شناسنامه

به نقل از خبرگزاریها در مورد شناسنامه : دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار ایران، استفاده از تخم مرغ های شناسنامه دار را دارای هویت در راستای سلامت مردم عنوان کرد. مدیرکل ثبت احوال ایلام گفت: از ابتدای طرح صدور شناسنامه مکانیزه 168 هزار جلد شناسنامه جدید مکانیزه در استان صادر شده است. انبار های فاقد شناسنامه تا پایان بهمن باید شناسنامه دار شوند. یک مقام مسئول به تازگی اعلام کرده است در سیستان و بلوچستان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر غاصب شناسنامه وجود دارند. یکی از موضوعاتی که در ارتباط با مناطق محروم در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، مساله بی شناسنامه بودن برخی از افرادی است که در این مناطق زندگی می کنند. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: افرادی که قصد شرکت در انتخابات دارند اما بنا بر دلایلی شناسنامه آنها مفقود، یا دچار آب خوردگی شده است می توانند تا پایان وقت اداری ۲۷ اردیبهشت ماه برای دریافت شناسنامه المثنی خود اقدام کنند. ایرانیان خارج کشور که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی ایران در کشور محل اقامت خود برای دریافت شناسنامه ایرانی اقدام کنند. رئیس فرا یون ن مجلس با انتقاد از پیشنهاد حذف واژه طلاق از شناسنامه، گفت: این اقدام غیراخلاقی و عرفی است زیرا مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست. رئیس سازمان ثبت احوال گفت: با صدور کارت هوشمند ملی ضرورتی برای وجود شناسنامه در سال های آتی وجود ندارد لذا حذف شناسنامه جزو برنامه های آینده این سازمان هدفگذاری شده است. حسین کعبی که روز گذشته مصاحبه ای آتشین علیه مسئولان تیم قبلی خود انجام داده بود اینبار با ادبیاتی تندتر درباره آنان مصاحبه می کند.کعبی می گوید:« 35 سال نه، من 40 سالم است. همسن سهراب بختیاری زاده هستم. تازه دو تا شناسنامه هم دارم . من مرد هستم و هیچوقت دروغ نمی گویم. به خاطر تیم ملی نوجوانان شناسنامه دیگری دارم. اعتراف کعبی: دو <font style=شناسنامه دارم" /> شناسنامه افراد با توجه به در پیش بودن انتخابات ظرف 24 ساعت در مازندران تعویض و تحویل می شود. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت:حذف شناسنامه ها نیاز به تکمیل پایگاه های سببی و نسبی دارد که به محض تکمیل این پایگاه ها به تدریج شناسنامه های فعلی از رده خارج می شوند. با توجه به ابلاغ سازمان ثبت احوال در خصوص تعویض شناسنامه ،شورای ی لامشکن علیا به تعویض شناسنامه در سطح روستا با هماهنگی و اطلاع قبلی در بین اهالی اقدام نموده است به اطلاع کلیه هم محلی های عزیز میرساند در اسرع وقت جهت تعویض شناسنامه خود به شورای ی روستا مراجعه نمایند تا روند خدمت رسانی هرچه بهتر از سوی نمایندگان شما انجام گیرد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه تعویض شناسنامه برای دریافت کارت ملی هوشمند، ا امی نیست، گفت: ی که شناسنامه اش مستعمل و کهنه شده یا تغییراتی هویتی داشته باشد، بایستی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند نسبت به تعویض شناسنامه اقدام کند. رکنا: سید مصطفی آق سلیم، امروز با شناسنامه ای عجیب برای رای دادن اقدام کرد. پیشنهاد حذف واژه طلاق از شناسنامه در مجلس واکنش های مختلفی را در جامعه به همراه داشته است. ع های منتشر شده از مصطفی میرسلیم هنگام رای دادن نشان می دهد او شناسنامه خود را عوض نکرده و همچنان از آن استفاده می کند! 24 آنلاین/   مصطفی میر سلیم در طول مناظرات انتخابات اخیر ریاست جمهوری پدیده این دوره شد تا اینکه در روز انتخابات مثل همه مردم راهی یکی از شعب اخذ رای شد. اما زمانی که شناسنامه اش را از داخل کیفش در آورد، عکاسان و مسئولان اخذ رای با شناسنامه ای مواجه شدند که متعلق به دوران پهلوی بود! عده ای معتقد بودند این کار برای نمایش بوده و میر سل. یک فعال حقوق ن با اشاره به حذف ثبت طلاق از شناسنامه ن، یکی از مشکلات سر راه این طرح را مساله نام فرزندان در شناسنامه افراد دانست و گفت: این طرح نمی تواند تمام ن مطلقه را شامل شود. در عین حال حذف این عنوان نه تنها توهین به ن مطلقه، بلکه تشدید کننده محرومیت های ناشی از طلاق نیز خواهد بود، چراکه قانون اجازه می دهد این نام پاک شود ولی بعدا . محققان کشور در تلاش هستند تا در قالب یک طرح کلان ملی، شناسنامه ملی افراد را از طریق توالی ی ژنی تهیه کنند. آقای جسارت این بی شناسنامه ترینِ حقیر را بپذیرید،در راستای سخنان باغ گل و این قضایا خواستم عرض کرده باشم که ما از خانم جانمان یک باغ انار به ارث برده ایم هرس شده و تمیز شده،همین سال گذشته خاور خاور یا وار وار انار ازش است اج کردیم،باغ پر انار،پر قِناری،اصلا شما از تمام قِناری های حوالی باغ خانوم جان ما که بپرسی" بابا قِناری مال کدوم. رو مه جام جم در گزارشی به م.ضوع خانواده های بی شناسنامه در مناطق محروم پرداخته است. می گفت «سی و خورده ای سالمه»، با هم حساب و فهمیدیم 10 سالی بیشتر گفته؛ تعریف می کرد که شناسنامه نداره، شوهرش به جرم قاچاق حبس ابده، پنج تا بچه قد و نیم قد داره و ... این تصویر مشترک بسیاری از ن بی شناسنامه،…
سید مصطفی آق سلیم، امروز با شناسنامه ای عجیب برای رای دادن اقدام کرد. داشتم شناسنامه م رو ورق میزدم ، تهش نوشته بود : در تاریخ 13 فوت نموده به شماره .... در اداره .... ثبت گردیده است . و یه لحظه ترسیدم که اینا منتظر بودن من سال هزارو سیصد و خورده ای بمیرم . :)) و این قسمت از شناسنامه مرا مجذوب ساخت :)) فقد عجبیه .
اخذ #شناسنامه براى اطفال ناشى از #رابطه_نامشروع چگونه است
✳️ رأی وحدت رویه به موجب بند الف ماده یک قانون ثبت احوال مصوب سال 1355 یکی از وظایف سازمان ثبت احوال ثبت ولادت و صدور شناسنامه است و مقنن در این مورد بین اطفال متولد از رابطه مشروع و نامشروع تفاوتی قائل نشده است ادامه مطلب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آمار دقیقی از افراد بی شناسنامه در دست نیست، تولد فرزندان بی شناسنامه را ثمره و نتیجه حضور غیرقانونی اتباع بیگانه دانست. چنانچه افراد با وجود داشتن شناسنامه، اقدام به گرفتن المثنی نمایند مشمول مجازات مقرر خواهند شد. متقاضیان تغییر سن تنها با ارائه نامه از مرجع قضائی و انتظامی یا ثبت احوال پذیرش می شوند. مجازات تغییر سن غیرقانونی در شناسنامه، تا سه سال زندان تعیین شده است. شناسنامه خدا قرآن آیا صفحه شناسنامه خودت را دیده ای؟ نسبت میان خود با پدر و مادرت کاملا گویاست. در واقع شناسنامه همان نسبت نامه است. اما آیا خدا هم شناسنامه دارد؟ پاسخ: این سوال عجیب ولی واقعی را از که می توان پرسید؟ غیر از خود خدا، پاسخ این پرسش دست یافتنی نیست؟ اکرم (ص) فرمودند: در شب معراج خداوند به من امر فرمود: اقرء یا محمد نسیته ربک قل هو الله احد ترجمه: ای محمد شناسنامه پروردگارت، سوره توحید را بخوان. واقعا در این شناسنامه آنچه ذکر شده است، یگانگی، بی همتایی، بی نیازی، نه زادن و نه زاده شدن است. لذا در رکعت هر توصیه شده است تا ابتدا بسبت خدای را بخوانیم. شناسنامه اهل بیت (ع) (انسان ها) در رکعت دوم هر مستحب است که سوره انا انزلناه خوانده شود زیرا شناسنامه انسان های کامل است، یعنی اهل بیت زیرا تمامی فرشتگان در شب قدر بر انسان کامل وارد می شوند و با اجازه او امور بندگان را تنظیم می کنند. ما نیز در با یاد خدا در ررکعت اول و شناخت و خضوع به درگاه او و در رکعت دوم با توسل به کامل ترین انسان های محبوب خدا دست دعا و چشم امید به ملکوت او می آویزیم. خداوندا ما را با راز همراه جاویدان گردان. برگرفته از کتاب رازهای آیت الله جوادی آملی تصاویر منتشر شده از شناسنامه مصطفی میرسلیم هنگام رأی دادن، به سوژه خبری رسانه ها تبدیل شده است. معاون رفاه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی: یکی از مهمترین دلایل فقر ک ن بی شناسنامه، نه فقر مادی بلکه فقر حقوقی است. مطابق ماده 20 قانون ثبت احوال امکان تغییر نام در شناسنامه بر اساس شرایط مندرج در این ماده وجود دارد. شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع ) تصویر شناسنامه نازی های آلمان توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرد.
آ ف هیتلر در تاریخ ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ و در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ در گذشته است.
وی کاریزماتیک حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان یا همان حزب نازی بود و بین سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد.
اخیرا تصویر شناسنامه آ ف هیتلر در فضای مجازی منتشر شده و بین کاربران دست به دست می شود.
شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع )" cl ="img-responsive" style="border: currentcolor;" alt="شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع )" src="http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1394/9/11/532209_214.jpg" /> سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع حذف واژه طلاق از شناسنامه ن مطلقه در قالب طرحی خبر داد و هدف از این امر را تامین امنیت روانی ن اعلام کرد. سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع حذف واژه طلاق از شناسنامه ن مطلقه در قالب طرحی خبر داد و هدف از این امر را تامین امنیت روانی ن اعلام کرد. در اطلاعیه شماره ۲۰ ستاد انتخابات کشور آمده است؛ اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری به جز شناسنامه قابل قبول نیست. جوان قاچاقچی که از او حدود ۴ کیلو شیشه کشف شده است برای فرار از حکم شناسنامه ای تهیه کرد تا نشان دهد هنگام وقوع جرم زیر ۱۸ سال سن داشته اما هوشیاری قضات دادگاه دستش را رو کرد. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: در آستانه انتخابات و به دلیل جمعیت بالا در تهران با پست هماهنگ شده که شناسنامه صادر شده در منزل تحویل داده شود. مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او درشناسنامه اش می تواند به اداره ثبت احوال مراجعه و درخواست برای حذف نام همسراول راارائه دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن اسماعیلی افزود: حذف نام زوج از شناسنامه زوجه تنها در صورتی امکا. به گفته سخنگوی کمیسیون قضایی ممکن است ظرف دو سال شناسنامه ها به طور کلی حذف و کارت ملی جایگزین آنها شوند. اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری بجز شناسنامه قابل قبول نمی باشد. گاهی اوقات افراد به خاطر منزلت اجتماعی یا شرایط زمانی خواستار تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر قبلی و ابطال شناسنامه هستند اما قبل از آن باید جزئیات نحوه تغییر آن را بدانند.
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، صدور شناسنامه نسب افراد را مشخص می کند که به کدام پدر و مادر و به کدام فامیل تعلق دارند بنابراین از جمله وظایف پدر و مادر است که به محض تولد کودک برای گرفتن شناسنامه ی اقدام کنند و از این طریق به او هویت بخشند.اما هنگامی که فرد با شناسنامه هویت خویش را یافت گاهی تصمیم می گیرد بنا به شرایط تغییراتی را در شناسنامه خود ایجاد کند مثل تغییر نام که فرد به خاطر منزلت اجتماعی یا شرایط زمانی اتفاق میافتد- تغییر سن -حذف نام همسر قبلی بعد طلاق - ابطال شناسنامه و ....اما باید توجه داشت که تغییر شناسنامه به این راحتی نیست و تغییر هر کدام از این موارد شرایطی دارد که به آنها اشاره می کنیم. به ادامه مطلب مراجعه کنید رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیواندره گفت: در سال گذشته تعداد دو هزار و 627 شناسنامه و 23 هزار و 967 عدد کارت ملی هوشمند را صادر کردیم. درحالی که مجلس با بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تابعیت رسیدگی به وضعیت افراد بی شناسنامه ای که مادر ایرانی و پدر غیرایرانی دارند را آغاز کرده، ت نیز با آغاز اقدامات جدیدی در این خصوص در حال تنظیم لایحه ای در این باره است. خانواده 11 نفره کوه کن تنها خانواده ای نیست که با وجود این که ایرانی هستند نتوانستند شناسنامه بگیرند. دو نفر از نان قلعه گنج کرمان یکی در ۸۹ سالگی و دومی در ۲۴ سالگی صاحب شناسنامه شدند.
در این مطلب درباره طرحی برای اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج ن ایرانی و مرد خارجی… رئیس اجرائی ت افغانستان اعلام کرد که توافق همگانی درباره شناسنامه های الکترونیک، توزیع آن باید به تاخیر انداخته شود. رئیس سازمان مدارس غیر تی گفت: شناسنامه ای با تابلوهای مشخص و کد رهگیری برای مراکز آموزشی غیر تی مانند کلاس کنکور و زبان تهیه می شود. معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: تا یایان امسال برای ء استان شناسنامه صادر می شود.