سیل در مناطق روستایی استان فارس ع

به نقل از خبرگزاریها در مورد سیل در مناطق روستایی استان فارس ع : پس از چندین روز باراندگی شدید در استان فارس نیروهای امدادی هلال احمر به وسیله هلی کوپتر به مناطق روستایی داراب و جهرم امداد رسانی د. در پی بارش های اخیر و سیل به وجود آمده حدود ۵۰میلیارد تومان خسارت وارد شده است؛ 1254 واحد مس ی نیاز به بازسازی دارد و 2428 واحد نیز باید تعمیر و مرمت شود. رئیس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس گفت:نزدیک به 10 درصد از کمبود معلم در مناطق محروم جنوب استان فارس از این طریق جذب سرباز معلم جبران می­ شود. انتقال آب دریاها به استان فارس و مناطق مرکزی زیان بار است و پیامدهای ناگواری به دنبال دارد. کوچ عشایر استان خوزستان به مناطق ییلاقی استان های دیگر ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از ایذه، با آغاز سال جدید و گرم تر شدن هوای بسیاری از مناطق استان، حرکت عشایر از سمت خوزستان به سمت استان های سردسیر آغاز شد.با توجه به اینکه گرما زودرس به یکباره به پدیده اصلی ای مختلف خوزستان تبدیل شد امسال کوچ با سرعت بیشتری صورت گرفته و در روزهای پایانی خود به سر می برد.عشایر بختیاری استان از شهرستان های ایذه، مسجدسلیمان، شوشتر و دزفول همواره در فصول گرم سال با حرکت از استان خوزستان به سمت استان چهارمحال و بختیاری، 6 ماه از سال نیمه گرم سال را در این مناطق سپری می کنند.عشایر قشقایی استان نیز از شهرستان های رامهرمز و هفتکل به سمت استان فارس نیز در حال صورت گرفتن است. معاون راه و شهرسازی در نشست اضطراری ستاد بحران استان فارس با اشاره به سفر خود به مناطق سیل زده این استان، گفت: در بازدید از منطقه قیر و کارزین و رودخانه آن، ما که نفهمیدیم چی به چی بود و مسیر رودخانه کجاست. «خبرجنوب» نوشت: آب انبارها از آثار تاریخی فارس هستند که گذشت زمان هم نتوانسته به کاربری این آثار خللی وارد کند و شاهد این ادعا هم وجود این آثار در مناطق جنوبی استان به ویژه شهرستان های لار و لامرد است، آثاری که هریک دارای ویژگی های خاص معماری است و با هدف ذخیره سازی آب آشامیدنی در مناطق مختلف شهری و روستایی ساخته شده است. بیش از ۵ هزار دانشجوی های استان فارس به اردوی راهیان نور اعزام می شوند. مدیرکل هواشناسی فارس از بارش پراکنده در برخی از مناطق استان خبر داد. مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا های استانداری فارس گفت: ت باید توجه ویژه نسبت به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی را داشته باشد. س رست اداره کل کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان استان کرمانشاه گفت:چهارمین گروه داوطلب اعزامی برای حضور در مناطق ز له زده استان کرمانشاه از استان های لرستان و اردبیل در راه شهر کرمانشاه هستند. مدیرکل هواشناسی فارس از بارش باران در مناطق جنوبی استان خبر داد. در روستاهای بدون مسجد استان با همکاری مجمع خیرین مسجدساز و اداره کل تبلیغات ی فارس مسجد ساخته می شود. رئیس جامعه هتلداران استان فارس از خالی بودن ۷۰ درصد از ظرفیت هتل ها در استان فارس خبر داد. خان زنیان در استان فارس لرزیدخان زنیان ، زمین لرزه ای به بزرگی 3 و 3 دهم ریشتر در ساعت 8 و 27 دقیقه و 41 ثانیه امروز خانه زنیان در استان فارس را لرزاند.خان زنیان در استان فارس 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: با بازدید از مناطق سیل زده میزان خسارت وارده محاسبه و پرداخت می شود. مدیر کل هواشناسی فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان را اعلام کرد . مدیرکل کمیته امداد استان فارس گفت: برای ۴ هزار و ۱۵۰ مددجو در استان فارس اشتغا ایی شده است. کمپین نذر مهربانی خبرگزاری فارس قصد دارد با سفر به مناطق حاشیه نشین و محروم استان کرمان و سیستان و بلوچستان پیگیر مشکلات و بیماران ن در این مناطق شود. مدیرکل تعاون روستایی استان فارس گفت: ید حمایتی شیر مازاد دامداری ها از هفته آینده در استان فارس آغاز می شود. در ۱۲۰ کیلومتری شهر شیراز، یعنی کامفیروز که شهرتش به واسطه برنج خوش عطر و طعم آن است، هزاران تار برنجکاری در حالی توسط کشاورزان انجام می شود که خطر خشک شدن چاه ها، مردم استان فارس را تهدید می کند. با… با تبریک اعیاد شعبانیه پایش اتفاقی پایگاه های روستایی توسط کارشناس استان سرکارخانم رزاقی ضمن بررسی پرونده های فردی ، خدمات ارائه شده و بازدید از کارگاه ها و اموزشهای داده شده خواستار پیگیری تسهیلگران ونیازسنجی دقیق مناطق روستایی شدند. بارش باران بهاری در مناطق مختلف استان آذربایجان غربی شدت گرفته و بسیاری از مناطق شهری و روستایی استان درگیر سیل و آبگرفتگی شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: از مجموع اعتبار یک هزار و ۴۱۸ میلیارد تومانی مصوب امسال فارس، ۳۸ درصد آن در قالب اسناد خزانه به این استان ابلاغ شده است. رئیس سازمان تعاون روستایی فارس از آغاز صادرات سیب استان به قطر از هفته آینده خبر داد. فرمانده فجر فارس گفت: پاسداران و ان سراسر استان برای حضور در عرصه خدمت‎رسانی و امدادرسانی به مردم شریف فارس آمادگی کامل دارند. برداشت عسل بهاره از مناطق جنوبی استان فارس آغاز شد. بارش شدید باران در شهرستان داراب موجب طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیل و همچنین ت یب منازل شهری و روستایی و تخلیه کامل بعضی مناطق در شهرستان داراب استان فارس شده است. مدیر بنیاد مسکن فارس از واگذاری ۸۶ هزار و ۲۷۵ قطعه زمین برای ساخت مسکن در مناطق روستایی استان به متقاضیان خبر داد. کشورهای قومگرا و مرتجع عرب هیچگاه دشمنی خود را با نام خلیج فارس پنهان نمیکنند و به ارامی و با هزینه ها و اقدامات زیاد برای تغییر نام خلیج فارس تلاش میکنند . اما ما در ایران برای ایجاد استانی با نام خلیج فارس سهل انگاری می کنیم.
حمایت خود از ایجاد استان خلیج فارس با ادغام بخشهایی از استان هرمزگان -فارس و بوشهر و ایجاد یک استان کوچک ولی زیبا و پیشرفته با نام خلیج فارس را اعلام میکنیم. مدیرکل تبلیغات ی همدان گفت: باید در حوزه فرهنگی و دینی برای مناطق روستایی و مناطق محروم استان همدان برنامه داشت. مجموعه تاریخی کاروانسرای صفاشهرمیزبان دومین جشنواره آیینی سنتی مناطق فارس و استان های همجوار است. مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: حدود ۹ هزار تن سیب و پرتغال برای تنظیم بازار شب عید در این استان ذخیره سازی شده است. فرمانده فجر فارس گفت: داده های مربوط به مناطق محروم جمع آوری و در بانک اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد. مدیر کل اداره هواشناسی فارس، آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری را برای استان پیش بینی کرد. مدیر کل اداره هواشناسی فارس، آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری برای استان پیش بینی کرد. مدیر کل هواشناسی فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان را اعلام کرد. خسارت خش الی تابستان امسال در استان اردبیل به ویژه مناطق روستایی و عشایری پرداخت می شود. مدیر جهاد سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی فارس از اعزام دانشجویان جهادگر این استان به مناطق کم برخوردار در ایام نوروز ۹۶ خبر داد. «خبرجنوب» نوشت: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با استان فارس گفت: در استان فارس کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز وجود ندارد. میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس تا ظهر امروز اعلام شد. مدیر کل هواشناسی فارس سهم بارش باران در مناطق مختلف استان را اعلام کرد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مقدمات و شرایط حضور و اقامت 500 هزار مسافر در هر شب در استان فارس فراهم شده است. رئیس اتاق اصناف استان فارس گفت: تا اطلاع ثانوی نرخ فروش نان در استان فارس تغییر نمی کند. طرح ارتقای علمی دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته در بیش از ۱۶۰ آموزشگاه در استان فارس اجرا می شود. ورود سامانه بارشی از اواسط هفته جاری به استان گلستان، پاییز برفی را برای این استان در روزهای پایانی هفته رقم زد. بارش برف روز پنجشنبه سبب سفید پوش شدن مناطق کوهستانی و ییلاقی گلستان شد. برف در ارتفاعات درازنو، توس تان، سیاه مرز کوه، جهان نماه، چه جا و دیگر مناطق ییلاقی، روستایی و طبیعت این مناطق بارید و نمایی متفاوت به پاییز داد. کشت گیاه زعفران در اجرای طرح تغییر الگوی کشت مرهمی بر زخم خش الی در استان فارس به شمار می رود. گیاهی که با مصرف آب کم و درآمد اقتصادی بالا به نوعی به ساقه های گندم که از محصولات پرمصرف آب در استان فارس است تنه می زند. اختصاص مبلغ 68 میلیارد ریال از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور جهت اجرای پروزه های راه سازی و توسعه شبکه آبرسانی در مناطق محروم استان مدیرکل هواشناسی فارس میزان بارندگی در مناطق مختلف استان را تا عصر امروز اعلام کرد. 93 باب مسجد توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت (ره) و خیرین در مناطق مختلف محروم روستایی این استان در حال احداث است. استان بوشهر یکی از استان های جنوبی و حاشیه خلیج فارس است که در جنوب غرب ایران قرار دارد. این استان نفت خیز از شمال و شرق با استان فارس،از شمال غرب با استان های خوزستان و ک یلویه و بویراحمد و از جنوب شرق با استان هرمزگان هم مرز است.جنوب این استان نیز بیش از700 کیلومتر مرز آبی دارد.