شعر و فلسفه

به نقل از خبرگزاریها در مورد شعر و فلسفه : سال هاست که من به ک ن مفهومی ساده اما قدرتمند می آموزم فلسفه مورچه .به نظر من هر ی باید درباره مورچه مطالعه کند ان ها یک فلسفه چهار بخشی شگفت انگیز دارند ، که اولین بخش آن این است که : مورچه ها هرگز تسلیم نمی شوند .فلسفه خوبی است .اگر آن ها به سمتی پیش بروند وشما سعی کنید متوقف شان کنید به دنبال راه دیگری می گردند .بالا می روند ، پایین می . بهمن پازوکی، عضو هیات علمی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران می گوید متاسفانه در ایران فلسفه جدی گرفته نمی شود چون اگر فلسفه جدی گرفته شود کتاب ها بدون هیچ قاعده و ضابطه ای اینگونه منتشر نمی شود! فرهنگ و ارشاد ی در مشهد گفت: علامه طباطبائی، یک تنه پای فلسفه متدینانه ایستاد تا سهم فلسفه را در انقلاب بگنجاند؛ امروز به صدها علامه طباطبائی نیازمندیم. «به یقین انسانی که یک بار از میوه های فلسفه چشیده باشد، با نظام های آن آشنا شده باشد و آنگاه بی درنگ اینها را در میانه ی بالاترین خیرهای فرهنگ ستوده باشد، دیگر نمی تواند بگذارد فلسفه و فلسفه ورزی تنها بمانند». ادموند هوسرل چهره ماندگار فلسفه ایران گفت: علوم بدون تعمق واقعی به معنای واقعی کلمه ب نمی شود و این خدمتی است که فلسفه به جامعه می کند. نشست نقد و بررسی کتاب فوتبال و فلسفه عصر هجدهم مهرماه برگزار شد و حمید علیدوستی مربی فوتبال، حسین شیخ رضایی مدرس فلسفه، حمیدرضا ابک رو مه نگار و عیسی عظیمی مترجم این کتاب درباره فوتبال و فلسفه سخن گفتند. «confabulation» یا مسامحتا «خیال پردازی»، نام کت است از ویلیام هریستین، فیلسوف یی که حوزه تحقیقاتش فلسفه ذهن و فلسفه زبان است. او در این کتاب به بررسی خطاهای ذهنی از دیدگاه علوم اعصاب، روان پزشکی، روان شناسی و فلسفه پرداخته است. به اطلاع می رساند همایش فلسفه تعلیم و تربیت در عمل در تاریخ های 16 و 17 مهرماه 1393 در خوارزمی، پردیس کرج در محورهای زیر برگزار می گردد: فلسفه آموزش برنامه درسی:
فلسفه نظام ارزشی فلسفه آموزش فنی و حرفه ای فلسفه آموزش بزرگسالان فلسفه معلمی فلسفه آموزش گروه های خاص فلسفه آموزش های غیر رسمی فلسفه برنامه های تربیت معلم آموزش فلسفه: روش ه. همشهری آنلاین: انقلاب با تاکید بر وم شناساندن شخصیت و آراء بزرگان فلسفه تاکید د: فلسفه باید در حوزه علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند. انقلاب با تاکید بر وم شناساندن شخصیت و آراء بزرگان فلسفه تاکید د: فلسفه باید در حوزه علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند. رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم در دومین سمینار «تأملی بر وضع فلسفه در ایران» که پیش از ظهر امروز (یکشنبه 3 بهمن) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، به نکات مهمی اشاره کرد. گزارش رو مۀ از حال و روز فلسفه در کشور فلسفه به وقت ایران (عنوان را تهیه کنندۀ گزارش برگزیده است)
آذین آقاجانی رو مۀ ایران، پنج شنبه، 23 امرداد 1393، شمارۀ 5717، صفحۀ 17 ( شه) یادآوری: سرکار خانم آقاجانی، از بخش شۀ رو مۀ ایران، در گفت گو با تعدادی از دانش آموختگان و ان فلسفه گزارشی را در بارۀ وضعیت فلسفه در کشور تهیه کرده است. بخش های حاصل . ضیاء موحد، منطق و فلسفه با بیان اینکه ما برای رصد سفسطه ها از ابزار منطق استفاده می کنیم، گفت: این فعالیت ها بدین منظور انجام می شوند که ما از تعهد فلسفه دور نشویم. بارم بندی درس فلسفه و منطق عنوان دروس نوبت اول نوبت دوم و شهریور فلسفه فلسفه چیست (1) 2 5/0 فلسفه چیست (2) 5/1 1 فلسفه چیست (3) 5/1 1 آغاز فلسفه 2 1 شهید راه حکمت 2 5/1 گوهر های اصیل و جاودانه - 2 علت های چهارگانه - 2 منطق انسان و تفکّر ۷۵/ 1 چگونه تعریف می کنیم ۵/۱ رابطة میان دو مفهوم ۲ ۱ اقسام ذاتی و عرضی 5/1 75/0 اقسام تعریف 2 75/0 جایگاه قضیه در استدلال 1 1 اق. رئیس بنیاد علوم وحیانی اسراء گفت: فهم حقایق، معارف الهی و توحیدی بدون بهره مندی از فلسفه و حکمت امکان پذیر نیست و هرچه دستگاه فلسفه قوی تر باشد، درک و فهم آیات بهتر خواهد بود. در اعتراض به تکفیر کنندگان فلسفه: کفر شمردن فلسفه مساوی با بی دینی است،زیرا فلسفه علم به علت نخستین است و ی که این علم را کفر می شمارد از دین خارج است. علاوه بر این فلسفه دانشی گریز ناپذیر است زیرا برای رد فلسفه ناگذیر از استدلال و برهان هستیم که خود نوعی فلسفه ورزی است. در واقع فلسفه بنیاد خِرد مردمان را پایدار می کند از این رو همه فلسفه ها درست هستند و به همین دلیل هم همه فلسفه ها وجود دارند. اگر روزی پیوند تفکر با انسان قطع شود موجود دیگری خواهیم بود. متن کامل نکات مهم درس اول فلسفه ی سال سوم درس اول - فلسفه چیست ؟ نکات:-فلسفه ریشه یونانی دارد و معرب کلمه فیلوسوفیا است.- فیلو سو فیا از دو کلمه فیلو(دوست داری) و سوفیا(دانایی) تشکیل شده است.- اولین ی که خود را فیلوسوفوس نامید فیثا غورثبود.-- سوفسطائیان (دانشمندان) نام گروهی است دریونان پیش از سقراط .- کلمه سوفیست درابتدا به معنای دانشمند به کارم. کتاب «فلسفه صدرالمتالهین» نوشته شریف لک زایی فردا(یکشنبه 31 اردیبهشت ماه) در فرهنگسرای شه نقد و بررسی می شود. فایل کلاسهای بابک احمدی بسیار مفید و کاربردی برای دانشجویان رشته های سینما،فلسفه،فلسفه هنر، پژوهش هنر و همچنین کلاس درسی مفید برای عزیزانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هنر را دارند. 4 ترم شامل:
مبانی فلسفه- هرمنوتیک- فلسفه هنر و اگزیستانسیالیسم
هر مبحث یک ترم می باشد شامل 13 جلسه سخنرانی 3 ساعته با کیفیت بسیار عالی. برای . روان شناسی علمی در ربع آ قرن نوزدهم به وجود آمد. اما کاوش های روان شناختی همزمان با طلوع فلسفه آغاز گردید. تفکر روان شناختی بیش از 24 قرن، یعنی از دوران فلسفه یونان باستان تا اوا قرن نوزدهم، بخشی از فلسفه به شمار می رفت و در بطن آن رشد یافت..... ادامه مطلب .... عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انقلاب ی اصل فلسفه تسلط شرق و غرب بر دنیا را زیر پا گذاشت و فلسفه و تئوری جدید با نام انقلاب ی را در برابر این دو تفکر عَلَم کرد. با سلام وخدا قوت خدمت همکاران محترم: به اطلاع می رساندنقد منطق دهم را تا تاریخ حداکثر95/10/4ویشنهاد کتاب فلسفه یازدهم راحد اکثرتا تاریخ 95/11/2به گروه ها ارسال فرمایید چگونگی انجام پیشنهاد را در سایت فلسفه ومنطق گروه درسی استان مطالعه فرمایید با تشکر ایشان درخواست خود را به شرح ذیل مطرح نموده اند: «میخواستم خواهش کنم درصورت امکان فرق بین فلسفه شرق و غرب رو توضیح بدی.
ضمنا بجز شرق و غرب گرایشات دیگه ای توی فلسفه داریم ؟ در صورت وجود،اونها رو هم توضیح بدید.» دوست گرامی پاسخ به این پرسش هم دشوار است و هم آسان. دشوار است به این جهت که بسیار کلی است و لذا جهت تبیین و تشریح مسأله نیاز .

تحقیق فلسفه تکنولوژی و نظریه رسانه ها
تحقیق-فلسفه-تکنولوژی-و-نظریه-رسانه-ها تحقیق با موضوع فلسفه تکنولوژی و نظریه رسانه ها، در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، فلسفه تکنولوژی، نظریه خودگردانی، نظریه تکنولوژی وابسته، تاثیرات نظریه رسانه ها بر فلسفه تکنولوژی، منابع. بخشی از متن تحقیق: ارزی  فایل

فرهنگ و فلسفه نقاط مشترک زیادی دارند که باید به درستی مورد توجه قرار گیرد. فلسفه باید امتداد حیات اجتماعی اش را داشته باشد و یکی از حوزه های جدی این امتداد در حوزه فرهنگ و هنر است. همشهری آنلاین: دویست و ھفتاد و نھمین سمینار عصب پژوھی اجتماعی به بررسی فلسفه دارونماھا و رابطه پزشک و بیمار اختصاص دارد. ایشان پرسیده اند که:

«من لیسانس معماری دارم و میخوام در فلسفه ادامه تحصیل بدم.به نظر شما آیا امکانش هست؟و تاحالا به صورت تخصصی فلسفه نخوندم!!!»
پاسخ: دوست عزیز ضمن تشکر از شما. باید بگویم در اینکه ی در رشته ای متفاوت با فلسفه تحصیل نموده و می تواند در رشته فلسفه ادامه تحصیل دهد مشکلی وجود ندارد. اما به هر حال آشنایی کلی با مف. خبرگزاری فارس: پروژه بازسازی نظام فلسفی فار کلید خورددر این مقاله کوشش می شود آرای دین شناسانه فار در پرتو مسائل فلسفه دین معاصر بازکاوی شود و از چشم انداز تازه ای به آن نگریسته شود. فار ، بنابر یک تقسیم بندی، به تساوی دین و فلسفه یا عقل و وحی باور دارد. فیلسوف از راه عاقله به حقیقت مطلق می رسد و نبی از راه متخیله؛ زبان دین خط است و زبان فلسفه برهانی. با این همه، فار در سرتاسر آثار خود می کوشد بازنماید که هرچند زبان دین و فلسفه متفاوتند، ولی درواقع هدفی ی ان دارند. دین و فلسفه هر دو رهسپار یک منزل اند.
نمونه سؤالات فلسفه و منطق که توسط همکار محترم جناب آقای زنده باد سرگروه فلسفه بوکان تهیه گردیده جهت استفاده همکاران ارسال می گردد
انتخاب فایل
واقعیت این است که شه ، صرفا فلسفه نیست؛ یعنی ادب ، کلام ، ایدئولوژی های و... اینها انواع تفکر هستند. حال این پرسش مطرح می شود که وجه ممیز «فلسفه » و « شه » چیست؟

تحقیق فلسفه تنظیم خانواده
تحقیق-فلسفه-تنظیم-خانواده تحقیق با موضوع فلسفه تنظیم خانواده، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: روزانه 910 هزار نوزاد در دنیا متولد می شود و سالیانه 90 میلیون نفر به جمعیت جهان افزوده می شود. بر اساس پیش بینی های به عمل آمده از سوی فایل

کتاب «مار یسم و فلسفه» با رویکرد متفاوت به فلسفه توسط نشر بوتیمار روانه بازار کتاب شد. محمد غزالی فقیه و متکلم قرن پنجم هجری قمری در مخالفتش با فلسفه «روشی» را پیش می نهد که اهل فلسفه برای یادگیری اش باید زانوی شاگردی زده و از او وام دار شود. غزالی برای مخالفتش با فلسفه، نخست می کوشد فلسفه را تا آنجا که در توان دارد به همان نحو و از همان مَنظری که فیلسوفان فهمیده اند دریابد، و نتیجه ی فهمش را در کت به نام «مقاصد الفلاسف. اختصاصی از رزفایل تحقیق فلسفه پول زیمل با و پر سرعت .
تحقیق فلسفه پول زیمل
تحقیق فلسفه پول زیمل این تحقیق دارای 8 صفحه می باشد. نوع فایل: word.
با
تحقیق فلسفه پول زیمل
%c2%ab%d9%81%d9%84%d8%b3%d9%81%d9%87+%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa%c2%bb+%d8%af%d8%b1+%db%8c%da%a9+%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8سیدعلی سیاه پوشها از پایان نگارش کتاب «فلسفه مدیریت» خبر داد. ادامه: «فلسفه مدیریت» در یک کتاب اگر کمی به فلسفه علاقه مند باشید، حتما در سال های اخیر نام «آلن دو باتن» به گوش تان خورده. این نویسنده تلاش کرده فلسفه را به زبان ساده شرح دهد.
تحقیق در مورد فلسفه اشراق
1395-11-23 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
تحقیق در مورد فلسفه اشراق به صفحه تحقیق در مورد فلسفه اشراق خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((تحقیق در مورد فلسفه اشراق)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اه تحقیقاتتان یاری رساند . این فایل توسط گروه محققین آفمَس آماده و استاندارد سازی شده است . در صورت نیاز به […]
اد. وقتی وبلاگ فلسفه حقوق بزنی و صدای أنا رجلت گوش فلک را کر کرده باشد لابد باید در جواب دانشجویی که می پرسد:برای فلسفه حقوق چه بخوانم؟ فکرت به سرفه نیفتد و لال نشوی و لااقل پنج کتابِ دم دستی اسم ببری. این، معضل و شکنجه من است و حقیقتا از معرفی پنج تا که سهل است، یک کتاب هم عاجزم. خیلی از کتب فارسی که برچسب فلسفه حقوق دارند از این قرارند:-ر. فلسفه ماه مبارک رمضان این است که آن تعلقّات مادّی که آینه وجود ما را غبار آلود کرده است را بزداید تا قلب ما دوباره منع کننده نور حق باشد. هیاتی از خ سوییس از تهران به منظور توسعه فعالیت های آموزشی بازدید د. ادامه: همکاری های خ و تهران در حوزه فلسفه و ادبیات چهره ماندگار فلسفه ایران گفت: فلسفه غرب را محصول تفکر ابن رشد می دانم، چرا که غرب در قرون وسطی و عصر ترجمه بود. البته امروز نیاز داریم با علم جدید ارتباط بهتری داشته باشیم تا عقب ماندگی ناشی از عدم تعامل سنت با علوم جدید را جبران کنیم... با سلام و احترام باستحضار سرگروه های محترم میرساند مسابقه ای تحت عنوان "نقد منطق دهم و ارائه پیشنهاد برای تالیف فلسفه یازدهم " از طرف دبیرخانه راهبری منطق و فلسفه کشور برگزار میگردد. اطلاعات لازم پیرامون نحوه برگزاری و مفاد مقالات ارسالی به پیوست ارسال میگردد لطفا ضمن اطلاع رسانی به کلیه دبیران منطق و فلسفه مناطق خود ، مقالات دریا. مفهوم فلسفه تطبیقی و تاریخچه آن

آیا از فلسفه تطبیقی یا تطبیق فلسفه ها و یا تطبیق فلسفه با دانشی دیگر سخن می توان گفت؟ آیا از مفاهیم و اصول فلسفی مشترک میان فلاسفه قدیم و جدید، یا فلاسفه شرق و غرب، یا فلاسفه یونانی و ی، چیزی می توان گفت؟

تاثیرات شه ایرانی در فلسفه یونان (روایت طوسی و باروسکی)

شاید هرگز نتوان بطور دقی. لئوناردو ژاردیم، سرمربی موناکو مدعی شد که تیمش در مرحله بعد رقابت ها نیز به فلسفه هجومی اش پایبند خواهد بود.
رئیس اتاق بازرگانی تهران به تشریح پیشنهادات بخش خصوصی از ت دوازدهم پرداخت و تصریح کرد که نباید… گیم شات انگیزه های متفاوتی وجود دارد که مردم را به فلسفه و مطالعه آثار فلسفی کشانده و ارزشمندترین این انگیزه ها میل به شناختن جهان و خویشتن بوده است. شاید شما نیز از آن دسته از افراد باشید که تمایل به مطالعه فلسفه و آگاهی بیشتر نسبت به جهان پیرامون خود را دارید. با گیم شات در ادامه همراه باشید. ... نوشته گیم شات: بازی ‎هایی که به ما درس فلسفه دادند اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. فلسفه ع یهویی رو نفهمیدم... * * * * * * * ** *
ینی یهویی گوشیتو در میاری... یهو دوربینشو باز میکنی... یهو میزاری رو سلفی.. بعد میبینی ای دل غافل یهو از خودت ع گرفتی...!!!!!! اى بابا!!!!منم یهویى پست گذاشتم!!!!!!^_____^!!!!!!!!!! داوری اردکانی گفت: عزت الله فولادوند در این چهل یا پنجاه سال اخیر تمام تلاش خود را صرف فلسفه کرده است. امروز دانشجویان فلسفه مدیون ایشانند. حجت ال عبدالحسین خسروپناه رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در متنی که در شماره ۱۹ این فصلنامه منتشر شده است، آورده است: