زندگی علی علامه

به نقل از خبرگزاریها در مورد زندگی علی علامه : «علامه حلی» شب ‏ای به زیارت سیدال ء(ع) می‏رفت؛ تنها بود و بر الاغی سوار شده و تازیانه‏ای در دست داشت.در بین راه، شخص عربی پیاده به همراه علامه راه افتاده و با هم به صحبت مشغول شدند. چون مقداری راه رفتند، علامه متوجه شد که این شخص مرد فاضلی است. پس برخی مسایل علمی مطرح کرد و بیشتر متوجه ‏شد که همسفرش مردی متبحر و صاحب علم و فضیلت است. . رییس علامه طباطبایی از 15 دانشجوی این که در پی وقایع اخیر بازداشت شده بودند، خبر داد. آیت الله احدی:
علامه حسن زاده آملی در جوانی به تهران رفت و به دانشجوی ژئوفیزیک گفت: چند روز دیگر وف می شود، آنها گفتند: برو شیخ ، هیچ آثاری از خورشید گرفتگی نیست، برای یان غیب بود ولی علامه گفت: دوربین بگذارید من به شما این بار کمک می کنم این وف را بررسی کنید، آنها گفتند برو اصلا این حرف ها نیست، دو روز بعد وف شروع شد علامه با همان دستگاه مختصری که داشت شروع کرد به رصد وف آنها هم کم کم آمدند و از این تشخیص علامه متعجب شدند. فرزند مرحوم چایچیان: یکی از اتفاق های زندگی ، ارتباط با علامه امینی بود، وقتی ایشان تابستان به ایران می آمدند، جلسات مذهبی برگزار می د. آیت الله علامه سید محمد حسین طباطبائی فیلسوف و مفسر برجسته قرآن کریم در 24 آبان 1360 در گذشت. علامه جعفری (قدس سره) جماعته و اونلارا وئردیگی سؤزه قایل اولدوغو دَیَر سونسوز ایدی. او قاباقجادان وئردیگی سؤزه گؤره قیزی نین وفات ائتدیگی گون منبره گئتدی و منبرینی تعطیل ائله مه دی. تحصیل ایللری نین اوّل 20 ایلینی تبریزده، تهران و قم دا اولوب سونرا نجف شهرینه گئدن علامه 23 یاشیندا اجتهاد درجه چاتدی. علامه جعفری عرفان، فیزیک، فلسفه، . ضوابط تدّبر در قرآن از منظر علّامه طباطبایی (ره) ــ (1)  ضوابط تدّبر در قرآن از منظر علّامه طباطبایی (ره) ــ (1) نویسندگان: حسین خوشدل مفرد (1)، مهدی خیر ش (2)چکیده تدبّر در قرآن به عنوان بهترین شیوه ی استفاده از این کتاب آسمانی و برداشت از آیات الهی، روشی اصیل و ریشه دار در سنّت معصومان (ع) می باشد که همگانی و عمومی بوده و انسان را در فهم و دستی به حقایق قرآنی و ظهور آن ها در زندگی اش مساعدت می نماید. علّامه طباطبایی (ره) با الگو گرفتن از سبک تدبّری معصومان در تفسیر المیزان، احیاگر این سبک شد. این مقاله به اهمّیّت و جایگاه تدبّر در قرآن از منظر علّامه طباطبایی (ره) می پردازد و در برگیرنده ی مطالبی همچون شرایط و لوازم تدبّر، موانع تدّبر و نتایج تدبّر در قرآن می باشد.
کلید واژگان: قرآن، تدبّر، علّامه طباطبایی، المیزان مراسم معنوی اعتکاف علامه با حضور آیت الله صدیقی و حجت السلام پناهیان برگزار می شود. بزرگداشت ریاضی دان بزرگ جهرمی علامه خفری در خفر و جهرم برگزار می شود. از نمونه هایی که می توان به عنوان الگوی ازدواج موفق برشمرد، ازدواج ملا محمد صالح مازندرانی با آمنه بیگم، دختر علامه محمد تقی مجلسی اول و خواهر علامه محمد باقر مجلسی دوم است. نقطه جالب توجه در این ازدواج، آن است که هر دو از عالمان و فرهیختگان عصر خود به شمار می رفتند و در عین حال زندگی مشترک خود را با کمال سادگی آغاز د. رئیس جمهور تأکید کرد: اهتمام مرحوم علامه به موضوعاتی چون مسأله حاکمیت دینی و جایگاه ولایت همچون گنجینه ای بکر، آموزنده، راهگشا و حرکت آفرین است. سیدضیاء هاشمی س رست وزارت علوم با صدور حکمی با ادامه همکاری حسین سلیمی در سمت رئیس علامه طباطبایی موافقت کرد. حال علامه مانند سایر علما نبود که مرفه الحال باشند، چند ماه غذای ما فقط آبگوشت بود، آبگوشت استخوان ، گوشت هم نداشت، ما سالی یکبار لباس می­ یدیم یعنی از عید تا عید یک دست لباس داشتیم؛ همه زندگی اش وقف مکتب اهل بیت بود.
علامه سید علی آقا قاضی» و ماجرای رحلت عارفانه اشعلامه طباطبایی درباره علامه سید علی آقا قاضی(ره) می گوید: معمولا ایشان در حال عادی ده ـ بیست روزی در دسترس بودند، و رفقا می آمدند و می رفتند و مذاکراتی داشتند، و صحبت هایی می شد و آن وقت یکباره ایشان ناپدید می شدند. همشهری آنلاین: امکان امریه فارغ حصیلان علامه طباطبائی در مصلی (ره) تهران فراهم شده است. همشهری آنلاین: رئیس علامه طباطبائی از ۱۳ نفر از دانشجویان این خبر داد و گفت: دو دانشجوی بازداشت شده دیگر نیز طی چند روز آینده آزاد خواهند شد. انتخاب پایان نامه ارشد با عنوان «امل و حزب الله: از واگرایی تا همگرایی؛ بررسی ریشه ها و عوامل» به عنوان اثر شایسته تقدیر سطح3 حوزه در ششمین جشنواره علامه حلی سال 1392 انتخاب مقاله «چالش امنیتی فرقه گرایی» به عنوان اثر شایسته تقدیر سطح4 حوزه در ششمین جشنواره علامه حلی سال 1392 جشنواره علامه حلی: دوره ششم آیت الله علوی بروجردی در خاطره ای از علامه طباطبایی ماجرایی درباره شعر ایرج میرزا را که خود شاهد آن بوده است، بیان می کند. در ع زیر حضرت علامه طباطبایی (ره) در جوانی را می بینید که بر اسب سوار هستند. انقلاب درباره علامه جعفری فرمودند:در آقای جعفری (رحمةالله علیه) خصوصیات برجسته ای بود که به نظر من همه ی اینها برای نسل جوان و پژوهنده و اهل علم و تحقیق الگوست. خدمات موسسات باربری حمل اثاثیه منزل شرکت باربری و اتوبار تهران نوین (باربری و اتوبار در محدوده علامه جنوبی)ارائه دهنده کلیه خدمات ذیل می باشد:
۱-باربری و اتوبار در محدوده علامه جنوبی (بالاخص در محدوده علامه جنوبی)
۲-حمل اثاثیه به شهرستان(بدون محدودیت حجمی و وزنی)
۳-اعزام کارگر ورزیده و با تجربه امر باربری و حمل اثاثیه منزل. زندگینامه علامه محمد باقر مجلسی: علامه مجلسى در زمان شاه عباس اول که مردى با سیاست و با کفایت و در عین حال، مردى سنگدل و بى رحم بود متولد شد. زمانیکه شاه صفى پس از او به حکومت رسید، عراق از قلمرو حکومت ایران جدا شد. پس از شاه صفى، شاه عباس دوم که 9 سال داشت به حکومت رسید و در مجلس تاجگذارى او بود که علامه از او خواست خوارى و فروش آن و برخى اعمال منکر دیگر ممنوع شود. او هم به توصیه هاى علامه عمل کرد، اما رفته رفته، او نیز چون دیگر شاهان آلوده و... شد. .. به ادامه مطلب مراجعه شود.. ۳۷۰ اثر پژوهشی به مرحله ارزی تفصیلی جشنواره استانی علامه حلی راه یافت. متن کامل آلبوم مبارکم باشه نیما علامه متن کامل آلبوم مبارکم باشه نیما علامه , ت ت کامل آلبوم مبارکم باشه نیما علامه , شعر کامل آلبوم مبارکم باشه نیما علامه بزودی ادامه مطلب حجت ال لک زایی گفت:همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمد هادی معرفت دوم آذرماه سال جاری با ارائه مقالات برگزیده در قم برگزار می شود. محقق نامی، علامه سید عبد العزیز طباطبائی می فرمود: گروهی از اساتید الازهر به محضر علامه ی امینی آمدند و تصمیم داشتند ایشان هر دلیلی اقامه کند قبول نکنند. علامه امینی از ایشان پرسید: آیا حضرت فاطمه در زمره ی مسلمین از دنیا رفت؟ گفتند: آری. پرسید: آیا حدیث «من مات و لم یعرف زمانه مات میتته الجاهلیة» صحیح است؟ گفتند: آری. پرسید: بعد از شه. جهان اقتصاد نوشت:مهدی تقوی اقتصاددان و عضو هیأت علمی علامه طباطبایی گفت: ابکاری های ت های نهم و دهم در حوزه اقتصاد که به افزایش تورم و کاهش رشد اقتصادی منتهی شد را باید در تاریخ ثبت کرد و… آیت الله مصباح یزدی در همایش اساتید موسسه آموزشی پژوهشی (ره) قم از مرحوم علامه طباطبایی به عنوان احیاگر اصل تفسیر یاد کرد. رئیس جمهور در پیامی به همایش بزرگداشت علامه طباطبایی تاکید کرد: ترسیم و بازخوانی ابعاد خدمات علمی علامه طباطبایی ضرورتی انکارناپذیر است.
ثبت نام مراسم اعتکاف علامه طباطبایی امروز ۱۸ اسفندماه به پایان می رسد. در پی انتشار اخباری مبنی بر بستری شدن علامه حسن زاده آملی در یکی از بیمارستان های مازندران، فرزند ایشان از سلامت کامل پدرش خبر داد. مسئول بخش بیمارستان رضا (ع) آمل گفت: حال عمومی علامه حسن زاده آملی بسیارخوب و روند درمانی به خوبی درحال انجام است. فرهنگسرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان میزبان همایش شب شعر عطر انتظار در شهر گل محمدی است. محمدتقی جعفری از جملهٔ فیلسوفان مسلمان و مولوی شناسان معاصر ایرانی می باشد.وی درس نخوانده بود، ولی حافظه ای بسیار قوی داشت و غالب سخنان پندآموز را به طرزی شیوا بیان می کرد.
برای سخنرانی های ایشان لینک زیر را کلیک کنید.
مجموعه سخنرانی های علامه جعفری


علامه حسن زاده آملی:
برای سنگ و گل ، جان و دل را از دست ندهید. دنیا شما را شکار نکند. روزیِ هر ی، نعمت هر ی، سفره هر ی روی حساب (تقسیم شده هست)
حل ون را حرام نکنید.


اَللّهُمَّ
عَجِّل
لِوَلیِّک
الفَرَج
به محضر مبارک علامه ملا محمد تقى مجلسى گفت: آقا جان! دیوار به دیوار خانه ما یک همسایه دارم، خیلى آدم بى ‏دینى است، چه کنم؟ جایم را هم نمى ‏توانم عوض کنم، پول هم ندارم، زبانى هم ندارم که او را با خدا آشتى بدهم، چه کنم؟ فرمود: ببین یک شب مى ‏توانى دعوتش کنى? رییس جمهور گفت: بازخوانی ابعاد خدمات علمی و شناساندن هرچه بیشتر زندگی علامه طباطبایی، ضرورتی انکارناپذیر است. امروز تالار همایش های دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی تهران شاهد برگزاری همایش علمی امید اجتماعی بود. همشهری آنلاین: عفو بین الملل از نیجریه خواست به حکم دادگاهی در این کشور عمل و علامه ابراهیم زکزکی دبیرکل ی نیجریه را به همراه صدها نفر از هوادارانش آزاد کند زیرا ضرب الاجل تعیین شده برای آنها درحال نزدیک شدن است. نخستین جشنواره استانی علامه حلی با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت:صبح امروز سالن علامه فرزان بیرجند دچار حریق شد. ویژگی های رفتاری و اخلاقی مرحوم امینی به روایت آیت الله صافی اصفهانی که در کودکی علامه را درک کرده به دنبال حقیقت نیمی از کره زمین را جست و جو کرد allameh.amini * آیت الله علی صافی فرزند آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی از منتقدین حوزه عرفان و فلسفه است که به واسطه پدر و البته پدربزرگش حاج شیخ نصرالله در کتابخانه المومنین(علیه السلام) بارها و بارها مرحوم علامه را از نزدیک دیده و به اقتضای سن و سال آن سال ها که نوجوانی 13،14 ساله بوده خاطراتی از حالات و رفتار علامه امینی در ذهنش باقی مانده. هنوز یادش نرفته که چطور مرحوم علامه سفارش پدربزرگش را به او می کرد و می گفت او را تنها نگذار و خیلی نسبت به او احترام کن. این دو صفحه روایاتی است از آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی از ویژگی های رفتاری مردی به بزرگی علامه امینی؛ ویژگی های چون علم، معنویت، اخلاص، از خودگذشتگی، محبت، عاطفه، و شجاعت که به اعتقاد آیت الله صافی از ویژگی های بارز و برجسته مرحوم علامه امینی بود. لی (گاهی دور / گاهی نزدیک 87): علامه امینی را غالباً فقط به کتاب «الغدیر» می شناسیم. این کتاب ارزشمند، عظمتی دارد که بر تمام زندگی امینی پرتو افکنده است. به علاوه همان کتاب نیز به قدر کافی شناخته نشده است، تا آنجا که شماری از اهل تحقیق، آن را یک کتاب مذهبی و مخصوص به یک نزاع فرقه ای می دانند و به این دلیل خود را بی نیاز از آشنایی با آن می . یک فعال اصلاح طلب گفت: علامه طباطبایی می گوید اگر هدف حکومت که بسط عد است، محقق شود، دیگر نیازی به تغییر شکل حکومت وجود ندارد و معتقد است که در غیاب معصوم بهترین شکل حکومت، شکل ت است. دومین روز همایش علامه شمس الدین محمد خفری با حضور فرهنگ و ارشاد ی، محققان بین المللی و مسئولان کشوری و استانی آغاز شد. عذرا جعفری دختر علامه جعفری(ره) می گوید: در آ ین روزهای حیات، علامه را برای معالجه به خارج از کشور برده بودند. خواهرم، بسیار برای او بی ت می کرد، یک بار که از بی ت او گفتیم، علامه در پاسخ گفت که خبر خوشحالی برایتان دارم، ترجمه نهج البلاغه به اتمام رسید. فارس: فریده جعفری پنجمین دختر علامه فقید محمدتقی جعفری است. او درباره مهمترین ویژگ. توصیه علامه امینی به فرزندش :
فرزندم زیارت عاشورا را به هیچ عنوان ترک و فراموش نکن . این زیارت دارای آثار و برکات زیادی است که موجب سعادت مندی در دنیا و آ تو میشود بسم الله الرحمن الرحیم در اولین پستم در این وبلاگ زندگینامه و آثار گرانقدر علامه فقید را بخاطر علاقه خودم به شخص ایشان آوردم علی اکبر دهخدا در سال 1297 هجری قمری در تهران به دنیا آمد. پدر دهخدا، خانباباخان اهل قزوین بود و پیش از تولد وی به تهران آمده و در این شهر ن شده بود.
: پسران: متوسطه اول: ا. هومان امرایی علامه حلی 95 1. محسن سیاوشی شاهد 95 2. نیما پاد ان 90 3. علی رضا خدارحمی شاهد 85 متوسطه دوم: 1. حسین علی بخشی علامه حلی97 1. امید رضوانجو شاهد 97 2. جواد اکبری شاهد 95 2. محمد امین سلگی شاهد 95 3. محمد امرایی مبتکران 90 3. مظهر قیاسی علامه حلی 90 دختران متوسطه اول: 1. هانیه جهانیان ریحانه 87 2. فاطمه فریادرس شاهد 85 3. زهرا شی. همزمان چهار پروژه عمرانی در علامه طباطبائی با حضور علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه 30 بهمن ماه جاری افتتاح می شود.