شعرهای آئینی

به نقل از خبرگزاریها در مورد شعرهای آئینی : بیستم ماه ذیحجه الحرام، سالروز میلاد موسی بن جعفر (ع)، فرصت مناسبی برای مرور اشعار شاعران آئینی به این مناسبت است. امروز، آ ین روز ماه صفر و سالروز شهادت هشتم شیعیان، حضرت ثامن الائمه (ع) است؛ روزی که مصائبش در شعر آئینی جلوه گر است. نیمه ماه ضیافت الهی با عید میلاد حضرت کریم اهل بیت(ع) مزیّن شده است؛ مناسبتی که در کلام منظوم شاعران آئینی هم می درخشد. ۲۸ ماه صفر، روز ارتحال حضرت رحمت (ص)، روز عزای همه اهل آسمان ها و زمین و روزی است که ادیبان و شاعران آئینی هم آن را به سوگ نشسته اند. سالروز ولادت شادی بخش حضرت علی اکبر(ع)، یکی از بزرگترین اعیاد مسلمین است که مرور اشعار شاعران آئینی در آن، شَعَفی خاص می آفریند. پهن شدن سفره مهمانی خدا، اسارت شیاطین، شکوفه دادن قرآن و همچنین اشاره به برخی فقرات ادعیه وارده، گوشه ای از ات منظوم شاعران آئینی در پاسداشت حلول ماه ضیافت الهی است. در نقد و بررسی کتاب «فیضاً لَه» اثر جدید ناصر فیض، محمدرضا ترکی از وجود تعادل بین عذاب و لذت در شعرهای طنز او و حمیدرضا ابک از دشمنی فیض با معنا و بی معنا بودن شعرهای او سخن گفتند. مجموعه شعر آئینی "امتداد سرخ" با موضوع اربعین حسینی منتشر شد. «حبیب الله چایچیان» از شاعران آئینی و مرثیه سرای اهل بیت(ع) متخلص به «حسان» ساعاتی پیش درگذشت. برایم شعر بخوان از نگاهت از دریاچه ی نقره ای کنار خانه از ماهی های سرخ از قوهای سفید برایم شعر بخوان باران با ترانه های تو می بارد تمام انارها طعم شعرهای تو رادارند و سپیدارها درست مثل شعرهای تو می ند برایم شعر بخوان بهار از شعرهای تو می روید اختصاصی از سورنا فایل رساله مرکز سماع و های آئینی ایران با و پر سرعت .
رساله مرکز سماع و های آئینی ایران220 صفحه
با
رساله مرکز سماع و های آئینی ایران
ترنّم اشعار و مدایح شاعران آئینی در سالروز آغاز ت و ولایت حضرت بقیة الله الاعظم(عج)، یکی از جلوه های به یاد ماندنی در اعیاد بزرگ مسلمانان است. دبیر خانه دائمی شعر آئینی با محوریت عاشورا توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی استان کرمانشاه در شهرستان کن ر افتتاح گردید. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از برگزاری مراسم آئینی چهارشنبه آ سال در قنات سعدی خبر داد. نمایش آئینی «غبار2» که به مناسبت ایام فاطمیه روی صحنه رفته است، با استقبال گسترده مردم مواجه شد. بسم الله الرحمن الرحیم شعروادب آئینی سطح 2 مصلحی 17/4/1393 تعریف شعر= کلامی است مخیل{دارای خیال}؛ موزون {دارای وزن}؛ موجز{به اختصار گفته شده؛ متساوی {دو قسم مصراعها تا پایان شعردارای یک وزن و هجاهای تقطیع آن با هم مساوی است و دارای عاطفه می باشد}. قسم مهم شعرهای آئینی؛ همان عافطفه دار بودنش است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از برگزاری مراسم آئینی چهار شنبه آ سال در قنات سعدی خبر داد. همایش چراغداران شعر آئینی فارس در سطح ملی برگزار می شود. به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، درگذشت "حبیب الله چایچیان" یکی از سرآمد شاعران آئینی و مرثیه سرای اهل بیت (علیهم السلام) در دوران معاصر را به خانواده و دوستداران اشعار پرشور آئینی آن فقید سعید تسلیت گفت و برای وی از درگاه خداوند بزرگ رحمت واسعه و برای بازماندگان، صبر و اجر مسئلت کرد. غلامعلی حداد عادل گفت: مرحوم چایچیان با اعتقاد پاک و ذوق سلیم خود توانست جایگاه ادبی شعر آئینی را در دوران ما ارتقاء بخشد. وحید عیدگاه از انتشار شعرهای مظاهر مصفا بر اساس قالب بندی آثار این شاعر و ادبیات خبر داد. قال المهدی (ع) ولا تَمیلُوا عَنِ الیَمینِ وَ تَعدِلُوا اِلَی الیَسارِ ، وَاجعَلُوا قَصدَکُم اِلَینا بِالمَوَدَّهِ عَلَی السُّنَّهِ الواضِحَهِ از راه راست به راه چپ منحرف نشوید ، و با مودت و دوستی نسبت به ما حرکت مستقیم خود را بر آئینی روشن استوار سازید . رضا اسماعیلی گفت: شعرهای سهراب سپهری بوی عرفان شرقی می دهد و نوعی شهود و شی در شعرهایش وجود دارد. شمس لنگرودی در اظهاراتی قابل تأمل گفت: شعرهای آقای رویایی و براهنی شعر نیست؛ هذیان است. شب شعر ماه به خون نشسته مزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی نخستین شب شعر با عنوان " ماه به خون نشسته" با حضور جمعی از فرهیختگان شعر و ادب، شعرای آیینی، نویسندگان و مسئولین فرهنگ و هنر محله های منطقه 10 برگزار خواهد شد. این مراسم که 18 آذر ماه در مجتمع فرهنگی و هنری شهید حبیب غنی پور برگزارخواهد شد؛ شاعران و نویسندگان فعال کانون های شعر و ا. شعرهای زیبا برای عید غدیر خم مجموعه متن های و اشعار بسیار خواندنی در مورد عید غدیر خم aliva شعرهای زیبا برای عید غدیر خم علی آن اولین مرد مسلمان که در جانش نشسته نور ایمان
به سیزده سالگی بهر پیمبر(ص) ولی گشت و وصی گشت وبرادر
علی آن وارث علم نبوت علی آن صاحب حق ت
علی معنای عشق آفرینش چراغ روشن تقوا و بینش
::
:: علی آن شیر میدان شجاعت علی آن مظهر زهد و عد
همان سرچشمه علم و فضایل به آن زیبا ترین شکل و شمایل
علی دریای علم بیکران ها که بود آگه به راه آسمانها
علی زیبا ترین نام دو عالم علی اولی ترین اولاد آدم
::
::
از جام و سبو گذشت کارم / وقت خُم و نوبت غدیر است
امروز به امر حضرت حق / بر خلق جهان علی(ع) است…
::
::
نور عالم از ولی داریم ما / اول و آ علی(ع) داریم ما…
::
::
ای غدیر خم که هستی روز بیعت با / بر تو ای روز ت از همه امت سلام
از تو محکم شد شریعت، وز تو نعمت شد تمام / ما به یاد آن مبارک روز و آن زیبا پیام…
::
:: پیغام*گیرتلفن سعدی از آوای دل انگیز تو مستم نباشم خانه و شرمنده هستم به پیغام تو خواهم گفت پاسخ فلک گر فرصتی دادی به دستم پیغام*گیر فردوسی نمیباشم امروز اندر سرای که رسم ادب را بیارم به جای به پیغامت ای دوست گویم جواب چو فردا برآید بلند آفتاب پیغام*گیر خیام این چرخ فلک، عمر مرا داد به باد ممنون توام که کرده ای از من یاد رفتم سر کوچه، .
مضمون شعرهای ظریفم تو نیستی این روزها دوباره ردیفم تو نیستی با وصف روزهای نجیبی که داشتیم معشوق راستگوی شریفم تو نیستی مانند کوه عشق تو افتاد و بعد از این بر روی شانه های نحیفم تو نیستی من شاعری به قدر توان خودم ولی آن قدر شاعرم که حریفم تو نیستی هر وقت شعر خوب سرودم بیا بخوان مسوول شعرهای ضعفیم تو نیستی روح الامین امینی عنصر عاطفه در شعرهای ارسالی به کنگره ملی شعر و حجاب بیشتر شده و از شعرهای کوششی فاصله گرفته است. ادامه: اعلام برنامه های کنگره ملی شعر و حجاب مجموعه گلچین بهترین و زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهریدر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما عزیزان شعرهای عاشقانه سهراب سپهری را فراهم آورده ایم.زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای زیبای سهراب سپهری,سهراب سپهری,اشعار سپراب سپهریزیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای زیبای سهراب سپهری,سهراب سپهری,اشعار سپراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥هر که با مرغ هوا دوست شودخوابش آرام ترین خواب جهان خواهد بود♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥زندگی رسم خوشایندی استزندگی بال و پری دارد با وسعت مرگپرشی دارد اندازه عشقزندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد برود♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥نیست رنگی که بگوید با مناندکی صبر ، سحر نزدیک است:هر دم این بانگ برآرم از دل:وای، این شب چقدر تاریک است!خنده ای کو که به دل انگیزم؟قطره ای کو که به دریا ریزم؟ص ه ای کو که بدان آویزم؟♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥شاخه ها پژمرده است.سنگ ها افسرده است.رود می نالد.جغد می خواند.غم بیاویخته با رنگ غروب.می تراود ز لبم قصه سرد:دلم افسرده در این تنگ غروب.♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥شعرهای عاشقانه سهراب سپهری♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ به مناسبت شهادت حسن عسکری(ع) تعدادی از اشعار آئینی منتشر می شود. کتاب انگلیسی گزیده شعرهای علیرضا قزوه شاعر و مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری و سیدعلی گرمارودی شاعر و مترجم قرآن و پژوهشگر ادبی در حوزه هنری رونمایی می شود.
مراسم بزرگ آئینی نینوا در بادرود ( 9 صبح ) و اریسمان و ده اباد در بعداز ظهر اربعین حسینی، با حضور انبوه مشتاقان برگزار می شود. به گزارش اریسمان نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از نطنز، مراسم آئینی و زیبای نینوای اریسمان، ۲۲ آذر امسال جاری در بعداز ظهر حسینی و از ساعت ۱۴ در روستای کهن و تاریخی اریسمان برگزار می شود. روستای اریسمان با مردمانی خون گرم و صمیمی سال ها است که در بعداز ظهر اربعین شهادت حسین(ع) مراسم آئینی روایت نینوا را برگزار می کند که مورد استقبال گسترده شیفتگان اهل بیت(ع) از سراسر کشور واقع شده و همه ساله میعادگاه عاشقان حسینی است. سیرنگ: حیدر منصوری گفت : در شعر آئینی تنها ذوق و احساس شاعر کافی نیست و شاعر باید شناخت دقیق از سیره و اه معصومین (ع) داشته باشد. به گزارش سیرنگ کتاب ” از ابرهای تشنه” اولین کتاب شعر آئینی استان بوشهر است که در آن تنها اشعار آئینی و عاشورایی یک شاعر جمع آوری و منتشر شده است و پیش از این کتب شعر آئینی و عاشورایی به صورت مجموعه ای از اشعا. آلبوم موسیقی ارزشی،آئینی محمد خوارزمی آلبوم لحظه های آرامش 2 محتوا:14قطعه موسیقی ارزشی،آئین با صدای محمد خوارزمی در این آثار سعی بر آن شده که سبکی جدید ونوین در موسیقی ارزشی و آئینی ارائه شود. از آثار این آلبوم میتوان به: با تو آرومم ،عاشق که باشی ، دلتنگم،ایوان طلا و یا نبی الله که به زبان عربی خوانده شده اشاره کرد. امید است با حمایت شما از آلبوم لحظه های آرامش 2 شاهد اتفاقی خوب در ید از آلبوم موسیقی ارزشی باشیم. ... دریافت فایل من بلدم شعرهای سپیدم را تقطیع کنم بکشانمشان به بادیه های عرب نشین تا زنگ کاروان لیلی. در این سرزمین ابن سلام ها همه زنند و شناسنامه هایشان طعنه می زند به اشکهایی که ناقه ها را در گل می نشاند. تو تقصیری نداشتی اگر کاروانت اتفاقی از روزگارم رد شد؛ پیشانی همه ی مجنون ها پریشانی ست ١۴شهریور٩۴ دفتر شعر دبیرستانمو پیدا ! البته خیلی عمیق نبود گم شدگیش.. یک جایی ته ذهنم میدونستم کجا را باید بگردم، گشتم و پیدا شد. شعرهای اولین... اونایی که اصلا دوست ندارم ی بخوندشون، از بس یاد خامی و بچگیم میفتم! شعرهای طنز ضعیف و سر صفی شعرهای مناسبتی شعرهای عاشقانه آبکی که برای یار خیالی سر هم شده خوب نیست آدم گذشته شو انکار کنه، یا شرمندش باش. احمد عزیزی از شاعران آئینی کشورمان پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد. مجموعه ای از بهتری و زیباترین شعرهای عاشقانه و غمگین زمستاندر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما عزیزان شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان را فراهم آورده ایم.شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان,شعرهای زمستانی,شعرهای غمگین زمستانی,اشعار عاشقانه زمستانیشعرهای عاشقانه و غمگین زمستان,شعرهای زمستانی,شعرهای غمگین زمستانی,اشعار عاشقانه زمستانی♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦آرزو کن با منکه اگر خــواست زمســـتان برود!گرمیِ دستِ تو اما باشد“مــا” ی ما “مـــن” نشودسایه ات از سرِ تنهاییِ من کم نشود!♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦پیش رویم چهره تلخ زمستان جوانیپشت سر، آشوب تابستان عشقی ناگهانی ام منزلگه اندوه و درد و بد گمانی،کاش چون پاییز بودم…شعر از “فروغ فرخزاد”♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦به دل نا گفته صدها حرف دارممیان زخمی ژرف دارمبه روی پوستین سالخوردمزمستان در زمستان برف دارم♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦شعرهای عاشقانه و غمگین زمستان♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦سرد است هو رون اگر می رویدست های مرا هم با خودت ببر!♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦اشعار عاشقانه زمستانی♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦به گوش ام خش خش پاییز زرد استدل ام میعادگاه زخم و درد استنمی آید ص از در و دشت“هوا بس ناجوانمردانه سرد است”♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦اشعار عاشقانه زمستانی♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦♥♦ چندین قطعه شعر از شاعران آئینی برجسته و به نام کشور را با موضوع حضرت ابوالفضل عباس (ع) تقدیم می کنیم. http://uupload.ir/files/y97o_%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d9%85_%d8%a2%d8%a6%db%8c%d9%86%db%8c.jpg مراسم آئینی و بزرگ تعزیه خوانی ظهر عاشورا در روستای ف ه نیشابور با قدمتی 400 ساله iribnews   مژده ای هم نَفَسانم رمضان آمده است کَز دَمِ عیسوی اَش مُرده به جان آمده است عاشقان باده زنید از قدح و خوش باشید که ز خـُم خانه سبوئی به میان آمده است پُر و پیمانه کند ساغرِ و پیمانه ی ما خُمِ صهبای جنان از پی آن آمده است عالمی غمزه کند تا که رُخی بنماید بهر دیدارِ رُخَش پیرو جوان آمده است دستها حلقه کنید و به میانش گیرید ساقی سیم تنان . آقای محمد مهدی حسنی نوجوان 14 ساله اهل ساقی در نهمین سوگواره نواها و اشعار آئینی مقام سوم کشوری را ب کرد. http://www.20share.ir/uploads/pwq9a3e9yfqw20c1r8nr.jpg محمد مهدی حسنی در این مسابقات که هفتم اسفند ماه جاری در تهران توسط ستاد مرکزی هیئت رزمندگان در مهدیه تهران برگزار گردید با ب مقام سوم در بین شرکت کنندگان از سراسر کشور مورد تجلیل قرار گرفت. بیاض نیوز این موفقیت را به آقای حسنی و خانواده محترمشان تبریک عرض می نماید./ تصاویر بیشتر در ادامه مطلب حبیب الله چایچیان از شاعران آئینی و مرثیه سرای اهل بیت (علیهم السلام) درگذشت. زیباترین اشعار عاشقانه و احساسی کوتاه و رمانتیک با ع 96 و 2017 شعرهای عاشقانه کوتاه زیبا , شعرهای عاشقانه کوتاه و غمگین , شعرهای عاشقانه کوتاه همراه با ع , شعرهای عاشقانه کوتاه جدید اشعار عاشقانه , شعر عاشقانه , شعرهای عاشقانه شعر عاشقانه از سعدی از هر چه می‌رود سخن دوست خوشترست پیغام آشنا نفس روح پرورست هرگز وجود حاضر غایب شنیده‌ای من در میان جمع و دلم جای دیگرست شب‌های بی توام شب گورست در خیال ور بی تو بامداد کنم روز م ست زنهار از این امید درازت که در دلست هیهات از این خیال مح که در سرست اشعار سعدی شعرهای عاشقانه کوتاه زیبا , شعرهای عاشقانه کوتاه و غمگین , شعرهای عاشقانه کوتاه همراه با ع , شعرهای عاشقانه کوتاه جدید زیباترین اشعار عاشقانه و احساسی کوتاه و رمانتیک با ع 96 و 2017 منبع : اشعار عاشقانه آدرس صفحه منبع : http://mepatogh.ir/569/short-love-poems/ جشن نوروز از کهن ترین آداب و رسوم ایرانی است که به شهادت گزارش های تاریخی ریشه در آئین های ایرانی پیدا می کند. مجموعه گلچین بهترین و زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری در این مطلب از سایت انسان شاد برای شما عزیزان شعرهای عاشقانه سهراب سپهری را فراهم آورده ایم. زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای زیبای سهراب سپهری,سهراب سپهری,اشعار سپراب سپهری زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای عاشقانه سهراب سپهری,شعرهای زیبای سهراب سپهری,سهراب سپهری,اشعار سپراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ هر که با مرغ هوا دوست شود خوابش آرام ترین خواب جهان خواهد بود ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ زندگی رسم خوشایندی است زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ پرشی دارد اندازه عشق زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد برود ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ نیست رنگی که بگوید با من اندکی صبر ، سحر نزدیک است: هر دم این بانگ برآرم از دل: وای، این شب چقدر تاریک است! خنده ای کو که به دل انگیزم؟ قطره ای کو که به دریا ریزم؟ ص ه ای کو که بدان آویزم؟ ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ زیباترین شعرهای عاشقانه سهراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ شاخه ها پژمرده است. سنگ ها افسرده است. رود می‌نالد. جغد می‌خواند. غم بیاویخته با رنگ غروب. می‌تراود ز لبم قصه سرد: دلم افسرده در این تنگ غروب. ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ شعرهای عاشقانه سهراب سپهری ♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥◊♥ درباره ریشه این مراسم آئینی سنتی، روایت های بسیاری نقل شده، اما آنچه که بیشتر به واقعیت نزدیک است : "قرقیعان" از "قرّةالعین" به معنی نورچشم، گرفته شده است. «حسن روح الامین» در برنامه شب گذشته «چهل چراغ» روبروی محمدرضا شهیدی فرد نشست تا از لحظات عاشقانه ای بگوید که منجر به ثبت تابلوهای گرانقدری از هنر آئینی و دینی شد. احمد عزیز از شاعران اهل بیت(ع) و آئینی کشور که از سال ۸۶ تاکنون در پی اختلالات کلیوی و تشنج در بیمارستان رضا(ع) کرمانشاه در بخش مراقبت های ویژه بستری بود، دعوت حق را لبیک گفت.