شهید حس ین ک اردری خورشیدی

به نقل از خبرگزاریها در مورد شهید حس ین ک اردری خورشیدی : برق خورشیدی(.فتو ولتائیک.)
نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه برق شهری.(بدون باطری)با توان 1000 وات ساعت.برق مصرفی یک منزل معمولی را تامین میکند. و تمام اتومات خود را با شبکه هماهنگ و وصل میکند.کافیست دو شاخه برق خورشیدی را به پریز برق منزلتان وصل کنید.به همین راحتی با صرف هزینه 10 میلیون تومان در تولید برق منزلتان خود کفا شوید. و همزمان می. می گذرد کاروان می گذرد کاروان ، بوی گل ارغـــــــوان قافله سالار آن ، ســــــــرو شهید جوان درغم این عاشقان ، چشم فلک خون فشان داغ ج به دل،آتش حسرت به جان خورشیدی ، ت دی ، ای شهیـــد بر دلـها جاویدی ، ای شهیـــد می گرید در سوگت آسمــــــان می سوزد از داغت شمــع جان چون گویم ناله ات پـــــــاک تو یــــاد آرم از جـــان پاک تـو بنگر چون شد ، دلها خون شد ، زین آتشها از موج خون شد لاله گون ، دشت و صحرا زین درد و غم گرید عالم ، ای شهید ما از این ماتم خون می گرید ای یاران ، ای یاران سوز جور و ستمی ، داغ ظلم و ستمی خون هر جــانباز ، می دهد آواز جان فدای وطنم ،خاک ایران کفنم ای دریغا ، لاله ما گشته گلگون ـــــه در خـــــون خورشیــدی ، ت دی ، ای شهید بر دلها جاویــــــدی ای شهید می گریـــد در سوگت آسمــان می سـوزد از داغت شمع جان دعا کنید پدرم شهید بشه .../ ثامن تم شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... منبع: ثامن تم 1417934418921_138.jpgبیشتر اوقات شارژ تلفن همراه تمام می شود و ما مکانی برای شارژ دوباره آن نمی ی م. طراحان لباس tommy hilfiger با کمی تغییر، نوعی ژاکت خورشیدی طراحی کرده اند که بدون در نظر گرفتن مکان، وسیله الکتریکی مورد نیاز شما را شارژ می کند. به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه اسان، این شرکت به کمک کارخانه محصولات خورشیدی pvilion برای مردان و ن ژاکتهای سبک ضدآب و پانل های خورشیدی منعطف در بالای ژاکت طراحی کرده اند. انرژی حاصل از پانل های خورشیدی نصب شده بر پشت لباس به طور مستقیم از طریق کابل usb به درون جیب شما انتقال می یابد و قابلیت شارژ دستگاه میسر می شود. قیمت این لباس 600 دلار است. مادران به فرزندان خود اجازه رفتن به جبهه دهند تا فردا شرمنده زینب (س) نباشند شهید علی محمودی فرزند حسینعلی از اهالیروستای نوجین در سال 1345 در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. این شهید مرحله مقدماتی تحصیلات خود را در دبستان شهید احمدی روستای آبقندو گذراند و به علت کوشا بودن او، مدرسه راهنمایی را در مدراس شبانه روزی گذارند . شهید محمودی در سال 1363 بعد از گذراندن آموزش نظامی در کازرون راهی جبهه شد و با حضور در چندین عملیات توانست به لشکر و حق کمک کند. این شهید والا مقام سرانجام در والفجر 8 در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید علی محمودی به درس علاقه زیادی داشت و همیشه در کلاس رتبه بالایی ب می کرد و از نظر علمی همیشه صاحب مقام می شد. فرازی از وصیت نامه شهید
از مادران می خواهم که از رفتن فرزند شان به جبهه ها ممانعت نکنند ، زیرا که فردا در محضر خدا نمی توانند جواب حضرت زینب (س) را بدهند ، که زینب تحمل 72 شهید را نمود. برادرانی که به جبهه می آیند اول خودسازی کنند بعد به جبهه بیایند. یک مقام مسئول در وزارت نیرو اعلام کرد .از محل عوارض فروش برق در قبوض .مبلغ 5500000 تومان به پروژه های تولید برق خورشیدی وام بلا عوض داده خواهد شد.این در راستای تشویق و ترویج مشتریان انرژی خورشیدی در کشور است .پیش بینی میشود بتوان تا 3 سال آینده میزان 15 در صد از برق مصرفی کشور را از خورشید رایگان دریافت کرد. و چون از تولید به مصرف است تلفات . همشهری آنلاین: معاون پژوهشی شهید مدنی آذربایجان شرقی از راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ م اتی برای تولید برق در این خبر داد. روز شهید، روز خداست که شهید خود را با خداوند تعریف کرده است و حضرت حق جلّت عظمته نیز در حدیث قدسی خود را «دیه» شهید و جانشین او دانسته است و این نکته ظریفی است که انسان اگر در مسیر بندگی گام بردارد، به مرتبت خلیفة اللهی می رسد و در این ساحت چنان اوج می گیرد که با شهادت، حضرت شاهد را جانشین خویش داشته باشد. آری روز شهید، روز خداست و وقت. از آنجا که شهید برای خدا و در راه خدا، هستی خود را برای نجات و سعادت جامعه فدا می نماید، هر چند پاداش اصلی خود را از خداوند دریافت می کند، اما بنابر حکم عقل، جامعه نیز به لحاظ حقی که شهید بر گردن آنان دارد. مدیون شهید است و باید با تمام وجود دَین خود را در قبال شهید ایفاء نماید. زنده نگهداشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان و مکان شهادت . پدر نجوم کرمان گفت : به زودی تلسکوپ خورشیدی به رصد خانه شهید باهنر کرمان می آید. خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علی محمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟
حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس آن نیستند.
شنیده ام بعضی از آقایان دلواپس معتقدند که تمردان، ی نظام را تحت فشار قرار داده اند و برای همین هم ی هیچ صحبتی نمی کنند! 1-پاسدارخلبان شهیداحمدوتری اولین فرمانده گردان الصف 2-پاسدارشهید محمدرضاوتری فرمانده محورعملیاتی جنوب 3- سرلشک اسدارشهید مجیدبقایی فرمانده قرارگاه کربلا 4- شرلشک اسدارشهیداسماعیل دقایقی فرمانده لشکربدر 5- شرلشک اسدارشهید صدرالله فنی فرمانده قرارگاه فجر 6- سرلشک اسدارحبیب الله شمایلی قایم مقام فرماندهی لشکرهفت ولی عصر 7- پاسدارش. [توقف اضطراری هواپیمای خورشیدی در ژاپن] به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از 'آندره بورشبرگ' خلبان از راه دور این هواپیما که قرار بود با گذر از عرض اقیانوس آرام از چین به جزایر هوایی برود، اعلام کرد که این هواپیمای خورشیدی ب ناچار شد در سفر خود به هاوایی در ناگویا ژاپن توقف کند. بر اساس این گزارش، این خلبان در توییتر خود نوشت: س. شهید باقری تا صدای اذان را شنید به راننده گفت: بزن کنار تا بخوانیم.
راننده به او گفت: توپ و خم می آید، خطر دارد.شهید باقری گفت: ی که به جبهه می آید اول وقت را نباید ترک کند.
تا رکعت دوم شهید باقری با جماعت بود. تمام شد، اما حسن هنوز در قنوت بود انا لله و انا الیه راجعون رسول خدا (ص): من جانشین شهید در خانواده وی هستم. هر ی رضایت خانواده شهید را جلب کند، رضایت مرا جلب کرده است و هر ی آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است. (وسائل الشیعه، باب 25، حدیث 3) بدینوسیله با کمال تاسف و تاثر، درگذشت آقای مشهدی علی علیمحمدی گیلاکجانی(میرزا علی) پدر بزرگوار شهید والامقام جعفر علیمحمدی را به بازماندگان آن عزیز از دست رفته و اهالی محترم گیلاکجان تسلیت عرض می نماییم. مراسم سومین روز درگذشت این پدر شهید، روز دوشنبه 93/11/27 از ساعت 14 الی 16 عصر در مسجد جامع گیلاکجان برقرار و منعقد می باشد. لذا از امت شهید پرور جهت شرکت شرکت در این مراسم و تسلی خاطر بازماندگان دعوت به عمل می آید. لینک تصاویر دیدار ان گیلاکجان با خانواده شهید جعفر علیمحمدی می گذرد کاروان می گذرد کاروان ، بوی گل ارغـــــــوان قافله سالار آن ، ســــــــرو شهید جوان درغم این عاشقان ، چشم فلک خون فشان داغ ج به دل،آتش حسرت به جان خورشیدی ، ت دی ، ای شهیـــد بر دلـها جاویدی ، ای شهیـــد می گرید در سوگت آسمــــــان می سوزد از داغت شمــع جان چون گویم ناله ات پـــــــاک تو یــــاد آرم از جـــان پاک تـو بنگر چون شد ، دلها خون شد ، زین آتشها از موج خون شد لاله گون ، دشت و صحرا زین درد و غم گرید عالم ، ای شهید ما از این ماتم خون می گرید ای یاران ، ای یاران سوز جور و ستمی ، داغ ظلم و ستمی خون هر جــانباز ، می دهد آواز جان فدای وطنم ،خاک ایران کفنم ای دریغا ، لاله ما گشته گلگون ـــــه در خـــــون خورشیــدی ، ت دی ، ای شهید بر دلها جاویــــــدی ای شهید می گریـــد در سوگت آسمــان می سـوزد از داغت شمع جان رصد لکه های خورشیدی در مدرسه نیازی- توسط مسعود اشجع
جهت آشنایی دانش آموزان با پدیده لکه های خورشیدی توضیحات کوتاهی در اینجا به صورت ساده و خلاصه مینویسم :
در ناحیه ای بر روی سطح خورشید (فوتوسفر) که به وسیله فعالیت های شدید مغناطیسی و طی جریان همجوشی هسته ای تبدیل هیدروژن به هلیوم صورت نمی پذیرد لکه های خورشیدی به طور موقت در چرخه های یازده ساله ظاهر میشوند . دمای سطح خورشید حدود 6 هزار و هسته آن 15 میلیون درجه می باشد که در مناطق لکه این دما نسبتا کاهش یافته . از آنجا که کره ی خورشید مانند همه ی کرات دیگر در گردش است این لکه ها هم در طول حدود یک ماه در گردش اند . بزرگی لکه های خورشیدی گاهی چندین برابر کره ی زمین است .
مهم ترین مشخصه لک خورشیدی میدان مغناطیسی آن می باشد. که از حدود 1t/. تا میدانهای قویتر ۴t/. اندازه گیری شده اند و باعث می شوند از انتقال انرژی به شید سپهر از طریق جابجایی، جلوگیری شود. از این روست که لکه خورشیدی سردتر از محیط اطرافش می باشد. لکه های خورشیدی در آغازیک چرخه در عرضهای جغرافیایی بالا (۳۵_+) درجه قرا ر می گیرند. بیشتر لکه ها در عرض ۱۵ _+ درجه در حا لت ماکزیمم خود و چند لکه در انتهای چرخه خوشه نزدیک ۸۰ _+ درجه واقع می شوند. تعداد کمی از لکه های خورشیدی را حتی می توان در عرض جغرا فیایی بالاتر از ۴۵_+درجه مشاهده کرد. زمان حیا ت یک لک خورشیدی از چند روز (برای لکه های کوچک) تا چند ماه (برای لکه های بزرگ) طول می کشد. لکه های خورشیدی و همچنین طوفانهای خورشیدی و جریانهای مغناطیسی خورشید تاثراتی بر شبکه های برق و مخابرات و بارشها و رشد گیاهان و سیستم عصبی انسانها و بروز حالات خاص فیزیولوژیک وو دارد . گزارش رصد : موضوع :لکه های خورشیدی در نیمکره شرقی خورشید
تاریخ : 17 فروردین 1394
مکان : مدرسه ابت نیازی بروجرد
برگزار کننده : مسعود اشجع
گروه : دانش آموزان و معلمان پایه های چهارم و پنجم و ششم
ابزار رصدی : تلسکوپ شخصی – مدل : ed آپوکوروماتیک100-اسکای واچر
مقر و سه پایه استوایی az-eq6-gt و موتورخنثی کننده حرکت وضعی زمین و تعقیب کننده ی اتوماتیک اجرام آسمان
چشمی پلوسل
5mmمیدان دید باز اسکای واچر و 3mm-orion edge
مایلار خورشیدی تذکر : به دلیل محدودیت زمانی و تعدد دانش آموزان ( که خداوند بسلامت زیادترشان فرماید) فرصت استفاده بهتر از چشمی ها با بزرگنمایی های بالاتر و کیفیت بیشتر نبود لذا ع هایی از لکه ها و شراره های خورشیدی را که با ها و چشمی ها ی متنوع و البته بسیار گران قیمت در زمان های خاص تهیه کرده ام در اینجا قرار داده ام . شهید احمد کاظمی از شهید مهدی باکری می گوید شهید کریم طریقت تازه ازدواج کرده بود و خدا یک بچه بهش داده بود، دو، سه روز مانده به شهادتش در عملیات والفجر 8 آمد پیش من گفت که من دیگر نمی توانم دوری آقا مهدی را تحمل م. و از تو که دوست آقا مهدی هستی می خواهم که دعا ی و از آقا مهدی بخواهی که مرا ببرد با پایان رقابت های موسوم به چالش جهانی خورشیدی در کشور استرالیا یک خودروی خورشیدی ساخت هلند عنوان برترین خودروی خورشیدی دنیا را برای سومین بار ب کرد. خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علیمحمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟

حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس . همشهری آنلاین: خودروی تمام خورشیدی سان سوئیفت قرار است ماه آینده در رقابت جهانی خورشیدی به قدرت نمایی بپردازد، خودروی سدان چهارچرخی که سطح آن از ۲۸۴ سلول ریزبلور خورشیدی پوشانده شده است. سلام دوست عزیزم آقای حسین علیدوست اقدام به راه اندازی وبلاگی در زمینه برق خورشیدی د و در این وبلاگ مطالب بسیار مفیدی در این زمینه درج د که شاید در کمتر جایی بتوان آنرا یافت. برای مشاهده وبلاگ و استفاده از مطالب مفیدشون به آدرس زیر سری بزنید http://www.solarpower. همشهری آنلاین: یک قایق خورشیدی به زودی قرار است سفر دور دنیای خود را با الهام از پروژه هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس آغاز کند. همشهری آنلاین: رصد خانه دینامیک خورشیدی ناسا به تازگی از مجموعه ای از حلقه های آبشاری خورشیدی تصویربرداری کرده است. وقتی شهید بابائی فرمانده پایگاه شد، جسارت و اعتماد به نفسی به بچه های فنی داد. مبنی بر این که ما باید رو پای خودمان باشیم. اینجانب محمدحسین صادق زاده یکی از نزدیکان شهید عباس بابائی بوده ام. زمانی که در پایگاه هشتم شکاری اصفهان بودم، ازابتدا طی همکاری که درجهاد سازندگی پایگاه داشتیم رفته رفته با شهید بابائی انس و الفت گرفتم تا این که معتمد ایشان در پایگاه شدم. شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... ک داهای دریافت مدال خورشیدی (خسرو خورشیدی) در حوزه طراحی صحنه در سه بخش تئاتر، سریال و شبکه نمایش خانگی و سینمایی معرفی شدند. رسانه کلیک – مصر با جمعیت بیش از ۹۰ میلیون نفر و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب بهترین گزینه برای استفاده از انرژی خورشیدی محسوب می شود. سطح متوسط تابش خورشیدی در این کشور بین ۲۰۰۰ تا ۳٫۲۰۰ کیلووات ساعت بر متر مربع در سال است. مصر در صحرای بزرگ آفریقا قرار داشته […] نوشته انرژی خورشیدی به کمک مصر می آید اولین بار در کلیک نبض . یزد ـ مدیرعامل شرکت تولید و توزیع انرژی های خورشیدی پیشگامان از تلاش برای اجرای طرحی در راستای ایجاد نیروگاه های خورشیدی بر بام خانه های یزد خبر داد. بزرگراه خورشیدیچین قصد دارد تا بزرگراه خورشیدی با طول ۱٫۲ مایل یا ۲ کیلومتر احداث کند. در این بزرگراه قرار است از پانل های خورشیدی برای […] همشهری آنلاین: محققان سلول های خورشیدی ارزانی به نازکی کاغذ ساخته اند. فناوری این سلول های خورشیدی متکی بر نوعی جوهررسانای الکتریسیته است که می توان آن را به طور مستقیم روی پلاستیک چاپ کرد. در راستای طرح پایش سلامت و بالا بردن سطح سلامت ایثارگران روز گذشته پزشک بنیادفریدونکنار در منازل منورچند والدین بزرگوارشهید(مادر دو شهید شیرافکن و حجت اله رضائی ،والدین دو شهید رجب و مصیب رخشانی ،مادر شهید جمشید سلیمانی ،مادر شهید محمد الهی ،والدین دو شهید موسی و تقی نیکبخت ،والدین شهید سید رمضان حسینی.) در روستاهای این شهرستان ( ازباران-بنه کنار -شیرمحله-کوچک بیشه محله -وبزرگ بیشه محله) حضور یافتند و ضمن دیدار با این عزیزان معاینات پزشکی را صورت پذیرفت. ساعتهای خورشیدی چیز جدیدی نیستند؛ اما با وجود وسایل پرمصرف، ساعتهای هوشمند خورشیدی اهمیت پیدا می کنند. با دریافت فایلی که در انتهای این متن قرار داده شده است و پرینت آن به صورت سه برگ a4 پشت و رو و تا صفحات از وسط و منگنه آنها دفترچه خاطراتی از شهید بزرگوار شهید بابایی با داستانهایی شیرین و آموزنده خواهید داشت که می تواند به عنوان متن مسابقه نیز در مدارس و مراکز فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد. داستانها از کتاب پرواز تا بی نهایت و همچنین . فَـــراز قُــلّة نـــــــور است جــــایگاه شهید

بــــه مِهر و ماه دهد جلوه روی ماه شهید

مگو کــــه یــکّه و تنـــها فِتــاده در مَقتل

کــــه هست کـــرّوبیان جملگی شهید

شب است شِمّه ای از جَعـــدِ عَنبـر اَفشانش

« طلوع فجر » بُـــوَد نَــفخة پــــگاه شهید

یقین کــه زهره کُند آب خصم کافر کیش
"در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی ،علمای اولین انی بوده اند که ... سلول های خورشیدی شفاف می توانند ۴۰ درصد از برق را تامین کنند
پیشرفت انرژی خورشیدی فراتر از انتظار بوده است. مزارع خورشیدی اکنون در سراسر جهان با استقبال مواجه شده‌اند. همشهری آنلاین: خودروی تمام خورشیدی لایت یر وان، خودرویی که توانایی آن در استفاده از فناوری خورشیدی غیرممکن به نظر می آمد، توانست جایزه برتر نوآوری تغییرات اقلیمی را از آن خود سازد. چینی ها در حال احداث یک بزرگراه خورشیدی هستند، به این معنی که در سطح این بزرگراه پنل هایی قرار می گیرند تا با مهار انرژی خورشیدی، بخشی از انرژی لازم برای ای اطراف را تامین کنند. خاطراتى از زندگى شهید مسلم احمدى پناه به نقل از مادر شهید: پسرم مسلم جوانى قدبلند ورشید بود. موقع همیشه عبایى بلند بر دوشش مى انداخت وآرام و باطمأنینه مى خواند. همیشه سر ، گردنش به سمتى کج بود وبا تواضع بسیار ذکرها را بر زبان مى آورد. به خصوص در سوره حمد، عبارت «و لضالین» را چنان کشیده وطولانى مى گفت که مرا محو خود مى کرد. به سبب تمام . بسمه تعالی
زندگی نامه شهید علیرضا گل : شهید گل در سال 1350 در شهر قدیم لار متولد شد . او از همان کودکی مودب و با همه مهربان بود . ایشان به مراسم های دینی علاقه زیادی داشتند و سعی می د همانند پدر و مادر اعمال دینی را به جا آورد . پنج ساله که شد به کود تان رفته و بعد از آن دوران ابت را در مدرسه شهید خلیل زاده گذراند . دوران راهنمایی در مدرسه شهید فراست بود و آرام و قراری نداشت . حتی روزهای تعطیلی را نیز دست فروشی می کرد تا کمک جی برای پدرش باشد . علیرضا که بزرگتر شد علاقه زیادی به آقای آیت اللهی ، ی شهر پیدا کرد و بعضی روزها برای نگهبانی از خانه ی می رفت . با شروع جنگ شهید گل با چند تن از دوستان خود کمک های مردمی را برای جبهه جمع آوری می کرد . اولین بار برای بازدید از جبهه به همراه بچه های پایگاه عازم منطقه شد و هنگام برگشت دیگر آرام و قراری نداشت و مدرسه هم نمی رفت و در پایگاه و نهادهای دیگر فعالیت می کرد . ایشان زمان شهادت در سنگری مشغول پست دادن بودند که ناگهان تیری به پیشانی او می خورد و به آرزوی دیرینه اش می رسد . روحش شاد و یادش گرامی باد . والسلام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از به مدار آمدن ۱۷ م ات نیروگاه خورشیدی با مشارکت فرانسوی ها در استان تهران خبر داد و گفت: راندمان نیروگاه های خورشیدی ۴۰ درصد است، پس می توانیم با قابلیتی که استان تهران دارد نصب نیروگاه خورشیدی را افزایش دهیم. بوی شهید دراین چادرمی آید. وقتی که شهید عبدالعلی نیکوئی وارد چادررزمندگان درجبهه می شود,اعلام می کندکه از این چادربوی شهادت می آید که از هشت نفر چهارنفر شان به ملکوت اعلاء می پیوندند,آنان نیز ازاین خبرمسرت بخش دردفتر خاطرات شهیداسماعیل مسعودی این گفتارراثبت وهمگی آن راامضاء می کنند. بسمه تعالی درتاریخ 01/09/1361 بابرادران ،محمد باقرکوثری، صدرالدین مهدوی ، عبدالرضاراسخ، حسین نیکوئی،اسماعیل مسعودی، تقی همایونی ،محمد مهدی ایمنی،عباسعلی خادمی درچادر درمقرتیپ سجّاد(ع)نشسته بودیم وبرادرنیکوئی می گفت:"بوی شهید دراین چادرمی آید. والسلام امضاءکنندگان: 1- شهیدمحمدتقی کوثری 2- شهید محمدتقی همایونی 3- شهید عباسعلی خادمی 4- شهید اسماعیل مسعودی 5- یادگار دفاع مقدس محمد مهدی ایمنی 6- یادگار دفاع مقدس عبدالرضا راسخ 7- یادگاردفاع مقدس حسین نیکوئی 8- یادگاردفاع مقدس صدرالدین مهدوی(برادرشهیدحمیدرضامهدوی) بر اساس آمار گمرک در 12 ماه منتهی به اسفند ماه سال 95 قریب به 41 تن پانل های خورشیدی (تبدیل کننده انرژی خورشیدی به الکتریسته)، وارد کشور شده است. شهرستان تالش همراه فرماندار و جانشین تالش و رئیس اداره بنیاد شهید تالش به دیدار دو خانواده شهید بنامهای شهید سید قدیر قدیری و شهید شاپور جان بیگی رفتند ، در این دیدارها شهرستان در سخنان کوتاهی از فضایل ء و برکاتی که نصیب ملت ایران شده مطالبی را بیان نمودند در پایان فرزندان شهید قدیری و شهید جان بیگی مورد تفقد قرار گرفتند . مدیرعامل شرکت توزیع برق اسان شمالی گفت: تا پایان امسال در نیروگاه خورشیدی ج یک مجموعه 10 م اتی تولید برق خورشیدی بهره برداری می شود. شهید محمد صادق یوسفیان - ما کجا و شهید شدن کجا؟ با وجود کم سن و سالی ، دارای شجاعتی به مانند قاسم بن الحسن (ع) بود و اتفاقا اولین باری که عازم جبهه ها شد در سن 13 سالگی بود. یکبار قبل رفتن از اعزام به جبهه به او گفتم : می دانم تو به جبهه می روی و شهید ... ادامه در ادامه مطلب
به گزارش ایسنا، مزرعه موسوم به خورشیدی- قطره ای(sundrop) در استرالیا 15 درصد محصول گوجه فرنگی این کشور را تولید می کند. آب شور از خلیج نزدیک مزرعه پمپ شده و بعد از نمک ز با استفاده از انرژی خورشیدی با چرخه تجدیدپذیر به این مزرعه هیدروپونیک ارسال شده و به روش آبیاری قطره ای محصولات آبیاری می شوند. مزرعه خورشیدی- قطره ای از سوخت های فسیلی، آب شیرین و خاک بی نیاز بوده و همچنین نیازمند هزینه های مالی گزاف کشاورزی و محیطی نیست. ین مزرعه سالانه 17 هزار تن محصول تولید می کند. در این مزرعه جادویی برای مبارزه با آفات از ات شکارگر استفاده می شود. ساخت این مزرعه خورشیدی- قطره ای 200 میلیون دلار هزینه در بر داشته است اما به گفته مالکان این هزینه به زودی جبران خواهد شد زیرا برای نگه داری آن به ید سوخت های فسیلی نیاز نیست. این روش پایدار تولید محصول کشاورزی موجب کاهش 26 هزار تن انتشار دی ا یدکربن و کاهش سالانه آب مصرفی به میزان 180 است مسابقات شنای المپیک خواهد شد. برج خورشیدی عظیم نیز روزانه موجب یکنواخت شدن دما برای محصولات گلخانه ای و نمک ز یک میلیون لیتر آب دریا می شود. این محصولات هر روز در بازار استرالیا عرضه می شوند. مزارع sundrop در استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده وجود دارند و امید است به زودی در دیگر نقاط دنیا نیز از این فناوری استفاده شود. کشف قایق خورشیدی باستانی در مصر ، باستان شناسان را بهت زده کرد. این قایق یا سفینه پرنده خورشیدی ، برای مدتی طولانی در زیر هرم جیزه (خوفو) مدفون بوده است!