شوک دبیرکل afc ایران عربستان در زمین بی طرف

به نقل از خبرگزاریها در مورد شوک دبیرکل afc ایران عربستان در زمین بی طرف : «احمد ابوالغیط» پس از دیدار با رئیس جمهور لبنان گفت درخواستی از طرف عربستان سعودی برای بررسی دخ های ایران در امور کشورهای خلیج (فارس) وجود داشت. ایران در نامه ای اعتراضی به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سخنان تحریک آمیز دفاع عربستان را تهدید آشکار علیه خواند و خواستار اعمال فشار به عربستان برای توقف حمایت از تروریسم در منطقه شد. معاون دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه اکنون نفوذ ایران بیش از گذشته است، گفت به واسطه سیاست های عربستان، اهل سنّت و شیعیان در لبنان علیه ریاض متحد شده اند. عربستان در سازمان ملل در نامه‎ای به دبیرکل سازمان ملل و رییس شورای امنیت بار دیگر ایران را حمایت از تروریسم متهم کرد. دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به مناقشه فوتبالی ایران و عربستان گفت که تصمیم درباره بازی ن پرسپولیس و الاهلی عربستان در خانه، خارج از کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیاست. نایب رییس فدراسیون فوتبال درباره تهدید عربستان مبنی بر برگزاری دیدارهای یک طرفه بیان کرد: بحث ایران با قطر در قبال بازی با عربستان جدا است اما afc بازی ن عربستان در زمین قطر را نپذیرفته است. بهرام قاسمی در خصوص اعزام هیئت ایرانی به عربستان گفت: بعد از دریافت دعوتنامه از سوی عربستان این بحث راه افتاد و هیئتی در پنج اسفند یه عربستان می رود. رو مه شرق در گفت وگویی با سیدمحمد صدر مشاور خارجه ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت: عربستان به دلیل حاکمیت ناپخته ، تصمیمات ناب دانه ای علیه ایران می گیرد. اما ایران و عربستان سرنخ های مشترکی برای همکاری با همدیگر دارند؛ یکی از این مسائل موضع مشترک ایران و عربستان درباره اقلیم کردستان عراق است. دبیرکل سازمان ملل با انتقاد مجدد از جنایات عربستان در یمن گفت میلیون ها نفر اسیر فاجعه بزرگ قرن در یمن هستند. سخنان دفاع عربستان درباره کشاندن درگیری به داخل ایران، پذیرش صریح همدستی رژیم سعودی با اقدامات تروریستی و خشونت بار در داخل ایران است. بعد از توافق اخیر ایران و عربستان برای اعزام حجاج ایرانی به مکه و دیداری که میان عادل الجبیر، خارجه عربستان و محمد جواد ظریف خارجه ایران در حاشیه نشست سازمان همکاری ی ایجاد شد و توجه بسیاری را به خود جلب کرد، رسانه های عربی به گمانه زنی های متعدد در خصوص بهبود روابط ایران و عربستان پرداختند. کلمبیا با بیان اینکه تمام عناصری که جنگ سرد نیاز دارد امروز در روابط ایران و عربستان دیده می شود، گفت: ایران و عربستان هم اکنون در حال جنگ سرد هستند. دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به دبیرکل فدراسیون از 3 داور ایرانی برای قضاوت در بازی های جام ملت های آسیا استرالیا دعوت کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، بر اساس اعلام a.f.c داورانی از 13 کشور استرالیا، بحرین، ایران، ژاپن، کره جنوبی، عمان، قطر، عربستان، امارات، ازب تان، قرقیزستان، ازب تان و نیوزیلند در این مسابقا. رو مه فرامنطقه ای رای الیوم چاپ لندن در واکنش به سخنان 'حسین دهقان' دفاع ایران در واکنش به ادعاهای اخیر دفاع عربستان علیه ایران نوشت: عربستان که دایما با سلاح های غربی و یی و در زمین دیگران جنگ می کند، این بار به نفع و مصلحتش نیست که با ایران دربیفتد چرا که این نوع تهدید ها به ضرر ریاض تمام خواهد شد. خارجه چین با تاکید بر اینکه چین با هر دو کشور ایران و عربستان روابط دوستانه دارد، ابراز امیدواری کرد که عربستان سعودی و ایران بتوانند از طریق گفتگو مشکلات خود را حل و فصل کنند. سفیر و دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان ضمن اعتراض به اتهامات بی اساس عربستان درباره نقش ایران در حمله موشکی به یمن، از جامعه بین الملل خواست مقابل این اقدام ریاض بایستند. در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ شاهد همدستی ، ترکیه و عربستان علیه ایران و حمله همزمان ترکیه و عربستان همراستا با حملات به کشورمان بودیم. بخشی از این حملات و را ار عربستان برای تحریم دوباره ایران را با در «تابناک» می بینید. کارشناس سعودی از جنگ ایران و عربستان روایت جالبی کرد و با بیان اینکه «ما هنوز درگیر۵۰هزارحوثی هستیم»، تاکید کرد: با ایران بجنگیم ٣ ماه هم دوام نمی آوریم». او در عین حال به پسر پادشاه عربستان که عملاً قدرت اول عربستان است طعنه زد و گفت: «بن سلمان فکر می کند با جستجوی گوگل می تواند بمب اتم بسازد». با ترجمه فارسی در تابناک می بینید. "شاه محمود قریشی" امور خارجه سابق پا تان و یکی از ان ارشد حزب تحریک انصاف پا تان در آستانه سفر امور خارجه عربستان به آباد، به ت پا تان توصیه کرد تا بدور از اتخاذ هرگونه سیاست یا اقدام جانبدارانه، از ظرفیت های خود برای کمک به حل تنش میان ایران و عربستان استفاده کند. زبان درازی ولی عهد عربستان علیه ایران؛ولی عهد عربستان در گفتگو با تلویزیون عربستان مدعی شد ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان» را کند. ولی عهد عربستان ایران را میدان جنگ خواهیم کرد!به این مطلب امتیاز دهید18.2%81.8%به گزارش سرویس جام نیـوز، ولی عهد عربستان در گفتگو با تلویزیون عربستان مدعی شد ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان» را کند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ایران و عربستان با برنامه های متفاوتی برای جام جهانی آماده می شوند. محسن رضایی در اینستاگرام خود نوشت : «اقداماتی که در عربستان درحال شکل گیری است، بسیار مشابه تحولات عراق قبل از حمله به ایران است». دائم عربستان در سازمان ملل مدعی شد که عربستان با قدرت جلوی سیاست های ت یبی ایران خواهد ایستاد. سفیر پا تان در تهران با اشاره به وجود برخی مسائل بین تهران و ریاض گفت: پا تان در رابطه با این مساله بین ایران و عربستان طرف ی را نمی گیرد و در موضوع تنش میان عربستان و قطر تاکید کرد که دو کشور باید اختلافات شان را حل و فصل کنند. تحلیلگر عرب معتقد است شرایط بد اقتصادی عربستان و افزایش نرخ بیکاری در سایه هزینه های سنگین جنگ عربستان علیه یمن، در دراز مدت باعث به پاخاستن مردم عربستان خواهد شد. ایسنا نوشت: خارجه عربستان سعودی در کنفرانس خبری مشترک با دبیرکل سازمان ملل گفت، پیشنهاد اعزام نیروهایی از "ائتلاف ی ضد تروریسم" به را مطرح کرده ایم. قبلا" نوشته ام که 1- عربستان روی چند گسل بحران جانشینی، نسلی، مطالبات جمع شده بدون پاسخ دوران حساسی را طی میکند، 2- برای گذراندن این طوفانها از سر نیاز به دشمن خارجی برای حداکثر سازی انسجام داخلی و ب حمایت خارجی دارد و 3- ایران باید در مقابل عربستان صبر استراتژیک داشته باشد و مولفه های آنرا تعریف . از ش ت سیاستهای خاورمیانه ائی عربستان. خبرگزاری مهر: دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از مشکلات ایجاد شده بین قطر و عربستان تاکید کرد که این کنفدراسیون این مسائل را زیر نظر دارد. ... سخنگوی وزارت امور خارجه درباره رابطه ایران با عربستان گفت: ما هیچ تماس مستقیمی با عربستان نداشتیم. اظهار علاقه از سوی برخی از کشورها بوده یا شنیده شده که بخواهند کاری بین ما و عربستان انجام دهند اما نهایتا در حد حرف باقی مانده است. مشاور ت عربستان در امور منطقه خلیج فارس، ضمن تکرار ادعاهای واهی خود علیه ایران، مدعی شد که کناره گیری سعد الحریری به درخواست عربستان نبوده است. محمد بن سلمان ولیعهد و دفاع عربستان سعودی در مورد ایران:(دلیل اصلی دشمنی عربستان با ایران آماده سازی برای ظهور مهدی موعود است!) معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی اظهاراتی بر مداخله و عربستان در انتخابات این کشور تأکید کرد. رو مه "سعودی گزت" عربستان از ایجاد کانالی در یوتیوب برای تکرار اتهام زنی های عربستان علیه ایران خبر داد.
محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی در مصاحبه با رسانه یی اظهارات بسیار تندی علیه ایران مطرح… دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد: اگر مردم عراق به فتوای مرجعیت عمل نمی کرد، کربلا، بصره، کویت و عربستان را کرده بود. معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی اظهاراتی بر مداخله و عربستان در انتخابات این کشور تأکید کرد. دادستانی عربستان چهار شهروند خود را به سفر به ایران به منظور فراری دادن برخی متهمان و قاچاق اسلحه از طریق خلیج (فارس) به عربستان متهم کرد. ممکن است هم اکنون عربستان در پکن و دیگر کشورهای اطراف آن شرکایی داشته باشد اما قطعا در بلند مدت ایران کارت های بازی بیشتری برای برنده شدن خواهد داشت. بدون شک، هر بازیگری که از قبل با ایران همراه شده یا می خواهد در آینده وارد اتحاد و همکاری با ایران شود و یا پیش از حمایت از عربستان به تبعات دور شدن از ایران خواهد شید. 15 روزه شدن تعطیلات عید فطر در عربستان!تعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تی این کشور را از ۷ روز به ۱۵ روز افزایش داد.تعطیلات عید فطر در عربستانتعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تیاین کشور را. پایگاه شبکه خبری «الجزیره» در گزارشی با اشاره به تحولات اخیر در فضای پادشاهی عربستان سعودی می نویسد: به ظاهر تحولات داخلی اخیر در خاندان سعودی و اظهارات تند مقامات آن ها خطر یک رویارویی در منطقه به ویژه با ایران را اعلام می کند، اما در زمین واقع و تحولات عینی منطقه این رویکرد عربستان به بلوف شبیه است.
سفیر پیشین عربستان در می گوید که غنی سازی اورانیوم حق مسلم این کشور است و عربستان مثل ایران… درخواست عربستان از درخواست عربستان از , سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل پاسداران انقلاب ی در خصوص حامیان تروریست هادر منطقه اظهار داشت: و رژیم صهیونیستی از اینها حمایت کرده و ما اطلاعات دقیق داریم که متأسفانه عربستان نیز ضمن حمایت ازتروریست ها، انجام عملیات در ایران را از آنها مطالبه کرده است.درخواست عربستان از  

[ادامه م. یک سایت یی در تحلیلی نوشت: هدف واقعی ولیعهد عربستان کاهش نفوذ و قدرت ایران در منطقه خلیج فارس و فراهم شدن شرایط هژمونی عربستان در منطقه است. «فرید زکریا» تحلیلگر ارشد یی و از کارشناسان حوزه روابط بین الملل وه گری عربستان سعودی را ریشه تروریسم خوانده است. او در این یادداشت، اظهارات ترامپ در سفر اخیر به عربستان درباره ادعای حمایت ایران… موفت تهران گفت: ولیعهد عربستان گفته ما جنگ را به تهران می کشانیم که در جواب وی باید گفت عربستان بچه تر از آن است که این کار را د. ایسنا نوشت: دائم عربستان در سازمان ملل مدعی شد که عربستان با قدرت جلوی سیاست های ت یبی ایران خواهد ایستاد. د ی توافق کلی ایران و عربستان درباره حضور زائران ایرانی در حج، اعضای کمیته اجاره مسکن حجاج و مرکز پزشکی، به عربستان اعزام شدند و کار خود را آغاز د.