شناسنامه

به نقل از خبرگزاریها در مورد شناسنامه : سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر قانونی مبنی بر حذف شناسنامه و جایگزینی کارت های هوشمند، از جانب مجلس شورای ی تصویب نشده است و بر اهمیت وجود شناسنامه در انتخابات تأکید می شود. سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: افرادی که به دلیل مفقودی یا هر دلیل دیگر فاقد شناسنامه هستند برای حضور در انتخابات و دریافت شناسنامه المثنی اقدام کنند. سیف اله ابوتر سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: در آستانه انتخابات و به دلیل جمعیت بالا در تهران با پست هماهنگ شده که شناسنامه صادر شده در منزل تحویل داده شود؛ اما در ای دیگر در همان زمان مراجعه یا یک روز بعد شناسنامه صادر می شود. میزان نوشت: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر قانونی مبنی بر حذف شناسنامه و جایگزینی کارت های هوشمند، از جانب مجلس شورای ی تصویب نشده است و بر اهمیت وجود شناسنامه در انتخابات تأکید می شود. ایرانیان خارج کشور که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی ایران در کشور محل اقامت خود برای دریافت شناسنامه ایرانی اقدام کنند. مدیر کل وزارت کشور گفت: احزاب شناسنامه دار به خاطر سابقه و آبرویی که نزد افکار عمومی به دست آورده اند در زمان های انتخابات در چارچوب قانون اقدام می کنند کرد اما این جریان های بدون شناسنامه … ایرانیان خارج کشور که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی ایران در کشور محل اقامت خود برای دریافت شناسنامه ایرانی اقدام کنند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] میزان نوشت: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در روز انتخابات، تن ها شناسنامه هایی که مشکل اساسی در احراز هویت افراد داشته باشند، تعویض می شوند. شناسنامه افراد با توجه به در پیش بودن انتخابات ظرف 24 ساعت در مازندران تعویض و تحویل می شود. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت:حذف شناسنامه ها نیاز به تکمیل پایگاه های سببی و نسبی دارد که به محض تکمیل این پایگاه ها به تدریج شناسنامه های فعلی از رده خارج می شوند. سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه تعویض شناسنامه برای دریافت کارت ملی هوشمند، ا امی نیست، گفت: ی که شناسنامه اش مستعمل و کهنه شده یا تغییراتی هویتی داشته باشد، بایستی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند نسبت به تعویض شناسنامه اقدام کند. یک کار شناس سازمان غذا و دارو، از مردم درخواست کرد تا از ید نان های بدون شناسنامه در مارکت ها پرهیز کنند. رکنا: سید مصطفی آق سلیم، امروز با شناسنامه ای عجیب برای رای دادن اقدام کرد. در این گزارش تصاویر شناسنامه مسئولان عالی رتبه کشورمان را می بینید. رو مه جام جم در گزارشی به م.ضوع خانواده های بی شناسنامه در مناطق محروم پرداخته است. محققان کشور در تلاش هستند تا در قالب یک طرح کلان ملی، شناسنامه ملی افراد را از طریق توالی ی ژنی تهیه کنند. آقای جسارت این بی شناسنامه ترینِ حقیر را بپذیرید،در راستای سخنان باغ گل و این قضایا خواستم عرض کرده باشم که ما از خانم جانمان یک باغ انار به ارث برده ایم هرس شده و تمیز شده،همین سال گذشته خاور خاور یا وار وار انار ازش است اج کردیم،باغ پر انار،پر قِناری،اصلا شما از تمام قِناری های حوالی باغ خانوم جان ما که بپرسی" بابا قِناری مال کدوم. همشهری آنلاین: سازمان غذا و دارو اعلام کرد : مردم از ید نان های بدون شناسنامه در مارکت ها پرهیز کنند. می گفت «سی و خورده ای سالمه»، با هم حساب و فهمیدیم 10 سالی بیشتر گفته؛ تعریف می کرد که شناسنامه نداره، شوهرش به جرم قاچاق حبس ابده، پنج تا بچه قد و نیم قد داره و ... این تصویر مشترک بسیاری از ن بی شناسنامه،…
سید مصطفی آق سلیم، امروز با شناسنامه ای عجیب برای رای دادن اقدام کرد. داشتم شناسنامه م رو ورق میزدم ، تهش نوشته بود : در تاریخ 13 فوت نموده به شماره .... در اداره .... ثبت گردیده است . و یه لحظه ترسیدم که اینا منتظر بودن من سال هزارو سیصد و خورده ای بمیرم . :)) و این قسمت از شناسنامه مرا مجذوب ساخت :)) فقد عجبیه .
اخذ #شناسنامه براى اطفال ناشى از #رابطه_نامشروع چگونه است
✳️ رأی وحدت رویه به موجب بند الف ماده یک قانون ثبت احوال مصوب سال 1355 یکی از وظایف سازمان ثبت احوال ثبت ولادت و صدور شناسنامه است و مقنن در این مورد بین اطفال متولد از رابطه مشروع و نامشروع تفاوتی قائل نشده است ادامه مطلب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آمار دقیقی از افراد بی شناسنامه در دست نیست، تولد فرزندان بی شناسنامه را ثمره و نتیجه حضور غیرقانونی اتباع بیگانه دانست. متقاضیان تغییر سن تنها با ارائه نامه از مرجع قضائی و انتظامی یا ثبت احوال پذیرش می شوند. مجازات تغییر سن غیرقانونی در شناسنامه، تا سه سال زندان تعیین شده است. چنانچه افراد با وجود داشتن شناسنامه، اقدام به گرفتن المثنی نمایند مشمول مجازات مقرر خواهند شد. شناسنامه خدا قرآن آیا صفحه شناسنامه خودت را دیده ای؟ نسبت میان خود با پدر و مادرت کاملا گویاست. در واقع شناسنامه همان نسبت نامه است. اما آیا خدا هم شناسنامه دارد؟ پاسخ: این سوال عجیب ولی واقعی را از که می توان پرسید؟ غیر از خود خدا، پاسخ این پرسش دست یافتنی نیست؟ اکرم (ص) فرمودند: در شب معراج خداوند به من امر فرمود: اقرء یا محمد نسیته ربک قل هو الله احد ترجمه: ای محمد شناسنامه پروردگارت، سوره توحید را بخوان. واقعا در این شناسنامه آنچه ذکر شده است، یگانگی، بی همتایی، بی نیازی، نه زادن و نه زاده شدن است. لذا در رکعت هر توصیه شده است تا ابتدا بسبت خدای را بخوانیم. شناسنامه اهل بیت (ع) (انسان ها) در رکعت دوم هر مستحب است که سوره انا انزلناه خوانده شود زیرا شناسنامه انسان های کامل است، یعنی اهل بیت زیرا تمامی فرشتگان در شب قدر بر انسان کامل وارد می شوند و با اجازه او امور بندگان را تنظیم می کنند. ما نیز در با یاد خدا در ررکعت اول و شناخت و خضوع به درگاه او و در رکعت دوم با توسل به کامل ترین انسان های محبوب خدا دست دعا و چشم امید به ملکوت او می آویزیم. خداوندا ما را با راز همراه جاویدان گردان. برگرفته از کتاب رازهای آیت الله جوادی آملی مدیرعامل سازمان تا یرانی شهرقدس از نصب شناسنامه رانندگان تا ی اصلی و کمکی در خودروهای تا ی سطح شهر خبر داد. یک مقام ارشد پا تان گفت: بیش از 300 هزار شناسنامه در پا تان به لیست مدارکی که باید ابطال شوند اضافه شده و این مدارک در حال بررسی است. مردی در عنبرآباد به علت دوری از شهر وزندگی در منطقه سخت گذر روستای دیدرک بخش جبالبارز جنوبی پس از 38سال با هدف ازدواج برای گرفتن شناسنامه اقدام می کند. شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع ) تصویر شناسنامه نازی های آلمان توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرد.
آ ف هیتلر در تاریخ ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ و در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ در گذشته است.
وی کاریزماتیک حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان یا همان حزب نازی بود و بین سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ صدر اعظم آلمان و از ۱۹۳۴ به بعد، هم زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد.
اخیرا تصویر شناسنامه آ ف هیتلر در فضای مجازی منتشر شده و بین کاربران دست به دست می شود.
شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع )" cl ="img-responsive" style="border: currentcolor;" alt="شناسنامه آ ف هیتلر (+ ع )" src="http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1394/9/11/532209_214.jpg" /> حد فاصل کرمان تا محله سیدی در حاشیه باغی که به باغ زردآلو معروف است بیست خانوار بدون شناسنامه و بی بهره از امکانات زندگی میکنند! در اطلاعیه شماره ۲۰ ستاد انتخابات کشور آمده است؛ اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری به جز شناسنامه قابل قبول نیست. جوان قاچاقچی که از او حدود ۴ کیلو شیشه کشف شده است برای فرار از حکم شناسنامه ای تهیه کرد تا نشان دهد هنگام وقوع جرم زیر ۱۸ سال سن داشته اما هوشیاری قضات دادگاه دستش را رو کرد. مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او درشناسنامه اش می تواند به اداره ثبت احوال مراجعه و درخواست برای حذف نام همسراول راارائه دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن اسماعیلی افزود: حذف نام زوج از شناسنامه زوجه تنها در صورتی امکا. اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری بجز شناسنامه قابل قبول نمی باشد. گاهی اوقات افراد به خاطر منزلت اجتماعی یا شرایط زمانی خواستار تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر قبلی و ابطال شناسنامه هستند اما قبل از آن باید جزئیات نحوه تغییر آن را بدانند.
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، صدور شناسنامه نسب افراد را مشخص می کند که به کدام پدر و مادر و به کدام فامیل تعلق دارند بنابراین از جمله وظایف پدر و مادر است که به محض تولد کودک برای گرفتن شناسنامه ی اقدام کنند و از این طریق به او هویت بخشند.اما هنگامی که فرد با شناسنامه هویت خویش را یافت گاهی تصمیم می گیرد بنا به شرایط تغییراتی را در شناسنامه خود ایجاد کند مثل تغییر نام که فرد به خاطر منزلت اجتماعی یا شرایط زمانی اتفاق میافتد- تغییر سن -حذف نام همسر قبلی بعد طلاق - ابطال شناسنامه و ....اما باید توجه داشت که تغییر شناسنامه به این راحتی نیست و تغییر هر کدام از این موارد شرایطی دارد که به آنها اشاره می کنیم. به ادامه مطلب مراجعه کنید عضو شورای ی شهر تهران، گفت: با توجه به اهمیت ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه شهرداری تهران مکلف شود برای برج ها شناسنامه صادر کند. درحالی که مجلس با بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تابعیت رسیدگی به وضعیت افراد بی شناسنامه ای که مادر ایرانی و پدر غیرایرانی دارند را آغاز کرده، ت نیز با آغاز اقدامات جدیدی در این خصوص در حال تنظیم لایحه ای در این باره است. خانواده 11 نفره کوه کن تنها خانواده ای نیست که با وجود این که ایرانی هستند نتوانستند شناسنامه بگیرند. تا پایان امسال ٦٢٩ رشته قنات در استان شناسنامه دار می شود.
در این مطلب درباره طرحی برای اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج ن ایرانی و مرد خارجی… معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: تا یایان امسال برای ء استان شناسنامه صادر می شود. برخی اعضای مجلس نمایندگان می گویند: حکومت هیچگاه اراده قوی برای توزیع شناسنامه های الکترونیک ندارد. حذف واژه طلاق از شناسنامه افراد مطلقه موضوعی بحث برانگیز بین مردم است اما آیا دغدغه مردمی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می گیرد یا خیر. رئیس پلیس فتا توضیحاتی درباره های شناسنامه های تقلبی که اخیراً منتشر شده بود ارائه داد و گفت: این ها مربوط به سال های ۸۳ و ۹۱ است و متهمان آن نیز دستگیر شدند. حذف واژه طلاق از شناسنامه افراد مطلقه موضوعی بحث برانگیز بین مردم است اما آیا دغدغه مردمی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می گیرد یا خیر. همزمان با برگزاری انتخابات خدماتی از جمله صدور و تعویض شناسنامه در استان سمنان انجام می شود. طرح توزیع شناسنامه های الکترونیکی در جلسه ای به ریاست رئیس جمهورغنی مورد تایید قرار گرفت. مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: تمام روستاها در سطح کشور شناسنامه دار می شود. برخی سودجویان برای دور زدن تعرفه واردات و قاچاق رسمی به شگرد شناسنامه های اجاره ای روی آورده اند.