سرهنگ دلیر اردبیل

به نقل از خبرگزاریها در مورد سرهنگ دلیر اردبیل : فرمانده قرارگاه غرب گشت انتظامی یگان امداد پلیس پایتخت از دستگیری خانم سرهنگ قل در ۳۰ متری جی خبر داد. های تاریخی سرهنگ بخش ج ناپذیر از خاطرات نسل های قدیمی این استان است. وزارت دفاع روسیه ادعای خبرگزاری رویترز مبنی بر یک سرهنگ ربوده شده روس در توسط گروه تروریستی را تکذیب کرد. کرمان - ایرنا - رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج استان کرمان از دستگیری یک سرهنگ قل در این شهرستان خبر داد و افزود: متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. سرهنگ آقا بیگی فرمانده انتظامی مشهد در ارتباط با تیراندازی در مشهد توضیحاتی ارائه داد. ایران نوشت: شامگاه بیست و سوم داد پارسال، دو جوان در خیابان شریعتی تهران سرگرم سرقت یک خودرو بودند که خودروی گشت از راه رسید و افسر ارشد که یک سرهنگ پلیس بود از خودرو پیاده شد، تا ان را دستگیر… شهردار اردبیل طی پیامی, درگذشت سرهنگ منصور تائبی را تسلیت گفت. ایرنا نوشت: فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردستان از دستگیری 2 نفر به اتهام آتش زدن بنای تاریخی کاخ سرهنگ آباد در این شهرستان خبر داد. مرکز جامع سلامت شهرستان معمولان با حضور ی رئیس علوم پزشکی لرستان، حجت ال والمسلمین حکیمی گیلانی معمولان،سید حمیدرضا کاظمی مردم شهرستان پلدختر درمجلس شورای ی،سرهنگ پاسدار ملک آرا مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان ،سرهنگ محمودوند فرمانده شهرستان پلدختر ،سرهنگ عبدالوند از فرماندهان ارشدنیروی انتظامی استان لرستان، افتتاح شد.
نحوه گزارش سرهنگ علیفر به گونه ایست که عده ای معتقدند که او عمدا این گونه گزارش می کند. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری اردستان در استان اصفهان گفت: بر اساس اعلام کارشناس رسمی دادگستری در امورآتش نشانی، آتش سوزی کاخ سرهنگ آباد این شهرستان عمدی بوده است. ایسنا نوشت: برنامه «امروزی ها» که از شنبه تا چهارشنبه از شبکه یک پخش می شود، امروز به موضوع حواشی فوتبالی سرهنگ علیفر، گزارشگر فوتبال تلویزیون می پردازد. سرهنگ عراقی به سکاندار یکی از قا یق ها دستور داد یک گالن بنزین بیاورد. سرهنگ دستور داد بنزین را روی جنازه ی فرمانده و جانشین گروهان قاسم بن الحسن بریزند. باور نمی عراقی ها با جنازه این دو شهید این چنین کنند. به دستور این سرهنگ، عراقی ها جنازه این دو شهید را جلوی چشم ما آتش زدند! %d8%a7%d8%b2+%d9%85%d8%ad%d8%b1%d9%88%d9%85%db%8c%d8%aa+%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a7%d9%84+%d8%a7%d8%b2+%d8%b3%d9%88%db%8c+%d9%81%dbبسته خبری کرنومتر سوژه های مختلفی را برای شما مخاطبان آماده کرده است. ادامه: از محرومیت استقلال از سوی فیفا تا انتقاد خداداد عزیزی از سرهنگ علیفر + به گزارش خوی نگاه و طبق اخبار دریافتی قرار است در تاریخ یازدهم مرداد طی مراسمی سرهنگ حسن حسنلو بعنوان فرمانده جدید هنگ مرزی خوی منصوب و از خدمات سرهنگ حسن محمدزاده تجلیل شود. سرهنگ حسنلو متولد شهرستان خوی و پیش از این فرمانده هنگ مرزی ای سلماس و پلدشت را بر عهده داشته است. در شب چهارشنبه آ سال یک سرهنگ پلیس راهور و یک سرباز که در بلوار هاشمیه مشهد برای اینجا نظم رفت و آمد در منطقه حضور داشتند، به خاطر پرتاب ترقه انفجاری به شدت مجروح و در بیمارستان فار مشهد بستری شدند. به گزارش مغانه، در این مراسم که امروز چهارشنبه و با حضور فرمانده مرزبانی استان اردبیل و برخی مسوولان استانی و محلی برگزار شد همچنین با اهدای لوح و هدیه از خدمات ۳۰ساله سرهنگ اردشیر جوانشر فرمانده قبلی هنگ مرزی و مرزبان درجه یک این منطقه قدردانی شد. سرگرد غفا ور پیش از این به عنوان جانشین سرهنگ جوانشیر انجام وظیفه می کرد. قطعه ویدیویی از شعرخوانی پدرم، شادروان حاج جعفر مختاری، را در اوایل دهه هفتاد خورشیدی در اسفیدواجان را در اینجا ببینید. قطعه شعری درباره مقایسه دو سرهنگ ایرانی و عراقی در سال 1338 خورشیدی: [نقل از دیوان سروده های آن شادروان] د ر اسفند ماه 1338 که سرهنگ قنبر رئیس بازرسی شرکت واحد بود و یکنفر کمک رانند ه را [کتک ] زد ه بود گفته شد . سگ اند ر ش. یک روز در قرار گاه تاکتیکی مشترک، جماعت می خو م. از یکی از سرهنگ های خواستند پیش شود. پای او به شدت آسیب دیده بود.
سرهنگ از قبول ت سر باز زد. چند نفر از فرماندهان ما از جمله بروجردی به سرهنگ اصرار د. هرچه سرهنگ گفت نمی تواند بخواند، قبول ن د و آن را از روی ش ت نفسی سرهنگ تلقی د.
بالا ه سرهنگ مجبور شد برود و بخواند. رکعت اول را خو م. سره. 33 سال پیش در چنین روزی،حاج سید احمد در گفت و گویی اعلام کرد: در پی شهادت پرافتخار مصطفی چمران، از سوی انقلاب ی، سرهنگ سید موسی نامجو با حفظ سمت به عنوان در شورای عالی دفاع منصوب شد . سرهنگ نامجو رئیس دانشکده افسری ایران و یکی از افسران دلیر و متعهد و مسلمان بود. منبع:اطلاعات ، 11 داد 1360 ، صفحه 13 این جلسه با حضور سرهنگ محمدی رئیس پلیس راهور استان گیلان و سرهنگ رمضانی رئیس پلیس راهور شهرستان رشت برگزار شد . سرهنگ رحمانی از بارش برف در استان اردبیل، محور هراز (محدوده لاریجان) و محور فیروزکوه (محدوده امین آباد) خبر داد. the post / دابسمش محسن بروفر در حضور سرهنگ علیفر appeared first on شفقنا ورزشی. رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل رس بزرگ اهل قلم و شه را ثبت و نشر احوال و آثار دانست.
سرهنگ عظیم دشتی در یادواره ی گرمی گفت:باوجودیکه نویسندگان استان در این حوزه قلم فرسایی کرده اند اما دین اهل قلم به و ایثارگران ادا نشده است.
سرهنگ سعید گودرز نژاد رئیس اداره اماکن عمومی لرستان و سرهنگ رضا شیر اوژن معاون فرماندهی انتظامی لرستان به مناسبت روز ملی اصناف در دیداری، از رئیس، هیئت رییسه و دو تن از اعضای اتحادیه های صنفی به نمایندگی از کل اصناف لرستان که از طرف معاونت اجتماعی انتظامی دعوت شده بودند تجلیل د. در جلسه ای با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان آقای رجبی زاده ،رئیس پلیس پیشگیری ناجا در استان کرمان جناب سرهنگ منصوری و طی حکمی از سوی فرماندهی محترم یگان حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور جناب سرهنگ قاسم سبزعلی ، سرهنگ دادمراد شفیعی بعنوان س رست .... پنجمین شهید م ع حرم استان چهارمحال و بختیاری
سرهنگ پاسدار علی طاهری سرتشنیزی به جمع ی م ع حرم پیوست
به گزارش بسیج چهارمحال و بختیاری شهید م ع حرم سرهنگ پاسدار علی طاهری سرتشنیزی چند روز پیش در نبرد با تروریست های تکفیری در کشور به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.
این شهید گرانقدر اولین شهید م ع حرم شهرستان کیار و پنجمین شهید م ع حرم استان چهارمحال و بختیاری می باشد.. از این شهید والامقام دو فرزند پسر بنام حمید و جواد به یادگار مانده است. روحمان با یادش شاد.
کلنا عباسک یا زینب
روزهای هفته شرکت هواپیمائی مسیر پرواز شماره پرواز حرکت ورود مسیر پرواز شماره پرواز حرکت ورود شنبه هما تهران – اردبیل 495 09:35 10:40 اردبیل – تهران 494 11:25 12:30 هما مشهد – اردبیل 267 12:35 14:35 اردبیل – تهران 496 15:10 16:15 یکشنبه هما بغداد – اردبیل 3444 07:55 10:20 اردبیل- نجف 3445 11:10 12:30 هما تهران – اردبیل 495 11:25 12:30 اردبیل – تهران 494 13:15 14:20 آتا تهران – اردبیل. پایگاه خبری تحلیلی آباد غرب: با حکم فرماندهی نیروی انتظامی سرهنگ سرتیپ نیا به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامیhttp://www.mashreghnews.ir/images/news/smal_pic/20-6-1389/image634198836980355000.jpg شهرستان آباد جایگزین سرهنگ قباد خنجری شد. سرهنگ سرتیپ نیا پیش از این مسئول تربیت بدنی نیروی انتظامی استان بوده است.سرهنگ خنجری نیز به عنوان مسئول ستاد مبارزه با استان کرمانشاه منصوب شد. لازم به ذکر است سرهنگ خنجری در طول مسئولیت خود در شهرستان آباد با رفتار مقتدرانه در برابر مجرمین و برهم زنندگان آسایش مردم به چهره ای محبوب در نزد افکار عمومی شهرستان تبدیل شده بود.هم چنین حسن ارتباط ایشان با رسانه های شهرستان نیز از دیگر نکات بارز شخصیتی ایشان بود. منبع: آباد غرب نیوز حادثه آتش سوزی سازه های چوبی عمارت سرهنگ آباد بخش سفلی زواره در دست بررسی است و مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: «صبح امروز برخی افراد با تعرض به این مجموعه تاریخی وآتش افروزی، سازه های چوبی این اثر تاریخی که در سال گذشته مرمت شده بود، را ط حریق د. موضوع آتش سوزی عمارت سرهنگ آباد بخش سفلی زواره را از طریق م. سرهنگ فلاحتکار به عنوان فرمانده منطقه پ ند هوایی جنوب غرب کشور منصوب شد.   سرهنگ فلاحتکار فرمانده منطقه پ ند هوایی جنوب غرب شدبه گزارش دلاوران ایران زمین  دفاع پرس، مراسم تکریم و معارفه فرمانده منطقه پ ند هوایی جنوب غرب کشور با حضور «ابوالفضل سپهری راد» معاون اجرایی قرارگاه پ ند هوایی خاتم الانبیا (ص) در اهواز برگزار شد.    معاون اجرایی پ ند هوایی در این مراسم بیان داشت: با یاری حق تعالی و تلاش و همت مسئولین لشکری و کشوری و بخصوص بعد از فرمان ی مبنی بر تشکیل پ ند هوایی، گستردگی پ ند در کشور به بیش از 3 هزار نقطه ارتقا یافته و نمونه با ارزش آن این است که تا سال 74 در منطقه پ ند هوایی جنوب غرب یک گروه داشتیم اما امروز یک منطقه با 5 گروه داریم و اگر قبل از جنگ یت پ ند هوایی به صورت نقطه‌ای و دفاع از پادگان‌ها بود امروزه مسئولیت پ ند منطقه‌ای و کشوری را به عهده داریم.   در پایان این مراسم از زحمات سرتیپ دوم مهرداد مظاهری تقدیر و سرهنگ فلاحتکار به عنوان فرمانده جدید منطقه پ ند هوایی جنوب غرب منصوب شد.   همزمان با شروع هفته نیروی انتظامی ، پیش از خطبه های این هفته شهر باغستان ، جناب سرهنگ رضا رستگار جانشین نیروی انتظامی شهرستان شهریار، گزارشی از وضعیت انتظامی و امنیتی شهر باغستان ارائه نمودند.

به گزارش فرهیختگان ؛سرهنگ  روح الدین پاریاد فرمانده نیروی انتظامی ا ازکشف 25 کیلو در محور دورود به ا از یک   دستگاه خودروی سواری  در شب گذشته خبر داد سرهنگ پاریاد گفت در این رابطه یک نفر دستگیر ویک خودرو توقیف شد وبرای طی مراحل قانونی  تحویل مراجع قضایی گردید سرهنگ دوم پاسدار سهراب انبارکی به عنوان معاون هماهنگ کننده صادق(ع) استان بوشهر معرفی شد.فرمانده صادق(ع) استان بوشهر در این مراسم ضمن تقدیر از سرهنگ نصرالله غزنوی که طی 30 سال خدمت صادقانه در لباس پاسداری به بازنشتگی نائل شده بود، طی حکمی سرهنگ دوم پاسدار سهراب انبارکی را به جای وی معرفی و برای هر دو آرزوی توفیق و سربلندی کرد.در این آ. امتحان رانندگی سرهنگ به دختره میگه:چراازلاین خارج شدی؟؟ دختر:جناب سرهنگ به خدا من ازاولم نمیخواستم نصب کنم هی بچه ها گفتن بریز... منم دیدم هی میان پیشنهاددوستی میدن پاکش ... پس ازاین مکالمه گفته شده 3دختری که پشت نشسته بودن همه درحال نصب لاین بودند; سرهنگ هم یک ماه مرخصی بدون حقوق گرفت رفت; ماشین هم ازشدت خنده له شده ود ارکینگ ماشینهای اوراقی نگهداری میشود; منم که داغوووووووونم میفهمی داغووووووون سرهنگ نصرالله مالکی بازنشسته نیروی هوایی ایران و عموی نازنینم جهان فانی را وداع گفت سرهنگ میرزا نصرالله مالکی  از فرماندهان  خوشنام نیروی هوایی ایران دیروز پنجشنبه 1396/01/31در بیمارستان آراد تهران دار فانی را وداع گفت این سرباز وطن سال های متمادی فرماندهی مرکز آموزش افسری نیروی هوایی در تهران را به عهده داشت امتحان رانندگی سرهنگ به دختره میگه:چراازلاین خارج شدی؟؟ دختر:جناب سرهنگ به خدا من ازاولم نمیخواستم نصب کنم هی بچه ها گفتن بریز... منم دیدم هی میان پیشنهاددوستی میدن پاکش ... پس ازاین مکالمه گفته شده 3دختری که پشت نشسته بودن همه درحال نصب لاین بودند; سرهنگ هم یک ماه مرخصی بدون حقوق گرفت رفت; ماشین هم ازشدت خنده له شده ود ارکینگ ماشینهای اوراقی نگهداری میشود; منم که داغوووووووونم میفهمی داغووووووون سرهنگ اسماعیل زادهروز گذشته در ادامه برنامه های هفته بسیج سرهنگ اسماعیل زاده فرمانده ناحیه انار با سفر به بیاض در منزل یکی از ان بیاضی حضور یافته و از فعالیت های ایشان تقدیر نمود. علی اکبر مهر فرمانده پایگاه مقاومت شهید غیاثی بیاض به علت فعالیت های در خور تحسینی که در این پایگاه داشته اند مورد تقدیر فرمانده ناحیه انار و هیئت همراه قرار گرفت. سرهنگ اسماعیل زاده همچنین از یک طرح در حال اجرای بسیج در بیاض بازدید نمود. سلام ظهر بخیر کاروان پیاده حسین روستای روشن آباد وارد حصار سرخ شد که همه برای و استراحت و صرف نهار وارد زینبیه روستا شدند که فرمانده محترم مقاومت جناب سرهنگ مظلومی و فرمانده بسیج دانش اموزی جناب سرگرد پیری و جناب سرگرد نعمتی وارد زینبیه شدند که باعث خوشحالی و روحیه کاروان شد که جناب سرهنگ هم از کاروان تقدیر و تشکر کرد.
رایگان سریال جدید و زیبای “باغ سرهنگ” با کیفیت عالی tvrip با و به همراه نسخه کم حجم mp4 قسمت 30 (آ ) اضافه شد  سریال باغ سرهنگ با ادامه مطلب  در حالی که جدال دو اردبیل هنوز فروکش نکرده بود دعوای دو تن دیگر بازار "کی بود کی بود من نبودم " را داغ تر کرد، معلوم نیست با این جنگ زرگری سرنوشت طرح هایی که نیازمند ل گری قوی و اتحاد نمایندگان استان اردبیل است به کجا ختم می شود.
مسئول ایثارگران بسیج قدس گیلان:
م ع حرم گیلانی در به فیض شهادت رسید

مسئول ایثارگران بسیج قدس گیلان گفت: م ع حرم سرهنگ مرتضی حسین پور شلمانی در راه دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) صبح امروز در به درجه رفیع شهادت رسید.

سرگرد ثابت نوروزی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: سرهنگ پاسدار مرتضی حسین پور شلمان. اردبیل دردوره ی صفویهوجه تسمیه ی اردبیل: این نام در مآخذ گوناگون به صورتهای اَردویل، اَردُبیل، اَردُئیل و بیشتر اَردَبیل آمده است،اردبیل در منابع ارمنی به صورت آرتاوت و سپس آرتاول آمده است. مینورسکی معتقد است اَرته ویت به مرور به اردبیل تغییر شکلی یافته است. اگرچه «دائره المعارف » می نویسد: اشتفاق و معنای اردبیل به درستی معلوم نیست اما مینورسکی معتقد است این نام ترکیبی است از اَرِته یا اَرته به معنای مقدس و قانون مقدس و ویت (پارسی میانه) که صورت اوستایی آن وئتی است و به معنای بید یا بید قانون مقدس دانسته است. همو درجای دیگر بِل یا بیل (یا ویل) را پسوند بسیاری از مکانها از جمله انزبیل و زویل دانسته است. لاکهارت،در مورد بنای شهر و علت نام گذاری آن ازقول مردمان محلی، افسانه ای را نقل می کند که بنابر آن در محل کنونی شهر در گذشته دریاچه ای وجود داشته است : به فرمان سلیمان نبی دو دیو به نامهای اَرد وبیل آبهای این دریاچه را با حفر دو معبر در شمال شرقی شهر کنونی خارج ساختند و شهر را در محل دریاچه خشک شده ب ا داشتند و به همین سبب نیز نام این شهر به نام این دو دیو اَردُبیل خوانده شد. حمیری نام اردبیل را مآخوذ از اردبیل بن ارمین می داند که یاقوت آن را از قول سمعانی به صورت اردبیل بن ارمینی ابن لنطی بن یونان ذکر کرده است. به نظر روی،ظاهرا نام اردبیل ترکیبی است ازدو جزء اَرد به معنای درستی، راستی و پاکی و بیل یا ویل (پسوند مکان) به معنای جایگاه. این ترکیب را به صورتهای آرتاویل و آرتاویلا به معنای شهر مقدس نیز نوشته اند. یاقوت نام قدیم اردبیل را باذان فیروز، فردوسی بادان پیروز، آباذان فیروز، باد فیروز، فیروزگرد و اعتمادالسطنه آذر بهمن نوشته اند. اولئاریوس ظاهرا به خطا نام قدیم اردبیل را ساتراپنه می داند.[1]
[1] - دایره المعارف بزرگ ی ، زیرنظر کاظم بجنوردی ، تهران، انتشارات دایره المعارف بزرگ ی ، جلد هفتم ، 1377 ، صص 2- 471 ، بیات ، عزیزاله ، کلیات جغرافیای طبیعی و تاریخی ایران، تهران ، کبیر ، 1367 ، چاپ اول ، ص 236 ، لغت نامه دهخدا ذیل کلمه اردبیل. سالگرد شهادت خلبان شهید علی شمسبگی به دلایلی می توان او و دوستان شهیدش را اولین ی هشت سال دفاع مقدس دانست سرهنگ خلبان شهید علی شمسبگی چند مترمانده به قبرشهید همت در گ ار ی شهرضا سنگ مزاری به یاد خلبانی شهید نصب شده ولی قبر واقعی او بنا بر وصیت وی و در خواست همسرش در بهشت زهرا قطعه 24ردیف32 شماره 28 می باشد . (درست بر ع شهید همت که قبر واقع. شیبانی غلامحسین (سرهنگ) "غلامحسین شیبانی" فرزند "میرزا احمد" از نوادگاه "حاج ­میرزا ابوالحسن" متولد سال 1280(ه.ش) بود. بعد از پایان مدرسه نظامی در سال 1307(ه.ش) با درجه نائب اولی جزو محصلین نظامی اعزامی به فرانسه رفت و در «سن ­سیر» دانشکده افسری را طی کرد. بعد از بازگشت به ایرن با درجه سلطانی داوطلبانه وارد نیروی هوایی شد. با گذراندن دوره یک. http://s4.picofile.com/file/8165529492/%d8%b1%d9%88%d8%ad%db%8c_210x165_205x153.jpg سرهنگ محمد رضا روحی ؛ در دیدار صمیمی صبح امروز با جمعی از اهالی سینمای تایباد در محل فرماندهی انتظامی این شهرستان ، پیشینه ی فرهنگی تایباد را با قدمت و غنی دانست و ضمن تاکید بر نقش موثر قالب های مختلف هنری اعم از شعر،داستان،نمایش، و ... به عنوان بسترهای فرهنگ ساز در راستای کاهش معضلات اجتماعی سرهنگ پیاده ستاد جلیل بزرگمهر (۱۳۸۶-۱۲۹۱) و نظامی ایرانی بود. او وک محمد مصدق را بر عهده داشت. جلیل بزرگمهر به سال ۱۲۹۱ در آستارا متولد شد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی از دانشکده افسری با درجه ستوان دومی فارغ حصیل شد. در ت مصدق پس از خلع ید از انگلیسی ها به فرمانداری ...... به گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج علی ابن طالب (ع)طی مراسمی با حضور جناب سرهنگ حسامپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بوانات و فرماندهان پایگاهها و سر گروههای صالحین حوزه علی ابن طالب (ع) مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه بر گزار شد .در این مراسم جناب سرهنگ حسامپور به بیان برنامه ی بسیج در سال جاری پرداخت ودر ادامه با تقدیر از زحمات . به گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج علی ابن طالب (ع)طی مراسمی با حضور جناب سرهنگ حسامپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بوانات و فرماندهان پایگاهها و سر گروههای صالحین حوزه علی ابن طالب (ع) مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه بر گزار شد .در این مراسم جناب سرهنگ حسامپور به بیان برنامه ی بسیج در سال جاری پرداخت ودر ادامه با تقدیر از زحمات . به گزارش روابط عمومی حوزه مقاومت بسیج علی ابن طالب (ع)طی مراسمی با حضور جناب سرهنگ حسامپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بوانات و فرماندهان پایگاهها و سر گروههای صالحین حوزه علی ابن طالب (ع) مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه بر گزار شد .در این مراسم جناب سرهنگ حسامپور به بیان برنامه ی بسیج در سال جاری پرداخت ودر ادامه با تقدیر از زحمات .