سیم پیچی الکتروموتورها

به نقل از خبرگزاریها در مورد سیم پیچی الکتروموتورها : اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها با و پر سرعت .
تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها
تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها دسته بندی : برق و الکترونیک ،
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 17 صفحهمقدمه.
موتورها مصرف‎‎کننده‎‎های عمده برق در اغلب کارخانه‎‎ها هستند.
وظیفه یک موتورالکتریکی تبدیل انرژی الکتریسیته به‎ انرژی مکانیکی است.
در یک موتور سه‎‎فاز ac جریان از سیم‎‎پیچ‎‎های موتور عبور کرده و باعث ایجاد میدان مغناطیسی دواری می‎شود که این میدان مغناطیسی محور موتور را می‎‎چرخاند.
موتورها به‎‎‎گونه‎‎ای طراحی شده‎‎اند که این وظیفه را به‎‎‎خوبی انجام دهند.
مهم‎‎ترین و ابت ‎‎ترین گزینه صرفه‎‎جویی در موتورها مربوط‎‎به‎ انتخاب آنها و استفاده از آنها می‎‎باشد.
  1- هرزگردی موتورها.
بیشترین صرفه‎‎جویی مستقیم برق را می‎‎توان با خاموش موتورهای بی‎‎بار و درنتیجه حذف تلفات بی‎‎باری به‎‎‎دست آورد.
روش ساده آن درعمل نظارت دایم یا کنترل اتوماتیک است.
اغلب به‎ مصرف برق در بی‎‎باری اهمیت چندانی داده نمی‎‎شود درحالی‎‎که غالباً جریان در بی‎‎باری حدود جریان در بار کامل است.
مثالی از این نوع تلفات را می‎‎توان در واحدهای بافندگی یافت، جایی‎‎که ماشین‎‎های دوزندگی معمولاً برای دوره‎‎های کوتاهی کار می‎‎کنند.
اگرچه موتورهای این ماشین‎‎ها نسبتاً کوچک هستند (1.
3 اسب بخار) ولی چون تعداد آنها زیاد است (معمولاً تعداد آنها در یک کارخانه به‎ صدها عدد می‎‎رسد) اندازه این تلفات قابل‎‎ملاحظه است.
اگر فرض کنیم 200 موتور 1.
3 اسب‎‎بخار در 90درصد زمان هرزگرد بوده و باری معادل 80درصد بار کامل بکشند، هزینه کار بیهوده موتورها با درنظر گرفتن 120ریال بهای واحد انرژی الکتریکی ، به‎‎‎شکل زیر محاسبه می‎شود: هزینه بی‎‎باری = 200موتور×3/1 اسب‎‎بخار × 80% بار × 6000ساعت در سال × 90% بی‎‎باری ×120ریال= 25میلیون ریال   با اتصال یک سوئیچ به‎ پدال چرخ‎‎ها می‎‎توان آنها را به‎‎‎طور اتوماتیک خاموش کرد.
2- کاهش بازده در کم‎‎باری .
وقتی از موتوری استفاده شود که مشخصات نامی بالاتر از مقدار مورد نیاز را داشته باشد، موتور در بارکامل کار نمی‎‎کند و در این‎‎ح بازده موتور کاهش می‎‎یابد.
استفاده از موتورهای بزرگتر از اندازه موردنیاز معمولاً  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین ،فایل را فورا نمایید    لطفا به نکات زیر در هنگام ید  مقاله :  توجه فرمایید.در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.در صورتی که محتوی متن ورد داری ج و یا ع باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.توجه فرمایید که قیمت تحقیق و مقاله های این فروشگاه کمتر از 5000 تومان میباشد (به علت  اینکه بانک ها کمتر از 5تومان را انتقال نمیدهند) باید از کارت هایی استفاده نمایید که بتوان کمتر از مبلغ ذکر شده را پرداخت نمود.. در صورتی که نتوانستید پرداخت نمایید با پشتیبانی در تماس باشید،تا شمارا راهنمایی نمایند... فایل   پرداخت آنلاین 
با
تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها


تحقیق ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور
تحقیق-ترسیم-نقشه-های-سیم-پیچی-موتور1- 1 - مشخصات لازم برای طراحی و سیم پیچی موتور: برای محاسبه و سیم پیچی یک موتور معلومات زیر مورد نیاز می باشد که از روی پلاک و پوسته موتور ویا با توجه به نیاز واز طریق محاسبه بدست می آید. الف : تعداد شیار های استاتور : که آنرا با z نشان داده و ازروی پوسته موتور قابل شمارش می باشد. ب : ت فایل

روش تست الکتروموتورها (polarization index )

1- کابلهای تغذیه را در شرایط ایمن از موتور جدا کنید.
معرفی محل کارآموزی - کاراموزی سیم پیچی

جایی که من برای گذراندن واحد کارآموزی انتخاب نمودم کارگاه سیم پیچی (لوازم الکتریکی کاکاوند) بود .من در تاریخ ...... کارآموزی خود را شروع و از گذراندن کارآموزی در آن کارگاه راضی بودم.در آنجا با فعالیت هایی از جمله اصول ماشینهای الکتریکی ، مدارهای مغناطیسی ماشینهای الکتریکی ، ماشین های سنکرون و غیره آشنا شدم کارگاه سیم پیچی میتواند مکان فو ق العاده ای بر هر ی برای یادگیری امور سیم پیچی باشد،من هم به اول به خاطر علاقه ای که به سیم پیچی داشتم و بعد به دلیل رشته ام کارگاه سیم پیچی را به عنوان گزارش کارآموزی انتخاب تا بتوانم در آنجا کارهایی یاد بگیرم و از دانش خودم که قبلا ب کرده بودم استفاده کنم و بتوانم کم وکاستی های خود را برطرف سازم.
برای کارآموزی سیم پیچی موتور روی دکمه زیر کلیک کنید:

رایگان گزارش کارآموزی سیم پیچی موتور,گزارش کارآموزی سیم پیچی رایگان,گزارش کار کارآموزی سیم پیچی موتور, گزارش کارآموزی سیم پیچی موتور,گزارش کار کارگاه سیم پیچی,کارگاه سیم پیچی 1,گزارش کار سیم پیچی 2,جزوه کارگاه سیم پیچی ,گزارش کاراموزی سیم پیچی,گزارش کار کارآموزی سیم پیچی موتور,گزارش کار کارگاه سیم پیچی,گزارش کار کارگاه برق,گزارش کارآموزی برق,
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: برنامه ای در پیش داریم تا با نسخه پیچی الکترونیکی بر تجویز دارو نظارت کنیم و تمامی واحد ها از مزرعه تا فرآوری مشمول این برنامه شوند. کنتاکتور پمپ آب
contactor for pump
کنتاکتور پمپ آب : کنتاکتور پمپ آب یک کلید کنترل شونده به صورت الکتریکی است که برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت که کنتاکتور برای کاربردهای آمپر بالا به کار می رود.
نحوه عملکرد کنتاکتور با مداری کنترل می شود که سطح قدرت خیلی کمتری از مدار مورد کلیدزنی دارد. برخلاف یک مدارشکن قدرت یک کنتاکتور برای قطع یک جریان اتصال کوتاه استفاده نمی شود.
کنتاکتور در گستره و اندازه های مختلفی موجودند. از کنتاکتورهای کوچک با ولتاژ ۲۴v dc که به سادگی در یک دست جا می گیرند و توانایی قطع تنها ۱ آمپر را دارند، گرفته تا کنتاکتورهای با پهنا (یا درازای) ۱ متر (یارد) با ولتاژهای چند کیلوولت و آمپراژ چند هزار آمپر.
کنتاکتور پمپ آب برای کنترل بارهای مختلف الکتریکی اعم از الکتروموتورها، بانکهای خازنی، مدارات روشنایی، گرمکن های الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند.
کنتاکتور با برند های :
کنتاکتور هیوندای / کنتاکتور hyundai
کنتاکتور ال اس / کنتاکتور ls
کنتاکتور زیمنس / کنتاکتور siemens
کنتاکتور اشنایدر / کنتاکتور schneider
کنتاکتور تله مکانیک / کنتاکتور tele mechanic
کنتاکتور چینت / کنتاکتور chint
کنتاکتور ای بی بی / کنتاکتور a
کنتاکتور پمپ آب contactor siemens
نمایندگی کنتاکتور زیمنس : کنتاکتور زیمنس یک کلید کنترل شونده به صورت الکتریکی است که برای کلید زنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکتور شباهت زیادی به رله دارد، با این تفاوت که کنتاکتور برای کاربردهای آمپر بالا به کار می رود.
یک کنتاکتور زیمنس با مداری کنترل می شود که سطح قدرت خیلی کمتری از مدار مورد کلید زنی دارد. برخلاف یک مدار شکن قدرت یک کنتاکتور برای قطع یک جریان اتصال کوتاه استفاده نمی شود.
کنتاکتور زیمنس در گستره و اندازه های مختلفی موجودند. از کنتاکتورهای کوچک با ولتاژ ۲۴v dc که به سادگی در یک دست جا می گیرند و توانایی قطع تنها ۱ آمپر را دارند، گرفته تا کنتاکتورهای با پهنا (یا درازای) ۱ متر (یارد) با ولتاژهای چند کیلوولت و آمپراژ چند هزار آمپر.
کنتاکتور زیمنس برای کنترل بارهای مختلف الکتریکی اعم از الکتروموتورها، بانکهای خازنی، مدارات روشنایی، گرمکن های الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند.
کنتاکتور با برند های :
کنتاکتور هیوندای / کنتاکتور hyundai
کنتاکتور ال اس / کنتاکتور ls
نمایندگی کنتاکتور زیمنس / کنتاکتور siemens
کنتاکتور اشنایدر / کنتاکتور schneide
نمایندگی کنتاکتور زیمنس بسته خبری نسخه به موضوعات مختلفی از جمله مدرسه ای که به محل دپوی علوفه تبدیل شده، نسخه پیچی با الاغ، قانونی که اجرا نشده آب رفت و... پرداخته است. اختصاصی از فایلکو سیم پیچی موتور3 با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 6     
با
سیم پیچی موتور3
اختصاصی از فایلکو نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه ) با و پر سرعت .
نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه )
نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه ) نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه  (تکنسین داروخانه )
2 نمونه سوال ازمون نسخه پیچی در قالب word  و pdf برایتان آماده کردیم دارای 81 سوالبه همراه چند نمونه  نسخه آموزشی
 
با
نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه )
دریافت نخ بندی سیم پیچی فابریک با دست
اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 مقدمهموتورها مصرف‎‎کننده‎‎های عمده برق در اغلب کارخانه‎‎ها هستند. وظیفه یک موتورالکتریکی تبدیل انرژی الکتریسیته به‎ انرژی مکانیکی است. در یک موتور سه‎‎فاز ac جریان از سیم‎‎پیچ‎‎های موتور عبور کرده و باعث ایجاد میدان مغناطیسی دواری می‎شود که این میدان مغناطیسی محور موتور را می‎‎چرخاند. موتورها به‎‎‎گونه‎‎ای طراحی شده‎‎اند که این وظیفه را به‎‎‎خوبی انجام دهند. مهم‎‎ترین و ابت ‎‎ترین گزینه صرفه‎‎جویی در موتورها مربوط‎‎به‎ انتخاب آنها و استفاده از آنها می‎‎باشد. 1- هرزگردی موتوره شترین صرفه‎‎جویی مستقیم برق را می‎‎توان با خاموش موتورهای بی‎‎بار و درنتیجه حذف تلفات بی‎‎باری به‎‎‎دست آورد. روش ساده آن درعمل نظارت دایم یا کنترل اتوماتیک است. اغلب به‎ مصرف برق در بی‎‎باری اهمیت چندانی داده نمی‎‎شود درحالی‎‎که غالباً جریان در بی‎‎باری حدود جریان در بار کامل است.مثالی از این نوع تلفات را می‎‎توان در واحدهای بافندگی یافت، جایی‎‎که ماشین‎‎های دوزندگی معمولاً برای دوره‎‎های کوتاهی کار می‎‎کنند. اگرچه موتورهای این ماشین‎‎ها نسبتاً کوچک هستند (1.3 اسب بخار) ولی چون تعداد آنها زیاد است (معمولاً تعداد آنها در یک کارخانه به‎ صدها عدد می‎‎رسد) اندازه این تلفات قابل‎‎ملاحظه است. اگر فرض کنیم 200 موتور 1.3 اسب‎‎بخار در 90درصد زمان هرزگرد بوده و باری معادل 80درصد بار کامل بکشند، هزینه کار بیهوده موتورها با درنظر گرفتن 120ریال بهای واحد انرژی الکتریکی ، به‎‎‎شکل زیر محاسبه می‎شود:هزینه بی‎‎باری = 200موتور×3/1 اسب‎‎بخار × 80% بار × 6000ساعت در سال × 90% بی‎‎باری ×120ریال= 25میلیون ریال با اتصال یک سوئیچ به‎ پدال چرخ‎‎ها می‎‎توان آنها را به‎‎‎طور اتوماتیک خاموش کرد.2- کاهش بازده در کم‎‎باریوقتی از موتوری استفاده شود که مشخصات نامی بالاتر از مقدار مورد نیاز را داشته باشد، موتور در بارکامل کار نمی‎‎کند و در این‎‎ح بازده موتور کاهش می‎‎یابد.استفاده از موتورهای بزرگتر از اندازه موردنیاز معمولاً به‎ دلایل زیر است :- ممکن است پرسنل مقدار بار واقعی را ندانند و بنابه احتیاط موتوری بزرگتر از اندازه موردنیاز انتخاب شود- طراح یا سازنده برای اطمینان از اینکه موتور توان کافی را داشته باشد، موتوری بسیار بزرگتر از اندازه واقعی موردنیاز پیشنهاد ‎‎کند و بار حداکثر درعمل به‎‎‎ندرت اتفاق ‎‎افتد. به‎‎‎علاوه اغلب موتورها می‎‎توانند برای دوره‎‎های کوتاه در باری بیشتر از بار کامل نامی کار کنند. (درصورت تعدد این وسایل اهمیت مسئله بیشتر می‎شود)- وقتی موتور با مشخصات نامی موردنظر در دسترس نیست یک موتور بزرگتر نصب می‎شود و حتی وقتی موتوری با اندازه نامی موردنظر پیدا می‎شود جایگزین نشده و موتور بزرگ همچنان به‎ کار خود ادامه می‎‎دهد.- به‎‎‎خاطر افزایش غیرمنتظره در بار که ممکن است هیچگاه هم رخ ندهد یک موتور بزرگتر انتخاب می‎شود.- نیازهای فرآیند تولیدی کاهش یافته استدر برخی بارها گشتاور راه‎‎انداز بسیار بیشتر از گشتاور دورنامی است و باعث می‎شود موتور بزرگتر به‎‎‎کار گرفته شوند.باید مطمئن شد هیچ کدام از این موارد موجب استفاده از موتورهایی بزرگتر از اندازه و درنتیجه کاهش بازده نشده باشند. جایگزینی موتورهای کم‎‎بار با موتورهای کوچکتر باعث می‎شود که موتور کوچکتر با بار کامل دارای بازده بیشتری باشد. این جایگزینی معمولاً برای موتورهای بزرگتر وقتی در 3/1 تا نصف ظرفیت‎‎شان (بسته به‎ اندازه‎‎شان) کار می‎‎کنند اقتصادی است.برای تشخیص موتورهای بزرگتر از ظرفیت مورد نیاز به‎ اندازه‎گیری‎‎ الکتریکی احتیاج است. وات‎‎متر مناسب‎‎ترین وسیله‎‎است.روش دیگر، اندازه‎گیری سرعت واقعی و مقایسه آن با سرعت نامی است. بار جزئی به‎‎‎عنوان درصدی از بار کامل نامی را می‎‎توان از تقسیم شیب(سرعت) عملیات بر شیب بار کامل به‎‎‎دست آورد. رابطه بین بار و شیب تقریباً خطی است. معمولاً در این موارد می‎‎توان برای جلوگیری از سرمایه‎‎گذاری جدید اینگونه موتورها را با دیگر موتورهای موجود در کارخانه جایگزین نمود که تنها هزینه آن اتصالات و صفحه‎‎های تنظیم‎‎کننده هستند. اگر این تغییرات را بتوان همزمان با تعمیرات برنامه‎‎ریزی‎‎شده در کارخانه انجام داد بازهم هزینه‎‎ها کاهش می‎‎یابد.3- موتورهای پربازدهبازگشت سرمایه قیمت اضافی پرداختی جهت ید موتورهای پربازده، معمولاً کمتراز دو سال کارکرد موتور به‎‎‎ازای 4000 ساعت کارکرد سالانه و در 75درصد بار می‎باشد. (بازگشت سرمایه نسبت به‎ موتورهای قدیمی و غیر استاندارد به‎ کمتر از شش ماه نیز می‎‎رسد) درمواردی که بار موتور سبک یا ساعت کارکرد آن کم است یا بارهای تناوبی استثنائاتی وجود دارد. بیشترین صرفه‎‎جویی در رنج موتورهای 1 تا 20 اسب‎‎بخار به‎‎‎دست می‎‎آید. در توان بیشتر از 20 اسب‎‎بخار افزایش بازده کاهش می‎‎یابد و موتورهای موجود بیش از 200 اسب‎‎بخار تقریباً دارای بازده کافی هستند.سازندگان معمولاً موتورهای با طراحی استاندارد و قیمت تمام‎‎شده کم‎‎تر را عرضه می‎‎کنند. به‎‎‎خاطر رقابت شدید این نوع موتورها بازده کمی دارند. آنها ضریب قدرت پایین‎‎تری دارند، قابل تعمیر
با
تحقیق درباره روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها
اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 مقدمهموتورها مصرف‎‎کننده‎‎های عمده برق در اغلب کارخانه‎‎ها هستند. وظیفه یک موتورالکتریکی تبدیل انرژی الکتریسیته به‎ انرژی مکانیکی است. در یک موتور سه‎‎فاز ac جریان از سیم‎‎پیچ‎‎های موتور عبور کرده و باعث ایجاد میدان مغناطیسی دواری می‎شود که این میدان مغناطیسی محور موتور را می‎‎چرخاند. موتورها به‎‎‎گونه‎‎ای طراحی شده‎‎اند که این وظیفه را به‎‎‎خوبی انجام دهند. مهم‎‎ترین و ابت ‎‎ترین گزینه صرفه‎‎جویی در موتورها مربوط‎‎به‎ انتخاب آنها و استفاده از آنها می‎‎باشد. 1- هرزگردی موتوره شترین صرفه‎‎جویی مستقیم برق را می‎‎توان با خاموش موتورهای بی‎‎بار و درنتیجه حذف تلفات بی‎‎باری به‎‎‎دست آورد. روش ساده آن درعمل نظارت دایم یا کنترل اتوماتیک است. اغلب به‎ مصرف برق در بی‎‎باری اهمیت چندانی داده نمی‎‎شود درحالی‎‎که غالباً جریان در بی‎‎باری حدود جریان در بار کامل است.مثالی از این نوع تلفات را می‎‎توان در واحدهای بافندگی یافت، جایی‎‎که ماشین‎‎های دوزندگی معمولاً برای دوره‎‎های کوتاهی کار می‎‎کنند. اگرچه موتورهای این ماشین‎‎ها نسبتاً کوچک هستند (1.3 اسب بخار) ولی چون تعداد آنها زیاد است (معمولاً تعداد آنها در یک کارخانه به‎ صدها عدد می‎‎رسد) اندازه این تلفات قابل‎‎ملاحظه است. اگر فرض کنیم 200 موتور 1.3 اسب‎‎بخار در 90درصد زمان هرزگرد بوده و باری معادل 80درصد بار کامل بکشند، هزینه کار بیهوده موتورها با درنظر گرفتن 120ریال بهای واحد انرژی الکتریکی ، به‎‎‎شکل زیر محاسبه می‎شود:هزینه بی‎‎باری = 200موتور×3/1 اسب‎‎بخار × 80% بار × 6000ساعت در سال × 90% بی‎‎باری ×120ریال= 25میلیون ریال با اتصال یک سوئیچ به‎ پدال چرخ‎‎ها می‎‎توان آنها را به‎‎‎طور اتوماتیک خاموش کرد.2- کاهش بازده در کم‎‎باریوقتی از موتوری استفاده شود که مشخصات نامی بالاتر از مقدار مورد نیاز را داشته باشد، موتور در بارکامل کار نمی‎‎کند و در این‎‎ح بازده موتور کاهش می‎‎یابد.استفاده از موتورهای بزرگتر از اندازه موردنیاز معمولاً به‎ دلایل زیر است :- ممکن است پرسنل مقدار بار واقعی را ندانند و بنابه احتیاط موتوری بزرگتر از اندازه موردنیاز انتخاب شود- طراح یا سازنده برای اطمینان از اینکه موتور توان کافی را داشته باشد، موتوری بسیار بزرگتر از اندازه واقعی موردنیاز پیشنهاد ‎‎کند و بار حداکثر درعمل به‎‎‎ندرت اتفاق ‎‎افتد. به‎‎‎علاوه اغلب موتورها می‎‎توانند برای دوره‎‎های کوتاه در باری بیشتر از بار کامل نامی کار کنند. (درصورت تعدد این وسایل اهمیت مسئله بیشتر می‎شود)- وقتی موتور با مشخصات نامی موردنظر در دسترس نیست یک موتور بزرگتر نصب می‎شود و حتی وقتی موتوری با اندازه نامی موردنظر پیدا می‎شود جایگزین نشده و موتور بزرگ همچنان به‎ کار خود ادامه می‎‎دهد.- به‎‎‎خاطر افزایش غیرمنتظره در بار که ممکن است هیچگاه هم رخ ندهد یک موتور بزرگتر انتخاب می‎شود.- نیازهای فرآیند تولیدی کاهش یافته استدر برخی بارها گشتاور راه‎‎انداز بسیار بیشتر از گشتاور دورنامی است و باعث می‎شود موتور بزرگتر به‎‎‎کار گرفته شوند.باید مطمئن شد هیچ کدام از این موارد موجب استفاده از موتورهایی بزرگتر از اندازه و درنتیجه کاهش بازده نشده باشند. جایگزینی موتورهای کم‎‎بار با موتورهای کوچکتر باعث می‎شود که موتور کوچکتر با بار کامل دارای بازده بیشتری باشد. این جایگزینی معمولاً برای موتورهای بزرگتر وقتی در 3/1 تا نصف ظرفیت‎‎شان (بسته به‎ اندازه‎‎شان) کار می‎‎کنند اقتصادی است.برای تشخیص موتورهای بزرگتر از ظرفیت مورد نیاز به‎ اندازه‎گیری‎‎ الکتریکی احتیاج است. وات‎‎متر مناسب‎‎ترین وسیله‎‎است.روش دیگر، اندازه‎گیری سرعت واقعی و مقایسه آن با سرعت نامی است. بار جزئی به‎‎‎عنوان درصدی از بار کامل نامی را می‎‎توان از تقسیم شیب(سرعت) عملیات بر شیب بار کامل به‎‎‎دست آورد. رابطه بین بار و شیب تقریباً خطی است. معمولاً در این موارد می‎‎توان برای جلوگیری از سرمایه‎‎گذاری جدید اینگونه موتورها را با دیگر موتورهای موجود در کارخانه جایگزین نمود که تنها هزینه آن اتصالات و صفحه‎‎های تنظیم‎‎کننده هستند. اگر این تغییرات را بتوان همزمان با تعمیرات برنامه‎‎ریزی‎‎شده در کارخانه انجام داد بازهم هزینه‎‎ها کاهش می‎‎یابد.3- موتورهای پربازدهبازگشت سرمایه قیمت اضافی پرداختی جهت ید موتورهای پربازده، معمولاً کمتراز دو سال کارکرد موتور به‎‎‎ازای 4000 ساعت کارکرد سالانه و در 75درصد بار می‎باشد. (بازگشت سرمایه نسبت به‎ موتورهای قدیمی و غیر استاندارد به‎ کمتر از شش ماه نیز می‎‎رسد) درمواردی که بار موتور سبک یا ساعت کارکرد آن کم است یا بارهای تناوبی استثنائاتی وجود دارد. بیشترین صرفه‎‎جویی در رنج موتورهای 1 تا 20 اسب‎‎بخار به‎‎‎دست می‎‎آید. در توان بیشتر از 20 اسب‎‎بخار افزایش بازده کاهش می‎‎یابد و موتورهای موجود بیش از 200 اسب‎‎بخار تقریباً دارای بازده کافی هستند.سازندگان معمولاً موتورهای با طراحی استاندارد و قیمت تمام‎‎شده کم‎‎تر را عرضه می‎‎کنند. به‎‎‎خاطر رقابت شدید این نوع موتورها بازده کمی دارند. آنها ضریب قدرت پایین‎‎تری دارند، قابل تعمیر
با
تحقیق و بررسی در مورد روشهای کاهش مصرف انرژی الکتریکی الکتروموتورها
اختصاصی از هایدی تحقیق درباره ی سیم پیچی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 18     
با
تحقیق درباره ی سیم پیچی
در روش کنترل بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ در 24 ساعت بین 70 تا 300 بار خواهد بود. این تعداد دفعات باعث استهلاک بالای الکتروموتور ، پمپ و همچنین مصرف بلای برق خواهد شد. در الکتروموتورها استهلاک لحظه استارت و راه اندازی ۴ تا ۱۲برابر زمان کارکرد می باشد و همچنین جریان الکتریکی (آمپر) لحظه راه اندازی بین . اختصاصی از فایل هلپ ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور با و پر سرعت .
لینک پرداخت و "پایین مطلب:فرمت فایل: word (قابل ویرایش)تعداد صفحه:71فهرست : ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور1- 1 - مشخصات لازم برای طراحی و سیم پیچی موتور:فرم کلافهای سیم پیچی  2 - 1 - سیم پیچی متحدالمرکز : 3-1 -  سیم پیچی زنجیره ای4-1- روش استفاده از ج شیارها  1 – محاسبه قطر سی. مقاله ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور مقاله ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور توضیحات : برای محاسبه و سیم پیچی یک موتور معلومات زیر مورد نیاز می باشد که از روی پلاک و پوسته موتور و یا با توجه به نیاز و از طریق محاسبه بدست می آید. تعداد شیار های استاتور، تعداد فازها، تعداد قطبهای موتور، گام قطبی y، گام سیم بندی yz و تعداد شیار زیر هر قطب مربوط به هر فاز که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. فهرست مطالب : مشخصات لازم برای طراحی و سیم پیچی موتور فرم کلافهای سیم پیچی سیم پیچی متحدالمرکز سیم پیچی زنجیره ای روش استفاده از ج شیارها سیم پیچی دو طبقه موتورهای سه فازه محاسبه تعداد دور و قطر سیم پیچک ها سیم پیچی موتورهای تک فاز روتور قفسه ای سیم پیچی یک طبقه یک فاز سیم پیچی دو طبقه موتورهای یک فاز عیب ی موتورهای الکتریکی درگیر شدن رتور با استاتور تشخیص عیبهای الکتریکی و رفع آن موتورهای سه فاز موتورهای یکفازه عیب ی موتورهای کلکتوردار (سری) مشخصات : تعداد صفحات : ۷۰ صفحه نوع فایل : فایل word
فایل

ادامه مطلب سلام دوباره خدمت شما خواهر بزرگوارم ببین خنده من واسه موضوعتون نبود واسه اون سایت همسر ی بود آخه فرموده بودین اون سایته که اولش واسه مقاله های ای اس ای اسم می نوشته و تمام مشخصات مخاطبین رو همراه با کپی شناسنامه ووورو از شما خواسته بعد از مدتی هم دوباره توی همون سایت یک قسمت در مورد همسر گزینی و همسر ی گذاشته واسه همین بود که خندم گرفت آخهاین موضوع خاطره ای رو تو ذهنم تداعی کرد و یه چیزی یادم اومد که باعث این خنده شد یادمه حدود 16 تا 17 سالم بود یه بنده خ مغازه سیم پیچی باز کرده بود و رو شیشه مغازش نوشته بود سیم پیچی عد زیر اونم نوشته بود سیم پیچی انواع لوازم خانگی و صنعتی ، موتو کولر جارو برقی وووو جالب اینجا بود که قسمت اون پایین مغازه هم نوشته بود سرکه هم موجود است این سوژه خنده ما بچه ها شده بود
دلتنگی ادعای بزرگیه ... می تونه اتفاق گنده ای باشه ... می تونه خنده دار باشه ... شایدم یک دروغ ... شاید یه بلوف ... شایدم یه عادت ...
یادت نره دلتنگی دیدار یا تماسی ما بین خواب و استراحت و آسودگی و بیکاری و موقع بی حوصلگی نیست ...
وقتی میون تموم روزمرگی ها ، پستی و بلندی ها ، سختی مشکلات ، خوبی ها و بدی ها ، بین تمام دل مشغولی ها ، گرفتا. بسته خبری نسخه به موضوعات مختلفی از جمله برگزاری یک نمایشگاه نادر، نسخه پیچی عجیب و غریب یک مدیر مدرسه برای دانش آموزان، مشکلات یک خانه بهداشت و... پرداخته است. نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه )نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه )نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه )نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه  (تکنسین داروخانه ) 2 نمونه سوال ازمون نسخه پیچی در قالب word  و pdf برایتان آماده کردیم دارای 117سوال تستی به همراه چند نمونه  نسخه آموزشی   ...دریافت فایل
نمونه سوالات ازمون نسخه پیچی داروخانه (تکنسین داروخانه ) تعیین تعداد دو ر هر کلاف از سیم پیچی موتور و همچنین محاسبه ی قطر سیم مورد نیاز به یک سری اطلاعات نیاز دارد که در این اطلاعات بعضی از اصطلاحات خاص سیم پیچی به کار می رود: 1- گام قطبی تعریف : تعداد شیارهای که بین مراکز دو قطب متوالی قرار دارند به عبارت دیگر گام قطبی سطحی از استاتور است که توسط یک قطب محاصره می شود. 2- گام سیم بندی یا گام کل.
جزوه آموزشی نسخه پیچی داروخانه جزوه آموزشی نسخه پیچی داروخانه   آموزش اصول و روش های نسخه پیچی در داروخانه امروزه داشتن هر مهارتی برای هر ی خالی از لطف نیست . همه ما دوست داریم تا علاوه بر دانشی که در زمینه های مختلف داریم ، به یک سری مهارتهای دیگری نیز دست ی م. یکی از این مهارتهای که به جرات میتونم بگم طرفدارهای زیادی داره ، یادگیری اصول نسخه خوانی در داروخانه است . این مهارت علاوه بر این که یادگیریش میتونه اطلاعات عمومی شما رو در ارتباط با انواع داروها و همچنین روشهای خواندن نسخ بالا ببره ، میتونه به یک منبع درا ...
دریافت فایل
• مخترع الکتروموتور کیست ؟ ◄ الکتروموتور در سال 1935 میلادی، توسط دو مخترع از آلمان به نام های "ال اندرسون" و "ادوارد" اختراع شد. جرج استیونسن - جورج استیفنسن لوکوموتیو - لوکوموتیو 1814 - لوکوموتیو آزمایشی • الکتروموتور چیست ؟ الکتروموتور یا موتور الکتریکی (electric motor) نوعی ماشین است که انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند. الکتروموتورها توسط اثر الکترومغناطیس کار می کنند. ایده کلی بر این اساس است که وقتی که یک هادی حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد، نیرویی بر روی آن هادی حامل جریان از سوی میدان مغناطیسی اعمال می شود. اغلب موتورهای الکتریکی دوار هستنند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در یک موتور دوار بخش متحرک چرخانه یا روتور و بخش ثابت (که معمولاً درون موتور است) ایستانه یا استاتور خوانده می شود.در یک الکتروموتور، روتور به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که توسط میدان مغناطیسی ایجاد شده در استاتور است به حول محور خود میچرخد. هر الکتروموتور بر اساس ساختارش توسط برق جریان مستقیم dc و یا برق جریان متناوب ac تغذیه میگردد. لوکوموتیو اختصاصی از رزفایل کارآموزی در کارخانه شیر اصفهان 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 26 مقدمه :به نام خداوند بخشنده مهربانکارخانه ی شیر پگاه اصفهان که در کیلومتر پنچ جاده ی تهران قرار دارد و بسیار وسیع است .در شبانه روز یعنی 24 ساعت حدوداً 330 تن شیر تولید می کند و به بازار عرض. سؤال:
با سلام ببخشید2تا سوال برام پیش آمده ممنون میشم اگه راهنماییم کنید: 1-چرا در اتصال مثلت جریان ورودی به گره مثلا ia=iab-ica میشود منظورم این هست که جهت گردش جریان برخلاف جهت عقربه ساعت یا هم جهت با چرخش عقربه ساعت هست؟چرا؟یا حتی واضحتر بگم چرا جریان خط برابر تفاضل جریان فازی دوشاخه دیگر چطور میتونم فرمول ذکر شده را اثبات کنم 2-آیا .
تحقیق درباره 1120.rtf 1120.rtf با واحد ابهرطراحی مکانیزم ها محترم :جناب ویلیانی تهیه کنندگان : اسماعیل رعیتی بناد کوکی مهدی عطاءالهی 143 36 830 ی مکانیک – طراحی جامداتطراحی مکانیزمبه مجموعه ای از اجزای مکانیکی که به یکدیگر متصل و یا در تماسند و می توتنند نسبت به هم حرکت کنند، مکانیزم می گوییم. از مکانیزم ها برای تبدیل حرکت چرخشی الکتروموت. شرکت صنایع شها با ما تماس بگیرید .
توانایی تولید این نوع سیستم هارا به روش های مختلفی راه اندازی واجرا نماید تولیدات اصلی این شرکت را میتوان به موارد زیر اشاره نمود پکیج پیش ساخته ف ی (پکیج تصفیه فاضلاب) همراه د بلاست واپو ی پکیج پیش ساخته پلی اتیلن دوجداره کاروگیت اسپیرال دارشامل قسمت های مجزا پکیج پیش ساخته پلی اتیلن وف ی با قی. یکی از انواع موتورهای dc میدان سیم پیچی شده موتور یونیورسال است .اسم این موتورها از این واقعیت گرفته شده است که این موتورها را می توان هم با جریان dc و هم ac بکار برد، اگر چه که اغلب عملاً این موتورها با تغذیه ac کار می کنند. اصول کار این موتورها بر این اساس است که وقتی یک موتور dc میدان سیم پیچی شده به جریان متناوب وصل می شود ، جریان هم در سیم پیچی میدان و هم در سیم پیچی آرمیچر (و در میدانهای مغناطیسی منتجه) همزمان تغییر می کند و بنابراین نیروی مکانیکی ایجاد شده همواره بدون تغییر خواهد بود. در عمل موتور بایستی به صورت خاصی طراحی شود تا با جریان ac سازگاری داشته باشد (امپدانس/راکتانس بایستی مدنظر قرار گیرند) و موتور نهایی عموماً دارای کارایی کمتری نسبت به یک موتور معادل dc خالص خواهد بود. مزیت این موتورها این است که می توان تغذیه ac را روی موتورهایی که دارای مشخصه های نوعی موتورهای dc هستند بکار برد، خصوصاً اینکه این موتورها دارای گشتاور راه اندازی بسیار بالا و طراحی بسیار جمع و جور در سرعتهای بالا هستند.جنبه منفی این موتورها تعمیر و نگهداری و مشکل قابلیت اطمینان آنهاست که به علت وجود کموتاتور ایجاد می شود و در نتیجه این موتورها به ندرت در صنایع مشاهده می شوند، اما عمومی ترین موتورهای ac در دستگاههایی نظیر مخلوط کن و ابزارهای برقی که گاهاً استفاده می شوند، هستند. گزارش-کارآموزی-در-مراکز-انتقال-نفت گزارش کارآموزی در مراکز انتقال نفتفرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 43
بخشی از متن:مقدمهاز آغاز پیدایش نفت ، موضوع حمل آن از منابع است اج به مراکز تصفیه و همچنین مصرف مورد توجه قرار گرفت.بشر در ابتدای امر از چها ایان به منظور جابجا نمودن این ماده ارزشمند بهره جست وبا کوشش مجدانه ای که به عمل آورد توانست وسیله مطمین دیگری که ضمنا هزینه های حمل را کاهش دهد ، ایجاد نماید.لذا خطوط لوله در این راستا ایجاد گردیدند که برای اولین بار در ایالات متحده امریکا و پس از آن از نظر اقتصادی و راحتی عملیات و حمل و نقل جدید مورد تایید قرار گرفت وبه سایر کشورهای نفت خیز دنیا سرایت کرد.از مزایای خط لوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:الف)حمل سریع تر مواد نفتیب)ارزان تر تمام شدن قیمت مواد نفتیج)خطرات کمتر انتقال مواد نفتیفهرستمقدمه ……........  3    منطقه غرب...............  4    خانه برداسپی...........  4سیستم های اصلی خانه................5نقشه منیفیلد خانه برداسپی  ..........9پروفیل خط برداسپی  .............10سیستم های برق خانه برداسپی  ........11الف-) مشخصات سیستم کنترل.............  18    الف-1)  plc.............  18    الف-2)  درایور ها .............  20    الف-3) الکتروموتورها ......  21    الف-4) شیر های برقی سیستم های حفاظتی , آلارم ها ....... 24ب-) نقشه p&id........................ 25    ب-2) منفیلد مخزن relief و مخزن drain.......29ج-) ساختمان شیرهای اطمینان ونقاط تنظیم....... 18د-) تشریح فعالیت های عملی ........... 30   د-1) دریافت و ارسال پیک .......... 36  فایل گزارش-کارآموزی-در-مراکز-انتقال-نفت گزارش کارآموزی در مراکز انتقال نفتفرمت فایل ی: .rar
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 43
حجم فایل: 1097

بخشی از متن:مقدمهاز آغاز پیدایش نفت ، موضوع حمل آن از منابع است اج به مراکز تصفیه و همچنین مصرف مورد توجه قرار گرفت.بشر در ابتدای امر از چها ایان به منظور جابجا نمودن این ماده ارزشمند بهره جست وبا کوشش مجدانه ای که به عمل آورد توانست وسیله مطمین دیگری که ضمنا هزینه های حمل را کاهش دهد ، ایجاد نماید.لذا خطوط لوله در این راستا ایجاد گردیدند که برای اولین بار در ایالات متحده امریکا و پس از آن از نظر اقتصادی و راحتی عملیات و حمل و نقل جدید مورد تایید قرار گرفت وبه سایر کشورهای نفت خیز دنیا سرایت کرد.از مزایای خط لوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:الف)حمل سریع تر مواد نفتیب)ارزان تر تمام شدن قیمت مواد نفتیج)خطرات کمتر انتقال مواد نفتیفهرستمقدمه ……........  3    منطقه غرب...............  4    خانه برداسپی...........  4سیستم های اصلی خانه................5نقشه منیفیلد خانه برداسپی  ..........9پروفیل خط برداسپی  .............10سیستم های برق خانه برداسپی  ........11الف-) مشخصات سیستم کنترل.............  18    الف-1)  plc.............  18    الف-2)  درایور ها .............  20    الف-3) الکتروموتورها ......  21    الف-4) شیر های برقی سیستم های حفاظتی , آلارم ها ....... 24ب-) نقشه p&id........................ 25    ب-2) منفیلد مخزن relief و مخزن drain.......29ج-) ساختمان شیرهای اطمینان ونقاط تنظیم....... 18د-) تشریح فعالیت های عملی ........... 30   د-1) دریافت و ارسال پیک .......... 36  فایل خانه دوست کجاست؟ در فلق بود که پرسید سوار آسمان مکثی کرد رهگذر شاخه نوری که به لب داشت به تاریکی شبها بخشید و به انگشت نشان داد سپیداری و گفت نرسیده به درخت کوچه باغی است که از خواب خدا سبزتر است و در آن عشق به اندازه پرهای صداقت آبی است میروی تا ته آن کوچه که از پشت بلوغ سر به در می آرد پس به سمت گل تنهایی می پیچی دو قدم مانده به گل پای . شیرینی هایی که به رول های شکلاتی معروفند را به شما آموزش می دهیم. اختصاصی از رزفایل موتورهای ریپولسیون با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 23 موتورهای ریپولسیون ( عه ای )عموما" موتورهای ریپولسیون را می توان به سه دسته تقسیم کرد که عبارتند از :موتور ریپو لسیونموتور القاء با راه اندازی ریپولسیونموتور القاء ریپولسیوناین موتورها را موتور یکفازبا رتور سیم پیچی شده می گویند و طبق استاندارد nema دارای مشخصات زیرند.موتور ریپو لسیونموتور ریپولسیون موتور یکفازی است که دارای یک سیم پیچی استاتور برای وصل به منبع قدرت و یک رتور که سیم پیچی آن به کموتاتور ( تعویض گر ) وصل میشود میباشد.جاروهای متکی بر کموتاتو اتصال کوتاه بود. و طوری قرار گرفته اند که محور مغناطیسی سیم پیچی رتور نسبت به محور مغنا طیسی سیم پیچی استا تور مایل باشد. این نوع موتور مشخصه با سرعت متغیر دارد .موتور القاء با راه اندازی لیپولسیونموتور القاء با راه اندازی لیپولیسون موتور یک فازی است که سیم پیچی های آن مانند موتور ریپلو لیسون است ولی در سرعت معین سیم پیچی رتور اتصال کوتاه می شود یا به عبارت دیگر معادل سیم پیچی قفس سنج می گردد . این نوع موتور مانند موتور ریپو لسیون راه افتاده و مانند موتور القائی با مشخصه سرعت ثابت کار می کنند .موتور القاء _ ریپو لسیونموتور القاء : ریپولیسون موتور ریپلو لیسیونی است که در رتور علاوه بر سیم پیچی موتور ریپولیسیون یک سیم پیچی قفس سنج نیز دارد . این نوع موتور می تواند مشخصه با سرعت ثابت یا سرعت متغیر داشته باشد .این سه دسته اغلب در ابتدای امر به علت شباهت اسمی اشتباه می شوند ولی همگی از نظر مشخصه ها و مورد استفاده شان با هم فرق دارند. اما آنچه که در همه ی آنها مشترک است رتور آنهاست که شامل یک سیم پیچی وصل به یککموتاتور می باشد . شکل 1_ موتر رالقاء با راه اندازی _ ریپولیسیون را نشان میدهد . این موتورها عمو ما" از یک مدار روشنائی یا مدار قدرت یکفاز بسته به بزرگی موتور تغذیه می شوند .شکل 1_ موتور القا ء با راه اندازی ریپو سیونمزیت این موتورها :1_ افزایش استفاده از سیم هایی با قطر بیشتر در سیم پیچی2_ استفاده از سطوح ولتاژ بالا که در این صورت ما باید عایق کار موتور را تقویت کنیم .3_ برای افزایش ولتاژ فقط سیم پیچ تحریک را افزایش می دهیم چرا که آرمیچر آن هیچ ارتباط الکتریکی با مدار تحریک ندارد و این مهمترین مزیت این موتورها استیکی از معایب این موتورها این است که به دلیل این که موتورهایی با دو نوع ولتاژ و توان بالا از لحاظ اقتصادی به صرف نیست .1_ ساختمانتمام موتورهای ریپولیسون از قسمت های زیر تشکیل یا فته اند .1_ یک استاتور مشابه موتور یک فاز معمولی یا خازنی ویک سیم پیچی روی استاتور که معمو لا"دو قسمت دارد که مشابه سیم پیچی اصلی موتور یکفاز دو ولتاژ می باشد . شکل2_ استاتور یک موتور القاء با راه اندازی ریپو لسیون را نشان می دهد .شکل 2 _ استاتور و سیم پیچی موتور القا ء با راه اندازی ریپولسیون2 _ یک رتور که هسته شیار داری بوده که یک سیم پیچی داخل آن پیچیده شده و به یک کموتاتور وصل شده است . رتور از نظر ساختمان مشابه آرمیچر موتور
با
موتورهای ریپولسیون
پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریقی در این ساختمان رخ نداده و تنها از قسمت سیم پیچی کرکره یکی از واحدها در طبقه دوم دود برخاسته است. دل به درد آمده عبادی از روشنگری های رسانه های بیدار ایران تنها از پرس تی وی و العالم نیست. این شبها دل عاشقان حسینی دو چندان حسینی شده . عاشوراست و عالم همه دیوانه حسین عو چون خداوند متعال و حسین ع نظر کرده و با زحمت عاشقانش و لطف مسئولان شهرداری تهران خم پیچی های مقیم مرکز پس از سالها دارای مکانی نورانی جهت عزا داری شده اندبه باقی ع ها در ادامه مطالب #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} ماشین القایی روتور سیم پیچی شده یکمنبع تولید توان راکتیو عنوان مقاله :ماشین القایی روتور سیم پیچی شده یکمنبع تولید توان راکتیو محل انتشار: اولین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران تعداد صفحات:6   نوع فایل :  pdf   ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص تحقیق ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص مقاله ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص دسته بندی برق فرمت فایل zip حجم فایل 1726 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 70 دریافت فایل  ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص فروشنده فایل کد کاربری 4558 تمام فایل ها فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 70 صفحه ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 1- 1 - مشخصات لازم برای طراحی و سیم پیچی موتور: برای محاسبه و سیم پیچی یک موتور معلومات زیر مورد نیاز می باشد که از روی پلاک و پوسته موتور ویا با توجه به نیاز واز طریق محاسبه بدست می آید.
الف : تعداد شیار های استاتور : که آنرا با z نشان داده و ازروی پوسته موتور قابل شمارش می باشد.
ب : تعداد فازها : موتورهایکه در صنعت استفاده می شوند معمولا بصورت یکفاز و سه فاز می باشند که تعداد فاز ها را با m نشان می دهند.
ج : تعداد قطبهای موتور ( p 2 ) تعداد قطبهای موتور را میتوان از رابطه زیر بدست آورد.
و رابطه فوق ns دور سنکرون سیدان استاتور می باشد که مقدار آن از دور موتور کnr بر روی پلاک موتور نوشته میشود کمی بیشتر است.
د : گام قطبی y : که عبارتست از فاصله بین مرکز و قطب غیر هم نام مجاور بر حسب تعداد شیار گام قطبی را میتوان از رابطه بدست آورد.
ه : گام سیم بندی yz : عبارتست از فاصله بین دو بازوی یک کلاف بر حسب تعداد شیار.
و : تعداد شیار زیر هر قطب مربوط به هر فاز حداقل تعداد کلافها برای ایجاد یک جفت قطب در جریان متناوب به اندازه تعداد فازها می باشد اگر بخواهیم در یک ماشین تعداد قطبهای از 2 بیشتر شده و برابر با 2p باشد در این صورت حداقل تعداد کلافهای لازم برابر با p.
m بوده و چون در سیم پیچی یک طبقه هر کلاف دو شیار را پر می کند بنابر این حد اقل تعداد شیار های لازم برای تشکیل 2p قطب توسط m فاز برابر خواهد بود .
zmin= 2p* m همانطور که ذکر شد این تعداد شیار حداقل تعداد شیار های لازم بوده و در هر یک از قطبها یک شیار به هر فاز اختصاص می یابد اما اگر هر یک از بازوهای کلافها را در چندین شیار مجاور هم پخش نموده و تعداد این شیارها را که عبارت از تعداد شیار زیر هر قطب مربوط به هر فاز می باشد.
ql نشان می دهند.
در این صورت تعداد شیارهای لازم برای تشکیل 2p قطب توسط m فاز برابر خواهد بود با : بدین ترتیب با مشخص بودن تعداد شیارها و تعداد قطبها، می توان مقدار q را بدست آورد.
در صورتیکه q عدد صحیح 1 و 2 و 3 و .
.
.
باشد سیم پیچی با شیار کامل و اگر یک عدد ری باشد سیم پیچی با شیار ری نامیده می شود.
ز : تعداد کلافهای لازم برای هر فاز چون در سیم پیچ های هر یک از فازهای ماشین الکتریکی، باید ولتاژهای ی ان القا شود و یا اینکه این سیم پیچ ها باید به ولتاژهای برابر اتصال یابند لذا باید تعداد کلافهای هر یک از فازها با یکدیگر برابر بوده و همچنین مجموع تعداد حلقه های کلاف هر فاز نیز ی ان می باشد.
تعداد کلافهای مربوط به هر فاز باید یک عدد صحیح مثلا 1 و 2 و 3 و .
.
.
باشد چون در سیم پیچی یک طبقه هر یک از شیارها توسط بازوی کلاف پر می شود بنابراین هر کلاف دو شیار را پر می کند لذا برای m فاز رابطه زیر برقرار خواهد بود.
که در این رابطه تعداد کلافهای هر فاز در سیم پیچ ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 صتحقیق ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 صمقاله ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 صترسیم نقشه های سیم پیچی موتور 72 ص
سلام خوبان همراه سرو موتورهای dc در بین سرو موتورهای dc مختلف ، موتورهای سـری ، موتورهای سری چــاکدار ، موتور کنترل موازی ، و موتور موازی مغناطیس دائم ( تحریک ثابت ) قرار دارند . این واحدها توان وجی بالایی نسبت به اندازه آنها تحویل می دهند و در مورد موتــور موازی با تحریک کنترل شده ، توان کنترلی کمی مورد نیاز است . موتور سری دارای گشتــ. در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری یک بار دیگر برنامه در برابر وعده قرار گرفته است. همشهری آنلاین: جان پسربچه ای ۱۳ ساله در حادثه ای عجیب و باورن ی در مریلند به شدت به خطر افتاد: پیچی ۱۵ سانتیمتری درون جمجمه او فرو رفت. در فصلی که آمار گ نی مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید افت چشمگیری داشته است، چشم امید او برای جا نماندن در کورس ب «پیچی چی» به نقطه سفید جلوی محوطه شش قدم است. در اواسط دهه ۱۹۸۰ چوپانان ای یی نبراسکا صدها ساختار پیچی عجیب و غریبی از ماده سخت شبیه سنگ از زمین بیرون می کشیدند که به طور عمودی در زمین فرو رفته بود. در حرف همه روشنفکرند و طرفدار دموکراسی اما وقتی پای عمل به میان بیاید همه چیز فرق می کند و همان نسخه پیچی که گفته بود شفای عاجل در ورزش و جامعه ایران با وج ون از این دایره ممکن می شود، حالا خودش… اختصاصی از نیک فایل کارگاه سیم پیچی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 مقدمه:هدف از ارائه این کارگاه،دیاگرام سیم پیچی آرمیچررا ترسیم کنید و انواع سیم پیچی های آرمیچر را بشناسیم و رسم کنیم و مشخصات را سیم پیچی آرمیچر برداشت و سیم بندی کنیم.ماشین های جریان مستقیم dc از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند، قسمت ن شامل قطب ها و بدنه و قسمت گردان آرمیچر و مجموعه جاروبک ها و جاروبک نگهدارنده است.قسمت ن:شامل قطب های اصلی، تعداد قطب های اصلی معمولاً زوج است که توسط پیچ به بدنه وصل می شود و شامل هسته قطب و کفشک قطب و سیم پیچ تحریک. **هسته قطب ها شیاردار می باشند و هدف از این کار برای جهت تهویه و خنک موتورمی باشد.****کفشک قطب ها جهت شکل دادن به میدان مغناطیسی استفاده می شود و سیم پیچ تحریک،نقش تحریک در سیم پیچی ژنراتور و موتورdc بر عهده دارد.** **قطب کمکی از دو قسمت تشکیل شده است که شامل هسته و سیم پیچ و جنس هسته معمولاً از فولاد یکپارچه است و سیم پیچ ها از جنس مس و معمولاً دور کم و سطح مقطع زیادمی باشد.**بدنه:شامل قطب های اصلی وقطبهای کمکی ومجموعه جاروبک وجاروبک نگهدارنده روی بدنه محکم می شوند و به وسیلۀ بدنه ماشین روی پایه اش محکم می شود.متحرک(قسمت گردان):شامل هستۀ آرمیچر و سیم پیچی آرمیچر و کلکتور و محور و پروانه خنک کن.هستۀ آرمیچر شامل ورقه های فولادی به هم متصل می شوند و شیارها معمولاً به صورت محوری است و برای موتورهای ac به صورت مورب است.کلکتور یا ی و کننده مکانیکی:تیغه های مسی که نسبت به بدنه و نسبت به هم عایق شده اند.انتهای کلاف با پرس با همدیگر اتصال کوتاه می شود.محور:میلۀ فولادی که خاصیت مغناطیسی کم و استحکام مکانیکی آن در مقابل تنش ها و کشش های فراوان.پروانه خنک کن:که سبب تهویه و ازدیاد عمر مفید ماشین می باشد.جاروبک:روی بدنه نصب می شوند و برای قرار دادن صحیح جاروبک روی تیغه های کلکتور از جاروبک نگهدارنده استفاده می شود.جاروبک از جنس گرافیت و یا زغال می باشد و جریان از کلکتورمی گیرد و یا به آن می دهد.سوال:چرا شیارهای روتوردرماشین dc بصورت مورب نیست؟درماشین ac چون اصل فوران مغناطیسی درقطع خطوط میدان است،لذا شیارهای زا مورب می سازند تا خطوط میدان یکدیگررا قطع کنند وموتوربه حرکت درآید،ولی درماشینdc چون اصل فوران مغناطیسی دردفع خطوط میدان است.لذا شیارها را به صورت مورب نمی سازند،(افقی) می سازند تا قطب هاn-n،s-s همدیگررا دفع نمایند.تجدید سیم پیچی آرمیچر:هنگام عیب ی یک موتور معیوب،اگر پس از آزمایش های مقدماتی مطمئن شدیم که موتور سوخته است.قدم بعدی مشخص سوختگی در استاتور و یا روتور است. سوختگی در استاتور یا روتور را معمولاً از روی رنگ سیم ها می توان تشخیص داد.وقتی مطمئن شدیم آرمیچر سوخته است.باید به تعویض سیم پیچی اقدام کنیم.هنگام تعویض سیم پیچی هیچ یک از مشخصات سیم پیچی از جمله قطر سیم یا تعداد دور آن و یا گام ها به هیچ عنوان نباید تغییر کند.زیرا در خصوصیات ماشین تاثیر می گذارد.برای اینکه بتوانیم سیم پیچی را مانند ح اول در آوریم،باید مشخصات کامل آن را به دقت یادداشت کنیم و سپس بعد از باز و عایق کاری مجدد آرمیچر را با همان مشخصات اولیه سیم بندی می کنیم. ..................
با
کارگاه سیم پیچی
دبیر سابق حزب همبستگی تلویحا نسخه عبور اصلاح طلبان از ت را پیچید. محمدعلی ، شهردار تهران که اوا سال گذشته استعفا داده بود، در نامه ای خطاب به اعضای شورای شهر حمایت رسمی خود از سمیع الله مکارم حسینی را اعلام کرد. اختصاصی از فایلکو کارآموزی در کارخانه شیر اصفهان 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 26 مقدمه :به نام خداوند بخشنده مهربانکارخانه ی شیر پگاه اصفهان که در کیلومتر پنچ جاده ی تهران قرار دارد و بسیار وسیع است .در شبانه روز یعنی 24 ساعت حدوداً 330 تن شیر تولید می کند و به بازار عرض. رشته الکتروتکنیک که زیر مجموعه رشته برق قدرت می باشد ، یکی از کاربردی ترین رشته های صنعتی است. همین روشنایی که هنگام شب در همه جا از آن بهره مند می شویم حاصل تجربیات متخصصین صنعت برق می باشد. بطور کلی پیشرفت تکنولوژی و صنایع بدون وابستگی به برق امکان پذیر نمی باشد. هنرجویان در این رشته مهارتهای زیر را ب می کنند: · اجرای پروژه های تاسی.