیْلَةٍ وَاحِدَة؛ خداوند متعال کار او [ مهدی (علیه السلام)] را در یک شب اصلاح می کند». بر این اساس شاید این شبهه ایجاد شود که این عبارت با زمینه سازی مردم برای ظهور حضرت مهدی (علیه السلام) و سیر منطقی تاریخ برای رسیدن به نقطه ظهور در تضاد است. به عبارت دیگر شاید به نظر برسد که ظهور پدیده ای صرفا معجزه وار است بی آن که وابسته به حرکت های مردمی پیش از خود باشد. در این نوشتار در پی آنیم که نسبت این روایت را با روایاتی که درباره برنامه های حضرت مهدی (علیه السلام) پیش و پس از ظهور است بررسی کنیم.... سلام پس از ظهور مدت حکومت حضرت مهدی(ع)چقدر است؟

آیا بعد از آن قیامت است؟

حضرت مهدی به شهادت میرسند یا به مرگ طبیعی از دنیا میروند؟

عصر ظهور
عناوین اصلی کتاب شامل:
سیمای کلی دوران ظهور؛ آشوب گری شرق و غرب علیه مسلمانان؛ رومیان و نقش آنان در زمان ظهور؛ ترکان و نقش آنان در دوران ظهور؛ یهودیان و نقش آنان در دوران ظهور؛ اعراب و نقش آنان در دوران ظهور؛ سفیانی؛ یمن و نقش آن در دوران ظهور؛مصر و حوادث آن در دوران ظهور؛ سرزمین ی مغرب و حوادث دوران ظهور؛ عراق و نقش آن در دوران ظهور؛ جنگ جهانی در دوران ظهور؛ ایرانیان و نقش آنان در دوران ظهور؛ نهضت ظهور مقدس؛ سیمای حکومت جهانی مهدی (ع )؛ حضرت مهدی عج از دیدگاه شیعه؛ مقام حضرت مهدی (عج ) در پیشگاه پروردگار؛ مهدی منتظر (عج) از دیدگاه اهل سنت؛ پاسخ های محکم اهل سنت به تردید کنندگان در عقیده به مهدی؛ پی نوشتها لینک
زمان و علامت ظهور برای ظهور زمان عج وقت خاصی تعیین نشده و همواره در سخنان اکرم ص و ائمه اطهار علیهم السلام از گمانه زنی در این زمینه نهی شده است؛ چرا که مشیت الهی آن است که زمان دقیق این واقعه مبارک، برای مصلحتی که در آن هست؛ از همگان مخفی باشد. البته برای ظهور علامت های بسیاری در روایات ذکر شده است ولی هیچ کدام از آنها وقت خاص ظهور را. اگر جامعه انسانی شرایط و قابلیت قیام و انقلاب بزرگ و الهی حضرت مهدی (علیه السلام) را داشت، حضرت مهدی (علیه السلام) غیبت نمی د و برطرف شدن غیبت ایشان و ظهور نیز وابسته به آمادگی جامعه انسانی، به طور عام و جامعه شیعی، به طور خاص است. چنان چه وقتی حمران از باقر (علیه السلام) درباره زمان فرارسیدن امر [ظهور] سوال می کند، ایشان در قالب یک حکا.


اقتضا حکمت بر نامعلوم بودن هنگام ظهور
برگرفته از آثار آیة الله سید محمد کاظم قزوینی
حـکـمت خدا، اقتضا نموده است که هنگام ظهور حضرت مهدی علیه السلام در میان مردم ، نـا مـعلوم و از آنان پوشیده باشد، به همین جهت مردم نمی دانند که آن حضرت بطور دقیق چه وقتی ظهور خواهد کرد. پایگاه العهد نوشت نگرانی از ظهور حضرت مهدی (عج) خواب را از چشمان محمد بن سلمان و سران آل سعود ربوده است. العهد: حاکمان سعودی نگران ظهور حضرت مهدی (عج) هستند پایگاه اینترنتی العهد در یادداشتی به قلم «یاسمین مصطفی» با عنوان «ظهور مهدی(عج)، بن سلمان را بی خواب و چهره آل سعود را برملا کرد» نوشت: این که مبلغان و شیوخ وابسته به آل سعود در مجالس و مناسبت های مختلف به ناحق درباره باورهای دینی دوستداران اهل بیت و به گونه ای که ارتباطی با این باورها ندارد سخن بگویند، چیز عجیبی نیست.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] (بسم الله الرحمن الرحیم)
بر فرض مثال اگر 313 یار مهدی کامل شود و مهدی ظهور نکند، چه دلیلی دارد؟ پاسخ اجمالی 1. گرچه نمی توانیم ادعا کنیم که در زمانی، این تعداد افرادی که هر کدام باید بخش مهمی از جامعه ی زمان ظهور را مدیریت کنند، وجود داشته اما غایب(ع) ظهور نکرده اند، اما با این وجود، شرط تکمیل تعداد 313 نفر انسان لایق در زمان(عج)، شرط ل. آیا عصر از زمان ظهور آگاه است؟ در بعضی از روایات داریم که حتی خود زمان (عج) نیز وقت ظهورشان را نمی دانند و خدای متعال هنگام ظهور به واسطه علائم خاصی زمان ظهور را به حضرت اطلاع می دهند. و البته یکی از منتظران فرج حضرت مهدی (عج) خود آن حضرت هستند؛ زیرا: اوّلاً انتظار، در روایات ما به عنوان افضل العبادة مطرح شده است و بعید، بلکه محال است که آن وجود عزیز از افضل عبادات غافل و محروم باشد. ثانیاً: در روایاتی که کلمه فرج آمده، تنها به فرج مۆمنان اشاره ندارد، بلکه فرج زمان نیز مورد نظر است پس زمان گشایش در کارهای خویش را منتظرند قرنهاست زمین انتظار مردانی اینچنین را می کشد تا بیایند و کربلای ایران را عاشقانه بسازند و زمینه ساز ظهور باشند. آن مردان آمدند و رفتند. فقط جا م م و از جریان چیزی نفهمیدیم. آیا پس از سالها وقت آن نرسیده که به خود آییم؟! خداوند وعده فرمود به انی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می دهند در ظهور حضرت مهدی خلافت دهد و دین آنان را در همه جا فرا گیر کند.»تکمیل مطلب اینکه خداوند عزوجل به خاطر حتمی بودن و اهمّیت ظهور حضرت مهدی علیه السلام در ابتدای سوره «عصر» نیز به عصر ظهور قسم یاد می کند در آنجا که می فرماید: «والعصر ان الانسان لفی خسر؛ سوگند به عصر همه انسان ها در زیانکاری و خسرانند.» صادق علیه السلام درباره این آیه می فرمایند: «مراد از (عصر) وج قائم علیه السلام است مراد از (ان الانسان لفی خسر) آن است که دشمنان ما در زیان هستند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از هایدی مقاله در مورد نشانه های ظهور حضرت مهدی با و پر سرعت .
مقاله در مورد نشانه های ظهور حضرت مهدی
مقاله در مورد نشانه های ظهور حضرت مهدی مقاله در مورد نشانه های ظهور حضرت مهدیتعداد صفحه:7فرمت پی دی افبخشی از مقاله:«آن ﺳﺎﻋﺖ ﻧﺰدﯾﮏ آﻣﺪ و ﻣﺎه آﺳﻤﺎن ﺷﮑﺎﻓﺘﻪ ﺷﺪ .ﭘﺲ از آﻧﺎن روى ﺑﮕﺮدان ﺗﺎ روزى ﮐﻪ ﻧﺪا ﮐﻨﻨﺪه ای خلق را به عالمی حیرت آور و هول انگیز دعوت کند»در ﺣﺪﯾﺜﻰ آن ﺳﺎﻋﺖ را ﺧﺮوج ﺣﻀﺮت ﻣﻬﺪی (عج)داﻧﺴﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺮدم را ﺑﻪ آﺋﯿﻨﻰ ﻓﺮا ﻣﻰ ﺧﻮاﻧﺪ ﮐﻪ آن را ﻣﻨﮑﺮ و ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﻰ داﻧﻨﺪ و ﺑﺎور ﻧﻤﻰ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ آﺋﯿﻦ اﺳﻼم ﺑﺎﺷﺪ ......
با
مقاله در مورد نشانه های ظهور حضرت مهدی
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر آنکه خودشان بخواهند وقت ظهور آن حضرت معلوم نیست و مطابق روایات انی که وقت ظهور را تعیین کنند دروغگو شمرده شده اند.و در روایات نشانه های فراوانی به عنوان علائم ظهور آمده است که مربوط به مدت اندکی قبل از ظهور و مربوط به آستانه و آغاز ظهور است.این نشانه ها بسیار زیاد است که که جامع ترین آنها این است که هرج و مرج در همه دنیا مشهود میشود.سراسر جهان پر از ظلم و جور و فساد میشود به طوری که در هر انقل معمولآ ظلم و فساد قبل از آن باعث انقلاب میگردد.

قائم (ع) اکنون کجاست؟ آیا همسر و فرزند دارد؟ هنگام ظهور از کجا ظهور می کند؟ و در کجا قیام می نماید؟ کی و در چه روز؟ و مرکز حکومتش کجاست؟
برای پاسخ به این پرسشها ، ناگریز باید از روایات و گفتار (ع) و ان (ع) استفاده کرد مطابق بعضی از روایات ، آن حضرت همه ساله در مراسم حج شرکت می نماید .
همچنین هرجا که بخواهد ، به خصوص در کنار ق. معاون آموزش، پژوهش و فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) گفت: امعه در روز 9 ربیع الاول باید نیازش به و نیازش به ظهور را متوجه شود و بداند غیبت به معنای ندیدن نیست، «ظهور» یعنی حکومت می­ کند. مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی حضرت آیت الله محمد تقی بهجت : مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی، دعا برای بقای ایمان، ثبات قدم در عقیده و انکار ن حضرت تا ظهور او است.تا رابطه ما با ولیّ امر، زمان(عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد و قوّت رابطه ما با ولیّ امر(عج) هم در اصلاح نفس است. بخش اول در این قسمت به اهم حوادثی که در ماه رجب و در واقع پنج ماه پیش از ظهور حضرت اتفاق خواهد افتاد اشاره خواهیم کرد که این مطالب را از روایاتی که در این باره بوده اند است اج نموده ایم .

1 ـ باران شدید و فراوان
در سالی که بناست حضرت مهدی (ع ) ظهور کنند قحطی به طور جدی شیوع یافته و در بیستم ماه جمادی الاول چنان بارانی می بارد که . در این روز عید مولود شریف دوازدهم مَوْلانا وَاِمامُنا الْمَهْدِیُّ حضرت حجّة بن الحسن صاحبُ ا َّمان(صلَواتُ اللّهِ عَلَیْهِ وَعَلی آبائِهِ) است و از اعمال روز نیمه شعبان علاوه بر استحباب روزه و غسل، مستحب است زیارت آن حضرت(عج) در هر زمان و مکان و در هر جا و دعابرای تعجیل ظهور آن حضرت در هنگام زیارت و به خصوص تاکید شده به زیارت آن حض.  وضعیت جهان پس از عصر ظهور

جهانِ پس از مهدی (علیه السلام) با نداهای آسمانی، اطلاع رسانی ظهور انجام می گیرد، شب تار غیبت به پایان می رسد و سپیده طلوع خورشید ولایت آشکار می گردد. آنگاه فاتح بلند آوازه ی زمین حرکت های رهایی بخش خود را آغاز می کند و در زمانی کوتاه حاکمیت جهانی خود را بر پهنه ی زمین می گستراند و قریب بیست سال حکومت می کند.
اکنون این سؤال مطرح است که پس از عصر ظهور، وضعیت جهان چگونه خواهد بود؟ روایات مختلفی در این باره وارد شده و نظریات متفاوتی بر اساس آنها مطرح گردیده است. بنابراین وحدت نظری درباره ی وضعیت جهان پس از حضرت مهدی (علیه السلام) وجود ندارد و اهمیت این بحث در تحلیل نظریات و گزینش مستدل نظریه صحیحی است که اوضاع مبهم پس از عصر ظهور را روشن سازد. رئیس مذاهب ی گفت: حکومت عدل جهانی حضرت مهدی(عج) از مطالبات ذاتی و فطری انسان ها است که به طور طبیعی زمینه بروز و ظهور آن حکومت را باید انسان ها فراهم کنند. ایرنا نوشت: رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد تخصیص ارز 4200 تومانی به قطعه سازان از حدود یک هفته پیش آغاز شد که زمینه عادی شدن تدریجی شرایط در بازار قطعه و خودرو را فراهم می کند. هفته نامه افق حوزه گفتارهای مهدوی مرحوم آیت الله العظمی بهجت را منتشر کرده است. *هرچند حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف از ما غایب و از فیض حضور آن حضرت محرومیم؛ ولی اعمال مطابق یا مخالف در دفتر و راه و رسم آن حضرت را می دانیم؛ و این که آیا آن بزرگوار را با اعمال و رفتار خود خشنود، و سلامی «هرچند ضعیف» خدمتش می فرستیم؛ و یا آن حضرت را با اعمال ناپسند، ناراضی و ناراحت می کنیم! *علایمی حتمیّه و غیرحتمیّه برای ظهور آن حضرت ذکر کرده اند. ولی اگر خبر دهند فردا ظهور می کند، هیچ استبعاد ندارد! لازمه این مطلب آن است که در بعضی علایم، بداء صورت می گیرد و بعضی دیگر از علایم حتمی هم، مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق می افتد. * انتظار ظهور و فرج زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، با اذیّت دوستان آن حضرت، سازگار نیست! *چه قدر حضرت [ زمان علیه السلام] مهربان است به انی که اسمش را می برند و صدایش می زنند و از او استغاثه می کنند؛ از پدر و مادر هم به آنها مهربان تر است. * خداوند کام همه شیعیان را با فَرج حضرت غایب عجل الله تعالی فرجه الشریف شیرین کند! شیرینی ها، تفکّهاتِ زائد بر ضرورت است؛ ولی شیرینی ظهور آن حضرت، از اَشدّ ضرورات است. *مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او می باشد. * افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه ماس دعایی از آن ها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!
علامه طباطبایی می فرمود: مرحوم ما
سید علی آقا قاضی می فرمودند که حضرت
مهدی علیه السلام در موقع ظهور به
اصحابش مطلبی می گویند که همه آنها در
اقطار عالم متفرق و منتشر می گردند، و
چون همه آن ها دارای طی الارض هستند،
تمام عالم را تفحص می کنند، و می فهمند که
غیر از آن حضرت، ی دارای مقام ولایت
مطلقه الهی و مأمور به ظهور و. دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از همکاری نامناسب انبوه سازان با مجموعه وزرات راه و شهرسازی، خواستار کاهش نرخ سود لیزینگ مسکن و همچنین ارایه بسته های تشویقی به انبوه سازان شد. آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . . آیت الله صافی گلپایگانی پاسخ می دهند؛ آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟بر پایه احادیث، در آ ا مان جمعی از اموات از ائمه علیهم السلام و غیر ایشان به دنیا باز خواهند گشت. حال با توجه به این موضوع آیا اعتقاد به غیبت حضرت مهدی(عج) و ظهور آن حضرت با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد؟ به عبارت دیگر آیا اصل اعتقاد به غیبت و ظهور، رجعت و سایر وقایعی را که قبل از قیام قیامت واقع می شوند شامل می شود یا این یک عقیده مستقل و جدای از رجعت است؟ خبرگزاری فارس: آیا اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج) با اعتقاد به رجعت هماهنگی دارد آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در کتاب «گفتمان مهدویت» این گونه پاسخ می دهند:عقیده به ظهور مهدی و منجی از اهل بیت و فرزندان فاطمه علیهم السلام یک اعتقاد عمومی و اجتماعی مسلمین است و اختصاص به شیعه ندارد، اگر چه شیعه شخص او را نیز از نظر حسب و نسب معرفی می کند، ولی اصل این عقیده یک اعتقاد همگانی است که در ادیان گذشته در تورات و زبور نیز به آن بشارت داده شده است و اصلی است که بر حسب اصول مذهب شیعه اثنی عشریه ایمان بدون آن کامل نمی شود و قبولی اعمال مشروط به . . .   العهد: حاکمان سعودی نگران ظهور حضرت مهدی (عج) هستند پایگاه العهد نوشت نگرانی از ظهور حضرت مهدی (عج) خواب را از چشمان محمد بن سلمان و سران آل‌سعود ربوده است. عربستان ید طولایی در دامن زدن به اختلافات طایفه ای و مقابله با تلاش ها برای نزدیک مذاهب ی به یکدیگر دارد از این رو وقتی محمد بن سلمان چنین سخنانی بیان می کند در واقع طبق عقیده وه خود عمل می کند که از هر اختلافی در داخل جوامع ی برای تقویت دو دستگی بر مبنای مذهبی بهره برداری می کند.    فؤاد ابراهیم افزود برنامه وه ت که در سخنان بن سلمان بروز یافته است، فقط گروهی از مسلمانان را هدف قرار نمی دهد بلکه همه مسلمانان را هدف قرار می دهد. وی گفت: «حاکمان سعودی نگران ظهور مهدی (عج) هستند و حتی افرادی را به یمن فرستاده اند زیرا اعتقاد دارند افرادی «یمنی» بخشی از برنامه ظهور هستند از این رو بدون شک از این مسئله می ترسند و آن را در مناسبت های متعدد بیان کرده اند. این ها از هر چیزی که خطری برای حکومتشان باشد می ترسند».  دانش و اطلاعات مربوط به آ ا مان را خداوند از طریق حضرت جبرئیل به رسول گرامی داده است. و رسول اکرم نیز این دانش را که از طریق الهامات برای وی منکشف گردیده است، از طریق احادیث با دیگر مسلمانان در میان گذاشته است.حضرت مهدی (عج) بصورت کامل از این دستورات الهی ، که پیشتر بر اکرم نازل شده است، اطاعت خواهد کرد. حضرت مهدی (عج) به عنوان ی که در ع. عصرظهور نام کت است نوشته علی کورانی عاملی به زبان عربی درباره حوادثی که به باور شیعیان قبل از ظهور رخ می دهد. این کتاب به بررسی و تحلیل وقایع و حوادث دوران ظهور و همچنین سرانجام ملل و قومیت های مختلف همچون ایران، عراق، رومیان، ترکان، یهودیان، اعراب، یمن و مصر در زمان جنگ های آ ا مان و ظهور مهدی از دیدگاه روایات شیعه و سنی پرداخته است. بحث «رجعت» از مباحث مهم اعتقادی شیعه است که با فرهنگ مهدویّت نیز ارتباط تنگاتنگی دارد. واژه «رجعت» در کتاب های لغت به معنای «بازگشت» است؛ یعنی، برگشتن به جایی که پیش تر در آنجا بوده است.معنای اصطلاحی «رجعت» عبارت است از: بازگشت دو گروه از مردگانِ مؤمنان محض و کافران محض - به همان صورت هایی که در گذشته بودند - به دنیا تا پس از ظهور حضر. اختصاصی از هایدی اعتقاد به ظهور حضرت مهدی با و پر سرعت .
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )   قسمتی از محتوای متن
 تعداد صفحات : 46 صفحه عنوان : اعتقاد به ظهور حضرت مهدی در بین مسلمانان (شیعه و سنی )واخبار و احادیث بخش اول : طرح تحقیق .
مقدمه فصل اول : توجیه علمی موضوع تحقیق.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
با
اعتقاد به ظهور حضرت مهدی
ظهور نزدیک است ، ولی اگر دعا ید نزدیک تر می شود. چون دعا خیلی مؤثر است ، هر چه می توانید برای ظهور حضرت دعا کنید ، زیارت آل یاسین هم حتما بخوانید و از حضرت بخواهید مشکلات دنیا و آ ت و سیر و سلوک شما را برطرف کند ، چون الان اختیارات با حضرت است. آیت الله انصاری همدانی بسم الله الرحمن الرحیم شش ماه تا ظهور نشانه های حتمی قبل از ظهور در روایات آمده که 5 اتفاق، نشانه های حتمی قبل از ظهور است. به این معنی که بعد از این نشانه ها به فاصله معین و مشخصی حتما ظهور اتفاق خواهد افتاد. پنج علامت حتمی قبل از ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 1. وج سفیانی 2. وج یمانی 3. ندای آسمانی 4. کشته شدن نفس زکیه 15 روز ما. اینروزها که عطر ظهور مهدی موعود عج تمام دنیا را فرا گرفته ودر دنیا اتفاقات عجیب ونادری در حال اتفاق افتادن است که با روایات عصر ظهور بسیار شباهت داردجشنهای ولادت عصر عج اهمیت دوچندان می یابد وحمله گروه تکفیری که الحق والانصاف در شقاوت وجهل وضل گوی سبقت را از بنی امیه ملعون ربوده است به سامرا وموصل نیز میتواند نشانه ای از ظهور بهار دلها ومنتقم آل الله وخلیفه الله مهدی موعود باشدلذا بسیار مهم است که این جشنها را بسیار باشکوهتر از قبل برگزار کنیم وانشاءالله روزی برسد که در همین وبلاگ بنده نیز خبر ظهور مهدی فاطمه علیهم السلام را درج نمایم.اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب ا مان والعن اعدائه اعداء الله والعن بنی امیه قاطبه. فرازی از زیارت نامه حضرت مهدی (عج) آمده است: «السلام علی الربیع الانام»؛ سلام بر مهدی، بهار بشریت. aksgif.ir emam mahdi-تصاویر متحرک آغاز ت زمان (عج) سئوالی ساده دارم از حضورت ... من آیا زنده ام وقت ظهورت ...
اگر که آمدی من رفته بودم ... اسیر سال و ماه و هفته بودم ...
دعایم کن دوباره جان بگیرم ... بیایم در رکاب تو بمیرم...
بر چهره پر ز نور مهدی صلوات ... بر جان و دل صبور مهدی صلوات ...
تا امر فرج شود مهیا بفرست ... بهر فرج و ظهور مهدی صلوات... آ ا مان، عصر ظهور؛ علایم و نشانه ها اشاره:
این صفحه اختصاص به طرح پرسش ها، شبهات و مسائلی دارد که برای شما عزیزان مطرح شده و یا در محیط خانواده، مدرسه، یا محل کار شما از آن ها صحبت به میان آمده است؛ چه در موضوع مهدویت و چه در سایر زمینه های اعتقادی و اخلاقی.
پس دست به کار شوید و از همین حالا پرسش های خود را با ما در میان بگذارید. ما هم سعی می کنیم پاسخ های مناسبی به آن ها بدهیم.
همان طور که مستحضرید پس از انتهای هر سخنرانی در سلسله نشست های ماهانه فرهنگ مهدوی، پرسش های حاضران با سخنران جلسه طرح می شود. در این شماره سؤالاتی را که در سومین نشست با عنوان «آ ا مان و نشانه های ظهور» و با حضور حجت ال مهدی پور طرح شده است، تقدیم شما عزیزان می شود.

* آیا در علائم حتمی هم امکان بداء وجود دارد؟
* از صادق(ع) مشابه این سؤال را پرسیدند، حضرت پاسخ دادند: «بلی». خداوند متعال برنامه ای را که تنظیم می کند حق دارد آن را جلو یا عقب بیندازد و هر تصرفی که صلاح دید در آن بنماید. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: یهودیان گفتند: «دست خدا بسته است. [به آن ها] بگو دست خدا باز است و هر گونه بخواهد عمل می کند.1» بنابراین امکان بدا برای خداوند محفوظ است. اما در عین حال از حکمت او به دور است که رحمت(ص) و ائمة هدی(ع) با قاطعیت تمام بفرمایند: «مهدی بدون سفیانی نخواهد بود» ولی ناگهان موعدش که رسید خداوند روی ایشان را زمین بگذارد و غیر از آن عمل کند.2 البته آن قدر این احتمال بداء برای اصحاب ائمه(ع) به طور جدی بیان شده بود که راوی از حضرت می پرسد می ترسم در اصل ظهور حضرت بداء رخ بدهد که ایشان جواب می فرمایند:
نه ظهور وعدة الهی است و خداوند خلاف وعده اش عمل نمی کند.

* در برخی روایات آمده که ایرانیان قبل از ظهور با غربیان در منطقة عراق وارد جنگ می شوند و در برخی روایات دیگر هم این واقعه پس از ظهور بیان شده، کدام یک صحیح است؟
* یمانی و سفیانی هر دو پیش از ظهور قیام می کنند و به کوفه وارد می شوند. حدود یک ماه پس از ظهور حضرت، سفیانی دستگیر می شود و در کنار دریاچه طبریه، به فرمان ایشان و به دست یمانی سرش بریده می شود. ایرانیان از همان ابتدا در کنار حضرت هستند. عبارت «یوطئون للمهدی سلطانه» (برای حکومت مهدی(ع) زمینه سازی می کنند) از طریق اهل سنت به ما رسیده ولی در روایات ما نقل نشده است. در عین حال وج اسانی یا حسنی از بلخ یا ای دیگر افغانستان و عبورش از ایران در احادیث ما یافته می شود که البته فقط سفیانی و یمانی در زمرة علایم حتمی هستند.
مرحوم آیت الله قزوینی در کتاب المهدی(ع) من المهد الی الظهور تصریح کرده اند که اسانی از علایم حتمی نیست ولی در عین حال روایتی هم نقل شده که ورود اسانی، سفیانی و یمانی به کوفه در یک ماه و یک روز و یک ساعت است.


ماهنامه موعود شماره 70 توی قنوت هر ، قرار همه ی محبان حضرت مهدی برای خواندن دعای فرج به نیت تعجیل در فرج آقا زمان عج. (این دستور خود آقا در یکی از تشرفات است که به یکی از علما فرمودند.) قوم بنی اسراییل با همین دعا ها , ظهور و بعثت حضرت موسی را 170 سال به جلو انداختند . مگر ما چه از آن قوم کم داریم ؟ شیعیان کمی همت...... ظهور نزدیک است. برگرفته از:http://amammahdi1380.mihanblog.com/ زمینه سازان توهین به ساحت مقدس رضا (ع) را بشناسید... گفتارى از زندگى پر فیض مهدى (عج) قیام جهانى‏ ظهور و قیام حضرت مهدى صلوات الله علیه یک جریان منطقه‏اى و قومى نیست، بلکه یک مسأله جهانى و همگانى است، النهایه، این مسأله در جهان تشیع بیشتر شکل گرفته و ارادتمندان آن حضرت پیوسته در انتظار ظهور وى هستند و از وجود مبارک و دعاهاى نافذ و توجهات عالیش در زمان غیبت استفاده‏ها مى‏کنند.
ظهو.