شناسنامه

به نقل از خبرگزاریها در مورد شناسنامه : دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار ایران، استفاده از تخم مرغ های شناسنامه دار را دارای هویت در راستای سلامت مردم عنوان کرد. مدیرکل ثبت احوال ایلام گفت: از ابتدای طرح صدور شناسنامه مکانیزه 168 هزار جلد شناسنامه جدید مکانیزه در استان صادر شده است. انبار های فاقد شناسنامه تا پایان بهمن باید شناسنامه دار شوند. یک مقام مسئول به تازگی اعلام کرده است در سیستان و بلوچستان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر غاصب شناسنامه وجود دارند. یکی از موضوعاتی که در ارتباط با مناطق محروم در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، مساله بی شناسنامه بودن برخی از افرادی است که در این مناطق زندگی می کنند. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: افرادی که قصد شرکت در انتخابات دارند اما بنا بر دلایلی شناسنامه آنها مفقود، یا دچار آب خوردگی شده است می توانند تا پایان وقت اداری ۲۷ اردیبهشت ماه برای دریافت شناسنامه المثنی خود اقدام کنند. ایرانیان خارج کشور که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی ایران در کشور محل اقامت خود برای دریافت شناسنامه ایرانی اقدام کنند. رئیس فرا یون ن مجلس با انتقاد از پیشنهاد حذف واژه طلاق از شناسنامه، گفت: این اقدام غیراخلاقی و عرفی است زیرا مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست. رئیس سازمان ثبت احوال گفت: با صدور کارت هوشمند ملی ضرورتی برای وجود شناسنامه در سال های آتی وجود ندارد لذا حذف شناسنامه جزو برنامه های آینده این سازمان هدفگذاری شده است. حسین کعبی که روز گذشته مصاحبه ای آتشین علیه مسئولان تیم قبلی خود انجام داده بود اینبار با ادبیاتی تندتر درباره آنان مصاحبه می کند.کعبی می گوید:« 35 سال نه، من 40 سالم است. همسن سهراب بختیاری زاده هستم. تازه دو تا شناسنامه هم دارم . من مرد هستم و هیچوقت دروغ نمی گویم. به خاطر تیم ملی نوجوانان شناسنامه دیگری دارم. اعتراف کعبی: دو <font style=شناسنامه دارم" /> شناسنامه افراد با توجه به در پیش بودن انتخابات ظرف 24 ساعت در مازندران تعویض و تحویل می شود. با توجه به ابلاغ سازمان ثبت احوال در خصوص تعویض شناسنامه ،شورای ی لامشکن علیا به تعویض شناسنامه در سطح روستا با هماهنگی و اطلاع قبلی در بین اهالی اقدام نموده است به اطلاع کلیه هم محلی های عزیز میرساند در اسرع وقت جهت تعویض شناسنامه خود به شورای ی روستا مراجعه نمایند تا روند خدمت رسانی هرچه بهتر از سوی نمایندگان شما انجام گیرد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه تعویض شناسنامه برای دریافت کارت ملی هوشمند، ا امی نیست، گفت: ی که شناسنامه اش مستعمل و کهنه شده یا تغییراتی هویتی داشته باشد، بایستی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند نسبت به تعویض شناسنامه اقدام کند. در مطلب زیر شرایط تعویض شناسنامه در قانون ثبت احوال کشور قرار داده شده است. یک کار شناس سازمان غذا و دارو، از مردم درخواست کرد تا از ید نان های بدون شناسنامه در مارکت ها پرهیز کنند. ع های منتشر شده از مصطفی میرسلیم هنگام رای دادن نشان می دهد او شناسنامه خود را عوض نکرده و همچنان از آن استفاده می کند! 24 آنلاین/   مصطفی میر سلیم در طول مناظرات انتخابات اخیر ریاست جمهوری پدیده این دوره شد تا اینکه در روز انتخابات مثل همه مردم راهی یکی از شعب اخذ رای شد. اما زمانی که شناسنامه اش را از داخل کیفش در آورد، عکاسان و مسئولان اخذ رای با شناسنامه ای مواجه شدند که متعلق به دوران پهلوی بود! عده ای معتقد بودند این کار برای نمایش بوده و میر سل. یک فعال حقوق ن با اشاره به حذف ثبت طلاق از شناسنامه ن، یکی از مشکلات سر راه این طرح را مساله نام فرزندان در شناسنامه افراد دانست و گفت: این طرح نمی تواند تمام ن مطلقه را شامل شود. در عین حال حذف این عنوان نه تنها توهین به ن مطلقه، بلکه تشدید کننده محرومیت های ناشی از طلاق نیز خواهد بود، چراکه قانون اجازه می دهد این نام پاک شود ولی بعدا . « بسمه تعالی » مدارک لازم جهت ثبت نام 1- کپی شناسنامه دانش آموز سه برگ همراه بااصل شناسنامه ( خوانا باشد ) 2- کپی شناسنامه ی پدرومادر صفحه اول وکارت ملی پشت و رو 3- 8 قطعه ع جدید پشت نویسی شده ( نام و نام خانوادگی و نام پدر پشت ع قید شود ) 4- شناسنامه سلامت حتماد رونده باشددرصورت نبودن اقدام شود 5- تکمیل فرم ثبت نام از طرف مدرسه ( شماره تلفن من. ایرنا نوشت: معاون و رئیس سازمان ثبت احوال گفت: با صدور کارت ملی هوشمند ضرورتی برای وجود شناسنامه در سال های آتی وجود ندارد لذا حذف شناسنامه جزو برنامه های آینده این سازمان هدف گذاری شده است. رو مه جام جم در گزارشی به م.ضوع خانواده های بی شناسنامه در مناطق محروم پرداخته است.
سید مصطفی آق سلیم، امروز با شناسنامه ای عجیب برای رای دادن اقدام کرد. طرح پلاکوبی و شناسنامه دار بیش از 5 هزار شتر در سیریک آغاز شد. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ارائه شماره ملی و شناسنامه برای شرکت در انتخابات 29 اسفند ماه ضروری است. چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه اش می تواند به اداره ثبت احوال مراجعه و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه دهد. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: افرادی که به دلیل مفقودی یا هر دلیل دیگر فاقد شناسنامه هستند برای حضور در انتخابات و دریافت شناسنامه المثنی اقدام کنند.   لینک خبر   متقاضیان تغییر سن تنها با ارائه نامه از مرجع قضائی و انتظامی یا ثبت احوال پذیرش می شوند. مجازات تغییر سن غیرقانونی در شناسنامه، تا سه سال زندان تعیین شده است. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای همه دانش آموزان یک شناسنامه الکترونیک سلامت طراحی کردیم که وضعیت جسمی، بینایی و شنوایی آنها بررسی می شود گفت: شناسنامه سلامت دانش آموزان امسال برای نخستین بار الکترونیکی می شود. مدیرعامل سازمان تا یرانی شهرقدس از نصب شناسنامه رانندگان تا ی اصلی و کمکی در خودروهای تا ی سطح شهر خبر داد. معاون رفاه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی: یکی از مهمترین دلایل فقر ک ن بی شناسنامه، نه فقر مادی بلکه فقر حقوقی است. مطابق ماده 20 قانون ثبت احوال امکان تغییر نام در شناسنامه بر اساس شرایط مندرج در این ماده وجود دارد. موبایل و سایر تجهیزات ارتباطی مکلف به ثبت شناسنامه و نصب شناسه در تابستان بر اساس سه اولویت زمان بندی صورت گرفته شدند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] حد فاصل کرمان تا محله سیدی در حاشیه باغی که به باغ زردآلو معروف است بیست خانوار بدون شناسنامه و بی بهره از امکانات زندگی میکنند! جوان قاچاقچی که از او حدود ۴ کیلو شیشه کشف شده است برای فرار از حکم شناسنامه ای تهیه کرد تا نشان دهد هنگام وقوع جرم زیر ۱۸ سال سن داشته اما هوشیاری قضات دادگاه دستش را رو کرد. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: در آستانه انتخابات و به دلیل جمعیت بالا در تهران با پست هماهنگ شده که شناسنامه صادر شده در منزل تحویل داده شود. طرح شناسنامه دار تخم مرغ در مهاباد به زودی اجرا می شود. رئیس ثبت احوال شهرستان قلعه گنج گفت :2 نفر از نان این شهرستان،که سال ها بدون هویت زندگی می د شناسایی و بعداز انجام مراحل قانونی شناسنامه برای آن ها صادر شد. نمایندگان مردم در مجلس حذف عنوان طلاق از شناسنامه را اقدامی بی فایده قلمداد کرده و معتقدند این اقدام تنها پاک صورت مساله است و تاثیری در کاهش فشارهای اجتماعی ندارد. رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیواندره گفت: در سال گذشته تعداد دو هزار و 627 شناسنامه و 23 هزار و 967 عدد کارت ملی هوشمند را صادر کردیم. 24 آنلاین/  مصطفی میر سلیم در طول مناظرات انتخابات اخیر ریاست جمهوری پدیده این دوره شد تا اینکه در روز انتخابات مثل همه مردم راهی یکی از شعب اخذ رای شد.اما زمانی که شناسنامه اش را از داخل کیفش در آورد، عکاسان و مسئولان اخذ رای با شناسنامه ای مواجه شدند که متعلق به دوران پهلوی بود! عده ای معتقد بودند این کار برای نمایش بوده و میر سلی. دو نفر از نان قلعه گنج کرمان یکی در ۸۹ سالگی و دومی در ۲۴ سالگی صاحب شناسنامه شدند. ملاک اصلی جهت تشخیص واجد شرایط رأی بودن مراجعه کنندگان به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از بررسی اص شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد 1378.2.29 یا قبل از آن بودن می باشد. 24 آنلاین/ مصطفی میر سلیم در طول مناظرات انتخابات اخیر ریاست جمهوری پدیده این دوره شد تا اینکه در روز انتخابات مثل همه مردم راهی یکی از شعب اخذ رای شد. اما زمانی که شناسنامه اش را از داخل کیفش در آورد، عکاسان و مسئولان اخذ رای با شناسنامه ای مواجه شدند که متعلق به دوران پهلوی بود! عده ای معتقد بودند این کار برای نمایش بوده و میر سلیم ب. رئیس اجرائی ت افغانستان اعلام کرد که توافق همگانی درباره شناسنامه های الکترونیک، توزیع آن باید به تاخیر انداخته شود. برخی اعضای مجلس نمایندگان می گویند: حکومت هیچگاه اراده قوی برای توزیع شناسنامه های الکترونیک ندارد. رئیس پلیس فتا توضیحاتی درباره های شناسنامه های تقلبی که اخیراً منتشر شده بود ارائه داد و گفت: این ها مربوط به سال های ۸۳ و ۹۱ است و متهمان آن نیز دستگیر شدند. نمایشنامه «شناسنامه پدربزرگ» به نویسندگی پیمان دانشمند و کارگردانی پارسا پولادوند شنبه نهم بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران خوانده می شود. حذف واژه طلاق از شناسنامه افراد مطلقه موضوعی بحث برانگیز بین مردم است اما آیا دغدغه مردمی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می گیرد یا خیر. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درخصوص جزئیات صدور کارت هوشمند ملی و تعویض شناسنامه توضیحاتی را ارائه کرد. همزمان با برگزاری انتخابات خدماتی از جمله صدور و تعویض شناسنامه در استان سمنان انجام می شود.