ستاره درخشان

به نقل از خبرگزاریها در مورد ستاره درخشان : ای شعله ی تابنده فردات درخشان باد
نسل من و آینده فردات درخشان باد برخیز که تا خیزد جمعیت خو ده
ای ملت دل زنده فردات درخشان باد ما عقده گشایانیم ،سازنده فر م
بخشنده و سازنده ،فردات درخشان باد شایسته خوبى ها ،روشن گر فردا ها
ای نسل برازنده، فردات درخشان باد دورى و ج را یک سو کن و با ما باش
ای نسل پراکنده ،فردات درخشان باد . همشهری آنلاین: روس ها به زودی قصد دارند با افزودن نقطه درخشان دیگری به آسمان شب، تعریف دیگری از درخشش اجرام کیهانی را به نمایش بگذارند.  پرو یما - قنطورس، نزدیکترین ستاره به ما
پرنوررین ستاره ی صورت فلکی قنطورس (اسب کماندار)، رجل القنطورس یا آلفا قنطورس نام دارد. این ستاره از نظر نورانیت سومین ستاره ی درخشان آسمان شب (شعرای یمانی در رتبه ی اول و ستاره ی سهیل در رتبه ی دوم نورانیت) که قدر ظارهری آن 0.04- و به رنگ زرد درخشان است. رجل قنطورس دو همدم ستاره ای دارد یعنی منظومه ای متشکل از سه ستاره هستند که حول مرکز ثقل مشترکی گردش می کنند. همدم سوم رجل قنطورس، ستاره ی کوچک و کوتوله قرمزی (تصویر بالا) است که در حقیقت نزدیکترین ستاره به منظومه ی شمسی ما است و به همین دلیل نام را پرو یما نهاده اند. این ستاره 4.238 سال نوری از ما فاصله دارد یعنی نور این ستاره 4.238 سال طول می کشد تا به ما برسد. (سرعت نور 300000 کیلومتر در هر ثانیه!) این فاصله ی کوتاه نجومی حدود چهل هزار میلیارد کیلومتر است. اگر بخواهیم با سریع ترین سفینه ی فضایی موجود به این ستاره سفر کنیم هزاران سال طول می کشد تا به این ستاره برسیم. منظومه ی رجل القنطورس از آسمان ایران قابل رصد نیستند و ستاره ی پرو یما به قدری کم نور است که حتماً باید آن را با تلسکوپ رصد کرد. تاکنون مثلث تابستانی را دیده اید؟ ستارگان درخشان نسر واقع (vega) نسر طائر (altair) و دنب (deneb) مثلثی بزرگ را تشکیل می دهند. در طول ماه های تابستان، این مثلث در نیمۀ شب به شکل سه عدد از درخشان ترین ستاره ها در آسمان مشاهده می شود. سریال رفت و برگشتی حضور علی کریمی و حمید درخشان در تیم فوتبال نفت تهران دیگر نه تنها یک درگیری ساده دو نفره نیست بلکه به طور حتم رونمایی از پدیده جدید دیگری در فوتبال ایران است که هیچ نامی جز "تمس "… مصطفی چمران او را ستاره درخشان جنگ های کردستان نامید+ویدئو مصطفی چمران او را ستاره درخشان جنگ های کردستان نامید+ویدئو وی هنگامی که شنید، بنی صدر دستور داده پادگان تخلیه و انبار مهمات منهدم شود از دستور س یچی کرد و به دو خلبانی که با او همفکر بودند، گفت: «ما می مانیم و با همین دو هلیکوپتری که در اختیار داریم، مهمات دشمن را می کوبیم و مسئولیت تمرد را می پذیریم»... اسماعیلی در دربی درخشان ترین ستاره استقلال بود. او یک گل زد و یک گل هم ساخت. ستاره ای می درخشد تا ظلمانی بشر، را با طلوع خویش درخشان کند. ستاره ای به وسعت و عظمت خورشید. حتی از آن وسیع تر وعظیم تر که خورشید به کوچکی یک منظومه شمسی می تابد ولی آن ستاره رحمه للعالمین است.و چه ی می داند که رحمه للعالمین یعنی چه؟
ستاره ای زاینده، بالنده و انسان زا که هدفی بزرگ را دنبال می کند. او می آید تا آ ین حرف خدا را برای مخلوقاتش تبیین کند. او ی است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد، تا آن را بر همه آیینها چیره و غالب گرداند، هر چند مشرکان کراهت داشته باشند.(1) طبق عادت گرت بیل در رئال مادرید، ستاره و ی بعد از ارائه یک نمایش درخشان مقابل دورتموند از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد و حالا یک ماه از میادین دور خواهد بود. شما بینندگان خبرگزاری فوتبال ایران ، این کلیپ جالب از فوتبال اسپانیا بارسلونا ” لیونل مسی”به نمایش حرکات هوشمندانه و فوق العاده از لیونل مسی می پردازد . پارس فوتبال شما را به تماشای این کلیپ دعوت می کند. نوشته ؛ استعداد های باور ن ی ستاره درخشان آبی اناری ها اولین بار در پارس فوتبال خبرگزاری فوتبال ایران parsfootball پدیدار شد. تاکنون مثلث تابستانی را دیده اید؟ ستارگان درخشان نسر واقع (vega) نسر طائر (altair) و دنب (deneb) مثلثی بزرگ را تشکیل می دهند. در طول ماه های تابستان، این مثلث در نیمۀ شب به شکل سه عدد از درخشان ترین ستاره ها در آسمان مشاهده می شود. بازی های درخشان ستاره ایرانی شارلوآ مقابل واسلند بِوِرِن نیز ادامه یافت و او با یک گل و یک پاس گل عملکرد فوق العاده ای در پیروزی تیمش داشت. سح عظیم و با شکوه مرداب ، خانه ی بسیاری از ستارگان جوان و گازهای داغ کیهانی است. این سح در حالی که تنها 5000 سال نوری با ما فاصله دارد در حدود 100 سال نوری امتداد یافته و به همین علت بسیار بزرگ و درخشان به نظر می رسد تا جایی که می توان آن را بدون تلسکوپ در اطراف صورت فلکی تیر رصد کرد.بسیاری از ستارگان درخشان خوشه ی ستاره ای ngc6530 که در دسته خوشه های ستاره ای باز قرار گرفته . . . سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به مناسبت برگزاری رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا (زیر 23 سال)، در مطلبی به بررسی 10 ستاره برتر تیم های امید آسیا پرداخت. عصر دیروز مراسم قرعه کشی لیگ زیر گروه استان در دفتر هیات فوتبال منطقه 2 استان با حضور س رستان تیم ها برگزار شد. در این جلسه علاوه بر قرعه کشی میزبان های دور نخست بازیها نیز تعیین شد و مقرر گردید بازیها از 5 بهمن آغاز شود. گروه الف: گروه ب: 1- ی گنج افروز 1- ستاره سرخ 2- کاسپین بابل 2- درخشان 3- ی کتی 3- کاشی سرامیک میبد گتاب 4-تیم بندپی شرقی 4- با. تیم فوتبال ستاره سرخ جهت آمادگی هر چه بیشتر و نزدیک شدن به مرز آمادگی تیمی جهت حضور در رقابت های زیر گروه استان انجام بازیهای دوستانه را در دستور کار خود دارد به همین منظور عصر روز چهارشنبه 12 آذر به مصاف تیم کاسپین بابل می رود.این بازی راس ساعت 14:30در زمین فوتبال گنج افروز و به میزبانی تیم کاسپین برگزار می شود. این دومین بار است که دو . آن چه ما با آن راه خود را روشن می داریم، فروغ ستاره ای ست. ستاره ای مرده - و یا شاید گم شده- شه ها به تمامی فروغ ستاره اند. پژواک ستاره اند. ستاره ای مرده.
او کنج اتاق اش نشسته به انتظار. از پنجره ستاره را می بیند. یک دم، یک لحظه و بعد ستاره در آسمان -که جای اوست- گم می شود. او در ستاره چیزی می خواند: یک کلمه، یک حرف. و چه ی می داند چه کلمات ب. علی کریمی بار دیگر در مواجهه رسانه ای با حمید درخشان، او را تهدید به گشودن پرونده اش در کمیته اخلاق کرد، نکته ای که حمید درخشان با لبخند به آن واکنش نشان داد . نمایش درخشان سائول نیگز در رقابت های جام ملت های زیر 21 سال اروپا او را تبدیل به یکی از ستارگان پرمشتری تابستان کرده است. گویا حمید درخشان بعنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شده است! این خبر را خود درخشان در مصاحبه خود با ایسنا اعلام کرده است. درخشان در سالهای 1373 تا 1376 بعنوان مربی و سرمربی در پرسپولیس دوران نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت اما در تیم های راه آهن، پیکان، شاهین بوشهر، داماش گیلان و شهرداری تبریز هرگز موفق نبوده است. باید دید دلیل انتخاب وی بعنوان س. ستاره صبا مقابل تراکتورسازی می گوید فکر نمی کرده چنین گل هایی به تراکتورسازی بزند. ستاره ایرلندی کشتی کچ با بازیکنِ تیمِ مورد علاقه اش شوخی کرده است. تیم فوتبال ستاره سرخ جهت آمادگی هر چه بیشتر و نزدیک شدن به مرز آمادگی تیمی جهت حضور در رقابت های زیر گروه استان انجام بازیهای دوستانه را در دستور کار خود دارد به همین منظور عصر روز چهارشنبه 12 آذر به مصاف تیم کاسپین بابل می رود.این بازی راس ساعت 14:30در زمین فوتبال گنج افروز و به میزبانی تیم کاسپین برگزار می شود. این دومین بار است که دو . نگاهی به آنچه که یک ستاره را به ستاره بدل می کند
چطور یک ستاره‌ی واقعی را از شبه‌ستاره‌های موجود در جهان تشخیص دهیم؟ پس از یک دهه جمع‌آوری اطلاعات، ستاره‌شناسی به نام ترنت دوپوی فکر می‌کند به پاسخ این سوال دست یافته است. حمید درخشان با نفت طلاییه تهران شرایط خوبی را سپری نمی کند. ۱) ما یچی مسدود شده است.
احتمالاً می دانید که راه شیری ک شانی ما یچ و احتمالاً زیباترین نوع ک شان است. آنها بازوهای بسیار بزرگ و باعظمتی دارند که از یک قطب مرکزی یا توده ای ستاره درخشان بیرون می آید. ما یچ های آن ظاهری خارق العاده دارند: یک سد مستطیل شکل از ستاره ها در مرکز به جای یک کره و بازوها از دو انتهای سد پرتو می افکنند. ستاره ش. حمید درخشان در بازگشت عحیب به پست سرمربیگری نفت تهران اعلام کرد کار خود را از امشب آغاز می کند. مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی با پرونده ای بسیار سفید و درخشان زندگی را سپری د. به نظر می رسد خبرهای خوش نقل و انتقالاتی همچنان در اردوگاه پرسپولیس سر زبان ها خواهد بود. پاری سن ژرمن موفق شد در روزی درخشان و با درخشش ستارگان خود با 6 گل بوردو را مغلوب کند. بی شک اهل بیت (ص) چهره های پرفروغی به جهانیان عرضه کرده اند و نامشان مانند ستارگان درخشان در آسمان فضایل می درخشد. درخشان ترین ستاره در میان بانوان هفتمین منظومه ولایت، فاطمه فرزند پاکیزه موسی بن جعفر(ع) است؛ بانویی که سال هاست تشنگان معرفت از حریمش، زلال ایمان می نوشند و عارفان با گذر بر زندگی فرزانه اش و درک لحظه های آسمانی شدنش، درهای عروج را به روی خود می گشایند و بوی وصال را در گستره زمین منتشر می سازند.

رفته بود با تنهاییش کمی وقت بگذراند... روی این تاب های دو نفره کز کرده بودند... خودش و تنهاییش... خودش که سرش به آسمان بود... تاریکی ها را میدید ... و ستاره های همیشه خود نما را... به تنهاییش گفت یکی از این ها را برچین برای خودت... خودش دستش را به پرنورترین ستاره ی آن شب نشانه برد و گفت آن برای من... تنهاییش گفت چشمانت را ریز کن...خوب نگاه کن.آن ست. «سنت لایتغیر الهی نگذاشت که زهرای مرضیه در پشت حجاب غلیظ اوهام پنهان بماند، و آن ستاره ی درخشان خونین، در گذشت زمان به خورشیدی تابان بدل شد. و امروز نام او و یاد مظلومیت او از همه ی حصارهای کتمان، عبور کرده است، و به اعماق دلها و جانها رسیده است. و این درخشندگی و فزایندگی ادامه خواهد داشت: «انا اعطیناک الکوثر...» انقلاب، 02/07/1377 سرمربی پرسپولیس از جذب یکی از ستاره های مدنظر باشگاه انصراف داد. ستاره ایرانی هیرنفین سه بار دروازه آیندهوون را باز کرد تا شب درخشانی پشت سر بگذارد اما دو گل دقایق پایانی ش ت را برای تیم او رقم زد. ثبت تصویری نادر از حلقه نامزدی در آسمان شب ستاره شناسان موفق به ثبت تصویری نادر از یک سح شدند که بسیار شبیه به یک حلقه نامزدی است.
به گزارش ایسنا، این تصویر که با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ سازمان فضایی اروپا در شیلی ثبت شده، نمایشگر شکل گیری سح سیاره ای pn a66 33 در پی انفجار لایه های بیرونی یک ستاره پیر است.

این حباب از روی تصادف با یک ستاره در پیش زمینه آن هم تراز شده و شباهت زیادی به یک حلقه نامزدی الماس نشان پیدا کرده است.

به گفته سازمان فضایی اروپا، این جواهر کیهانی به شکل غیرمنتظره ای متقارن بوده و تقریبا بصورت کروی در آسمان ظاهر شده است.

سح کروی pn a66 33 که معمولا abell 33 خوانده می شود، در حدود 2500 سال نوری از زمین فاصله دارد.

کاملا کروی بودن برای این اجسام غیرعادی است، معمولا چیزی تقارن آنها را بهم زده و باعث نمایش شکلهای غیرمنظم توسط سح های سیاره ای می شود.

ستاره همسایه hd 83535 در پیش زمینه سح و بین زمین و این جسم سماوی قرار گرفته است.

بیشتر ستارگان دارای جرم مشابه خورشید، حیات خود را به شکل کوتوله های سفید –اجسام متراکم کوچک داغ که طی میلیاردها سال خنک می شوند- پایان می دهند.

در مسیر مرحله پایانی حیات خود، ستارگان جوهای خود را به فضا فرستاده و سح های سیار ه ای ایجاد می کنند که شامل ابرهای درخشان رنگی گاز در اطراف بقایای درخشان و کوچک ستاره است.

بقایای جد ستاره ای abell 33 که در مسیر تبدیل به یک کوتوله سفید است، در درون سح به شکل یک مروارید سفید کوچک قابل مشاهده است.

این بقایا هنوز درخشان و روشنتر از خورشید بوده و به اندازه کافی از خود تابشهای فرابنفش منتشر می کند تا حباب جو بیرون رانده اطرافش را درخشان سازد.

سح abell 33 تنها یکی از 86 جسم حاضر در کاتالوگ سح سیاره ای abell است.
article-0-1cf8b27000000578-646_634x536.jpg نمایش درخشان سائول نیگز در رقابت های جام ملت های زیر 21 سال اروپا او را تبدیل به یکی از ستارگان پرمشتری تابستان کرده است. اگه عشقم حقیره ، اگه جسمم کویره ، اگه همیشه تنهام ، اگه خالیه دستام ، برای تو عاشق ترین عاشق دنیام .

آسمان را بی ستاره ، دریا را بی موج ، دیده را بی اشک ، لب را بی خنده و زندگی را بی تو دوست ندارم ای بهترینم .

زیر پر نور ترین ستاره های آسمان کویر هم ، تو همچنان درخشان تری .

اگر دیدی دلی تنها نشسته / میان رنج غم ها تک نشسته . یونس دلفی جوانترین بازیکن و گ ن تاریخ لیگ برتر در بازی تیم ملی نوجوانان ایران برابر آلمان درخشان ظاهر شد و نام خود را بر سر زبان ها انداخت. و مصر رزمایش «ستاره درخشان» را که از سال 2009 متوقف شده است، به زودی از سر می گیرند. بدون شک در برابر خط میانی خشن و مستحکم اتلتیکومادرید، چشم امید زیدان به درخشش کاسمیرو خواهد بود. مدیر برنامه های آندره آ تی م ع راست مستعد و موفق آتالانتا در صحبت هایی از توافق موکلش با روسونری خبر داده است. این بازیکن که اخیرا به تیم ملی ایتالیا نیز دعوت شده، در فصل اخیر سری آ عملکردی درخشان… بدون شک در برابر خط میانی خشن و مستحکم اتلتیکومادرید، چشم امید زیدان به درخشش کاسمیرو خواهد بود. مشاهدات تلسکوپ اشعه ای چاندرا یک میدان مغناطیسی غیرعادی را به دور یک ستاره نوع o بنام ngc 1624-2 نشان می دهد که شامل یک طوفان مواج شدید و پلاسمای متراکم است که اشعه ای را قبل از این که بتواند به فضا انتشار یابد، جذب کرده است.
این یافته ها حاصل مطالعات یک تیم از محققان موسسه فناوری فلوریدا به ی یار «ورونیک پتی» است. این داده ها به دانشمندان کمک می کند تا درک بهتری از چرخه ی تکاملی ستاره های غول پیکر داشته باشند که برای تشکیل ف ات مورد نیاز ستاره ها و سیاره های دیگر ضروری هستند. ستاره های عظیم نوع o پرجرم ترین و درخشان ترین ستاره های جهان هستند که میدان مغناطیسی عظیمی در نوع خود دارند. ورونیک پتی، میدان مغناطیسی ستاره ای بنام ngc 1624-2 را یافته که گازهای اشعه ی ای در حال فرار از ستاره در آن گیر افتاده و مجددا جذب ستاره شده است. بادهای ستاره ای ngc 1624-2 سه تا پنج بار سریع تر و حدقل ۱۰۰ هزار بار چگال تر از بادهای خورشیدی ما است. این گازها به شدت با میدان مغناطیسی در گلاویز هستند و ذراتی را که هاله بزرگ و داغ ستاره، ایجاد می کنند را به دام می اندازند. در واقع پلاسمای خیلی متراکم میدان مغناطیسی، به باد ستاره ای اجازه نمی دهد که از ستاره ی خود دور شود و بنابراین این جریان بزرگ مجبور به سقوط به خط استوای مغناطیسی ستاره است که شوک گرمایی پلاسما نیز در این ح به ۱۰ میلیون کلوین می رسد. میدان مغناطیسی ستاره ی ngc 1624-2 بیست هزار برابر قوی تر از میدان مغناطیسی خورشید ما است، اگر این ستاره در مرکز منظومه شمسی بود حلقه های داغ پلاسما تا مدار سیاره ی ناهید گسترش پیدا می کرد. به گفته ی اخترشناسان، تنها یک دهم ستاره های پرجرم میدان مغناطیسی دارند. بر خلاف ستاره های کوچکتر مانند خورشید که میدان مغناطیسی را با دینام داخلی ایجاد می کنند، میدان مغناطیسی در ستاره های بزرگ به شکل فسیلی از برخی اتفاقات اولیه در تکامل ستاره باقی مانده که شاید عامل شکل گیری اش حاصل برخورد با یک ستاره ی دیگر باشد. جزئیات بیشتر این پژوهش در ماهنامه انجمن نجوم سلطنتی منتشر شده است. منبع: dailygalaxy.com آلکمار با درخشش ستاره ایرانی به بردی قاطع و امیدوارکننده در آفاس یوم دست یافت تا به هفته ها ناکامی پایان دهد. چشم و ماه جوان (ع از جورجیا هوفر) ستاره درخشان دبران، چشم برج ثور به همراه هلال جوان ماه در آسمان زیبای شب در گذشته میدرخشند. این جفت دوست داشتنی آسمانی طبق آمار در سراسر زمین قابل مشاهده… تو لبخند روزگار من با صد بهانه عشوه های شادمانه ستاره شهرم باش... من با لبخند تو زنده ام ستاره زیبای شب قهر نکن با من باش دل دریایی یت همرنگ عشق است و آرزوی نگاهی به علامت"بخشیدمت" وپلک هایت که ستاره ها را با خود به رویاها می برد. به همین نگاه ستاره شهرم باش... حمید درخشان حمید درخشان پس از پیروزی مقابل استقلال در نشست خبری که از ساعت ۱۸:۲۲ دقیقه آغاز شد، اظهار داشت: تسلیت می گویم بار دیگر بابت درگذشت مظلومی. یکی از بازیکنان اسطوره استقلال و تبریک می گویم هفته بسیج را. بازی خیلی خوبی هر دو تیم انجام دادند. ستاره هایی که راهی اروپا شده و در لیگ های معتبر می درخشند. آزمون، علیرضا جهانبخش، سعید عزت اللهی و میلاد محمدی در زمره این ستاره ها هستند و البته کریم انصاری فرد که متعلق به نسل قبل تر از اینهاست. دلیل این کمبود ستاره چیست؟ این سوالی است که ستاره های جوان و لژیونر فوتبال ایران می توانند پاسخگویش باشند. بازی درخشان آدام سندلر در کمدی «داستان های خانواده مایروویتز» جدیدترین ساخته نوا بامباک با واکنش تحسین آمیز منتقدان حاضر در جشنواره کن روبه رو شد.