زمینه سازی برای جنگی دیگر

به نقل از خبرگزاریها در مورد زمینه سازی برای جنگی دیگر : نوعی بسیار مستحکم از تارعنکبوت که یکی از سخت ترین نسوج طبیعی شناخته شده در جهان به شمار می رود، در آینده جایگزین جلیقه های ضدگلوله در میدان های جنگ خواهد شد. تار عنکبوت بسیار سبک و قابل انعطاف است و قدرت استحکام آن از فولاد نیز بیشتر است. کاربردهای بالقوه این ماده طبیعی را می توان در صنایع مختلفی مشاهده کرد، از نخ جراحی گرفته تا لباس های محافظ جنگی. اما چالش انگیز ترین مانع در این صنعت، تولید انبوه و ذخیره سازی تارعنکبوت است تا بتوان محصولات آن را تجاری سازی کرده و در اختیار مصرف کننده قرار داد.لابراتوار کرگ بیوکرفت در میشیگان یکی از مراکزی است که با دست ورزی ژنتیکی کرم های ابریشم از آنها تولید می کند و تاکنون از این ماده تنها برای تولید دستکش هایی مقاوم استفاده کرده است، اما امیدوار است در آینده تولیداتش را در زمینه تجهیزات جنگی افزایش دهد.به گفته کیم تامپسون مدیر لابراتوار کرگ بیوکرفت تار عنکبوت از ویژگی طبیعی کشسانی و جذب انرژی شکار برخوردار است و درصورتی که روی وزن ه، سرعت آن و وسعت تاری که شکار در آن به دام افتاده محاسبات ریاضی صورت گیرد، مقیاسی باورن ی از استحکام-وزن به دست خواهد آمد.به گفته دانشمندان تار عنکبوت به ویژه در تولید جلیقه های ضد گلوله پیشرفته کاربردی خواهند بود و می توان از آنها برای تولید لباس های محافظی فراتر از آنچه اکنون در میدان های جنگ مورد استفاده قرار دارند، استفاده کرد. ، ظرفیتی فراوان برای پذیرش قرائت های گوناگون دارد؛ از قرائت ی تا شیوه و منش طالقانی. ظرفیت قرائت پذیری ، بیش از آنکه به متون و تاریخ آن بر گردد، به وضعیت خاص مسلمانان در عصر حاضر مربوط می شود؛ یعنی گوناگونی آنها بیشتر انگیزه و زمینۀ اجتماعی دارد تا دلایل علمی و نظری. هر چه وضعیت ما در جهان معاصر پیچیده تر می شود، انگیزۀ ما نیز برای ق. پودر ژله برای تقویت پای جوجه.یکی از مشکلات جوجه شترمرغ ها کجی یا کمانی پا است.اگر چه بالانس بودن جیره در این زمینه بسیار اهمیت دارد ولی باز بعضی از جوجه ها به صورت ژنتیک در جذب بعضی مواد معدنی مشکل دارند.این امر زمانی خود را بیشتر نشان میدهد که جوجه در اوج نیاز به ویتامین d وکلسیوم است برای استخوان سازی.برای این که این مشکل تا حد زیاد.
ما در بین مبارزین از سابق تا به حال دو نوع نگاه داشته ایم. یک نگاه مایوسانه و ناامیدانه و ناتوان از برهم زدن نظم خودساخته استبدادی و استکباری در داخل کشور و جهان است که آن را نگاه «سلطه پذیر» می نامیم و نگاه دیگر برگرفته از ادبیات دینی است که خود را و مسئول و مکلف برای برهم زدن نظم ظالمانه موجود در جهان و رفع سیاهی های استبداد و ا. قابل توجه دانشجویان درس شبیه سازی بهانه اعلام شده از طرف اکثریت دانشجویان با عنوان اینکه با توجه به اشتباه تایپی در سر برگ با عث شده که آ ین سوال از طرف برخی دانشجویان حل نشود به هیچ وجه پذیرفته نیست و در صورت ارسال ایمیل های دیگر این برداشت خواهد شد که شما دانشجویان درس شبیه سازی تفاوت سوال شبیه سازی و زبان فنی را نمی دانید ! و از شم. تور ارزان کیش(رویای خلبان شدن در کیش به واقعیت پیوست) دیگر رویای خلبانی به واقعیت پیوست همه میتوانند پرواز کنند آن هم با شبیه ساز پروازی ایرباس 320 - airbus320 شبیه ساز پروازی بویینگ 737 - boeing 737 شبیه ساز پروازی هواپیمای دو موتوره شبیه ساز پروازی با امکان حرکت (motion) هواپیمای mooney شما می توانید از خودتان امتحان خلبانی بگیرید این مرکز اولین مرکز تخصصی برای پرواز های شبیه سازی شده در کشور می باشد مسافرانی که با تور ارزان کیش سفر میکنید خلبان شدن در کیش دیگر رویا نیست گردشگرانی که در این زمینه علاقه مند هستند می توانند شبیه ساز پرواز در کیش را در محیطی زیبا که توسط این مجموعه فراهم شده و قابل ارائه می باشد را تجربه کنند ین مرکز با شبیه سازی پرواز ایرباس 320 و بویینگ 737 و هواپیماهای دو موتوره ، شبیه سازی پروازی با امکان حرکت هواپیمای mooney را به صورت مجازی فراهم کرده است. این مرکز در طبقه دوم مرکز ید دامون قرار دارد. در محیطی زیبا توسط شرکت دامون کیش راه اندازی و آماده ارائه پروازهای تفریحی و آموزشی برای شما همکاران ، دوستان و علاقمندان به پرواز میباشد تور ارزان کیش را از مراکز معتبر یداری کنید ورزش همگانی در بین کشورها از سال 1900 میلادی تاکنون با انگیزه های متفاوتی از جمله: تأمین سلامت جسمی و روانی غنی سازی اوقات فراغت گسترش روابط اجتماعی دور شدن از زندگی ماشینی بازگشت به طبیعت افزایش کارایی زمینه سازی برای رشد ورزش قهرمانی و توصیه پزشکان مورد توجه قرار گرفته است. در کشور ما ورزش همگانی از سال 1358 تحت عنوان ورزش محلات آغاز. بخشی از متن:
در این تحقیق عمدتاً روی موضوعات انتقال جرم و حرارت تمرکز می ی م چون آنها برای خنک سازی اجزا ی دستگاه توربین بکار می روند. عملکرد یک موتور توربین گازی تا حد زیادی تحت تاثیر دمای ورودی توربین می باشد و افزایش عملکرد قابل توجهی را می توان با حداکثر دمای ورودی مجاز توربین بدست آورد. از نقطه نظر عملکردی، احتراق با دمای ورو. با استفاده از این ترقند شما می توانید از شر رنگ مشکی پس زمینه cmd به راحتی خلاص شوید. به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رنگ پس زمینه و نوشته ها در خط فرمان ویندوز تا کنون خط فرمان در ویندوز (cmd) مشکی بوده اما شما می توانید با استفاده از ترفند زیر رنگ پس زمینه و نوشته ها را در خط فرمان ویندوز تغییر دهید. رنگ cmd ویندوز خود را عوض کنید نحوه کار:

ابتدا کلیک راست بر روی استارت ویندوز ۱۰ و سپس گزینه command prompt را انتخاب کنید. اما اگر از ویندوزهای پایین تر استفاده کردید می توانید کلید ترکیبی windows+r را زده و عبارت cmd را نوشته و سپس کلید اینتر را بزنید. سپس در قسمت تایتل بار این ابزار کلیک راست کرده و بر روی گزینه properties کلیک کنید. رنگ cmd ویندوز خود را عوض کنید حال از زبانه ها وارد بخش colors شوید. در این زبانه تنظیماتی جهت شخصی سازی رنگ ها و شفافیت ها در اختیار شما خواه بود که برخی از این گزینه ها را به همراه توضیحات برای شما قرار داده ایم. command-promp-color screen text: رنگ نوشته screen background: رنگ زمینه popup text: رنگ نوشته پاپ آپ popup background: رنگ زمینه پاپ آپ opacity: شفافیت
برای انتخاب رنگ هرکدام ابتدا باید هر یک از گزینه های بالا را انتخاب کرده سپس یا از رنگ های آماده استفاده کنی و یا به صورت شخصی سازی، از استاندارد رنگ های rgb موجود در صفحه استفاده کنید.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان قائمشهر از ایمن سازی محور ارتباطی قائمشهر _ کیاکلا با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث رانندگی در قالب نصب انواع علائم اخطاری ، انتظامی و ...خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ، محمد مهدی خناری ضمن اعلام این خبر گفت : یکی از اه راه و شهرسازی استان ایمن سازی محورها جهت تامین سلامت کاربران جاده ای می باشد. خناری در خصوص ایمن سازی محور ارتباطی قائمشهر _ کیاکلا اظهار داشت : نصب علائم و تابلوهای ایمنی ، انتظامی و اطلاعاتی ، نصب چشم گربه ای ، نصب جداکننده میانی به طول 400 متر تنها بخشی از اقدامات و فعالیتهای ایمنی این اداره در سطح محور ارتباطی مذکور است. رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان قائمشهر از دیگر برنامه های ایمن سازی محورهای تحت پوشش این اداره خبر داد و تصریح نمود : اجرای خط کشی در محور روستایی "کلاگرمحله " به طول 4 کیلومتر از دیگر برنامه های ایمن سازی این اداره بوده که به اجرا در آمده است. گفتنی است اداره راه و شهرسازی شهرستان قائمشهر 340کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی را تحت پوشش دارد. اهمیت امر به معروف و نهی از منکر امر به معروف و نهی از منکر در میان فرائض دینی از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است .همان طوری که گفته شد ،امتیاز آن به این جهت است که این فریضه راهگشا، زمینه ساز تحقق محیطی مناسب برای عمل به واجبات دیگر به شمار می آید .
در حقیقت، اگر این دستور دینی به صورتی جامع و کامل عملی شود، جامعه ی به محیطی سازنده و مساعد تبدیل می شود که در آن بستر مطلوبی برای تقیّد به احکام شریعت فراهم می آید .در نقطه مقابل نیز کم توجهی و یا ترک آن رفته رفته باعث می شود که غبار هجران بر سیمای احکام الهی نشسته و زنگار منکرات چهره ی تابناک آن را تیره و تار سازد و دیگر ی در جستجو و شناخت و عمل به آن ها رغبت نمی نماید .اگر جامعه از این فریضه غفلت کند ،احکام نورانی که باید زمینه ساز رشد معنوی بشریت شود و روابط سالم اجتماعی بر مبنای آن ها پایه ریزی گردد ،از میان مردم رخت بر می بندد و نهایتاً دین الهی نیز تدریجاً از پیش گفتار ،مکتبی جامع و آیینی کامل است که هم برای ویژگی های زندگی فردی انسان و هم برای شکل دهی به روابط سالم اجتماع، برنامه ریزی کرده است. از طرفی، بیشتر دستورات دین ،حتی در بخش هایی که به احکام عبادی و تنظیم رابطه ی فرد با خدایش پرداخته، از جنبه ای اجتماعی نیز برخوردار است . رفتارهای شخصی افراد ،گرچه در مرحله نخست تأثیر مستقیم بر ر. ضمن تبریک عید سعید مبعث از دست غیب تو شکایت نمی‏کنم‏ تا نیست غیبتی نبود لذت حضور
ای غایب از نظر به خدا می‏ سپارمت‏ جانم بسوختی و به جان دوست دارمت
در شماره های قبل درباره حقیقت، ضرورت و فضیلت انتظار و اهمیت زیادی که ان دینی، برای دوران انتظار قائل اند، بحث شد و در نهایت انتظار به حرکت، پویایی، اقدام، زمینه ‏سازی و ایجاد آم. خانه هوشمند تکنولوژی مدرنیست در صنعت تأسیسات ساختمانی که در راستای هوشمند سازی و مشخصه سازی تأسیسات به کار رفته در ساختمان فعالیت می کند. هدف این تکنولوژی نوین استفاده از تکنیک ها و روش های هوشمند برای راحتی، آسایش و امنیت کاربران آن می باشد.
هر چند بسیاری از تکنیک هایی از قبیل هوشمند سازی روشنایی، درب و پنجره و سیستم های امنیت . تئوری شیشه
موضوع:
شیشه
شیشه سازی
پدیدآورنده:
نویسنده:بهمن میرهادی
ناشر:

انشاء
236 صفحه - ی (شومیز) - چاپ 1 - 1000 نسخه 9 -5-93242-964
964-93242-5-9
تاریخ نشر:24/05/84
قیمت پشت جلد : ریال
کد دیویی:666.1
زبان کتاب:فارسی
محل نشر:تهران - تهران
صفخات اولیه کتاب

معرفی مختصر کتاب:
در این کتاب، علاقه مندان به شیشه، با تاریخچه ی شیشه سازی، ساختار شیشه و خواص آن آشنا می شوند. "شیشه ماده ای است که مواد اولیه ی آن عملا از معادن است اج می شود، مثل: شن، آ و کربنات سدیم. فناوری جدید، بخش کاربردی جدیدی برای شیشه به وجود آورده است. شیشه جایگزین مواد نادری مثل مس در مخابرات شده است. تکنیک هسته ای، بدون محافظ اشعه ی ای شیشه ای به کار خود نمی تواند ادامه دهد و هم چنین در بخش های بسیار دیگر نمی توان جایگزینی برای شیشه پیدا کرد". خلاصه: بر اساس ماده 774 قانون مدنی: «مال مرهون باید عین معین باشد و رهن دین و منفعت، باطل است.» و نیز طبق ماده 772: «مال مرهون باید به قبض ... داده شود.» این دو ماده که مشکلاتی را در زمینه رهن اموال فکری پدید آورده­اند، هر دو، از نظریه مشهور فقهی در این باب تبعیت کرده­اند. با این حال، جایگاهی که استفاده از تأسیس حقوقی «رهن اموال فکری» در تر. خلاصه: بر اساس ماده 774 قانون مدنی: «مال مرهون باید عین معین باشد و رهن دین و منفعت، باطل است.» و نیز طبق ماده 772: «مال مرهون باید به قبض ... داده شود.» این دو ماده که مشکلاتی را در زمینه رهن اموال فکری پدید آورده­اند، هر دو، از نظریه مشهور فقهی در این باب تبعیت کرده­اند. با این حال، جایگاهی که استفاده از تأسیس حقوقی «رهن اموال فکری» در تر. تشکیل جلسه استقبال از مسافرین بهاری به مناسبت عید سعید فطر درشهرداری گیوی
در این جلسه موضوعاتی در خصوص آماده سازی پارک های فدک پارک شکوفه های یادام پارک ا و پارک معلم مجهز نمودن سرویسهای بهداشتی شهر مناسب سازی خانه های موجود در پارکها شستشوی جویهای خیابانهای اصلی وفرعی به منظور استقبال از مسافران که احتمال افزایش مسافرین بعد از اتمام ماه مبارک رمضان شروع می شود. شهر دار گیوی جناب اقای قلی پور با اشاره به نزدیک شدن عید سعید فطر و هفته ا ماه مبارک رمضان عنوان کرد: اقدامات مطلوب و ارزنده ای در این زمینه در حال اجرا می باشد. قلی پوراجرای طرح هر خانه یک درخت را که با توجه به استقبال شهروندان برای شهر گیوی اجرا می شود از جمله اقدامات در حال انجام به مناسبت شروع مسافرین به شهرنام برد. این مسئول با تاکید بر ایجاد هوای پاک در زمینه تضمین سلامت و تسهیل در رفاه حال شهروندان این امر را از مهمترین وظایف شهرداری ها دانست و افزود: فرهنگ سازی در زمینه پاک نگه داشتن شهر امری ضروری است. وی در ادامه به اجرای شیوه های مدرن در فرهنگ سازی فضای سبز اشاره کرد و گفت: ایجاد انگیزه در بین شهروندان به روش های متفاوت و مدرن نقش موثری در ترویج فرهنگ شهر پاک خواهد داشت.
ستاد استقبال از مسافران شهرداری گیوی مراجعات نمایندگان بیمه های خارجی به ایران برای سنجش زمینه های همکاری
رئیس کل بیمه مرکزی از اعطای مجوز به دو شرکت معتبر اروپایی برای تأسیس دفتر ارتباطی بیمه در ایران خبر داد.منبع: سایت بیمه مرکزی
۱۳۹۲/۱۲/۱۰ همه چی درمورد موزه مرمت­گر موزه مرمت­گر اصول علمی اشیاء را مورد ارزی قرار می­دهد و از ت یب و آسیب آن­ها جلوگیری می کند و در صورت نیاز به مرمت آن­ها می­پردازد. مرمت­گر وظیفه دارد محیط و اشیاء ضدعفونی کرده دما و رطوبت نسبی متناسب را برای اشیاء فراهم کند همچنین میزان آلاینده­های هوا، نورها و پرتوهای مضر را تحت کنترل داشته باشد. مرمت­گ. فایل های صوتی

امروزه نرم افزارهای بسیاری در زمینه ویرایش فایل های صوتی و آهنگ سازی توسط شرکت های نرم افزاری مختلف تولید شده اند که به کمک آن ها کاربران قادر خواهند بود تا نیازهای خود را در زمینه یاد شده برطرف نمایند. بسیاری از این نرم افزارها تهنها دارای ابزار ویرایش یک فایل صوتی و دارای چندین افکت صوتی برای افکت گذاری بر روی فایل های صوتی می باشند ، این دسته از نرم افزارها را نمی توان برای رفع نیازهای حرفه ای مورد استفاده قرار داد زیرا این ابزارها برای انجام امور آهنگ سازی و یا کار بر روی فایل های صوتی به صورت حرفه ای کافی نیست. تعدادی از نرم افزارها نیز که برای این منظور طراحی شده اند به صورت یک مجموعه ابزار کامل می باشند که در قالب یک استدیو صوتی مجازی عمل می کنند.

در این مطلب با نرم افزاری در این زمینه آشنا می شوید.

cyberpower audio editing lab نام یک استدیوی صوتی نرم افزاری کامل می باشد که به کمک این نرم افزار قدرتمند کاربران قادر خواهد بود تا انواع فایل های صوتی را مورد ویرایش قرار داده و یا اقدام به ساخت آهنگ های زیبا نمایند. در این نرم افزار بسیاری از ابزارهایی که برای رفع نیاز در زمینه کار با فایل های صوتی مورد نیاز می باشد موجود است. از ابزارها و ویژگی های مختلف موجود در این نرم افزار می توان به ابزارهایی همانند ابزار حرفه ای ضبط صدا ، ابزار ویرایش فایل صوتی با دسترسی سریع ، قابلیت کار بر روی چندین فایل به صورت همزمان ، دارای ابزار تبدیل فرمت ، قابلیت ترکیب و می صدا ها بر روی یکدیگر ، دارای افکت های صوتی مختلف و ابزار افکت گذاری ، ابزار بهینه سازی فایل های صوتی و ... اشاره نمود که ابزارهای یاد شده تنها بخشی از ویژگی های این نرم افزار می باشد. این نرم افزار قدرتمند محصولی از شرکت cyberpower corporation می باشد برای اموزش نصب cyberpower audio editing lab ادامه مطلب

 نرم افزارcyberpower audio editing lab رمان وس جنگی رمان وس جنگی رمان وس جنگی رمان وس جنگی رمان وس جنگی رمان وس جنگی ادامه مطلب در شرایط کنونی، هر در داخل کشور موید مذاکره موشکی باشد، از یک طرف دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی باید او را با توجه به پروژه نفوذ دشمنان به صورت جدی مورد مطالعه و بررسی قرار دهند، و از طرف دیگر ، شورای عالی امنیت ملی برای کور این جریان ضد امنیت ملی، فعالانه و به هنگام باید وارد عمل شود. اگر عاشقِ ی دیگر شوم، دیگر همانند گذشته دلتنگ ات نمی شوم!
حتی دیگر گاه به گاه گریه هم نمی کنم،
در تمام جملاتی که نام تو در آنها جاری ست، چشمانم پُر نمی شود
تقویمِ روزهایِ نیامدنت را هم دور انداخته ام.
کمی خسته ام، کمی ش ته
کمی هم نبودنت، مَرا تیره کرده است.
اینکه چطور دوباره خوب خواهم شد را هنوز یاد نگرفته ام،
و اگر . این فعال و محیط زیست جهانی بمناسبت شروع گرامداشت هشت سال دفاع مقدس در سال ۱۳۹۲ گفت : آثار و تبعات منفی جنگ تحملی 8ساله عراق با ایران همچنان باقی است و تمردان این کشور تاکنون هیچ غرامتی پرداخت نکرده اند و مسئولان تاکنون یعنی ۱۳۹۲ هیچ کار مثبتی برای دیرافت غرامت از عراق نگرفته برع ت کویت آ ین قسط های غرامت جنگی را دارد می گیرد.. وتبعات منفی جنگ 8ساله که از سوی عراق به کشورمان تحمیل شد، همچنان باقی مانده و هنوز ت ایران در اینخصوص کوتاهی نموده است .. کویت دارد آ ین قسط های غرامت جنگ را یم گیرد و ما مانده ایم ...ای کاش بجای بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خصوص گرفتن غرامت جنگی از عراق هم مسئولان پی گیری کنند..
اسماعیل اسدی دارستانی درجه دار بازنشسته و خانواده شاهد: جنگ 8ساله مشکلات بسیاری را برای ملت ایران به همراه داشت که با گذشت سالها از آن دوران، مردم مناطق مرزی کشورمان با تبعات منفی باقی مانده از جنگ دست و پنجه نرم می کنند.

این فعال و محیط زیست جهانی :بر اساس آمار و اطلاعات موجود در زمینه جنگ تحمیلی، خساراتی که به ایران وارد شده بیشتر از تبعات منفی جنگ برای عراق است.

اسماعیل اسدی دارستانی درجه دار بازنشسته و خانواده شاهد: با وجود این که حمله عراق به کویت در زمان کوتاهی به وقوع پیوسته و تبعات کمتری نسبت به جنگ 8ساله در ایران داشته، اما باز هم پرداخت غرامت جنگی به این کشور تا سال 2015 از سوی عراق عملیاتی می شود.

این فعال و محیط زیست جهانی :این حقوقدان بین المللی خاطرنشان کرد: پیگیری مساله دریافت غرامت نگی از عراق حق ایران است و عراق با پیشدستی برای طرح دریافت غرامت راه به جایی نمی برد. نوعی بسیار مستحکم از تارعنکبوت که یکی از سخت ترین نسوج طبیعی شناخته شده در جهان به شمار می رود، در آینده جایگزین جلیقه های ضدگلوله در میدان های جنگ خواهد شد. براساس گزارش دیسکاوری، تار عنکبوت بسیار سبک و قابل انعطاف است و قدرت استحکام آن از فولاد نیز بیشتر است. کاربردهای بالقوه این ماده طبیعی را می توان در صنایع مختلفی مشاهده کرد، . دیگر نه من نه این معانی معیوب..دیگر نه من نه این شهادت اشک..دیگر از تکرار ترانه خسته ام از این پنجره های بسته خسته ام! خسته ام از این دقایق بی لبخند... باران ببارد یا نبارد من می روم با دست هایت چتری برای پروانه ها بسازم. دیگر چه می شود که نام گل های باغچه را به خاطر نیاورم یا اصلا ندانم که کدام شاعر شبتاب قافیه ها را از قاب غمگین پنجره پر.
بزرگا !

مگر می توان شیرینی عشق تو را چشید و از تو روی گردان شد ؟

مگر می توان لذت همجواری با تو را درک کرد و میل جای دیگر داشت ؟لطیفا !

آیا شود که من نیز دوست تو باشم و به عشق و محبت تو پاک گردم ؟

شود که شوق دیدارت بال پروازم را بگشاید و به خوب و بد راه دگر نین م ؟

جمیلا !

توان روی تو دیدن .
برای ما جدا بود
برای او خدا
برای ما گناه بود
برای او خطا
برای ما عدل الهی
برای او عدل زمینی
خدا در کلبه ای تنهاست
خدا زاده ی درد است
خدا زاده ی رنج است
خدا در صدای فقر بچه است
خدا سکوت مرگ است
خدا برا ی ما تنهاست
دیگر نمی گویم تو که خ
اگر خ پس تو کجایی...


یکی از راه های به یاد بودن، تجدید عهد با آن بزرگوار است؛ بلکه از زیباترین جلوه های یاد مهدی(ع) در زندگی منتظران، آن است که هر روز با او تجدید عهد کرده، پیمان وفاداری ببندند و نیز استواری خود را بر آن عهد اعلام کنند. ی که دعای عهد را پیوسته بخواند و از عمق جان به مضامین آن پایبند باشد، هرگز به سستی گرفتار نمی شود و در تحقق آرمان های و زمینه سازی برای ظهور آن بزرگوار، لحظه ای از پای نمی نشیند. اگرچه اصل 44 قانون اساسی به عنوان یکی از اصول مقررات اساسی کشور ظرفیتی ارزشمند برای اقتصاد ملی است اما هزینه تراشی برای مردم در سایه خصوصی سازی خدمات تی با روح این اصل اصیل منافات دارد.
باوجودیکه در تعریف اصل 44 قانون اساسی و تبیین اه آن به شتاب بخشیدن به رشد اقتصاد،ایجاد رقابت و ارتقای سهم بخش خصوصی دراقتصاد ملی،کاهش بار مالی و مدیریتی ت و نقش آفرینی مردم در اقتصاد تصریح شده اما نباید تحقق این اه منجر به ایجاد هزینه های اضافی برای مردم شود.
فصل ششم از باب نکاح قانون مدنی در مورد نکاح منقطع ( ) می باشد. در بعضی از آثار قانونی با ازدواج دائم مشترک است و در بعضی دیگر،آثار قانونی خاص خود را دارد .عدم آشنایی با قوانین مذکور ،زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلاتی است که در این خصوص برای افراد بوجود می آید.مقاله زیر یکی از مشکلاتی را که به علت جهل به قانون برای ن در به وجود می آید ،مور. غفوریان- دومین دوره مسابقات اذان دانشجویان ها و موسسات آموزش عالی مشهد هم زمان با ماه مبارک رمضان برگزار می شود.به گزارش اسان، ثبت نام برای شرکت در این مسابقات که به همت موسسه آموزش عالی خاوران مشهد برگزار می شود، از اول داد آغاز شده است و تا ۲۰ ماه جاری ادامه دارد. دانشجویان علاقه مند می توانند با ارسال عبارت «مسابقات اذان» به ساما.


پیشنهاد به شهردار در زمینه رفوژ میانی خیابان که در حال انجام است تا کاری بهتر و اساسی تر انجام شود
تا آنجا که بنده اطلاع یافتم قرار است همزمان با این رفوژ میانی، روشنایی این محدوده هم با نصب تیرهای ف ی وسط خیابان اصلاح شود که کار بسیار خوب و اساسی است و موجب نظم بهتر و کیفیت نور و روشنایی می شود در این زمینه بهتر است قبل ا. زمینه سازی برای جنایات آینده عراق با محوریت ایستادگی همه جانبه مردم و در برابر تروریست های اجاره ای توسط کشورهای غربی و ارتجاع عربی در حالی کانون اصلی تحولات منطقه گردیده که مواضع به ویژه شخص اوباما در قبال آن امری قابل توجه است. رفتارهای اوباما نشان می دهد که وی تلاش دارد تا چنان القاء سازد که به دنبال استفاده از گزینه نظامی در بر. واقعاً احمقانه است ... خیلی ... خیلی... بدم می آید... من نمی خواهم با این احمقها در چنین جوی رقابت کنم ... ولی دوست دارم یک مستند سازی انجام دهم از کارهایی که در این سالها کرده ام ... هرچند حوصله ندارم really :( هر چند به قول ب ا ب ا همه باید زندگی کنند ، ولی این عقده ای ها دیگر کی هستند؟ ببخشید ولی واقعاً گ ر م ا ب ؟ ی و س ف ؟ س ل ی م ؟ ا م ی ر ی؟ این یار. رایانه ها طب ژنتیکی را متحول می کنند دانش > تحقیق و تولید - همشهری آنلاین:
فناوری یادگیری عمیق تاکنون بر علوم رایانه ای و فناوری تشخیص گفتار تاثیر غیرقابل انکاری گذاشته و حتی در زمینه های نامرتبط با علوم رایانه ای مانند آشپزی نیز وارد عمل شده است. براساس گزارش گیزمگ، یادگیری عمیق، یکی از زیرشاخه های یادگیری ماشینی،اکنون قرار است در طب ژنتیکی نیز کاربرد پیدا کند. گروهی از دانشمندان تورنتو قصد دارند با کمک گرفتن از این فن به شناسایی تنوع و جهش های ژنتیکی و ارتباط آنها با انواع بیماری ها بپردازند. شرکت نوپای deep genomics باور دارد از مسیر این مطالعات می تواند به آغاز دوره ای جدید از طب شخصی سازی شده کمک کند. پژوهش های ژنتیکی بسیار دشوارند و دانشمندان پس از سالها مطالعه و تحقیق هنوز اطلاعات کمی درباره عملکرد ژن ها و نحوه تعامل آنها با یکدیگر دارند. اما برندن فری یکی از محققان تورنتو و دیگر دانشمندان این زمینه تحقیقاتی اکنون به اندازه ای اطلاعات در اختیار دارند تا بتوانند از ماشین ها برای انجام مطالعاتشان بهره ببرند. دانش ژنتیک امروزه به مجموعه ای بیکران از داده های قابل پردازش تبدیل شده است. برای مثال اولین تلاش برای توالی نویسی ژنوم کامل انسان 13 سال پیش انجام گرفت و از سال 1990 تا 2003 ادامه داشت. امروزه اما شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت دارند که بزرگترین آنها ایلومینا نام دارد که انتظار می رود تا سال آینده یک میلیون ژنوم را توالی نویسی کند. هر ژنوم حاوی سه میلیارد حرف است، از این رو حجم داده های به دست آمده بسیار عظیم خواهد شد.

برای ذخیره سازی و پردازش تمامی این داده ها شرکت deep genomics پایگاه داده هایی به نام spidex ایجاد کرده که حاوی اطلاعاتی درباره چگونگی اثرگذاری طیف گسترده ای از انواع ژن ها بر پیرایش rna، یکی از حیاتی ترین مراحل در بیان ژن است که ژن ها را به شکل های مختلف ویرایش می کند تا بتوانند پروتئین های مختلف تولید کنند.

اگر پیرایش rna نظم خود را از دست بدهد، عوارض آن می تواند از هیچ تا بدترین بیماری ها از مانند سرطان باشد. spidex قصد دارد انواع بی ضرر ژن ها را از انواع م ب تفکیک کند و ارتباط آنها را با دیگر فرایند های ژنتیکی دریابد. این پایگاه درحال حاضر از توانایی تنظیم 328 میلیون نوع جهش و تشخیص عوارض آنها بر رونویسی rna برخوردار است اما دانشمندان قصد دارند این تعداد را به واسطه گنجاندن الگوریتم یادگیری عمیق برای دسته بندی و ترجمه داده های بیشتر، افزایش دهند.

فری همچنین می گوید مقدار زیادی از این جهش ها در بخش dna زباله قرار دارند. اگرچه این بخش از ژن را دانشمندان نامربوط نامیده اند اما بخش بزرگی از ژنوم را تشکیل می دهد. به گفته فری بیشتر تست های ژنتیکی پزشکی با جهش هایی سروکار دارند که به بخش های کد گذاری پروتئینی یا اگزون ها شهرت دارند. اینها تنها 1.5 درصد از ژنوم را تشکیل می دهند. 26 درصد باقی مانده، اینترون ها، که طی فرایند پیرایش به همراه بخش بدون کد حذف شده اند در تنظیم عملکرد ژنوم نقش مهمی به عهده دارند. پروژه deep genomic قصد دارد این بخش از ژنوم را که کمتر برای مطالعه جهش ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته زیر ذره بین قرار دهد.

هدف ایجاد رایانه هایی است که روزی بتوانند مسئولیت پیش بینی آزمایش ها و درمان ها را با هدف تولید داروهای مختلف و شخصی سازی درمان های پزشکی به عهده بگیرند. فکر میکنم باید بنویسم انبوه حرفایی که ناگفته ماند و هر روز هاشور خورد انبوه اندوه هایی که هر روز محو شدن نه اینکه خاصیت محو شدگیشان به صرف پوست کلفتیمان شب قدر امسال هم گذشت بی بر و برگرد تقدیرمان رقم خورد نمیدانم چرا ولی مطئنم شب قدر امسالم مختص برادر هایم بود برادارانی که هیچ گاه هیچ گاه از ذهنم و قلبم نخواهند رفت امسال با وجود تم. شاهرود- خبرنگار رو مه پیام استان سمنان
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود جذب بیشتر سرمایه گذاری برای توسعه و افزایش اشتغال در شاهرود به وسیله بانک ها را مورد تاکید قرار داد.
سید محمدرضا هاشمی در شورای بانک های شهرستان شاهرود افزود: بانکها در اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری بیشتر تلاش کنند.شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی شرایط جدیدی را تجربه می کند. انحصارات سابق که به نفع سازمان بوده به تدریج در حال از بین رفتن است و اپراتورهای جدید با خدماتی نو و هزینه کمتر وارد بازار می شوند.
از سوی دیگر تحولات محیطی و فناوری در حوزه فعالیت این شرکت، بیش از گذشته به سمت پیچیدگی می رود که نتیجه آن پیداشدن افقهای متفاوتی در . زیر دریایی هسته ای یک زیردریایی است که توسط انرژی اتمی تغذیه می شود و عمدتاً در زیر آب و گاهی اوقات بر روی سطح اقیانوس ها حرکت می کند.در گذشته زیر در یایی های غیر اتمی از موتور دیزلی استفاده می د که احتیاج به موتور الکتریکی که از باتری استفاده می کند داشتند. محدودیت زمانی باتری های الکتریکی سبب می شد که پیشرفته ترین زیر دریایی های غیر اتمی تنها بتوانند برای چند روز و با سرعت پایین و تنها چند ساعت با بالا ترین سرعت در زیر آب باقی بمانند. در صورتی که زیر دریایی هسته ای می تواند برای چندین ماه در زیر آب بماند. این توانایی، به همراه تکنولوژی سلاح های پیشرفته، زیر دریایی هسته ای را از بهترین زیردریایی های جنگی که تا به حال ساخته شده است می سازد. اولین زیر دریایی هسته ای به نام ناتیلوس در سال 1945 به آب انداخته شد و اولین راکتور آب سبک تحت فشار برای ناتیلوس به کار رفت که با اورانیم ف ی کار می کرد. در 1995 چند زیر دریایی به عنوان زیر دریایی استراتژیک هسته ای شناخته شدند که موشک های هسته ای حمل می د.نوع دیگر زیر دریایی هسته ای،زیر دریایی جنگی است که برای غرق کشتی ها و زیر دریایی های دشمن طراحی شده است.زیر دریایی استراتژیک و زیر دریایی جنگی، قسمتهای اساسی نیروی دریایی در سرتاسر جهان را تشکیل می دهند. مزایای زیر دریایی هسته ای: 0احتیاج به هوا ندارد 0برای مدت زیادی می تواند زیر آب بحرکت کند 0پایایی سوخت هسته ای بسیار طولانی تر از سوخت دیزلی است.زیر دریایی هسته ای مجبور نیست برای سوخت گیری مجدد به سطح آب بیاید یا به بندر گاه برود ومی تواند برای مدت زیادی در آب بماند. فرآیند ایجاد نیروی پیشران: در یک زیر دریایی هسته ای،تمام نیروی مورد نیاز برای حرکت و سایر وظایف مربوط به آن، توسط یک راکتور هسته ای تولید و تأمین می گردد. در چنین راکتوری سوخت آن ترکیبی از اورانیم با غنای 90 درصد به صورت uc2 است. این نوع سوخت با غنای بالا سبب می شود راکتور هسته ای به اندازه کافی کوچک شود تا در یک زیر دریایی فضای زیادی نکند. هلیم به عنوان سرد کننده و میله های کادمیم وظیفه کنترل شکافت زنجیره ای را به عهده دارند.چنین راکتورهایی به راکتور با درجه حرارت بالا موسوم می باشند.طبیعی است که راکتور های هسته ای کشتی ها و یخ شکن ها تا اندازه زیادی با راکتور های فوق تفاوت دارند. راکتورها برای به وجود آمدن بخار، که توربین را به حرکت در می آورد،تولید گرما می کنند. توربین مستقیماً پروانه های زیر دریایی را به حرکت در می آورد. زیر دریایی های هسته ای و ناو های هواپیما بر که توسط راکتور هسته ای تغذیه می شوند تقریباً با راکتور هایی که در نیرو گاه تجاری استفاده می شوند، مشابه اند. دو تفاوت اصلی بین راکتور های تجاری و راکتور های هسته ای که در زیردریایی وجود دارد: 0راکتور های زیردریایی هسته ای، کوچکتر هستند 0راکتور های زیردریایی هسته ای،با بالاترین درجه غنا استفاده می شوند. قسمت های مختلف یک زیر دریایی هسته ای حرکت در زیر و سطح آب: ماده اولیه در ساخت زیر دریایی هسته ای،استیل است؛استیل در ساخت دو بدنه ی بیرونی و درونی زیر دریایی بکار می رود وبین این دو بدنه مخزن بلاست نام دارد که با بردن آب بین دو بدنه باعث فرو رفتن زیر دریایی و با وج آب باعث بالا آمدن زیر دریایی می شود. زیردریایی به علت وزن آب که به طور مساوی با وزن زیر دریایی جابجا می شود، می تواند شناور شود. این جابجایی آب،یک نیروی رو به بالا ایجاد می کند که نیروی "شناور سازی" نامیده می شود و مع جاذبه زمین عمل می کند و باعث می شود کشتی در آب غرق نشود. ع تی، زیردریایی این خاصیت شناور سازی را کنترل می کند و به این ترتیب، به طور دلخواه می تواند در آب فرو رود یا اینکه به سطح آب بیاید.برای کنترل خاصیت شناوری، زیردریایی مخزنهای بلاست یا مخازن تعادل ناو دارد که می تواند به صورت یک در میان با آب و هوا پر شود.زمانی که زیر دریایی روی سطح آب است، مخازن بلاست با هوا پر می شوند؛در این ح ، چگالی کل زیر دریایی کمتر است از آبی که زیر دریایی را احاطه کرده است.با حرکت زیردریایی مخازن بلاست در آب فرو می رود و هوا از مخزن خارج می شود تا زمانی که چگالی زیر دریایی از آب بیشتر شود و زیر دریایی شروع به فرورفتن در آب می کند. برای اینکه تراز زیر دریایی در هر ارتفاعی حفظ شود، زیر دریایی توازن بین آب و هوا را در مخازن تعادل ناو نگه می دارد.بنابراین چگالی سرتاسر زیردریایی برابر است با آبی که زیر دریایی را احاطه کرده است. در داخل زیر دریایی ذخیره هوای فشرده برای ادامه حیات و استفاده مخزن بلاست نگهداری می شود.در موارد اضطراری مخازن بلاست می توانند با فشار زیاد هوا به سرعت پر شوند تا زیر دریایی به سرعت به سطح آب برود. انی که به دنبال فارسی ویندوز7 خود هستند میتوانند از سایت که آدرس ان در ادامه مطلب درج شده است ویندوز خود را فارسی نمایند. قابلیتهای کلیدی فارسی ساز ویندوز محبوب 7:
- فارسی سازی متن در برنامه های جادویی، کادرهای گفتگو، منوها و عناوین راهنمایی و ...
- قابلیت نصب و فارسی سازی ویندوز های 64 بیتی و 32 بیتی
- قابلیت فارسی سازی تمامی help ویندوز
- تبدیل کل محیط ویندوز از راست به چپ
- استفاده بسیار آسان از نرم افزار
- عدم نیاز به پاک و نصب مجدد ویندوز برای فارسی سازی
- رایگان بودن نرم افزار و دارای حجم بسیار کم
- سازگار با تمامی نسخه های مختلف ویندوز 7 و فارسی سازی آنها
- و ... نوشته شده توسط amir taha sh منتشرشده در seo سئو (search engines optimization) آموزش سئو و بهینه سازی سایت فصل اول آموزش سئو seo و بهینه سازی سایت، در سایت بروز سیستم مربوط به آشنایی با تعاریف، تاریخچه و فاکتورهای کلی سئو seo و بهینه سازی سایت ها می باشد. تعریف کلی seo، بالا بردن رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می باشد.
به تعریف ویکی پدیا بهینه سازی موتور جس. حمایت از سرمایه گذاری; دغدغه فرماندار شاهرود شاهرود- خبرنگار رو مه پیام استان سمنان
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود جذب بیشتر سرمایه گذاری برای توسعه و افزایش اشتغال در شاهرود به وسیله بانک ها را مورد تاکید قرار داد.
سید محمدرضا هاشمی در شورای بانک های شهرستان شاهرود افزود: بانکها در اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری بیشتر تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه مطالبات بانک ها در این شهرستان با جدیت پیگیری می شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی، خش الی، سرمازدگی و حوادث غیرمترقبه در شهرستان شاهرود، اولویت تسهیلات پرداختی بانک ها در زمینه کشاورزی، محصولات زراعی، باغی و صنعت و معدن برای اشتغال و رفع مشکلات مردم باشد.
وی خاطرنشان کرد: بانک ها در مورد تقاضای تسهیلات با مراعات حال مردم و رعایت قوانین و مقررات برای حمایت از بخش سرمایه گذاری و اشتغال وارد شوند تا دغدغه های مردم در این زمینه برطرف شود.
روسای بانک های شهرستان شاهرود در این نشست با بیان برخی چالش های موجود در زمینه سرمایه گذاری، اشتغال و تسهیلات پرداختی به اقدامات انجام شده در این خصوص پرداختند.
در این نشست بر بسترسازی و فرهنگ سازی مناسب در جامعه با تاکید بر بنیان ها مذهبی و استفاده از توان ائمه و جماعت در پرداخت به موقع دیون و بدهی های بانکی و رشد و توسعه فرهنگ بیمه تاکید شد. با استفاده از تنظیماتی که قرار است بازگو کنیم می توانید هر تصویری که مد نظرتان باشد بعنوان پیش زمینه صفحه ورود به سیستم عامل یا همان صفحه welcome قرار دهید.
این تنظیمات برای تولید کنندگان تجهیزات اصلی (oems) برای سفارشی سیستم هایشان در نظر گرفته شده است اما این نمی تواند مانع شما باشد !
تمام کاری که باید انجام دهید اینست که یک مقدار. یکی از اصلی ترین وظایف ما در نهاد کتابخانه های عمومی تامین فضای مناسب، راحت، امن و جذاب برای مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی استان است و یکی از راههای جذب عضو در کتابخانه های عمومی، زیبا سازی، شاداب سازی و آوردن نشاط به کتابخانه های عمومی با هدف جذب علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می باشد بنابراین طرح شاداب سازی فضای کتابخانۀ عمومی ی آبی بیگلو به منظور ارتقای شاخص های مطالعه و پویایی کتابخانه برای استفاده مراجعان و جذب آنها به این مرکز فرهنگی با ید و کاشت گل صورت گرفت هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در مورد خداحافظی علی کریمی متنی را آماده کرده و در اختیار نود نت قرار داده که در زیر می خوانید: همه می توانند در امتداد امواج به پیش روند اما انسان واقعی ی است که بر خلاف امواج به پیش رود. جام جهانی تمام شده و برای شروع دوباره لیگ و جنگی تمام نشدنی برای قهرمانی آماده می شویم اما با نبود تو حالا احساس می کنم ک. با آن که واژه حافظه را می توان برای هر نوع وسیله ذخیره سازی به کار برد، اما بیشتر برای مشخص نمودن حافظه های سریع با قابلیت ذخیره سازی موقت استفاده می شود. زمانی که پردازنده مجبور باشد برای بازی اطلاعات به طور دائم از هارد استفاده نماید طبیعتاً سرعت عملیات آن کند خواهد شد. به طورکل از حافظه های متعددی به منظور نگهداری موقت اطلاعات اس. اعلام جزئیات مسابقات اذان دانشجویان ها و موسسات آموزش عالی مشهد اسان رضوی - مورخ یکشنبه 1393/03/11 شماره انتشار 18700 غفوریان- دومین دوره مسابقات اذان دانشجویان ها و موسسات آموزش عالی مشهد هم زمان با ماه مبارک رمضان برگزار می شود.به گزارش اسان، ثبت نام برای شرکت در این مسابقات که به همت موسسه آموزش عالی خاوران مشهد برگزار می شود، از اول د. وقتی از خانه بیرون می روم، می گویم امروز دیگر هیچ وقت پاهایم پیچ نمی خورد، دیگر از روی حواس پرتی وسط خیابان با صدای بلند فکر نمی کنم، دیگر با خودم بین مردم حرف نمی زنم، دیگر جدی تر می شوم و آن لبخند احمقانه خج ی ام را از روی لبم محو می کنم، دیگر با دیدن یک چاله و چوله مثل احمق ها نمی روم روی لبه اش راه بروم که کله پا شوم داخلش، دیگر حین ر.