شهید چمران

به نقل از خبرگزاریها در مورد شهید چمران : تام الاختیار سازمان سنجش در خوزستان گفت: شهید چمران میزبان از 11 هزار و 18 نفر می باشد. تیم شهید چمران لارستان در چهارمین دیدار خود در مسابقات هندبال بانوان آسیا موفق به ش ت هندوستان شد. ضا سگه ... یه لات بود تو مشهد ...
یه روز داشت میرفت تو دعوا شهیدچمران دیدش، دستش گرفت و گفت اگه مردی بیا بریم جبهه.
به غیرتش برخورد و به همراه شهید چمران رفت به جبهه ....
تو جبهه واس ید سیگار با دژبان درگیر میشه و با دستبند میاوردنش تو اتاق شهید چمران، رضا شروع میکنه به دادن به شهید چمران، وقتی دید که شهید چمران به هاش توجه نمیکنه ... شهید مصطفی چمران در کنار دستاوردهای پرافتخارش، در سِمت های مختلف، به بهترین شکل به ایران خدمت کرده است. شهید چمران اگرچه بیشتر به عنوان یک مبارز چریک و فرمانده جنگی شناخته می شود اما او پیش از آن یک دانشمند و تحصیل کرده بهترین های فنی ایران و بوده است. رو مه شرق نوشت: از حدود یک ماه پیش، صدای اعتراض دانشجویان شهید چمران اهواز بلند بود. دانشجویان دختر مجتمع خوابگاهی حضرت معصومه(س) شهید چمران اهواز با مراجعه به مسئولان، خواستار رسیدگی به وضع سیستم های تهویه سرمایشی بلوک های این مجتمع خوابگاهی با توجه به روند افزایش دمای هوا شدند. در ۱۴ شهریور ماه سال ۱۳۹۶پیکر مطهر شهید حسن جنگجو که به "شهید فهمیده آذربایجان" معروف است، پس از ۳۴ سال به وطن بازگشت. او در عملیات های فتح المبین، والفجر ۴ و خیبر حضور داشت. برادر این شهید در گفتگو با رسانه ها گفته بود که شهید چمران همواره می گفت این پسر، بچه من است... تصاویری از شهید حسن جنگجو که در جبهه های جنگ حضور دارد را می بینید. مهدی چمران: نقش شهید چمران در نجات اهواز از خطر سقوط بی بدیل بود تهران بزرگ - ایرنا - برادر شهید «مصطفی چمران» می گوید : در روزهایی که دشمن تا 5 کیلومتری اهواز آمده بود مصطفی به همراه تعدادی از رزمندگان، این شهر را از خطر سقوط نجات داد. مهدی چمران روز به مناسبت سی و سومین سالگرد شهادت «مصطفی چمران» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تشریح فداکاری این شهید در جنگ تحمیلی پرداخت و افزود: شهید چمران با آغاز جنگ و در حالی که شهر اهواز در شرایط بدی قرار داشت خدمت (ره) رفت و با موافقت حضرت (ره) در روز 7 مهرماه 59 به همراه 70 نفر از رزمندگان با یک هواپیما به شهر اهواز رهسپار شدند.

وی گفت : در حالی که شهر یک میلیون نفری اهواز خالی از سکنه شده بود و صدام دیکتاتور معدوم عراق برنامه داشت که هر چه زودتر اهواز را تسخیر کند شهید چمران به محض رسیدن به اهواز از همان شب اول به همراه یاران خود دفاع را آغاز کرد.

برادر شهید چمران اضافه کرد: در حالی که نیروهای عراقی به پنج کیلومتری اهواز رسیده بودند، شهید چمران و یارانش در قالب جنگ نامنظم هر شب تعدادی از تانک های عراقی را به آتش می کشیدند و به همین جهت نظم نیروهای عراقی به هم ریخت و هر شب قدم به قدم از شهر اهواز دور شدند. نوجوانی که کنار شهید چمران، کتف به کتف نشسته و کلاهش رو هم سربالا گذاشته است را کمتر ی می شناسد. در هفته پایانی لیگ برتر هندبال بانوان کشور تیم شهید چمران لارستان در یک دیدار تشریفاتی جشن قهرمانی می گیرد. بسم الله شهید چمران
علی عباس از نیروهای لبنانی شهید چمران بود. او بعد از پیروزی انقلاب ی، زمانی که شهید چمران درگیر مسائل کردستان بود با گروهی از ک ن یتیم لبنانی به ایران آمد و به خدمت (ره) رسید. ادامه مطلب به نظر می رسد اعضای شورای پروانه نمایش خواهان ممیزی یا اصلاح صحنه هایی از انیمیشنی هستند که به زندگی شهید چمران می پردازد. رئیس بنیاد شهید چمران گفت: شهید چمران اعتقاد راسخ به «ما می توانیم» داشت و در رزم و جنگ های چریکی بی نظیر بود. واحد بهره برداری اداره آبفا چمران در اطلاعیه اعلام کرد آب در شهر چمران بندرماهشهر از ساعت 7 صبح امروز، چهارشنبه تا اطلاع ثانوی خواهد شد. امروز 36 سال از شهادت مصطفی چمران می گذرد و در طول این سالها معمولا او را ما به عنوان یک مبارز، جنگجو و فرمانده ستاد جنگ های نامنظم شناخته ایم. برادر شهید چمران می گفت: چمران پس از شهادت چیزی جزء یک دست کت و شلوار و 30 هزار تومان وجه نقد به عنوان حقوق نمایندگی در حساب شخصی خود نداشت، مهدی چمران ،مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح و مسئول بنیاد شهیدچمران،در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح ویژگی های برادرش افزود:

پس از شهادت این شهید بزرگوار ،کت و شلوارش بخشیده شده و وجوه یاد شده همچنان به صورت سمبلیک در حساب ایشان باقی مانده است.وی اظهار داشت : چمران تا روز شهادت خویش در 31 داد ماه 60 در جبهه دهلاویه ،زندگی ساده ای داشت و همواره در هر کجا بود نقش برنامه ریز و سازمان دهنده حرکت های ی و انقل را بر عهده داشت .

مهدی چمران افزود: چمران در علم فیزیک یک دانشمند،در سیاست یک تحلیل گر ارشد،در فلسفه و منطق و هنر صاحب ذکر و شه و در میان جنگ یک فرمانده شجاع و رزمنده ای بی نظیر بود.


وحالا مقایسه کن با خودت ببین چقدر شبیه شهید چمران هستی.

ببین که دارایی هایت چقدر هست و چقدر در راه ج کرده ای ، در زندگی ات چقدر ساده زیسته ای و آیا اهل چشم روی هم چشمی بوده ای یا در تحرکات مذهبی همیشه در خط مقدم بوده ای یا عقب کشیده ای و اکنون ببین می توانی خود را شهید چمران مقایسه کنی!!

آری زندگی هایمان مثل زندگی نیست و تاریخ باید بگذرد تا شاید بتواند افرادی مانند شهید چمران به خود ببیند. در هفته دهم لیگ برتر هندبال بانوان کشور تیم شهید چمران لارستان برابرتیم هیئت البرز به پیروزی دست یافت. مسابقات پاراگلایدر یادواره شهید چمران با حضور ۲۰۰ ورزشکار از سراسر کشور به مدت چهار روز تا ۲۲ اردیبهشت در سایت پروازی اویس قرنی در حال برگزاری است. شهید مصطفی چمران روایت روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ را که منجر به کشته شدن سه دانشجو در تهران شد در دفتر خاطراتش ثبت کرده است. کاپیتان تیم ملی فوتبال عصر روز چهارشنبه در بین جهادگران بسیج دانشجویی شهید چمران اهواز حاضر شد. در لیگ برتر هندبال بانوان کشور، تیم شهید چمران لارستان در مقابل نفت و گاز گچساران به پیروزی دست یافت. در خبرها آمده است: س رست رایزنی فرهنگی ایران در لبنان در دیدار با شهردارغبیری بیروت درباره ی دو موضوع رونمایی از مجسمه ی شهید مصطفی چمران و نام گذاری خیابانی به نام این شهید در بیروت و در منطقه ی غبیری پایتخت لبنان، با هم به توافق رسیدند. این برنامه همزمان با جشن های پیروزی انقلاب ی برگزار خواهد شد. ناخودآگاه یاد کتاب چمران از زبان . ع ی قدیمی از مهدی چمران(عضو شورای شهر تهران) بر بالین شهید شاه آبادی در سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون. پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir در گزارشی نظر انقلاب در مورد انگیزه ها و ویژگی های شهید مصطفی چمران را بررسی کرد. تیم هندبال شهید چمران لارستان، در مصاف با تهران ش ت را پذیرفت. پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:هفته چهارم لیگ برتر بانوان کشور روز 9 آبان ماه با پیروزی تیم شهید چمران لارستان در مقابل نفت و گاز گچساران به پایان رسید. http://multimedia.mehrnews.com/original/1391/12/04/img13281325.jpg به گزارش دریافتی رویداد لارستان بزرگ،دیدار تیم های شهید چمران لارستان و نفت گچساران که صبح امروز در گچساران برگزار شد،با نتیجه 20 بر 30 به سود تیم شهید چمران لارستان به پایان رسید. بر این اساس نتایج زیر در رقابتهای این هفته بدست آمد: شهید چمران و آقا رضا رضا سگه ... یه لات بود تو مشهد ... هم سگ ید و فروش می کرد و هم دعواهاش از نوع ... بود ...
یه روز داشت می رفت سمت کوه سنگی برای دعوا و غذا خوردن ... دید یه ماشین داره تعقیبش می کنه ... آرم ماشین : " ستاد جنگ های نا منظم" راننده، شهید چمران ...
شهید چمران از ماشین پیاده شد و دست اونو گرفت : " فکر کردی خیلی مردی ؟! "
- بروبچه ه. وضعیت نامناسب نوبت دهی در بیمارستان شهید چمران شهرستان گرد باعث شلوغی و ازدحام در بخش پذیرش بیمارستان شده است. تیم بانوان شهید چمران لارستان هفته دوم رقابت های لیگ برتر هندبال کشور را با پیروزی برابر بهمن بهبهان پایان داد. مجموعه: کارت پستال و تصاویر متحرک
 
چمران، با عزت و عظمت و با تعهد به ، جان خودش را فدا کرد و در این دنیا شرف را بیمه کرد و در آن دنیا هم رحمت خدا را بیمه کرد.
                                                                                    ( رحمه الله)
 
پوستر شهادت چمران,کارت پستال شهادت چمران
شهادت چمران,ع شهادت چمران
تصاویر شهادت چمران
 
تاریخ شهادت چمران, ع چمران
سالروز شهادت چمران, سالگرد شهادت چمران
پوستر شهادت چمران
 
کارت پستال شهادت چمران, ع سالروز شهادت چمران
ع شهادت چمران, پوستر شهادت چمران
تصاویر سالروز شهادت چمران
 
شهید چمران, تاریخ شهادت چمران
ع چمران, سالروز شهادت چمران
تصاویر پوستر سالروز شهادت چمران
 
سالروز شهادت چمران,ع شهادت چمران
ع سالروز شهادت چمران
 
گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته در تصویر زیر زیردریایی ۶ متری ساخت شهید چمران را می بینید که در باغ موزه دفاع مقدس تهران به نمایش گذاشته شده است. مسئول کانون بسیج اساتید شهید چمران اهواز از برگزاری آئین گرامی داشت ۳۱ داد، سالروز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در این خبر داد. جام جم آنلاین نوشت: امروز سالروز شهادت مصطفی چمران است، مردی که حضرت (ره) برای توصیف او از صفاتی نظیر معلمی متهعد، انسان ساز و جنگجویی پرهیزگار بهره می بردند. در سال 95 شرکت های دانش بنیان شهید چمران اهواز 1/8میلیارد تومان درآمدزایی داشته اند. آزمون برنامه برگزاری امتحانات لغو شده شهید چمران اهواز برنامه برگزاری امتحانات لغو شده ، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی شهید چمران اهواز از برگزاری امتحانات لغو شده این حداکثر تا تاریخ شنبه ۲۵ دی ماه خبر داد.... برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر [ ▼▼ ] کلیک کنید. برنامه برگزاری امتحانات لغو شده شهید چمران اهواز باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: روزی که چمران با شهادت مظلومانه، نامش را در تقویم تاریخ نه فقط ایران بلکه جهان ثبت کند و همواره الگویی مناسب برای آیندگان بخصوص جوانان باشد. مناسبت سالگرد شهادت مصطفی چمران جمعیت پیشاهنگان رس ی در بیروت برگزار کرد و در آن مشارکت کنندگان تصاویر و گفتارهای شهید چمران (اولین مسؤول سازمانی امل) را در دست داشتند. در هفته یازدهم لیگ برتر هندبال بانوان کشور تیم شهید چمران لارستان برای مصاف با تیم فولاد ان اصفهان و ب نهمین بُرد پیاپی خود به این شهر سفر می‎کند. گردهمایی خادمین دوره های طرح ولایت و شهید چمران با پذیرش اعضا در بعد از ظهر روز یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری شروع می شود و طی روزهای دوازدهم تا پانزدهم همان ماه ادامه خواهد داشت. ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س)
----------------------------------------------
همیشه این سخن از شهید چمران یادمان باشد تا از تلاش برای روشن نگه داشتن چراغ هدایت خسته نشویم :

« من ممکن است نتوانم تاریکی را از بین ببرم ، ولی با همین روشنایی فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان می دهم ، و ی که به دنبال نور است ، این نور هرچقدر کوچک باشد در قلب او بزرگ خواهد بود. »
شهید مصطفی چمران
فرهنگی شاغل در هنرستان شهید چمران شهرستان آباد غرب، طراحی و ساخت هواپیمای دو نفره را به همراه تیم کاری خویش به انجام می رساند. هزار نفر از دانشجویان خوزستانی در نامه ای به رئیس جمهور از وی خواستند با حضور در شهید چمران به سؤالات مردم و یان درباره عملکرد ت پاسخ دهد. رییس شهید چمران اهواز ضمن تبریک آغاز سال 96، گفت: تلاش ها در سال جدید برای جبران کاستی ها و ارتقاء علمی این ادامه دارد. تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان برای حضو در رقابت های جام باشگاه های آسیا راهی ازب تان می شود
اولین و ا ین رضا سگه ... یه لات بود تو مشهد ...
یه روز داشت میرفت تو دعوا شهیدچمران دیدش، دستش گرفت و گفت اگه مردی بیا بریم جبهه.
به غیرتش برخورد و به همراه شهید چمران رفت به جبهه ....
تو جبهه واس ید سیگار با دژبان درگیر میشه و با دستبند میاوردنش تو اتاق شهید چمران، رضا شروع میکنه به دادن به شهید چمران، وقتی دید که شهید چمران به هاش توجه نمیکنه .... یه دفه داد زد کچل با توأم ...!!!
شهید چمران با مهربانی سرش رو بالا آورد و گفت : چیه ؟ چی شده عزیزم؟
چیه آقا رضا، چه سیگاری میکشی؟!!... برید براش ب ید و بیارید...!
آقا رضا که تحت تأثیر رفتار شهید چمران قرار گرفته میگ ه: میشه یه دوتا بهم بدی؟! کشیده ای، چیزی!!
شهید چمران : چرا؟
آقا رضا: من یه عمر به هرکی بدی ، بهم بدی کرده.... تاحالا نشده بود به ی بدم و اینطور برخورد کنه...
شهید چمران: اشتباه فکر میکنی...!یکی اون بالاست، هرچی بهش بدی میکنم، نه تنها بدی نمیکنه، بلکه با خوبی بهم جواب میده... هی آبرو بهم میده...!
گفتم بذار یه بار یکی بهم بده بگم بله عزیزم... یکم مثل اون شم...!
آقا رضا جاخورد و رفت تو سنگر نشست و زار زار گریه میکرد... اذان شد، آقا رضا اولین عمرش بود... سر موقع قنوت صدای گریش بلند بود ...
وسط ، صدای سوت خم اومد .... صدای افتادن یکی روی زمین شنیده شد ...
آری آقا رضا اولین و آ ین عمرش را خواند و پرکشید... ! سلام علیکم همگامی دین با ورزش در شهر شهید پرور چمران همیشه نظر همگان را به خود مجذوب کرده است با وجود ی چون جواد شایع زاده که هم فردی کاملا مذهبی و مومن است همیشه در عصره ورزش شاهد یکی بودن دین و ورزش هستیم واین همون چیزی است که خداوند متعال فرستادانش را برای آن مبعوث کرده وهر چیزی که بشر انجام می دهد باید برای تقرب به خدای خود باشد د. هم سگ ید و فروش می کرد، هم دعواهاش حس سگی بود!!

یک روز داشت می رفت سمت کوهسنگی برای دعوا(!) و غذا خوردن که دید یه ماشین با آرم ”ستاد جنگهای نامنظم“ داره تعقیبش می کنه.

شهید چمران از ماشین پیاده شد و دست اونو گرفت و گفت: ”فکر کردی خیلی مردی؟!“

رضا گفت:بروبچه ها که اینجور میگن.....!!!

چمران بهش گفت: اگه مردی بیا ب. بسم الله
شهید مصطفی چمران
چمران از قلب بیروت سوخته و اب تا قله های بلند کوههای جبل عامل و در مرزهای فلسطین شده از خود قهرمانیهای بسیاری به یادگار گذاشته و همیشه در قلب محرومین و مستضعفین شیعه جای گرفته است . مصطفی چمران در سال 1311 در تهران ، خیابان پانزده داد متولد شد. وی تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه، نزدیک پامنار، آغاز کرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند؛ سپس در دانشکده فنی تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1336 در رشته الکترومکانیک فارغ حصیل شد. چمران یک سال به تدریس در دانشکده فنی پرداخت. وی در همه دوران تحصیل شاگرد اول بود. در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف ترین دانشمندان جهان در کالیفرنیا ومعتبرترین - برکلی - با ممتاز ترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک ای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید. ادامه مطلب رییس شهید چمران اهواز آ ین وضعیت و اقدامات در خصوص حل مشکل سیستم سرمایشی خوابگاه دانشجویی این را تشریح کرد. رو مه شرق در گزارشی که به مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران اختصاص دارد نوشت:او شهریورماه ٧٦ سالِ پیش در محله س ولک تهران به دنیا آمد. پدرش حسن چمران ساوجی بود که از روستای چمران ساوه به تهران مهاجرت کرده بود.