شهیدان راه حق

به نقل از خبرگزاریها در مورد شهیدان راه حق : سید شهیدان اهل قلم، هنرمندان انقل ، راوی روایت فتح می نامند او را. آقا او را هنگامی که بر پیکرش خواندند، سید شهیدان اهل قلم نام نهادند. بسیاری از مسلمانان در کشورهای جنوب شرق آسیا در شب عاشورای حسینی با حضور در تکایا و مجالس سوگواری و زنی ها، ارادت و عشق خود را به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهیدان کربلا ابراز… آمده از ره بهار، یاد شهیدان به خیر گشته وطن لاله زار، یاد شهیدان به خیر تا که بود سرو و گل، زینت باغ و چمن برلب هر جویبار، یاد شهیدان به خیر نغمه مرغان مست، شور دگر داده دست بر سر هر شاخسار، یاد شهیدان به خیر عطر گل نسترن، می رسد از هر چمن می برد از دل قرار، یاد شهیدان به خیر تا که بود گل به بار، تا که بخواند هزار تا که بود روزگار، یاد شه. حکمت گریستن بر سالار شهیدان حسین(ع) پیرامون حکمت گریستن بر سالار شهیدان حسین(ع)، می توان گفت که حضرت حسین(ع) و اهل بیت و اصحاب آن حضرت نیازی به اشک ما ندارند. و حکمت گریستن بر ایشان این است که با گریه، نوعی پیوند معنوی میان ما و ایشان برقرار شود و عشق به ایشان انگیزه ای گردد تا ما بهتر بتوانیم پیرو ایشان باشیم. از این رو ، گریه ای که تبعیت(هر چند نسبی) را در پی نداشته باشد و انسان را (حداقل به طور نسبی) متحول نکند گریه ای نیست که در روایات پاداش عظیمی برای آن وعده داده شده است. معاون حقوقی رییس جمهوری در سفر به شهر با حضور در منزل شهیدان رضا و حسین رسولی، با خانواده معظم این شهیدان دیدار و گفتگو کرد. «علی اکبر ولایتی» رئیس هیات امنای آزاد در پست اینستاگرامی خود با انتشار تصویری از شهیدان رجایی و باهنر نوشت: این شهیدان با عظمت و صلابت زیستند و با شهادت خود، حقانیت نظام مردم سالاری دینی و انقلاب بزرگ مردم ایران را به نمایش گذاردند. هفتمین یادواره۴شهید روستای نوائی محله فریدونکنارروز پنج شنبه هشتم آبان ماه مصادف با پنجم محرم الحرام با حضورخانواده های معظم و ایثارگران ، مسئولین اداران ، رئیس بنیاد شهید و جمع کثیری ازمردم همیشه در صحنه در روستای نوائی محله فریدونکنار برگژزارشد. در این مراسم حجت ال جعفری دادستان استان با بیان ویژگی ها و خصوصیات شهیدان والامقام که مقرب درگاه خداوند شدند گفتند: شهیدان انی بودند که بفرموده قرآن کریم از جان و مال خویش گذشتند و با خدا معامله د. وی با بیان این که شهیدان میهمان خدا شدند و همه ما باید رفتار و کردار شهیدان عزیزمان را سرمشق و الگوی زندگی خود قرار دهیم تصریح کرد: آن چیزی که موجب شد مقرب درگاه خداوند قرار گیرند ابتدا صداقت داشتن در کارهایشان و سپس انجام کار برای خدا و ثابت قدم در مسیری بود که حرکت د. روز30 تیر ، گل زار شهیدان
( ابن بابویه )
امسال نیز به سنت هرساله ، با حضور در « گل زار شهیدان 30 تیر » در ابن بابویه و گذاردن گل بر آرام گاه « شهیدان راه وطن » ، یاد و خاطره ی شهیدان این روز بزرگ در تاریخ ایران ، گرامی داشته شد .
افزون بر آن ، با گذاردن گل بر آرام گاه عشقی شاعرشهیدملی ، فاطمی امورخارجه ی شهید ت ملی محمد مصدق و نیز محمدرضاعاملی تهرانی « معلم شهید ناسیونالیسم ایران » و نیز گل گذاری بر آرام گاه جهان پهلوان تختی ، شمشیری و صدیقی ، نسبت به آنان نیز ادای احترام گردید .
شادباد ، شادباد ، شادباشید ای شهیدان راه ایران که به قرن ها در دل دشت ها ، کوه ها و دریاهای میهن به خون خود کفن پوشیده و ه اید : نام شما و یاد شما افتخار ماست و درس زندگی ما .
پاینده ایران ـ شامگاه 30 تیر 1394 ـ هوشنگ طالع پندار ما این است که ما مانده ایم و رفته اند اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و مانده اند . . . (شهید آوینی) شهیدان از می توحید مستند شهیدان سرخوش از جام الستند نمردند و نمی میرند هرگز شهیدان زنده ی جاوید هستند . . . هفته دفاع مقدس گرامی باد «حاج حسین پرموز» پدر شهیدان «احمد و عبدالحسن» در 87 سالگی به فرزندان شهیدش پیوست. معاون وظیفه عمومی ناجا گفت: شهیدان مرز میرجاوه به نوعی ی م ع حرم محسوب می شوند. روستای شاه شهیدان در ۶۰ کیلومتری شهرستان رودبار واقع گردیده است. یزد، حسینیه ایران امروز در عاشورای حسینی غرق در عزا و ماتم سید و سالار شهیدان بود.
بود جایگاه شهیدان رفیع
بباشند الگو و گردند شفیع
به نزد خدایند و عرش برین
بود قلب آنان چو دریا وسیع
مداحی زیبای (ای شهیدان ، ای علمدار راه حسینی) با صدای میثم مطیعی. وصیتنامه شهید معظم نصرت الله آرون بسم الله الرحمن الرحیم
ولا تحسبنّ الذین قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون.
گمان نکنید آنان که در راه خدا کشته شده اند، مرده اند. بلکه زنده اندو نزد پروردگار خود روزی می خورند. (قرآن کریم) با سلام بر حسین بن علی(ع) سالار شهیدان و سلام و درود بر شهیدان به خون ه . درود بر کبیر انقلاب ی و خانواده شهیدان. حاج علی اکبرحسنی پدر شهیدان علی، عباس ومحسن حسنی، پس از تحمل یک سال و نیم بیماری، امروز براثر عارضه ی مغزی در ۸۵ سالگی در بیمارستان ساسان تهران درگذشت. شهیدان مظهر هدف و تلاش و تداوم هستد، مادر حقیقت انقلاب ، قرآن استقلال ، آبرو و حیثیت را از برکت خون پاک ی عزیزمان داریم. خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی است. نظام امروز امانت شهیدان است و همه باید بداند که مبارزه با تمام نشده است، خون ی انقلاب ی به هدف نرفته است و آنها بودند که به قیمت خون خود آبروی ، قرآن، و استقلال مملک. مراسم تشییع شهیدان دفاع مقدس، شهیدان «مهاجر قوچانی» ، «قناعتی» ، «موشکی» ، «درگاهی» و شهید م ع حرم «محمد اسدی» در «مشهد مقدس» برگزار شد (ره) : * هراس ، آن دارد که شهادت مکتب او نیست.
* شهادت رمز پیروزی است.
* ملتی که شهادت را آرزو دارد پیروز است.
* شما چه در دنیا پیروز بشوید یا به شهادت برسید ، پیروزمندید.
* شهادت عزت ابدی است .
* شهادت ف اولیا بوده است و ف ما.
* شهادت در راه برای همه ما افتخار است.
* شهادت برای ما فیض عظیمی است.
* این حس شهادت خواهی [و] ف. پیکر حاج حبیب ا... رضایی پدر شهیدان رضایی بر روی دوش مردم تشییع شد. پیکر مطهر این شهیدان پس از تشییع در خیابانِ رضای مشهد برای طواف و اقامه تا حرم مطهر رضوی مشایعت شد جامعه قرآنی با حضور در منزل شهیدان قرآنی «عباس و جواد سلیمانی» با خانواده این شهیدان والامقام دیدار د. پدر شهیدان درویش و مصطفی سیاه بالایی به دیدار معبود و فرزندان شهیدش شتافت. ی از عزاداری سید و سالار شهیدان در روز تاسوعای حسینی در حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مشاهده می نمایید.
گل‌های وحشی جنگل
اینک به جست و جوی خون شهیدان نشسته‌اند
جنگل !
کجاست جای قطره‌های خون شهیدان ؟


خسرو گلسرخی مادر شهیدان «هوشنگ و حسن رضا بیرانوندی» به علت کهولت سن در مشک دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. مراسم معنوی بیعت با شهیدان در آ ین پنج شنبه فروردین ماه همزمان با ماه رجب المرجب در گ ار ی رشت برگزار می شود. «رستاخیز جان» به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم و روز هنر انقلاب ی در کاشان انتشار یافت. محرم و عزای سالار شهیدان در مسجد روستای میر افضل واوسر به گزارش واوسر نیوز/ با فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان ، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با تهیه پرچم و کتیبه هیات های عزاداری خود را برای برگزاری آئین های مذهبی این ماه آماده می کنند. امسال نیز همانند سال گذشته مسجد روستا ی میر افضل واوسر آماده عزاداری در سوگ سرور وسالار شهیدان در دهه اول ماه محرم می باشد. این برنامه عزاداری هرشب همراه با اقامه جماعت مغرب و عشاء توسط حجت ال جعفری برگزار می باشد. علی اکبری پدر شهیدان عباس و حسین اکبری دعوت حق را لبیک گفت. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «حاج حسن عبوری» پدر شهیدان «حجت اله، محمدعلی و ابوالقاسم عبوری» را تسلیت گفت.
بسم رب ال ء و الصدیقین بر شهیدان کرببلا سلام، بر شهیدان ایران سلام، بر شهیدان دیارم سلامبر صفات صفری شجاعت وصبوری ببین بر عظمت عظیمی نظاره کن ، بر محسنیت ابوالحسنی بر مهر وعطوفطش وبر بردباری نبی زاده وچشمان معصومش،خوشا آنانکه با خون پاکشان نشان دادند که دیار ما هم بوی عاشقی می دهد . خوشا آنانکه در نهایت صبوری به مولایشان حسین (ع. فرمانده بیت المقدس استان کردستان در دیدار با مادر و دیگر اعضای خانوده "شهیدان نمکی" گفت: امنیت کنونی استان کردستان حاصل خون "شهیدان نمکی" و دیگر ی این خطه است. مادر 2 شهید گرانقدر دفاع مقدس، شهیدان ابوالفضل و اصغر مهدوی عباد به دیدار حق شتافت و آسمانی شد. سابق مردم تهران با اشاره به اینکه عناصر ماندگار و اسوه های جاوید بودند گفت: مهمترین رس امروز ما پاسداری از خون شهیدان است. در روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین الهداة المهدییّن سیّما بقیّة الله فی الارضین.

بسیار جلسه ی شیرین و جالبی است از این جهت که عطر شهادت در این جلسه پیچیده است. بله، همه ی خانواده های در اینجا نیستند لکن یک مجموعه ای از خانواده های عزیز شهیدان ما، چه شهیدان [م ع] حرم، چه شهیدان مرزبانی، چه شهیدان -نیروی زمینی- چه شهیدان ، چه شهیدان نیروی انتظامی و دیگران در اینجا اجتماع کرده اید و عطر شهیدان در فضای حسینیّه پیچیده است.
ادامه مطلب مادر شهیدان قدمعلی و آیت الله محمدی مطلق (گل بلاغی) صبح امروز بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت. در یک مصاحبه شوکه کننده در تهران، مردم محاسبه د که شهیدان برای هر ایرانی و امنیت او چند سی سی از خون خود را فدا د. رئیس جمهور با صدور پیامی، درگذشت مادر گرامی شهیدان صدرالله، محمد و ابراهیم بیگی را تسلیت گفت. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت درگذشت مادر شهیدان، حمید، مجید و مجتبی دقیقی، پیام تسلیتی صادر کرد. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران مازندران با گرامیداشت روز شهیدان گفت: فصل مشترک همه شهیدان داشتن وحدت و جهاد بوده است. به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی رضایی در سخنانش پیش از خطبه ساری، افزود: شهیدان شمع محفل بشریت هستند و را به تصویر کشیده اند. وی با عنوان اینکه شهیدان برای همیشه زنده هستند بیان داشت: شهیدان خون خود را برای بشریت نث. جشن میلاد سالار شهیدان حسین (ع) عصر دیروز در روستای سمسکنده علیای شهرستان ساری برگزار شد. انقلاب ی به حرمت خون شهیدان در تاریخ ماندگار خواهد بود. شهردار اصفهان گفت: اصفهان با تقدیم هزاران شهید در دوران جنگ تحمیلی مصداق شهر شهیدان است. یادواره شهیدان انصاری و نورانی پانزدهم تیرماه در ای رشت،لنگرود و رودسر برگزار خواهد شد. علی لاریجانی درگذشت پدر شهیدان حجت الله، ابوالقاسم و محمدعلی عبوری را تسلیت گفت. دید در معرض تهدید دل و دینش را رفت با مرگ خود احیا کند آیینش را رفت و حتی ی از جبهه نیاورد به شهر چفیه و قمقمه اش کوله و پوتینش را خوشا آنان که جانان می شناسند طریق عشق و ایمان می شناسند بسی گفتیم و گفتند از شهیدان شهیدان را شهیدان می شناسند (پدر شهیدان تامینی در کنار استاندار گیلان)پدر شهیدان حسین و علیرضا تامینی و حسن تامینی، مردم رشت در مجلس شورای ی، به دیدار حق شتافت.حسین تامینی در سال ۶۰ در منطقه بستان و علیرضا در سال ۶۱ در منطقه شلمچه به فیض شهادت نایل آمدند. رییس جمهور در پیامی درگذشت پدر شهیدان «ابوالقاسم، ابوالحسن و هادی محمدزاده» را تسلیت گفت.