سمینار مجازی جاذب ها

به نقل از خبرگزاریها در مورد سمینار مجازی جاذب ها : ادم ها یک وقتایی یک اشتباهی میکنه که نمیشه به عقب برگشت واون اشتباه رو پاک کرد اشتباه من این بود که وارد دنیای مجازی شدم شاید بزرگترین اشتباه زندگیم باشه من نمیدونستم احساسات ادمای مجازی فرق میکنه ادمای مجازی خیلی راحت میتونن دل همو بشکنن اشتباه من این بود که دنیای مجازی رو وارد دنیای شخصی خودم من فک نمی یه مرد گریه ه ولی دنیای مجا.
پلیمرهای جاذب ، مواد صد در صد آلی هستند که قادرند به طریق فیزیکی و شیمیایی از دهها تا هزاران برابر وزن خود آب یا محلول های آبی را جذب کنند. بر خلاف موادی چون اسفنج که جذب آب در آنها فیزیکی است ، جذب شیمیایی آب سبب می شود که آب به مدت طولانی حتی تحت فشار در داخل این پلیمرها حفظ شود. این انبارهای کوچک مولکولی وقتی...
بقیه در ادامه م. کتاب «نظری بر وضعیت فضای مجازی همسایگان ایران» با تاکید بر پایش شبکه های اجتماعی و زیرساخت به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات ی، منتشر شد.
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کتاب «نظری بر وضعیت فضای مجازی همسایگان ایران» نتیجه اولین فاز مطالعاتی در حوزه رصد و شناسایی فضای مجازی بین الملل در بنیاد شه . تو هایی را ببینید که فوق مدرن، با امکانات بالا و جاذب توریست هستند. بهترین و کاملترین تحقیق ، مقاله ، سمینار و... حقوقی - رعایت تمام نکات نگارشی - تکراری نبودن تحقیق - دارا بودن منابع گوناگون فارسی ، عربی ، انگلیسی دانشجویان محترم حقوق می توانند سفارش عنوان تحقیق و یا سمینار خود را به همراه میل خود در بخش نظرات وارد نمایند تا در اسرع وقت نسبت به انجام آن رسیدگی شود. در این سمینار سعی شده است تا ضمن بررسی و بیان نقاط قوت و ضعف دومین سمینار روابط عمومی های استان خوزستان که در آبان 1392 در اهواز برگزار شد به تفاوت های قابل توجه مقایسه این سمینار با سمینارهای مشابه در تهران می پردازد که مطالعه آن توسط مدیران ، کارشناسان و دانشجویان روابط عمومی می تواند مفید واقع شود . تهیه کننده : داوود سلیمانی ( کارش. برای استفاده بهینه از آب باران باید این آب ها را به محفظه خاص جاذب هدایت کرد. یکی از کارهایی که باید در این باره انجام شود این است که این آب که در بام و حیاط و نورگیرها به دام می افتند باید جمع اوری بشوند. اهمیت موضوع در این است که این لوله ها که برای جمع اوری آب باران مورد استفاده قرار می گیرد نباید به درون فاضلاب خانگی هدایت شوند. انتقال آب باران به درون فاضلاب های شهری درست نیست و دارای مجوز نیست و باید این آب به طور جداگانه ذخیره و به محفظه های جاذب هدایت بشود. لوله های پلی اتیلن و جمع آوری اب باران امین الدین حاجی پژوهشگر صنعتی کبیر با استفاده از الیاف پلی پرو پیلن و نانو دندریمرها نوعی نانو جاذب ارائه کرد که قادر به جداسازی رنگ از محلول در مدت 5 دقیقه است.
حاجی مجری این طرح با اشاره به کاربردهای نتایج این تحقیقات در حوزه های مختلف از قبیل پزشکی، گفت: این محصول و محصولات مشابه تهیه شده بر پایه این روش میتوانند برای دارو رسانی و رهایش تدریجی دارو، تهیه منسوجات معطر و ضد باکتری، سنتر نانوذرات با سایز کنترل شده و ... استفاده شوند. همشهری آنلاین: وینسنت کالبو معمار فرانسوی می خواهد سازه هایش چیزی فراتر از یک ساختمان معمولی باشند، سازه هایی کم مصرف و جاذب کربن برای مقابله با گرمایش جهانی. پاور پوینت نانوجاذب ها این پاور پوینت مربوط به درس سمینار کارشناسی ارشد رشته فیزیک زمینه نانو می باشد  پاور پوینت نانوجاذب ها نانو جاذب ها فرایند جداسازی مزایای نانوجاذب ها کاربرد نانوجاذب ها دسته بندی فیزیک فرمت فایل pptx حجم فایل 1951 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 40 این پاور پوینت دارای 40 اسلاید می باشد که حاوی اطلاعات کاملی از تعریف نانو جاذب ها، انواع و نحوه عملکردشان، کاربردهایشان و مزایای آن ها می باشد.  پاور پوینت نانوجاذب ها حسن سبحانی اقتصاددان در کانال تلگرام خود نوشت:نقدینگی در سال های اخیر، از طریق خلق پول بانکی و نرخ های بهره بالا و جاذب، به مثابه آبی حجیم، پشت سدی تحقیقا شکننده،تجمیع و آثار م ب آن اقتصاد ایران را در بر گرفته است. سمینار زیر پوست فضای مجازی در صنعتی شیراز برگزار شد. رباط سنگ بَست فریمان میراث دار کهن ترین کتیبه های قرآنی موجود در ایران با قدمت هزار سال از دوره غزنویان است. به گزارش سایت مشهد فوری، مجموعه تاریخی سنگ بست که مقبره ارسلان جاذب، والی توس در عهد غزنویان در آنجا واقع است، شهری با قدمت بیش از هزار سال است. این شهر در مسیر راه ابریشم و از چهار طرف بین ای مهمی مثل هرات و نیشابور قرار داشت. با سلام جهت برگزاری سمینار تصمیم گرفته شد که کمیته های علمی و اجرایی تشکیل گردد و با توجه به اینکه این سمینار به درخواست اداره تجهیزات ناوبری میباشد ، مسئولین هر دو کمیته نیز از این اداره تعیین گردیدند . مسئول کمیته علمی جناب آقای پرتو میباشد. مسئول کمیته اجرایی جناب آقای مدرس زاده میباشد. رباط سنگ‌بَست فریمان میراث‌دار کهن‌ترین کتیبه‌های قرآنی موجود در ایران با قدمت هزار سال از دوره غزنویان است.   به گزارش سایت مشهد فوری، مجموعه تاریخی سنگ‌بست که مقبره ارسلان جاذب، والی توس در عهد غزنویان در آنجا واقع است، شهری با قدمت بیش از هزار سال است. این شهر در مسیر راه ابریشم و از چهار طرف بین ای مهمی مثل هرات و ن. با سلام انشالله که خستگی امتحانات و ترم گذشته برطرف شده باشد و دوستانی که درسشان باقی مانده با انرژی ترم را شروع کنند . نمرات دروس سمینار و ارزی طرح های توسعه اعلام شده است و به نظر می رسد نمرات خوبی داده شده است . موفق باشید مسیری که غرب طی کرد ما طی نمی کنیم چون ما صفات خود را داریم هر ملتی را خدا به رنگی آفریده تجربه روم در چین اتفاق نمی افتد من آرزو می کنم قوم من مثل قوم یونس باشد که خدا میگوید فقط قوم یونس بود که پیش از آنکه عذاب فرود آید از ورطه عذاب خودرا برهانیدند و دامن کشیدند ازآن مختصات که جاذب طوفان و صیحه بود
ت یب آثارتاریخی در کنار عشق ورزیدن به آن ما را هم فرسوده ساخته است وبه گونه ای باید اقرار کنم که این ت یب ها در روح و روان جامعه باستان شناسان هم اثر منفی باقی نهاده است.وقتی بنایی چون ارسلان جاذب با همه جذبه هایش رها می شود وزمینه های ت یب آن فراهم می گردد این نشان از عمق جه ما نسبت به این پدیدار های فرهنگی-تاریخی -هنری و مذهبی است. بنای تاریخی ارسلان جاذب به شمارة 164 و در تاریخ 15/10/1310 به ثبت آثار ملّی و تاریخی رسیده است بنای ارسلان جاذب،شا ار یکصدو شصت و چهارمین اثر افتخارآفرین ایران با وجوداینکه شرایط ثبت جهانی را داشت متاسفانه به حال خود رها شده است.مقبره از ان سلطان محمود غزنوى درناحیة اسان، طوس و سنگ‏بست بود که حکمرانى داشته است آرامگاه ارسلان جاذب بین سال‏هاى 419 ـ 389 هـ . ق ساخته شده است، در 30 کیلومترى مشهد و در مجاورت روستاى سنگ‏بست و سه راهى مشهد، نیشابور و تربت جام قرار دارد. این بنا، بعد از آرامگاه اسماعیل سامانى در بخارا، از بناهاى قرون اوّلیة در اسان به شمار مى‏رود و به مقبرة ایاز نیز معروف است.آرامگاه، داراى نقشه‏اى چهار ضلعى در دو طبقه و گنبدى بر فراز آن است که قابل مقایسه با بناهاى عهد ساسانى است. گنبد این آرامگاه، با حدود 40/10 متر قطر دهانه و حدود سه متر ضخامت دیوارهاى گنبد خانه، از نوع دو پوسته است. گوشه‏سازى آن را در ابتدا از چهار ضلعى به هشت ضلعى رسانده‏اند، بعد از هشت گوش، با عژر یا ژغر (به معنى آبشار) به دایره تبدیل کرده‏اند. در این بنا، گوشه سازى به حد اعلاى خود رسیده و این امر نشان مى‏دهد که این فن در ابتداى راه خود نبوده است.آجرچینى گنبد به شیوة ه راسته انجام شده است. در نماسازى بنا نیز آجرها به صورت ه، نقوش بسیار زیبایى ساخته‏اند. در قسمتى نیز به صورت نیمه و کله و راسته تکرار شده و بسیار جالبى به وجود آورده است. در سطح داخلى، کتیبه‏اى آجرى به خط کوفى، تمام زیر گنبد را در بر مى‏گیرد. در کم وش گنبد، روزنه هایى جهت نورگیرى تعبیه شده است. از دیگر آثار باقیمانده «مجموعة سنگ‏بست، مناره‏اى آجرى با کتیبه‏اى به خط کوفى است که با آجرکارى تزیین شده است. شکل مناره، استوانه‏اى است و 101 پلّه دارد. بسپار به نقل از ایسنا می نویسد، محققان یزد، جاذبی پلیمری با اندازه حفرات نانومتری ساختند که در جذب عنصر «روی» بسیار کارآمد است.
این جاذب که زیست سازگار بوده و دارای خواصی نظیر گزینش پذیری بالا، تکرا ذیری و هزینه تولید پایین است، در صنایعی که تولید کننده پساب هایی حاوی یون «روی» هستند و نیز در تهیه حسگرهای حساس و غشاها قابلیت کاربرد دارد.

به نوشته سایت نانو، «روی» یکی از مهم ترین عناصر دخیل در متابولیسم بدن انسان است. این عنصر همچنین در بسیاری از مواد غذایی از جمله آجیل، حبوبات و غلات موجود است. عنصر «روی» با شرکت در فرایندهای بیوشیمیایی، آماده سازی مواد ژنتیکی را برعهده دارد. بنابراین کمبود آن یک مشکل تغذیه ای بسیار مهم است.

با این حال، مقدار بیش از حد «روی» می تواند آسیب های مختلفی در بدن انسان، از جمله تغییر در پاسخ ایمنی، کاهش وزن و رشد کم را سبب شود. بنابراین، تعیین مقدار موثر «روی» در نمونه های آب و مواد غذایی امری ضروری است.

است اج فاز جامد (spe) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین روش های مورد استفاده در تعیین این عنصر بویژه در ماتریس های پیچیده است. با این حال، سادگی عملیات و انعطاف پذیری شرایط کار در این روش وابسته به انتخاب مواد جاذب مناسب است. از میان مواد جاذب مختلف، جاذب های پلیمری بعنوان جاذب گزینشی یون های ف ی، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

با توجه به محدودیت گزارش های موجود در زمینه عملکرد این پلیمرها در جذب «روی»، پژوهشگران در این طرح به دنبال تهیه جاذبی پلیمری با ویژگی وجود حفره هایی با ابعاد نانو بودند که در ماتریس های مختلف مایع قادر به جذب گزینشی یون های «روی» باشد.

فرید شاکریان، دانشجوی ی شیمی یزد و محقق طرح در این باره اظهار کرد: برای دستی به این هدف، در ابتدا با استفاده از لیگاند هیدرو ی کنولین (ا ین) جاذب مناسب جداسازی و پیش تغلیظ عنصر «روی» در ماتریس های مختلف تهیه شد. جهت تعیین اندازه حفره های ایجاد شده در این پلیمر از آنالیزهای sem و ftir استفاده شد. در ادامه عوامل مؤثر بر است اج و جداسازی «روی» با استفاده از نرم افزارmultisimplex و روش تک متغیره، بهینه شد.

وی افزود: در نهایت و با استفاده از شرایط بهینه، مقادیر «روی» در نمونه های مختلف از جمله آب لوله کشی، آب چاه، آب باران، آب رودخانه (گرفته شده از رود زاینده رود و کارون) مورد بررسی قرار گرفت، نمونه آب دریا (خلیج فارس) و غلات (گندم، برنج، دانه هندوانه، نخود، لوبیا قرمز و لوبیا) نیز از دیگر موارد اندازه گیری بود.

محقق طرح تصریح کرد: دقت روش با آزمایش های بازی شده از نمونه های مشخصی با مقدار شناخته شده از «روی» و مقایسه نتایج حاصل با داده های به دست آمده با کوره گرافیتی طیف سنجی جذب اتمی (gfaas) مقایسه شد. بر اساس نتایج حاصل از این بخش این روش قابل اعتماد و کارآمد بود.

شاکریان خاطرنشان کرد: در جاذب های حفره دار هرچه حفره ها دارای ابعاد کوچکتری باشند، سطح مقطع جاذب که در تماس با نمونه است، بیشتر شده، ظرفیت آن بالاتر رفته و سینتیک جذب و واجذب سریع تر می شود. در صورتی که در فرایند سنتز، جاذبی با اندازه حفره نانومتری تولید شود، خواص ذکر شده بهبود چشمگیری پیدا می کند.

وی تاکید کرد: در این پژوهش ما توانستیم با تولید جاذب پلیمری یون «روی» دارای نانوحفره به ویژگی های ذکر شده دست ی م که نسبت به جاذب های متداول عملکرد مطلوبتری داشت.

وی همچنین در تشریح خصوصیات برتر این جاذب گفت: پایداری حرارتی و شیمیایی، پایداری مکانیکی، سینتیک سریع جذب و واجذبی، گزینش پذیری بالا، تکرا ذیری، ظرفیت جذب بالا، سازگاری با محیط زیست و قیمت مناسب از جمله خواص مهمی است که در سنتز این جاذب به آن توجه شده است و نسبت به جاذب های قبلی استفاده شده برای است اج فاز جامد روی این خواص بهبود داده شده اند.

دانشجوی ی شیمی یزد گفت: با توجه به استفاده زیاد از روش است اج فاز جامد و با تکیه بر ویژگی های برشمرده شده در بالا، درصورت استفاده از این جاذب مشکلات مرتبط با جاذب های متداول مورد استفاده در جذب یون های ف ی نظیر گزینش پذیری، بازی و پایداری در محیط های شیمیایی با غلظت بالا کاهش خواهد یافت.

این محققان در ادامه این طرح، به سنتز جاذب های پلیمری دیگر و بررسی عملکرد آن ها در جذب یون های ف ی دیگر که مطالعات کمی در مورد آن ها وجود دارد، پرداخته اند.

نتایج این کار تحقیقاتی که حاصل همکاری فرید شاکریان، شایسته دادفرنیا و علی محمد حاجی شبانی از اعضای هیأت علمی یزد است، در مجله food chemistry به چاپ رسیده است. سلام دوستان خوشبختانه یکی از همکلاسی هایمان (خانم ع. )، جزوه درس سمینار در مدیریت رسانه های ورزشی را برایم ایمیل کرده اند که در همین پست لینک آن را مشاهده می کنید. ظاهراَ و به گفته ایشان، مربوطه جزوه را تأئید کرده اند. جزوه درس سمینار در مدیریت رسانه های ورزشیموفق باشید کاهش دهنده مصرف آب -کشاورزی تحولی نو در صنعت آبیاری کشاورزی یکبار آبیاری برای چند هفته ! هورسان جاذب ، ارائه دهنده جاذب کشاورزی پایه پتاسیمی در خاورمیانه  پلیمرهای فوق جاذب آب می توانند مقادیر زیادی آب ویا محلول آبی را جذب نموده و متورم شوند. این مخازن ذخیره ای کوچک وقتی که در داخل خاک قرار می گیرند، آب حاصل از بارندگی و آبیاری را به خود جذب نموده و از فرونشست آن (leaching) جلوگیری می نمایند. پس از عمل جذب و در اثر خشک شدن محیط، آب داخل پلیمر به تدریج تخلیه می گردد و بدین ترتیب خاک به مدت طولانی و بدون نیاز به آبیاری مجدد مرطوب می ماند. این پلیمرها خنثی و بی اثرند که مصرف آنها در کشاورزی و محیط زیست خطری در پی ندارد.     تلفن مشاوره و فروش:09120805927  تلفن مشاوره و فروش:09120805927  موارد استفاده : این محصول نانو هورسان جهت استفاده در کشاورزی، باغبانی، جنگل کاری، جلوگیری از فرسایش خاک (در زمینهای بیابانی) و تقریبا هر جایی که مربوط به محیط زیست بوده و نیاز به نگهداشت آب می باشد استفاده می شود. این فوق جاذب به دلیل ماهیت غیر سمی آن، حافظ محیط زیست می باشد.    تلفن مشاوره و فروش:09120805927   از مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: استفاده بهینه از آب (تا 50 درصد صرفه‌جویی درمصرف آب کشاورزی) استفاده بهینه از کود و سموم شیمیایی و پیشگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی جلوگیری از تنش‌های ناشی از نوسانات رطوبتی امکان کشت در مناطق بیابانی و کمک به بیابان‌ز و تثبیت شنهای روان امکان کشت در سطوح شیب‌دار پرورش و انتقال نهال با تلفات کم بسترهای کشت قارچ ، هیدروپونیک . بسیاری موارد دیگر برای آشنایی بیشتر با محصول، مشاوره و فروش تماس بگیرید:09120805927 امسال مسئولین سازمان سنجش خیلی روی سامانه انتخاب رشته مجازی مانور دادند امروزم رو سایت گذاشتند .همون بسته های راهنمایی که تو ئست قبل گفتم دوست داشتید روی گزینه های زیر کلیک کنید راهنمای انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری سال 1393سیستم ید سریال اعتباری جهت استفاده در سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری 93 با سلام وقبولى طاعات وعبادات دوستان زمان ارائه سمینار و تحویل پ وزال و تعیین زمان بندى دفاع از پایان نامه بدلیل درخواست تعدادى از دانشجویان به شنبه ٩٣/٠٥/٠٤ تغییر یافت به دوستان خود نیز اطلاع دهید در صورتیکه إشکالات مشخص شده در پ وزال را برطرف نموده اید میتوانید به دیگر دوستانتان جهت تحویل به اینجانب بدهید در ضمن این ا ین فرصت برا. در چیلرهای جذبی مایع مبرد آب است برای آب گرمای نهان تبخیر در 100 درجه سانتیگراد برابر 525 کیلوکالری بر کیلوگرم است . دمای جوش آب را می توان پایین آورد اگر فشار در سطح آب را پایین بیاوریم ، مثلا اگر فشار مطلق آب 0.5 اتمسفر صنعتی باشد ، دمای جوش 81 درجه سانتیگراد و در 0.01 اتمسفر، آب در 4.5 درجه سانتیگراد می جوشد . به ع هر چه فشار بیشتر شود ، درجه .


چیلر جذبی دو اثره از همان اجزای اصلی چیلر تک اثره تشکیل شده با این تفاوت که در چیلر جذبی دو اثره از یک ژنراتور مبدل حرارتی و یک پمپ اضافی نیز استفاده شده است. ژنراتور درجه حرارت بالا می تواند از بخار یا آب داغ به عنوان منبع انرژی استفاده نماید یا می تواند از احتراق یک سوخت مانند گاز طبیعی یا نفت استفاده کند. چیلرهای جذبی دو اثره شعله غیر مستقیم به طور معمول با بخار فشار متوسط و یا مایعات با درجه حرارت بالا کار می کنند cop معمول برای این چیلر ها بین 0/9 تا 1/2 می باشد. در ژنراتور دما بالا بخار با درجه حرارت بسیار بالا و یا آب داغ درون لوله هایی که در محلول جاذب با غلظت متوسط غوطه ور هستند جریان می یابد. محلول از بخار یا آب داغ حرارت جذب نموده و باعث به جوش آمدن مبرد و جدا شدن آن از محلول جاذب می شود با جوشیدن و جدا شدن مبرد محلول جاذب غلیظ می شود و به ابزوربر باز می گردد. بخار مبرد گرم تولید شده در ژنراتور دما بالا به ژنراتور دما پایین رفته و در آنجا درون لوله هایی که در محلول رقیق غوطه ور هستند جریان می یابد محلول از بخار مبرد درجه حرارت بالا حرارت جذب کرده و باعث می شود تا مبرد در ژنراتور دما پایین به جوش آمده و از محلول جاذب جدا شود با جوشیدن مبرد و جدا شدن آن غلظت محلول جاذب بالا رفته و به ابزوربر باز می گردد. بخار مبرد دما پایین ایجاد شده در ژنراتور دما پایین به کندانسور که در دمای پایین تری قرار دارد می رود علاوه بر این مبرد مایع که در داخل لوله های ژنراتور درجه حرارت پایین چگالش یافته است نیز به داخل کندانسور جریان می یابد. سپس مبرد درون کندانسور و دستگاه انبساط و اواپراتور و ابزوربر به شیوه ای همانند طی مسیر مبرد در چیلر جذبی تک اثره مسیر خود را ادامه می دهد. پمپ ژنراتور دما پایین محلول رقیق جاذب را جهت تلغیظ مجدد به ژنراتور حرارت پایین بر می گرداند این محلول رقیق و خنک برای پیش گرم شدن توسط محلول گرم غلیظ برگشتی از دو ژنراتور از مبدل حرارتی دما پایین عبور می کند. پمپ ژنراتور دما بالا بخشی از محلول میانی را به منظور تلغیظ جدید مجدد از ژنراتور دما پایین پمپ کرده و به ژنراتور دما بالا می فرستد. قسمتی از این محلول میانی خنک برای پیش گرم شدن توسط محلول گرم غلیظ جریانی از ژنراتور دما بالا از مبدل حرارتی دما بالا عبور می نماید. این کار انرژی گرمایی مورد نیاز برای به جوش آمدن مبرد در ژنراتور دما بالا را کاهش میدهد همچنین برای پیش خنک محلول غلیظ برگشتی به ابزوربر نرخ جریان آب خنک کن مورد نیاز در ابزوربر را کاهش می دهد. همه چیلرهای جذبی دو اثره از اجزای پایه مشابه ساخته شده اند: ژنراتور درجه حرارت بالا، ژنراتور درجه حرارت پایین، کندانسور، اواپراتور، ابزوربر و دو عدد مبدل حرارتی محلول و چند عدد پمپ. سه روش معمول وجود دارد که می توان با استفاده از هر کدام از آنها محلول را درون چیلر به گردش درآورد: سری، موازی و سری-مع . سیکل جریان سری-مع در یک سیکل جریان سری-مع محلول رقیق وجی از ابزوربر به ژنراتور دما پایین که در آن تا حدودی غلیظ می شود پمپ می گردد. سپس بخشی از این محلول میانی به ژنراتور دما بالا پمپ شده که ....
ادامه مطلب منابع پیشنهادی: چیلرهای جذبی منابع پیشنهادی: سیستم سرمایش جذبی با مبرد آمونیاک و ماده جاذب آب منابع پیشنهادی: سیستم سرمایش جذبی با مبرد آب و ماده جاذب لیتیم بروماید در چیلرهای جذبی مایع مبرد آب است برای آب گرمای نهان تبخیر در 100 درجه سانتیگراد برابر 525 کیلوکالری بر کیلوگرم است . دمای جوش آب را می توان پایین آورد اگر فشار در سطح آب را پایین بیاوریم ، مثلا اگر فشار مطلق آب 0.5 اتمسفر صنعتی باشد ، دمای جوش 81 درجه سانتیگراد و در 0.01 اتمسفر، آب در 4.5 درجه سانتیگراد می جوشد . به ع هر چه فشار بیشتر شود ، درجه حرارت جوش نیز زیادتر می شود، مثلا اگر فشار به 3.5 اتمسفر برسد، آب در 147 درجه سانتیگراد می جوشد . در چیلرهای جذبی مایع دیگری نیز به عنوان ابزوربر ( جذب کننده ) برای جذب بخارهای آب وجود دارد که بیشتر از محلول لیتیم برماید برای این منظور استفاده می شود. زیرا این محلول دارای قدرت جذب بخار آب زیاد است و سمی و قابل انفجار نیست و همچنین ایجاد ترکیبات مضر نمی کند . انواع طبقه بندی چیلر های جذبی چیلر های جذبی به سه شکل طبقه بندی می شوند 1. طبقه بندی از نظر منبع حرارتی مورد استفاده در ژنراتور الف. چیلر های جذبی آب گرم ب. چیلر های جذبی آب داغ ج. چیلر های جذبی بخار د. چیلر های جذبی شعله مستقیم در حال حاضر تمامی این نوع چیلر ها موجود می باشد ولی چیلرهای شعله مستقیم فراگیر تر می باشند. 2. طبقه بندی از نظر ماده مبرد و جاذب الف. چیلر های جذبی لیتیم بروماید ب. چیلر های جذبی آمونیاک ج. چیلر های جذبی سیلیکاژلی چیلر های لیتیم برومایدی در حال حاضر استفاده می شوند و چیلرهای دیگر کاربرد وسیعی ندارند. 3. طبقه بندی از نظر چرخه تغلیظ جاذب الف. چیلر های جذبی تک اثره لیتیم بروماید ب. چیلر های جذبی دو اثره لیتیم بروماید ج. چیلر های جذبی سه اثره لیتیم بروماید د. چیلر های جذبی یک مرحله ای آمونیاکی ه. چیلر های جذبی چند مرحله ای آمونیاکی چیلر های دو اثره لیتیم بروماید بیشترین استفاده را در حال حاضر دارند سیکل چیلر جذبی یک مرحله ای : single effect cycle در ژنراتور 1 محلول رقیق شده گرم می شود ، این فرآیند سبب غلیظ شدن مایع (محلول مبرد) می گردد. در کندانسور 2 بخار مبردی که از ژنراتور وارد شده حرارت خود را به آب برج خنک کن منتقل کرده و تبدیل به مایع می شود. مایع سرد مذکور در ادامه مسیر، روی لوله های مسی ای که درون اواپراتور 3 قرار دارند، می ریزد و باعث خنک شدن آب موجود در لوله های مسی اواپراتور شده و همچنین محلول مبرد به بخار تبدیل می شود. در محفظه جاذب 4 بخار مبرد توسط محلول جاذب جذب شده و محلول دوباره رقیق می گردد. عملکرد سیکل چیلر جذبی یک مرحله ای آب گرم: در دستگاه جذبی تک اثره ، آب به عنوان مبرد و لیتیم بروماید به عنوان جاذب عمل می نماید . محلول غلیظ لیتیم بروماید و آب در قسمت ژنراتور با ب حرارت از آب گرم به جوشش درآمده و بخار آب حاصله پس از عبور از بخش جدا کننده ضمن تماس با لوله های سرد قسمت کندانسور که توسط آب برج خنک کننده خنک می شود، به قطرات آب چیلر تبدیل می شود . آب خالص ایجاد شده به قسمت اواپراتور رفته و توسط عملرکرد یک دستگاه پمپ بسته از نازل های مخصوص بر روی لوله های فین دار اواپراتور که از داخل آنها آب سرد تهویه مطبوع عبور می کند ، اسپری می شود. تبخیر آب اسپری شده با گرفتن گرما از آب تهویه مطبوع باعث سرد شدن آب داخل لوله ها می گردد . بخار آب حاصله وارد محفظه جاذب شده و با محلول لیتیم بروماید غلیظ شده که از بخش ژنراتور به این قسمت آمده است در تماس قرار می گیرد و بخار آب ، جذب این محلول شده و مجددا به قسمت ژنراتور وارد می شود و این سیکل تکرار می گردد. به نام الله مطمئنا هرکاربر فضای مجازی تا کنون برای یکبار هم که شده طعم پیوستن به یک کمپین را چشیده است.
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کمپین یا پویش paign همان اطلاعیه، اعلامیه یا پیام دعوت خودمان است منتها این بار به جای اینکه دعوت ها مانند گذشته در دنیای واقعی و با یک سری قواعد مشخص صورت بگیرد، . طرح شرکت دانش بنیان کیمیاگران صنعت کبیر، مستقر در مرکز رشد کاشان، در جشنواره و نمایشگاه دوسالانه و نگهداری در صنعت آب و فاضلاب کشور به عنوان "طرح برگزیده" انتخاب و موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس این جشنواره شد.

سید محسن حسینی راوندی

کاشان نیوز : سید محسن حسینی راوندی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان و نانو مقیاس ، خاطر نشان کرد: این شرکت با ساخت «ماده و سیستم جاذب بوی نامطبوع دریچه های شبکه فاضلاب شهری» در بخش ابداعات، اختراعات و نوآوری این جشنواره برگزیده شده و همچنین مدیر عامل شرکت آبفای کاشان به دلیل حمایت از این طرح نوین، ازطرف قائم مقام نیرو مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت. ابوالفضل بیابانی راوندی
به گزارش خبرنگار کاشان نیوز،ابوالفضل بیابانی راوندی مدیر تحقیق و توسعه فناوری این شرکت با بیان خطرات جدی ناشی از استنشاق بوی نامطبوع فاضلاب که حاوی گاز های خطرناکی همچون h2s برای سلامتی شهروندان می باشد، از دست ی به دانش فنی ساخت این ماده جاذب که حاوی ترکیبی از مواد معدنی ارزان قیمت است، خبر داد.


ایشان همچنین اضافه نمود: این سیتسم برای نخستین بار در کشور ساخته و با حمایت شرکت آبفای کاشان به صورت پایلوت در شهرستان کاشان مورد استفاده قرار گرفته است.

بیابانی از طرح جدید شرکت برای تولید نسل جدید این ماده جاذب با فناوری نانو که از بهره وری به مراتب بالاتر از طرح ابت سیستم جاذب برخوردار است، خبرداد و ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولین شهری به ویژه شرکت آبفای کاشان بتوان این طرح را برای نخستین بار در کشوربه صورت پایلوت در شهرستان کاشان با موفقیت اجرا نمود.

به این لینکها هم مراجعه شود:

طرح شرکت آبفای کاشان برگزیده شد شرکت آبفای کاشان برگزیده جشنواره توانمندیهای آب و فاضلاب کشور شد زمان ارائه اولیه درس سمینار چهارشنبه 23 تیرماه می باشد. دانشجویان تمام گزارش درس سمینار و فایل ارائه(پاور پوینت) را همراه داشته باشند. زمان و ساعت حضور یک روز قبل اعلام می شود. یک هفته بعد سمینار نهایی توسط افراد ارائه می شود. زمان ارائه سمینار حداکثر 10 دقیقه می باشد. گزارش در فرمت پایانامه ای و با همان شرایط و فونت و تنظیمات تهیه شود. ۴ الی ۵ شهریور ۱۳۹۳- سمینار کنترل غیردارویی فشارخون- شاهرود ۵ الی ۶ شهریور ۱۳۹۳- سمینار پزشکی ورزشی بانوان- گرگان ۶ الی ۶ شهریور ۱۳۹۳- کنفرانس تازه های اختلالات انعقادی و ترانسفیوژن در جراحی قلب- تهران ۶ الی ۷ شهریور ۱۳۹۳- سمینار تازه های تشخیص و درمان بیماری های پوست- تهران ۸ الی ۹ شهریور ۱۳۹۳- کارگاه مراقبت پای دیابتی برای پرستارا. با آبرسانی یا هیدرودرمی ، از راه بیرونی رطوبت پوست افزایش می یابد. با این روش به دلیل رطوبت رسانی به سلول های لایه شاخی و تورژسانس آنها و تورم سلول ها، پوست شاداب تر می شود و فرد احساس خوبی در مورد کیفیت پوست خود پیدا می کند، اما چون اثر آبرسانی موقت است، بهتر است فقط قبل از مهمانی یا مراسم خاص انجام شود. بهترین سن برای آبرسانی چیست؟ . لیتوگرافی فرایندی است که ما طی آن صفحه هایی ف ی از جنس آلومینیوم موسوم به زینک را میسازیم. از این صفحه ها در چاپخانه برای استفاده در دستگاه چاپ افست برای انجام عملیات چاپ بر روی کاغذ استفاده مینماییم. بنابر این لیتوگرافی یک مرحله ی واسطه ای در چاپ افست است . فایلهای طراحی شده ابتدا در لیتوگرافی تبدیل به صفحات ف ی شده و سپس این صفحات ب. احتراما، با توجه به ورود دومین مرکز داده کانتینری به استان فارس توسط شرکت مجدی توان کوشا، در این خصوص سمینار تخصصی با عنوان سیستم های مرکز داده سنتی و مدیریت هوشمند مراکز داده کانتینری به همراه بازدید از نمونه اتاق سرور و دیتاسنتر کانتینری در محیط سمینار در حال برگزاری می باشد به پیوست اطلاعات مربوطه خدمتتان ارسال می شود. موضوع سمینار : سمینار تخصصی سیستم های مرکز داده سنتی و مدیریت هوشمند مراکز داده کانتینری زمان برگزاری دوره : 10 آبان ماه 1394 ساعت برگزاری دوره : 9 صبح الی 14به مدت 5 ساعت مکان برگزاری : سالن کنفرانس سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس نحوه ثبت نام : ارائه معرفی نامه کتبی از طرف سازمان ها و شرکت ها ا امی می باشد. هزینه ثبت نام برای هر نفر : رایگان می باشد. توجه : سمینار فوق همراه با اعطای گواهینامه معتبر، برگزاری نمایشگاه اختصاصی و کارگاه آموزشی می باشد. یه بنده خ مدتها قبل ،پیام به سمینار "مبارزه با فساد " نوشت : "بسم الله الرّحمن الرّحیم...نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه ای د؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب وامیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا . سنگی رسوبی که به عنوان ، جاذب، پرکننده، ساینده و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. دیاتومیت چیست؟ دیاتومیت یک سنگ رسوبی دشونده (friable) با رنگ روشن است که عمدتاً از بقایای اسکلت سیلیسی دیاتوم ها تشکیل یافته است. دیاتومیت سنگی است به شدت متخلخل متشکل از ذرات ریزدانه که وزن مخصوص پائینی دارد. همین ویژگی ها آنرا به عنوان یک محیط تصفیه، یک جاذب و به عنوان یک پرکننده سبک وزن برای لاستیک، رنگ و پلاستیک مناسب می گرداند. هنگامیکه دیاتومیت به شکل پودر د می شود معمولاً "خاک دیاتومه" (diatomaceous earth) یا "دی ئی" (d.e) نامیده می شود. دیاتومیت از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده، تخلخل بالایی دارد و به نسبت خنثی است. همین قضیه نیز آنرا مبدل به ماده ای عالی جهت بکارگیری به عنوان پرکننده می نماید. اغلب ماء الشعیرهایی که در ایالات متحده به عمل می آیند بوسیله دیاتومیت د شده که خاک دیاتومه نامیده می شود، پالایش می گردند. در حین انتخاب دیاتومیت جهت پالایش ماء الشعیر این نکته اهمیت دارد که دیاتومیت هایی با منشاء آب شیرین انتخاب گردند زیرا که دیاتومیت های آب های شور ماء الشعیر را نابود خواهند نمود! خاک دیاتومه جهت تصفیه آب، شربت، آب میوه، آب است های شنا و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. (تصویر از istockp o and nitrub) لطفاً برای مطالعه ادامه متن روی "ادامه مطلب" کلیک نمائید کاهش دهنده مصرف آب -کشاورزی تحولی نو در صنعت آبیاری کشاورزی یکبار آبیاری برای چند هفته ! هورسان جاذب ، ارائه دهنده جاذب کشاورزی پایه پتاسیمی در خاورمیانه  پلیمرهای فوق جاذب آب می توانند مقادیر زیادی آب ویا محلول آبی را جذب نموده و متورم شوند. این مخازن ذخیره ای کوچک وقتی که در داخل خاک قرار می گیرند، آب حاصل از بارندگی و آبیاری را به خود جذب نموده و از فرونشست آن (leaching) جلوگیری می نمایند. پس از عمل جذب و در اثر خشک شدن محیط، آب داخل پلیمر به تدریج تخلیه می گردد و بدین ترتیب خاک به مدت طولانی و بدون نیاز به آبیاری مجدد مرطوب می ماند. این پلیمرها خنثی و بی اثرند که مصرف آنها در کشاورزی و محیط زیست خطری در پی ندارد.     تلفن مشاوره و فروش:09120805927  تلفن مشاوره و فروش:09120805927  موارد استفاده : این محصول نانو هورسان جهت استفاده در کشاورزی، باغبانی، جنگل کاری، جلوگیری از فرسایش خاک (در زمینهای بیابانی) و تقریبا هر جایی که مربوط به محیط زیست بوده و نیاز به نگهداشت آب می باشد استفاده می شود. این فوق جاذب به دلیل ماهیت غیر سمی آن، حافظ محیط زیست می باشد.    تلفن مشاوره و فروش:09120805927   از مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: استفاده بهینه از آب (تا 50 درصد صرفه‌جویی درمصرف آب کشاورزی) استفاده بهینه از کود و سموم شیمیایی و پیشگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی جلوگیری از تنش‌های ناشی از نوسانات رطوبتی امکان کشت در مناطق بیابانی و کمک به بیابان‌ز و تثبیت شنهای روان امکان کشت در سطوح شیب‌دار پرورش و انتقال نهال با تلفات کم بسترهای کشت قارچ ، هیدروپونیک . بسیاری موارد دیگر برای آشنایی بیشتر با محصول، مشاوره و فروش تماس بگیرید:09120805927 همیشه دلم پره حرفه...ولی نمینویسم/ نمیدونم شاید حس میکنم این دنیای مجازی بدجور آدم رو معتاد و وابسته میکنه... هدف زندگیم آرامشه... من از این دنیای ! نمیتونم بهش برسم/یعنی یه جور اثر منفی میذاره روم... این نظر شخصی خودمه/خیلی ها هستن آروم میشن اینجا /ولی من نه : ) دانشجویان گرامی که در نیمسال اول 96-97 سمینار داشته اند این ترم نیازی به ارائه نیست ولی بر روی کیفیت پاو وینتها بر طبق راهنمایی هایی که در فایل سمینار امده است کار کنید تا نمره خوبی از ان بدست اورید. عنوان انگلیسی مقاله: a -based algorithm for finding attractors in synchronous boolean networks عنوان فارسی مقاله: یک الگوریتم مبتنی بر ، برای یافتن جاذب هایی در شبکه های بولی سنکرون(همزمان) فرمت فایل ترجمه شده: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 16 برای توضیحات بیشتر و کلیک کنید. سمینار آمبلیوپی رئیس سمینار: محمود جباروند دبیر علمی سمینار: اپتومتریست فرشاد عسکری زاده کمیته علمی: اپتومتریست مسعود می نژاد، اپتومتریست احسان شیر علیوند، محمد رضا اکبری، علی رضا کشتکار جعفری، محمد ی زمان: پنج شنبه 16 مرداد ماه 1393 کمیسیون پیشبرد ریاضیات فرهنگستان علوم ایران، تربیت مدرس، انجمن ریاضی ایران و انجمن آمار ایران قصد دارند با مشارکت متخصصان و علاقه مندان به علوم ریاضی و دلسوزان مسائل آموزشی، سمینار راهبردی دو روزه ای را در تربیت مدرس برگزار نمایند. اطلاعات بیشتر برنامه زمانی سمینار ترم 2-93-92 به شرح زیر می باشد. پنج شنبه 93/7/24 - مراجعه حضوری دانشجویان جهت گزارش از روند سمینار ساعت 15-16 پنج شنبه 93/8/08 - ارسال متن سمینارها طبق فرمت پایان نامه های و ارائه حضوری فایل ارائه در فرمت ppt یا فرمت مشابه ساعت 15-16 و برنامه ریزی برای ارائه سمینار در هفته بعد پنج شنبه 93/8/15 - ارائه سمینارها در زمان 20-15 دقیقه و اعلام . موسسه فرهنگی و هنری د ده هنری سیمرغ با همکاری اداره کل ارشاد ی شهرستان اهواز و جهاد ی اهواز در نظر دارد سمیناری در زمینه عکاسی برای اولین بار در استان خوزستان با حضور اساتید استانی رشته عکاسی با عنوان " اولین سمینار و کارگاه آموزش عکاسی کاربردی " با محوریت نگاه خلاقانه در عکاسی با حضور حسن جلودار در تاریخ 8/3/1393 در تالار اجتماعات مرکز. کی از مهمترین خصوصیات پروفیل های یو پی وی سی که در ساخت در و پنجره ساختمان استفاده می شوند مقاومت آنها در برابر شرایط جوی و حفظ کیفیت آنها می باشد. لذا استفاده از ترکیبات مناسب جهت ایجاد مقاومت و همچنین انجام آزمون های مختلف جهت کنترل کیفیت در این شاخصه بسیار اهمیت دارد. معمولا برای ایجاد مقاومت در برابر اشعه های ساطع شده از خورشید . فایل سمینار باید در دو قالب word و powerpoint آماده گردد. فایل word شامل کلیه مطالب سمینار شما و فایل powerpoint بصورت خلاصه صرفا جهت ارائه شما در جلسه می باشد( مدت زمان ارائه 20 دقیقه .) بدیهی است تسلط دانشجو بر مطالب سمینار خود در پاسخگویی وی به سوالات مطرح شده در جلسه کمک شایانی خواهد نمود. با واردات مواد غذائی ، بخشی از آبی را که برای تولید داخلی محصولات نیاز است را برای استفاده در سایر مصارف حیاتی تر حفظ می کنند.در حال حاضر از 5 هزار میلیارد متر مکعب آبی که در بخش کشاورزی صرف تولید محصول می شود. و 1 هزار میلیارد مترمکعب آن (معادل20درصد) بین کشورهای مختلف جابجا می شود (صادرات و واردات) که همان تجارت آب مجازی محسوب می گردد. در ایران نیز به دلیل توزیع نامناسب بارندگی، نقش قابل ملاحظه بخش کشاورزی در اقتصاد کشور، بهره وری پایین در مصرف آب و ضایعات بالای محصولات کشاورزی از مرحله تولید تا مصرف، استفاده کارآمد از مفهوم آب مجازی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود وضعیت موجود داشته باشد. در حال حاضر در کشور ما، به طور متوسط سالانه بیش از 6 میلیارد مترمکعب آب مجازی وارد، و حدود یک میلیارد متر مکعب آب مجازی صادر می نماید. نقشه تجارت آب مجازی محصولات کشاورزی در مناطق جغرافیایی جهان ۲ الی ۲ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس فلسفه پزشکی- تهران ۱۶ الی ۱۶ مرداد ۱۳۹۳- سمپوزیوم مزوتلیومای بدخیم پلور - تهران ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس دارو و ورزش- اصفهان ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- سمپوزیوم پیشگیری و مدیریت عوارض مداخلات الکتروفیزیولوژی- تهران ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس تازه های تشخیص و درمان ترومبوآمبولی در بیماران مبتلا به سرطا. ۲ الی ۲ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس فلسفه پزشکی- تهران ۱۶ الی ۱۶ مرداد ۱۳۹۳- سمپوزیوم مزوتلیومای بدخیم پلور - تهران ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس دارو و ورزش- اصفهان ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- سمپوزیوم پیشگیری و مدیریت عوارض مداخلات الکتروفیزیولوژی- تهران ۲۳ الی ۲۳ مرداد ۱۳۹۳- کنفرانس تازه های تشخیص و درمان ترومبوآمبولی در بیماران مبتلا به سرطا. زمان ارائه درس سمینار ( تحقیق و تتبع نظری ) مربوطه آقای سید محمد باقری در تاریخ 15/4/94 ساعت 10الی 12اتاق اقای در پیام نور بابل می باشد کلیه دانشجویانیکه در این ترم دارای واحد سمینار می باشند باید در ان روز سمینار را نزد ارائه کنند . برای ب اطلاعات بیشتر حتما به مراجعه نمایید . به افرادی که بعد از این تاریخ سمینار را تحویل دهند نمره ای منظو. #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} سمینار کارشناسی ارشد مکانیک بررسی خودروهای گاز سوز و مقایسه آن با بنزین سوز این محصول در قالب پی دی اف و 136 صفحه می باشد. این سمینار جهت ارائه در مقطع کارشناسی ارشد مکانیک-تبدیل انرژی طراحی و تدوین گردیده است. و شامل کلیه موارد مورد نیاز سمینار ارشد این رشته می باشد. نمونه های مشابه این عنوان با قیمت بسیار بالایی در اینترنت به فروش می رسد.گروه تخصصی ما این سمینار را با قیمت ناچیز جهت استفاده دانشجویان عزیز در رابطه به منبع اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهند. حق مالکیت معنوی این اثر مربوط به نگارنده است. و فقط جهت استفاده از منابع اطلاعاتی و بالا بردن سطح علمی شما در این سایت قرار گرفته است. چکیده: کاهش ذخایر سوخت های فسیلی ، آلودگی محیط زیست، گرانی هزینه های این سوخت ها از تولید به مصرف باعث شده است که بشر به فکر سوخت های جایگزین باشد، که در نقاط مختلف جهان با توجه به دسترسی هر کشور به منابع مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال در ایران با توجه به ذخایر عظیم گاز این سوخت بیشتر از سوخت های دیگر مورد توجه قرار گرفته است. گاز را می توان به سه صورت برای خودرو مورد استفاده قرار داد: 1- به صورت مایعlng 2- به صورت جاذب ang 3- به صورت گاز فشرده شده cng که راه ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]