شه در مفید

به نقل از خبرگزاریها در مورد شه در مفید : گزارش کارآموزی در کارگاه ساختمانی ید گزارش کارورزی در کارگاه ساختمانی مقدمه
انجام دادن کار اجرایی به عنوان کارآموزی کاری بسیار مفید وپسندیده ای است چون این کار دانشجو را با اجرای کارهای عمرانی آشنامی کند اجرای کارهای عمرانی با دستگاه تئوری تفاوت دارد واختلاف اجرا ودرس ی فقط در کارگاه ساختمانی قابل احساس است وکارآموزی وکار د. مى گویند از روستایى ى خدمت شیخ مفید رسید ودر مورد زنى حامله که فوت کرده وفرزندش زنده است سؤال کرد که: (آیا باید شکم این زن را کرده وطفل را بیرون آوریم ویا این که با آن بچّه، او را دفن کنیم؟) شیخ مفید فرمود: (با همان بچّه او را دفن کنید). پس آن مرد برگشت. در وسط راه دید مرد اسب سوارى از پُشت سر، سریع مى آید، وقتى به نزدیک مرد رسید، گفت: (اى مرد! شیخ مفید فرموده است که شکم آن زن را کنید وطفل را بیرون بیاورید وزن را دفن کنید). آن مرد نیز همین کار را کرد. پس از مدّتى اتّفاق را براى شیخ مفید بیان د، شیخ فرمود: (من ى را نفرستادم ومعلوم است که آن شخص صاحب الامر (علیه السلام) بوده است. حالا که در احکام دینى اشتباه مى کنم همان بهتر که دیگر احکام دینى را بیان نکنم). پس به خانه رفتند ودرب خانه را بستند وبیرون نیامدند. ناگاه از حضرت ولى عصر (علیه السلام) نامه اى براى شیخ مفید آمد که: (بر شما واجب است تا احکام دینى را بیان کنید وما هم شما را همراهى کنیم ومواظب باشیم که اشتباه نکنید). پس شیخ مفید دوباره شروع به بیان احکام دین کرد.  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودع ، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com ملاقات علماى بزرگ با زمان علیه السلام نویسنده: واحد تحقیقاتى گل نرگس انگور خشک شده که همه به نام کشمش می شناسند، قرن ها پیش به وجود آمده است... کشمش در ایران و مصر در 2000 سال قبل از میلاد، تولید شده بود.
1- کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود. یک غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می. نمایشگاهی از تعدادی از منابع مفید در رابطه با حضرت محمد (ص) در کتابخانه شهید صارمی بروجرد از تاریخ 1393/11/5 ب ا می باشد. علاقه مندان می توانند برای آشنایی با این منابع و دیگر منابع موجود مفید در این رابطه که در کتابخانه موجود می باشد، به کتابخانه شهید صارمی مراجعه نمایند. عسل بابونه
برای هاب مغز، احتقان ریوی، انواع ورمها، کاهش تب، میگرن، سردرد، آرتروز، کاهش حساسیت، ضد درد، کاهش پ ازیس، اسپوندلیت آنکلوزان، دردهای دوران ، ناراحتیهای نه و ، آلرژی ها، فشار خون، دردهای استخوانی، آرام بخش، بر طرف کننده سرگیجه، سوء هاضمه، ضد اسپاسم، ناراحتی های کبد، ناراحتی های روده، درد و ورم مثانه، ورم طحال، معده د. با تصویب کمیته فرعی ی نهضت مطالعه مفید استان البرز؛ همایش بررسی شیوه های نوین در ترویج فرهنگ مطالعه در استان البرز برگزار می شود با پیگیری کمیته فرعی ی نهضت مطالعه مفید استان ، همایش ملی بررسی شیوه های نوین در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح استان البرز برگزار می شود به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی ا. ما میوه ای است که از سرطان جلوگیری و عضلات را قوی و محکم می کند چرا که حاوی ویتامین های a، b، c، e و مواد قندی و آهن است image result for ‫ ما تازه یا خشک‬‎
چای را با ما بخورید

برخلاف تصور عموم، مصرف ما نه تنها جوش های جوانی را بدتر نمی کند بلکه آنها را بهبود می بخشد و جوشانده هسته آن برای درمان سنگ کلیه مفید است. شکوفه ما سرشار از خواص دارویی است و این شکوفه خاصیت ضدعفونی کنندگی بدن را در صورت جوشاندن دارد و برای بینایی و شنوایی و درد مفاصل نیز بسیار مفید است. ما، منبعی غنی از کربوهیدرات و انرژی است ... فایده غایب (علیه السلام) یکی از مباحثی که مربوط به حضرت بقی? الله (علیه السلام) است، بحث فایده آن حضرت در دوران غیبت کبری می باشد. بحث فاید? غیبت فرع بر این است که حضرت دارای چه کمالاتی هست. به عبارت دیگر یک مرتبه از این مطلب بحث می شود که شیئ یا موجودی دارای فایده هست یا نیست، یک مرتبه هم بحث در این است که فاید? او برای ما چیست. پس اولین ق. در راستای اشاعه مقالات مفید در زمینه رویکرد ارتباطی و مسایل مربوط به آن مقاله نوشته شده توسط آل اندرا رو از ساوث کارولینا ارائه میشود. منبع اصلی مقاله در این آدرس اینترنتی قابل دسترسی است: an overview of communicative language teaching (clt اسفناج عامل مؤثری برای تقویت عضلات و قلب است کلروفیل اسفناج عامل مؤثری برای تقویت عضلات و قلب است . اسفناج به علت دارا بودن سدیم و آ ، ترشی خون را از بین برده ، استخوان و عضلات را محکم می کند . همچنین اسفناج رعشه را معالجه می کند . مواد صمغی اسفناج فراوان بوده و جهت نرم غشای معده و روده مفید است . اسفناج حاوی کلروفیل بوده و بوی بد دهان ر. کنـار گــذاری و واگــذاری امــــــــوال اموالی که دیگر مفید فایده نمی باشند ممکن است از رده خارج شده و به فروش رسند یا با سایر دارایی های ثابت معاوضه گردند. جزئیات ثبت این قبیل از اموال در دفاتر حسابداری متفادت است، اما در کلیه موارد لازم است که ارزش دفتری دارایی ها از حساب ها خارج شود. برای این کار حساب استهلاک انباشته دارایی معا. با تغذیه مناسب سیستم ایمنی بدن خود را در مقابل بیماریها تقویت کنید سوء تغذیه زمینه را برای عفونتها و بیماریها مساعد می نماید از آن جلوگیری کنیم غذای کودک را زمانی بپزید که فاصله ای بین پخت و مصرف نباشد بخصوص در تابستان و حتماً غذا را در یخچال نگهداری کنید . ماهیها حاوی ویتامین های a و d می باشند ویتامین a موجود در ماهی جهت جلوگیری از ا. آویشن، معجزه گری شفابخش برای سلامت پوست گیاه آویشن به عنوان یک دهانشویه، ضدزخم های دهانی و آفت است. باید با محلول 6 درصد آویشن روزی چند مرتبه دهان تان را شست وشو دهید. آویشن در افزایش سلامت پوست، مو و زیبایی موثر است و برای تقویت بدن و رشد و نمو ناخن مفید خواهد بود. پژوهشگران معتقدند؛ مصرف آویشن برای سلامت پوست مفید است.آویشن خون را . محققان می گویند نشست و برخاست مداوم در حین کار برای سلامت قلب مفید است. تحرک در حین کار برای قلب مفید است به گفته آنها حتی تحرک های کوتاه یک دقیقه ای مانند بلند شدن از پشت میز، حرکت و بالا رفتن از پله برای سلامت مفید است. بر اساس گزارش منتشر شده در مجله قلب […] مفید یا مضر بودن دخ انسان در طبیعت
یکی از دخ های انسان در طبیعت
دخ انسان در محیط زیست
دخ های مفید انسان در طبیعت
مفید بودن دخ انسان در طبیعت
دخ انسان در طبیعت مفید است یا مضر
یکی از دخ های انسان درطبیعت
دخ مضر انسان در طبیعت ادامه مطلب به نام مهربانترین اضطراب تا کجا مفید است؟ اضطراب تا کجا مفید است؟ رابطه اضطراب با سلامت و کارایی فرد یک رابطه خطی نیست یعنی افراد باید یک حدی از اضطراب را داشته باشند تا کارایی خوبی داشته باشند و زندگی شان روی روال منظم باشد اما اگر این میزان بیشتر از یک حدی شود کارایی فرد را به کل مختل می کند و بازدهی او را پایین می آورد. اضطراب همانند نمک غذاست یعنی مقداری از آن برای بهتر شدن غذا لازم است اما زیاد شدن آن می تواند غذا را اب و طعم آن را شور کند. اضطراب مفید است چرا که افرادی که هیچ گونه اضطر ندارند راحت در خانه می خوابند و هیچ کاری انجام نمی دهند اما افرادی در زندگی فعال هستند و احساس مسئولیت و وظیفه شناسی می کنند که مقداری اضطراب دارند و درواقع همین اضطراب مثبت افراد را به فعالیت و کار وادار می کند.

برای روشن تر شدن رابطه بین اضطراب و کارایی و خطی نبودن این رابطه باید گفت تا یک جایی اگر اضطراب زیاد شود کارایی هم بالا می رود ولی از یک جایی به بعد اگر اضطراب زیاد شود در کارایی فرد اختلال به وجود می آید و به مرور کارایی او کاهش پیدا می کند...

خواص درمانی میوه انگور
انگور بر طبق طب قدیم ایران گرم و تر است . ...
1) اخلاط بدن را متعادل می کند . 2) بسیار مقوی و مغذی است . 3) خون را تصفیه می کند . 4) و ریه را صاف و تمیز می کند . 5) برطرف کننده یبوست است . 6) انگور برای درمان ورم معده و روده مفید است . 7) در درمان سل ریوی و سیاه سرفه موثر است . 8) برای درمان اسهال خونی از انگور استفاده می شو. عزاداری چیست؟ 4 عزاداری از مقوله یاد و ذکر است. یاد ی که به مصیبتی دچار شده است و یاد ی که به علل طبیعی و غیر طبیعی از قبیل قتل، حادثه و امثال اینها از دنیا رفته است. شکی نیست که انسان موجودی است که طبیعتاً فراموشکار است و نسبت به چیزهایی که توجه به آنها برایش مفید است، دچار غفلت می شود. در این مواقع یادآوری و تذکّر آن چیز انسان را از ابتلا به حوادثی برایش مضرّ است نجات می دهد و از آثار خوب توجه به آن چیز مفید، بهره مند می سازذ. یکی از قوانین مهم خلقت این است که هر چیزی که برای سعادت دنیا و آ ت انسان مفید، لازم و ضروری باشد،غفلت از آن انسان را دچار خسران دنیوی و یا ا وی می کند و به همین دلیل لازم است به هر وسیله ممکن او را متوجه آن چیز مهم کرد و غفلت او را بر طرف ساخت. غمگین شدن، ن یتی، تباکی، گریستن، جامه عزا بر تن و ...همگی درجات و یا به بیان دیگر مراتبی از عزاداری اند؛ وسیله ای براى ذکر ی که به گونه ای از دست داده ایم ، راهی براى شناخت و سازندگی ... یک سبزی مفید برای کاهش وزن یک سبزی مفید برای کاهش وزن متخصصان تغذیه و سلامت می گویند: مصرف اسفناج می تواند با کنترل اشتها در کاهش وزن موثر باشد.
به گزارش خبرگزاری آریا، متخصصان لوند در سوئد دریافتند عصاره اسفناج حاوی ترکیبی موسوم به «تیلاکوئید» است که تا 43 درصد شانس کاهش وزن را افزایش می دهد.
به گفته پزشکان، میل شدید به خوردن موادغذایی افراد را ترغیب می کند تا به مصرف مواد خوراکی ناسالم همچون فست فود ها و غذاهای شیرین روی آورند.
در این مطالعه آمده است که وجود ترکیب تیلاکوئید در اسفناج، بدن را به ترشح هورمون سیری وادار می سازد و احساس گرسنگی را از بین می برد و در نتیجه فرد بهتر می تواند اشتهای خود را کنترل کند، عادات غذایی سالمتری داشته باشد و وزن بیشتری از دست بدهد.
پرفسور «شارلوت ارلانسون – آلبرتسون» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: «تحلیل های ما نشان می دهد نوشیدن عصاره اسفناج پیش از صبحانه میل شدید به غذا خوردن را از بین می برد و موجب می شود فرد در تمام روز ولع به خوردن نداشته باشد.»
در این بررسی 38 زن دارای اضافه وزن مدت سه ماه تحت مطالعه قرار گرفتند. گروهی از این افراد هر صبح یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف و گروه دیگر از ترکیب مشابه استفاده می د.
در پایان مطالعه مشاهده شد که شرکت کنندگان گروه اول پنج کیلوگرم و گروه دوم 5. 3 کیلوگرم وزن خود را از دست دادند. جلسه مشترک کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان و انجمن کتابخانه های عمومی اهر (ششمین جلسه سال 1393) در روز شنبه، مورخ 09/12/93، راس ساعت 13، در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان اهر، طبق دعوتنامه شماره 14786/23 مورخ 05/12/93، با حضور اعضای محترم تشکیل شد؛ ... درباره فواید زایمان طبیعی و ارجح بودن آن نسبت به سزارین زیاد شنیده اید اما این تحقیق تازه نشان داده ک نی که با سزارین متولد می شوند، در مسیر گوارشی شان باکتریهای مفید کمتری نسبت به بقیه ک ن دارند.
لابد می گویید این مطلب را قبلا راجع به ک نی که به جای شیر مادر شیر خشک می خورند شنیده بودید.

بله همین طور است اما بررسی تازه نشان داده که بین این قضیه و سزارین ک ن هم ارتباطی هست به طوری که روده شیر خواران تغییراتی پیدا می کند و کودک مستعد ابتلا به آسم و آلرژی و ضعف سلامت در زندگی آینده اش می شود.محققان می گویند در زایمان طبیعی علاوه بر مزایای دیگری که دارد پرورش ورشد باکتریهای مفید در بدن (که اغلبشان در روده هستند) را زیاد می کند زیرا در مجرای زایمان باکتریهایی هستند که در زمان زایمان نوزاد در معرض آنها قرار گرفته و سیستم ایمنی بدن او واکنش مناسبی به آن نشان می دهد.

نکته دیگر این است که اغلب ک ن سزارینی دیر تر از ک نی که طبیعی به دنیا می آیند شیر مادر می خورند و اغلب به عنوان پیشگیری برای مادرشان آنتی بیوتیک تجویز می شود که این قضیه هم میتواند بر میکروبهای بدن شیرخوار تاثیر بگذارد و میکروبهای مفید روده شان را از بین ببرد. با این بررسی تازه یک نمره دیگر به مزایای زایمان طبیعی اضافه شد. آیا احساس رخوت و خستگی می کنید؟ آیا حرارت بدنتان کمی زیاد شده؟ آیا رنگتان کاملا زرد است؟ اگر چنین ویژگی هایی را در خود مشاهده می کنید خوردن عرق «کاسنی» به شما توصیه می شود؛ چراکه کاسنی ازجمله گیاهانی است که مصرف آن به سلامت شما کمک کرده و عرق این گیاه نقش مؤثری بر فعالیت قلب، کبد و کلیه دارد. کاسنی، گیاهی پایا، علفی به ارتفاع 0/5 تا 1/5 متر است. ریشه ای قوی و دراز به رنگ قهوه ای دارد. برگ های آن متناوب و پوشیده از تارهای فراوان در اطراف و گلبرگ های میانی است. قسمت مورد استفاده کاسنی، برگ، ریشه و دانه آن است. این گیاه در پزشکی اهمیت بسیاری داشته، به طوری که ابن سینا پزشک بزرگ مسلمان در مورد گیاه کاسنی و خواص آن رساله ای نوشته است. کاسنی باز کننده و حمل کننده ماده بیماری کبد است. کاسنی مسکن عطش و حرارت درونی است. کاسنی در درمان هابات معده و پاک مجاری ادراری مؤثر است. اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل کنید بهترین داروی تب های طولانی و مداوم است. آب کاسنی به محل های خارش بدن بسیار مفید است. غرغره آب کاسنی با فلوس برای درد گلو، ورم و سوزش گلو مفید است. فرمول مذکور برای درمان ورم حلق (لارنژیت) و تورم مفصلی نافع است. مصرف تخم کاسنی، کمی با ح تهوع همراه است که باید در آن سکنجبین اضافه کنید. ریشه کاسنی در باز و روان شدن اخلاط بسیار مؤثر است. ریشه کاسنی، مجاری گوارشی را پاک می کند و بهترین تصفیه کننده خون است و در از بین بردن ورم احشا خیلی مؤثر است. ریشه کاسنی بهترین دارو برای آب آوردن شکم است و در نفخ و تحلیل مواد بسیار نافع است. ریشه کاسنی برای تقویت معده، زیاد ادرار و رفع درد مفاصل و ضد یرقان مفید است. عرق کاسنی که از گیاه تازه کاسنی گرفته شده باشد برای خنکی به کار می رود. برگ های کاسنی دارای املاح پتاس است و جوشانده آن برای تصفیه خون، تقویت معده و اعضا به کار می رود. کاسنی انواع مختلفی دارد که ریشه و برگ های آن در پزشکی، در بهبود تب ها، یرقان (زردی) و انسداد مجاری صفراوی مفید است. تمام قسمت های کاسنی مخصوصا ریشه و برگ آن، محرک صفراست و به عمل هضم کمک می کند و اثر آن در نارسایی های کبدی، قولنج های کبدی و ناراحتی های صفراوی بارز است. در ازدیاد نطفه و زیبایی چهره کودک تازه متولد مفید است. انسان را از ابتلا به قولنج نگه می دارد. توان و نیروهای بدنی را تجدید می کند. کاسنی در ضعف اعصاب، ضعف چشم و فشارخون مفید است. قلب، کلیه، کبد را فعال و با نشاط می گرداند. کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی خود وا می دارد. برگ کاسنی، دارای مقداری ویتامین«ث» است و لذا در حفظ جوانی مؤثر است. برگ کاسنی، زهر طحال را از بین می برد و کیسه صفرا، یرقان و دردهای معده و کبدی را معالجه می کند. امروز یه روز فوق العاده مفید بود. با فاطى جان دلبندم رفتیم باغ نگارستان . چه فضاى قشنگى داشت این باغ ،پر از درخت چنار و پر از برگهاى خشک پنجه مانند چنار بود . یه حوض بزرگ پر از ماهى و نیلوفر داشت که خودمو خفه بس که توش ع گرفتم .بعد از اون رفتیم دیدن نفس تو چارسوق .عجب ى بود .پر از حس خوب و نوستالژى بود .هى حال خوب داد هى حال خوب داد هى حال خ. کدو حلوایی میوه یک گیاه علفیست که دارای ساقه های بلند و خزنده و برگ های پهن است ، گل های این گیاه زرد و میوه آن شبیه بزه و یا خیلی بزرگتر از آن است ، قسمت های مورد استفاده کدو حلوایی میوه ، پوست ، تخم میوه میباشد و گل کدو حلوایی را پخته و در تهیه ترشی ، مربا و … مورد استفاده قرار میدهند. خواص کدو حلوایی : یرقان ( زردی ) را برطرف میکند ، انواع کدو ادرار آور و تب بر میباشد ، تخم کدو به خصوص پوست سبز رنگ آن ضد کرم است. کدو حلوایی، را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند ، اگر کدو حلوایی را پخته و به صورت کرم به صورت بمالید و نیم ساعت صبر کنید، رنگ چهره و رخسار باز شده و صورت براق و زیبا میشود ، خوردن کدو موجب برطرف شدن غم و اندوه است و اگر کدو با عدس خورده شود رقت و نرمی قلب می آورد. کدو برای درمان قولنج مفید است ، مغز را تقویت می کند و روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است ، جوشانده گل کدو برای بسیار مفید است ، خوردن کدو باعث تجدید قوای جسمی و روحی بدن و موجب استحکام بافت های بدن میشود ، خوردن کدو خو راحت به دنبال دارد و انی که دچار کم خو هستند کدو برای درمان کم خو آنها مؤثر است. کدو طبیعتی سرد دارد ، صفرا را تسکین میدهد ، شیره تخم کدو یبوست را برطرف میکند لذا باید صبح ناشتا یک فنجان از آن میل شود ، ابن سینا کدو را برای رفع سرد درد و رفع بی خو و درمان خستگی اعصاب تجویز می کرد. کمپوت کدو مخلوط با سیب غذای ملین خوبی است و در رفع یبوست و اسهال تأثیر زیادی دارد ، چون کدو به آسانی پخته می شود غذایی فوق العاده مفید برای معده های ضعیف ، ک ن ، افراد سالمند و افرادی که دچار عفونت شده اند و دوره نقاهت را میگذرانند است. برای مبتلایان به سنگینی معده و اسهال ، گوشت کدو را تکه تکه کنید و در یک لیتر آنقدر بجوشانید تا نصف آب بخار شود و پس از صاف آب آن را بگیرید و با مقداری شکر آن را شیرین کرده و هر وقت مایل بودید آن را مصرف کنید ، آب کدویی که به این صورت به دست می آید برای تسکین درد بواسیر مؤثر است لذا نوشیدن سه بار در روز از آب کدو تجویز شده است. کدو سلولهای مغز را فعال میکند و به شکل چشمگیری حافظه را تقویت می کند ، پزشکان می گویندکه کدو کار هضم غذا را آسانتر می کند ، اگر پوست کدوی خام را به صورت مرهم بر روی زخم های سطحی پوست یا سوختگی های شدید قرار دهید پوست را نرم می کند. کمپوت کدو مخلوط با سیب از غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به ورم پروستات است ، آب کدوی پخته ادرار آور بوده و برای رفع اختلالات کلیه و مثانه مفید است ، کوبیده کدو برای درد سر و درد شقیقه بسیار سودمند است ، مرهم کدو حلوایی برای درمان دمل مفید است. مربای کدو تقویت کننده بدن و اعصاب است ؛ ترشی کدو اشتها آور و هضم کننده غذا میباشد ، کدو حلوایی را پخته و به صورت مرهم برای رفع ورم و هاب در محل قرار میدهند ، غرغره با آب کدوی پخته برای درمان گلو درد مفید است ، سوخته شده پوست کدو برای بند آوردن خون اثر معجزه آسا و بسیار سریعی دارد به طوری که فوراً خونریزی را بند می آورد و دو لبه زخم را به هم می چسباند و سوزش و ناراحتی زخم را خیلی زود تسکین میدهد. سوخته پوست کدو حلوایی برای درمان سوختگی ها مفید است ، بدین منظور باید پوست سوخته شده کدو را در روغن زیتون یا خوراکی مخلوط کرده و در محل سوختگی بمالید ، سوخته پوست کدو پیسی و لکه های سفید پوست را درمان میکند ، بدین منظور باید پوست کدو حلوایی را خشک کرده و بسوزانید سپس این پوست سوخته را با سرکه مخلوط کرده هر روز لااقل یک مرتبه در محل بمالید تا بهبودی حاصل شود. پوست سوخته شده کدو حلوایی به ترتیبی که گفته شد برای درمان خونریزی احشاء و بواسیر مفید است ، خوردن روغن کدو برای معالجه افسردگی ، غم و غصه ، خمودگی اعصاب ، مالیخولیا و تشنج بسیار مفید می باشد، خوردن مغز خام تخم کدو برای درمان سوزش ادرار ، زخم معده ، خس خس ، اخلاط خونی ، خونریزی ریه و تسکین سرفه مفید است. انواع کدو دارای ویتامین های زیادی است و برای امراض قلبی بسیار مفید است ، کدو تنبل سرشار از ویتامین a است و اگر شیره کدو را بکوبند و در شیر یا آب بپزند برای رفع عطش ناشی از تب بسیار سودمند میباشد. کدو حلوایی علاوه بر خواص متعدد از پیری پوست جلوگیری می کند چون کدو حلوایی سرشار از آنتی ا یدان است ، کدو حلوایی به سبب داشتن کلسیم ، فسفر، منیزیم و آهن بسیار مغذی می باشد. 12 ماده غذایی برای صبحانه افزودن چربی به اندازه متعادل به برنامه غذایی مفید است و احساس سیری طولانی تری ایجاد می کند. چربی سالم برای سلامت قلب مفید است و به حسب چربی مصرف شده به جذب ویتامین لازم در بدن کمک می کند. اما چه نوع چربی؟ پنیر پنیر چربی مفیدی دارد ازجمله پنیر پارمیزان که حاوی ۵ گرم چربی اشباع […] همیشه معلمان تربیت بدنی علی رغم داشتن برنامه ریزی مدون برای گذراندن کلاس ورزشی در حیاط، به دلایل مختلف مثل نامساعد بودن هوا از برگزاری کلاس ورزش در حیاط محروم مانده و مجبور به گذراندن وقت خود و دانش آموزان در کلاس شده اند؛ آیا تا به حال به این موضوع شیده اید که در کنار بازی های کلاسی در این اوقات، به منظور پربارتر محتوای کلاسی خود . به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان،نوذری در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته مطالعه مفید شهرستان اردل افزود: در سالی که با نام " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " نامگذاری شده است، رس انجمن کتابخانه های عمومی سنگین تر می شود. وی با بیان اینکه هدف اصلی کتابخانه های عمومی جذب حداکثری و ترویج فرهنگ مطالعه مفید است گفت: باید برنامه ریزی جهت برگزاری نمایشگاه کتاب در مناسبت های مختلف ، مسابقات فرهنگی ، کتابخوانی و سایر برنامه ها با همکاری متولیان حوزه فرهنگ در سطح شهرستان مانند ها،آ موزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد ی، اداره تبلیغات ی و … صورت گیرد. نوذری از نهاد ها و سازمان ها مختلف درخواست کرد که با کتابخانه های عمومی تعامل داشته باشند وحداقل به صورت معنوی و با معرفی خیرین حامی کتابخانه ها در امر علم و فرهنگ باشند. با پیگیری کمیته فرعی ی نهضت مطالعه مفید استان ، همایش ملی بررسی شیوه های نوین در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح استان البرز برگزار می شود به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، ششمین جلسه کمیته فرعی ی نهضت مطالعه مفید استان که در اداره کل کتابخانه های عمومی و با حضور اعضای این کمیته فرعی که متشکل از نمایندگان و روسای های استان البرز هستند، تشکیل شد و به بررسی شیوه های نوین در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه وکتابخوانی و اه کمیته مطالعه مفید پرداختند. رمضانعلی محسنی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با اشاره به طرح همایش ملی بررسی شیوه های نوین در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه وکتابخوانی که در همین کمیته پایه ریزی شده است خواستار برگزاری طرح و بومی سازی آن با کمک اقوام موجود در استان البرز برای دستی به اه د و کلان سند نهضت مطالعه مفید در استان شدند. همچنین در این نشست قره رییس پیام نور استان البرز و مسئول کمیته فرعی ی نهضت مطالعه مفید نیز ایشان با انتقاد از بی توجهی همه گیر در امر مطالعه در میان آحاد جامعه و مسئولان گفت: برنامه ریزی و صرف هزینه در امر نهادینه مطالعه و ارتقا سطح مطالعه مفید یک برنامه ریزی مطلوبی نیست و حقیقتا باید در این زمینه شه ای کرد. برگزاری همایش های آموزشی برای خانواده ها ، اهالی مطالعه و کتابخوانی و همچنین برای دانشجویان می تواند راه گشا باشد. هاشمی راد رییس جهاد ی استان ، قاسمی معاون آموزشی پیام نور استان ، فیروزی معاون فرهنگی جهاد ی استان ، شفیعی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، دانشور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ، صفری س رست اداره فرهنگی و دانشجویی جامع علمی کاربردی استان و میثم شیخ حسنی کارشناس انجمن ها و نهضت مطالعه مفید اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز از حاضرین در این نشست بودند که مباحث جدی برای نحوه برگزاری این همایش در این نشست مطرح شد. منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز اگر ما دیدیم رفتار ما جوری است که دشمنان دین، دشمنان ، دشمنان حاکمیّت قرآن نسبت به ما خشمگین نیستند و از وجود ما ناراحت نیستند، باید در مفید بودن خودمان شک کنیم.

پ.ن اول: بی دلیل نیست بعضی ها که مفید بودند و هستند، دیگر الان مفید نیستند!
زانو درد، درد مفصل است و در هر سن و هر دو جنس شایع است. علت اصلی درد زانو، آسیب دیدگی، تصادف یا آرتریت روماتوئید است. علت دیگر آن کمبود کلسیم در استخوان ها و فشار زیاد روی زانو است. علایم درد زانو ورم، درد و عدم انعطاف پذیری آن است. در صورت تداوم درد زانو باید به پزشک مراجعه کنید. به نقل از سایت «هلث نیوز» برای رفع زانودرد بر اثر آسی. برایمان شعری بنویس
که پیشوا را پریشان نکند
ـ ( . . . . . . . . . )
نه نقطه ؟!
چه ی تو را به زیاده گویی بر انگیخت ؟!
ـ ( . . . . . . . )
هفت نقطه ؟!
هنوز شعرت غیر عادی است .
ـ ( . . . . . )
پنج نقطه ؟!
عجب ! آیا تظاهر به خنگی می کنی ؟
ـ ( . )
یکی ؟!
باید نقطه را هم برداری ، حذفش کن .
درازگویی و تکرار سودی ندارد .
.  خواص عرق کیالک یا زا الک  نام دیگر عرق کیالک, زا الک می باشد کیالک داری طبیعت سرد و خشک است.  خواص درمانی عرق کیالک: عرق کیالک مفید در کاهش بیلیروبین(صفرا) عرق کیالک مفید برای افراد صفراوی مزاج عرق کیالک جهت در درمان اگزما و خارش بدن  خواص عرق کیالک یا زا الک عرق کیالک ادرار آور میباشد و جهت تنظیم قند خون و تنظیم فشارخون بسی. پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی آنتی بیوتیک هایی که به ظاهر بی ضرر و خفیف به نظر می رسند ممکن است به شدت، تعادل میکروب هایی را که در روده زندگی می کنند، آشفته کرده و بر هم بزنند و پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای سلامت بدن به همراه داشته باشند به گزارش سلام به نقل از ایسنا، پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی . در این مطلب با ۵ خوراکی مفید و عالی آشنا می شوید که برای حفظ سلامتی و طول عمر خود سعی کنید هر روز مصرف کنید. این خوراکی هایی ارزان و در دسترس جلوی بسیاری از یبماری ها را می گیرند و به طول عمر شما کمک میکنند. ۱. یک عدد سیب سیب ها منبع خوبی از […] نوشته ۵ خوراکی مفید که هر روز باید بخورید. اولین بار در سلامتی پدیدار شد.
مصرف میوه و سبزیجات همیشه مفید است، اما این بار به میوه و سبزیجات مفید برای دهان و دندان می پردازیم. بهمن مفید گفت: یکی از ستون های محکم سینمای ایران عمرش را بخشید و رفت. بیماران دیابتی معمولا برای انتخاب یک نوشیدنی مفید و بی ضرر با مشکل روبرو هستند. نوشیدنی مفید برای دیابتی ها پزشکان همواره به این بیماران توصیه می کنند که آب زیادی بنوشند. بررسی های اخیر تاکید می کند که عدم مصرف آب کافی احتمال بالا رفتن قندخون را تا ۳۰ درصد افزایش می دهد. هورمون «وازوپرسین» نیز وظیفه تنظیم جذب آب […] انتخاب روغن مفید برای سلامت قلب مناسب است، این روغن ها برای کاهش دردهای آرتروز و آرتریت روماتوئید نیز می توانند مفید باشند. ادامه مطلب میوه درخت عناب دارای ویتامین c می باشد و باید این میوه را تازه مصرف کرد.خاصیت ملین دارد.جوشانده عناب برای سرفه و درد و سرماخوردگی مفید است.
اگر جوشانده عناب و تخم گشنیز را بنوشید برای رفع زکام مفید است.گویا برای تصفیه خون نیز مفید است.برای تنگی نفس و بیماری های مثانه و کلیه هم نافع می باشد. http://www.aryanews.com/uploads/newspics/20140513131434319.jpgنام دیگر : زا الک کیالک طبیعت سرد و خشک دارد. خواص درمانی مفید در کاهش بیلیروبین(صفرا) مفید برای افراد صفراوی مزاج مفید در درمان اگزما و خارش بدن ادرار آور تنظیم قند خون تنظیم فشارخون کاهش غلظت خون تنظیم ضربان قلب و جلوگیری از سخت شدن رگ ها و تصلب شرایین مفید در کاهش هاب موثر در درمان صدای گوش قابض مفید در درمان اسهال خونی موثر در تقویت قلب و معده. مفید برای افراد مبتلا به روماتیسم و مبتلایان به ورم روده درمان قطره قطره آمدن ادرار یک لیوان قبل و یا بعد از غذا میل شود برای تاثیر بیشتر می توان به طور مساوی با عرق شاه تره مخلوط و میل نمود که کمک به تسریع عملکرد آن می شود. این تصویر گل ختمی هست که تو این روزای بهاری تو خیلی از باغچه ها می بینید. غنچه و گل این گیاه برای سرماخوردگی و سوزش گلو و معده بسیار مفید است. ماده ی موثره ای گیاه موسیلاژ می باشد. در ضمن برای آب رسانی پوست بسیار مفید است ،پودر خشک شده ی این گیاه را در آب بخیسانید و به صورت بمالید. این هم گل پنیرک هست که باز هم موسیلاژه یعنی برای سرماخوردگی، سوزش معده ، درمان یبوست و.... بسیار مفید است.هم گل و هم میوه ی آن را می توانید خشک کنید و به صورت جوشانده میل نمایید.(پنیرک در زبان محلی دزفول
به توله معروف است و برگ آن نیز به صورت آبپز و برای کاهش فشار خون مفید است) گل بابونه : این گل به گیاه مقدس معروفه. تقریبا میتونم بگم تو تمام داروهای ترکیبی بکار میره. استفاده از این گیاه هیچ عوارضی نداره. برا همه چیز خوبه ، برا سرماخوردگی ، برطرف کننده لک های پوست ، هابات پوستی و مفصلی، تقویت مو......(من برا درمان سرفه های خشک جوشاندشو برا بچه هام درست میکنم معجزه میکنه) خاکشیر : اینم موسیلاژه . درمان یبوست ، سوزش معده سرماخوردگی . دزفولی ها در تابستان شربتشو برای رفع عطش استفاده میکنند که بسیار هم مفید است. البته جمع آوری این گیاه بسیار سخته چون دانه هاش خیلی ریزه خار مریم (مارتیغال) : درون این گیاه دانه های بهم چسبیده ی سفیدی قرار دارد که برای درمان ناراحتی های کبدی مصرف میشود. در کشور ما این گیاه به وفور وجود داره اما متاسفانه ما قرص خارجی که از همین محصول خودمون تولید میشه (قرص لیور گل) را مصرف میکنیم.
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد در خوشبینانه ترین ح ، ساعات کار مفید در ایران روزانه حدود دو ساعت… مواد غذایی مفید مواد غذایی مفید زیادی وجود دارند که از نظر عامه مردم مضر تلقی می شوند. آیا تا به حال به نگاه اطرافیان حین باز یک نوشابه انرژی زا توجه کرده اید؟ از نظر آن ها شما در حال وارد کوله باری از مواد شیمیایی و مضر به بدن خود بوده و به همین دلیل انرژی کم و کاذبی ... نوشته 11 مورد از مواد غذایی مفید که تصور می کنید برای سلامتی مضر هستند اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. ان یی قصد دارند با صرف هزینه ۴۰۰ میلیون دلاری، عمر مفید پل pensacola bay واقع در شهر پن ولا در ای فلوریدای را افزایش دهند و ساختار آن را تغییر دهند. این پل در سال ۱۹۶۰ ساخته شده است و عمر مفید آن در آن زمان ۵۰ سال تخمین زده شده است. هویج، شفاف کننده پوست گیاه هویج دارای خواص زیادی است که از میان خواص آن شفاف کنندگی پوست دارای اهمیت قابل توجهی است. هویج سرشار از سلو و انواع ویتامین های دی، سی، بی، آ و ای است. چربی خون را کاهش می دهد، خون را تصفیه می کند و به افزایش نیروی عضلات، تقویت کلیه ها و شفاف پوست کمک می کند. هویج به دلیل داشتن آهن برای درمان کم خونی و عوارض آن در دوران بلوغ مفید است و از طرفی خواص خلط آور و یام بخش دارد و گرفتگی صدا را برطرف می کند. این میوه برای بینایی و به دلیل داشتن انسولین برای بیماران دیابتی مفید است و خوراک خوبی برای انی است که از افزایش وزن و چاقی مفرط رنج می برند. هر دانه هویج متوسط دارای 10 کالری است و از آنجا که دارای فیبر زیاد است کمک زیادی به لاغری می کند. برای استفاده از خاصیت شفاف کنندگی پوست علاوه بر مصرف خوراکی هویج می توان از ماسک طبیعی آن استفاده کرد. ماسک هویج باعث برطرف شدن لک ها و نرمی پوست نیز می شود. جهت تهیه ماسک هویج می توان هویج را رنده کرده و به روی صورت مالید یا ابتدا آن را پخته و سپس استفاده کرد. پایگاه عاشورا
چند نکته از عسل درمانی · از گذشته تا کنون از عسل در درمان بسیاری از بیماریها استفاده شده است، مهمترین خاصیت عسل ضد میکروب بودن آن است، و منبع بسیار خوبی از آنتی ا یدان است و نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و بیماریهای قلبی دارد. هم چنین عسل باعث تحریک، تقویت قلب و گشاد شدن رگها و باز شدن مویرگها شده و جریان خون را در درون شریانها اف. [باشگاه خبرنگاران جوان - 01:26]: اگر به طور ناگهانی دچار دندان درد شدید و دسترسی به دندانپزشکی نداشتید می توانید با درمان های خانگی درد دندانتان را کم کنید. سحر شمیرانی دندانپزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین راههای کاهش درد دندان سیر است اگر یک حبه سیر را روی دندان خود قرار دهید و آن را بجوید دندانتان را درمان می کند.

وی اظهار داشت: آب نمک هم در کاهش درد دندان بسیار مفید است قرقره آب نمک در مواقعی که دندان درد می کند بسیار مفید است و همچنین لیموترش و روغن گل میخک.

وی در پایان توصیه کرد: از خوردن مواد اسیدی، شیرین، نوشابه های گاز دار پرهیز کنید؛ چون در پوسیدگی دندان تاثیر دارد هم درد دندان را زیاد می کند. انبه میوه ای بسیار خوشمزه که خواص بسیاری دارد اما برگ انبه خود دارای خاصیت های بسیاری است که برای کنترل دیابت خیلی مفید است و به دیابتی ها پیشنهاد میکنم از “برگ انبه” حتما استفاده کنند. انبه برای درمان آسم و عفونت های گلو و بسیاری از بیماری ها مفید است. توصیه ی مصرف […] هرچند که بیشتر ما ادویه ها را به عنوان چاشنی یا طعم دهنده هایی برای غذا ها می دانیم، طعم دهنده های مفید برای سلامت بدن از اهمیت و فواید بسیار بیشتری برخوردارند. در واقعا ادویه جات، پودر یا فشرده گیاهانی اند که سرشار از مواد معدنی، آنتی ا یدان ها و ویتامین هستند. در این مطلب می خواهیم به بهترین ادویه ها که قابل […] نوشته طعم دهنده ها. موسسه تحقیقاتی asymco پس از بررسی عملکرد گوشی های اپل، مدت زمان گارانتی و رضایتمندی مشتریان متوسط عمر مفید آن را چهار سال اعلام کرد.