سرریز شدن سدها در سیرجان

به نقل از خبرگزاریها در مورد سرریز شدن سدها در سیرجان : مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اعلام اینکه تاسیسات آبی همچون دریاچه ها و سدها محل مناسبی برای شنا نیست، خواستار خودداری همگان از شنا در این مکان ها شد. مهر نوشت: از سال گذشته تاکنون ۱۱ نفر در سدها و کانال های آبی این استان به دلیل سهل انگاری غرق شده اند. ایرنا نوشت:معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: با توجه به ورودی آب ناشی از بارش های مطلوب بهاری و عدم تخلیه آب این سدها جهت استفاده اراضی کشاورزی پایین دست، حجم آب سدهای کنگیر ایوان و چم گردلان ایلام تکمیل و سرریز شد. معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان نسبت به ممنوعیت شنا در دریاچه سدها، کانال ها و تاسیسات آبی استان هشدار داد. پدر علم کویرشناسی اظهار داشت: در گذشته و قبل از احداث سدها تمام آبها متعلق به حوزه انتهایی بود و مقداری نیز تبخیر و به زمین نفوذ می کرد لذا سدها برای جلوگیری از هدررفت و توسعه احداث شدند اما با توجه به مدیریت ناصحیح چاره ساز نبوده اند.
پروژه انواع سدهای بتنیپروژه-انواع-سدهای-بتنیاین سدها عمدتاً کوتاه هستند و ارتفاع آنها بین 15 تا 20 متر می باشد ، این سدها به دلیل وزن زیادی که با بتن برای آن بوجود می آورند بر اثر فشار آب حرکت نمی کند و از جای خود تکان نمی خورد. در این نوع سد سرریز شدن آب مشکلی ایجاد نمی کند . این سدها در دره های عریض ساخته می شوند . این نوع سد در برابر تغییر فایل دو رودخانه مهم در سطح رضوانشهر از سدها و کلهام پا ازی شد . اختصاصی از هایدی پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها با و پر سرعت .
 پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها
 پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها شامل 26 اسلاید powerpoint
با
پاو وینت کاربرد سدهای لاستیکی و مقایسه آن با انواع دیگر سدها
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس با اعلام ممنوعیت و مخاطرات شنا در مخازن سدها، بندهای انحرافی و سایر تاسیسات آبی استان با توجه به بارندگی و پر آب شدن این تاسیسات، هشدار داد. مهر نوشت: پدرعلم کویرشناسی ایران با اشاره به ضرر و زیان سدهای ساخته شده، گفت: با توجه به وضعیت مدیریت امروز حاکم برسدهای کشور در آینده این سدها موجب نابودی مردم و حتی زیرساختها می شوند. حجت ال و المسلمین طل ان شهرستان بابلسر در خطبه های این هفته بابلسر به حضور استاندار مازندران به پاس تلاشهای شبانه روزی خسته نباشید و دست مریزاد گفت و تاکید کرد : امیدواریم همچنان با قوت ، شور و تلاش بیش از حد به راه خود ادامه دهد از این سدها و موانع که ایجاد می شود نترسد و به اقدامات خود ادامه دهد.
وی افزود : حقیقتا استان مازندران با این همه فداکاری و شجاعت ها که برای و انقلاب انجام داده است آنگونه که شایسته اش است به حق خود نرسیده است باید مثل شما استاندار جهادی بر تلاش خود بیفزاید تا انشاالله حق مردم مازندران ادا شود.
وی همچنین یاد و خاطره ی دانشجو و شهید آیت الله دستغیب را گرامی داشت و ابراز امیدواری نمود تا با بهره گیری از یاد و نام و سیره همه بتوانند از آرمانها و ارزشهای انقلاب پاسداری کنند.
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید
استاندار جهادی مازندران از سدها و موانع نترسد و بر تلاش خود بیفزاید  مقاله سدها مقاله سدها دسته : شهرشناسی وجغرافیا فرمت/ورد تعداد صفحات 60 قیمت : 4500 تومان [توضیحات بیشتر ]  مقاله سدها با احداث سدها در مازندران 300 هزار تن به تولید برنج اضافه خواهد شد. سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای از آبگرفتگی معابر عمومی، سیل شدن رودخانه ها و مسیلها و سرریز شدن سدها در مناطقی از هشت استان کشور خبر داد و به دست اندرکاران ذیربط توصیه کرد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات را انجام دهند. اختصاصی از نیک فایل تحقیق در مورد سدها با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 60  جامع علمی کاربردیواحد 22 تهرانپروژه درس جغرافیای جهانگردیعنوان پروژه: سدهانام دانشجو: فرزانه آغبالینام : جناب آقای باعقیدهگروه bزمستان 1383 فصل اولاه سدسازی و انتخاب ساختگاه مناسبشامل:تاریخچه سدسازی در ایران و جهاناه سدسازیطبقه بندی انواع سدهاانتخاب نوع سد مناسب برای ساختگاهمطالعه، تحلیل و بررسی انواع سدها1-1. تاریخچه سدسازی در ایران و جهان
با
تحقیق در مورد سدها
مردم جهرم در مجلس شورای ی گفت: ۱۲۰۰ واحد مس ی در سیلاب اخیر در جهرم ت یب شده که کوتاهی در کنترل آب پشت سدها عامل اصلی این سیلاب بوده است. دو رودخانه مهم در سطح رضوانشهر از سدها و کلهام پا ازی شد . اختصاصی از ژیکو -انواع سدها -مطالعات اولیه پروژه های سد سازی-ضوابط و معیار های اجرایی سد با و پر سرعت .
-انواع سد-مطالعات اولیه پروژه های سد سازیضوابط و معیار های اجرایی سد
با
-انواع سدها -مطالعات اولیه پروژه های سد سازی-ضوابط و معیار های اجرایی سد
16 هزار تار شبکه آبیاری و ز شی پایاب سدها تا پایان سال به بهره برداری می رسد. گل گهر سیرجان در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور ، در خانه ش ت خورد .
در هفته شانزدهم این مسابقات و در گروه ب ، تیم گل گهر سیرجان در ورزشگاه علی برابر مهمانش پارسه تهران ، یک بر صفر ش ت خورد.
مجتبی ممشلی در دقیقه 68 تک گل پارسه را در این بازی به ثمر رساند.
با این نتیجه گل گهر سیرجان با 17 امتیاز در رده هشتم گروه ب باقی ماند.
پا. مقاله کامل درباره سدها لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 19 سدها انواع سد : سدهای خاکی: سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عم. به گزارش مجله خبری سیرجان ،خانه بهداشت روستای حجت اباد سیرجان با همکاری دهیاری این روستا موفق شد پس از بازرسی از فروشگاههای مواد غذایی این روستا بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ گذشته اعم از کیک و بیسکویت ، شکلات ، آبمیوه ، خشکبار و حبوبات را کشف و با نظر مقامات مربوط، معدوم کند .....
نیرو همواره در زمان وقوع سیلاب ها تلاش می کند سدها را ناجی ای ایران معرفی کند اما عباسقلی جهانی عضو سابق شورای جهانی آب معتقد است که برای اعلام نظر درباره تاثیر سدها به روی کنترل سیلاب، نیازمند مطالعه دقیق تر هستیم. سیلاب های اخیر خسارات زیادی در شمال غرب کشور ایجاد کرده است. حمید چیت چیان در جریان بازدید از مناطق سیل زده اعلام کرد که اگر سدها نبودند، خسارات سیل بسیار بیشتر از مقدار کنونی بود. این در حالی است که در منطقه سیل زده ای نظیر عجب شیر حتی سدها هم نتوانسته اند منجی باشند. عباسقلی جهانی عضو سابق شورای جهانی آب در گفتگو با ایانا گفت: اندازه گیری ها و داشتن توزیع زمانی و مکانی بارش ها و اطلاعات مرتبط با آن برای اظهار نظر کارشناسی بر روی تاثیر سدها در کنترل سیلاب بسیار مهم است و بدون این اطلاعات اظهار نظر خیلی مشکل است. وی افزود: در کل اگر امکانات ذخیره سازی سیل ها وجود داشته باشد، ممکن است باعث کاهش خسارات شود و این فرضیه، یک فرض کاملا کلاسیک و منطقی است. اما ما روی رودخانه های قلعه چای و عجب شیر سد داریم. در رودخانه صوفی چای نیز سد داریم که می تواند آب را ذخیره کند با این وجود شاهد سیل هم بوده ایم. جهانی بیان کرد: اینکه به طور مشخص کدام سدها توانسته اند سیل را کنترل کنند، میزان کنترل و درصد کنترل آنها چگونه بوده است، حوضه پایین دست سد چقدر ایجاد جریان کرده است که منجر به بروز سیل شده است، نیازمند یک مطالعه میدانی و بررسی های دقیق است که بتوان در رابطه با اثرگذاری سدها اظهار نظر کرد. وی به نیرو توصیه کرد: برای اینکه بدانیم نقش سدها چگونه است، خوب است کمیته کارشناسی ایجاد شود و وضعیت مناطق سیل زده از نظر میزان خسارت ایجاد شده و تاسیسات موجود در منطقه بررسی شود تا بدانیم که این تاسیسات چقدر در کنترل سیل موفق بوده است. ابعاد موضوع به چه صورتی بوده تا بتوانیم به صورت مستند، مطالب کارشناسی شده ارایه دهیم. این عضو سابق شورای جهانی آب افزود: نظر من این است که ممکن است در حوضه های میانی و پایین دست سدها، جریان های شدیدی ایجاد شده باشد که موجب بروز خسارت در منطقه شده است، البته این مسئله تا زمانی که ارزی و مستند نشود، ارائه نظر کارشناسی متقن، کار بسیار دشواری خواهد بود. وی گفت: سخنان نیرو درباره نقش سدها در کنترل سیلاب، صرفا بیان یک مسئله به صورت کلی است و از آنجا که نیرو ۲۴ ساعت بعد از وقوع سیل، درباره نقش سدها سخن گفته است، احتمالا این سخنان مستند به مطالعه ای نبوده و فقط یک اصل کلی توسط وی مطرح شده است. منبع:ایانا بارندگی های سال 95 تاکنون باعث افزایش حجم آب سدها تا 1 میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب شده است. اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد سدها 29 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 19 سدهاانواع سد :سدهای خاکی:سدهای خاکی مصالحشان را از همان منطقه احداث و یا نواحی نزدیک تأمین می کنند ، و اصولاً دارای هسته رسی می باشند . رس بر اثر تماس با آب مانع نفوذ و انتقال آب و رطوبت می گردد و مانند نوعی عایق رطوبتی عمل می کند . اگر عمده مصالح تشکیل دهنده سد خاکی ی ان باشند ، سد را همگن می گویند و در غیر اینصورت ناهمگن. اگر کل سد خاکی از رس باشد سد خاکی همگن است ، اما اگر هسته مرکزی سد رس باشد و دور هسته مرکزی را با سنگهای دانه درشت پر کرده باشند ، سد غیر همگن محسوب می شود. از نظر تحلیل و آنالیز این نوع سدها بسیار حساس می باشند و در عین حال از نظر اجرا و پیاده سازی ساده تر می باشند.اجرای این سد در رودخانه های عریض ساده تر است. مصالح این سد اعم از ریز دانه و درشت دانه بایستی در دسترس باشد. این سدها برای زمینهایی نامناسب  از نظر مقاومت مناسب ترین نوع سد می باشند. سدهای سنگریز:این سدها خودبخود غیر همگن می باشند و حتماً باید یک بافت آب بند در مرکز آن قرار گرفته باشد. شکل این سدها درست مانند سد ناهمگن خاکی با هسته رسی می باشد با این تفاوت که در مرکز سد به جای رس از سنگ ریزه نفوذ ناپذیر استفاده می شود و در دور تا دور سد سنگریزه های دشت تر ریخته می شود. در برخی موارد رویه سد را به جای سنگریزه با بتن می پوشانند که در آنصورت دیگر نیازی به هسته آب بند نمی باشد. اینگونه سدها اغلب از نوع بلند می باشند. این نوع سد در برابر ز له بسیار مقاوم هستند . سنگهای ریخته شده برای سد بایستی خاصیتهایی از قبیل جذب کم آب ، سایش کم ، مقاومت فشاری بالا و در برابر سرد و گرم شدن مقاومت خوبی داشته باشند.سدهای بتنی وزنی:این سدها عمدتاً کوتاه هستند و ارتفاع آنها بین 15 تا 20 متر می باشد ، این سدها به دلیل وزن زیادی که با بتن برای آن بوجود می آورند بر اثر فشار آب حرکت نمی کند و از جای خود تکان نمی خورد. در این نوع سد سرریز شدن آب مشکلی ایجاد نمی کند . این سدها در دره های عریض ساخته می شوند . این نوع سد در برابر تغییر درجه حرارت  نیز هیچگونه حساسیتی ندارد.سدهای بتنی قوسی :این سدها معمولاً در درهای باریک با شیب زیاد و از جنس سنگ اجرا می گردد و می تواند دو قوسی نیز باشند و در راستای عمود ی و افقی در ره دو ح قوس داشته باشند. حسن این سدها این است که اگر به هر علتی در بدنه آنها ترک ایجاد شود خود نیروی فشار اعمالی از جانب آب پشت سد باعث هم آمدن این ترکها ( ترکهای حرارتی) می شود.سدهای بتنی پشت بند دار:سدهای پشت بند دار از نوع بلند هستند و با عث جلوگیری از خمشهای زیاد در بتن می شوند و برای تصور آن می توان اینگونه آنرا تشبیه کرد که دیواری بلند را که دارای پی در زمین است با تیرچه هایی در پشت آن نیز محکم نگه داشته شود تا فرو نریزد.سدهای لاستیکی:این سدهای اغلب بر روی رودخانه های فصلی زده می شود و این سدها از جنس لاستیک می باشند که در زمان مورد نیاز این سدها را از باد پر می کنند و این عمل باد حجم سد را بالا می برد و سد مانع عبور آب می گردد. از این وع سد که کوتاه نیز می باشد در شمال کشور خودمان نیز وجود دارد.حال با انواع سدها بطور مختصر آشنا شدیم و بایستی کاربرد این سدها را نیز بدانیم و دلایل استفاده از آنها را نیز به دقت مد نظر بگیریم.حال پس از آشنایی کوتاه و مختصر با این نوع سدها نحوه ارزی برای ساختن یک سد را مورد بررسی قرار می دهیم.از نظر فنی برای ساختن یک سد می بایست مراحلی سپری شود تا ساختن یک سد آغاز گردد ، هر کدام از این مراحل را یک فاز می نامند به شرح ذیل:فاز صفر: آیا ساختن این سد از نظر اقتصادی و مورد کاربری توجیه دارد یا خیر؟فاز یک: انواع سدهایی که با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی پیشنهاد می شود بطور ریز می بایست مورد بررسی قرار گیرد و میزان ذخیره آب و هزینه ریالی آن مورد بررسی قرار گیرد.فاز دو : هندسه و تحلیل سد و ریختن نقشه اجرای سد.فاز سه : اجرای سد.اما در مورد گروههای فنی که برای ساختن یک سد مورد نیاز است به گروههای زیر می توان اشاره کرد:1-       گروه هیدرولیک.2-       گروه هیدرولوژی.3-       گروه زیست محیطی.4-       گروه آبهای زیر زمینی.5-       گروه نقشه برداری.
با
تحقیق درمورد سدها 29 ص

پاو وینت-(اسلاید)-طبقه-بندی-سدهای-بتنی

پاو وینت (اسلاید) طبقه بندی سدهای بتنی
فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 60
حجم فایل: 4713 کیلوبایت
قیمت: 12000 تومان
 
توضیحات:

پاو وینت طبقه بندی سدهای بتنی (بهره برداری و نگهداری از سدها)، در حجم 60 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

طبقه بندی سدها از نظر مصالح ساختمانی:
1) سدهایی که توسط مواد متصل به هم ساخته میشوند (سدهای بتنی)
سدهای بتنی شامل :


الف) سدهای قوسی 

ب) سدهای وزنی
سدهای قوسی دو نوع هستند: 
1- سدهای تک قوسی
2- سدهای دو قوسی
سدهای وزنی نیز دو نوع هستند: 
1- سدهای وزنی
2- سدهای وزنی پایدار
سدهای بتنی تک قوسی در جهت افق (پلان) و سدهای دو قوسی هم در جهت افق و هم در جهت قایم (مقاطع) دارای قوس می باشند. پایداری این سدها مربوط به شکل آنهاست.
حجم بتن مصرفی درسدهای بتنی قوسی در مقایسه با سد وزنی در حدود 50% کمتر میباشد ...


فهرست مطالب:
بخش اول: طبقه بندی سدها از نظر مصالح ساختمانی
بخش دوم: سازه های وابسته به سد
بخش سوم: محل های کنترل در سدهای بتنی
بخش چهارم: برنامه ریزی،نگهداری و تعمیرات 

هدیه محصول:

فایل پاو وینت انواع سد و سرریز (35 اسلاید)


 
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

«خبرجنوب» نوشت: بی بارانی و رها نشدن آب از سدها، برخی را نگران هجوم به منابع زیرزمینی برای کشاورزی کرده است. جانشین ستادمدیریت بحران سیرجان گفت: نجف شهر سیرجان در محاصره سیلاب جاری شده از سیل است ولی خطری ی را تهدید نمی کند. اگر این کشور را دوست داریم، دلمان برای دریاچه ارومیه اش می سوزد، از اینکه آثار باستانی اش در معرض هوازدگی ناشی از همسایگی! با سدها قرار گرفته است دل چرکینیم، این گوی و این میدان! با وجود بارش های از ابتدای سال آبی جاری، ورودی آب به سدهای کرخه و سیمره نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد کاهش داشته است. رها سازی آب از پشت سدهای مازندران برای آبیاری زمین های کشاورزی از امروز آغاز می شود. استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی بارندگی های اخیر 80 میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای جنوب استان ذخیره شده است. آبگیری و ذخیره سازی آب پشت سد ها و آب بندان ها در مازندران آغاز شد. رئیس جمهور افغانستان در خصوص پیامدهای ساخت سد و مدیریت آب های این کشور به کشورهای همسایه اطمینان خاطر داد. ت از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست که ائتلاف بین المللی ضد به ی را به توقف حملات ضد سدهای فرات و تشرین ومناطق اطراف آن م م کند.... شرکت آب منطقه ای استان با اعلام ممنوعیت و مخاطرات ماهیگیری و شنا در مخازن سدها و بندهای انحرافی استان، هشدار داد. اختصاصی از یاری فایل مقاله سدهای سنگی با و پر سرعت .
مقاله سدهای سنگی
مقاله سدهای سنگی مقاله سدهای سنگی 22 ص با فرمت word       سدهای سنگی سدهایی هستند که عمدتا از سنگ (توده سنگی) تشکیل یافته اند بدیهی است همان طوری که میدانیم توده سنگی باید به نحوی غیر قابل نفوذ باشد یعنی دارای غیر قابل نفوذ باشد که در این نوع سدها فوق را در بالا دست سد و در شیروانی بالا دست قرار می دهند.          ساختمان این نوع سدها در جاهایی که ساختن سایر انواع سدها امکان پذیر نباشد و همچنین معدن سنگ مناسب در محل باشد نیز مورد پیدا می کند.این نوع سدها معمولا در بست سنگی اجرا می شوند منتها آن شرایط و مقاومت زیاد بستر سنگی را که برای سدهای بتنی مورد وم است،در اینجا موردی ندارد.........
با
مقاله سدهای سنگی
مقاله را اری مرسوم در آب بندی پی سدها (پاو وینت)
موضوع : مقاله را اری مرسوم در آب بندی پی سدها (پاو وینت) فرمت فایل: ppt (قابل ویرایش) فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تاریخچه تزریق
کلیات تزریق
پارامترهای موردنیاز در آب بندی
روشهای مختلف آب بندی
تزریق (grouting)
طبقه بندی تزریق
دستگاهها و تجهیزات تزریق
دوغاب تزریق
دوغاب تزریقی به سه نوع زیر تقسیم بندی می شود
نوع دوغاب مورد استفاده در یک عملیات تزریق میتواند تابع عوامل زیر باشد
اجزا تشکیل دهنده دوغاب سیمان
تزریق دوغاب و روشهای آن
نتیجه گیری
مراجع

جهت محصول اینجا کلیک نمایید بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ان اصفهان صبح با پرواز ساعت 7:30 صبح راهی تهران شده و پس از آن، از تهران به سمت کرمان پرواز می کنند. قرار است بازیکنان و اعضای کادر فنی ان پس از ورود به کرمان، راهی سیرجان شده و در این شهر مستقر شوند تا برای بازی روز شنبه آماده شوند. تیم اصفهانی برای دیدار با گلگهر سیرجان بازیکن مصدومی ندارد و بر اساس اعلام . تسنیم نوشت: حجم آب مخازن سدهای کشور تا پایان دی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است. پنج روز تمام است در نبردند برای مهار زبانه‌های این آتش بی‌رحم. پنج روز تمام است می‌کوشند برای یافتن پیکرهای سوخته و نسوخته مردم و همکاران فداکارشان. پنج روز تمام است که هیچ چیز خوشحالم نمی‌کند! پنج روز تمام است که کاسه اشکم سرریز می‌شود و تمام سدها را می‌شکند و هیچ از من برنمی‌آید و این اشک تمام‌نشدنی امانم نمی‌. جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان روز ۱۹ دی ماه را در اینجا مشاهده نمایید. ژاپن با توجه به اینکه در منطقه ای قرار دارد که ز له و سونامی پدیده هایی عادی محسوب می شوند، فناوری های پیشرفته ای برای حفاظت و افزایش طول عمر سدها به کار می گیرد. عباس محمدی: نخست: ترکیه مجموعه ای از سدها تحت عنوان gap را در دست ساخت دارد که با بهره برداری از آنها قادر است آب دجله وفرات را به مدت یک سال ذخیره کند. مسابقات شطرنج جام رمضان سیرجان از 18تیرماه با حضور 16 نفر از شطرنجبازان سیرجانی شروع شد. این مسابقات در سالن شطرنج سیرجان با سرداوری اقای غلام غلامشاهی دبیر محترم شطرنج سیرجان برگزار گردید. عباس خواجویی ،مجتبی رجایی ،مسعود رشیدی ، منصور ناظری،عباس احمدی ،حسین خواجویی،حسین قاسمی ،علی عربی،سینا سوخک ؤمهدی سوخک ،فیروزابادی، حسین ی، برزه ومحمد ایرانمنش از جمله شرکت کنندگان در این دوره ازمسابقات هستند. در حال حاضر از مجموع یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون مترمکعب ظرفیت مخازن ۵ سد اصلی تأمین آب شرب کلانشهر تهران، ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت این سدها ذخیره شده است. با توجه به آغاز بارندگی ها از ۴۸ ساعت گذشته و وضعیت سدهای استان ، ستاد مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای کرمان صورت پذیرفته و در حال حاضر وضعیت تحت کنترل بوده و هیچگونه خسارت مالی و جانی گزارش نگردیده است… رئیس اداره ثبت احوال سیرجان گفت: بیش از 70 درصد مردم موفق به دریافت کارت ملی هوشمندخود شدند که در استان کرمان شهرستان سیرجان رتبه برتر را در این زمینه به خود اختصاص داده است. استاندار فارس با اشاره به بازدید 2 هفته قبل خود از سد نرگسی کازرون گفت: اگر این سد تا قبل از بارش ها تکمیل شده بود، 137 میلیون مترمکعب آب در پشت آن ذخیره شده و مشکل کم آبی تابستان کل منطقه را حل می کرد. شهروند نوشت: باران تالاب ها را نجات داد. بارش برف، باران و راه افتادن سیلاب در پاییز و زمستانی که از سر گذر م توانست زخم خش الی را تا حدودی ترمیم کند. مثل «جازموریان» که ٢٠ سال تمام خشکیده بود و با…