شکرستان

به نقل از خبرگزاریها در مورد شکرستان : با به پایان س حصیلی، جشن الفبای دبستان غیر تی شکرستان علم برگزار شد. شکرستان 9 با شیرینی نو <font style=شکرستان" width="329" height="230" /> مجموعه انیمیشن «شکرستان 9» محصول واحد انیمیشن حوزه هنری وارد شبکه نمایش خانگی شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جدیدترین قسمت از مجموعه انیمیشن «شکرستان»، «شکرستان 9» به تازگی وارد شبکه نمایش خانگی شده است. این مجموعه محبوب تلویزیونی که چند سال است از شبکه دو پخش می شود، طرفداران زیادی دارد. هر قسمت داستانی مجزا دارد که مردم «شکرستان» بنا به نیازهای دراماتیک هر قصه، در هر قسمت نقشی متفاوت برعهده می گیرند و داستان را رقم می زنند. تهیه کننده «شکرستان» سیدمسعود صفوی و کارگردان آن بابک نظری و سعید ضامن هستند. انیمیشن «شکرستان» با همکاری واحد انیمیشن حوزه هنری و مرکز پویانمایی صبا تولید شده است. انیمیش شکرستان. شکرستان با کیفیت بالا" alt=" رایگان کارتون ایرانی شکرستان با کیفیت بالا" src="http://www.clip4u.org/ax/%28clip4u.org%29%20sugarland.jpg" /> کامل کارتون ایرانی شکرستان با کیفیت بالا و نام انیمیشن : sugarland ژانر : انیمیشن ، کمدی ، ماجراجویی مدت زمان : هر قسمت ۱۲ دقیقه حجم : هر قسمت ۵۵ مگابایت کیفیت : tvrip ، mkv خلاصه داستان : شکرستان با بیش از ۱۸۰ شخصیت همهٔ داستان های این سریال در یک شهر قدیمی و خیالی روی می دهد. هر قسمت داستانی مجزا دارد که مردم شکرستان بنا به نیازهای دراماتیک هر قصه، در هر قسمت نقشی متفاوت برعهده می گیرند و داستان را رقم می زنند. قصه ها پس از ۸ ماه تحقیق و توسعه بر اساس داستان ها، ضرب المثل ها و قصه های قدیمی و عامیانهٔ ایرانی-شرقی انتخاب و سپس با رویکردی مدرن و به روز به رشتهٔ تحریر در آمده اند. در این شهر قدیمی و داستانی، هیچ در جایگاه خود نیست و تلاش شده تا با دفورماسیون تصویری و دراماتیک، شیوه ای اتخاذ شود که کوچک و بزرگ پس از خندیدن به طنز داستان ها، عمیقا به فکر فرو روند و آینهٔ رفتارهای اجتماعی و فرهنگی خود را بازنگری کنند.

برای به ادامه مطلب مراجعه فرمایید مطرب مهتاب رو آنچ شنیدی بگو ما همگان محرمیم آنچ بدیدی بگو ای شه و سلطان ما ای طربستان ما در حرم جان ما بر چه رسیدی بگو نرگس خمار او ای که خدا یار او دوش ز گ ار او هر چه بچیدی بگو ای شده از دست من چون دل سرمست من ای همه را دیده تو آنچ گزیدی بگو عید بیاید رود عید تو ماند ابد کز فلک بی مدد چون برهیدی بگو در شکرستان جان غرقه شدم ای شکر زین شکر. مشکلات مالی سازمان صدا و سیما و موسسه صبا باعث این توقف شده است و هنوز معلوم نیست تا چه زمانی دوباره تصویربرداری این مجموعه عروسکی از سر گرفته می شود. کرمان – تنوع انتخاب، ارزانی و سلیقه گرایی محصولات چینی در بازار این روزها موجب شده بت من و باب اسفنجی و تیتان ها دست ننه قمر و شخصیتهای شکرستان را بخوابانند. مطرب مهتاب رو آنچه شنیدی بگو ما همگان محرمیم آنچه بدیدی بگو ای شه و سلطان ما ای طربستان ما در حرم جان ما بر چه رسیدی بگو نرگس خمار او ای که خدا یار او دوش ز گ ار او هر چه بچیدی بگو ای شده از دست من چون دل سرمست من ای همه را دیده تو آنچه گزیدی بگو عید بیاید رود عید تو ماند ابد کز فلک بی مدد چون برهیدی بگو در شکرستان جان غرقه شدم ای شکر زین . آسمان حال تو و حال دلم یک جور است:: تو چرا تیره شدی:: نکند تنهایی:: آسمان حال که اینگونه شدی، عاشقان میگویند::که هواجفت شده:: آخ ببخشید غلط شد سخنم:: یعنی امروز نباید تک بود:: هم قدم باید داشت زیر این بارش تو،دو نفر باید بود:: زیر یک چتر سیاه به تماشای تو و گریه تو:: آسمان حال تو و حال دلم یک جور است نگران از چه شدی:: من هم امروز تک و تنهایم:: آس.
عالم شکرستان شد ...
تاباد چنین بادا... شب رفت صبوح آمد...
غم رفت فتوح آمد... خورشید درخشان شد...
تاباد چنین بادا.. عید آمد وعید آمد...
یاری که رمید آمد... عیدانه فراوان شد...
تا باد چنین بادا...(مولانا)عید همگی مبارک باشهو امیدوارم سالی پر از سلامتی و زیبایی و آآرامش و سعدت و خوشبختی برای همه باشه...(((: سلام بر هر ی که به وبلاگ من حتی اگر گذری و اتفاقی هم شده سر زده و سر میزنه امیدوارم سال جدید براتون پر از آرامششششششششششششششششششش، عشق ،صمیمیت، ایمان قوی ،ذهنی باز ؛ جسمی سالم و روحی سالم تر و جیبی پر از پول و دلی خوش از زندگی و روزگار باشه منم دعا کنید که خیلی احتیاج دارم .معشوقه به سامان شد٬ تا باد چنین بادا کفرش همه ایمان شد٬ تا باد چنین بادازان خشم دروغینش زان شیوه شیرینش عالم شکرستان شد تا باد چنین باداعید آمد و عید آمد٬ یاری که رمید آمد عیدانه فراوان شد٬ تا باد چنین باداپیشاپیش سال نوی همگی مبارک! آدمک خسته شدی از چه پریشان حالی؟ پاسی از شب که گذشته است چرا بیداری ؟ آن دو چشم پر غم را به کجا دوخته ای ؟ دلت از غصه سیاه است چرا سوخته ای ؟ تو که تصویر گر قصه ی فردا بودی.. تو که آبی تر از آن آبی دریا بودی.. آدمک رنگ خودت را به کجا باخته ای ؟ کاخ امید خودت را تو کجا ساخته ای ؟ آ ین بار که بر مزرعه من با .. روی دستان تو من شاپرکی را دیدم.. تو چر. شب شدو گم گشته شکوفایی یم
لب به لب از رخوت وتنهایی یم
با عطشی بی شکرستان شدم
سوخته نی های شکر خا یی یم
رفته به سوگ سفر بادها
خط خطی ی دفتر دانایی یم
یوسف طبعم به حصار غم است
مرده شب وشور زلیخایی یم
در پی لیلی که نرفتم ولی
هیچ ی نیست به رسوایی یم
قفل به لبها زده ام در مثل
تا برسد شعر خوش آوایی یم
در .             اهواز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، برگزاری جشنواره برای معرفی 'نیشکر' به عنوان نماد این استان را تکذیب کرد و گفت: هیچ توافقی برای برگزاری جشنواره نیشکر صورت نگرفته و جشنواره 'شکرستان' در تقویم امسال میراث خوزستان پیش بینی نشده است. شکرستان' در تقویم امسال میراث فرهنگی خوزستان جایی ندارد" cl ="floatalt border1 mainimage" id="ctl00_ctl00_contentplaceholder_contentplaceholder_newscontent1_image1" style="border-width: 0px;" src="http://img8.irna.ir/1395/13951025/82386115/82386115-71324715.jpg" /> خسرو نشان شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار کرد: 'رویدادسازی' یکی از سیاست های میراث فرهنگی خوزستان برای تبدیل این استان به یک 'برند گردشگری' است که برگزاری جشنواره های مختلف نیز در همین راستا مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: میراث فرهنگی رویدادهایی همچون جشنواره گل نرگس، آب، ما و نیشکر را پیشنهاد می کند تا به این وسیله گردشگران را برای دیدن و معرفی استان تشویق کند.
وی با اشاره به تنوع پهنه های آبی در خوزستان گفت: خوزستان دارای رودخانه های متعدد، تالاب، دریاچه و دریاست که این تنوع پهنه های آبی نه تنها در کشور، بلکه در دنیا کم سابقه است و همین مساله باعث شکل گیری تمدن ها و حضور اقوام شده است و همین قابلیت ها می تواند اساس برگزاری 'جشنواره آب' در این استان باشد.
نشان با بیان اینکه پهنه های آبی خوزستان هر کدام به نوعی در معرض ت یب هستند، اظهار کرد: برای معرفی ظرفیت ها و تهدیدهای آب های خوزستان، طرح برگزاری 'جشنواره آب' را ارائه کرده ایم و در قالب همین جشنواره می توان از یک سو گردشگری آب را به عنوان جنبه مثبت معرفی و طرح های انتقال آب از سرشاخه رودخانه کارون را به عنوان یک تهدید شناساند.
وی اضافه کرد: قطعا برگزاری جشنواره آب به معنی مهر تایید گذاشتن بر طرح های م ب مانند سد گتوند و ت یب تالاب هورالعظیم نخواهد بود، بلکه ابزاری است برای این که جامعه را متوجه جنبه های مثبت و منفی یک مساله کنیم.
به گفته وی، همین روال برای برگزاری 'جشنواره ما' نیز صادق است و می توان در قالب برگزاری یک جشنواره ظرفیت ها و تهدیدات آن را معرفی و آثار هنری و ادبی مرتبط را ارائه کرد.
نشان با بیان اینکه طرح جشنواره نیشکر نیز در همین راستا چند ماه پیش از سوی این شرکت پیشنهاد شده است افزود: نیشکر نیز دارای جنبه های مثبت و منفی است، نیشکر که تنها در خوزستان کشت می شود، از ظرفیت های این استان به شمار می آید البته ما منکر عوارض منفی این صنعت در خوزستان نیستیم و جشنواره نیشکر قرار نیست توجیه گر عوارض آن باشد، بلکه هدف آن جلب توجه به جنبه های مثبت و منفی است.
وی با بیان اینکه امسال اعتباری برای برگزاری جشنواره نیشکر نداریم، اظهار کرد: طرح این جشنواره هنوز در حد پیشنهاد است و بررسی نشده و در تقویم امسال میراث فرهنگی خوزستان گنجانده نشده است.
نشان در پاسخ به اینکه آیا برگزاری جشنواره نیشکر، به معنی معرفی نیشکر به جای نخل به عنوان نماد خوزستان است، با تاکید بر جایگاه 'نخل' در خوزستان تصریح کرد: نمادسازی به سادگی امکان ندارد و باید مبنای تاریخی داشته باشد بنابراین هدف این جشنواره نمادسازی برای نیشکر نیست زیرا هیچ چیزی نمی تواند جایگاه نخل را در خوزستان بگیرد.

*اتحاد برای اکوتوریسم
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان همچنین از راه اندازی کمیته 'اکوتوریسم' در خوزستان خبر داد و گفت: این کمیته با همکاری اداره های منابع طبیعی و محیط زیست استان تشکیل شده و در آن همه در حفاظت از محیط زیست، میراث فرهنگی و منابع طبیعی به وحدت رسیده ایم.
وی افزود: جلسات مختلف برای این کمیته تشکیل شده و قرار است همکاری های مشترک داشته باشیم.
بر اساس این گزارش، در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی منتشر شده است که بر اساس آن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان به پیشنهادشرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و حمایت مالی استاندار، قرار است برای تبدیل نیشکر به نماد استان ، جشنواره 'شکرستان' را ب اکند. نیشکر به جای نخل. منتقدان این برنامه معتقدند این اقدام به معنای دهن کجی آشکار به منتقدان ت یب محیط زیست.
این خبر با هشتگ #نخل_را_حذف_ نکنید بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته و به ویژه دوستداران محیط زیست و فعالان اجتماعی نسبت به آن واکنش نشان داده اند.
/6002/ 7151
خبرنگار: نادره وائلی زاده** انتشار دهنده : کبری آقازری منزلگه جانست که جانان من آنجاست
یا روضهٔ خلدست که رضوان من آنجاست
هردم بدلم می رسد از مصر پیامی
گوئیکه مگر یوسف کنعان من آنجاست
پر می زند از شوق لبش طوطی جانم
آری چکنم چون شکرستان من آنجاست
هر چند که در دم نشود قابل درمان
درد من از آنست که درمان من آنجاست
شاهان جهان را نبود منزل قربت
آنجا که سرا ٔ سلطان من آنج. سلام.پسرک نازم از شنبه تا حالا یاد گرفته که خودش غلت بزنه.الان دیگه میتونه عروسکاشو بغل بگیره و اونا رو بخوره.5روز دیگه جیگر مامان 3ماهشو پر میکنه میره توی 4 ماه.ماشالا دیگه برای خودش آقایی شده..مامان و باباشو کامل میشناسه و پیش غریبه ها غریبی میکنه..قهقه میزنه.سعی میکنه حرفای ما رو تکرار کنه.کلمه هایی مثل آقون و آقا و اینگه و اه رو میگه.وقتی حرصش در بیاد میگه اه... پسرم و بخشی از عروسکاش ع یادگاری پسرم و پلنگ صورتی پسرم در حال کشتی با پلنگ صورتی پسرم و ننه اسکندر توی کارتون شکرستان پسرم و عروسک سیب زمینیش پسرم با عروسکای پسر عمو و پسر   دگر آن شب است امشب که ز پی سحر ندارد من و باز آن دعاها که یکی اثر ندارد   من و زخم تیزدستی که زد آنچنان به تیغم که سرم فتاده در خاک و تنم خبر ندارد   همه زهر خورده پیکان خورم و رطب شمارم چه کنم که نخل حرمان به از این ثمر ندارد   ز لبی چنان که بارد شکرش ز شکرستان همه زهر دارد اما چه کند شکر ندارد   به هوای باغ مرغان همه بالها گش. کانال های طنز تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص جوک های خنده دار جوک ها و گیف های جدید در چنل مرکز جوک تلگرام ورود به کانال جوک با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/joinchat/dafkkj_jkrfs_ha7fsjtwa برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/joinchat/dafkkj_jkrfs_ha7fsjtwa کانال های طنز تلگرام طنز - کانال تلگرام telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/طنز طنز دیدنی و دانستنی گیف و کلیپ ✍ گینس ترفند ایده و خلاقیت شگفتی های طبیعت https://t.me/joinchat/aaaaaegkoxgwjq9ppndhgw ... کانلهای طنز و سرگرمی تلگرام - کانال یاب تلگرام www.canalyab.ir/catcanal.aspx?cat_id=2&page=1 کانلهای طنز و سرگرمی تلگراممعرفی و مشاهده جدیدترین، محبوبترین,پر بازدیدترین کانالهای طنز و سرگرمی در تلگرام در سایت کانال یاب مشاهده کنید. معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ... chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه 3.2.2 به بعد) کانال های مربوط به نشر مطالب علمی و آموزشی تلگرام اینستاگرام: ... لیست کانال تلگرام طنز - تلگرامچ کانال ️telegramch.com/tag/طنز/ تنها کانال تخصصی شعر طنز فارسی تلگرام اشعار طنز شاعران معروف کشور را در این ... سرگرمی و خنده مطالب متنوع خانوادگی ،جوک،ع ، ،وُیس،متن و کپشن های ... جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (3) - بیتوته www.beytoote.com/fun/comic.../jokes-funny3-telegrams جوکهای خنده دار لاین و وایبر جوکهای خنده دار تلگرام جوک خنده دار , جکهای جدید و باحال تلگرام , طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام, مطالب خنده دار , جوکهای جدید و خنده دار ... انال طنز تلگرام تلگرام telegram.computeruser.ir/b/کانال-طنز-تلگرام/ کانالی کوردی با بیش از ۲۵ هزار نفر عضو حقیقی کانالی جذاب و خنده آور متن و کلیپ های طنز و عاشقانه آهنگ های شاد و عاشقانه و غمگین ترفند و آموزشی خلاصه کانالی ... ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام - اخبار حوادث www.talab.org/p o/funny/picture-laugh-telegram کانال های تلگرام ایرانی هر روزه ع های خنده دار و طنز زیادی به اشتراک می گذارند ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام برای شما آماده کرده. مای چن معرفی کانال های طنز تلگرام mychannels.ir/tag/طنز مای چن لیست کانال های تلگرام mychannels.ir. ... کانال های تلگرام طنز · کانال طنزی مات · سرگرمی امروز. کانال متنوع و شاد تلگرام... بازدید : 102 نفر. افزودن به ... بیا تو کانال ، کانال تلگرام کلیپ طنز و دابسمش www.bia2kanal.com/kanalinfo.aspx?id=2232 نام کانال, کلیپ طنز و دابسمش. آدرس کانال, joinchat/bgwdizwhffzpaith0qhryw. توضیحات, اوقاتی شاد را با ارائه کلیپ های طنز ،جوک،تصویریهای مفهومی ، طنز . کانال طنز و جوک » معرفی کانال های تلگرام www.addtchannels.ir/entertainment/620-کانال-طنز-و-جوک جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری. کانال طنز تلگرام کانال تلگرام جوک 18 کانال تلگرام جوک خفن کانال جوک در تلگرام کانال خندوانه تلگرام کانال شعر طنز در تلگرام شعر طنز تلگرام کانال طنز استان خوزستان با مساحت 64057 کیلومترمربع در جنوب غربی ایران در جوار خلیج فارس و اروندرود قرار دارد و مرکز است اج نفت ایران است. شهر اهواز مرکز استان خوزستان است. خوزستان از شمال به استان لرستان، از شمال شرقی به استان اصفهان، از شمال غربی به استان ایلام، از شرق و جنوب شرقی به استان چهارمحال و بختیاری و استان ک یلویه و بویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به کشور عراق محدود می شود. خوزستان یا «شکرستان» از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ بوده و قابلیت های سرشاری داشته است. این استان از 27 شهرستان، 41 بخش، 77 شهر، 135 دهستان و 6335 آبادی تشکیل شده است. لینک منبع: http://roostanet.ir/index.aspx?siteid=3&fkeyid=&siteid=3&pageid=2394 به نام خدا فکر کنم امشب هم ازون شبهاست. یعنی از عصر تقریباً حدس زده بودم که امشب یاس سادات بخواب نیست چون عصر هم صدای فیشششش رو قطع می بیدار می شد و سر همین خودم هم نتونستم بخوابم. تب نداره و هیچ عارضه ظاهری توش نمی بینم. یک گزینه "دندان" باقی می مونه. آخه امشب تا تونست با این مسواک انگشتی ها لثه هاش رو کند. یا اینی که سر زده کامل داره در . کانال جوک خنده دار تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص جوک خنده دار اخبار و اطلاعات جدید در چنل مرکز جوک و مطلب طنز تلگرام ورود به کانال جوک و طنز تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/joinchat/eizftkdwo0qfr1oyug7szw برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/joinchat/eizftkdwo0qfr1oyug7szw کانال جوک خنده دار تلگرام جوک - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/جوک از خنده بترکینننن https://t.me/funnypanter #خنده #سرگرمی #طنز #جوک #گیف ... پت و مت جذاب ترین کانال تلگرام با کلی جوک های خنده دار و ع و گیف و کلیپ های ...
‎کانال تلگرام پاتوق خنده · ‎کانال تلگرام جوک و خنده و سرگرمی · ‎کانال تلگرام بخندید
کانال تلگرام جوک و خنده و سرگرمی - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام-جوک-خنده-سرگرمی-جک کانال تلگرام جوک+1 جوک ، کلیپ و ع خنده دار و تفریح و سرگرمی و مطالب جالب و خواندنی بفرمایید تو دم در بده.
کانال جوک های خنده دار در تلگرام » اد تی چن - شبکه معرفی کانال های ...
www.addtchannels.ir/tags/کانال+جوک+های+خنده+دار+در+تلگرام/ بروز ترین مرجع جک و تصاویر خنده دار در تلگرام.. + اضافه به ... کانال رسمی جو تان با جوک ها و ع های باحال(بدون تبلیغ)وآپدیت روزانه.. + اضافه به.
تلگرام کانال تلگرامی گروه تلگرامی جک های باحال که از خنده روده بر ...
telegfa.com/.../2003-جک-های-باحال-که-از-خنده-روده-بر-میشی-ع -... dec 1, 2015 - جوک خنده دار گروه جک گروه جوک ع خز خزوخیل جوک باحال جک باحال جک بی تربیتی جوک زشت جوک جک زشت ...
جوک های خنده دار و جدید تلگرام (2) - تالاب
www.talab.ir/sms/jokes/funny-jokes-and-the-new-telegram-2 جوک های خنده دار و جدید تلگرام 2 1 گرفتاری پشت گرفتاری م فهمیده که با خواهرش هم دوست شدم، میخواد بیاد به نامزدم بگه؛ خیلی بد میشه، آخ.
معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ...
chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه ... جک های استاندارد و واقعا خنده دار که میتونین تو دورهمی خانوادگیتون تعریف کنین.
بیا تو کانال ، کانال تلگرام جوک و ع خنده دار
www.bia2kanal.com/kanalinfo.aspx?id=8 کانال تلگرام جوک و ع خنده دار. نام کانال, جوک و ع خنده دار. آدرس کانال, joke_new. توضیحات, جوک و متن و ع خنده دار. گروه, جوک و سرگرمی. تعداد اعضاء ...
مطالب طنز و خنده دار در تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/jokes2-funny-telegram ع نوشته های جالب,مطالب طنز تلگرام, جوک های خنده دار, جوک های. مطالب طنز و خنده دار ... جوک های خنده دار و ..... در بزرگترین کانال تلگرام جوک و سرگرمی کافه طنز.
جوکهای جدید و خنده دار تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/funny-jokes1-telegram جوکهای خنده دار تلگرام, جوک خنده دار باحال واتس آپ و تلگرام ... بعد که ش تموم شد گفت:خاک توسر نفهمت یه ساعته دارم میگم نزن یه کانال دیگه دارم اخبار گوش میدم.
کانال تلگرام ع و جک های باحال و خنده دار تاپ چنل، معرفی کانال های ...
https://www.topchannel.ir/channel/.../✅ع +و+جک+های+باحال+و+خ... کانال ✅ع و جک های باحال و خنده دار در تلگرام، ✅ع و مطالب طنز ✅جک های باحال ✅و... همه تو فانکده. کانال خنده تلگرام کانال ع خنده دار در تلگرام کانال جوک بی ادبی تلگرام کانال جوک تلگرام کانال جوک خفن تلگرام کانال خنده دار تلگرام کانال خنده بازار تلگرام کانال طنز تلگرام کانال جوک خنده دار تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص جوک خنده دار اخبار و اطلاعات جدید در چنل مرکز جوک و مطلب طنز تلگرام ورود به کانال جوک و طنز تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/meykde برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/meykde کانال جوک خنده دار تلگرام جوک - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/جوک از خنده بترکینننن https://t.me/funnypanter #خنده #سرگرمی #طنز #جوک #گیف ... پت و مت جذاب ترین کانال تلگرام با کلی جوک های خنده دار و ع و گیف و کلیپ های ...
‎کانال تلگرام پاتوق خنده · ‎کانال تلگرام جوک و خنده و سرگرمی · ‎کانال تلگرام بخندید
کانال تلگرام جوک و خنده و سرگرمی - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام-جوک-خنده-سرگرمی-جک کانال تلگرام جوک+1 جوک ، کلیپ و ع خنده دار و تفریح و سرگرمی و مطالب جالب و خواندنی بفرمایید تو دم در بده.
کانال جوک های خنده دار در تلگرام » اد تی چن - شبکه معرفی کانال های ...
www.addtchannels.ir/tags/کانال+جوک+های+خنده+دار+در+تلگرام/ بروز ترین مرجع جک و تصاویر خنده دار در تلگرام.. + اضافه به ... کانال رسمی جو تان با جوک ها و ع های باحال(بدون تبلیغ)وآپدیت روزانه.. + اضافه به.
تلگرام کانال تلگرامی گروه تلگرامی جک های باحال که از خنده روده بر ...
telegfa.com/.../2003-جک-های-باحال-که-از-خنده-روده-بر-میشی-ع -... dec 1, 2015 - جوک خنده دار گروه جک گروه جوک ع خز خزوخیل جوک باحال جک باحال جک بی تربیتی جوک زشت جوک جک زشت ...
جوک های خنده دار و جدید تلگرام (2) - تالاب
www.talab.ir/sms/jokes/funny-jokes-and-the-new-telegram-2 جوک های خنده دار و جدید تلگرام 2 1 گرفتاری پشت گرفتاری م فهمیده که با خواهرش هم دوست شدم، میخواد بیاد به نامزدم بگه؛ خیلی بد میشه، آخ.
معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ...
chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه ... جک های استاندارد و واقعا خنده دار که میتونین تو دورهمی خانوادگیتون تعریف کنین.
بیا تو کانال ، کانال تلگرام جوک و ع خنده دار
www.bia2kanal.com/kanalinfo.aspx?id=8 کانال تلگرام جوک و ع خنده دار. نام کانال, جوک و ع خنده دار. آدرس کانال, joke_new. توضیحات, جوک و متن و ع خنده دار. گروه, جوک و سرگرمی. تعداد اعضاء ...
مطالب طنز و خنده دار در تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/jokes2-funny-telegram ع نوشته های جالب,مطالب طنز تلگرام, جوک های خنده دار, جوک های. مطالب طنز و خنده دار ... جوک های خنده دار و ..... در بزرگترین کانال تلگرام جوک و سرگرمی کافه طنز.
جوکهای جدید و خنده دار تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/funny-jokes1-telegram جوکهای خنده دار تلگرام, جوک خنده دار باحال واتس آپ و تلگرام ... بعد که ش تموم شد گفت:خاک توسر نفهمت یه ساعته دارم میگم نزن یه کانال دیگه دارم اخبار گوش میدم.
کانال تلگرام ع و جک های باحال و خنده دار تاپ چنل، معرفی کانال های ...
https://www.topchannel.ir/channel/.../✅ع +و+جک+های+باحال+و+خ... کانال ✅ع و جک های باحال و خنده دار در تلگرام، ✅ع و مطالب طنز ✅جک های باحال ✅و... همه تو فانکده. کانال خنده تلگرام کانال ع خنده دار در تلگرام کانال جوک بی ادبی تلگرام کانال جوک تلگرام کانال جوک خفن تلگرام کانال خنده دار تلگرام کانال خنده بازار تلگرام کانال طنز تلگرام کانال مطالب طنز تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص مطالب طنز بهترین جوک ها فقط بخندید در چنل مرکز جوک و مطلب طنز تلگرام ورود به کانال مطالب طنز تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/joinchat/eizftkdwo0qfr1oyug7szw برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/joinchat/eizftkdwo0qfr1oyug7szw کانال مطالب طنز تلگرام طنز - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/طنز کانال یکی که تکی؛ مجله تلگرامی مشتمل بر مطالب طنز، حکمت ها، اشعار بزرگان و سایر مطالب جذاب و خواندنی است. هر روزه ما به دنبال پیام هایی هستیم که هم از آن لذت برده ...
معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ...
chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه 3.2.2 به بعد) کانال های مربوط به نشر مطالب علمی و آموزشی تلگرام اینستاگرام: ...
کانلهای طنز و سرگرمی تلگرام - کانال یاب تلگرام
www.canalyab.ir/catcanal.aspx?cat_id=2&page=1 کانلهای طنز و سرگرمی تلگراممعرفی و مشاهده جدیدترین، محبوبترین,پر ... بیش از 50 جک روزبا خانواده بخندیداینجا مطلب غیر اخلاقی و توهین به هیچ قومی رو نداریم.
لیست کانال تلگرام طنز - تلگرامچ کانال ️
telegramch.com/tag/طنز/ کانال صبح با مطالب متنوع و گوناگون در زمینه شعر و ادبیات و طرح موضوعات روز طنز موسیقی و ادبیات دفاع مقدس در فضایی با تصاویر زیبا دنیایی سرشار از شور و ...
جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (3) - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic.../jokes-funny3-telegrams جوکهای خنده دار لاین و وایبر جوکهای خنده دار تلگرام جوک خنده دار , جکهای جدید و باحال تلگرام , طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام, مطالب خنده دار , جوکهای جدید و خنده دار ...
مطالب طنز و خنده دار در تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/jokes2-funny-telegram مطالب طنز و خنده دار. جوک های خنده دار در تلگرام, مطالب طنز و خنده دار,مطالب طنز تلگرام. ع نوشته های جالب. طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام,مطالب طنز تلگرام.
کانال طنز تلگرام تلگرام
telegram.computeruser.ir/b/کانال-طنز-تلگرام/ نوشته های مربوط به برچسب: کانال طنز تلگرام ... این کانال پر از مطالب طنز و خنده دار که نابوذ میشین از خنده و در کنار آن مطالب ورزشی، اخلاقی و ترفندهای شارژ رایگان.
ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام - تالاب
www.talab.ir/p o/funny/picture-laugh-telegram کانال های تلگرام ایرانی هر روزه ع های خنده دار و طنز زیادی به اشتراک می گذارند ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام برای شما آماده کرده.
مای چن معرفی کانال های طنز تلگرام
mychannels.ir/tag/طنز مای چن لیست کانال های تلگرام mychannels.ir. ... سایر دیروز. بروزترین کانال خبری طنز گ... بازدید : 8. افزودن به ... طنز،شادی،مطالب انرژیک،امی... بازدید : 159.
کانال طنز و جوک » اد تی چن - شبکه معرفی کانال های تلگرام
www.addtchannels.ir/entertainment/620-کانال-طنز-و-جوک جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری. کانال طنز تلگرام کانال ع طنز تلگرام کانال تلگرام جوک خفن کانال تلگرام جوک 18 کانال خندوانه تلگرام کانال خنده دار کانال جوک در تلگرام کانال شعر طنز در تلگرام کانال مطالب طنز تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص مطالب طنز بهترین جوک ها فقط بخندید در چنل مرکز جوک و مطلب طنز تلگرام ورود به کانال مطالب طنز تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/meykde برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/meykde کانال مطالب طنز تلگرام طنز - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/طنز کانال یکی که تکی؛ مجله تلگرامی مشتمل بر مطالب طنز، حکمت ها، اشعار بزرگان و سایر مطالب جذاب و خواندنی است. هر روزه ما به دنبال پیام هایی هستیم که هم از آن لذت برده ...
معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ...
chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه 3.2.2 به بعد) کانال های مربوط به نشر مطالب علمی و آموزشی تلگرام اینستاگرام: ...
کانلهای طنز و سرگرمی تلگرام - کانال یاب تلگرام
www.canalyab.ir/catcanal.aspx?cat_id=2&page=1 کانلهای طنز و سرگرمی تلگراممعرفی و مشاهده جدیدترین، محبوبترین,پر ... بیش از 50 جک روزبا خانواده بخندیداینجا مطلب غیر اخلاقی و توهین به هیچ قومی رو نداریم.
لیست کانال تلگرام طنز - تلگرامچ کانال ️
telegramch.com/tag/طنز/ کانال صبح با مطالب متنوع و گوناگون در زمینه شعر و ادبیات و طرح موضوعات روز طنز موسیقی و ادبیات دفاع مقدس در فضایی با تصاویر زیبا دنیایی سرشار از شور و ...
جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (3) - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic.../jokes-funny3-telegrams جوکهای خنده دار لاین و وایبر جوکهای خنده دار تلگرام جوک خنده دار , جکهای جدید و باحال تلگرام , طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام, مطالب خنده دار , جوکهای جدید و خنده دار ...
مطالب طنز و خنده دار در تلگرام - بیتوته
www.beytoote.com/fun/comic-subject/jokes2-funny-telegram مطالب طنز و خنده دار. جوک های خنده دار در تلگرام, مطالب طنز و خنده دار,مطالب طنز تلگرام. ع نوشته های جالب. طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام,مطالب طنز تلگرام.
کانال طنز تلگرام تلگرام
telegram.computeruser.ir/b/کانال-طنز-تلگرام/ نوشته های مربوط به برچسب: کانال طنز تلگرام ... این کانال پر از مطالب طنز و خنده دار که نابوذ میشین از خنده و در کنار آن مطالب ورزشی، اخلاقی و ترفندهای شارژ رایگان.
ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام - تالاب
www.talab.ir/p o/funny/picture-laugh-telegram کانال های تلگرام ایرانی هر روزه ع های خنده دار و طنز زیادی به اشتراک می گذارند ع های خنده دار و طنز در کانال های تلگرام برای شما آماده کرده.
مای چن معرفی کانال های طنز تلگرام
mychannels.ir/tag/طنز مای چن لیست کانال های تلگرام mychannels.ir. ... سایر دیروز. بروزترین کانال خبری طنز گ... بازدید : 8. افزودن به ... طنز،شادی،مطالب انرژیک،امی... بازدید : 159.
کانال طنز و جوک » اد تی چن - شبکه معرفی کانال های تلگرام
www.addtchannels.ir/entertainment/620-کانال-طنز-و-جوک جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری جوک ها و مطالب طنز بروز و غیر تکراری. کانال طنز تلگرام کانال ع طنز تلگرام کانال تلگرام جوک خفن کانال تلگرام جوک 18 کانال خندوانه تلگرام کانال خنده دار کانال جوک در تلگرام کانال شعر طنز در تلگرام کانال جوک و طنز تلگرام لینک عضویت در کانال مخصوص جوک و گیف های خنده دار جوک ها و گیف های جدید در چنل مرکز جوک تلگرام ورود به کانال جوک تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/meykde لینک کوتاه: @meykde برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/meykde کانال تلگرام جوک جوک - کانال تلگرام
telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/جوک جوک، تصاویر و گیفهای بسیار خنده دارناب ناب ناب یک دنیا هیجان و انرژی تلفات خنده ایکه این کانال گرفته،حملات نگرفته جوین شو ببینی ...
‎کانال تلگرام د ده خنده · ‎کانال تلگرام سیر تو شیر · ‎کانال تلگرام جوک و خنده و سرگرمی
بانک جامع کانالهای تلگرام ع و جوک
telegrambank.ir/ع -و-جوک/ عنوان : ع و جوک. توضیحات : آیدی ادمین جهت رزرو تبلیغات : @ahhb_10 تابع قوانین ایران ❤ . . . leave channel . . . تعداد اعضا : 311031 ...
معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ...
chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه 3.2.2 به بعد) کانال های مربوط به نشر مطالب علمی و آموزشی تلگرام اینستاگرام: ...
بیا تو کانال ، کانال تلگرام جوک موک
www.bia2kanal.com/kanalinfo.aspx?id=278 کانال تلگرام جوک موک،کانال تلگرام joinchat/bgwdizwhffzpaith0qhryw،joinchat/bgwdizwhffzpaith0qhryw.
بازدیدفا - کانال جوک فارسی
https://www.bazdidfa.com › کانال های تلگرام کانال تلگرام جوک فارسی - پر از مطالب داغ و خنده دار. کانال کانال جوک فارسی در دسته بندی سرگرمی توسط ahmad rezaei ایجاد شده است، برای عضویت از لینک های زیر ...
کانال جوک های خنده دار در تلگرام » اد تی چن - شبکه معرفی کانال های ...
www.addtchannels.ir/tags/کانال+جوک+های+خنده+دار+در+تلگرام/ کانالی تابع قوانین ی با جوک های بسیار زیبا و به روز ترینجوک ها.. + اضافه ... کانال رسمی جو تان با جوک ها و ع های باحال(بدون تبلیغ)وآپدیت روزانه.
کانال فقط جوک just joke تلگرام
telegram.computeruser.ir/کانال-جوک-just-joke/ may 15, 2016 - این یه کانال تلگرامی هس که توی اون فقط جوک های با ادبی گذاشته میشه و واسه تبلیغات هم ساعت مشخصی داره (معمولا هر شب از ساعت ۹ به بعد ) و قبل از ...
تلگرام کانال تلگرامی گروه تلگرامی جک های باحال که از خنده روده بر ...
telegfa.com/.../2003-جک-های-باحال-که-از-خنده-روده-بر-میشی-ع -... dec 1, 2015 - کانال تلگرامی کانال بیلمز · کانال بیلمز. بی نی در دنیای مجازی ، با ما از جدیدترین رویدادها با خبر شوید ! کپی برداری حلاله حلال :) بی نی در ...
جک تلگرامچ کانال ️
telegramch.com/tag/جک/ کانال گیزمیز در تلگرام گیزمیز: گلچینی از بخترین و جدید ترین اخبار، جوک ها، ع ها، ویدیو ها بصورت داغ داغ کانال تلگرام گیزمیز محبوبترین کانال تلگرام در ...
کانال تلگرام جوک بازار
channelz.ir/tafrihi...channel/344-کانال-تلگرام-جوک-بازار جوک های تصویری و خنده دارترین مطالب. ... کانال تلگرام ریتم بازار · کانال تلگرام خنده بازار · کانال تلگرام جوک های تصویری · کانال تلگرام طنز · کانال های تلگرام ... کانال جوک تلگرام کانال جوک خنده دار کانال جوک خفن تلگرام کانال جوک بی ادبی تلگرام کانال طنز تلگرام کانال خنده تلگرام کانال جو تان تلگرام کانال جوک موک کانال جوک تلگرام کانال طنز تلگرام کانال خنده دار telegram لینک عضویت در کانال مخصوص جک و گیف های خنده دار جوک ها و گیف های جدید در چنل مرکز جوک تلگرام ورود به کانال جوک تلگرام با کلیک روی لینک زیر https://telegram.me/meykde لینک کوتاه: @meykde برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید https://telegram.me/meykde کانال تلگرام جوک جوک - کانال تلگرام telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/جوک جوک، تصاویر و گیفهای بسیار خنده دارناب ناب ناب یک دنیا هیجان و انرژی تلفات خنده ایکه این کانال ... tps://telegram.me/sirtooshir #طنز #جوک #شاد #تصاویر #دیدنی #خنده #جالب #مطالب #کلیپ #گیف #ع ... ع گیف وجک های خنده دار و ناب ... معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ... chanels.blog.ir/.../معرفی-کانال-های-طنز-تلگرام-جک-شکرستان-خن... برای استفاده از کانال های تلگرام ، حتما تلگرام خود را بروز رسانی کنید (نسخه 3.2.2 به بعد) کانال های مربوط به نشر مطالب علمی ... معرفی کانال های طنز تلگرام جک شکرستان خندوانه کانال تلگرام ... آدرس تلگرام شخصی ttps://telegram.me/ali110es ... جک های استاندارد و واقعا خنده دار که میتونین تو دورهمی خانوادگیتون تعریف کنین. کانال تلگرام طنز و خنده - سایت تلگرام
telegram-channell.ir/کانال-تلگرام-طنز-و-خنده/ nov 6, 2016 - کانال جوک https://telegram.me/jok70jok #خنده #جوک #طنز #ع #گالری ... تلگرام , طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام, مطالب خنده دار , جوکهای جدید و ... کانال تلگرام طنز - سایت تلگرام - کانال تلگرام - گروه تلگرام telegram-channell.ir/کانال-تلگرام-طنز/ nov 6, 2016 - طنز https telegram me sadfarman # طنز # جوک # خنده کانال+تلگرام+ ... (طنز کانال+تلگرام+طنز طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام کانال+تلگرام+ ... مطالب طنز و خنده دار در تلگرام - بیتوته www.beytoote.com/fun/comic-subject/jokes2-funny-telegram https://telegram.me/channelcafe_tanz. ع نوشته های جالب,مطالب طنز تلگرام, جوک های خنده دار, جوک های ... در بزرگترین کانال تلگرام جوک و سرگرمی کافه طنز. جوکهای جدید و خنده دار تلگرام (3) - بیتوته www.beytoote.com/fun/comic.../jokes-funny3-telegrams جوکهای خنده دار لاین و وایبر جوکهای خنده دار تلگرام جوک خنده دار , جکهای جدید و باحال تلگرام , طنز های خنده دار , کانال طنز تلگرام, مطالب خنده دار , جوکهای جدید و خنده دار ... جوک های خنده دار و جدید تلگرام (2) - تالاب www.talab.org/sms/jokes/funny-jokes-and-the-new-telegram-2 جوک های خنده دار و جدید تلگرام 2 1 گرفتاری پشت گرفتاری م فهمیده که با خواهرش هم دوست شدم، میخواد بیاد ... طنز مسئولیت تصمیم گیری زندگی شویی. ع نوشته های طنز کانال های تلگرام www.asemoona.com/1394/09/29/p o-entries-telegram-chanel/ ع های 2016 خنده دار و طنز از بهترین کانال ع طنز کانال های تلگرام ع نوشته بسیار ... ع خنده دار،ع طنز کانال تلگرام،جک و ع تلگرام،ع تلگرام. کانال های خنده دار تلگرام - ع های جدید pixha.raziblog.ir/post/1 dec 11, 2016 - جک های باحال که از خنده روده بر میشی+ع خنده دار - کانال ... telegfa.com/profiles/. ... -humorous-telegram ع نوشته های خنده دار، جالب و طنز تلگرامی ع ... برچسب ها: جوکهای جدید - خنده دار تلگرام، کانال طنز تلگرام، پست های ... کانال جوک خنده دار تلگرام – کانال تلگرام telegram link-channel-telegram-ebayw.ewer.ir/.../ انال-جوک-خنده-دار-تلگرام در بزرگترین کانال تلگرام جوک و سرگرمی کافه طنز. جوکهای جدید و خنده دار تلگرام - بیتوته www.beytoote.com/fun/comic-subject/funny-jokes1-telegram . کانال ع خنده دار در تلگرام بهترین کانال جوک تلگرام کانال جوک تلگرام کانال جوک خفن تلگرام کانال جوک بی ادبی تلگرام کانال جوک خنده دار کانال کلیپ طنز تلگرام
انال خنده حلال کانال جوک خنده دار تلگرام – کانال تلگرام telegram link-channel-telegram-ebayw.ewer.ir/.../کانال-جوک-خنده-دار-تلگرام در بزرگترین کانال تلگرام جوک و سرگرمی کافه طنز. جوکهای جدید و خنده دار تلگرام - بیتوته www.beytoote.com/fun/comic-subject/funny-jokes1-telegram . کانال جوک تلگرام - نمونه سوالات امتحانی تمام دروس highschool96.nisblog.ir/tag/کانال+جوک+%2b تلگرام jan 16, 2017 - telegram-channell.ir/کانال-تلگرام-جک-مثبت / ... خنده دار و اس ام اس های بامزه ۱۸ داد ۱۳۹۳ کانال+تلگرام+جک+مثبت ... کانال طنز و دانستنی . جوک و ع های خنده دار با حال تلگرام سری دوم - روزگار rouzegar.com/fun/funny.../joke-funny-pictures-funny-telegram جوک, جوک 2016,جوک جدید, جوک حفن, جوک خفن 95, جوک خنده دار, جوک های باحال, جوک های بی ادبی, جوک های جدید, جوک های خفن, جوک های خیلی خنده دار, جوک های ی. بیا تو کانال ، لیست کانال های سرگرمی تلگرام www.bia2kanal.com/group .aspx?id=1 فهرست کانال های تلگرام,مجموعه ای از کانال های جوک برای داشتن اوقاتی شاد ,مجموعه ای از کانال های جوک و طنز و سرگرمی برای ... تل خنده ... خنده گا ... جوک و ع ... کانال تفریحى جوکز ... بانک خنده ... tanzzz ... خنده مَنده ... https://telegram.me/gtrol ... topolu ... گرگ علی ... پشم تان .... کلیپ دون : کلیپ خنده دار ... مجله طنز و سرگرمی ترنج تل. پست های خنده دار و جوک های باحال تلگرامی 95 سری 1 www.amazing.ir/1395/03/23/joke-funny-telegram-95/ پست های خنده دار و جوک های باحال تلگرامی 95 جوک 95 پست های خفن و خنده دار ع خفن تلگرامی گیف های باحال تلگرام 95 جوک توپ جک اس ام اس خنده دار تلگرام و لاین. ... ع خنده دار , ع های خنده دار , ع طنز , ع خفن , خنده. ♢. ♢. یکی از بزرگترین شانس هایی که تو .... اشتراک گذاری مطلب. به آسانی ما را دنبال کنید :) کانال تلگرام ... کانال صدا ویس 18 خنده دار جستجو یاس - صفحه اصلی aztab96.ir/ /کانال++صدا+ویس+ +خنده+دار
طنز کانال تلگرام telegram-channels.ir/کانال-تلگرام/طنز translate this page پاسخ به ... gif خنده دار شهر جوک آدرس کانال: ttps://telegram.me/jokecity کانال جوک. مای چن کانال تلگرام طنز و خنده دار mychannels.ir/entertainment/gokestanoo پر از جوک های خوب و خنده دار - جو تان - اتل متل یه استان - بیا کانال جو تان https://telegram.me/gokestanoo. افزودن به تلگرام. بازدید : 858. سایت مای چن هیچ ... مطالب جدیدتر - کانال تلگرام کاریکاتور -کاریکاتورهای طنز -
caricature2016. /?p=2 https://telegram.me/joinchat/b1cotd1muwsxp-untfx8tg ... تلگرام / کانال تلگرام طنز / کانال تلگرام خنده دار / کانال تلگرام جوک / کانال تلگرام / کانال تلگرام ... کانال تلگرام جوک لند تی تلگرام ttelegram.ir/کانال-تلگرام-جوک-لند/ mar 4, 2017 - پربازدید ترین کانال های تلگرام دسته بازی، طنز و سرگرمی … .... کانال جوک های خنده دار تلگرام :: چنل مطالب و پست های طنز telegram. کانال جوک های ... جک های خنده دار باحال ویژه کانال تلگرام - ماتک www.samatak.com/sms/.../funny-jack-telegram-channel جک های خنده دار باحال ویژه کانال تلگرام ﻣﻴﻦ ﺍﻪ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﺑﺮﻑ ﺳﺎﻝ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﻛﺴﻲ ﺑﺎﺷﻲ ﻛﻪ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩﺍﺭﻱ ﺗﺎ ﺍﺑﺪ ﺩﺭ ... جک خنده دار کانال تلگرام ... ع نوشته های خنده دار و طنز تلگرام. کانال ع خنده دار در تلگرام بهترین کانال جوک تلگرام کانال جوک تلگرام کانال جوک خفن تلگرام
انال جوک بی ادبی تلگرام کانال جوک خنده دار کانال کلیپ طنز تلگرام کانال خنده حلال بیوگرافی نازنین بیاتی در این مطلب در بخش ع های جدید بازیگران زن برای شما بیوگرافی و ع های نازنین بیاتی و خانوادش را آماده کرده ایم امیدواریم مورد رضایت شما قرار بگیرد بیوگرافی نازنین بیاتی نازنین بیاتی (۱۵ دی ۱۳۶۸ در تهران) بازیگر اهل ایران است، وی دانش آموخته رشته تئاتر از آزاد ی است. در اولین حضور سینمایی اش در دربند درخشید و نامزد سیمرغ بلورین از سی و یکمین جشنواره فجر و در رأی گیری از نویسندگان و منتقدان به عنوان بهترین بازیگر جشنواره سی و یکم فجر انتخاب شد.در سریال شکرستان عروسکی هم به عنوان طراح دکور،طراح لباس و صداپیشه شخصیت های “رویا و پیشگو” حضور دارد نازنین بیاتی ازدواج نکرده و هنوز مجرد است ع های جدید نازنین بیاتی ع خنده دار و جالب ع خنده دار ترین حرکت نمایشی یک نوجوان خوش فرم! (تا بفهمی با کی طرفی!) really_dirty_funny_pictures اندام خنده دار و لباس جالب یک خانم ورزشکار ع خنده دار ن ایناش چه جورند؟ کی می تونه حریف بشه؟ ع جالبناک خنده دار ع خنده دار یک مرد موتور سوار تصاویر جالب و جاندار روز ع های طنز خنده دار بله، پوز می دیم، ما اینیم دیگه! =ع خنده دار و خوشمزه ای یک مرد برجسته واقعی! شکرستان مالستان" src="http://s2.picofile.com/file/7950363545/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="455" height="361" border="0" hspace="0" vspace="0" /> بفرمایید دختر خانم ع بیگیرید! محض خاطر شما ها!! (خنده دار ترین ع دختر عکاس) ع وقتی تمام قدرتت رو جمع می کنی! ع ورزشی خنده دار و جالبناک یک خانم وزنه بردار شکرستان مالستان" src="http://s4.picofile.com/file/7950362789/%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%a7%db%8c_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="458" height="414" border="0" hspace="0" vspace="0" /> عاقا! این خیار هیئتی است خنده دار ترین ع های جالبناک http://s4.picofile.com/file/7949986876/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg ع خنده دار از جالب ترین میز تلویزیون ایرانی ع های طنز اینترنتی ع های خنده دار بدون شرح!! http://s3.picofile.com/file/7949986662/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1_%d8%b3%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg موتور سواری خانوادگی! ع های خیلی خنده دار http://s4.picofile.com/file/7949986341/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg لطفا نخندید! پیری تنها سرنوشت خانمها نیست این شتر در خانه آقایان هم می خوابد! خفن ترین ع های دنیا http://s2.picofile.com/file/7949986127/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1_%da%af%d8%a7%d9%88_%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c.jpg حالا که جرأت می کند از اون بالا بیاد پایین!! (ع خیلی خنده دار) ع خیلی خنده دار ع خیلی خنده دار از سواری به رسم ایرونی funny_pictures_top ع خیلی جالب و خنده دار بفرمایید پرتقال! اما با احتیاط چون باردار است!! ع خنده دار ترین شا ار طراحی با پوست پرتقال! http://s2.picofile.com/file/7950130321/funny_p os.jpg با حال ترین ع دنیا ع عاشقانه خنده دار عاشقانه ترین ع دنیا (ع خنده دار یک کله ای پر از عشق!) http://s3.picofile.com/file/7950130428/funny_pictures_bad_hair_zipper.jpg ع کله ای که حتما درونش غوغاست! (ع خنده دار مدل جالب مو!) http://s4.picofile.com/file/7863773545/%da%a9%db%8c%da%a9_%d8%aa%d9%88%d9%84%d8%af_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg ع خنده دار ترین کیک تولد دنیا http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gif http://s2.picofile.com/file/7950130856/%da%af%d9%88%d8%b1%d8%ae%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg ع های خنده دار موتور سواری خنده دار موتورسواری با موانع، این جوریشو دیگه ندیده بودیم!! راستی عاقا! اگه بیافته پایین چه می شه؟
http://ma anma an. /post/100 تمام وسایل این نقاشی همان است که می بینید خدا ی خلاقیتش لایک نداره؟ لطفا نظر فراموش نشه ع جالب و خنده دار این ام یه ع باحال خنده دار از طرز سرو بال کب واسه آقایون کم اشتها! http://s1.picofile.com/file/7950133438/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c_%d8%a8%d8%a7_%d8%ad%d8%a7%d9%84.jpg (شیرین کاری خنده دار بچه گانه!) به سلامتی پسرایی که با مامانش در ظرف شستن کمک می کند! ع صد در صد خنده دار ازاین آبشارا یادتون میاد؟ به سلامتی همه مامان باباهای مهربون (آ خنده+ع ) بهترین ع خنده دار نه funny_animals_kiss ع خنده دار از بوسه ای عاشقانه دو دوست با نمک image result for ‫خاتون ایرانی‬‎آب حیوان است، آن لب، یا شکر؟ یا سرشته آب حیوان با شکر؟نی خطا گفتم: کجا لذت دهدآب حیوان پیش آن لب یا شکر؟ نگوید نوش جان ها را نبات نخواند جان شیرین را شکرلعل تو شکر توان گفت، ار بودکوثر و تسنیم جان افزا شکرقوت جان است و حیات جاوداننیست یار لعل تو تنها شکرای به رشک از لعل تو آب حیاتوی خجل زان لعل شکرخا شکروامق ار دیدی لب شیرین توخود نجستی از لب عذرا شکرنام تو تا بر زبان ما گذشتمی گدازد در دهان ما شکراز لب و دندان تو در حیرتمتا گهر چون می کند پیدا شکر؟تا دهانت شکرستان گشت و لبدر جهان تنگ است چون دلها شکرمن چرا سو لعلت شدماز مزاج ار می برد سودا شکر؟گرد لعل تو همی گردد نباتنی، طمع دارد از آن لبها شکرگرد بر گرد لب شیرین توطوطیان بین جمله سر تا پا شکرلعل و گفتار تو با هم در خور استباشد آری نایب حلوا شکرطبع من شیرین شد از یاد لبتای عجب، چون می شود دریا شکر؟لفظ شیرین عراقی چون لبتمی فشاند در سخن هر جا شکر
((ف الدین عراقی))
تحقیق درباره صنعت قند در ایران لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات :80 صنعت قند در ایران نیشکر همان طوری که ذکر گردید کشت نیشکر در ایران بالاخص در خوزستان که بنام شکرستان ایران معروف بود انجام می شد ولی بدلائل مختلفی که چندان روشن نیست زراعت نیشکر و صنعت قند سازی از نیشکر در سرزمین خوزستان از بین رفت. تلاش جهت احیای کشت نیشکر پس از قرن ها فراموشی طی سالهای 1316 تا 1320 باکشت قلمه هایی درمناطق آهودشت، اهواز، حمیدیه وسایر مناطق مساعد خوزستان به طور آزمایشی ...
دریافت فایل دوبله ضعیف، سلامت فکری کودک را به هم می ریزد چاپ شده درقاب کوچک ضمیمه رو مه جام جم تاریخ انتشار 1394/02/05 سعید شیخ زاده، هنرمند جوانی است که تا به حال به جای شخصیت های انیمیشن زیادی صحبت کرده است که از جمله آنها می توان به شکرستان، کدو قلقل زن و مهارت های زندگی اشاره کرد. یک دوبله ضعیف تا چه حد می تواند روی سلامت ک نمان اثر بگذارد؟ وقتی ک. خنده برهر درد بی درمان دواست از ته دل گـــربُوَد لطف خــداست ---- اوف ! ینی حتی خانومها هم نمیتونن این ماشین رو چپ کنن ! : ع های خفن خنده دار ع در هرصورت ما اُسکلیم فکر کنم : ع های طنز باحال خفن تناسب اندامو حال کردین؟! تصاویر جالب و خنده دار روز ع خنده دار و خوشمزه ع های طنز خنده دار شکم نیست که گاراژ تریلی ۱۸ چرخ والا شکرستان مالستان" src="http://s2.picofile.com/file/7950363545/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="455" height="361" border="0" hspace="0" vspace="0" /> بگووو چیز... ژستو دارین! :: :: مجموعه از خنده دار ترین ع های باحال جدید :: :: شکرستان مالستان" src="http://s4.picofile.com/file/7950362789/%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%a7%db%8c_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="458" height="414" border="0" hspace="0" vspace="0" /> این خیار هیئتی است کار از مجلسی گذشته! :: :: :: خنده دار ترین ع های جالبناک :: :: :: ع خنده دار جا نمیرفت لعنتی!... از پت و مت کمک گرفتم ! دستشون در نکنه ع های خنده دار من سکوت می کنم... منو شطرنجی کنید لطفا!! ع سوتی های خنده دار خفن ع های خنده دار http://ma anma an. /post/100 ع های طنز،ع خنده دار جدید ع های خیلی خنده دار
ع های خفن خنده دار باحال جدید :: :: ع خنده دار ترین سوژه های جالب :: :: ع های خفن خنده دار http://ma anma an. /tag/%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1 هم اکنون اینجا سی هزار آنلاین داریم برا دیدن ع های خنده دارمون اومدن! ع خنده دار ترین کیک تولد دنیا http://s4.picofile.com/file/7863773545/%da%a9%db%8c%da%a9_%d8%aa%d9%88%d9%84%d8%af_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg بیچاره اونی که تولدشه این کیکو واسش میبرن دوباره بیچاره تر اونایی که باید این کیک رو بخورن! ------ :: ع خیلی خنده دار :: بی جنبه بهش گفتم شما رو سر ما جا داری!! ع های خنده دار باحال http://jokebest. /category/18 . :: :: :: . صحنه ای از پنجره خونه همسایه علی ! دوران کودکی (اردبیل قهرمان پرور) ع فوتبال خنده دار :: :: با حال ترین ع های دنیا :: ::
به ایشون گفته فقط روز دوقاشق غذا بخور! ع غذاخوری باحال خنده دار خفن http://s2.picofile.com/file/7950130856/%da%af%d9%88%d8%b1%d8%ae%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg خوب فکر کن شاید داداش باشه! ع های خنده دار عاره رفت که رفت بدرک که رفت! :) بذار دستتو ماچ کنم داداش ㋡http://s5.picofile.com/file/8148167450/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%a8%da%86%d9%87_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg :: ع های خفن طنز اینترنتی ::
موتور سواری خنده دار موتورسواری با موانع، این جوریشو دیگه ندیده بودیم!! راستی عاقا! اگه بیافته پایین چه می شه؟ http://ma anma an. /post/100 تمام وسایل این نقاشی همان است که می بینید خدا ی خلاقیتش لایک نداره؟
ع خنده دار قوی ترین هویج دنیا... خخخخخخ خفن ترین ع های دنیا ... ع جالب و خنده دار این ام یه ع باحال خنده دار از طرز سرو بال کب ! ع خنده دار ایرانی هنــر نزد ایرانیـــان است و بس! http://s1.picofile.com/file/7950133438/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c_%d8%a8%d8%a7_%d8%ad%d8%a7%d9%84.jpg به این می گن مرد زندگی!! (ع جالب و خنده دار بچه گانه!) ع صد در صد خنده دار ازاین آبشارا یادتون میاد؟ به سلامتی همه مامان باباهای مهربون (آ خنده+ع ) بهترین ع خنده دار نه من زن می خوام! همین امشب ام می خوام می فهمین؟؟! ع خفن خنده دار (ع طنز و خنده دار) http://s3.picofile.com/file/7949987311/%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87_%d8%a7%d8%b2_%d8%ac%d8%b9%d8%a8%d9%87_%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1_%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84.jpg نمونه ای از جعبه ابزار کامل دخترا!! (خنده دار ترین مدل ناخن) اینم از ع های خنده دار متحرک ع متحرک خنده دار باحال آخیش چقد راحت می شم همینطوری مشت ومال بده عزیزم! ع خنده دار خفن تو هم بخند خوشگل شی! ع های پر از خنده خنده برهر درد بی درمان دواست از ته دل گـــربُوَد لطف خــداست ---- هنــر نزد ایرانیـــان است و بس! ع خنده دار ایرانی ع خنده دار و جالب ع خنده دار ترین حرکت نمایشی یک نوجوان خوش فرم! (تا بفهمی با کی طرفی!) ع خنده دار ن ایناش چه جورند؟ کی می تونه حریف بشه؟ ع جالبناک خنده دار ع خنده دار یک مرد موتور سوار تصاویر جالب و جاندار روز ع های طنز خنده دار بله، پوز می دیم، ما اینیم دیگه! =ع خنده دار و خوشمزه ای یک مرد برجسته واقعی! شکرستان مالستان" src="http://s2.picofile.com/file/7950363545/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="455" height="361" border="0" hspace="0" vspace="0" /> بفرمایید دختر خانم ع بیگیرید! محض خاطر شما ها!! (خنده دار ترین ع دختر عکاس) ع وقتی تمام قدرتت رو جمع می کنی! ع ورزشی خنده دار و جالبناک یک خانم وزنه بردار شکرستان مالستان" src="http://s4.picofile.com/file/7950362789/%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%a7%db%8c_%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1.jpg" alt="ع های خنده دار" width="458" height="414" border="0" hspace="0" vspace="0" /> عاقا! این خیار هیئتی است خنده دار ترین ع های جالبناک http://s4.picofile.com/file/7949986876/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg ع خنده دار از جالب ترین میز تلویزیون ایرانی ع های طنز اینترنتی ع های خنده دار بدون شرح!! http://s3.picofile.com/file/7949986662/%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1_%d8%b3%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg موتور سواری خانوادگی! ع های خیلی خنده دار http://s4.picofile.com/file/7949986341/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg لطفا نخندید! پیری تنها سرنوشت خانمها نیست این شتر در خانه آقایان هم می خوابد! خفن ترین ع های دنیا http://s2.picofile.com/file/7949986127/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1_%da%af%d8%a7%d9%88_%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c.jpg حالا که جرأت می کند از اون بالا بیاد پایین!! (ع خیلی خنده دار) ع خیلی خنده دار ع خیلی خنده دار از سواری به رسم ایرونی funny_pictures_top ع خیلی جالب و خنده دار بفرمایید پرتقال! اما با احتیاط چون باردار است!! ع خنده دار ترین شا ار طراحی با پوست پرتقال! http://s2.picofile.com/file/7950130321/funny_p os.jpg با حال ترین ع دنیا ع عاشقانه خنده دار عاشقانه ترین ع دنیا (ع خنده دار یک کله ای پر از عشق!) http://s3.picofile.com/file/7950130428/funny_pictures_bad_hair_zipper.jpg ع کله ای که حتما درونش غوغاست! (ع خنده دار مدل جالب مو!) http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gifhttp://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/sungl es2.gif http://s2.picofile.com/file/7950130856/%da%af%d9%88%d8%b1%d8%ae%d8%b1_%d8%ae%d9%86%d8%af%d9%87_%d8%af%d8%a7%d8%b1.jpg ع های خنده دار موتور سواری خنده دار موتورسواری با موانع، این جوریشو دیگه ندیده بودیم!! راستی عاقا! اگه بیافته پایین چه می شه؟
http://ma anma an. /post/100 تمام وسایل این نقاشی همان است که می بینید خدا ی خلاقیتش لایک نداره؟ لطفا نظر فراموش نشه ع جالب و خنده دار این ام یه ع باحال خنده دار از طرز سرو بال کب واسه آقایون کم اشتها! http://s1.picofile.com/file/7950133438/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c_%d8%a8%d8%a7_%d8%ad%d8%a7%d9%84.jpg (شیرین کاری خنده دار بچه گانه!) به سلامتی پسرایی که با مامانش در ظرف شستن کمک می کند! ع صد در صد خنده دار ازاین آبشارا یادتون میاد؟ به سلامتی همه مامان باباهای مهربون (آ خنده+ع ) بهترین ع خنده دار نه funny_animals_kiss ع خنده دار از بوسه ای عاشقانه دو دوست با نمک (ع طنز و خنده دار) http://s3.picofile.com/file/7949987311/%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87_%d8%a7%d8%b2_%d8%ac%d8%b9%d8%a8%d9%87_%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1_%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84.jpg نمونه ای از جعبه ابزار کامل دخترا!! (خنده دار ترین مدل ناخن) ما در عصری زندگی می کنیم که وجود تلویزیون، رایانه و بازی های کامپیوتری علاقه ک ن به خواندن کتاب ها را کاهش داده است. اما کارشناسان مسایل کودک 5 راه توصیه می کنند که با کمک و بکارگیری آنها می توانید کتاب خواندن را به یک لذت برای فرزندتان تبدیل کنید: 1) به شخصیت های داستانی جان بدهید: کتاب خواندن به اندازه کافی خسته کننده است و اگر مطلب ک. به گزارش سینمانگار، مرتضی احمدی بازیگر و هنرمند پیش وت سینما، تلویزیون، رادیو و عرصه دوبله کشورمان صبح امروز و در سن 90 سالگی درگذشت.

مرتضی احمدی که در سه سال اخیر از بیماری ریوی رنج میبرد و با آن دسته و پنجه نرم میکرد، صبح امروز(یکشنبه سی ام آذر ماه) در سن 90 سالگی و به دلیل همین بیماری، در منزل شخصی خود در تهران درگذشت.

احمدی متولد سال 1303 در شهر تهران بود. وی کار خود را در تئاتر شروع کرد و در سال 1321 با کمک دوستانش "تماشاخانه ماه" را دایر کرد اما به دلایلی بعد از چند هفته مجبور به ترک آنجا شد. او خوانی را در سال 1322 آغاز کرد که همین کار منجر به بازیگری وی در تئاتر شد.

زنده یاد مرتضی احمدی برای اولین بار به سبک بیات تهران خوانی کرد که بسیار محبوب شد و راهش را به سمت رادیو باز کرد. او در سال 1323 در رادیو تهران مشغول به کار شد و به سبک های مختلف ترانه و آواز خواند. در سال 1353 نقش اول سریال پربیننده «هردمبیل» را بازی کرد و در سال 1356 به عنوان محبوب ترین هن یشه رادیو انتخاب شد.


وی در سال 1326 گوینده های خارجی شد و از اعضای اولیه انجمن گویندگان و س رستان گفتار بود. از سریال های تلویزیونی قدیمی و معروف او می توان به «سلطان صاحبقران»، «هفت شهرعشق»، «آئینه و زیر بازارچه» همراه با مرحوم رضا ژیان نام برد.

مرتضی احمدی در سال 1334 با یکی از همکارانش در راه آهن ازدواج کرد که همسرش در سال 1350 بر اثر سرطان درگذشت و حاصل این ازدواج دو فرزند یکی دختر به نام آزیتا و دیگری پسر به نام مازیاز بود.

از مهمترین آثار مرتضی احمدی می توان به دوبله مجموعه «پینوکیو» اشاره کرد که صداپیشگی روباه مکار را برعهده داشت.

او در سال 1332 با «ماجرای زندگی» به کارگردانی نصرت الله محتشم وارد سینما شد. از مهمترین های سینمایی او می توان به «ستاره ها3: ستاره بود» به کارگردانی فریدون جیرانی، «مینا و غنچه»، «سرحد»، «کلاه قرمزی و پسر »، «یکبار برای همیشه»، «ساده لوح»، «یکبار برای همیشه»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «گراند سینما»، «معما»، «اتوبوس»، «جدال در تاسوکی»، «قلندر»، «قایقران»، «باباشمل»، «شرین و فرهاد» و «ماجرای زندگی» اشاره کرد.

از جدیدترین کارهای تلوزیونی او می توان به «مجموعه شکرستان» اشاره کرد که راوی و صداپیشه بود. دیگر آثار برجسته تلویزیونی او «به همین سادگی»، «تا غروب»، «مثل همیشه»، «تازه چه خبر همسایه»، «آرایشگاه زیبا»، «رستوران خانوادگی»، «خانه پدری»، «دردسر بزرگ»، «زیر بازارچه»، «گل های آفتابگردان»، «ببخشید»، «کت و شلوار خواستگاری»، «فروشگاه»، «بیا تا گل برافشانیم»، « تعطیلات نوروز»، «چای و لبخند»، «آ ین سند» و « زائر غریب» می باشد.
سینمانگار درگذشت زنده یاد مرتضی احمدی را به خانواده محترمش و جامعه هنری کشور تسلیت عرض می نمایید. منبع:سینمانگار سعید معروف و مجموعه عروسک های کلاه قرمزی و همچنین سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران، پرطرفدارترین طرح های نقش بسته بر جلد دفترها در نمایشگاه«ایران نوشت» بودند. به گزارش خبرنگار مهر، دومین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی- ی، با حضور 20 برند مختلف از پنجم تا دهم شهریور ماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری در حال برگزاری است و خانواد. مرتضی احمدی درگذشت مرتضی احمدی هنرمند پیش وت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو صبح یکشنبه سی ام آذر ماه 1393 دارفانی را وداع گفت.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این هنرمند پیش وت از سه سال پیش دلیل مشکلات ریوی تحت درمان قرار داشت تا اینکه در روز پایانی پاییز 93 از دنیا رفت.

ناشر آلبوم های مرتضی احمدی درباره درگذشت این هنرمند به ایسنا گفت: این هنرمند پیش وت یک ساعت پیش 30 آذرماه در منزلش درگذشت.مرتضی احمدی متولد 1303 از بازیگران سینما و تلویزیون و گوینده رادیو و خواننده ایرانی است. از ماندگارترین آثار احمدی می توان به کار ص (نوعی دوبله) او در مجموعه «پینوکیو» اشاره کرد که در آن در نقش «روباه مکار» صداپیشگی کرده است.«آرایشگاه زیبا»، «کت و شلوار خواستگاری»، «دانی و من» و... از کارهای تلویزیونی مرتضی احمدی است. او در انیمیشن «شکرستان» هم صداپیشگی کرده است.احمدی در ۱۳۰۳ در جنوب تهران به دنیا آمد. پدرش سَقط فروش بود. او برای تحصیل ابتدا به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن به دبیرستان شرف و دبیرستان روشن رفت.او در نهم مرداد ۱۳۳۴ با یکی از هـمکارانش در راه آهن به نام زهرا جوانشیر ازدواج کرد که در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۵۰ بر اثر سرطان درگذشت. احـمدی از این ازدواج یک فرزند دختر به نام آزیتا (متولد ۱۳۳۷) و یک فرزند پسر به نام مازیار (متولد ۱۳۴۰) دارد.او در شانزده سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به هـمراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه های تهران رتبه هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه آهن بازیکن و مربی (تا سال ۱۳۲۵) شد.پس از چند تلاش آماتوری در تئاتر در ۱۳۲۱ با کمک عده ای از دوستانش «تـماشاخانه ماه» را روبه روی باغ فردوس دایر کرد، ولی پس از چند هفته مـجبور به ترک آنـجا شد. او در اوایل پاییز ۱۳۲۲ در تئاتر فرهنگ برای اولین بار پیش خوانی کرد و در نتیجه آن بازیگر تئاتر هم شد. احـمدی در ۱۳۲۳ به رادیو تهران مشغول به فعالیت شد. او در ۱۳۲۶ گوینده های خارجی شد و از اعضای اولیه انجمن گویندگان و س رستان گفتار (تأسیس در ۱۳۴۲) بود.پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ احمدی بازیگری را کنار گذاشت و به مدت هفت سال به اهواز رفت اما پس از بازگشت به تهران از نو کار بازیگری را در سریالی تلویزیونی به نام «تک مضراب» از سر گرفت. از سریال های تلویزیونی دیگری که بازی کرده است می توان از «سلطان صاحبقران»، «هفت شهر عشق» (۱۳۵۶)، «آئینه و زیر بازارچه (۱۳۷۷، رضا ژیان)» نام برد.احمدی در فروردین ۱۳۴۹ نیز احمدی به دعوت علی حاتمی ترانه عنوان بندی «حسن کچل» را، ضربی خوانی کرد (که به نام روحوضی نیز شناخته می شود). در همین سبک در ۱۳۲۸ پنج صفحه موسیقی برای یک شرکت انگلیسی ضبط کرد. مرتضی احمدی بیش از چهارصد ترانه ضربی و صد و پنجاه ترانه فکاهی خوانده است، این ترانه هااز نوشته های نصیری فر، نویسنده کت است به نام مردان موسیقی سنتی و نوین ایران که بیشتر کارهای موزیکال مرتضی احمدی از آن کتاب گرفته شده است. اختصاصی از هایدی مقاله کامل درباره خوزستان با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 36 موضوع تحقیقاستان خوزستانگردآورنده :نادر مرتضوی دانش آموز سال سوم راهنماییمدرسه ارشادسال 1381-1382منابع مورد استفاده1-دائره المعارف زرین2-گیتا شناسی کشورها3-کارنامه آموزش و پرورش استان خوزستان4-نگاهی به خوزستانخوزستان در عصر سوم و چهارم زمین شناسیخوزستان در عصر سوم و چهارم زمین شناسی بوجود آمده است . در منطقه خوزستان و عربستان در دوران دوم زمین شناسی ، دریائی وسیع وجود داشت کهع به اقیانوس هند متصل بود و خشکی های این مناطق منحصر به چند جزیره کوچک و بزرگ بوده که در اثر عوامل آتش فشانی از زیر آب سر برآورده و آن جزائر در جائی قرار داشت که اکنون کوههای دماوند ، الوند ، ، زردکوه و دنا قرار دارد .بنام خداوند بخشنده مهربانمقدمهمن استانی که برای تحقیق انتخاب کرده ام استان خوزستان است استانی که اجداد من از سالهای بسیار دور در یکی از ای آن (ابتدا در شوشتر که یکی از قدیمی ترین ای ایران و مرکز خوزستان در آن سالها بوده) و بعداً شهر اهواز که تاکنون نیز مرکز آن استان می باشد و من هم در این شهر به دنیا آمده ام . استان خوزستان یکی از استانهای پهناور و دارای جلگه های حاصلخیز و رودخانه های پرآب و معادن عظیم نفت و گاز می باشد .کلمه خوز به معنی شکر است و خوزستان به معنی شکرستان است چون در قدیم خوزستان مرکز نیشکرکاری و تهیه شکر بوده است . استان خوزستان به این نام نامیده شده است . استان خوزستان در زمانها قدیم مرکزی برای علم و دانش و تربیت علما بوده و جندی شاپور یکی از آن مراکز بوده است . که جندی شاپور فعلی از آن نام گرفته است .شهر اهواز که اکنون مرکز استان خوزستان است تا قبل از سلطنت رضاخان شهری کوچک به نام ناصری ودارای جمعیتی اندک بوده و پس از آنکه مرکز استان قرار گرفت و جمعیت آن روبه فزونی گذاشت .رودخانه کارون از وسط شهر از شمال به جنوب در حرکت است و شهر را به دو قسمت تقسیم می کند . اولین مدرسه ابت که در این شهر تاسیس گردید حدود سالهای 1303 و 1304 بوده که با سعی و کوشش جد من و آوردن معلم از شیراز با مخارج ایشان بوجود آمد و چون در آن زمان شیخی به نام شیخ چاسب بر استان خوزستان حکم روایی می نمود این مدرسه به نام چاسبیه نامیده شد .
با
مقاله کامل درباره خوزستان
اختصاصی از یاری فایل مقاله کامل درباره استان خوزستان با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 36 موضوع تحقیقاستان خوزستانگردآورنده :نادر مرتضوی دانش آموز سال سوم راهنماییمدرسه ارشادسال 1381-1382منابع مورد استفاده1-دائره المعارف زرین2-گیتا شناسی کشورها3-کارنامه آموزش و پرورش استان خوزستان4-نگاهی به خوزستانخوزستان در عصر سوم و چهارم زمین شناسیخوزستان در عصر سوم و چهارم زمین شناسی بوجود آمده است . در منطقه خوزستان و عربستان در دوران دوم زمین شناسی ، دریائی وسیع وجود داشت کهع به اقیانوس هند متصل بود و خشکی های این مناطق منحصر به چند جزیره کوچک و بزرگ بوده که در اثر عوامل آتش فشانی از زیر آب سر برآورده و آن جزائر در جائی قرار داشت که اکنون کوههای دماوند ، الوند ، ، زردکوه و دنا قرار دارد .بنام خداوند بخشنده مهربانمقدمهمن استانی که برای تحقیق انتخاب کرده ام استان خوزستان است استانی که اجداد من از سالهای بسیار دور در یکی از ای آن (ابتدا در شوشتر که یکی از قدیمی ترین ای ایران و مرکز خوزستان در آن سالها بوده) و بعداً شهر اهواز که تاکنون نیز مرکز آن استان می باشد و من هم در این شهر به دنیا آمده ام . استان خوزستان یکی از استانهای پهناور و دارای جلگه های حاصلخیز و رودخانه های پرآب و معادن عظیم نفت و گاز می باشد .کلمه خوز به معنی شکر است و خوزستان به معنی شکرستان است چون در قدیم خوزستان مرکز نیشکرکاری و تهیه شکر بوده است . استان خوزستان به این نام نامیده شده است . استان خوزستان در زمانها قدیم مرکزی برای علم و دانش و تربیت علما بوده و جندی شاپور یکی از آن مراکز بوده است . که جندی شاپور فعلی از آن نام گرفته است .شهر اهواز که اکنون مرکز استان خوزستان است تا قبل از سلطنت رضاخان شهری کوچک به نام ناصری ودارای جمعیتی اندک بوده و پس از آنکه مرکز استان قرار گرفت و جمعیت آن روبه فزونی گذاشت .رودخانه کارون از وسط شهر از شمال به جنوب در حرکت است و شهر را به دو قسمت تقسیم می کند . اولین مدرسه ابت که در این شهر تاسیس گردید حدود سالهای 1303 و 1304 بوده که با سعی و کوشش جد من و آوردن معلم از شیراز با مخارج ایشان بوجود آمد و چون در آن زمان شیخی به نام شیخ چاسب بر استان خوزستان حکم روایی می نمود این مدرسه به نام چاسبیه نامیده شد .
با
مقاله کامل درباره استان خوزستان
مولاى متقیان المؤمنین علیه السلام مى فرمایند: المنتظر لامرنا کالمتشحط بدمه فى سبیل الله.(1) منتظر امر فرج ما، همچون ى است که در راه خدا به خون خویش مى غلتد. چرا که از نشانه هاى گویاى یارى یار، به دیدار یار شتافتن است آرى، محب صادق، تنها لقاء ودیدار دوست را مى طلبد ودر راه رسیدن به آن، هرگز سر از پاى نمى شناسد وخواب راحت ندارد ودر راه چ. پیداشدن کارت شارژ ایرانسل توی جیب مرد متاهلی که خط همراه اول داره،
مثل کشف ۱۰کیلو ه توی ماشین یه قاچاقچی …….
حکمش ه… ! .................................................................... مورد داشتیم...
دختره رفته امتحان رانندگی بده،
سرهنگه پرسیده گاز کجاست؟
دختره جواب داده کنار یخچال...
میگن سرهنگ کل آموزشگاه رو یکجا تحویل گرو داده!! ..................... نظرسنجی‌ها درخصوص برنامه‌های شبکه‌های سیما در هفته اول نوروز ۹۶، نشان‌دهنده افزایش میزان بینندگان و رضایت آنان از برنامه‌های مختلف پخش شده در شبکه‌های گوناگون سیما نسبت به سال گذشته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از پایگاه‌اطلاع‌رسانی صدا و سیمای ایران، برنامه های سیما در نوروز 966 طرفداران زیادی داشت و بر اساس نظرسنجی ها، مخاطبان تلویزیون در هفته اول نوروز امسال راضی از پای تلویزیون بلند شدند. مرتضی میرباقری، معاون سیمای رسانه ملی در نشستی خبری که در واپسین روزهای سال گذشته با حضور مدیران شبکه‌های مختلف سیما و خبرنگاران برگزار شد، نوید سالی سرشار از تولیدات تازه نمایشی را داده بود که با نگاهی به عملکرد نوروزی رسانه ملی در همین ابتدای سال، به نظر می‌رسد گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده است. آثار نمایشی و تولیدی پخش شده در طول این دو هفته را می‌توان به فال نیک گرفت و تعبیری بر امتداد رونق این آثار در ادامه سال دانست. تعبیری که پژوهش‌های انجام شده توسط مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما هم بر آن صحه گذاشته و از اقبال خوب مخاطبان نسبت به رسانه ملی خبر می‌دهد. بهترین‌ها کدام بودند؟ نظرسنجی‌ها درخصوص برنامه‌های شبکه‌های سیما در هفته اول نوروز 96، نشان‌دهنده افزایش میزان بینندگان و رضایت آنان از برنامه‌های مختلف پخش شده در شبکه‌های گوناگون سیما نسبت به سال گذشته است. بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی دفتر معاونت سیما،‌ میزان مخاطبان شبکه‌های تلویزیونی مختلف امسال هم رقمی رو به رشد داشته و این نشان از نفوذ و حضور رسانه ملی در میان مخاطبان دارد. بنا بر این گزارش، پربیننده‌ترین برنامه‌ها و مجموعه‌های نوروزی به تفکیک شبکه‌ها اعلام شده‌اند. *بهترین‌های شبکه اول طبق این گزارش، در شبکه یک سیما مجموعه علی‌البدل، مسابقه آشپزی دست‌پخت، جنگ بوی عیدی و شکرستان بیشترین میزان مخاطبان را داشته‌اند. *بهترین‌های شبکه دو در شبکه دو مجموعه محله گل و بلبل 2، سریال مرز خوشبختی، برنامه بهار این‌جاست (ویژه تحویل سال) و نیز مسابقه دست‌پخت‌های خودمانی محبوب‌ترین تولیدات این شبکه بوده‌اند. بهترین‌های شبکه سه *در شبکه سه سیما برنامه‌های سه ستاره، مجموعه دیوار به دیوار، دو مسابقه آقای گزارشگر و زمانی برای خندیدن و نیز سالی که گذشت بیشترین نگاه مخاطبان را به خود جلب کرده‌اند. بهترین‌های شبکه 5 *در شبکه پنج سیما مجموعه نمایشی شوخی ، مسابقه فامیلی و برنامه همام کیش رکورددار جذب مخاطبان بوده‌اند. *بهترین‌های شبکه نسیم در شبکه نسیم به ترتیب برنامه‌های خندوانه، دورهمی، ویتامین خ، کودک شو و همچنین مسابقه آب و آتش پرمخاطب‌ترین آثار پخش شده از نگاه مخاطبان بوده‌اند. همچنین بنا بر نظرسنجی انجام شده و اعلام این گزارش، در مجموع میزان بینندگان مجموعه‌های تلویزیونی شبکه‌های یک، دو و سه نسبت به سال گذشته افزایشی حدودا 25 درصدی را نشان می‌دهد. علاوه بر این و در جهت ساماندهی و منظم برنامه‌های ویژه تحویل سال شبکه‌های سیما، در نوروز 96 شـبکه‌های یک، دو، سه، قرآن و افق برنامه‌های ویژه تحویل سال را روانه آنتن د که با وجود تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های گسترده شبکه‌های ‌ای فارسی‌زبان برای جذب مخاطبان ایرانی و داخل کشور، بر اساس این نظرسنجی شاهد افزایش میزان بیننده‌های برنامه‌های تحویل سال در شبکه‌های یک،‌ دو و سه جمعا به میزان بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته بوده‌ایم که این امر نشان دهنده افزایش اقبال بینندگان به شبکه‌های داخلی و رسانه ملی است. در آمارهای اعلام شده در این گزارش ذکر شد: دو برنامه سرگرمی‌ساز شبکه نسیم، خندوانه و دورهمی هم نسبت به سال گذشته با افزایش میزان بینندگان مواجه شده‌اند. در هفته اول نوروز، برنامه‌های خندوانه، دورهمی، سه ستاره و نیز دو مجموعه علی‌البدل و دیوار به دیوار پربیننده‌ترین برنامه‌ها بوده‌اند. بنا بر این گزارش، از هر هفت نفر نمونه آماری که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، شش نفر بیننده شبکه‌های داخلی رسانه ملی و تنها یک نفر بیننده شبکه‌های خارج از کشور و ‌ای بوده‌اند که این امر مقبولیت و محبوبیت رسانه ملی را نزد مخاطبان خاطرنشان می‌کند. کارگردان سابق «سنجد» مجموعه انیمیشنی و عروسکی «دنیای پویا» را که به مصاحبه با شخصیت های انیمیشنی و کارتونی می پردازد، برای پخش از شبکه پویا در نوروز 93 آماده می کند.

فیضی درباره «دنیای پویا» توضیح داد: «دنیای پویا» یک مجموعه ی 26 قسمتی 60 دقیقه ای است که از دو روز قبل از نوروز به روی آنتن می رود و قرار است 15 قسمت آن در ایام نوروز و باقی قسمت ها در طول هفته ها پخش شود.

وی افزود: «دنیای پویا» از چند بخش تشکیل شده که یکی از آنها ترکیب انیمشین و بخش زنده است، یک کار داستانی پیوسته که با قصه های کوتاه اتفاق می افتد و بخش زنده ی آن را فرزاد حاتمیان و سوده سع بازی می کنند.

این کارگردان ادامه داد: «من »، «این» و «اون» نام سه عروسک برنامه است که در بخش عروسکی برنامه در سه رنگ صورتی، نارنجی و آبی دیده می شوند؛ تصویربرداری این بخش تقریبا تمام شده است.

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1000/11.22/02-468.jpg دنیای پویا

وی با اشاره به اینکه اکنون در حال آماده سازی بخش های کامپیوتری و وله ها هستند، خاطرنشان کرد: همچنین در این برنامه یک عروسک کوچک 10 سانتی متری دیگر نیز داریم که نامش پویاست و نظرمان این است که اگر مورد پسند ک ن قرار گیرد، نشانه ای از شبکه پویا باشد.

فیض یادآور شد: در بخشی از برنامه با شخصیت های انیمیشنی نظیر پت و مت ، فریدون و کاوه انیمیشن ماردوش ، تام و جری، اسکار ، شخصیت های شکرستان و ... مصاحبه خواهیم کرد و آنهایی که حرف نمی زنند را زیرنویس یا دوبله می کنیم.

وی همچنین درباره ی انتخاب بازیگران نیز گفت: خانم سع در حوزه ی تئاتر فعالیت می کنند و چون قبلا با ایشان کار کرده بودم و به دنبال یک چهره ی شیرین و کوچکی بودم ایشان را انتخاب .

فیضی ادامه داد: فرزاد حاتمیان را نیز از این جهت انتخاب که به دنبال فردی بودم که فانتزی و کارتونی باشد، خیلی هم دلم نمی خواست که بچه ها او را بشناسند یا ذهنیت تصویری خاصی از او داشته باشند.

به گزارش ایسنا ، نگارش و طراحی عروسک «دنیای پویا» به تهیه کنندگی مرکز پویا نمایی صبا از اوایل تابستان آغاز شده و حدود چهار ماه نیز تصویر برداری آن طول کشیده است. http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/1000/11.22/03-361.jpg فرزاد حاتمیان

سایر عوامل نیز عبارتند از: مجری طرح: احمد کلانتری/ نویسندگان: فیضی و محمد کاظم اخوان/ ساخت عروسک نمایشی: اکرم صانعی/ ساخت عروسک تک فرم: حمید آقا ربیع/ عروسک گردانان: اکرم و اعظم صانعی و سوده سع / صداپیشگان: مارال حاجی زاده ، ر اناگل زاده و فرزاد حاتمیان/ تصویر بردار: علیرضا سلیمانیان/ تدوینگر: علی پیله ور/دستیار تدوین: فاطمه جعفریزاده/ دستیار کارگردان: داوود روستا/ طراح صحنه و لباس: شیما جلالی/ مدیر تولید: محسن سهر / صحنه: آزاده جهان بخش/ صدابردار: بابک نیازی و تصویر بردار بخش انیمیشن: محمدرضا خوشحال سرمست. در آ ین روز پاییز و در سن نود سالگی «مرتضی احمدی» درگذشت؛ صدای طهرون خاموش شد موسیقی ما - مرتضی احمدی - هنرمند پیش وت - ساعاتی قبل در منزلش از دنیا رفت. ناشر آلبوم های مرتضی احمدی با تأیید این خبر به خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، گفت: این هنرمند پیش وت دو ساعت پیش، یکشنبه - 30 آذر ماه - به دلیل مشکل ریوی در منزلش درگذشت. خبرنگار ما پس از تماس با منزل مرتضی احمدی موفق به گفت وگو با نوه ی این هنرمند پیش وت - بهرنگ بقایی - شد که وی نیز خبر درگذشت پدربزرگش را تایید کرده است. او که حال چندان مساعدی نداشت، ارائه ی اطلاعات بیشتر در این خصوص را به ساعاتی بعد موکول کرد. مرتضی احمدی در آ ین گفت وگویش ، از حال و روزش سخن گفته بود و امیدوار بود که زودتر حالش خوب شود. مرتضی احمدی که حدود سه هفته پیش، به سختی می توانست، صحبت کند، درد پاهایش او را بیشتر اذیت می کرد و می خواست، برای درمان درد پاهایش روزانه فیزیوتراپی می شود. این هنرمند درگذشته که در عرصه هنر فعالیت های زیادی داشته، ضمن اظهار امیدواری نسبت اینکه حالش خوب شود، گفته بود: راستش حالم چندان فرقی نکرده است و همچنان تحت نظر پزشک هستم، امیدوارم بهتر شوم.

زنده یاد احمدی در سال ۱۳۰۳ در جنوب تهران به دنیا آمد. برای تحصیل ابتدا به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن به دبیرستان شرف و دبیرستان روشن رفت. در شانزده سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به همراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه های تهران رتبه هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه آهن بازیکن و مربی (تا سال ۱۳۲۵) شد. پس از چند تلاش آماتوری در تئاتر در ۱۳۲۱ با کمک عده ای از دوستانش «تماشاخانه ماه» را روبه روی باغ فردوس دایر کرد اما پس از چند هفته مجبور به ترک آنجا شد. در اوایل پاییز ۱۳۲۲ در تئاتر فرهنگ برای اولین بار پیش خوانی کرد و در نتیجه آن بازیگر تئاتر هم شد. مدتی بعد پدرش از فعالیت او در تئاتر مطلع شد و او را از خانه بیرون کرد. مرتضی احمدی پس از مدتی هم زمان با هن یشگی در راه آهن تهران به عنوان تعمیرکار استخدام شد.

مرتضی احمدی برای اولین بار به سبک بیات تهران در پیش ها آواز خواند. احمدی در سال ۱۳۲۳ به رادیو تهران (چندی بعد در رادیو ایران و بعد از آن در رادیو و تلویزیون ایران) به کار پرداخت تا برنامه های کمدی اجرا کند. در دوره های مختلفی در رادیو کار کرد و از جمله تیپی به نام «بابا جاهل گریان» اجرا کرد و به سبک های مختلف ترانه و آواز خواند. در فروردین ۱۳۵۳ نقش اول سریال پربیننده «هردمبیل»، نوشته پرویز خطیبی را بازی کرد. در نظرخواهی از مردم در سال ۱۳۵۶ به عنوان محبوب ترین هن یشه رادیو انتخاب شد. وی در ۱۳۲۶ گوینده های خارجی شد و از اعضای اولیه انجمن گویندگان و س رستان گفتار (تأسیس در ۱۳۴۲) بود. پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ احمدی بازیگری را کنار گذاشت و به مدت هفت سال به اهواز رفت اما پس از بازگشت به تهران از نو کار بازیگری را در سریالی تلویزیونی به نام «تک مضراب» از سر گرفت. از سریال های تلویزیونی دیگری که بازی کرده است می توان از «سلطان صاحبقران»، «هفت شهر عشق» (۱۳۵۶)، «آئینه و زیر بازارچه (۱۳۷۷، رضا ژیان)» نام برد.

در فروردین ۱۳۴۹ نیز احمدی به دعوت علی حاتمی ترانه عنوان بندی «حسن کچل» را، ضربی خوانی کرد (که به نام روحوضی نیز شناخته می شود). در همین سبک در ۱۳۲۸ پنج صفحه موسیقی برای یک شرکت انگلیسی ضبط کرد. مرتضی احمدی بیش از چهارصد ترانه ضربی و صد و پنجاه ترانه فکاهی خوانده است، این ترانه هااز نوشته های نصیری فر، نویسنده کت است به نام مردان موسیقی سنتی و نوین ایرانکه بیشتر کارهای موزیکال مرتضی احمدی از آن کتاب گرفته شده است. از ماندگارترین آثار احمدی می توان به کار ص (نوعی دوبله) وی در مجموعه «پینوکیو» اشاره کرد که در آن در نقش «روباه مکار» صداپیشگی کرده است. «آرایشگاه زیبا»، «کت و شلوار خواستگاری»، «دانی و من» و... از کارهای تلویزیونی مرتضی احمدی است. وی در انیمیشن «شکرستان» هم صداپیشگی کرده است.

همچنین «بابک چمن آرا» مدیر مرکز موسیقی بتهوون و ناشر آلبوم های زنده یاد «مرتضی احمدی» گفت: مراسم تشییع زنده یاد «مرتضی احمدی» روز چهارشنبه ساعت 9 صبح برگزار می شود.

وی ادامه داد: مراسم ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد و طی هماهنگی های انجام شده قرار است پیکر این هنرمند پیش وت در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک س شود.
ناشر آلبوم های مرتضی احمدی همچنین متنی را برای درگذشت این هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون منتشر کرد.
«این یلدا را به یاد تمام لحظات خوشی که با مرتضی احمدی (پدربزرگ طهرون) داشتیم، سر کنیم...

برایش آواز بخوانیم و...

او از ما جدا شد؛ یاد او با ماست...» معرفی کتاب توسط سخنورانِ کوچک افزردانش آموزان مدارس شهر و روستاهای بخش افزر شهرستان قیر و کارزین در دومین نشست کتابخوان مدرسه ای فارس به معرفی کتاب های مورد علاقه خود پرداختنددانش آموزان مدارس شهر و روستاهای بخش افزر شهرستان قیر و کارزین در دومین نشست کتابخوان مدرسه ای فارس به معرفی کتاب های مورد علاقه خود پرداختند؛ دانش آموزان.    سریال‌های انیمیشنی  در حوزه هنری   احسان کاوه  مدیر مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن سازمان سینمایی حوزه هنری از تولید سریال های انیمیشنی با تعداد قسمت های زیاد و به صورت فصلی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، احسان کاوه مدیر مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن سازمان سینمایی حوزه هنری در خصوص عملکرد جدید این بخش توضیح داد: مسیری که در گذشته در حوزه انیمیشن حوزه هنری دنبال می شد بیشتر ناظر بر تولیدات با محور بازار بین المللی و خارجی بود که با تغییراتی در رویکرد این بخش، ضمن حفظ آن ظرفیت مهم در پی ۲ مولفه مهم دیگر برآمدیم؛ نخست جذب بیش از پیش مخاطب داخلی با مقصود ترویج اخلاق حسنه و دوم استعدادی و حمایت از تولیدکنندگان جوان، خصوصا نیروهای متخصصی که خارج از مرکز هستند اما ظرفیت فعال جبهه فرهنگی انقلاب محسوب می شوند. کاوه در مورد نحوه سیاستگذاری، برای بهتر دیده شدن آثار تولید شده اظهار کرد: به اعتقاد من مهم ترین شیوه ارایه محصولات فرهنگی، ریل گذاری و فضاسازی بلندمدت عرضه است. در واقع تکرار قالب دیداری و شنیداری، باعث می‌شود فرم در ذهن مخاطب جای خود را پیدا کند و پس از اعتماد به فرم، پذیرای محتوای مطلوب باشد. یعنی طراحی ریلی که قالب را برای گذر محتواهای گوناگون مهیا می کند. این روش تنها با صنعتی شدن و تولیدات بلندمدت انیمیشن امکان پذیر است. به طور قطع محصولات تک قسمتی و یا با تعداد اپیزودهای محدود در ذهن مخاطب ماندگاری کمتری دارد و اثرگذاری آن نیز کاهش می یابد. وی ادامه داد: به همین جهت مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن سازمان سینمایی حوزه هنری در نظر دارد که سریال های انیمیشنی با تعداد قسمت های زیاد و به صورت فصلی تولید کند تا در سایه این تولید انبوه و پیوسته، مفاهیم ارزشمند در ریل‌های جاگذاری شده به سمت مقصد که همانا اثرگذاری بر ذهن مخاطب هدف است، حرکت کند. مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن سازمان سینمایی حوزه هنری در نظر دارد که سریال های انیمیشنی با تعداد قسمت های زیاد و به صورت فصلی تولید کند تا در سایه این تولید انبوه و پیوسته، مفاهیم ارزشمند در ریل‌های جاگذاری شده به سمت مقصد که همانا اثرگذاری بر ذهن مخاطب هدف است، حرکت کندمدیر مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن سازمان سینمایی حوزه هنری در مورد مضامین این آثار نیز گفت: سبک زندگی آرمانی ما مسلمانان برگرفته از آموزه‌های قرآنی، سیره نبوی (ص) و سیره ائمه اطهار علیهم السلام است که در مجموع به نام حیات طیبه از آن یاد می‌کنیم. رسیدن به چنین سبکی از زندگی که ی در مجموع سخنرانی های خود به شاخص های آن مکرر، اشاره کرده اند، مطلوب و مقصد محتوایی هر محصول فرهنگی دغدغه مند است. به نظر من آموزش چنین الگوها و ترویج سبک زندگی ایرانی ی، باید از دسالی آغاز شود، تا در بزرگسالی ذهن به صورت ناخودآگاه و نهادینه به سوی تحقق آن حرکت کند. یعنی کودک ما با دیدن قصه و تصویر جذاب، با آن ارتباط برقرار می کند، مفاهیم را ب و مثل بذری در بزرگسالی نهال شه او رشد می کند و به ثمر می نشیند. مثلا وقتی بچه ای در دسالی با مفهوم عد آشنا شود در بزرگسالی با بسط آن، مفاهیمی مانند ظلم ستیزی، خواهی و... را به نحوی آشنا می شناسد. کاوه با اشاره به این نکته که از تمام ظرفیت های موجود بهره می برند تا آثار فا و ارزشمندی را در اختیار مخاطبانمان قرار دهند، بیان کرد: در راستای اه مان، علاوه بر همکاری با سازمان صدا و سیما برای تولید محصول، از پتانسیل فضای مجازی و رسانه خانگی نیز بهره‌ خواهیم برد، تا از تمامی ظرفیت های موجود به نحو شایسته استفاده کرده باشیم. وی در بخش دیگری از صحبت خود در مورد میزان تولیدات این مرکز عنوان کرد: مرکز مطالعات و تولیدات انیمیشن حوزه هنری از سال ۸۵ اقدام به تولید کرده و در این مدت پروژه های شاخصی را مانند مجموعه‌های «شکرستان»، «زوزو»، «مزرعه شادی»، «الاغک»، «گنجینه»، «ب لو»، «بیا آشتی کنیم» و های کوتاه انیمیشنی مانند «پارازیت» و «تمام زمستان هایی که ندیدم» که جوایز داخلی و خارجی زیادی را به دست آوردند، تولید کرده است. کاوه در پایان اظهار کرد: کشور ما با بحران های مالی زیادی مواجه شده است و همه اصحاب فرهنگ به این مساله واقفند برای همین ما باید سعی کنیم اقتصاد متکی به نفت را کنار بگذاریم. این در حالی است که تولید انیمیشن هزینه بر بوده و صبر و تحمل زیادی را می طلبد، لذا باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که هم آثار درخور و شایسته بسازیم و هم به اقتصاد نفتی چونان که اقتصاد مقاومتی رهنمون می دهد، وابسته نباشیم. به همین منظور می توانیم از سرمایه بخش خصوصی که تمایل دارد دراین بخش فعال باشد بهره ببریم به شرط آنکه به سرمایه گذار اطمینان خاطر بدهیم، نتیجه حاصل از تولید اثر، سودمند خواهد بود و سرمایه اولیه حتما برگشت خواهد داشت. برای این منظور باید به صورت جدی قوانین متقنی وضع شود و ساز و کار محکمی برای اطمینان بخشی به سرمایه گذاری بخش خصوصی، در تولید آثار فرهنگی، به خصوص انیمیشن ایجاد شود. ما سعی می کنیم بررسی‌های نخستین در خصوص شرایط حقوقی کشور جهت حمایت از ایده و فکر را انجام داده و به صورت گزارش به مراجع ذی صلاح پیشنهاد بدهیم تا از این طریق روند شکل گیری قوانین مرتبط و لازم تسریع شود و بخش انیمیشن را به عنوان یک الگوی سودآور فرهنگی پیش چشم بخش خصوصی و سایر فعالان قرار دهیم.   دختر جنوب در کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان   به‌گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، هم اکنون نگارش ‌نامه‌ی «دختر جنوب» به پایان رسیده است. این اثر به تهیه کنندگی کانون پرورش فکرى ک ن و نوجوانان و با تکنیک دوبعدى - دیجیتال سل ساخته خواهد شد.
این موسیقى محور درباره دخترى نوجوان است که در مسیر رسیدن به اه بلند پروازانه‌ی خود با تردید روبرو مى‌شود و ناگزیر باید دست به انتخاب بزند.
کارگردانان این اثر خبر داده‌اند که انیمیشن «دختر جنوب» در 10 دقیقه ساخته خواهد شد.
بر اساس این خبر، حسین ملایمی پیش از این ساخت انیمیشن‌هاى «سوسک کوچک» و «بدو رستم بدو» را در پرونده کاری خود ثبت کرده است.  
انیمیشن «پنکه» نیز اثری است به کارگردانی شیرین سوهانی که پیش از این موفقیت‌های گوناگونی را ب کرده است. اختصاصی از رزفایل تحقیق و بررسی در مورد اصغر هادی پور با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 94 متن :تحلیل واژگان و مضامین پر بسامد در مخزن الاسرار نظامینظامی که الهی گنجه ی سخن از گنجینه ی پنج گنجش بی گنج و خاطر عاطرش از تأمّل و تدبّر دست و پا ش تگان نو رسیده، امّا حریص به کشف گنج های نهانی از دریای معانی شعرش ، در رنج مباد ، صاحب خمسه است و به عقیده ی راقم این سطور یکی از حکمای خمسه ی شعر فارسی که عبارتند از : حکیم فردوسی ، حکیم ناصر خسرو ، حکیم سنائی ، حکیم خاقانی و حکیم نظامی ، می باشد . حکمایی که هر کدام در حفظ فرهنگ و آئین ایرانی و زبان همچون قند پارسی ید طولا که هیچ بلکه ید بیضا دارند . هر کدام از این حکما در جنبه ای از شعر فارسی به عنوان ی مسلّم و بی بدیل شناخته شده هستند .در این میان حکیم نظامی ، میدان دار عرصه ی داستان سرایی است . « قدرت تخیل نظامی و همدلی و پیوند عاطفی او با قهرمانان داستان – که گاه در خلال وقایع به یاد سرگذشت خویش نیز می افتد – و حسن قریحه و استعداد او در سرودن شعر غنائی و داستان عاشقانه موجب آمده است که در این کار در ادب فارسی شاعری یگانه و نامدار گردد . »در میان ادب دوستان وی « در انتخاب الفاظ و کلمات مناسب و ایجاد ترکیبات خاصّ تازه و ابداع و اختراع معانی و مضامین نو و دلپسند در هر مورد و تصویر جزئیّات و نیروی تخیّل و دقّت در وصف و ایجاد مناظر رائع و ریزه کاری در توصیف طبیعت و اشخاص و احوال و به کار بردن تشبیهات و استعارات مطبوع و نو در میان انی است که بعد از خود نظیری نیافته است . » و از میان پنج گنجش به قول عبد الحسین زرّین کوب « هفت پیکر نظامی با آن هفت قصّه ی شگفت انگیز و نفس گیر و پر ماجرا که لعبتان هفت گنبد برای شاه نقل می کنند خیال انگیز ترین و پر رنگ و نگار ترین منظومه از پنج گنج وی به شمار می رود».ولیکن تمام این توصیف ها از شیوه ی شاعری نظامی اغلب از توجّه به ظاهر شعر وی درک شده است و کمتر ی از محقّقان و نظامی پژوهان به عمق الفاظ توجّه داشته اند بنابراین شاید برخی از ویژگی های شعری نظامی هنوز چنان که باید در میان محافل ادبی آشکار نشده است . در این رساله به یک مورد از مواردی که در شعر نظامی کمتر بدان توجّه شده است می پردازیم و آن توجّه به گرایش و تعلّق خاطر وی در به کار گیری برخی از واژگان و مضماین با بسامد های زیاد در شعر است ، یعنی ؛ حکیم نظامی به برخی از واژگان و مضامین توجّه ویژه ای داشته و گاه با تکرار برخی واژگان در چندین بیت متوالی در پی ارائه ی شه ای خاص و مضمونی ویژه به خواننده ی شعرش بوده است ، هر چند که در بادی امر خواننده گمان می کند که هدف نظامی از تکرار واژگان به این شکل تنها رعایت صنعت زام بوده است امّا تنها کمی دقّت کافی است تا خواننده ی خوش ذوق در یابد که نظامی والاتر از آن است که واژگانی خاص را در اتی متوالی تنها برای رعایت صنعتی که بدیعیان آن را زام می نامند ، به کار ببرد بلکه حقیقت این است که در پس ی تکرار ، نظامی هدف و شه ای والا داشته است .از میان محقّقان تنها مرحوم یوسفی در چشمه ی روشن آن گونه که از فحوای کلامش پیداست متوجّه گرایش خاصّ نظامی به برخی از واژگان شده است امّا آنگونه که باید به تحلیل آن نپرداخته و در توصیف وارد شدن فرهاد به دربار خسرو می نویسند : « تکیه ی شاعر بر کلمات «کو ن » و «کوه » در توصیف فرهاد حشمتی خاص به صحنه ی ورود او به درگاه خسرو بخشیده است ».همچنین در زمستان 1384 مقاله ای به قلم فرزانه جناب آقای محمّد باقر محسنی در فصلنامه ی ادبیّات فارسی منطقه ی 2 با عنوان « شکرستان نظامی » به چاپ رسید که این بزرگوار – که حق ی بر گردن این حقیر نیز دارند – به این نکته ، یعنی ؛ گرایش نظامی به واژگان خاص توجّه نموده و در باره ی موضوع شکر و کاربرد آن در شعر نظامی مقاله ای به رشته ی تحریر کشیده بودند . ایشان در آنجا می نویسند : «نظامی گاهی آنقدر شهد کلام را می چشد که بر اثر تکرار لفظ شبح گونه ای از صنعت زام می آفریند که از آن میان می توان لفظ شکر را مثال زد » . نگارنده بر اساس مطالعات چندین ساله که در شعر نظامی داشته است ، موضوع رساله ی کارشناسی ارشد خویش را با عنوان « تحلیل واژگان پر بسامد در شعر نظامی » انتخاب نموده و به تحلیل تمامی واژگان پر بسامد در شعر نظامی دست یازیده است تا شاید راهی تازه فرا روی نظامی پژوهان گشوده شود . در مقاله ی حاضر جهت نشان دادن شیوه ی نظامی در به کار گیری واژگان پر بسامد تنها به ذکر و تحلیل واژگان پر بسامد در مخزن الاسرار، خسرو وشیرین و هفت پیکروی اشاره شده است. چرا که این سه اثر گزیده ای از تمامی آثار اوست یعنی مخزن الاسرار نمونه ای عرفانی، خسرو و شیرین نمونه ای بزمی و هفت پیکر نمونه ای بزمی و رزمی از آثار نظامی است. که به حول خدای تعالی به محضر اهل ادب تقدیم خواهد شد .در ادامه واژگان پر بسامد در مخزن الاسرار نظامی به ترتیب ذکر می شود که با تحلیل هر کدام از واژگان، انسان متوجّه قدرت شاعری و سخنوری حکیم نظامی می شود . به گونه ای که گاه ذهن خواننده ی متفکّر در شعر نظامی را به تحیّر وا می دارد و این همان سحر کلام نظامی است و آنچه که شاید سخنواران مقلّد وی به این قسمت از سخن وی دقّت نکرده اند . نظامی با استفاده ی پر بسامد از واژگان وخاص ، ذهن خوانندگان دقیق و ژرفکاو را به تأمّل و درنگ وا می دارد تا با شتاب از کنار این واژگان نگذرند و اندکی دقیق به آنها بنگرند تا شاید معانی و مفاهیم مورد نظر وی را – که اینگونه و با به کار بردن واژگان و مضامینی خاص در بسامدی بسیار که از ویژگیها و از هنر های شاعری وی است – در یابند و بدانند که در پس این تکرار ها نوعی تأکید آن هم تأکید بر مسئله ای خاص –که ذهن شاعر را به خود مشغول داشته و نمی تواند از کنار آن به سادگی عبور کند - وجوددارد . اینک تحلیل برخی از واژگان و مضامین پر بسامد در مخزن الاسرار حکیم نظامی .گنجور گنجه در آغاز مخزن الاسرار آنجا که از معراج نبیّ اکرم (ص) سخن به میان می آورد ، در شرح و بسط شب معراج و ح های وجود با به کار بردن واژه هایی خاص با بسامدی بسیار ما را به نکاتی چند در پس واژگان پر بسامدش راهنمایی می کند . به عنوان مثال در چند بیت آغازین معراج وقتی که می گوید :کرد رها در حرم کاینـــات هفت خط و چار حد و شش جهاتدیده ی اغیار گرانخواب گشت کو سبک از خواب ، عنان تاب گشت(مخزن الاسرار ،ص 27)بلا فاصله بعد از این که به گرانخواب شدن دیده ی مردم اشاره می کند محل را برای سخنرانی از به پرواز در آمدن مرغ جان مصطفی (ص) مناسب می بیند و در سه بیت متوالی به مسئله ی وج مرغ جان از قفس تن اشاره می کند که در تکرار واژه ی " مرغ" بدون شک عمدی در کار است که پس از ذکر ات بدان اشاره خواهد شد.لازم به ذکر است واژه" مرغ" را نظامی با تکرار و تاکید در سه اثر مورد بحث ما، یعنی؛ مخزن الاسرار، هفت پیکر و خسرو و شیرین به کار برده است که در بررسی واژگان پر بسامد هفت پیکر و خسرو و شیرین به آنها اشاره خواهد شد.حکیم می فرمایند :با قفس قالب از این دامگاه مرغ دلـش رفته به آرامگاهمرغ پر انداخته یعنی ملک قه در انداخته یعنی فلکمــرغ الهیش قفس پر شده قالبش از قلب سبکتر شده( مخزن الاسرار ، ص 27)همچنان که دیده می شود حکیم نظامی در سه بیت ، پشت سر هم واژه ی مرغ را با تأکید خاصّی تکرار می کند که نباید به سادگی از کنار این موضوع گذشت . نخست به نکته ای عرفانی -که اکثر عرفا بدان تأکید داشته اند- و آن همان محبوس بودن مرغ جان است در قفس تن، اشاره نموده است، چنان که مولوی نیز بدان اشاره داشته، می گوید :«من از بـرای مـصلـحت درحـبـس دنیا مانده ام حبس ازکجا من ازکجا؟! مال کرا یده ام درحبس تن غرقم به خون وزاشک چشم هرحرون دامان خون آلود را در خاک می مالیده ام »و حافظ شیرین سخن در این باره چنین می گوید :«چنین قفس نه سزای چو من خوش الحانیست روم به روضه ی رضوان که مرغ آن چمنم» در اکثر کتب عرفانی به محبوس بودن مرغ جان در قفس تن اشاره شده است و برخی در توجیه سماع گفته اند که مرغ جان از اشتیاق رسیدن به جایگاه اصلی اش چنان بی قراری می کند که نا خود آگاه به پرواز در می آید و قفس تن را هم با خود از جا بر میکند و این همان حکمت سماع است .در بیت بعد با اینکه واژه ی مرغ را دوباره می آورد امّا این بار با ایجازی کامل به عاجر ماندن ملائک از سیر با مرغ جان نبیّ اکرم اشاره می نماید و می گوید که ملائکه از همراهی وی عاجز شدند و « فلک به رسم
با
تحقیق و بررسی در مورد اصغر هادی پور
تماشای بیش از حد تلویزیون و اختلال در عملکرد مغز و روانآیا می دانستید تماشای زیاد تلویزیون می تواند تاثیرات منفی و جبران ناپذیری روی مغز بگذارد و موجب اختلال  در عملکرد آن شود سلامت مغز با تماشای زیاد تلویزیون در خطر می افتد بیشتر از سه ساعت نباید پای تلویزیون نشست  طبق یک مطالعه جدید، افراد جوانی که زیاد تلویزیون تماشا می کن. مجموعه: دنیای بازیگران

 مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی  مرتضی احمدی
نام اصلی : مرتضی حاج سید احمدی
زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
تولد: ۱۰ آبان ۱۳۰۳
وفات: ۳۰ آذر ۱۳۹۳
پیشه : بازیگر، گوینده، خواننده
همسر(ها) : زهرا جوانشیر
فرزندان : آزیتا (متولد ۱۳۳۷)
مازیار (متولد ۱۳۴۰)

مرتضی احمدی (زاده ۱۳۰۳) بازیگر سینما و تلویزیون و گوینده و خواننده ایرانی است.

تولد و تحصیلات
احمدی در ۱۳۰۳ در جنوب تهران به دنیا آمد. پدرش سَقط فروش بود. برای تحصیل ابتدا به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن به دبیرستان شرف و دبیرستان روشن رفت.

در شانزده سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به همراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه های تهران رتبه هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه آهن بازیکن و مربی (تا سال ۱۳۲۵) شد.
فعالیت حرفه ای
پس از چند تلاش آماتوری در تئاتر در ۱۳۲۱ با کمک عده ای از دوستانش «تماشاخانه ماه» را روبه روی باغ فردوس دایر کرد، ولی پس از چند هفته مجبور به ترک آنجا شد. در اوایل پاییز ۱۳۲۲ در تئاتر فرهنگ برای اولین بار پیش خوانی کرد و در نتیجه آن بازیگر تئاتر هم شد. مدتی بعد پدرش از فعالیت او در تئاتر مطلع شد و او را از خانه بیرون کرد. مرتضی احمدی پس از مدتی هم زمان با هن یشگی در راه آهن تهران به عنوان تعمیرکار استخدام شد.

مرتضی احمـدی برای اولین بار به سبک بیات تهران در پیش ها آواز خواند و نیز اولین بار (در ۱۳۲۲) ترانهٔ گلپری جون را اجرا کرد، که بسیار محبوب شد و به خاطر آن برای کار در رادیو تهران دعوت شد. در یکی از پیش ها ترانه ای دیگری به نام «کارگرم من» را اجرا کرد که به استقبال کارگران راه آهن و پس از آن منجر به اعتصاب کارگران راه آهن گردید که در نتیجه، مرتضی احمدی به بخش حسابداری راه آهن منتقل شد و پس از پایان اعتصاب دستگیر شد و در کلانتری تعهد کرد از آن به بعد ازاجرای آن پیش خوداری کند.

پیش ٔ دیگری نیز با اجرای احمدی به نام «قدس شاهین» (دربارهٔ ماجرای عده ای از سربازان یی به یک زن ایرانی) توقیف شد. ولی پس از اجرای مجدد آن در پاییز ۱۳۲۳ در جمعی خصوصی، محکوم شد شش ماه به کرمان تبعید شود که با پیگیری محمد مسعود، مدیر رو مهٔ مرد امروز که تصادفاً به تئاتر فرهنگ آمده بود ملغی شد. چندتا از پیش های دیگر با اجرای احمدی نیز توقیف شده است، از جمله پیش ای به نام «پیرهن زرده» که دربارهٔ گروه های فشار حزب دموکرات ایران که پیراهن زرد می پوشیدند بود و به کتک خوردن مرتضی احمدی و بازداشت او انجامید و پیش ای به نام «کارمند ت» که منجر به انفصال موقت او از خدمت در راه آهن شد ولی با اعتراض احمدی به دیوان عالی کشور لغو شد.

مرتضی احمدی در بهار ۱۳۲۴ از طریق مسابقات فوتبال با ناصر ف آرایی که در تیم «آفتاب شرق» بازیکن و مربی بود آشنا شد. در ۱۵ بهمن ۱۳۲۷ به دعوت ف آرایی به مراسم سالگرد افتتاح تهران رفت و در آن جا شاهد ترور محمدرضا شاه به دست ف آرایی بود که به کشته شدن ف آرایی و دستگیر شدن احمدی انجامید که پس از بازجویی و اثبات بی اطلاعی اش از ماجرا، آزاد شد.

احمدی در ۱۳۲۳ به رادیو تهران (چندی بعد در رادیو ایران و بعد از آن در رادیو و تلویزیون ایران)به کار اشتغال گزید، تا برنامه های کمدی اجرا کند. در دوره های مختلفی در رادیو کار کرد و از جمله تیپی به نام «بابا جاهل گریان» اجرا کرد و به سبک های مختلف ترانه و آواز خواند. در فروردین ۱۳۵۳ نقش اول سریال پربینندهٔ هردمبیل، نوشتهٔ پرویز خطیبی را بازی کرد در نظرخواهی از مردم در سال ۱۳۵۶ به عنوان محبوب ترین هن یشهٔ رادیو انتخاب شد.

وی در ۱۳۲۶ گویندهٔ های خارجی شد و از اعضای اولیهٔ انجمن گویندگان و س رستان گفتار (تأسیس در ۱۳۴۲) بود.

پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ احمدی بازیگری را کنار گذاشت و به مدت هفت سال به اهواز رفت. ولی پس از بازگشت به تهران از نو کار بازیگری را در سریالی تلویزیونی به نام تک مضراب از سر گرفت. از سریال های تلویزیونی دیگری که بازی کرده است می توان از سلطان صاحبقران، هفت شهر عشق (۱۳۵۶)، آئینه و زیر بازارچه (۱۳۷۷، رضا ژیان) نام برد.

در فروردین ۱۳۴۹ نیز احمدی به دعوت علی حاتمی ترانهٔ عنوان بندی حسن کچل را، ضربی خوانی کرد (که به نام روحوضی نیز شناخته می شود). در همین سبک در ۱۳۲۸ پنج صفحهٔ موسیقی برای یک شرکت انگلیسی ضبط کرد. مرتضی احمدی بیش از چهارصد ترانهٔ ضربی و صد و پنجاه ترانهٔ فکاهی خوانده است، این ترانه هااز نوشته های نصیری فر، نویسندهٔ کت است به نام مردان موسیقی سنتی و نوین ایرانکه بیشتر کارهای موزیکال مرتضی احمدی از آن کتاب گرفته شده است.    مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی  ازدواج
احمدی در ۹ مرداد ۱۳۳۴ با یکی از همکارانش در راه آهن به نام زهرا جوانشیر ازدواج کرد که در۲۵ اردیبهشت ۱۳۵۰ بر اثر سرطان درگذشت. احمدی از این ازدواج یک فرزند دختر به نام آزیتا (متولد ۱۳۳۷) و یک فرزند پسر به نام مازیار (متولد ۱۳۴۰) دارد.
   
آثار
دوبله
از ماندگارترین آثار مرتضی احمدی می توان به کار ص (نوعی دوبله) وی در مجموعه پینوکیو اشاره کرد که در آن در نقش «روباه مکار» به خواندن متن می پرداخت.

این مجموعه از محصولات شرکت «چهل و هشت داستان» است که در اوا دوران شاه و اوایل انقلاب به تولید محصولات فرهنگی برای ک ن ایرانی می پرداخت. دیگر اعضای این گروه عبارت بودند از ناهید یان در نقش «جینا»، نادره سالا ور در نقش پینوکیو و کنعان کیانی در نقش «گربه نره». ویژگی اصلی این اجرا از داستان پینوکیو، ادغام آن با سازوضرب ایرانی و ترانه های سبک روحوضی است که به این داستان خارجی حال و هوای کاملاً ایرانی می دهد؛ تا آنجا که قسمتی ویژه، جدااز خط سیراصلی قصه، برای نوروز و سفره هفت سین تهیه می شد و در آن قسمت شخصیت های داستان (پینوکیو، جینا، آقا روباهه و گربه نَره) به شمردن سین های، هفت سین و خواندن آواز جوجه وس می پردازند! شایان ذکر و گفتنیست که همین گروه چهار نفره کار دوبله کارتون ژاپنی این داستان را نیز بر عهده داشتند که بالطبع شرایط زبان و فرهنگ ژاپنی، در آن کارتون، جایی برای اضافه ِقطعات روحوضی، ساز و آواز ایرانی و یا تیکه کلام های فرهنگ فارسی از قبیل شمردن هفت سین و غیره را میسر نمی نمود.
سینما
مرتضی احمدی در ۱۳۳۲ برای اولین بار در سینما بازی کرد، در ی به نام «ماجرای زندگی» به کارگردانی «نصرت الله محتشم». از های دیگر او می توان به موارد زیر اشاره کرد.   «مرتضی احمدی» درگذشت
«مرتضی احمدی» بازیگر پیش وت تئاتر، سینما و تلویزیون در ۹۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.            سالنام کارگردان ۱۳۸۴ ستاره ها ۳: ستاره بود فریدون جیرانی ۱۳۷۵ مینا و غنچه محمد حسین پور
جهان خادم المله سرحد اکبر صادقی ۱۳۷۳ کلاه قرمزی و پسر ایرج طهماسب عروسی خون مجید جوانمرد حالا چه شود! محمد جعفری هرندی تحفه هند محمدرضا زهت ۱۳۷۲ بلندی های صفر حسینعلی لیالستانی ۱۳۷۰ یکبار برای همیشه سیروس الوند ناصرالدین شاه آکتور سینما محسن مخملباف ساده لوح مهدی فخیم زاده راه و بیراه سیامک شایقی خانه خلوت مهدی صباغ زاده ۱۳۶۸ ارثیه محمدکاظم بلوچی صنوبرهای سوزان عباس شیخ بابایی ۱۳۶۷ گراند سینما حسن هدایت ارثیه کاظم بلوچی تا غروب جعفر والی ۱۳۶۶ در انتظار حمیدالدین صفایی ۱۳۶۵ جدال در تاسوکی فرامرز قریبیان مأموریت حسین زندباف معما حسین زندباف ۱۳۶۴ اتوبوس یدالله صمدی مدرک جرم منوچهر حقانی پرست ۱۳۶۳ مردی که زیاد می دانست یدالله صمدی ۱۳۵۴ خانه اب نصرت کریمی ذبیح محمد متوسلانی فرار از حجله جواد طاهری ۱۳۵۳ موسرخه عبدالله غی آب حبیب الله کاوش ۱۳۵۲ جعفر جنی و محبوبه اش رضا صفایی تنها و گل ها ابوالقاسم ملکوتی ۱۳۵۱ مطرب اسماعیل نوری علاء قایقرانان رضا صفایی فرار از زندگی رضا صفایی قلندر علی حاتمی نانجیب عباس ایی ۱۳۵۰ شراره احمد نجیب زاده باباشمل علی حاتمی وحشی جنگل روبرت اکهارت فریاد سلیمان میناسیان
هراند میناسیان ۱۳۴۹ جنجال عروسی احمد نجیب زاده میوه گناه محمود کوشان شیرین و فرهاد اسماعیل کوشان ۱۳۳۲ ماجرای زندگی نصرت الله محتشم   مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی     تلویزیون سالنامسمتکارگردانتوضیحات ۱۳۸۷-۱۳۹۲ شکرستان راوی
صدا پیشه بابک نظری
سعید ضامنی برنامه کودک و نوجوان شبکه ۲ ۱۳۸۹ چاووش بهار بازیگر افشین ارب   ۱۳۸۸ مجموعه عروسکی
«بچه های کوچه دوستی» بازیگر هنگامه مفید   ۱۳۸۶ به همین سادگی بازیگر افشین ارب   ۱۳۸۴ تا غروب بازیگر محمد بنایی   ۱۳۸۴ مثل همیشه بازیگر سیدوحید حسینی   ۱۳۸۱ توپ گرد بازیگر بهروز بقایی   ۱۳۸۱ زیرگذر بازیگر محمد عمرانی   ۱۳۸۰ تازه چه خبر همسایه؟ بازیگر بهروز بقایی
سمواتی شبکه ۲ ۱۳۸۰ رستوران خانوادگی بازیگر مهمان حسین سهیلی زاده شبکه تهران ۱۳۸۰ خانه پدری بازیگر مهمان فریدون حسن پور
مسعود بهبهانی شبکه تهران ۱۳۷۹ خواستگاری پرماجرا بازیگر محمد بنائی   ۱۳۷۹ ماجراهای خانه قدیمی بازیگر اسماعیل میهن دوست شبکه ۱ ۱۳۷۹ پانزده مسافر بازیگر مهدی طاهری هر روز ظهر از برنامه «سیمای خانواده» پخش می شد. ۱۳۷۸ دردسر بزرگ بازیگر علی عبدالعلی زاده پخش در تعطیلات نوروز ۱۳۷۹ از شبکه ۲ ۱۳۷۸ دانی و من - سری دوم بازیگر علی عبدالعلی زاده شبکه تهران ۱۳۷۷-۱۳۷۸ زیر بازارچه بازیگر رضا ژیان شبکه ۲ ۱۳۷۶ گل های آفتابگردان بازیگر مهمان مسعود شاه محمدی در برنامه سیمای خانواده پخش می شد. ۱۳۷۵-۱۳۷۶ تهران ۱۱- ۵۹۵ ج ۴۸ بازیگر مرضیه برومند بازی در اپیزود «تحقیق» ۱۳۷۵ ببخشید بازیگر رضا کرم رضایی   ۱۳۷۵ فروشگاه بازیگر احمد بهبهانی شبکه ۳ ۱۳۷۵ نوعی دیگر بازیگر مهمان بهروز بقایی   ۱۳۷۴ مجموعۀ داستانهای «قصه شب سیما» بازیگر مسعود فروتن بازی در اپیزودهای «ضامن» و «خانه عشق» - شبکه ۱ ۱۳۷۴ کت و شلوار خواستگاری بازیگر سعید سلطانی پخش در نوروز ۱۳۷۵ - شبکه ۱ ۱۳۷۴ زائر غریب بازیگر اکبر صادقی نویسنده: «بهمن زرین پور» ۱۳۷۳ اشتباه در اشتباه بازیگر جواد انصافی   ۱۳۷۱ بیا تا گل برافشانیم بازیگر خسرو ملکان   ۱۳۷۱ آ ین سند بازیگر رضا گنجی   ۱۳۷۰-۱۳۷۱ تعطیلات نوروزی بازیگر خسرو ملکان در نوروز ۱۳۷۱ از شبکه ۱ پخش شد. ۱۳۶۹ چای و لبخند بازیگر احمد بهبهانی   ۱۳۶۹ کمند خاطرات بازیگر سید ضیاءالدین دری
حسین خندان
هوشنگ پاکروان   ۱۳۶۹ آرایشگاه زیبا بازیگر مرضیه برومند   ۱۳۶۷ بخش چهار جراحی بازیگر مسعود فروتن شبکه ۱ ۱۳۶۶ آئینه (سری سوم) بازیگر فریدون فرهودی شبکه ۱ ۱۳۵۶ چنگک بازیگر محمد متوسلانی
جلال مقدم،
فریبرز صالح
فرخ ساجدی   ۱۳۵۵ مجموعه طنز تلویزیونی «پنجره ها» بازیگر اسماعیل احمدی   ۱۳۵۴ سلطان صاحبقران بازیگر علی حاتمی این سریال در ۱۳ قسمت و بصورت سیاه سفید،
برای نخستین بار از «۱۵ آبان ۱۳۵۴» و برای بار دوم،
از «۷ تیرماه ۱۳۵۶» پخش شد. ؟ هفت شهر عشق بازیگر نظام فاطمی   ۱۳۵۱-۱۳۵۲ هردمبیل و هردم کلنگ بازیگر پرویز خطیبی   ؟ چهره ها بازیگر پرویز خطیبی   ۱۳۴۰-۱۳۴۵ تک مضراب بازیگر علی محزون   کتاب شناسی * کهنه های همیشه نو (ترانه های تخت حوضی)، مرتضی احمدی (گردآورنده)، ناشر: ققنوس *من و زندگی: خاطرات مرتضی احمدی، مرتضی احمدی، ناشر: ققنوس *پرسه در احوالات ترون و ترونیا، مرتضی احمدی، ناشر: هیلا *فرهنگ بر و بچه های ترون: کلمه های ویژه، واژه ها، اصطلاحات و ضرب المثل های تهرانی، مرتضی احمدی، ناشر: هیلا    تصاویر مرتضی احمدی مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی  مرتضی احمدی مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی  تصاویر مرتضی احمدی مرتضی احمدی,بیوگرافی مرتضی احمدی,زندگینامه مرتضی احمدی  مرتضی احمدی   منبع:wikipedia.org از بازیگران بیشتر بدانید «مرتضی احمدی» درگذشت بازخوانی یک گفت و گوی شیرین فوتبالی با مرحوم مرتضی احمدی:چه کتکی زدم به خسروانی تاجی! خاطرات مرتضی احمدی؛ از زندانی شدن تا ارشادی متفاوت درخواست مرتضی احمدی قبل از مرگ چه بود؟ عیادت عارف از مرتضی احمدی + ع مرتضی احمدی بستری شد
گالری آ ین ع های اینستاگرام ترلان پروانه در سال ۱۳۹۵
طرز تهیه آیس پک خانگی خوشمزه