شاعرانه

به نقل از خبرگزاریها در مورد شاعرانه : از آ ین شعری که گفتم شاید روزها گذشته باشه اما این حس شاعرانه رو هرگز از خودم دور ن ، هرگز کار و زندگی با تمام روزمرگی هاش هم نوعی شاعرانه زیستنه البته برای انی که خودشون رو غرق کلمات د ،غرق کلمات قسمتی از یک نوشته #قاسم_محمودی نامش تداعی بهشت بود لیکن خویش نیک می دانست                      که جز اغراق شاعرانه ای برای توصیف گلی نیست برای من اما                 رضوان بود گلبرگ هایش را شب ها                        باغبان می چید عطرش را غریبه ای ربوده بود هیچ اما               به آغوشش نم. گردآورندگان: کبری دار و... معرفی سبک رئالیسم یا واقع گرایی شیوه ای است که هنرمند باید درنمایش طبیعت ازهر گونه احساسات گری خودداری کند. رئالیسم شیوه هنری است که از سال 1840 به بعد در اروپا ونقاط دیگر جهان متداول شد. این سبک بصورت رئالیسم شاعرانه در فرانسه در سالهای اختراع صدا در سینما سال 1928 تجلی یافت. سالهای میان 1935 تا 1939 برای سینمای فر. در آستانۀ فرارسیدن این روز فرخنده برای جامعۀ ادبی و شعرای کشور و البته دیگر اهالی فرهنگ و هنر، قصدداریم یادی از شاعری انقل و دوست داشتنی که این روزها چندان حال و روز خوشی ندارد و از ۱۵ اسفند ۱۳۸۶ تاکنون بر اثر اختلالات کلیوی در ح اغما بستری است و اکنون در بیمارستان رضای کرمانشاه، در بخش آی.سی.یو بستری است.

ازقضا عزیزی از شاعران مورد علاقۀ ادیب و شعردوست انقلاب نیز هست و ایشان در ۲۸مهرماه ۱۳۹۰، طی سفرش به کرمانشاه از او در بیمارستان دیدار کرد و با تاکید ی، پس از دیدار با وی، مسئولان بر آن شده اند که وی را جهت درمان به خارج از کشور اعزام کنند.

گفته می شود حال عمومی عزیزی پس از ۳سال به حدی رسید که وی نسبت به شادی ها و غم ها با اشک و لبخند پاسخ می داد و می توانست سخنان اطرافیان را بشنود و ع العمل نشان دهد.

شاعرانه!" src="http://www.bultannews.com/files/fa/news/1393/4/21/274238_780.jpg" alt="یادی از «احمد عزیزی»؛ شاعری با سرنوشتی شاعرانه!" /> در آستانۀ فرارسیدن این روز فرخنده برای جامعۀ ادبی و شعرای کشور و البته دیگر اهالی فرهنگ و هنر، قصدداریم یادی از شاعری انقل و دوست داشتنی که این روزها چندان حال و روز خوشی ندارد و از ۱۵ اسفند ۱۳۸۶ تاکنون بر اثر اختلالات کلیوی در ح اغما بستری است و اکنون در بیمارستان رضای کرمانشاه، در بخش آی.سی.یو بستری است.

ازقضا عزیزی از شاعران مورد علاقۀ ادیب و شعردوست انقلاب نیز هست و ایشان در ۲۸مهرماه ۱۳۹۰، طی سفرش به کرمانشاه از او در بیمارستان دیدار کرد و با تاکید ی، پس از دیدار با وی، مسئولان بر آن شده اند که وی را جهت درمان به خارج از کشور اعزام کنند.

گفته می شود حال عمومی عزیزی پس از ۳سال به حدی رسید که وی نسبت به شادی ها و غم ها با اشک و لبخند پاسخ می داد و می توانست سخنان اطرافیان را بشنود و ع العمل نشان دهد.

شاعرانه!" src="http://www.bultannews.com/files/fa/news/1393/4/21/274238_780.jpg" alt="یادی از «احمد عزیزی»؛ شاعری با سرنوشتی شاعرانه!" /> یکتای عاشق!
اینجا برای از تونوشتن هواکافیست.
من هستم
دنیایی احساس هست
و لقمه ای کوچک از چشمانت..
اینجا سرزمین گرم وجود من است سرخ سرخ!
حصارش قرص قرص!
و تو ...
شاه بی نظیر و بی بدیل تمام شاعرانه ها ! 
                                    http://p os02.wisgoon.com/media/pin/p os02/images/o/2016/6/10/23/1465583792774977.jpg  شعر > طیبه شامانی: حس شاعرانه ام نشسته ای من دلم گرفته بال و پر بزن مرگ تولدم ... !!! یک کیک تولد دارم ... آرزویم را در هنگام فوت آ ین شمع میدانی ...؟ آب شدن و در زمین رفتن ... خاک شدن ... همان مرگ خودمان را می گویم ... باران که بارید فوتش خواهم کرد بگزار کمی شاعرانه باشد، که شاعرانه بودن در زندگیم آرزویی بیش نبوده ... بگذار لااقل رنگ یک رویای کوچک را در بیداری زندگیم دیده باشم ... آن دنیا هم شاید بخواهم خاطره ای تعریف کنم ... حرفی برای گفتن باید داشت ... مگر نه ... ؟؟؟ 11 اسفند تولدم مبارک دیروز داشتم دنبال مدارکم می گشتم لای یه سری کاغذ یک شعر(غزل عاشقانه) از خودم پیدا که باید مربوط به آبان یا آذر 88 باشد و تصمیم گرفتم اینجا بگذارم.
مرا درون لحظه ها بیاب و شاعرانه شو برای شعر های من غزل غزل ترانه شومیان کوچه های سرد مرا صدا بزن بیا برای جنگل تنم تو شعله و زبانه شوبرای فال امشبم تورا نگاه می کنم میان فال حافظم شاعرانه ش.
آگاه باش که عشق همین لحظه های شاعرانه اش می چسبد ساده و روستایی و بی هدف روی چمن ها چهارزانو بزنی و یار رو به روشن ترین نقطه ی قلبت باشد آن وقت باران سرش را بگذارد سر شانه هایت و رگبارش ترانه شود زیر گوش دشت چه باشد و چه نباشد اینچنین عاشقش باشی آگاه باش که آه و ناله و اندوه عشق را اب می کند
شیما سبحانی «نوجوان که بودم، دنیا برایم شاعرانه بود.همه چیزِ دنیا شاعرانه بود. اوّلین شعرهایم را وقتی گفتم که برف می بارید.خانه گرم بود و دل ها گرم بود.برف سپید بود و شعر سپید بود و موهای پدرم سپید... شب که می رسید،خانه تاریک و خاموش می شد ومن از پشت پنجره به تماشای برف ها می نشستم... . برف بر زمین می بارید و شعر بر دل من... . نوجوان که بودم شعر می گفتم.با شعر بیدار می شدم و با شعر می خو دم.با شعر به مدرسه می رفتم و با شعر به خانه باز می گشتم. روزهای برفی همه چیزش شاعرانه بود: بخاری که از دیگ فرنی فروش برمی خاست.بخاری که از گاری لبوفروش برمی خاست.کلاغ های چنارِ مدرسه شعر می گفتند و بخاری نفتی کلاس بهترین سوژه برای شاعری بود...». حمید هامون: بعضی هایمان وقتی به سن نوجوانی یا حتی بزرگ سالی می رسیم، مدادرنگی ها و ماژیک های نقاشی را رها می کنیم. بیست و دوم بهمن ۱۳۵۷، از ایام الله است؛ روزی تاریخی و به یاد ماندنی که شاعران ایران زمین هم در جاودانگی آن کوشیده اند. اگر ی روحیه شاعرانه دارد ولی تا کنون پا به اینجا نگذاشته باید این شعر حافظ را به او یادآور شد: «گل عزیز است و غنیمت شماریدش صحبت!» image result for ‫مال من شدی‬‎چقدر خواب ببینم که مال من شده ای و شاه بیت غزل های لال من شده ای چقدر خواب ببینم که بعد آن همه بغض جواب حسرت این چند سال من شده ای چقدر حافظ یلدا نشین ورق بخورد؟ تو ناسروده ترین بیت فال من شده ای چقدر لکنت شب گریه را مجاب کنم خدا نکرده مگر بی خیال من شده ای هنوز نذر شب های من اینست که اتفاق بیفتد حلال من شده ای که اتفاق بیفتد کنارتان هستم برای وسعت پرواز بال من شده ای میان بغض و تبسم میان وحشت و عشق تو شاعرانه ترین احتمال من شده ای مرا به دوزخ بیداریم نیازی نیست عجیب خواب قشنگی ست مال من شده ای طرح قالبی تقریبا جدید است و سابقه طولانی ندارد ، تفاوت طرح با هایکو (شعر کوتاه ژاپنی) در این است که هایکو معمولا یک ع از زندگی را نشان میدهد و در اصل یک لحظه را به تصویر میکشد. هر چند طرح از لحاظ قد و اندازه مثل هایکو است اما از لحاظ موضوع ،َ لحظه ها را شاعرانه تر به تصویر کشیده و عمق بیشتری دارد ، طوری که گاه از یک لحظه فراتر می رود. های. نوازنده و آهنگساز فعال موسیقی در تشریح تازه ترین فعالیت های خود از انتشار مجموعه موسیقی هایش در قالب دو لوح فشرده خبر داد. دو تازه دیده شده... dr. strange------arrival هر دو تقریبا خیلی خوب بودند. اما ترجیح  من بر arrival بود. مفهوم  را شاعرانه تر بیان کرده بود و بازی ها به شدت فوق العاده بود برای اولین بار بیش از بیست سال پیش بود که با مفهومی به نام «عبارات تأکیدی» آشنا شدم و اینکه ذهن چگونه تحت تأثیر تلقین […] نوشته عبارات تأکیدی شاعرانه چیست و چه تاثیری بر کیفیت زندگی ما دارد؟ اولین بار در چطور پدیدار شد. کافی شاپ آرام تجربه ای از آرامش در زیباترین کافی شاپ کافی شاپ آرام یکی از زیباترین کافی شاپ های تهران است که در بازار بزرگ ستارخان آماده پذیرایی از شما عزیزان است.
کافی شاپ آرام دارای دو طبقه با محیطی زیبا و دکوراسیونی کاملا" هنرمندانه و شاعرانه است. http://www.persianpersia.com/images/mimage/150-3738.jpg کافی شاپ آرام دارای امکان استفاده از اینترنت پر سرعت رایگان و یک تجربه خوب و عالی برای انیکه کافی شاپ های شاعرانه را می پسندند... http://ashpaziema.com/wp-content/uploads/2011/04/%d8%af%d8%b3%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%af.jpg اگر به دنبال یک کافی شاپ زیبا هستید ، اگر کافی شاپ های شاعرانه را می پسندید ، اگر منوی کافی شاپ برای شما مهم است ، با کافی شاپ آرام آشنا شوید... کافی شاپ آرام ، یک پیشنهاد شاعرانه... ___________________________________________ بازار بزرگ ستارخان ـ فاز 1 ـ طبقه بالا ـ میلان 3 گیلاس ِچشمهایت رسیده میان باغ ِ تابستان ِ دلم ... دستهایم باغبانِ مهربانیست برای فصل های تن ِ تو... برای عشق بازی ِ باد با گوشه ی ِ پیراهن ِ تو ... دستهایم تو را رویِ تمام ِ زمین میکارد ... دست هایم تو را شاعرانه مینگارد .... نشست پرسش و پاسخ سینمایی «کمدی انسانی» به کارگردانی محمد هادی کریمی در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد. ۲۱ تیر ماه سال ۱۳۱۴ و واقعه تلخ حمله به مسجد گوهرشاد نمایشی از استبداد رضاخانی بود؛ واقعه ای که نه تنها در یادها که در شعر شاعران نیز طنین انداز است. منتخب اشعار “علی فیروزکوهی” و “سمیه اسدی” در کت با عنوان “از هامون تا ارومیه” رونمایی شد. پرنده ها اواز میخونن خورشید روى همون چند تیکه برف باقى مونده میتابه و میدرخشه نسیم اروم صورتمو نوازش میکنه صداى زندگى میاد... میخنده و میگه دنیا با وجود تو هنوز قشنگه...
تئو آنجلوپولوس (۲۰۱۲-۱۹۳۵) در تاریخ سینمای دنیا جایگاه منحصربه فردی دارد. سازی مؤلف و صاحب سبک با بیانی خاص و شخصی، که وجود مؤلفه هایی مشخص در آثارش سینمای او را از سایر سازان متمایز می کند. ع شاعرانه با عنوان «ع هایی از جنس محتشم» به همراه ب ائی کارگاه تحلیل ع با موضوع تصویرگری در اشعار محتشم به کار خود پایان داد. در من اوج می گیری
از نگاهم سر ریز می شوی

و من...
در گیر و دار ِ دو تیله ی ِ چشمان َ ت
به سبزینگی ِ بهار می شم

که زندگی...
با آوای ِ خوش ِ صدای ِ تـو
احسن ُ الحال می شود...

پ.ن:
مدت هاست که من
با دو تیله ی ِ سبز ِ چشمان َ ت
شاعرانه عشق بازی می کنم... محمدمهدی عبدالهی از شاعران جوان کشور شعری در حمایت از مردم یمن، کشمیر و بحرین سروده است. علی محمد مودب می گوید نوگرایی و جسارت شاعرانه مرحوم احمد عزیزی شعر انقلاب را از افتادن به سمت و سوی ارتجاع نجات داد. رسول خادم بعد از استعفا با متنی شاعرانه و پر از احساس، حالا با صراحت عنوان کرده اگر قرار است ببازیم، همه با هم ببازیم و دوران مصدومیت دروغین و دستور «باید ببازی» خاتمه یافته است... در من اوج می گیری
از نگاهم سر ریز می شوی

و من...
در گیر و دار ِ دو تیله ی ِ چشمان َ ت
به سبزینگی ِ بهار می شم

که زندگی...
با آوای ِ خوش ِ صدای ِ تـو
احسن ُ الحال می شود...

پ.ن:
مدت هاست که من
با دو تیله ی ِ سبز ِ چشمان َ ت
شاعرانه عشق بازی می کنم...

نگارین مهتاب./
اسفد93 آیـا م شما را به عقد دائمىِ ...و بعد از چند بار چیدن گل و آوردن گلاب بالا ه با اجازه ى بزرگتر ها بله را مى گویند و به اصطلاح خودشان مى روند قاطىِ مُرغها ...!امّا از من به شما نصیحت بى "عشق" تن به وصلت ندهید که عاقبت این عمل خطرناک خوشایند نیست !!بى "عشق"ازدواج نکنید که آمار"طلاق " را بالا نبرید!!بى "عشق"ازدواج نکنید که ریشه ى "خیانت"بخُشکد!!بى "عشق"ازدواج نکنید که به محض دیدن دوست مجردتان نگویید (اگر عقل الانم را داشتم ازدواج نمى )لطفاً،براى رفع تکلیف دامن به این فاجعه نزنید ...!!
" فرزانه صدهزارى "

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] نمایش ع های نیکی کریمی، خوشنویسی های عباس توفیق، نقاشی خط های حامده مشیتی، ع و چیدمان چنگیز جلایر و «هفتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران» بخشی از افتتاحیه های این پایتخت هستند.
توییت محمود صادقی تهران در مجلس درباره انتخابات را مشاهده می کنید. باید که لهجه کهنم را عوض کنم
این حرفِ مانده در دهنم را عوض کنم یک شمعِ تازه را بسرایم از آفتاب
شمع قدیم سوختنم را عوض کنم هرشب میان مقبره ها راه می روم
شاید هوای زیستنم را عوض کنم بردار شعر های مرا مرهمی بیار
بگذار وصله های تنم را عوض کنم بگذار شاعرانه بمیرم از این سرود
از من مخواه تا کفنم را عوض کنم من که هنوز خسته باران . آهنگ چتر خیس حامد همایون     آهنگ چتر خیس حامد همایون موزیک شنیدنی از خواننده حامد همایون بنام چتر خیس با متن آهنگ و بهترین کیفیت ترانه : محمدرضا نظری ، آهنگ : حامد همایون ، تنظیم‌ : سامان ی new by hamed homayoun called chatre khis with text on saba-  آهنگ حامد همایون چتر خیس متن آهنگ چتر خیس از حامد همایون
♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
دستم تو دست یاره ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
قلبم چه بی قراره ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
به به به به چی می شه امشب ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
بارون اگر بباره چه شاعرانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
یه چتر خیس و دریا کنارو ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
پرسه های عاشقانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
زل می زنم به چشمای مستت ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
سر روی شون هات میذارم بی بهانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
می خوامت خانومم ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
با عشقت آرومم ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
دستم تو دست یاره ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
قلبم چه بی قراره ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
به به به به چی می شه امشب ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
بارون اگر بباره چه شاعرانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
یه چتر خیس و دریا کنارو ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
پرسه های عاشقانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
زل می زنم به چشمای مستت ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
سر روی شون هات میذارم بی بهانه ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
می خوامت خانومم ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
با عشقت آرومم ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
چتر خیس حامد همایون ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫
دستم تو دست یاره ♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫ منبع : آهنگ چتر خیس حامد همایون دلتنگ شاعرانه های کودکی شهرآرا آنلاین- مریم لاری: مریم عرفانیان متولد 1359 نویسنده 13کتاب منتشر شده است. او که هم محله ای ما در فرامرز عباسی است مریم عرفانیان متولد 1359 نویسنده 13کتاب منتشر شده است. او که هم محله ای ما در فرامرز عباسی است درباره آغاز نوشتنش می گوید: نویسندگی را از 10سالگی شروع و حالا نیز هر روز می نویسم و نوشتن جزئی از کارهای روزمره ام شده و گاه نوشتن خاطرات روزانه ام تبدیل به داستان و متن ادبی می شود که دوست دارم یک روز آن ها را به چاپ رسانم... موزه هنرهای معاصر اصفهان تا 28 بهمن ماه میزبان نمایشگاه "گوشه های اصفهان" آثار نقاشی جهانگیر دی در قالبی متفاوت و شاعرانه است. اینجا «درّدری» است، دورهمی فعالان فرهنگی مهاجر افغانستانی در کنار شاعران ایرانی برای گرامیداشت یاد و خاطره کشته شدگان حادثه اخیر کابل و همدردی با بازماندگان... من شجاع شده ام محکم، صبور، ش ت ناپذیر و اینهمه صفات قشنگ و قلمبه سلمبه را از صدقه سر حضور نیمه مریی و مبارک تو یافته ام من حتا آنقدر جسور شده ام که بگویم "زندگی چقدر زیباست"! و هیچ هم نترسم که روزگار چرخش را بچرخاند و گند بزند به تخیلات ناب شاعرانه ام و پشیمانم کند از برداشتن فازهای درهم مثبت شی اصلا انگار آن روی سکه روزگار به هیچ کجایم. راه اندازی صفحه ی شاعرانه ها
جهت اشتراک سورده هایم با شما دوستان عزیز صفحه ای جدید برای وبلاگ با نام شاعرانه ها ایجاده نموده ام امیدوارم که مورد لطف و پسند شما عزیزان واقع گردد.
اشعار این صفحه سورده های بنده هستند شما می توانید هنگام استفاده از آن ها نام شاعر را ali_nia(علی_نیا) ذکر کرده یا لینک وبلاگ http://wary. / را به عنوان منبع قرا. به افق اهواز یک ساعت دیگر به پایان ماه خدا باقی ست...

دوست دارم این یک ساعت را "اللهم عجل لولیک الفرج" بخوانم تا شاید بدی هایم پشت خوبی های این الفاظ گم شوند...

دوست دارم اشک باشم... از آن اشک های داغ شاعرانه...

دوست دارم کمی بنده باشم که از ام جز اسارت هوای نفس چیزی ندیدم.

خدایا به خوبان درگاهت قسم، مرا از توبه کنندگانت قرا. یک عاشقانه ی آرام در مورد گیله مردی مبارز و است که عاشق عسل دختر آذری زیبا و مسلکی می شود .کل کتاب روند و مراحل و برنامه ریزی های زندگی مبتنی بر عشق این دوست . با زبانی شاعرانه بیان عشقی شاعرانه و زیبا .عاشقانی که سعی می کنند در لحظه لحظه با هم بودن عاشق هم باشند و نگذارند عشقشان به رخوت و عادت کشیده شود .عاشقانی که با زمان مبارزه می کنن. امشب دومین شب نبودت روی این کره خاکی ، به یادت هستم ، یا بگذار بگویم به یادت هستیم. «چرا رفتی ؟ چرا من بی قرارم؟» با انگشتان بی جان خود نوشته ام شعری که به پای شعرهایت نمی رسد.اما ای کاش که بشنوی. تاثیر کارگاه های شعر و داستان بر نویسندگی در ایران/8 اظهار نظر یک شاعر درباره شاعر بودن همه انسان ها! 3 مرداد 1393 ساعت 12:15 بهروز قزلباش گفت که خداوند همه انسان ها را شاعر آفریده است. وی معتقد است کارگاه شعر برای شاعر شدن شرطی لازم است و نه کافی. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) قزلباش گفت: ب ایی کارگاه های شعر به ویژه برای انی که به تازگی سرودن شعر را آغاز کرده اند و افرادی که می خواهند طبع خود را در شعر بیازمایند و مقدماتی را در کارگاه شعر بیاموزند لازم و ضروری است.

وی افزود: آشنایی با عناصر شعر مثل زبان، خیال، عاطفه و شه می تواند در کارگاه ها به شاعر کمک کند و کارگاه شعر محملی برای آشنایی با این عناصر باشد. به گمانم خداوند همه انسان ها را شاعر آفریده است و همه، فهمی از امتیاز شاعری دارند اما این که شعر به بیان و شعریت برسد، راه هایی در پیش شاعر وجود دارد.

این شاعر ادامه داد: شاعر حقیقی باید در کنار حضور در کارگاه های شعر به مطالعه آثار شاعران و بزرگان ادبیات کلاسیک و معاصر بپردازند. علاقه مندان به شعر در کنار کارگاه شعر باید سیر منظم مطالعاتی را پی بگیرند و از سوی دیگر تسلطی به مباحث هنری و ا ام های هنری داشته باشند.

قزلباش توضیح داد: در ایران متأسفانه به ا امات کهن شاعری کمتر توجه می شود و اغلب شاعران کمتر به نام درختان، گل ها و ستاره ها توجه دارند، در حالی که خدا همه جهان را شاعرانه آفریده است. معتقدم تماشای آنچه شاعرانه آفریده شده نیز باید شاعرانه باشد. این نکات را معمولاً در کارگاه های شعر باید جست وجو کرد.

بهروز قزلباش کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی از علامه است.
«در باغ لیلی»، «کلاغ های کاغذی»، «گزیده ادبیات معاصر» و «چگونه تیتر بنویسیم» نام کتاب های اوست.وی اکنون سردبیر اخبار اداره کل اروپا و امریکا در معاونت برون مرزی صدا و سیماست. یکی دو ماه قبل از عید بود که عزیزی تماس گرفت و من را به شعرخوانی در محفل شعری در مهاباد دعوت کرد و گفت این محفل شاعرانه اردیبهشت خواهد بود. سال نو آغاز شد و فروردین گذشت و اردیبهشت رسید. نهایتا همان عزیز تماس گرفت و گفت مراسم پس فردا است و باید خودت را برسانی. من که معمولاً اهل سفر نیستم و رفیق و همراهی نداشتم و علاوه بر آن... پرسیدی زمن
عشق تو از بهر چیست ؟
خود در آینه بنگر
دلیل رسوایی مرا ببین در کوی عشق تو
رسوایی چه سود ؟
دانی پریشانم گو ،
پریشانی ام ز چیست ؟ مهمان هر شبم گشته اند
سهراب ، حافظ ، شاملو ، فروغ
شعری نوشیده ام به سرخوشی
مست گشته ام ز تکرار قافیه تکرار داستانهای عاشقانه ام
در جمع شاعرانه ام
شوری به پا کرده ،
این عاشقانه ام وقتی تو را با لهجه ی خون می نویسند = دیگر چه فرقی میکند؟! چون می نویسند حالا پس از آن سالیان رفته انگار = دارند تو را انگار دگرگون می نویسند روزی تمام لهجه های زخمی ات را = با واژه های درب و داغون می نویسند نام تو را بر سنگ قبرت شاعرانه = چیزی شبیه زخم مجنون می نویسند دارند تو را این شاعران خسته هر روز = تا آن طرفترهای کارون می نویسند حتی ک. زندگی مثل برق و باد می گذرد، مثل همیشه است، اما ما فرق می کنیم، ما هر روز فرق می کنیم.این روزها هوا پاییز است و من بعد از ی ال و هفت ماه زندگی در اینجا، فصل ها را می فهمم، پاییز نازنین سردم می کند و عاشق بافت ها و ها روی شیشه هستم، مثل همه سالهای عمرم، من عاشق پاییزم و در پاییز بشدت شاعرانه می شوم مخصوصاً وقتی همه چیز مهیای یک افسردگی.