زگیل خان

به نقل از خبرگزاریها در مورد زگیل خان : پزشکان در یک مطالعه کم سابقه به تاثیر شفابخش سیر در درمان میخچه و زگیل پی برده اند. نتایج این مطالعه که در مجله بین المللی «درماتولوژی» منتشر شده اثرات درمانی و شگفت انگیز عصاره سیر را در درمان میخچه و زگیل نشان می دهد. زگیل بر اثر ویروس پاپیلومای انسانی (hpv) و میخچه نیز بر اثر فشار ناشی از ساییدگی بوجود می آیند و جزو شایع ترین عوارض پ. در مورد زگیل پوستی پرشین طب – روانشناسی ک ن  به گزارش پرشین طب؛ در مورد زگیل پوستی چیزی می دانید؟ چقدر زگیل های پوستی می تواند برای سلامتی انسان ها مضر باشد؟ درمان زگیل پوستی به چه صورت است؟ چگونه می توان مانع رویش زگیل پوستی شد؟ در این نوشته قصد داریم به این سوالات مطرح شده در بالا پاسخ دهیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنم تا انتهای نوشته با ما باشید.  در مورد زگیل پوستی چیزی می دانید؟ زگیل ضایعه پوستی موضعی است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. هرچند زگیل ها مسری به نظر می رسند ولی اغلب تنها اعضای یک خانواده را درگیر می کنند. در بیشتر مواقع فقط در یک بخش بدن ظاهر می شوند (مثل دست یا پا) و در طول زمان منتشر نمی شوند. بخوانید درمان زگیل آیا تا به حال مشکل زگیل را تجربه کرده اید؟ زگیل در ۲۰٪ از افراد سالم در عرض ۳ ماه بهبود می یابد. این مشکل در ۶۰٪ […] نوشته درمان زگیل با انواع روش های خانگی و پزشکی اولین بار در چطور پدیدار شد. سلام مدت دو ساله که کف پام تعدادی گوشت اضافه که نمیدونم زیگیل بود یا میخچه دراومد.پیش پزشک رفتمو سوزوندمشون اما بعد از چن ماه دوباره تعداد بیشتری دراومدو بعد از مراجعه به پزشک هم دارویی اسید مانند استفاده و هم فریز . یک هفته گذشته و تاولها هنوز کبود هستندو خوب نشدند.از بابت عفونت خیلی نگران هستم و هم اینکه دوباره زیگیل ها دربیاند ،،. برداشتن خال ، زگیل ، میخچه و هرگونه آثار زخم ، اسکار جراحی و سوختگی فرهاد هوشیدری (پوست ، مو و زیبایی)
بهبود سطح زندگی و رفاه اجتماعی، و درخواست بیشتر مردم برای ترمیم، بازسازی و جوان تر شدن پوست و از طرف دیگر پیشرفت روزافزون علم پزشکی، سبب به کاربردن روش های جدید جراحی پوست و ترمیمی گشته است.
یکی از مشکلاتی که در سنین بحران ساز،...


برداشتن خال ، زگیل ، میخچه و هرگونه آثار زخم ، اسکار جراحی و سوختگی فرهاد هوشیدری (پوست ، مو و زیبایی)
بهبود سطح زندگی و رفاه اجتماعی، و درخواست بیشتر مردم برای ترمیم، بازسازی و جوان تر شدن پوست و از طرف دیگر پیشرفت روزافزون علم پزشکی، سبب به کاربردن روش های جدید جراحی پوست و ترمیمی گشته است.
یکی از مشکلاتی که در سنین بحران ساز،...


زگیل‌ها (warts) یک ضایعه یا توده بدون درد و کوچک هستند که شبیه گل کلم بوده، و موجب رشد سریع سلول‌های پوستی بر روی لایه بیرونی پوست می‌شوند. منشا آن ویروسی به نام پاپیلومای انسانی می‌باشد و مانند ویروس آنفلوانزا این عارضه هم، از تعدد ویروس برخوردار است. این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جلدی است که حدود ده درصد افراد . زگیل ها (warts) یک ضایعه یا توده بدون درد و کوچک هستند که شبیه گل کلم بوده، و موجب رشد سریع سلول های پوستی بر روی لایه بیرونی پوست می شوند. منشا آن ویروسی به نام پاپیلومای انسانی می باشد و مانند ویروس آنفلوانزا این عارضه هم، از تعدد ویروس برخوردار است.این بیماری یکی از شایع ترین بیماری های جلدی است که حدود ده درصد افراد جامعه را مبتلا می. زگیل آیا مبتلایان به زگیل می توانند ازدواج کنند؟ مبتلایان به زگیل ، منعی برای ازدواج ندارند، لیکن به علت اینکه این بیماری به شدت مسری است، در صورتی که فردی که می خواهند با وی ازدواج کنند هنوز آلوده نشده است، حتما باید وا ن گاردازیل تزریق نماید آیا زگیل مانعی برای بچه دار شدن است و در بارداری به جنین منتقل می شود؟ زگیل در باروری و بچ. اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره زگیل با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 16 زگیل های مقاربتی (زگیل های ، زگیل های مرطوب )اطلاعات اولیهتوضیح کلیزگیل های مقاربتی عبارت است از زگیل های ناحیه (شامل مجرای ادرار، و ). این زگیل ها از سایر زگیل ها مسری تر هستند. برخی از انواع ویروس ها که باعث ایجاد زگیل های مقاربتی می شوند، با بدخیمی های نیز همراه هستند. آنها نوجوانان و بزرگسالان فعال از نظر را از هر دو جنس مبتلا می کنند.زگیل ها شبیه برآمدگی یا گوشت اضافی بنظر می رسند . آنها می توانند مسطح یا برآمده ، منفرد یا متعدد ، بزرگ یا کوچک باشندعلایم شایعزگیل های مقاربتی دارای مشخصات زیر هستند:آنها در سطوح مرطوب به ویژه ، دهانه مهبل و دهانه ظاهر می شوند.آنها برآمدگی نازک ، قابل انعطاف و توپر پوست هستند که به صورت ساقه ای یا خوشه ای رشد می کنند.هرزگیل 2-1 میلی متر قطر دارد ولی خوشه ها ممکن است کاملاً بزرگ باشند.زگیل ها باعث آزار یا خارش نمی شوند.عل گیل های مقاربتی توسط زیرگروهی از همان ویروسی ایجاد می شود که سایر زگیل ها را ایجاد می کند (پاپیلوما ویروس انسانی ) ولی مسری تر هستند. به راحتی روی پوست فرد دچار عفونت گسترش می یابد و به آسانی به سایر افراد منتقل می شود. معمولاً از طریق انتقال می یابند که غالباً نتیجه بهداشت مناسب است . دوره کمون آنها 6-1 ماه است .عوامل افزایش دهنده خطرتغذیه نامناسب سایر بیماری های مقاربتی بی بندوباری شرایط زندگی شلوغ یا غیر بهداشتی بهداشت نامناسب عدم استفاده از کاندوم در ک ن ممکن است نشانه سوءاستفاده باشند.پیشگیریبرای جلوگیری از گسترش زگیل به سایر بخش های بدن یا به افراد دیگر.زگیل ها را ن اشید.تا بهبودی کامل زگیل ها از فعالیت بپر د.در حین مقاربت از کاندوم های لاستیکی استفاده کنید.عواقب مورد انتظاراین زگیل های کوچک معمولاً علامتی ایجاد نمی کنند. در صورت عدم درمان احتمالاً سرانجام از بین خواهند رفت . البته از آنجا که ممکن است ویروس با بدخیمی همراه باشد، در پی درمان طبی باشید. عود شایع است .عوارض احتمالیاختلالات گردن رحم ن از جمله سرطان انسداد ادراری در مردان
با
تحقیق درباره زگیل
شکل انتقال زگیل : این ویروس در بخاطر لمس پوست یا مخاط فرد بیمار به فرد سالم منتقل می شود و به آسانی از فردی به فرد دیگر منتقل میشود به صورتی که بعد از تماس با فرد بیمار این ویروس انتقال می یابد ک نی که مادرانشان به این ویروس دچار باشند ممکن است حین زایمان ، آن را از مادر خود دریافت کنند image result for ‫قهر زن با شوهر‬‎
ادامه مطلب 786 یا شافی با سلام خدمت هموطنان عزیز و گرامی زگیل ها زائده های پوستی هستند که برروی پوست بدن ظاهر می شوند و یک نوع ضایعه پوستی هستند که آزار دهنده بوده و می تواند هر ی را درگیر کند که در جاهای مختلف اعضاء بدن بوجود می آیند و راههای درمانی زیادی دارد ، و یکی از راههای رفع این ضایعه پوستی ، از طریق علوم قرآنی ( آیات و سوره های قرآن ) که مجر. زگیل های در ن و مردان
زگیل های منبع: www.drdarman.ir

زگیل و یا به عبارتی دیلوما آکومیناتا که همتای انگلیسی ; genital-warts نام دارد همواره همراه عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی به وجود میآید ( ویروس hpv از ویروس های dnaدار). ضایعات جلدی پاپول مانند دستگاه که خوش خیم هستند به رنگ صورتی مایل به گوشتی می باشند. ادامه مطلب اختصاصی از اینو دیدی تحقیق در مورد بررسی آسیب شناسی ضایعات پوستی با نمای زگیلی در بیماران پیوندکلیه با و پر سرعت .
تحقیق در مورد بررسی آسیب شناسی ضایعات پوستی با نمای زگیلی در بیماران پیوندکلیه
تحقیق در مورد بررسی آسیب شناسی ضایعات پوستی با نمای زگیلی در بیماران پیوندکلیه لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 4 زگیل در بیماران پیوندکلیه شایع است و شیوع آن از 24% تا 100% گزارش شده است. طیف عفونت با  human papilloma virus  (hpv) در بیماران پیوند کلیه از یک زگیل معمولی تا کارسینوم سلول سنگفرشی squamous cell carcinoma (scc)  متفاوت است.  علاوه بر مهار سیستم ایمنی، نور ماوراء بنفش نیز ممکن است به صورت یک کوفاکتور در ایجاد بدخیمی های همراه با عفونت hpv در بیماران پیوند کلیه نقش داشته باشد. در این بیماران، زمان تبدیل زگیل به کارسینوم نیز تسریع می شود. در بررسی بالینی زگیل در این بیماران باید احتیاط نمود. هر چند در بیماران بدون نقص ایمنی، آسیب شناسی زگیل های معمولی کاملاً قابل پیش بینی می باش ی در بیماران پیوند کلیه این امر صادق نیست(1).در یک مطالعه که بر روی 13 بیمار پیوند کلیه صورت گرفت، از 59 ضایعه که نمای بالینی آنها زگیل معمولی به نظر می رسید، بیوپسی به عمل آمد. بررسی پاتولوژی آنها نشان داد که 18 ضایعه scc  ،  نوزده ضایعه زگیل همراه با دیسپلازی و فقط 16 ضایعه زگیل ساده بوده است. بقیة ضایعات، آسیب شناسی مطابق با اپیدرمودیسپلازی وروسیفرم، کراتوزهای غیراختصاصی و یک مورد هم کارسینوم سلول بازال بوده است. این مطالعه نشان داد که ارتباط بین نمای بالینی و آسیب شناسی ضایعات در بیماران پیوند کلیه، ضعیف می باشد(2).
با
تحقیق در مورد بررسی آسیب شناسی ضایعات پوستی با نمای زگیلی در بیماران پیوندکلیه

پزشکان احتمال می‎دهند دختربچه ای ده ساله و بنگلادشی که بر روی پوست صورتش زگیل‎هایی به شکل پوست… قورباغه ها هنگام احساس خطر فکر نمی کنند و فوری توی آب می پرند؛ اما وزغ ها اول فکر می کنند و سپس از خطر دور می شوند. پوست قورباغه صاف، نرم و ج است؛ اما پوست وزغ خشک، ضخیم و زگیل مانند است. به این زگیل ها غده ی سمی می گویند که در وزغ ها بزرگ تر از قورباغه هاست. این غده ها برای انسان خطر مرگ ندارد؛ اما اگر با شامه مخاطی تماس پیدا کند، ممکن اس.
در مورد فواید تزریق وا ن hpv برای بدنتان چه میزان اطلاع دارید این وا ن می تواند شما را از ابتلا… ♦️♦️ #گیاه_شنگ : ♦️♦️   معرفی یک زیرگروه جدید در سرطان‌های گردنه رحم   ایسنا /محققان کارولینای جنوبی دریافتند که نوعی از سرطان رحم وجود دارد که به خاطر ویروس‌های زگیل انسانی ایجاد می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از یو.هرالد، ویروس زگیل با نام علمی پاپیلوم انسانی یا  hpv ویروسی است که بیش‌تر از همه در طول   و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می‌یابد. محققان کارولینای جنوبی اعلام د در صورتی که این ویروس به موقع تشخیص داده و درمان نشود منجر به نوع خاصی از سرطان گردنه رحم می‌شود. ادامه مطلب «حجت ال که به دنبال ارائه گزارش وزارت کشور در خصوص وضعیت امنیتی کشور به هیئت ان صحبت می کرد، اظهار داشت: مشاهده پدیده تکدی گری و اعتیاد در ای کشور زیبنده ایران ی نیست. رییس جمهوری از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شهرداری ها و مسئولین محلی خواست تا پا ازی چهره ا از این پدیده ناهنجار اجتماعی را با جدیت دنبال کنند و شناسایی و مقابله با شبکه های گرداننده این ناهنجاری ها را در اولویت یت های دستگاه های مسئول قرار دهند.» منبع: www.president.ir/fa/81764 10-10-2014 05-55-50 _-_ عروسک نام های دیگر آن: حب اللهو، عروسک پس ، لیون، قسولیدون، کاکنه، عشق در قفس، گیلاس جهودان، گیلاس زمستان، کچومن، کرزالمقدس، کاکنج، دوباروج، حب الهو، جوزالمزج، گیاه فانوس، کریس الیمود، اسفن یون، حب النوم، عروس در ، آلبالوی زمستانی و کا ه می باشد. 1. طبع آن سرد و خشک است.
2. دفع کننده اسید اوریک می باشد.
3. جهت رفع خیز عمومی بدن که . تارتاریک اسید (جوهر درد): جهت جوشان قرص ها و گرانول ها به کار می رود. روی ا ید (توتیا): جهت درمان تب خال دهانی، در کرم های ضد آفتاب، جهت درمان هموروئید داخلی و خارجی، ضدعفونی، سوختگی، ضد خارش بوده و جهت رفع گزش ات و نباتات و نیز ضد نور و کک و مک و زیادی رنگدانه به کار می رود. سدیم هیدروژن کربنات (جوش شیرین): جهت درمان اسهال، ضد سنگ های اوراتی و سیستئینی، جهت درمان زخم معده و دوازدهه، جهت کاهش اسید معده و ضد استفراغ بوده و جهت احیای قلبی –ریوی، شوک و پیشگیری، درمان ترمبوزعروقی، عمقی و آمبولی به کار می رود. همچنین در کم خونی همولیتیک، درمان نقرس و زیادی اوریک اسید خون،رفع مسمومیت با بار بیتوریک ها و سالیسیلات ها، رفع مسمومیت با الکل چوب (متانول) و اسیدهای ضعیف به کار می رود. پتاسیم پرمنگنات: جهت درمان اگزما، امراض قارچی و می پوست (کچلی و ک دیاز)، شستشوی زخم ها و ضدعفونی سطوح، غرغره عفونت های قارچی و می پوست، شستشوی مثانه و سوند مثانه، دهان شویه و خوشبو کننده دهان (محلول 1 در4000) جهت رفع مسمومیت با آلکالوئید ها و همچنین تحریک استفراغ (در سموم خورده شده) و ضد خونریزی سطحی به کار می رود. باریم سولفات: در تشخیص پزشکی به کمک اشعه ای ، جهت رادیو گرافی معده و روده های باریک و کلون به کار می رود. سدیم تیوسولفات: جهت رفع امراض قارچی پوست، رفع مسمومیت با سیانیدها (بعد از تزریق وریدی سدیم نیتریت) و رفع مسمومیت با آرسنیک به کار می رود. دی نیتروکلروبنزن: جهت درمان طاسی منطقه ای (محرک رشد مو است) و نیز جهت رفع زگیل، پینه و میخچه کاربرد دارد. روی سولفات: جهت درمان شوره ی سر و کک و مک و حفظ رنگ موهای بور و مایی، جهت درمان زوال عقل سالمندان و نیز درمان آکنه و لگاریس یام زخم به کار می رود. فرمالدئید: جهت رفع زگیل، پینه و میخچه، کشتن اسکول ها در کیست هیداتیک، جهت ضدعفونی لوازم و اطاق عمل، رفع تعریق زیاد و زگیل کف پا و نگهداری بافت بیوپسی به کار می رود. فنل: این ماده بی حس کننده، ضد عفونی کننده و عصب کش دندان بوده و جهت دندان شویه و خوش بو دهان به کار می رود. نقره نیترات: جهت درمان زگیل، پینه و میخچه، ضدعفونی سوختگی، جلوگیری از خون ریزی بینی و نیز ضد خونریزی سطحی است. آسیکلوویر acyclovir یا زوویرا (نام تجاری دارو) http://www.stada.com.vn/images/products/product_img/acyclovir%20800%20en.jpg موارد مصرف آسیکلوویر یک داروی ضد ویروسی رایج است . از این دارو برای جلوگیری و درمان عفونت های ویروسی نظیر ه س سیمپل و ه س ژنیتالیا ( ) و درمان آبله مرغان و همچنین درمان انواع عفونت های زگیل استفاده می شود. اگر برای جلوگیری از تبخال راجعه استفاده شود، آسیکلوویر باید به مجردی که احساس گزگز یا سوزش (که اولین علامت عود مجدد است ) آغاز شد مورد استفاده قرار گیرد. در مورد آبله مرغان اگر درمان ظرف 24 ساعت اول از شروع پیدایش بثورات جلدی آغاز شود بیشترین تأثیر را خواهد داشت .

پماد از شدت تبخال ها و زگیل ها می کاهد. در موارد عود و شدت زگیل های می توان آنرا به صورت تزریقی یا خوراکی نیز مصرف کرد. زونای تبخالی (شنگل) را با قرصهای آسیکلویر مداوا می کنند. این دارو را برای اشخاصی که دچار کمبود ایمنی هستند بطور منظم تجویز می نمایند. بعلاوه آسیکلوویر را به صورت پماد برای عفونتهای زگیل چشم استعمال می کنند.

آسیکلوویر موضعی در شروع بیماری ه س و در موارد محدودی در ه س مو ی عفونتهای ه س سیمپل در افراد با سیستم ایمنی سرکوب شده استفاده می گردد. آسیکلوویر موضعی در درمان ه س راجعه موثر نمی باشد اگرچه ممکن است باعث کاهش انتشار ویروس گردد. همچنین شواهدی مبنی بر موثر بودن این دارو در پیشگیری از انتقال عفونت ه سی وجود ندارد.

مرهم سیاه شفا دهنده سموم پوستی و انواع مشکلات پوست است که بر خلاف رنگ سیاهش پوست شما را سفید و سالم می کند. ادامه مطلب سوالات رایج در مورد زگیل نمونه سوالات دی ماه پایه هفتم مجموعه: دانستنیهای

زگیل ,راههای انتقال زگیل ,علائم بیماری زگیل سوالات رایج در مورد زگیل
زگیل چیست؟
زگیلهای زائده های گوشتی کوچکی هستند که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه زن یا مرد ظاهر شوندعامل این بیماری ویروس پاپیلومای انسـانی(human papillomm virus) است که ازطریق تماس مستقیم با زگیل ویا پوست آلوده به ویروس و اغلب از طریق ارتباط ، منتقل می شود.
از آلوده شدن به ویروس تا ظهور علائم چقدر طول میکشد؟
از هفته ها تا ماهها وگاهی نیز سالها.حتی در بعضی از افراد ممکن است علائم اصلا ظاهر نشود و در حقیقت ناقل بدون علامت باشند.به همین علت ممکن است در ارتباط با فرد به ظاهر سالم این بیماری منتقل گردد و یکی از دلائل انتشار بیماری همین امر می باشد.
علائم بیماری چیست؟
زگیلهای به صورت بر جستگی های کوچک تا متوسط گوشتی به رنگ پوست یا کم رنگ تر ویا پر رنگ تر روی سطح خارجی فرج ( ولو ) ویا دیواره های داخلی ونبز ناحیه بین و و روی سطح دهانه رحم ( سروی ) رشد می کنند. در آقایان ، آنها ممکن است که در نوک و یا در طول بدنه آن و یا روی سطح اسکروتوم و نیز رشد کنند سطح آنها ممکن است صاف و یا کمی زبر باشد. گاهی ممکن است به هم پیوند بخورند و ضایعات بزرگ گل کلمی تشکیل دهند. زگیل چقدر شایع است؟
زگیل های ـ از شایع ترین عفونت های ی به شمار می روند تخمین زده می شود که 660 میلیون نفر در جهان مبتلا به شایع ترین عفونت ویروسی مجاری یعنی عفونت های hpv هستند و متاسفانه این بیماری در ایران نیز به سرعت در حال انتشار است به صورتی که رئیس انجمن سرطان های ن ایران از بروز یک بیماری ویروسی ی در شهرتهران خبر داده و گفته: این بیماری ویروسی زگیل است که یکی از دلایل بروز آن می تواند روابط آزاد باشدگفته می شود تا یازده درصد ن جوان ایرانی دارای زگیل هستند
زگیل چقدر مسری است و احتمال انتقال آن چقدر است؟ زگیل بسیارمسری می باشد .احتمال ابتلا به زگیل ،تنها با یک بار ارتباط با فرد دارای زگیل 60% می باشد.ومعمولا در حدود 65% افرادی که با فرد مبتلا به زگیل ،ارتباط دارند در مدت 3 ماه مبتلا خواهند شد.
آیا برای انتقال این بیماری کامل ی ویا ی لازم است؟
متاسفانه زگیل بدون داشتن رابطه ی و ی، حتی با تماس سطحی پوستی ناحیه نیز میتواند منتقل گردد.
آیا تماس تنها راه انتقال زگیل است؟
خیر.به ندرت از طریق اپیلاسیون، سونای بخار و حوله آلوده ،همچنین از مادر آلوده به نوراد هنگام زایمان طبیعی هم قابل انتقال است ولی راه اصلی انتقال تماس است.
آیا زگیل همیشه علامت دار است؟
خیر.یعنی ممکن است در ظاهر،فرد علائمی نداشته باشد ولی ویروس عامل زگیل را بدون هیچ علامتی دفع کند.در خانمها نیز ممکن است زگیل در قسمت داخلی دستگاه باشد و گاهی با خونریزی خود را نشان دهد.
آیا زگیل خطرناک است؟
این بیماری خوشخیم است ولی از حدود 150 نوع ویروس عامل ایجاد کننده آن حدود 15 نوع با سرطانهای دهانه رحم و مردان در ارتباط است.تیپ 16 و 18 از hpv به عنوان عامل عمده ای در ایجاد سرطان ، تیپ 30، 31، 33، 35، 39، 45، 51، 52، 53، 56، 58، 59، 66، 68، 73، 82 به عنوان عامل خطر متوسط و تیپ های 6، 11، 40، 42، 43، 44، 54، 61، 70، 72، 81 با خطر کمتری در ایجاد سرطان های مخاطی مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین این بیماری به علت اینکه ممکن است زخمی شود احتمال سرایت سایر بیماریهای ی را بالا می برد ضمن اینکه به علت ظاهر نا زیبا اثرات روحی روانی بدی دارد.بنابراین حتما باید درمان شود.
زگیل چگونه تشخیص داده می شود؟
در موارد علامت دار آن ، متخصصین پوست یا متخصصین ن با تجربه در این زمینه با معاینه آن را تشخیص می دهند و در موارد مشکوک با تست اسید استیک 5% و در موارد خیلی نادر نهایتا با بیوپسی تشخیص امکان پذیر است.همچنین پزشک متخصص پوست و یا متخصص ن می تواند با نمونه برداری از ترشحات واژینال ویا به همراه تست پاپ اسمیر و ارسال آن به آزمایشگاه های معتبر در این زمینه به روشpcr نسبت به کشف ویروس و نیز تعیین نوع آن (کم خطر یا پر خطر) اقدام نماید.
آیا ممکن است ضایعات ما زگیل نباشد وتشخیصهای دیگری مطرح باشد؟
بله زگیل های در ظاهر تشخیصهای افتراقی دیگری هم دارد که بیمارو یا پزشکی که تجربه کافی در تشخیص زگیل نداشته باشد به اشتباه آن را زگیل تشخیص دهد. از جمله این موارد،pearly penile papulesدر مردان وvestibular papillomatosisدر خانمها میباشد که به صورت برجستگیهایی انگشت مانند است که زگیل نبوده و طبیعی است. همچنین در ن غدد سباسه لب بزگ وکوچک به صورت برجستگی های کوپک سفید-خا تری تا زرد ممکن است به اشتباه زگیل تشخیص داده شود.آنژیوکراتوم و استئوسایتوم و کیست اپیدرموئید نیز به ندرت ممکن است با زگیل اشتباه شود. bowenoid papulosisومولوسکوم آتیپیک نیز از مواردی دیگر است که ممکن است به اشتباه زگیل تشخیص داده شود ،که در تمامی این موارد تجربه پزشک کار کرده در این موضوع و گاها روشهای مکمل تشخیصی اساس تشخیص صحیح را تشکیل می دهد.
درمانهای زگیل چیست؟
بنابر محل و نوع کلینیکی و صلاحدید و تجربه پزشک راه های درمانی متنوعی شامل:کرایوتراپی ،تری کلرواستیک، پدوفیلین ، لیزر،الکترو سرجری،ایمونوتراپی و غیره وجود دارد.
آیا بعد از درمان احتمال عود وجود دارد؟
بلی با هر روشی که درمان شود باز هم تا حدودی احتمال عود وجود دارد.
آیا استفاده از کاندوم از ابتلای به زگیل جلوگیری می کند؟
میزان سرایت را کاهش می دهد ولی چون انتقال از طریق پوست به پوست است، احتمال انتقال از سایر مناطق آلوده پوست از بین نمی رود.
آیا زگیل وا ن دارد؟
بلی درحال حاضر برای زگیل ناحیه وا ن وجود دارد. از آنجایی که زگیل ناحیه در جنس مونث در طولانی مدت احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم را افزایش میدهد. این وا ن از اهمیت بسیاری برخوردار است توصیه به خانمها و آقایانی که روابط با اشخاص متعددی دارند اینست که این وا ن را تزریق کنند.البته بهترین سن تزریق وا ن زیر 26 سال برای خانمها و زیر 29 سال برای اقایان است.
آیا این وا ن بر علیه تمام انواع ویروسهای عامل زگیل ایمنی ایجاد می کند؟
این وا ن علیه 2 نوع اصلیhpv بدخیم و 2 نوع شایع خوشخیم موثراست و در بعضی از گزارشها آمده که میزان عود مکرر را کاهش میدهد.
آیا وا ن در ایران موجود است؟
بله وا ن گاردازیل در ایران موجود است.باید 3 بار تزریق شود.بار اول-سپس2ماه بعد از تزریق اول-و نوبت سوم6 ماه بعد از تزریق اول منبع:drmehrabian.com دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج کجی مادرزادی در مردان 7 نکته درباره کاهش میل ن آیا رابطه برای بیماران قلبی ممنوع است؟ انتظارات مردان از ن در رابطه بیماری پیرونی،مشکل در آقایان داروهای رفع مشکلات .......برای چه ی،در چه شرایطی؟
ادامه مطلب زگیل یکی از بیماری های پوستی است که در اثر تکثیر غیر عادی و نامنظم سلول های بدن بر روی پوست ایجاد می شوند و به صورت برجسته روی آن قسمت از بدن نمایان می گردند. این تکثیر غیر عادی سلول ها سرطانی نیست و در اثر یک ویروس رخ می دهد لذا لازم است بدانید که بیماری زگیل، مسری است ولی معمولا زگیل بر روی یک قسمت از بدن دیده می شود و به قسمت های دیگر شیوع پیدا نمی کند. به طور کلی به هر فرد مبتلا به زگیل توصیه می شود که در اولین فرصت به پزشک مراجعه نموده و نسبت به حذف زگیل ها اقدام نمایند. درمان زگیل به کمک لیزر درمانی
روش های درمانی مختلفی برای برداشتن زگیل از بدن وجود دارد که جدید ترین آن ها، استفاده از لیزر درمانی است. نحوه لیزر درمان در حذف زگیل همان گونه که گفته شد، زگیل در واقع توده هایی از سلول های بدن هستند که سرطان به حساب نمی آیند ولی به دلیل در یک ناحیه، عارضه زگیل را ایجاد می کنند. در لیزر درمانی، این سلول ها باید نابود شوند لذا نوع لیزر پر قدرت که قدرت نفوذ بالایی داشته باشد برای این منظور استفاده می گردد. قبل از هر چیز تاکید می کنیم که لیزرهای خانگی برای این منظور استفاده نشوند بلکه حذف زگیل باید تحت نظر پزشک انجام گیرد. حتما بخوانید : سرطان با لیزر موهای زائد زمانی که پالس های نوری لیزر به زگیل ت ده می شود، سلول های تشکیل دهنده زگیل از هم پاشیده و از بین می روند لذا از آن جایی که هدف لیزر همین سلول های زنده هستند، ممکن است بیمار در حین درمان، درد خفیفی حس کند که البته پزشک معالج متناسب با نوع زگیل و اندازه آن، تشخیص می دهد که آیا نیاز به استفاده از مواد بی حس کننده هست یا خیر. عوارض پس از لیزر درمانی زمانی که شما زگیل را با لیزر حذف نمودید، مسلما زخمی در ناحیه تحت درمان دیده می شود که تا چند روز اول درد دارد ولی پس از آن کم کم بهبود می یابد. پس این عارضه، طبیعی است اما گاهی بیماری علائمی را پس از لیزر درمانی می بیند که باید حتما به پزشک معالج مراجعه نماید: 1 – اگر در محل زخم، بیش از یک هفته خونریزی دیده شود. 2 – تب بیمار و درد شدید در ناحیه لیزر شده 3 – بوی بد و وج موادی شبیه زردآب از محل زخم که نشان می دهد زخم شما عفونت کرده است.
منبع: درمان زگیل به کمک لیزر درمانی حتما بخوانید : روش لیزر موهای زائد چگونه می باشد؟ سؤالات شایع در مورد زگیل ع مدل گوشواره آویز طلا و جواهر دخترانه + مدل گوشواره ۲۰۱۷-۹۶ مجموعه: دانستنیهای

زگیل , علائم ابتلا به زگیل , نشانه های زگیل زگیل ، یکی از بیماریهای شایع قابل انتقال از طریق رابطه است سؤالات شایع در مورد زگیل
زگیل ، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق است که مردان و ن را مبتلا میکند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل برآمدگیهای توپر یا شبیه خال های گوشتی کوچک در پوست یا مخاط ناحیه ایجاد میکند که فاقد درد یا خارش هستند. این ضایعات ممکن است اشکال متعدد، رنگ های متفاوت داشته باشد.در بسیاری از موارد این بیماری فاقد علامت ظاهری است. این درحالی است که حتی در موارد بدون علامت نیز شانس انتقال و آلوده شرکای وجود دارد. - آیا من مبتلا به بیماری پاپیلومای ” زگیل ” هستم؟
این بیماری یکی از بیماریهای شایع قابل انتقال از طریق رابطه است. عموما این ضایعات شبیه خال گوشتی، در ناحیه کشاله ران، ناحیه و یا در اطراف به وجود می آیند. این زائده های پوستی می توانند از لحاظ اندازه و شکل با هم متفاوت باشند. برخی از آنها شبیه به لکه های صاف سفید رنگ هستند و برخی دیگر به شکل برآمدگی هایی شبیه به خوشه های کوچک گل کلم ظاهر می شوند. در برخی موارد خال گوشتی روی اصلا با چشم دیده نمی شود. - من در صورت داشتن چه علامت هایی بیمار هستم؟
معمولاً علائم وجود ندارد و بیماری زگیل خود به خود و بدون اینکه مشکل جدی ازنظر سلامتی ایجاد کند، خوب می شود به همین دلیل شما میتوانید به این ویروس را به بقیه منتقل کنید. بدون اینکه از وجود آن خبر داشته باشید. البته به وجود آمدن زگیل در ناحیه ( ) میتواند از علائم ابتلا باشد. - اگر بیمار مبتلا به زگیل باشم چه خطری برای من و همسرم دارد؟
در نوع پرخطر این بیماری، احتمال تبدیل شدن آن به سرطان گردن رحم یا سرطانهای دیگر وجود دارد.
خال گوشتی روی یا همان زگیل زندگی را به مخاطره نمی اندازد حتی اگر درمان نشود ممکن است خود به خود از بین برود. در بسیاری از موارد ممکن است آنقدر کوچک باشد که اصلا فرد متوجه آن نشود اما اگر ضایعه باقی بماند یا از نظر تعداد و سایز رشد کند و زیاد شود باید حتما نمونه برداری و بررسی شود و فقط در موارد کمی ممکن است به سمت تغییرات بدخیمی پیشرفت کند. بنابراین بهتر است بررسی های دقیقتر برای ارزی ضایعات مشکوک به عمل آید. زگیل , علائم ابتلا به زگیل , نشانه های زگیل زائده های زگیل می توانند از لحاظ اندازه و شکل با هم متفاوت باشند - آیا ممکن است زگیل در نواحی دیگری مشاهده شود؟
بله. این امکان وجود دارد که زگیل باعث آلوده سایر نواحی نظیر دهان و زیر زبان نیز بگردد و ضایعاتی شبیه زگیل در دهان ایجاد کند. معمولا اینگونه موارد نیازمند بررسی بیشتر می باشد.
- آیا مبتلا بودن به بیماری زگیل مساوی با داشتن سرطان است؟
خیر، بسیاری از انواع این بیماریها موجب سرطان نمی شود. خانمها نیز میتوانند با داشتن پاپ اسمیر منظم و درمان زودهنگام از خودشان در مقابل سرطان محافظت نمایند.
- من چگونه از خود در مقابل زگیل محافظت کنم؟
کاندوم ممکن است تاحدودی از این بیماری جلوگیری کند اما باید بدانیم که کاندوم ۱۰۰%پیشگیری نمی کند چون که نمی تواند تمام مرد را پوشش دهد دونوع وا ن برای hpv وجود دارد . البته هر کدام برای یک نوع خاصی از ویروس hpv موثر است.
بهتر است از کاندوم در زمان تماس استفاده کنید. اگرچه نواحی پوشیده نشده توسط کانون میتواند آلوده شود و یا سبب انتقال بیماری شود. مراجعه به پزشک یا درمانگاه جهت انجام معاینات دورهای یکی از بهترین راههای حفاظتی است. زگیل , علائم ابتلا به زگیل , نشانه های زگیل تا زمان بهبودی کامل ضایعات زگیل باید از ارتباط خودداری شود - اگر مبتلا به زگیل بودم چه کنم؟ آیا درمانی وجود دارد؟
برای ویروس به تنهایی درمانی وجود ندارد، بدن اکثر مواد علیه ویروس دفاع میکند. برای زگیل ، تغییرات گردن رحم و سرطان گردن رحم درمان وجود دارد.
- برای کاهش انتقال بیماری زگیل چکار کنم؟
√ تا زمان بهبودی کامل ضایعات زگیل باید از ارتباط خودداری شود زیرا احتمال انتقال زیاد است.
√ استفاده از کاندوم در سایر مواقع احتمال ابتلا به زگیل را کاهش می دهد. ممکن است کاندوم بتواند خطر انتقال و انتشار ویروس خال گوشتی روی را کم کند اما به یاد داشته باشید که در حین رابطه پوست سایر نقاط آلوده به ویروس نیز ممکن است با هم تماس داشته باشند و منجر به بروز بیماری خال گوشتی روی شوند. √ از داشتن روابط آزاد و پر خطر باید پرهیز نمود اما در صورت داشتن اینگونه روابط حتما در مورد بیماری های مقاربتی باید اطمینان حاصل نمود. اما باید به یاد داشته باشیم در بسیاری از موارد فرد آلوده به ویروس هیچگونه اطلاعی از آلودگی و یا بیماری خود ندارد.
√ همچنین از اشیدن و دستکاری ضایعات زگیل باید پرهیز نمود چرا که موجب انتقال آلودگی شده ویا ممکن است عفونت ثانویه باکتریایی روی دهد. √ رعایت بهداشت و تمیز و خشک نگه داشتن محل ضایعات به بهبودی کمک می کند.
√ همچون سایر بیماریهای بهترین راه پشگیری، ارتباط معقول و مطمئن است. داشتن بیش از یک شریک می تواند خطر ابتلا به خال گوشتی روی را افزایش دهد.
√ از رابطه ی با افرادی که علائم بیماری های مقاربتی را دارند و یا ممکن است در معرض بیماری های مقاربتی باشند اکیدا باید خودداری گردد. زگیل , علائم ابتلا به زگیل , نشانه های زگیل زگیل می تواند باعث آلوده دهان و زیر زبان شود - آیا زگیل درمان دارد؟
درمانی برای hpv وجود ندارد. اما اکثر عفونت های hpv در واقع به مرور زمان برطرف می شوند یا به اندازه ای ضعیف می شوند که بر بدن تأثیری نمی گذارند.
اما زگیل های قابل درمان هستند. روش درمان توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید باشد. میزان عود ضایعات بالاست.
کمترین میزان عود با لیزر دیده می شود. لیزر برای زگیلهای گسترده یا عودکننده با استفاده از یک بی حسی موضعی استفاده می شود.
داروهای موضعی (مانند کرم هایی که مستقیماً روی پوست مالیده می شوند) را هم می توان برای درمان زگیل های تجویز نمود. اما برطرف زگیل های به این معنی نمی باشد که شخص دیگر بهhpv آلوده نیست. - آیا پس از درمان زگیل احتمال عود مجدد وجود دارد؟
امکان دارد زگیل ها بعداً برگشت کنند، زیرا ممکن است ویروس هنوز در سلول ها زنده مانده باشد. شخص آلوده به hpv که هیچ زگیل آشکاری نداشته باشد هم می تواند شریک خود را به این ویروس آلوده سازد. پیگیری توسط آزمون پاپ اسمیر خانمها باید به صورت جدی مد نظر قرار گیرد. ممکن است در این زمینه حتی به بررسیهای بیشتر مانند نمونه گیری از بافت نیز نیاز باشد.درمان کامل ضایعات توصیه می شود. منبع : drentezari.com دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج کجی مادرزادی در مردان اختلالات در خانمهای مبتلا به ام اس (ms) اعتیاد چیست؟ بیماری های ارتباط بی قاعده بیماری که به راحتی قابل درمان است! بیماری پیرونی،مشکل در آقایان
ادامه مطلب معرفی یک زیرگروه جدید در سرطان های گردنه رحم
ایسنا /محققان کارولینای جنوبی دریافتند که نوعی از سرطان رحم وجود دارد که به خاطر ویروس های زگیل انسانی ایجاد می شود. به گزارش ایسنا به نقل از یو.هرالد، ویروس زگیل با نام علمی پاپیلوم انسانی یا hpv ویروسی است که بیش تر از همه در طول و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می یابد. محققان کارولینای جنوبی اعلام د در صورتی که این ویروس به موقع تشخیص داده و درمان نشود منجر به نوع خاصی از سرطان گردنه رحم می شود. ادامه مطلب
زگیل یکی از بیماری های پوستی است که در اثر تکثیر غیر عادی سلول های بدن در سطح بدن ایجاد می شود. در مقاله “درمان زگیل به کمک لیزر درمانی“، ما به تفصیل درباره این بیماری و روش لیزر درمانی برای درمان زگیل صحبت کرده ایم اما حتما شما با خواندن این مقاله، سوالات زیادی در ذهنتان شکل خواهد گرفت و اگر شما یکی از افرادی هستید که به زگیل مبتلا شده اید، باید قبل از لیزر درمانی، اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و بتوانید پس از یافتن یک پزشک مجرب، برای درمان اقدام نمایید.لیزر درمانی زگیل
معیارهای مهم در انتخاب روش لیزر درمانی برای حذف زگیلاگر بر طبق نظر پزشک، داروهای مورد استفاده موثر واقع نشد، به سراغ لیزر درمانی بروید.زمانی که زگیل های بزرگ پوستی در بدن شما دیده می شود.اگر خانم بارداری مبتلا به زگیل شد حتما باید آن را درمان نماید و پزشک متناسب با نوع زگیل و دوره بارداری، زمان مناسب برای لیزر درمانی را تعیین می کند.حتما بخوانید :   سرطان با لیزر موهای زائدالبته لازم است بیان کنیم که زمانی که شما به زگیل دچار می شوید، نباید سریعا لیزر درمانی به ذهن شما خطور کند بلکه ابتدا باید به پزشک مجرب مراجعه نمایید شاید این زگیل با روش دیگری که ساده تر باشد قابل درمان است.چند نکته مهم درباره لیزر زگیلاز آنجایی که در این روش باید سلول ها از بین بروند لذا نیاز به بی حسی دارد.اگر چه این روش درمانی تاثیر عمیقی دارد ولی نسبت به سایر روش ها، این روش هزینه بیشتری نیاز دارد.این روش برای زگیل هایی توصیه می شود که بزرگ بوده و عمیق هستند در نتیجه پزشکان برای زگیل های کوچک زیاد توصیه نمی شود.معمولا با لیزر زخمی در محل درمان ایجاد نمی شود ولی اگر ایجاد شد، پزشک مربوطه داروهای مد نظر را ارائه خواهد نمود.ممکن است که پس از درمان، در محل لیزر شما دچار عارضه عفونت شوید که در صورت دیدن این علائم حتما باید به پزشک اطلاع دهید: هاب و تورم در محل درماندرد شدیدتب شدید بیمار پس از درمانقرمز شدن محل لیزر شده و دیده شدن رگه های خونی در ان محل وج زردآبه و مواد چرک مانند از محل درمانحتما بخوانید :   10 مورد در لیزر موهای زائدالبته اگر پزشک معالج مهارت داشته باشد و لیزر درمانی در محیط تمیز صورت گیرد معمولا عفونت ایجاد نمی شود.
منبع» نکات خواندنی درباره لیزر درمانی زگیل 
ویروس اچ پی وی چیست؟
ویروس اچ پی وی عامل زگیل و دربرخی موارد سرطان( بخصوص سرطان دهانه رحم) است. بیش از ١٥٠ نوع از این ویروس شناسایی شده است که بیش از ٤٠ نوع از آنها میتوانند ناحیه را آلوده کنند.
این ٤٠ نوع همچنین میتوانند باعث عفونت در ناحیه دهان و گلو، و شوند. خیلی از افرادی که به این ویروس مبتلا هستند از عفونت خود بی خبرند.

. اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد زگیلهای با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 3 زگیلهای زگیلهای زائده های گوشتی کوچکی هستند که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه زن یا مرد ظاهر شوند. این پدیده توسط ویروسی به نام ویروس آماس انسانی (اچ پی وی) ایجاد می شود.بیش از ?? نوع مختلف از این نوع ویروس وجود دارد. برخی از آنها باعث رشد زگیل در ناحیه شده و بعضی هم سبب رشد زگیل در دیگر قسمتهای بدن مانند دستها می شوند.علایم و نشانه ها پس از ابتلا به ویروس زگیل معمولا بین یک تا سه ماه طول می کشد تا زگیلها در ناحیه ظاهر شوند.شما یا همسرتان ممکن است متوجه ی ری برآمدگی های کوچک به شکل گل کلم و به رنگ سفید یا صورتی در ناحیه شوید. زگیلها می تواند در اطراف ناحیه ، ، بیضه ها یا به صورت منفرد یا چند تایی ظاهر شود.آنها ممکن است خارش داشته باشند ولی معمولاً بدون درداند.غالبا هیچ گونه علامت دیگری از خود بروز نداده و مشاهده زگیلها هم ممکن است دشوار باشد. در خانمها امکان دارد زگیلها درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود.چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.چگونگی سرایت زگیل زگیلها از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند. بنابراین با انجام یا تماس اندام با فرد دارای زگیل ، امکان سرایت آن وجود دارد.آزمایشهای طبی برای تشخیص بیماری پزشک یا پرستار تنها با مشاهده می تواند وجود زگیلهای را تشخیص دهد. چنانچه احتمال وجود زگیل وجود داشته اما قابل مشاهده نباشد، پزشک یک محلول رقیق سرکه مانندی را به سطح بیرونی ناحیه اعمال می کند تا زگیلها به رنگ سفید درآیند.برای بررسی وجود زگیلهای پنهان، ممکن است پزشک یک معاینه داخلی از مهبل یا انجام دهد. هر زمان که فکر می کنید در معرض تماس با ویروس قرار داشته اید می توانید برای بررسی و معاینه به پزشک مراجعه کنید. در برخی از افراد امکان دارد که وجود ویروس تایید شده ولی هنوز زگیل رشد نکرده باشد، لذا احتمالا از وی خواسته می شود که بعداً برای انجام معاینه مجدد مراجعه کند.تشخیص و درمان از آنجا که زگیل توسط ویروس ایجاد شده و نه باکتری، با آنتی بیوتیکها نمی توان آن را معالجه کرد.داروی عمومی آن یک مایع قهوه ای رنگ (به نام پودُفیلین) است که بر روی زگیلها مالیده شده و باید بعد از ? ساعت (و یا در صورت ایجاد سوزش، زودتر) شسته شود.دیگر روشهای متداول درمان عبارتند از انجماد زگیلها یا مداوای با لیزر. در غالب موارد برای برطرف شدن زگیلها از چند روش درمان استفاده می شود.روشهای درمان زگیل ممکن است خوشایند نباشند، اما نباید دردناک باشند لذا در صورتی که درمان شما آزار می دهد آنرا با پزشک درمیان بگذارید.در مدت درمان به توصیه های پزشک، پرستار یا مشاور درمانی درباره انجام توجه کنید. هیچگاه سعی نکنید u???? زگیلهای را خودتان مداوا کنید.در صورت باردار بودن یا هنگامی که می خواهید باردار شوید از آنجا که درمان با پودُفیلین ممکن است برای جنین در حال رشد مضر باشد، لازم است آن را با پزشکتان در میان بگذارید تا از روش درمانی دیگری استفاده کند.مراقبت از خود و همسرتان در صورت داشتن زگیلهای :* همسرتان نیز باید برای معاینه به پزشک مراجعه کند چرا که ممکن است زگیلهایی داشته باشد که قابل مشاهده نباشند.تا زمان بر طرف شدن زگیلها لازم است به طور منظم برای درمان مراجعه کنید تا پزشک یا پرستار پیشرفت درمان را بررسی کرده و در صورت وم تغییراتی در روش معالجه اعمال کند.گاهی ممکن است معالجه زمان زیادی ببرد. در بسیاری از افراد که زگیل آنها برای بار اول بر طرف می شود امکان عود مجدد آن وجود دارد.زگیلها و دهانه رحم برخی از انواع ویروسهای زگیل ممکن است باعث تغییراتی در سلولهای دهانه رحم شده که ممکن است منجر به سرطان شود.اگرچه ارتباط مستقیمی میان زگیلهای و سرطان دهانه رحم وجود ندارد اما لازم است که کلیه خانمهای بالای ?? سال به طور منظم آزمایش اسمیر دهانه رحمی انجام دهند. درصورت احتمال بروز این مساله، برای مشاهده سلولهای دهانه رحم آزمایش کُلپُسکپی انجام می شود.کُلپُسکپ نوعی تلسکوپ کوچک است که به همراه یک چراغ برای مشاهده دهانه رحم به کار می رود. تصویر بزرگ شده از سلولها به پزشک کمک می کند تا متوجه هرگونه تغییری در آنها شود. ممکن است پزشک نمونه کوچکی از سلولها را برداشته (که به آن بافت برداری یا بیوپسی گفته می شود) تا در آزمایشگاه با دقت آنرا بررسی کند.کُلپُسکپی احتمالا احساس خوشایندی نخواهد داشت. بافت برداری هم احتمالاً درد اندکی شبیه درد اواسط دوره قاعدگی به همراه خونریزی خفیفی دارد.چنانچه در قسمت دهانه رحم یا مهبل دارای زگیل هستید، می توان آنها را به وسیله انجماد یا درمان با لیزر تحت بیهوشی موضعی درمان کرد. پس از درمان به خاطر داشته باشید که استفاده از کاندوم می تواند خطر سرایت بیماریهای مقاربتی را کاهش دهد.منبع: سایت پزشکان بدون مرز http://www.pezeshk.us/?p=13242* ناحیه خود را تمیز و خشک نگه دارید.* از صابونهای معطر و روغن های یا ضد عرق استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک و سوزش زگیلها شود.* هنگام از کاندوم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاندوم تنها زمانی می تواند از انتقال ویروس زگیل جلوگیری کند که تمامی سطوح آلوده شده را بپوشاند.bookmark and share
با
تحقیق درمورد زگیلهای
به گزارش آفرینش وبه نقل از سایت باغ دارو جویدن ناخن یک عادت عصبی است که خیلی پر خطر نیست، اما می تواند تا حدودی بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.به عنوان نمونه، جویدن ناخن می تواند احتمال سرماخوردگی یا بیماری های دیگر را بیشتر کند زیرا شما دست های نشسته خود را در دهانتان می گذارید. جویدن ناخن احتمال ابتلا به پارونشیا را نیز افزایش می دهد؛ به عفونت پوست اطراف ناخن، پارونشیا گفته می شود. به گفته تورگسون، متخصص پوست، حتی ممکن است «پوست اطراف ناخن، قرمز و متورم شود و درد داشته باشد که این نشانه عفونت است.» علی رغم اینکه دلیل اصلی شیا، باکتری ها هستند اما قارچ ها هم می توانند موجب این بیماری شوند. علاوه بر این، اگر دست شما زگیل داشته باشد، جویدن ناخن ها می تواند موجب تکثیر آن به قسمت های دیگر دست شود. این به دلیل آن است که عامل ایجادکننده زگیل، ویروسی است که به صورت عفونت منتشر می شود. «هر چه پوست شما بازتر باشد، احتمال آلوده شدن به این ویروس بیشتر می شود.» جویدن ناخن چیزی فراتر از یک عادت بد است! جویدن ناخن می تواند بر خود ناخن نیز تأثیر کوتاه مدت یا مداوم بگذارد. به گفته تورگسون، بخش «سفید رنگ و هلالی شکلی» که در انتهای بستر ناخن قرار دارد و لانولا نام دارد، مسئول تولید ناخن است. ناخن در لانولا و قسمت زیرین لانولا ساخته می شود که تا زیر پوست امتداد دارد. «بنابراین، زمانی که آن قسمت از پوست دچار عفونت و تورم می شود، به ناخن هم آسیب می رسد و ممکن است ناخن های شما ناهموار و برآمده شوند.» برخی اوقات این اثرات،کوتاه مدت هستند. عفونتی که یک یا دو هفته طول می کشد، موجب بدشکلی و ناهمواری کوتاه مدت ناخن ها خواهد شد. اما «ممکن است که جویدن ناخن ها باعث آسیب جدی و بدشکلی همیشگی ناخن ها شود.» جویدن ناخن ها را که کنار بگذاریم، برخی از افراد هستند که پوسته های شاخی کنار ناخن ها (مخصوصاً ناخن شست) را با استفاده از ناخن های دیگر می کنند. این افراد «آن قدر پوست را می کنند یا به قدری به آن فشار می آورند که تای افقی ناخن آنها از بین می رود؛ تای ناخن به عنـوان چهارچوب و تکیه گاه ناخن در سه سمت چپ و راست و پایین ناخن، آن را احاطه کرده است.» کندن پوست اطراف ناخن موجب آسیب مکرر به این ناحیه از انگشت می شود و ممکن است موجب بدشکلی و ناهمواری ناخن ها شود. جویدن ناخن ممکن است بر سلامت دندان ها نیز تأثیر بگذارد؛ جویدن ناخن می تواند باعث جابجایی دندان و ش ته شدن دندان یا مینای دندان شود. بنابراین، برای ترک این عادت غلط، چه می توان کرد؟ به گفته تورگسون، جویدن ناخن عادتی است که افراد برای رفع استرس و اضطراب، به آن روی می آورند. پیدا راه دیگری برای رفع استرس – راهی جز گاز گرفتن یا کندن قسمتی از بدن- می تواند مؤثر باشد. به جای جویدن ناخن ها، یک آهنگ را کنید یا با یک کش مو در دور مچ دستتان بازی کنید. مهم این است که به جای گفتن عبارت « بس کن»، راهی را برای رفع استرس فرد به او نشان دهید. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درمورد زگیلهای با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 3 زگیلهای مرداد ۲۰, ۱۳۸۷ توسط : admin موضوع : اخبار علمی پزشکی, اخبار عمومی, اخبار مامایی, بهداشت عمومی, بیماریهای واگیر شایع ایران و جهان, درگوشی یا نوجوانان و جوانان, پوست و موارسال نظرزگیلهای زگیلهای زائده های گوشتی کوچکی هستند که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه زن یا مرد ظاهر شوند. این پدیده توسط ویروسی به نام ویروس آماس انسانی (اچ پی وی) ایجاد می شود.بیش از ۶۰ نوع مختلف از این نوع ویروس وجود دارد. برخی از آنها باعث رشد زگیل در ناحیه شده و بعضی هم سبب رشد زگیل در دیگر قسمتهای بدن مانند دستها می شوند.علایم و نشانه ها پس از ابتلا به ویروس زگیل معمولا بین یک تا سه ماه طول می کشد تا زگیلها در ناحیه ظاهر شوند.شما یا همسرتان ممکن است متوجه ی ری برآمدگی های کوچک به شکل گل کلم و به رنگ سفید یا صورتی در ناحیه شوید. زگیلها می تواند در اطراف ناحیه ، ، بیضه ها یا به صورت منفرد یا چند تایی ظاهر شود.آنها ممکن است خارش داشته باشند ولی معمولاً بدون درداند.غالبا هیچ گونه علامت دیگری از خود بروز نداده و مشاهده زگیلها هم ممکن است دشوار باشد. در خانمها امکان دارد زگیلها درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود.چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.چگونگی سرایت زگیل زگیلها از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند. بنابراین با انجام یا تماس اندام با فرد دارای زگیل ، امکان سرایت آن وجود دارد.آزمایشهای طبی برای تشخیص بیماری پزشک یا پرستار تنها با مشاهده می تواند وجود زگیلهای را تشخیص دهد. چنانچه احتمال وجود زگیل وجود داشته اما قابل مشاهده نباشد، پزشک یک محلول رقیق سرکه مانندی را به سطح بیرونی ناحیه اعمال می کند تا زگیلها به رنگ سفید درآیند.برای بررسی وجود زگیلهای پنهان، ممکن است پزشک یک معاینه داخلی از مهبل یا انجام دهد. هر زمان که فکر می کنید در معرض تماس با ویروس قرار داشته اید می توانید برای بررسی و معاینه به پزشک مراجعه کنید. در برخی از افراد امکان دارد که وجود ویروس تایید شده ولی هنوز زگیل رشد نکرده باشد، لذا احتمالا از وی خواسته می شود که بعداً برای انجام معاینه مجدد مراجعه کند.تشخیص و درمان از آنجا که زگیل توسط ویروس ایجاد شده و نه باکتری، با آنتی بیوتیکها نمی توان آن را معالجه کرد.داروی عمومی آن یک مایع قهوه ای رنگ (به نام پودُفیلین) است که بر روی زگیلها مالیده شده و باید بعد از ۴ ساعت (و یا در صورت ایجاد سوزش، زودتر) شسته شود.دیگر روشهای متداول درمان عبارتند از انجماد زگیلها یا مداوای با لیزر. در غالب موارد برای برطرف شدن زگیلها از چند روش درمان استفاده می شود.روشهای درمان زگیل ممکن است خوشایند نباشند، اما نباید دردناک باشند لذا در صورتی که درمان شما آزار می دهد آنرا با پزشک درمیان بگذارید.در مدت درمان به توصیه های پزشک، پرستار یا مشاور درمانی درباره انجام توجه کنید. هیچگاه سعی نکنید u1586 زگیلهای را خودتان مداوا کنید.در صورت باردار بودن یا هنگامی که می خواهید باردار شوید از آنجا که درمان با پودُفیلین ممکن است برای جنین در حال رشد مضر باشد، لازم است آن را با پزشکتان در میان بگذارید تا از روش درمانی دیگری استفاده کند.مراقبت از خود و همسرتان در صورت داشتن زگیلهای :* ناحیه خود را تمیز و خشک نگه دارید.* از صابونهای معطر و روغن های یا ضد عرق استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک و سوزش زگیلها شود.* هنگام از کاندوم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاندوم تنها زمانی می تواند از انتقال ویروس زگیل جلوگیری کند که تمامی سطوح آلوده شده را بپوشاند.* همسرتان نیز باید برای معاینه به پزشک مراجعه کند چرا که ممکن است زگیلهایی داشته باشد که قابل مشاهده نباشند.تا زمان بر طرف شدن زگیلها لازم است به طور منظم برای درمان مراجعه کنید تا پزشک یا پرستار پیشرفت درمان را بررسی کرده و در صورت وم تغییراتی در روش معالجه اعمال کند.گاهی ممکن است معالجه زمان زیادی ببرد. در بسیاری از افراد که زگیل آنها برای بار اول بر طرف می شود امکان عود مجدد آن وجود دارد.زگیلها و دهانه رحم برخی از انواع ویروسهای زگیل ممکن است باعث تغییراتی در سلولهای دهانه رحم شده که ممکن است منجر به سرطان شود.اگرچه ارتباط مستقیمی میان زگیلهای و سرطان دهانه رحم وجود ندارد اما لازم است که کلیه خانمهای بالای ۲۰ سال به طور منظم آزمایش اسمیر دهانه رحمی انجام دهند. درصورت احتمال بروز این مساله، برای مشاهده سلولهای دهانه رحم آزمایش کُلپُسکپی انجام می شود.کُلپُسکپ نوعی تلسکوپ کوچک است که به همراه یک چراغ برای مشاهده دهانه رحم به کار می رود. تصویر بزرگ شده از سلولها به پزشک کمک می کند تا متوجه هرگونه تغییری در آنها شود. ممکن است پزشک نمونه کوچکی از سلولها را برداشته (که به آن بافت برداری یا بیوپسی گفته می شود) تا در آزمایشگاه با دقت آنرا بررسی کند.کُلپُسکپی احتمالا احساس خوشایندی نخواهد داشت. بافت برداری هم احتمالاً درد اندکی شبیه درد اواسط دوره قاعدگی به همراه خونریزی خفیفی دارد.چنانچه در قسمت دهانه رحم یا مهبل دارای زگیل هستید، می توان آنها را به وسیله انجماد یا درمان با لیزر تحت بیهوشی موضعی درمان کرد. پس از درمان به خاطر داشته باشید که استفاده از کاندوم می تواند خطر سرایت بیماریهای مقاربتی را کاهش دهد.
با
تحقیق درمورد زگیلهای
اگر دوست دارید گوشت هنگام پختن نرم و خوشمزه شود تکه ای پوست موز در قابلمه بریزید. تعجب نکنید! این یکی از کاربردهای پوست موز است.

موز یکی از میوه های بسیار خوشمزه و مغذی است که طبیعت به ما ارزانی داشت. این میوه شیرین و سیر کننده است که طرفداران زیادی دارد. همه ما هنگام خوردن موز پوست آن را مانند اکثر میوه ها دور می اندازیم اما جال. بهداشت در مسافرت و تعطیلات حتما از سایت های زیبای زیر دیدن نمایید .. بهترین دکوراسیون و تزیینات خانه     www.takcarpet.       www.takcarpet.ir  اگر قصد ید کادو و هدیه ای زیبا و نفیس برای عزیزانتان را دارید به سایت های بالا مراجعه نمایید   رعایت نکات بهداشتی در طول مسافرت و ایام تعطیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است، علاوه بر موارد معمول در رعایت بهداشت در سفر، یکی از موارد مهم بهداشتی، بهداشت و رعایت تعدادی از نکات بهداشتی در روابط است       تعطیلات در کشور ما بخصوص تعطیلات عید نوروز مترادف با مسافرت است و مسافرتهای عید نوروز معمولاً طولانی مدت هستند. بسیاری در طول سال برای مسافرت در ایام نوروز برنامه ریزی می کنند. مسافرت همیشه مترادف با تفریح و سرگرمی نیست و گاها نتیجه فاجعه بار به همراه دارد که از آن جمله می توان به تصادفات و معلولیت و مرگ و میر ناشی از آن اشاره کرد.           رعایت نکات بهداشتی در طول مسافرت و ایام تعطیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بعنوان مثال استفاده از آب غیر بهداشتی می تواند سبب عفونتهای روده ای شود. یکی از موارد مهم بهداشتی، چگونگی روابط و رعایت تعدادی از نکات در رابطه است، تا خدای نکرده در پایان تعطیلات مواجه با مشکل نشوید.       در ایام مسافرت اگر در روابط شوئی نکات مهمی نادیده گرفته شوند ممکن است هم مرد و هم زن مواجه با مشکلاتی گردند. بیماریهای ی به راحتی منتقل می شوند، بسیاری از افرادیکه مبتلا به این بیماریها هستند، بخصوص زگیل ، از وجود بیماری در بدن خود بدون اطلاع می باشند و به راحتی این بیماری را در سطح جامعه منتشر می کنند.        خانمها به علل زیر مستعد ابتلا به عفونت ادراری هستند    - مجرای ادرار کوتاه است    - اغلب تخلیه مثانه خود را به تأخیر می اندازند    - از وسایل جلوگیری کننده از حاملگی مثل دیافراگم استفاده می کنند    - از ژلهای اسپرم کش برای جلوگیری از حاملگی استفاده می کنند که سبب میکروبهای روده در اطراف مجرای ادرار می شود.    - دسترسی میکروبهای روده ای به سیستم ادراری خانم ها، بعلت مسیر کوتاه بین و دستگاه ادراری در خانمها، راحت تر است.       در ضمن توجه داشته باشید که یکی از علل شایع عفونت ادراری، است. در طول مسافرت بعلت فراهم نبودن شرایط مساعد، باید حداکثر سعی را کرد که از ابتلا به عفونت ادراری جلوگیری شود. چون اگر عفونت از مثانه بطرف بالا و بداخل کلیه ها منتشر شود، بیمار نیازمند بستری در بیمارستان خواهد بود.        برای داشتن یک ایمن، توجه به نکات زیر ضروری است    بعضی بیماریهای ی تا ۶ ماه پس از ابتلا قابل تشخیص در خون نیستند و بعضی بیماریهای ی دیگر، مثل تبخال و زگیل ، ممکن است هنگامی به اطرافیان منتشر شوند که بیمار هیچ علامتی ندارد.       وجود ترشح، زخم و قرمزی در ناحیه نشان دهنده وجود احتمالی بیماری ی است، این موضوع بخصوص در مورد زگیل های ناحیه صدق می کند. فردیکه در پوست ناحیه دارای ضایعات زگیل مانند است، به راحتی این بیماری را به دیگران منتقل می کند. ویروس عامل زگیل (genital wart) علت اصلی سرطان دهانه رحم در خانمها است.       در موارد مشکوک باید حتما از کاندوم استفاده کرد. جنس کاندوم باید از لات باشد. باید توجه داشت که استفاده از کاندوم عدم انتقال بیماری را گارانتی نمی کند، مثلا در مورد بیماری زگیل انتقال ویروس را کم می کند ولی صفر نمی کند.       اگر در هنگام از ژل مرطوب کننده استفاده می شود حتماً باید محلول در آب باشد.       خانمها برای بهداشت ناحیه گاهاً از دوش واژینال استفاده می کنند اینکار توصیه نمی شود چون میکروبها وارد و رحم می شوند مترجم: مریم رئیسی ماهیت و خصلت بیست و پنجم جولای وقتی داشتم سعی می حرف "a" را به دیوار بزنم، متوجه وجود زگیلی روی انگشت کوچک دست چپم شدم. روز بیست و هفتم زگیل به طور قابل توجهی بزرگتر شده بود. در سوم آگوست با کمک ذره بین جواهر ساز توانستم ریخت و قواره اش را تشخیص بدهم، یه جور فیلِ کوچک بود؛ آره کوچکترین فیل دنیا؛ یه فیل تمام عیار اما در . چند نمونه از باور های مردم کلور: 1- اگر قند از دستت افتاد توی چایی برایت مهمان می آید. 2- اگر کشکره روی خانه ای نشست مسافرش از سفربرمی گردد یا خبر خیر خوشی به آنها می رسد.3- دیدن روباه خوش یمن است .4- دیدن گوش بد یمن است 5- شب ناخن گرفتن خوب نیست. 6- ناخن را گرفتی بریز بیرون بگو خیر بیا شر برو. 7- هر کاری می خوای ی اول صبح. 8- کلاغ روی خانه ای بنشین. عوارض خشک نمودن ن با دستمال کاغذی

عوارض خشک نمودن ن با دستمال کاغذی عوارض خشک نمودن ن با دستمال کاغذی خانم های محترم باید توجه داشته باشید که استفاده از دستمال کاغذی می تواند عارضه هایی مانند زگیل را روی شما ظاهر کند. ادامه مطلب
شنگ سرد خشک استبرگهای گیاه شنگ از خونریزی معده جلوگیری می‏کند. اگر مسموم شدید از ریشه‏این گیاه استفاده کنید. برای رماتیسم مفید است و آب ریشه خام شنگ زگیل را از بین می‏برد. برای مسلولین نفع بسیار دارد. گل این گیاه را بر روی محل سوختگی قرار دهید تا از قدرت آن یام سوختگی پی ببرید!
فارسی این کیاه شنگ است، در شیراز و اصفهان به شنگ آلاله شنگ و در اسان ریش بز خالدار خطاب می‏کنند. به این گیاه قندرون، سنسفیل، تسلسفیل، اسپلنج و اسفلنج هم می‏گویند. عربی نوع چمنی این گیاه که برگهای آن باریک‏تر از شنگ می‏باشد، لحیه یس و زنب الخیل است، ولی در عراق و شامات به آن اذناب الخیل می‏گویند. شنگ در چمنزارهای نمناک شمال ایران، عمارلو، بین کبوتر چای و زرد چین، ایسپیلی ییلاق دامنه البرز، مخصوصا افجه و نارون می‏روید و نوع چمنی این گیاه در مغرب ایران، تفرش، اراک، کوه شاهو و کردستان زیاد است، و در اروپا به علت زیبایی گل این گیاه شنگ پرورش می‏دهند. گیاه شناسان قدیم نوع حقیقی شنگ را نر و نوع چمنی را ماده می‏دانستند، و در زبان فرانسه به شنگ یارب دوشوو، در فاصله اردیبهشت تا تیر ماه ظاهر می‏شود ریشه گیاه شنگ دارای لعاب بوده و کمی تلخ است و خوردن آن اشتها را فوق العاده زیاد می‏کند. ریشه شنگ خلط آور و نرم کننده و یام دهنده زخمهاست. از برگهای شنگ در سالاد استفاده می‏کنند و ایرانیان آن را مانند کاهو و کاسنی با سرکه و بدون آن می‏خورند، چون بسیار خنک می‏باشم. خوردن برگهای شنگ اسهال و خونریزی معدی را بند می‏آورد و از خونریزی جلوگیری می‏کند و برای مسلولین نافع است.
ریشه شنگ برای جلوگیری از اسهال و خونریزی، از برگش قویتر است و خوردن خیسانده آن در برای جلوگیری از خونریزی رحم تجویز می‏شود پاشیدن برگ و گل خشک شده این گیاه در روی زخمهای چرکی و متعفن سودمند می‏باشد ضماد آنرا برای یام عصب قطع شده مفید دانسته‏اند ضماد گل شنگ با موم جهت سوختگی آتش مفید است حکیم محمد بن زکریای رازی خوردن ریشه گیاه شنگ را پادزهر سموم می‏دانست. عصاره گیاه شنگ که در طب سنتی ایران طرثوث خوانده شده است پادزهر قوی است و در ساختن تریاق فارون به کار می‏رود. برای معالجه نزله ریوی، نقرس، رماتیسم و امراض جلدی جوشانده شصت گرم ریشه شنگ تجویز می کرده‏اند. اگر این گیاه را پختید هرگز آب آن را دوز نریزند بلکه آن را بنوشید، زیرا منافع شنگ در آب جوشانده جمع می‏شود. عصاره شنگ جهت درمان کچلی و زخمهای جلدی مفید است. آب ریشه خام شنگ زگیل را از بین می‏برد.
قندرون‏
چنانچه گیاه شنک چمنی را قطع کنید، از آن یک ماده کائوچو کی ترشح می‏شود، که به آن قندرون و قندران می‏گویند. این ماده در برابر هوا سفت می‏شود و ایرانیان آن را مانند سقز می‏جویند و چنانچه کمی حرارت به آن بدهید، به صورت کش در می‏آید و با آن بهترین لاستیک را می‏توان ساخت، ولی چون مقدار آن کم است و ساختن لاستیک با آن به صرفه نیست. قندرون از دوستان کبد بوده و سریع الهضم است و از احتقان خون جلوگیری کرده، جویدن آن هضم غذا را آسان می‏کند، اشتها را زیاد می‏نماید. برای پاک شدن از اخلاط نافع است. برای شش و قلب نیز مفید می‏باشد. خوردن مقدار کمی از آن، شب مواقع خواب برای تسکین سرفه تجویز شده است، ضماد آن با سندروس یا زرده تخم مرغ نیم برشته بر روی زخم جهت یام و رویاندن گوشت سودمند می‏باشد. ضماد گداخته آن با پیه بزجهت رفع کجی ناخن و درد عضلات و ترک پوست و شقای مزمن مخصوصا با کمی شنجرف نافع می‏باشد و با روغن زیتون جهت تحلیل ورمها و شکاف کشاله ران و تقویت اعصاب و خارش نافع می‏باشد. مقدار خوراک آن یک مثقال است. 1- دعای حفاظت از روح و مال از جن وانس
2- جهت حفظ اززن حامله 3- برای حفظ زراعت و کشاورزی 4- برای کودکی که بسیار گریه می کند 5- برای مال ومتاع 6- برای حفظ از احتلام 7-برای قوی شدن حافظه اطفال 8- دعای درماندگی 9- دعای ترس از 10- دعای خوف وترس 11-دعای کثیر البرکت 12-دعای محفوظی مجرب 13- دعای وج از خانه 14-دعای شفای مریض 15- دعای تب و درد وسردرد 16- دعای لر.
کاربردهای جالب پوست موز، از درمان آکنه تا سفید دندان
کاربردهای جالب پوست موز، از درمان آکنه تا سفید دندان
بسیاری از ما پوست موز را دور می اندازیم. اما پوست این میوه نیز می تواند به ویژه برای رژیم زیبایی شما مفید باشد.

پوست موز می تواند به بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک های پوست کمک کند. همچنین، پوست موز در سفت‌تر شدن پوست و درخشش آن نقش دارد. پوست موز حاوی لوتئین است. این آنتی ا یدان ظهور نشانه های افزایش سن را به تاخیر می اندازد.
موز یکی از محبوب‌ترین و پر مصرف‌ترین میوه ها در سراسر جهان است و بسیاری از مردم این میوه را در وعده غذایی صبحانه خود استفاده می کنند. موز را می توان یک ابرمیوه در نظر گرفت زیرا حاوی ترکیباتی با توانایی مبارزه با بسیاری از بیماری ها است و بر همین اساس، مصرف آن برای سلامت انسان خوب است.
 
کاربردهای زیبایی شگفت انگیز پوست موز
به گزارش از "هلثی فود ویژن"، بسیاری از ما پوست موز را دور می اندازیم. اما پوست این میوه نیز می تواند به ویژه برای رژیم زیبایی شما مفید باشد. پوست موز سرشار از ویژگی های آنتی ا یدانی، ضد قارچی، ضد باکتری و آنزیمی است که می تواند کاربردهای مفیدی داشته باشد. افزون بر این، پوست موز منبع خوبی برای ویتامین های b6، b12، منیزیم و پتاسیم است. تمام این مواد مغذی پوست موز را به گزینه ای کلیدی در جهت مصارف زیبایی تبدیل می کنند.
 
_ سفید دندان با پوست موز
اگر در پی بهره‌مندی از دندان هایی سفید هستید، پوست موز را دور نریزید. پوست موز حاوی اسید سیتریک است که می تواند به کاهش لکه های زرد رنگ روی دندان ها کمک کند و هر چه بیشتر آنها را سفید کند. افزون بر این، پوست موز دارای مواد از بین برنده پلاک و اسید سالیسیلیک قابض است که مینای دندان های را از بین نمی برد و حتی از سلامت دندان پشتیبانی می کند.
می توانید از این ترفند ساده برای سفید دندان های خود استفاده کنید
بخش داخلی یک پوست موز تازه را برای چند دقیقه روی دندان های خود بمالید.
پس از آن، دندان های خود را بدون خمیر دندان مسواک بزنید تا آنچه روی دندان های شما باقی مانده است، پاک شود.
این کار را روزی یک بار به مدت چند هفته انجام دهید تا لکه ها از بین بروند.
 
_ از بین بردن زگیل (wart) با پوست موز
پوست موز دارای آنتی ا یدان هایی قوی و همچنین آنزیم هایی است که می توانند به خلاص شدن از شر زگیل ها به روشی امن کمک کنند. آنها با ویروسی که موجب شکل گیری زگیل می شوند نیز مبارزه می کنند.
می توانید از این ترفند ساده برای از بین بردن زگیل با پوست موز استفاده کنید
یک تکه پوست موز را اندکی بزرگتر از اندازه زگیل خود برش بزنید.
بخش داخلی پوست موز را روی ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته بگذارید.
با یک چسب یا بانداژ موقعیت پوست موز را تثبیت کنید.
اجازه دهید یک شب به همین ح باقی بماند.
صبح روز بعد پوست موز را بردارید.
برای چند هفته و هر روز این کار را انجام دهید تا زمانی که از شر زگیل خلاص شوید.
از همین روش می توانید برای درمان میخچه نیز استفاده کنید.
 
_ درمان آکنه با پوست موز
پوست موز برای درمان جوش ها و آکنه نیز کارایی دارد. پوست موز همانند یک عامل لایه برداری طبیعی عمل می کند و سموم را از منافذ پوست پاک می کند که این شرایط به کاهش خطر بروز آکنه و درمان آن کمک می کند. قدرت آنتی ا یدانی پوست موز به مبارزه با میکروب هایی که موجب آکنه می شوند، کمک می کند. افزون بر این، ویژگی های ضد ه آن به تسکین پوست ملتهب کمک می کند.
می توانید از این ترفند ساده برای درمان آکنه با پوست موز استفاده کنید
پوست خود را با آب سرد بشویید، سپس با یک حوله تمیز خشک کنید. منطقه تحت تاثیر قرار گرفته پوست را با قسمت داخلی پوست موز به مدت پنج دقیق ماساز دهید. 20 دقیقه صبر کنید تا پوست مواد مغذی را جذب کند، سپس پوست خود را آب سرد شستشو دهید.
این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید.
در روشی دیگر، مقداری پودر زردچوبه را روی قسمت داخلی پوست موز بریزید. پوست موز را به آرامی روی منطقه تحت تاثیر قرار گرفته پوست به مدت پنج دقیقه بمالید و اجازه دهید ترکیب به مدت 15 دقیقه روی پوست باقی بماند. سپس، پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید و سپس به آرامی خشک کنید. این کار را دوبار در روز انجام دهید.
 
_ کاهش لکه های پوست با پوست موز
پوست موز گزینه خوبی برای درمان لکه های پوست است. پوست شما از ویتامین های a، b، c، و e بهره‌مند می شود و به بهبودی لکه ها کمک می شود. افزون بر این، پوست موز سرشار از آنتی ا یدان ها است که به کاهش لکه های تیره کمک می کنند.
می توانید از این ترفند ساده برای کاهش لکه های پوستی با پوست موز استفاده کنید
بخش داخلی پوست موز را به آرامی و برای پنج تا 10 دقیقه روی پوست خود بمالید.
اجازه دهید فیبر پوست موز به مدت 20 دقیقه روی پوست باقی بماند.
این کار را دو یا سه بار در روز و تا زمانی که لکه ها محو شوند، ادامه دهید.
 
_ تسکین گزش پشه با پوست موز
گزش پشه و ات دیگر موجب خارش و ناراحتی می شود. شما می توانید این نشانه ها را با پوست موز تسکین دهید. افزون بر این، پلی ارید موجود در پوست موز به سلول های پوست نفوذ می کند و از تورم و هاب جلوگیری می کند.
می توانید از این ترفند ساده برای تسکین گزش پشه با پوست موز استفاده کنید
بخش داخلی پوست موز را به مدت پنج دقیقه روی منطقه تحت تاثیر قرار گرفته پوست ماساژ دهید.
15 دقیقه صبر کنید، سپس پوست را با آب سرد شستشو دهید.
 
_ از بین بردن زائده های پوستی (skin tags) با پوست موز
برای خلاص شدن از شر زائده های زشت پوستی می توانید از پوست موز استفاده کنید. پوست موز حاوی آنزیم هایی است که به از بین بردن این زائده ها کمک می کنند.
می توانید از این ترفند ساده برای از بین بردن زائده های پوستی با پوست موز استفاده کنید
یک تکه پوست موز را به اندازه ای که زائده پوستی را به خوبی پوشش دهد، برش دهید.
بخش داخلی پوست موز را روی زائده پوستی قرار دهید و آن را با یک چسب ثابت کنید.
یک شب اجازه دهید به همان شکل باقی بماند.
صبح روز بعد پوست موز را بردارید و پوست خود را شستشو دهید.
این کار را هر روز انجام دهید تا زائده پوستی از بین برود.
 
_ خارج تراشه ها با پوست موز
پوست موز برای خارج تراشه ها نیز کارایی دارد. آنزیم های موجود در پوست موز موجب نرمی پوست می شوند و به خارج راحت‌تر تراشه کمک می کند. همچنین، پوست موز به بهبود زخم نیز کمک می کند.
می توانید از این ترفند ساده برای خارج تراشه ها با پوست موز استفاده کنید
یک تکه کوچک از پوست موز تازه را برش دهید.
قسمت داخلی پوست موز را روی تراشه قرار دهید.
با چسب یا بانداژ موقعیت پوست موز را تثبیت کنید.
یک شب اجازه دهید به همین ح باقی بماند.
صبح روز بعد، با استفاده از یک موچین تراشه را خارج کنید.
 
_ کاهش چین و چروک با پوست موز
پوست موز می تواند به بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک های پوست کمک کند. همچنین، پوست موز در سفت‌تر شدن پوست و درخشش آن نقش دارد. پوست موز حاوی لوتئین است. این آنتی ا یدان ظهور نشانه های افزایش سن را به تاخیر می اندازد.
می توانید از این ترفند ساده برای کاهش چین و چروک با پوست موز استفاده کنید
قسمت داخلی پوست موز را روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه به همان ح باقی بماند.
سپس پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.
این کار را روزی یک بار انجام دهید.
 
_ کاهش پف چشم با پوست موز
برای کاهش پف چشم ها می توانید از پوست موز استفاده کنید. پتاسیم موجود در پوست موز به این کار کمک می کند. همچنین، طبیعت مرطوب کننده پوست موز به کاهش تیرگی زیر چشم کمک می کند.
می توانید از این ترفند ساده برای تسکین گزش پشه با پوست موز استفاده کنید
فیبر سفید موجود در بخش داخلی پوست موز را با استفاده از یک قاشق جمع کنید.
فیبر را با یک تا دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا خالص ترکیب کرده تا خمیری نرم شکل بگیرد.
خمیر را به آرامی دور چشم های خود بمالید.
15 دقیقه صبر کنید، سپس با آب سرد آن را شستشو دهید.
تا زمانی که نیاز است این کار را تکرار کنید.


با سلام خدمت دوستان.بالا ه خودم اومدم.بعله.رویش درخت از انسان !!!!!نقض ایمنی و ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی ( hpv ) خالق مرد درختی است
«دِد» dede یک ماهیگیر ۳۵ ساله اهل اندونزی است که به دلیل نقض ایمنی و همچنین ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv همسرش را از دست داد و به مرد درختی شهرت یافت . مردی که در ۱۵ سالگی زانوهایش جراحی شده بود ، اکنون دچار بیماری عجیبی شده است. از دستان و پاهای این مرد، مانند درختان ریشه درآمده است! این مرد ۳۵ ساله که “دده” نام دارد بخاطر رویش ریشه از دستها و پاهایش به “مرد درختی” مشهور شده است. متخصصان می گویند از هر یک میلیون نفر احتمال این بیماری تنها در یک نفر وجود دارد. علت این واقعه عجیب ویروس انسانی پاپیلوما (hpv) عنوان شده است. بخاطر رویش ریشه از دستها و پاها و عدم توان کاری مرد ۳۵ ساله شغلش را از دست داد. بعد از آن نیز زنش وی را ترک کرد و با دو بچه اش تنها گذاشت.
«دِد» dede ماهیگیری ۳۵ ساله و اهل اندونزی است که از انجام کارهای عادی نیزعاجز است. پزشکان محلی درمانی برای بیماری این شخص پیدا ن د. او از کار بازماند و همسرش هم ترکش کرد. دِد مجبور شد در نهایت فقر دو فرزندش را بزرگ کند. فرزندان او، حالا در سن نوجوانی هستند. گرچه خانوده اش او را حمایت می د ولی او همواره مورد ریشخند و استهزاء ماهیگیران محلی قرار می گرفت. ما یک پزشک یی به نام «آنتونی گاسپاری» بعد از اینکه در شبکه تلویزیونی دیسکاوری یک برنامه مستند درباره این بیماری عجیب ساخته شد و به نوعی درگیر ساخت این مستند شد، تصمیم گرفت به آقای «دد» کمک کند. این متخصص پوست به د ده دِد در جنوب جاکارتا رفته است و ادعا می کند که بیماری وی را تشخیص داده و می تواند درمانش کند. بعد از آزمایش نمونه های ضایعات و خون آقای دِد، گاسپاری تشخیص داد که ضایعات پوستی این بیمار، ناشی از ویروسی به نام ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv است. عفونت با این ویروس بسیار شایع است، ویروسی که در مبتلایان زگیل ایجاد می کند. اما چرا ضایعات پوستی آقای دِد به جای زگیل های معمولی به این ترتیب تظاهر پیدا د؟ معلوم شد که این بیمار نوعی مشکل ژنتیکی داشته که باعث اختلال در سیستم ایمنی اش می شده و در نتیجه سیستم ایمنی وی قادر به مقابله و محدود hpv نبوده است.
تعداد گویچه های سفید خون دِد، آنقدر پایین بود که در ابتدا گاسپاری تصور کرد که وی مبتلا به ایدز است اما آزمایشات چنین چیزی را تأیید ن د. اختلال ژنتیکی این بیمار بسیار نادر است و احتمال داشتن آن کمتر از یک در میلیون است، طوری که او به جز رنج ناشی از تحمل بیماری پوستی اش، زندگی توأم با سلامتی داشته. والدین و برادر و خواهرهای او بیماری مشابه نداشته اند. گاسپاری عقیده دارد این بیماری با مصرف دوزهای روزانه ویتامین a صناعی،تا حد زیادی قابل درمان است. گاسپاری می گوید گرچه این بیمار کاملا از لحاظ ظاهری بهبود نخواهد یافت ولی بعد از درمان زگیل ها آنقدر کوچک خواهند شد که به او امکان استفاده از دست ها و کار بدهند. او انتظار دارد که بعد از ۳ تا ۶ ماه درمان ضایعات تا حد قابل ملاحظه ای کوچک شوند. بعد از این مرحله درمانی ضایعات باقیمانده با انجماد و جراحی،برداشته می شوند.
کاسپاری دوست داشت این بیمار را برای درمان و بررسی نقص ژنتیکی اش به ببرد ولی مشکلات مالی و همچنین کاغذبازی های اداری مانع این کار شد. بنابراین، درمان این بیمار در اندونزی با کمک پزشکان این کشور ادامه خواهد یافت. پروفسور آنتونی گاسپاری، مریلند است وی گفت اگر این درمان جواب نداد به هر شکل ممکن بیمار را به خواهد برد
در  یک گوساله 10 ماهه دو رگ  ضایعات زگیل مانند
 بر روی  پوزه دام مشهود است که قطر این ضایعات
به بزرگی 3 سانتی متر می رسد. 

گوساله ای با ضایعات  چند گر ی متلاقی . 
 

از نظر آسیب شناسی بافتی ( از سطح به عمق) یک روند شاخی شوندگی واقعی(بدون هسته) (orthokeratotic hyperkeratosis)،  فزون دشتاری  بافت پوششی(epithelial hyperplasia) و تکثیر شدید بافت همبندی وجود دارد. 
 
ضایعات فوق  از شاخص های  فیبرو پاپیلوم پوستی  است. این گونه سرطان پوستی از نوع خوش خیم بوده  که با واسطه عفونت های ناشی از ویروس پاپیلوما  حاصل می  شود.  این نوع ضایعه در عموما و بیشتر در دامها جوان تا سن 2 سالگی دیده شده و معمولاً  تا ی ال پس از بروز آن تحلیل می رود. 
 
  شاید خیلی از مردم ناخن‌ها را عضوی بی ارزش در بدن بدانند و یا فقط به جنبه زیبایی آن توجه کنند. در حالیکه ناخن‌ها منع کننده عادت‌های خوب و بد افراد هستند، بطوریکه نشانگر سلامت عمومی بدن نیز هستند. اختلالات بوجود آمده برای ناخن ممکن است فراتر از یک تغییر شکل ظاهری باشد و نشان‌دهنده کمبود مواد معدنی، ویتامین و وجود امراضی در ا.  علائم هشدار دهنده سرطان
خونریزی غیر طبیعی در هر نقطه از بدن.پیدایش هرگونه توده سفت سلولی در زیر پوست، مثلا در یا نقاط دیگر.پیدایش زخمی که به آسانی بهبود نمی یابد (بویزه در اطراف زبان ، دهان و لبها).سوء هاضمه دائمیتغییراتی در وضع ا یا زگیل از قبیل تغییر رنگ ، بزرگ شدن ، خارش ، دردناک شدن و یا خونریزی از آنها که به مدت طولانی. دیابت در ایران در حال رشد است و نوع دوم آن از رشد بیشتری برخوردار بوده که از مهم ترین علل این افزایش تغییر الگوهای زندگی و محیطی است.

با توجه به تأیید منابع غنی و فراوان علمی، اعجازانگیز گیاه کارلا اثبات شده است و مهم ترین خاصیت آن درمان کننده دیابت است و کشور ما تاکنون از این گیاه دارویی ارزشمند محروم بوده است.
کارلا یکی از.
(خانم ها بخوانند)
دخترم مسیج که واسه ت گذاشتن، وا نرو. ذوق نکن.
به حرفِ من پیرمرد که دو تا مو از تو بیشتر سفید گوش کن.
چند تا قانون داره این ماجرا:
1. اگه نوشت «سلام بانو. زیبایی شما متحیرم کرد...»
یه مگسی رو فرض کن که داره دست هاشو می ماله به هم بچسبه بهت.
2. اگه نوشت «های. وود یو پلیز...» اوکی پُکی حواله ش نکن.
چون نیومده باها. آنچه درباره خطرات این نوع رابطه نمی دانید آنچه که مادران درباره تربیت فرزندان باید بدانند ؟ مجموعه: دانستنیهای

بیماریهای ,رابطه دهانی,عوارض رابطه دهانی آنچه درباره خطرات این نوع رابطه نمی دانید
ویروس پاپیلوما شایع است، اما همه گونه های آن موجب بروز سرطان نمی شوند.بر اساس یافته های انجمن سرطان ، رابطه دهانی می تواند منجر به بروز سرطان گلو شود.
البته این نوع ارتباط به خودی خود موجب سرطان نمی شود، بلکه ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv که عامل ایجاد زگیل است، می تواند در حین ارتباط دهانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود.
محققان دریافته اند که برخی از سرطان ها ازجمله سرطان اوروفارین (بخش میانی گلو) و لوزه ها احتمالا توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (hpv) ایجاد می شوند.ویروس پاپیلوما شایع است، اما همه گونه های آن موجب بروز سرطان نمی شوند. اگر شما در حین رابطه دهانی در معرض ویروس پاپیلوما قرار نگیرید، خطر ابتلا به سرطان گلو نیز در شما وجود ندارد.
ارتباط بین hpv و سرطان اوروفارین در اوا دهه 1980 و اوایل دهه 90 مشخص شد. محققان متوجه افزایش این نوع سرطان در میان افرادی شدند که قبل از آن در معرض این بیماری قرار نداشتند.شروع این نوع سرطان ابتدا در میان افرادی بود که حدود 40 ساله بودند و از الکل و سیگار استفاده نمی د. در حالی که در دهه های قبل، شیوع این سرطان معمولا در افراد مسن که سیگار می کشیدند و یا الکل مصرف می د، افزایش یافته بود.
مطالعه ای در سال 2007 در نشریه new england منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارین بیشتر در افرادی مشاهده می شود که شرکای متعدد (حداقل 6 نفر) دارند و با آنها رابطه دهانی برقرار می کنند. در واقع گونه 16 ویروس پاپیلوما در بیمارانی مشاهده شد که بیش از یک شریک دهانی داشتند. (گونه 16 این ویروس سرطان زا می باشد)
هنوز مشخص نیست که چه تعداد ازافرادی که رابطه دهانی دارند به سرطان گلو مبتلا می شوند. هم مردان و هم ن می توانند دچار عفونت hpv در گلو شوند وتفاوت تی در این زمینه وجود ندارد.به عقیده پزشکان درمان موارد سرطان گلو در اثر ویروس پاپیلوما آسان تر از مواردی است که در اثر مصرف سیگار و الکل ایجاد شده است.
بهترین روش پیشگیری از انتقال این ویروس مشخص نیست، اما استفاده از وا ن hpv می تواند به عنوان یکی از روش های محافظتی در نظر گرفته شود. سازمان غذا و داروی وا ن hpv را برای مردان سنین 9 تا 26 سال تایید کرده است، اما این وا ن تنها برای پیشگیری از زگیل در پسران و مردان جوان بوده و از انتقال ویروس به شریک آنها جلوگیری نمی کند.
منبع:seemorgh.com

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج 14 راه اب رابطه با همسرتان اشتیاق به همسر در زندگی شویی تحت تاثیر چه عواملی است؟ برقراری رابطه میان زوجین در شب عروسی دوران نامزدی، چرا و چگونه؟ روش تشخیص نشانه های عشق حقیقی عشق ممنوع را تجربه کنید!
ادامه مطلب می دانید که پا یکی از ارگان ها و عضو حساسی است که تمام فشار و سنگینی وزن بدن روی آن قرار می گیرد . بنابراین لایه های کف پا از نظر ضخامت تقریباً سه برابر لایه های بقیه قسمت های پوست هستند و به دلیل اینکه با هرجایی ممکن است که تماس پیدا ند چون عضوی است که ممکن است روی زمین قرار بگیرد و روی سنگ قرار بگیرد و روی موکت باشد کمی لایه های پوست ض. تشدید ناباروری با این عفونت هاتشدید ناباروری با این عفونت ها ، ناباروری با چه عفونت هایی تشدید می شود؟بعضی از عفونت های ن، باعث بوجود آمدن ناباروری در آنها می شود. بنابراین باید عفونت های نه ی خود را جدی بگیرید.گاهی با یک درمان خیلی ساده و کوتاه مدت می توان از بوجود آمدن مشکلات جدی تر، جلوگیری کرد.کارشناس مامایی گفت: علت اینکه این ع.