شورای رقابت با افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان موافقت کرد

به نقل از خبرگزاریها در مورد شورای رقابت با افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان موافقت کرد : رئیس شورای رقابت در حالی هفته گذشته از حذف بازار دلالی خودرو و موافقت با افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا خبر داد که ۱۵ مدل خودرو داخلی زیر ۴۵ میلیون تومان با حاشیه قیمتی تا ۴ میلیون تومان نرخ کارخانه و بازار روبه رو هستند. به گزارش خبر فوری به نقل از فارس ، عضو ناظر شورای رقابت گفت: شورای رقابت در جلسه عصر امروز با افزایش یک تا ۱.۵ درصدی قیمت پراید و تیبا و همچنین رشد ۲.۵ درصدی قیمت سمند و پژو موافقت کرد.
ادامه خبر
به احتمال زیاد افزایش قیمت خودروهایی که مشمول قیمت گذاری توسط شورای رقابت است، 5 درصد افزایش پیدا کند. البته تصمیم گیری نهایی بستگی به فرمول و مستنداتی دارد که خودروسازان به شورای رقابت ارائه د. قیمت خودرو تا 20روز آینده بین 8 تا 10درصد افزایش خواهد داشت درحالی که بازار خودرو در انتظار واکنش کاهشی قیمت به توافق هسته ای است، خبرها حاکی از آن است این انتظار محقق نخواهد شد و صنعت و معدن و تجارت نیز در جدیدترین اظهارنظر خود این موضوع را یادآور شده است.هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه مجمع عمومی و فوق العاده در گفت وگو . عضو ناظر شورای رقابت از موافقت این شورا با افزایش حداکثر یک تا 1.5 درصدی قیمت پراید و تیبا و همچنین رشد 2.5 درصدی قیمت سمند و پژو در جلسه عصر امروز شورای رقابت خبر داد. دبیر انجمن خودروسازان گفت: شورای رقابت همچنان برنظام قیمت گذاری محصولات شرکت های ایران خودرو و سایپا تاکید دارد. قیمت خودرو دنا که پیش از این قیمت آن از سوی مدیرعامل ایران خودرو حدود ۴۸ میلیون تومان اعلام شده بود، امروز در شورای رقابت ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شد. عضو شورای رقابت خودرو عصر چهارشنبه پس از برگزاری جلسه این شورا به منظور بررسی موضوع تعیین قیمت خودرو در جهت تدوین دستورالعمل نهایی در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت حدود ۴۲ میل.
قیمت پراید ۲۵ داد ۱۳۹۳

قیمت پراید 25 داد 1393


تصویب افزایش رسمی قیمت خودرو رئیس شورای رقابت با تشریح نشست عصر امروز شورای رقابت از افزایش قیمت برخی انواع خودرو خبر داد و گفت: قیمت انواع خودروهای تولید داخل بین ۳٫۷ دهم درصد تا ۶٫۹ دهم درصد افزایش می یابد. رضا شیوا در گفتگو با مهر با اعلام قیمت های جدید خودرو و افزایش ۳٫۷ تا ۶٫۹ درصدی برخی انواع آن گفت: با دستورالعمل جدید، قیمت انواع خودروهای تولید داخل بین ۳٫۷ دهم درصد تا ۶٫۹ دهم درصد افزایش می یابد.


رئیس شورای رقابت اظهارداشت: براساس تصمیم امروز شورای رقابت قیمت انواع خودرو به این شرح اعلام می شود: پژو ۴۰۵ اس ال ای : قیمت جدید ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان با ۶٫۹ دهم درصد افزایش. پژو ۲۰۶ تیپ ۵: قیمت جدید ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با ۵٫۷۶ صدم درصد افزایش. پژو ۲۰۶ صندوق دار وی ۸: قیمت جدید ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ۳٫۷ دهم درصد افزایش. رانا: ۳۲ میلیون تومان با ۶٫۹ دهم درصد افزایش. پژو پارس جدید: ۲۹ میلیون تومان با ۶٫۱۹ صدم درصد افزایش. سمند ال ای بنزینی: ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با ۵٫۳ دهم درصد افزایش. پراید ۱۳۱ اس ای : ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان با ۴٫۸۲ صدم درصد افزایش. تیبا: ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با ۵٫۹۷ صدم درصد افزایش. ام وی ام سه سیلندر: ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با ۳٫۷۹ صدم درصد افزایش. ام وی ام چهار سیلندر: ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ۳٫۴۹ صدم درصد افزایش. ام وی ام ۵۳۰: ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با ۴٫۵۷ صدم درصد افزایش. ام وی ام ای ۳۳: ۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با ۳٫۸۸ صدم درصد افزایش. ام وی ام ۳۱۵: ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با ۴٫۱۳ صدم درصد افزایش.


شیوا اعمال قیمت های جدید را پس از امضاء توافق نامه با خودروسازان مبنی بر پذیرش شروط این شورا دانست و افزود: چنانچه خودروسازی شروط شورای رقابت را نپذیرد، نمی تواند از افزایش قیمت های جدید بهره مند شود.


وی ادامه داد: یکی از شروط شورای رقابت حذف بازار حاشیه ای است که در حال حاضر قیمت های این بازار تا سی درصد بیشتر از قیمت کارخانه است.


رئیس شورای رقابت شرط دوم شورای رقابت را اختیاری بودن آپشن ها برای مشتریان دانست و گفت: خودروسازان نباید آپشنی را به صورت تحمیلی به مشتری خود عرضه کنند.


شیوا اصلاح طرح فروش خودروسازان را شرط سوم شورای رقابت برای اعمال قیمت های جدید از سوی خودروسازان برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر وقتی شرکت های خودروساز سایت خود را برای پیش فروش
باز می کنند به جای مصرف کننده واقعی واسطه ها خودرو یداری می کنند که این رویه باید اصلاح شود.


وی افزود: در فرمول جدید تعیین قیمت خودرو عامل کیفیت نیز گنجانده شده است به گونه ای که برخی خودروسازان به دلیل عدم رعایت کیفیت تا ۲٫۵ درصد جریمه شده اند. رئیس شورای رقابت همچنین از ارز مبادله ای، متغیرهای کیفیت، تورم بخشی و بهره وری به عنوان عوامل موثر در تعیین قیمت های جدید نام برد.


به گفته رئیس شورای رقابت، خودروسازان در اوایل هفته آینده و پس از امضاء تفاهم نامه با شورای رقابت مبنی بر پذیرش این شروط می توانند قیمت های جدید را اعمال کنند. شیوا تاکید کرد چنانچه خودروسازی از دستورالعمل شورای رقابت و قیمت های تعیین شده تخطی کنند مشمول جریمه و برخورد قانونی خواهند شد.

ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) در حالی با ارسال نامه ای به شورای رقابت، نظر این شورا را در مورد قیمت پژو 2008 جویا شده که با این اقدام، عملا پای شورای رقابت به قیمت گذاری خودروهای پسا ی باز شد. به گزارش فارس، رضا شیوا در یک نشست خبری قیمت جدید خودروها را به شرح زیر اعلام کرد و گفت: قیمت های جدید خودرو همان قیمت های قبلی بر اساس قیمت مصرف کننده است که با احتساب قیمت کیسه هوا و استاندار یورو۴ نهایی شده است.

پژو 405 اس ال ای : 30 میلیونقیمت های رسمی جدید خودروها اعلام شد و 301 هزار و 728 تومان
پژو 405 دو گانه سوز: 30 میلیون و 117 هزار 611 تومان
پژو 206 تیپ 5: 34 میلیون و 114 هزار 631 تومان .
پژو 206 صندوق دار v8: قیمت جدید 34 میلیون و 649 هزارو 568 تومان.
رانا: 32میلیون 31 هزارو 643 تومان با درصد افزایش.
پژو پارس جدید: 34 میلیون 880 هزارو 894 تومان .
پژو پارس دو گانه سوزک 36 میلیون 420 هزارو 422 تومان به نقل از ایسنا قیمت خودروهای داخلی در هفته جاری تغییری نسبت به نرخ این محصولات در هفته گذشته نداشته است.

فعالان بازار خودرو معتقدند که با توجه به تعادل بین عرضه و تقاضای خودروهای داخلی هرگونه افزایش قیمت این محصولات دور از انتظار است.

البته به گفته این افراد در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و گروه 1+5 امکان کاهش قیم. شورای رقابت افزایش ۷ میلیونی قیمت خودروهای داخلی را محکوم کرد
گفتگوی ویژه خبری شب گذشته شاهد بحث‌های داغ و جذ در مورد صنعت خودروسازی کشور و بحث قیمت خودروهای داخلی و خارجی بود. ارزانی خودروهای داخلی مدل ۹۶این هفته در بازار خودرو بسیاری از خودروهای داخلی مدل ۹۶ کاهش قیمت داشتند. در این خصوص با سعید موتمنیرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به گفتگو پرداختیم، او در خصوص قیمت خودروهای این هفته گفت:سمند ال ای که هفته پیش ۳۲ میلیون و ۸۰۰ تومان بود این هفته به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. او ادامه داد: همچن. کیا سونتو در حالیکه تا همین چند ماه پیش با قیمت حدود 240 میلیون تومان در بازار ید و فروش می شد به یکباره به قیمت 290 میلیون تومان افزایش قیمت داد. باربری تهران به نقل از تسنیم ،سعید مؤتمنی با اشاره به روند کاهشی قیمت خودرو در سطح بازار، اظهارداشت: اول تا ۱۰ دی ماه امسال قیمت انواع خودروهای داخلی افزایش پیدا کرده بود اما ورود خودروهای مدل ۹۶۶ باعث شد تا قیمت ها کاهش پیدا کند. وی با بیان اینکه امروز سمند ال ای مدل ۹۶ با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به مدل ۹۵ با قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰. فروش اجباری آپشن به یداران اقتصاد > صنعت - دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که شورای رقابت بارها بر غیر اجباری بودن نصب آپشن روی خودروهای داخلی تاکید کرده است و حتی این موضوع یکی از شروط افزایش قیمت به حساب می آید، گویا خودروسازان هنوز هم از حربه «آپشن» برای بالا بردن قیمت محصولات خود استفاده می کنند.
اوایل تیرماه امسال بود که شورای رق. عضو ناظر شورای رقابت از موافقت این شورا با افزایش حداکثر یک تا 1.5 درصدی قیمت پراید و تیبا و همچنین رشد 2.5 درصدی قیمت سمند و پژو در جلسه عصر امروز شورای رقابت خبر داد.
باربری تهران
به نقل از تسنیم ،سعید مؤتمنی با اشاره به روند کاهشی قیمت خودرو در سطح بازار، اظهارداشت: اول تا 10 دی ماه امسال قیمت انواع خودروهای داخلی افزایش پیدا کرده بود اما ورود خودروهای مدل 966 باعث شد تا قیمت ها کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه امروز سمند ال ای مدل 96 با کاهش 500 هزار تومانی نسبت به مدل 95 با قیمت 32 میلیون و 500 هز. هیأت ت با افزایش وام مسکن روستایی از 12.5 میلیون تومان به 15 میلیون تومان موافقت کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ت ، در جلسه هیأت ان ، بنیاد مسکن گزارشی درباره وضع مسکن روستایی ارائه کرد که بر این اساس هیأت ان جهت نوسازی و بهسازی 200 هزار واحد روستایی در سال 1393 ، با اختصاص سقف 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر واحد موافقت کرد . در این . رئیس اتاق اصناف ایران از موافقت ستاد تنظیم بازار برای افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان خبر داد و گفت: پیشنهاد نانوایان ۳۰ درصد افزایش نرخ بود که با آن موافقت نشد. عضو هیئت علمی خودرو علم و صنعت، از افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی بالای ۱۰۰ میلیون تومان در حاشیه بازار خبر داد. خودروهای داخلی خودرو قیمت وانت باردو 14 میلیون و 300 هزار تومان سمند lx 29 میلیون و 300 هزار تومان سمند se 27 میلیون و 100 هزار تومان پژو glx 405 27 میلیون و 700 هزار تومان پژو پارس سال 34 میلیون و 600 هزار تومان پژو 206 صندوقدار 36 میلیون و 100 هزار تومان رانا lx 30 میلیون و 900 هزار تومان سایپا se 111 19 میلیون و 900 هزار تومان تیبا sx یورو 4 24 میلیون و 400 هزار تومان آ. امروز بازار خودرو شاهد نوسان در قیمت خودروهای داخلی بود و خانواده ۲۰۶ به جز تیپ ۲ این محصول کاهش قیمت را تجربه کرد، این در حالی است که خودروی لو پارس خودرو باز هم شاهد افزایش قیمت بود و از مرز ۱۶۰میلیون تومان فراتر رفت. به گزارش پایگاه خبری صدرانیوز؛ امروز هم بازار خودرو همچون روزهای گذشته شاهد نوسان قیمت بود و تمامی خودروهای متعلق به خانواده 206 به استثنای تیپ 2 دچار افت قیمت شدند. همچنین به گزارش آنا؛خودروهای چینی امروز چهارشنبه شاهد کاهش قیمت بودند به طوری که mvm۱۱۰ با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی شاهد بیشترین نزول در قیمت خودروهای چینی بود. نرخ خودروهای داخلی در روز چهارشنبه 1 مرداد به شرح زیر است: پژو 206 صندوق دار تیپ v8 با قیمت 35 میلیون در نمایندگی و 37 میلیون و 400 هزار تومان در بازار آزاد پژو 206 تیپ 2 با قیمت 29 میلیون تومان در نمایندگی و 35 میلیون و 900 هزار تومان در بازار آزاد پژو 206 تیپ 5 با قیمت 34 میلیون تومان در نمایندگی و 37 میلیون و 200 هزار تومان در بازار آزاد پژو 207 با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تومان در نمایندگی و 46 میلیون تومان در بازار آزاد پژو 207 اتومات با قیمت 45 میلیون و 500 هزار تومان در نمایندگی و 56 میلیون تومان در بازار آزاد پژو 405 glx یورو 4 با قیمت 25 میلیون و 800 هزار تومان در نمایندگی و 27 میلیون و 800 هزار تومان در بازار آزاد پژو slx 405 موتور tu5 با قیمت 26 میلیون و 150 هزار تومان در نمایندگی و 33 میلیون تومان در بازار آزاد پژو پارس سال یورو 4 با قیمت 29 میلیون و 800 هزار تومان در نمایندگی و 36 میلیون و 700 هزار تومان در بازار آزاد پژو پارس elx با قیمت 38 میلیون تومان در نمایندگی و 43 میلیون و 800 هزار تومان در بازار آزاد رانا lx tu5 با قیمت 30 میلیون و 250 هزار تومان در نمایندگی و 32 میلیون و 700 تومان در بازار آزاد سمند se با قیمت 20 میلیون و 650 هزار تومان در نمایندگی و 26 میلیون و 400 هزار تومان در بازار آزاد سمند ال ای ef7 دوگانه سوز با قیمت 27 میلیون و 700 هزار تومان در نمایندگی و 32 میلیون تومان در بازار آزاد سمند ال ای سال با قیمت 26 میلیون و 700 هزار تومان در نمایندگی و 29 میلیون و 100 هزار تومان در بازار آزاد سمند سورن elx ef7 با قیمت 35 میلیون تومان در نمایندگی و 36 میلیون و 700 هزار تومان در بازار آزاد تندر 90 مدل e2 با قیمت 35 میلیون تومان در نمایندگی و 38 میلیون و 700 هزار تومان در بازار آزاد تندر 90مدل e2 (پارس خودرویی) با قیمت 35 میلیون و 500 هزار تومان در نمایندگی و 40 میلیون و 500 هزار تومان در بازار آزاد گراند ویتارا کلاس 8 اتومات با قیمت 119 میلیون و 400 هزار تومان در نمایندگی و 140 میلیون تومان در بازار آزاد پراید 131 le با قیمت 16 میلیون تومان در نمایندگی و 18 میلیون و 900 هزار تومان در بازار آزاد پراید 111 sx با قیمت 15 میلیون و 250 هزار تومان در نمایندگی و 19 میلیون و 200 هزار تومان در بازار آزاد پراید 132 ex با قیمت 15 میلیون و 850 هزار تومان در نمایندگی و 19 میلیون و 400 هزار تومان در بازار آزاد پراید 141 ex با قیمت 15 میلیون تومان در نمایندگی و 18 میلیون و 300 هزار تومان در بازار آزاد تیبا sx فول با قیمت 20 میلیون و 950 هزار تومان در نمایندگی و 24 میلیون تومان در بازار آزاد مگان 2000 با قیمت 75 میلیون تومان در نمایندگی و 97 میلیون تومان در بازار آزاد نیسان تینا high با قیمت 135 میلیون و 700 هزار تومان در نمایندگی و 164 میلیون تومان در بازار آزاد همچنین قیمت خودروهای چینی امروز چهارشنبه 1 مرداد به شرح زیر است: x60با قیمت 58 میلیون و 900 هزار تومان در نمایندگی و 64 میلیون تومان در بازار آزاد جک j5 دنده ای با قیمت 46 میلیون و 900 هزار تومان در نمایندگی و 50 میلیون و 400 هزار تومان در بازار آزاد جک توجوی صندوقدار با قیمت 35 میلیون تومان و 600 هزار تومان در نمایندگی و 36 میلیون تومان در بازار آزاد جک توجوی هاچ بک با قیمت 34 میلیون تومان در نمایندگی و 37 میلیون تومان در بازار آزاد لیفان 620 با قیمت 40 میلیون و 500 هزار تومان در نمایندگی و 45 میلیون و 500 هزار تومان در بازار آزاد mvm 110 چهار سیلندر با قیمت 20 میلیون تومان در نمایندگی و 20 میلیون و 800 هزار تومان در بازار آزاد mvm 315 هاچ بک با قیمت 38 میلیون تومان در نمایندگی و 38 میلیون و 800 هزار تومان در بازار آزاد mvm 530با قیمت 40 میلیون تومان در نمایندگی و 40 میلیون و 100 هزار تومان در بازار آزاد چری x33 با قیمت 63 میلیون تومان در نمایندگی و 63 میلیون تومان در بازار آزاد وانت کاپرا تک ک ن با قیمت 56 میلیون و 700 هزار تومان در نمایندگی و 55 میلیون و 600 هزار تومان در بازار آزاد وانت کاپرا دوک ن دو دیفرانسیل با قیمت 69 میلیون و 700 هزار تومان در نمایندگی و 69 میلیون و 500 هزارتومان در بازار آزاد. افزایش قیمت کارخانه ای خودروهای داخلی کلید خورد و در اولین مرحله، قیمت محصولات سایپا 200 هزار تا 1 میلیون و 650 هزار تومان افزایش یافت که دلیل این اقدام، افزایش مالیات بر ارزش افزوده عنوان می شود. شرکت سایپا قیمت تولیداتش را بین 200 هزار تا 1 میلیون و 650 هزار تومان افزایش داد که نمایندگی های فروش این شرکت ، دلیل این افزایش قیمت را رشد مال. ۶۰ ثانیه: افزایش قیمت خودروهای داخلی تا ۲ میلیون تومان
اگر فرصت مطالعه‌ی مهم‌ترین اخبار زومیت را نداشتید، ۶۰ ثانیه برای شما است تا در کمترین زمان اخبار مهم را مرور کنید. در این روزهای سرد پاییز، قیمت خودروهای وارداتی به شدت داغ شده است. قیمت خودروهای وارداتی طی یک ماه اخیر هر روز در حال افزایش بوده است. بررسی ها حکایت از آن دارد که این افزایش قیمت از تیرماه سال جاری و با بسته شدن سایت ثبت سفارش آغاز شد اما در این روزها به اوج خود رسیده است و حتی در برخی مدل ها تا 100 میلیون تومان هم افزایش قیمت داشته است. امروز در بازار تهران سکه طرح جدید با 13 هزار تومان افزایش یک میلیون و 310 هزار تومان و دلار با یک تومان رشد قیمت 4019 تومان معامله شد. در حالیکه چندی پیش صنایع لبنی قیمت کره را خودسرانه افزایش دادند و رییس سازمان حمایت ضمن تاکید بر برخورد با گران فروشان و اولتیماتوم برگشت قیمت و جمع آوری کره های گران شده از بازار مصرف، اعلام کرده بود که حداکثر قیمت کره ۱۰۰ گرمی ۲۵۰۰ تومان است، اکنون کارگروه تنظیم بازار با افزایش قیمت این محصول موافقت و حداکثر قیمت هر بسته کره ۱۰۰ . شورای پول و اعتبار در راستای کمک به رونق تولید و اشتغال در جامعه و به منظور تقویت تامین مالی بخش مسکن و افزایش قدرت ید مسکن خانوارها با افزایش سقف تسهیلات بدون س به زوجین موافقت کرد. افزایش قیمت جک s5 به ۱۰۵ میلیون تومان
با اعلام رسمی شرکت کرمان موتور، ‌ی خودروسازی jac چین در ایران، کراس‌اور جک s5 اتوماتیک با قیمت نهایی ۱۰۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته خواهد شد. رشد قیمت تمام شده یک پراید 11 میلیون تومان است که مربوط به هزینه تمام شده آن می شود. همچنین چندی پیش یکی از کارشناسان قیمت تمام شده پراید را تنها 3 میلیون و 700 هزار تومان برآورد کرده بود. گفته های او با واکنش جدی سایپا مواجه شد و حتی این خودروسازی اعلام کرد از نویسنده مطلب شکایت رسمی می کند. در حال حاضر تنها « آنالیزی که از قیمت خودرو وج. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 97 گفت: پیشنهاد افزایش وام ازدواج از 10 به 15 میلیون تومان که از سوی ت ارائه شد نیاز به مصوبه مجلس ندارد اما کمیسیون تلفیق با آن موافق است. اجاره ماشین  نقل از تسنیم ،سعید مؤتمنی با اشاره به اینکه کمبود تقاضا برای خودروهای وارداتی باعث شد تا هنوز ممنوعیت ثبت سفارش خودرو توسط نمایندگی‌های غیر رسمی تأثیری در بازار خودرو نداشته باشد، اظهار داشت: در حال حاضر تغییری در قیمت خودروهای وارداتی به وجود نیامده و حتی برخی از محصولات مانند توسان سراتو با کاهش قیمت یک میلیون. در بازار تهران سکه طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش یک میلیون و 203 هزار تومان، دلار با یک تومان کاهش 3733 تومان و یورو با 98 تومان رشد قیمت 4354 تومان به فروش رسید. در بازار تهران سکه طرح جدید با 3 هزار تومان افزایش یک میلیون و 208 هزار تومان و دلار با 8 تومان رشد قیمت 3737 تومان فروخته شد. نرخ دیه در ماه های حرام ۲۰۰ میلیون تومان است؛ یعنی مرده هر فرد ۲۰۰ میلیون تومان ارزش دارد که این مبلغ به ورثه پرداخت می شود. با توجه به اینکه سود بانکی پول های بالای ۱۰۰ میلیون، ۲۲ درصد است می شود: ماهی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان!! بنابراین اگر فردی ماهی کمتر ازمبلغ فوق درآمد داشته باشد زنده بودنش توجیه اقتصادی ندارد!!!!! شاد و سر بلند با. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش قیمت برخی خودروها از 300 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان گفت: قیمت خودروهای تولید داخل واقعی نیست و بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن تعیین می شود. نمایندگان مجلس شورای ی در راستای بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 94 با افزایش 5 درصد و قیمت هر لیتر فراورده های نفتی برای توسعه پالایشگاه ها و زیرساخت های تأمین و توزیع فراورده های نفتی موافقت د. در بند «ی» تبصره 2 بودجه 1394 آمده است: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام. دنیای اقتصاد نوشت: ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) در حالی با ارسال نامه ای به شورای رقابت، نظر این شورا را در مورد قیمت پژو 2008 جویا شده که با این اقدام، عملا پای شورای رقابت به قیمت گذاری خودروهای پسا ی باز شد. در حالی که با بازگشایی مجدد سایت ثبت سفارش خودرو همه منتظر ارزان شدن خودروهای خارجی بودند، در مورخه 12 دی ماه 1396 کرمان موتور با ابلاغ بخشنامه ای قیمت 6 خودرو را افزایش داد. در این بین قیمت سانتافه با 42 میلیون تومان افزایش به 309 میلیون تومان رسیده است. با تعرفه های جدید قیمت واقعی سانتافه چقدر است؟ علت گرانی خودرو کشف شد / خودرو سازان سنسور دنده عقب 150 هزار تومانی را 2میلیون تومان حساب می کنند! /خودرو سازان باقی قطعات را هم همینطور حساب می کنند... منبع : تهران پرس خودرو سازان در حالی سنسور دنده عقب را با مشتریان خود 2میلیون تومان حساب می کنند که قیمت بهترین سنسور دنده عقب در بازار بین 10تا 200هزارتومان است. به گزارش تهران پرس ، طبق آ ین قیمت های اعلام شده توسط خودرو سازان پژو 206 تیپ 5 با ایربگ راننده و سرنشین و هشداردهنده موانع عقب به قیمت 36 میلیون و 223 هزار و 800 تومان عرضه خواهد شد، این در حالی که قیمت مصوب این خودرو بدون هشداردهنده دنده عقب، توسط شورای رقابت، 34 میلیون و 114 هزار تومان تعیین شده بود و قطعاً هزینه نصب سنسور دنده عقب 2 میلیون و 100 هزار تومان نخواهد بود. بررسی های تهران پرس بیانگر آن است که بهترین سنسور دنده عقب در بازار تهران با چهار حسگر و همچنین هزینه نصب تنها 150تا 200 هزار تومان است حال اگر خودرو سازان سایر قطعات خودرو به این روش قیمت گذاری کنند می توان متوجه شد که چرا خودرو در ایران انقدر گران است. اگر در این روزهای پایانی سال قصد ید خودرو را دارید، در این خبر شما را از خودروهایی که قیمت آنها حدود 50 میلیون تومان است مطلع می کنیم. معاون امور صنایع صنعت گفت: سال آینده هم قیمت گذاری خودرو بر اساس ضوابط شورای رقابت تعیین خواهد شد، در عین حال وج خودرو از انحصار را سال آینده نیز در شورای رقابت مطرح و پیگیری خواهیم کرد. در بازار تهران سکه طرح جدید با 3 هزار تومان افزایش یک میلیون و 208 هزار تومان و دلار با 8 تومان رشد قیمت 3737 تومان فروخته شد. مردم اصفهان گفت: شورای رقابت نباید به صورت موردی در خصوص قیمت هر خودرو نظر دهد بلکه باید رویه های قیمت گذاری را تعیین کند. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش قیمت برخی خودروها از ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گفت: قیمت خودروهای تولید داخل واقعی نیست و بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن تعیین می شود. آپلود ع به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان، محمد رضا افشار گفت: براساس مصوبه هیات ان و به منظور بهبود کیفیت نان و ایجاد رقابت سالم بین واحدهای نانوایی سنتی، صنعتی وحجیم و نیمه حجیم، حداقل 20 درصد از مجموع آرد مصارف نانوایی ها به قیمت غیر یارانه ای توزیع می شود و قیمت فروش نان این واحدها نیز با هدف افزایش رقابت و ارتقای کیفیت تعیین می شود. عضو هیات مدیره شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اشاره به آغاز اجرای این طرح درتمامی شهرستان های استان یاد آور شد: هم اینک 10 درصد نانوایی ها آزاد پز شده اند و تا پایان سال جاری این رقم به 20 درصد مصوب افزایش خواهد یافت. وی افزود: آزاد سازی نانوایی ها نیز به گونه ای است که در هر محله ای که نانوایی آزادپز ایجادشود، حتماً نانوایی های یارانه ای نیز در آن منطقه یا محله وجود داشته باشد. س رست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان اظهارکرد: اتحادیه نانوایان استان نرخ های جدید نان آزادپزی را در بنرهای متحدالشکل مقابل واحدهای نانوایی آزادپز نصب کرده است. افشار در پایان اعلام کرد: در این طرح، قیمت نانهای بربری با وزن چانه 500 گرم750 تومان، سنگک با وزن چانه 650 گرم 1100 تومان، لواش با وزن چانه 150 گرم 250 تومان و تافتون باوزن چانه 250 گرم 400 و با وزن چانه 320 گرم 500 تومان تعیین شده است. به گزارش ایسنا، روزهای آ مهر امسال شورای پول و اعتبار رأی داد که مبلغ وام 35 میلیون تومانی ید مسکن که همراه با وام جعاله به 45 میلیون تومان می رسد تا سقف 60 میلیون تومان افزایش یابد. با این مصوبه میزان وام ید و ساخت بر اساس موقعیت جغرافیایی در سه سقف 60 میلیون تومان در تهران، 50 میلیون تومان در مراکز استان ها و ای بالای 200 هزار نفر و همچنین . امروز در بازار تهران سکه طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش یک میلیون و 210 هزار تومان و دلار با 3 تومان کاهش قیمت 3788 تومان داد و ستد شد. سکه بهار طرح جدید در معاملات امروز بازار تهران با 24 هزار تومان افزایش، یک میلیون و 464 هزار تومان و دلار با رشد 24 تومانی 4344 تومان فروخته شد.