سرریز شدن سدها در سیرجان

به نقل از خبرگزاریها در مورد سرریز شدن سدها در سیرجان : بر اساس آ ین آمار وضعیت بهره برداری مخازن سدها از اول مهر تا ۲۰ دی ماه سال جاری حجم مخازن سدها ۱۴ درصد کاهش داشته و از ۲۳.۷۱ میلیارد مکعب به ۲۰.۳۸ میلیارد متر مکعب کاهش یافته است. مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اعلام اینکه تاسیسات آبی همچون دریاچه ها و سدها محل مناسبی برای شنا نیست، خواستار خودداری همگان از شنا در این مکان ها شد. بارش باران و برف شدید، سرریز شدن رودخانه ها و سدها و همچنین گرد و غبار خسارات زیادی در بسیاری از استان های کشور بر جای گذاشت. جانباز گفت: برخی از سدهای کشور در شرایط مساعدی قرار ندارند، به طوریکه آب تعدادی از این سدها کم تر از متوسط میانگین است. شاید ساخت تعدادی از سدها اشتباه بوده است ولی ت یب سدهای بزرگ دروغ و اشتباه محض است و در تنها تعدادی از سدهای کوچک به دلیل عدم کارآیی و اتمام طول عمر ت یب شده اند. ظرفیت مخازن سدهای کشور ۵۰ میلیارد متر مکعب بوده، بر این اساس ۴۱ درصد مخازن سدها پر است. 122 میلی متر باران در فسا بارید و سدها و بندهای خاکی در این شهرستان 60 درصد آبگیری شد. مدیر برنامه ریزی و کنترل پایه منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: هیچ نگرانی در خصوص سرریز سد کرخه و دز وجود ندارد و هشدارهای اعلام شده، برای آن است تا مردمی که در کنار رودخانه ها حضور پیدا می کنند، مراقب افزایش میزان آب در این فصل باشند. داریوش بهارلویی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: سرریز مفهوم بدی نیست و این کار برای حفظ شرایط سدها انجام می گیرد زیرا به طور عادی برای مثال ورودی یک سد 7 میلیارد مترمکعب، اما ظرفیت آن حدود 2 میلیارد مترمکعب است و باید برای حفظ شرایط سد، سرریز انجام بگیرد.  وی افزود: بسته به شرایط وضع آب و پیش بینی های انجام شده در خصوص بارندگی ها ممکن است در برخی از زمان ها، میزان محدودی از آب رهاسازی شود تا شاهد سیلاب و یا فشار در برخی از منابعی که کم آب هستند نباشیم.  بهارلویی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی بارش ها برای 40 روز آینده، برآوردهایی انجام می گیرد تا نسبت به سرریز آب از سدها اقدام شود.  وی گفت: زمان کمی به پایان دوره بارشی باقی مانده است و برای آنکه فشار را در برخی از حوضه ها که آب کمتر است، کم کنیم در جایی که بارش ها بیشتر است رهاسازی آب انجام می گیرد تا فشار در آن مناطق کاهش پیدا کند.  مدیر برنامه ریزی و کنترل پایه منابع آب سازمان آب و برق خوزستان در خصوص هشدارهای مدیریت بحران در بحث سرریز سدها عنوان کرد: دبی ورودی به سدها دبی نگران کننده ای نیست و دبی پایه رودخانه ها در این فصل به همین شکل است و امکان سیل و نگرانی از سرریزها وجود ندارد.  سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای از آبگرفتگی معابر عمومی، سیل شدن رودخانه ها و مسیلها و سرریز شدن سدها در مناطقی از هشت استان کشور خبر داد. اختصاصی از هایدی پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها با و پر سرعت .
 پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها
 پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها شامل 26 اسلاید powerpoint
با
پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس با اعلام ممنوعیت و مخاطرات شنا در مخازن سدها، بندهای انحرافی و سایر تاسیسات آبی استان با توجه به بارندگی و پر آب شدن این تاسیسات، هشدار داد. مهر نوشت: پدرعلم کویرشناسی ایران با اشاره به ضرر و زیان سدهای ساخته شده، گفت: با توجه به وضعیت مدیریت امروز حاکم برسدهای کشور در آینده این سدها موجب نابودی مردم و حتی زیرساختها می شوند. حجت ال و المسلمین طل ان شهرستان بابلسر در خطبه های این هفته بابلسر به حضور استاندار مازندران به پاس تلاشهای شبانه روزی خسته نباشید و دست مریزاد گفت و تاکید کرد : امیدواریم همچنان با قوت ، شور و تلاش بیش از حد به راه خود ادامه دهد از این سدها و موانع که ایجاد می شود نترسد و به اقدامات خود ادامه دهد.
وی افزود : حقیقتا استان مازندران با این همه فداکاری و شجاعت ها که برای و انقلاب انجام داده است آنگونه که شایسته اش است به حق خود نرسیده است باید مثل شما استاندار جهادی بر تلاش خود بیفزاید تا انشاالله حق مردم مازندران ادا شود.
وی همچنین یاد و خاطره ی دانشجو و شهید آیت الله دستغیب را گرامی داشت و ابراز امیدواری نمود تا با بهره گیری از یاد و نام و سیره همه بتوانند از آرمانها و ارزشهای انقلاب پاسداری کنند.
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید  مقاله سدها مقاله سدهادسته : شهرشناسی وجغرافیا فرمت/ورد تعداد صفحات 60 قیمت : 4500 تومان [توضیحات بیشتر ]  مقاله سدها به گزارش "ورزش سه"، درخشان و شاگردانش ساعت 11 صبح امروز با پرواز مستقیم راهی شهر سیرجان شدند. طبق هماهنگی های انجام شده قرار است بعدازظهر امروز تمرین سبکی را انجام دهند.

کاروان پرسپولیس بلافاصله بعد از بازی از سیرجان به کرمان رفته و از کرمان به سمت تهران پرواز خواهند کرد. با احداث سدها در مازندران 300 هزار تن به تولید برنج اضافه خواهد شد.

 مقاله سدها

مقاله سدها
دسته :
شهرشناسی وجغرافیا
فرمت/ورد تعداد صفحات 60

قیمت : 4500 تومان
[توضیحات بیشتر ]

 مقاله سدها

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با اشاره به کاهش قابل توجه بارندگی های امسال کرمانشاه، گفت: امسال آورد زیادی پشت سدهای استان نداشتیم و تاکنون هیچکدام از سدها سرریز نکرده است.

استفاده از سامانه های هشدار سریع برای پایش آب مخازن سدها در برابر عوامل آلاینده
استفاده-از-سامانه-های-هشدار-سریع-برای-پایش-آب-مخازن-سدها-در-برابر-عوامل-آلاینده مقاله با موضوع استفاده از سامانه های هشدار سریع برای پایش آب مخازن سدها در برابر عوامل آلاینده، در قالب pdf و در 7 صفحه، شامل چکیده، مقدمه، مفهوم سامانه هشدار سریع، ویژگی های سامانه های هشدار سریع ایده آل، زمان واکنش سریع، کاملاً خ ر... فایل

ی از رهاسازی آب سدها برای احیای دریاچه ارومیه را مشاهده می کنید. دسته بندی : ی آب، سد سازی، هیدرولوژی سد های خاکی از توده غیر قابل نفوذی تشکیل شده اند که در جهت عمد بر جریان رودخانه در محل مناسبی به منظور (یا منظور های) معینی احداث می شوند توده فوق باید:
۱- تعادل خود را در حالات مختلف (خشکی و پر آبی رود خانه ) و فصول مختلف (از نظر اقلیمی ) حفظ نماید.
۲- به عنوان مخزن و منبع آب ، غیر قابل نفوذ (نشت) ب. سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای از آبگرفتگی معابر عمومی، سیل شدن رودخانه ها و مسیلها و سرریز شدن سدها در مناطقی از هشت استان کشور خبر داد و به دست اندرکاران ذیربط توصیه کرد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات را انجام دهند.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای به تشریح . به گزارش مجله خبری سیرجان ،واژگونی خودرو در محور نی ریز - سیرجان یک کشته برجای گذاشت .
رئیس پلیس راه شمال فارس امروز گفت: یک دستگاه کامیون در کیلومتر 50 محور نی ریز – سیرجان واژگون شد و بر اثر آن راننده خودرو جان خود را از دست داد.
سرهنگ ری سیروسی علت حادثه را توجه ن راننده کامیون به جلو اعلام کرد ..... http://static1.varzesh3.com/files/picture/thumb/00992793.jpg پرسپولیس در سیرجان به مصاف گل گهر سیرجان می رود و صنعت ساری، در تهران با نفت دیدار می کند، در صورت برد استقلال برابر تیم فوتبال پارسه، ذوب آهن میزبان استقلال در مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها خواهد بود. برای انجام بازی پرسپولیس برابر گل‎گهر سیرجان در سیرجان هنوز قطعیتی وجود ندارد و به علت کثرت احتمالی تعداد تماشاگران حاضر در این بازی، شورای تامین استان کرمان باید مجوز برگزاری این بازی را صادر کند، اگر این اتفاق رخ دهد پرسپولیس در شهری که از ستارگان سابق خود مرحوم گنجاپور را به عنوان مدیرفنی و فرشاد پیوس را به عنوان سرمربی داشته به میدان می رود. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق و بررسی در مورد انواع سد copy با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 انواع سدهاسدهای خاکی:سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عمده مصالح تشکیل دهنده سد خاکی ی ان باشند ، سد را همگن می گویند و در غیر اینصورت ناهمگن. اگر کل سد خاکی از رس باشد سد خاکی همگن است ، اما اگر هسته مرکزی سد رس باشد و دور هسته مرکزی را با سنگهای دانه درشت پر کرده باشند ، سد غیر همگن محسوب می شود. از نظر تحلیل و آنالیز این نوع سدها بسیار حساس می باشند و در عین حال از نظر اجرا و پیاده سازی ساده تر می باشند.اجرای این سد در رودخانه های عریض ساده تر است. مصالح این سد اعم از ریز دانه و درشت دانه بایستی در دسترس باشد. این سدها برای زمینهایی نامناسب  از نظر مقاومت مناسب ترین نوع سد می باشند.  سدهای سنگریز:این سدها خودبخود غیر همگن می باشند و حتماً باید یک بافت آب بند در مرکز آن قرار گرفته باشد. شکل این سدها درست مانند سد ناهمگن خاکی با هسته رسی می باشد با این تفاوت که در مرکز سد به جای رس از سنگ ریزه نفوذ ناپذیر استفاده می شود و در دور تا دور سد سنگریزه های دشت تر ریخته می شود. در برخی موارد رویه سد را به جای سنگریزه با بتن می پوشانند که در آنصورت دیگر نیازی به هسته آب بند نمی باشد. اینگونه سدها اغلب از نوع بلند می باشند. این نوع سد در برابر ز له بسیار مقاوم هستند . سنگهای ریخته شده برای سد بایستی خاصیتهایی از قبیل جذب کم آب ، سایش کم ، مقاومت فشاری بالا و در برابر سرد و گرم شدن مقاومت خوبی داشته باشند. سدهای بتنی وزنی:این سدها عمدتاً کوتاه هستند و ارتفاع آنها بین 15 تا 20 متر می باشد ، این سدها به دلیل وزن زیادی که با بتن برای آن بوجود می آورند بر اثر فشار آب حرکت نمی کند و از جای خود تکان نمی خورد. در این نوع سد سرریز شدن آب مشکلی ایجاد نمی کند . این سدها در دره های عریض ساخته می شوند . این نوع سد در برابر تغییر درجه حرارت  نیز هیچگونه حساسیتی ندارد.سدهای بتنی قوسی :این سدها معمولاً در درهای باریک با شیب زیاد و از جنس سنگ اجرا می گردد و می تواند دو قوسی نیز باشند و در راستای عمود ی و افقی در ره دو ح قوس داشته باشند. حسن این سدها این است که اگر به هر علتی در بدنه آنها ترک ایجاد شود خود نیروی فشار اعمالی از جانب آب پشت سد باعث هم آمدن این ترکها ( ترکهای حرارتی) می شود. سدهای بتنی پشت بند دار:سدهای پشت بند دار از نوع بلند هستند و با عث جلوگیری از خمشهای زیاد در بتن می شوند و برای تصور آن می توان اینگونه آنرا تشبیه کرد که دیواری بلند را که دارای پی در زمین است با تیرچه هایی در پشت آن نیز محکم نگه داشته شود تا فرو نریزد.سدهای لاستیکی:این سدهای اغلب بر روی رودخانه های فصلی زده می شود و این سدها از جنس لاستیک می باشند که در زمان مورد نیاز این سدها را از باد پر می کنند و این عمل باد حجم سد را بالا می برد و سد مانع عبور آب می گردد. از این وع سد که کوتاه نیز می باشد در شمال کشور خودمان نیز وجود دارد.
با
تحقیق و بررسی در مورد انواع سد copy
بررسی اثرات زیست محیطی سدهاچکیده همانطور که می دانیم تا چند سال آینده جهان با بحران بی آبی کم سابقه ای در طول عمر خود مواجه خواهد شد که دانشمندان سعی داشتند با ارائه روشهایی به ذخیره آب بپردازند و از هدر رفتن آن جلوگیری کنند و این امر و در کنار آن تولید انرژی از آب موجب پیدایش علم ی سد شده است. البته قدمت سد سازی در جهان به هزاره های . اختصاصی از اینو دیدی تحقیق انواع سدها با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 چکیدهدر برنامه مطالعاتی برای ایجاد یک سد در یک منطقه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد. در ابتدای امر مکان ی و امکان سنجی می باشد ، در این مرحله کارشناسان در منطقه ای که ع هوایی از آن تهیه شده توسط اتومبیل به راه افتاده و از میان تنگه های گوناگون در یک رشته کوه ، بر اساس نوع خاک منطقه و میزان حوزه آبریزی بین دو یا سه منطقه را بر می گزینند. حال از میان مناطق انتخاب شده کار کارشناسی انجام می گیرد که در کدام منطقه میزان بهره وری از سد بالا تر است و در عین حال عمر مفید سد بیشتر می گردد و هزینه های احداث کاهش می یابد.سپس سایر گروهها طرح های مطالعاتی خود را در زمینه های مختلف برای محلهای برگزیده شده ارائه می دهند و در نهایت یکی از مکان ها که از نظر تمامی کارشناسان مطلوب تر ارزی می شود مورد تأیید قرار می گیرد و طرح برای فاز اجرایی و تصویب بودجه به سازمان مربوطه ارائه می گردد.انواع سدهاسدهای خاکی:سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عمده مصالح تشکیل دهنده سد خاکی ی ان باشند ، سد را همگن می گویند و در غیر اینصورت ناهمگن. اگر کل سد خاکی از رس باشد سد خاکی همگن است ، اما اگر هسته مرکزی سد رس باشد و دور هسته مرکزی را با سنگهای دانه درشت پر کرده باشند ، سد غیر همگن محسوب می شود. از نظر تحلیل و آنالیز این نوع سدها بسیار حساس می باشند و در عین حال از نظر اجرا و پیاده سازی ساده تر می باشند.اجرای این سد در رودخانه های عریض ساده تر است. مصالح این سد اعم از ریز دانه و درشت دانه بایستی در دسترس باشد. این سدها برای زمینهایی نامناسب  از نظر مقاومت مناسب ترین نوع سد می باشند.  سدهای سنگریز:این سدها خودبخود غیر همگن می باشند و حتماً باید یک بافت آب بند در مرکز آن قرار گرفته باشد. شکل این سدها درست مانند سد ناهمگن خاکی با هسته رسی می باشد با این تفاوت که در مرکز سد به جای رس از سنگ ریزه نفوذ ناپذیر استفاده می شود و در دور تا دور سد سنگریزه های دشت تر ریخته می شود. در برخی موارد رویه سد را به جای سنگریزه با بتن می پوشانند که در آنصورت دیگر نیازی به هسته آب بند نمی باشد. اینگونه سدها اغلب از نوع بلند می باشند. این نوع سد در برابر ز له بسیار مقاوم هستند . سنگهای ریخته شده برای سد بایستی خاصیتهایی از قبیل جذب کم آب ، سایش کم ، مقاومت فشاری بالا و در برابر سرد و گرم شدن مقاومت خوبی داشته باشند. سدهای بتنی وزنی:این سدها عمدتاً کوتاه هستند و ارتفاع آنها بین 15 تا 20 متر می باشد ، این سدها به دلیل وزن زیادی که با بتن برای آن بوجود می آورند بر اثر فشار آب حرکت نمی کند و از جای خود تکان نمی خورد. در این نوع سد سرریز شدن آب مشکلی ایجاد نمی کند . این سدها در دره های عریض ساخته می شوند . این نوع سد در برابر تغییر درجه حرارت  نیز هیچگونه حساسیتی ندارد. سدهای بتنی قوسی :این سدها معمولاً در درهای باریک با شیب زیاد و از جنس سنگ اجرا می گردد و می تواند دو قوسی نیز باشند و در راستای عمود ی و افقی در ره دو ح قوس داشته باشند. حسن این سدها این است که اگر به هر علتی در بدنه آنها ترک ایجاد شود خود نیروی فشار اعمالی از جانب آب پشت سد باعث هم آمدن این ترکها ( ترکهای حرارتی) می شود. سدهای بتنی پشت بند دار:سدهای پشت بند دار از نوع بلند هستند و با عث جلوگیری از خمشهای زیاد در بتن می شوند و برای تصور آن می توان اینگونه آنرا تشبیه کرد که
با
تحقیق انواع سدها
اختصاصی از رزفایل تحقیق و بررسی در مورد سدها 29 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 19 سدهاانواع سد :سدهای خاکی:سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عمده مصالح تشکیل دهنده سد خاکی ی ان باشند ، سد را همگن می گویند و در غیر اینصورت ناهمگن. اگر کل سد خاکی از رس باشد سد خاکی همگن است ، اما اگر هسته مرکزی سد رس باشد و دور هسته مرکزی را با سنگهای دانه درشت پر کرده باشند ، سد غیر همگن محسوب می شود. از نظر تحلیل و آنالیز این نوع سدها بسیار حساس می باشند و در عین حال از نظر اجرا و پیاده سازی ساده تر می باشند.اجرای این سد در رودخانه های عریض ساده تر است. مصالح این سد اعم از ریز دانه و درشت دانه بایستی در دسترس باشد. این سدها برای زمینهایی نامناسب  از نظر مقاومت مناسب ترین نوع سد می باشند. سدهای سنگریز:این سدها خودبخود غیر همگن می باشند و حتماً باید یک بافت آب بند در مرکز آن قرار گرفته باشد. شکل این سدها درست مانند سد ناهمگن خاکی با هسته رسی می باشد با این تفاوت که در مرکز سد به جای رس از سنگ ریزه نفوذ ناپذیر استفاده می شود و در دور تا دور سد سنگریزه های دشت تر ریخته می شود. در برخی موارد رویه سد را به جای سنگریزه با بتن می پوشانند که در آنصورت دیگر نیازی به هسته آب بند نمی باشد. اینگونه سدها اغلب از نوع بلند می باشند. این نوع سد در برابر ز له بسیار مقاوم هستند . سنگهای ریخته شده برای سد بایستی خاصیتهایی از قبیل جذب کم آب ، سایش کم ، مقاومت فشاری بالا و در برابر سرد و گرم شدن مقاومت خوبی داشته باشند.سدهای بتنی وزنی:این سدها عمدتاً کوتاه هستند و ارتفاع آنها بین 15 تا 20 متر می باشد ، این سدها به دلیل وزن زیادی که با بتن برای آن بوجود می آورند بر اثر فشار آب حرکت نمی کند و از جای خود تکان نمی خورد. در این نوع سد سرریز شدن آب مشکلی ایجاد نمی کند . این سدها در دره های عریض ساخته می شوند . این نوع سد در برابر تغییر درجه حرارت  نیز هیچگونه حساسیتی ندارد.سدهای بتنی قوسی :این سدها معمولاً در درهای باریک با شیب زیاد و از جنس سنگ اجرا می گردد و می تواند دو قوسی نیز باشند و در راستای عمود ی و افقی در ره دو ح قوس داشته باشند. حسن این سدها این است که اگر به هر علتی در بدنه آنها ترک ایجاد شود خود نیروی فشار اعمالی از جانب آب پشت سد باعث هم آمدن این ترکها ( ترکهای حرارتی) می شود.سدهای بتنی پشت بند دار:سدهای پشت بند دار از نوع بلند هستند و با عث جلوگیری از خمشهای زیاد در بتن می شوند و برای تصور آن می توان اینگونه آنرا تشبیه کرد که دیواری بلند را که دارای پی در زمین است با تیرچه هایی در پشت آن نیز محکم نگه داشته شود تا فرو نریزد.سدهای لاستیکی:این سدهای اغلب بر روی رودخانه های فصلی زده می شود و این سدها از جنس لاستیک می باشند که در زمان مورد نیاز این سدها را از باد پر می کنند و این عمل باد حجم سد را بالا می برد و سد مانع عبور آب می گردد. از این وع سد که کوتاه نیز می باشد در شمال کشور خودمان نیز وجود دارد.حال با انواع سدها بطور مختصر آشنا شدیم و بایستی کاربرد این سدها را نیز بدانیم و دلایل استفاده از آنها را نیز به دقت مد نظر بگیریم.حال پس از آشنایی کوتاه و مختصر با این نوع سدها نحوه ارزی برای ساختن یک سد را مورد بررسی قرار می دهیم.از نظر فنی برای ساختن یک سد می بایست مراحلی سپری شود تا ساختن یک سد آغاز گردد ، هر کدام از این مراحل را یک فاز می نامند به شرح ذیل:فاز صفر: آیا ساختن این سد از نظر اقتصادی و مورد کاربری توجیه دارد یا خیر؟فاز یک: انواع سدهایی که با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی پیشنهاد می شود بطور ریز می بایست مورد بررسی قرار گیرد و میزان ذخیره آب و هزینه ریالی آن مورد بررسی قرار گیرد.فاز دو : هندسه و تحلیل سد و ریختن نقشه اجرای سد.فاز سه : اجرای سد.اما در مورد گروههای فنی که برای ساختن یک سد مورد نیاز است به گروههای زیر می توان اشاره کرد:1-       گروه هیدرولیک.2-       گروه هیدرولوژی.3-       گروه زیست محیطی.4-       گروه آبهای زیر زمینی.5-       گروه نقشه برداری.
با
تحقیق و بررسی در مورد سدها 29 ص
اختصاصی از فایلکو پاو وینت در مورد سرریز های سد و انواع آن و ... با و پر سرعت .
 پاو وینت در مورد سرریز های سد و انواع آن و ...
 پاو وینت در مورد سرریز های سد و انواع آن و ... پاو وینت در مورد سرریز های سد و انواع آن و ...فرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 76    فصل اول: سرریز های سدهمانگونه که از اسم سرریز پیداست سرریز برای سرریز شدن آب اضافی پشت سد می باشد ، یعنی هرسدی برای حجم مشخصی طراحی شده است که پس از اینکه آب از حجم مشخص سد فراتر رفت آب از این سرریز ها فرو ریخته و به بیرون هدایت می شود. چون که اگراز حجم سد فراتر برود مشکل ساز می شود(از نیروهای جانبی و ... که به سد وارد می شود)البته سد در مواقعی سرریز می کند که باران های شدید آمده و یا آب هایی که به این سد ها منتقل می شودزیاد بوده وحجم آن بسیار باشد.که این سرریز ها به انواع مختلفی می باشد که در مورد آن توضیح داده می شود.(1-1)انواع سرریز ها —برای عبور آبهای اضافی و سیلابها از سراب به پایاب سدها از سازه ای به نام « سرریز » استفاده می شود . یکی از سازه های مهم سد ، سرریز می باشد با توجه به وظیفه ای که بر عهده آن می باشد ، سرریز باید سازه ای قوی ، مطمئن و با کارآیی بالا انتخاب شود که هر لحظه بتواند برای بهره برداری آمادگی داشته باشد .—معمولاً سرریزها را بر حسب مهمترین مشخصه آنها تقسیم بندی می کنند ، این مشخصه  می تواند در رابطه با سازه کنترل ، کانال تخلیه و یا هر عضو دیگر آن باشد . بر حسب اینکه سرریز مجهز به دریچه و یا فاقد آن باشد ، به ترتیب با نام سرریزهای کنترل دار و یا سرریزهای بدون کنترل شناخته می شوند . —نوع سرریزها معمولاً با عناوین : ریزشی ، اوجی ، جانبی ، شوت ، مجرایی ، تونلی ، نیلوفری ، سقوطی با بار شکن ، آبرو و سیفونی  مشخص می گردد .  
با
پاو وینت در مورد سرریز های سد و انواع آن و ...
در روز طبیعت سبزه ها و ماهی های قرمز را در آب رودخانه ها و سدها رها نکنید. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد انواع سد 19 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 19 سدهاانواع سد :سدهای خاکی:سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و م. اگر این کشور را دوست داریم، دلمان برای دریاچه ارومیه اش می سوزد، از اینکه آثار باستانی اش در معرض هوازدگی ناشی از همسایگی! با سدها قرار گرفته است دل چرکینیم، این گوی و این میدان! همزمان با شروع سال آبی جدید و در ابتدای مهرماه، سدهای کشور ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر آب در مخزن خود ذخیره دارند. رها سازی آب از پشت سدهای مازندران برای آبیاری زمین های کشاورزی از امروز آغاز می شود. استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی بارندگی های اخیر 80 میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای جنوب استان ذخیره شده است. رییس جمهور افغانستان گفت: کشورهای همسایه نباید از ساخت سدها در کشور ما نگران باشند و باید در این زمینه با افغانستان همکاری کنند. آبگیری و ذخیره سازی آب پشت سد ها و آب بندان ها در مازندران آغاز شد. رئیس جمهور افغانستان در خصوص پیامدهای ساخت سد و مدیریت آب های این کشور به کشورهای همسایه اطمینان خاطر داد. شرکت آب منطقه ای استان با اعلام ممنوعیت و مخاطرات ماهیگیری و شنا در مخازن سدها و بندهای انحرافی استان، هشدار داد. رئیس گروه ایمنی و پایداری سدهای شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: فرآیند بازنشستگی سدها مستندات مدونی ندارد و به طور موردی بررسی می شود اما در زمان حاضر مورد خاصی برای آن نمی توان ذکر کرد. اختصاصی از یاری فایل مقاله سدهای سنگی با و پر سرعت .
مقاله سدهای سنگی
مقاله سدهای سنگی مقاله سدهای سنگی 22 ص با فرمت word       سدهای سنگی سدهایی هستند که عمدتا از سنگ (توده سنگی) تشکیل یافته اند بدیهی است همان طوری که میدانیم توده سنگی باید به نحوی غیر قابل نفوذ باشد یعنی دارای غیر قابل نفوذ باشد که در این نوع سدها فوق را در بالا دست سد و در شیروانی بالا دست قرار می دهند.          ساختمان این نوع سدها در جاهایی که ساختن سایر انواع سدها امکان پذیر نباشد و همچنین معدن سنگ مناسب در محل باشد نیز مورد پیدا می کند.این نوع سدها معمولا در بست سنگی اجرا می شوند منتها آن شرایط و مقاومت زیاد بستر سنگی را که برای سدهای بتنی مورد وم است،در اینجا موردی ندارد.........
با
مقاله سدهای سنگی
مقاله را اری مرسوم در آب بندی پی سدها (پاو وینت)
موضوع : مقاله را اری مرسوم در آب بندی پی سدها (پاو وینت) فرمت فایل: ppt (قابل ویرایش) فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تاریخچه تزریق
کلیات تزریق
پارامترهای موردنیاز در آب بندی
روشهای مختلف آب بندی
تزریق (grouting)
طبقه بندی تزریق
دستگاهها و تجهیزات تزریق
دوغاب تزریق
دوغاب تزریقی به سه نوع زیر تقسیم بندی می شود
نوع دوغاب مورد استفاده در یک عملیات تزریق میتواند تابع عوامل زیر باشد
اجزا تشکیل دهنده دوغاب سیمان
تزریق دوغاب و روشهای آن
نتیجه گیری
مراجع

جهت محصول اینجا کلیک نمایید بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ان اصفهان صبح با پرواز ساعت 7:30 صبح راهی تهران شده و پس از آن، از تهران به سمت کرمان پرواز می کنند. قرار است بازیکنان و اعضای کادر فنی ان پس از ورود به کرمان، راهی سیرجان شده و در این شهر مستقر شوند تا برای بازی روز شنبه آماده شوند. تیم اصفهانی برای دیدار با گلگهر سیرجان بازیکن مصدومی ندارد و بر اساس اعلام . تسنیم نوشت: حجم آب مخازن سدهای کشور تا پایان دی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است. در مجموع ۲۳۳ میلی متر بارندگی داشته ایم که در مقایسه با دراز مدت ۲ درصد کاهش یافته اما ورودی سدها با ۱۴ درصد کاهش روبرو شده است. کارشناس و مسئول کنترل کیفی آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب شهرستان سیرجان گفت: 25 هزار مترمکعب از مخازن ذخیره آب شهر سیرجان شستشو شد. ژاپن با توجه به اینکه در منطقه ای قرار دارد که ز له و سونامی پدیده هایی عادی محسوب می شوند، فناوری های پیشرفته ای برای حفاظت و افزایش طول عمر سدها به کار می گیرد. عدد ۱۰ درصد برای «سدهای سمی» چگونه به دست آمده است؟ کدام مطالعه جامع، گزارش ملی یا ارزی انجام شده در وزارت نیرو نشان داده است که فقط ۱۰درصد سدها زائد هستند؟ آیا این مطالعه در دسترس محققان است؟ در پی بارش های مناسب بهار امسال، سدمخزنی شان سرریز کرد. در پی بارندگی های اخیر شهرستان کوهبنان دو سد محمد رسول الله و جور شهرستان آبگیری و اراضی پایین دست سدها برای کشت بهاره آماده می شوند.