ص قدرت طلب یا منادی اخلاق بازی های جناحی تان را تقدیس نکنید

به نقل از خبرگزاریها در مورد ص قدرت طلب یا منادی اخلاق بازی های جناحی تان را تقدیس نکنید : در مجله تدبیر دیدم چند نفر درباره اخلاق ب و کار نوشته اند و اینکه چقدر ضروری است و مانند آن بسیاری از بحث های اخلاقی فعلی چیزی شبیه به موعظه است که مدیر باید این باشد و آن باشد، به شدت بر این باورم: 1) اخلاق مبتنی بر وظیفه چندان به کار نمی آید و باید با زبان اخلاق فایده باور پیش رفت. 2) اخلاق مدیریت/ ب و کار فعلی که افراد را "انسان" و نه "ان. مسعود کوثری: مناظره ها چند نکته را روشن کرد؛ نخست، با اینکه بارها به خود یادآور می شویم که اخلاق مهم است و باید اخلاق رقابت تقویت شود، اما باز هم پای را از مرز اخلاق بیرون می گذاریم. طرز تهیه پسر ایرونی:
گوشت, پوست و استخوان: به طور میانگین 15کیلوگرم
چربی عضله نما: 60کیلوگرم
تافت و چسب مو : 3 قوطی
قدرت زبون بازی : 72ساعت بی وقفه
دروغگویی: 20بار در ثانیه
قدرت ابراز علاقه: 60 اسب بخار
قدرت پیچوندن : 30دور در دقیقه
تنبلی: عصاره ی 70 آدم فراخ
صبر و شکیبایی: در این مورد ذائقه ای می باشد
... قدرت حرکت چشم:380 درجه در ه. مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که داور بازی این تیم مقابل پدیده اسان اخلاق را باخته است. واژه "اخلاق" از نظر لغوی جمع "خُلْق" به معنای خوی، طبع، سجیه و عادت است، اعمّ از این که آن سجیه و عادت نیکو باشد یا زشت و بد. (قرشى، سید على اکبر، قاموس قرآن، ج ‏2، ص 293. طریحى، ف الدین، مجمع البحرین، ج ‏5، ص 156)
دانشمندان علم اخلاق و فیلسوفان برای اخلاق تعاریف متعدّدی بیان د. تعریفی که از میان تعریف های دانشمندان ی می‏توان جمع بندی نمود عبارت است از: اخلاق و قواعد فقه چکیده:
فقه و اخلاق و به تبع قواعد فقه و اخلاقی ، از جمله علوم ا وی اند که ارتباط و اشتراک مبنایی با یکدیگر داشته و در بسیاری از اه مشترک اند. در این مقاله، ضمن بیان رابطه فقه و اخلاق ، به مبانی و اه مشترک این دو علم پرداخته شده و در نهایت نگاه اخلاق به قواعد فقه مورد بررسی قرار گرفته است. حجت ال سید علی اکبر حسینی اخلاق و کارشناس برنامه معروف (اخلاق در خانواده)، دار فانی را وداع گفت. فضای ایران به شدت از اخلاق فاصله گرفته است. تمام جریان های ایران حاضر هستند برای رسیدن به قدرت از تمام واقعیت های موجود بگذرند تا به کرسی از کرسی های قدرت را به دست بگیرند. اخلاق در ورزش جودو به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش، حجت الله مرادی، رئیس کمیته آموزش در جدیدترین مقاله آموزشی خود به مبحث اخلاق در ورزش جودو پرداخته است.
هرجا در جامعه حرفی از ورزش به میان می آید در اذهان عمومی قدرت ورزیدگی، صلابت جسم در فکر متبادر می گردد که این موضوع نمی تواند نمودار خوبی از ورزش باشد زیرا ورزشی ارزشمند است که علاوه بر رشد جسمی، رشد معنوی، روحی و معرفتی را در خود نمایان سازد که روش جوانمردی و فتوت است. همشهری دو - مینا فرقانی: هیچ نمی گوید من بی اخلاقم! اتفاقا همه ادعای اخلاق مداری دارند و همدیگر را هم به رعایت اخلاق دعوت می کنند؛ در فضای مجازی هم که خدا را شکر همه اسوه انسانیت و الگوی شهروند قانون مدار هستند! افول اخلاق در میان ما
✳️من دریافتم که قصه ی افول اخلاق در میان ما دلایلى داشته که من دو دلیل از مهم ترین آن دلایل را متذکر می شوم :

اول این که در دوره ‏ای ، علم فقه غلبه خاص یافت .
تأکید بر این که انسان ِ مسلمان ى است که رفتارش با فقه منطبق باشد ...

دلیل ‏ دوم این ‏که ما قرن ‏هاست حتى پیش از ورود به ایران، در زیر سایه. موقت کرمان گفت:اخلاق مداری از ویژگی های مهم حضرت محمد (ص) است ما نیزباید به تبعیت از از مکارم اخلاق بهره مند شویم. سرمربی تیم فوتبال پیکان به دلیل مصاحبه علیه سازمان لیگ به کمیته اخلاق معرفی شد.‏ حجت ال والمسلمین سیدعلی اکبر حسینی، اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر امروز در 79 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهر دار فانی را وداع گفت. الوالوخواهش می کنم اگر منصفانه و با تأسی به اخلاق دینی به موضوع بنگریم خواهیم دید: بُرد به هر قیمتی و با ترفندهایِ خارج از قاعدۀ بازی؛ هرچند پیروزی است، فتح است، قدرت می آورد... ولی دلچسب نیست! زیبــــــــــا نیست! محبوبیت نمی آورد، ارزش و اعتباری هم ندارد... انی که تمسک به هر روشی – هرچند مذموم و ناپسند – را برای ماندن در اریکۀ قدرت . بر این اساس کمیته اخلاق از اسماعیل قلیچ خانی، رییس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی دعوت به عمل آورده تا قبل از بازی با پرسپولیس هماهنگی هایی صورت بگیرد و حاشیه خاصی از سوی پرشورها در بازی با پرسپولیس ایجاد نشود. در بخش پایانی مناظره رئیسی و قالیباف را خطاب قرار داد و به قالیباف گفت: «شما همیشه طرحت لوله بود». او همچنین به رئیسی گفت: رضا را جناحی نکنید. میلاد رسول خدا(ص) یک سیاستمدار بزرگ بود (ص)، مسلماً به دنبال قدرت بود، چون نجات بشر بدون قدرت امکان ندارد!
دلیل این همه اذیت (ص) این بود که دنبال قدرت بود
چرا حدیث «بُعِثتُ لِاُتَمّمَ مَکارِمَ الاخلاق» مشهور شده؛ با اینکه سند محکمی ندارد؟
شاید 1400سال است که سعی شده وقتی نام (ص) را می شنویم یاد اخلاق بیفتیم نه سیاست!
قرآن می گوید علت بعثت انبیاء «درگیری با طاغوت» است، اما بین ما مشهور شده که اخلاق است!
ما باید برای تبلیغات دینی در جامعۀ خودمان متأسف باشیم که تصویر دقیق و صحیحی از رسول خدا(ص) و کاری که انجام داد به مردم نداده اند ___________________
حجت ال پناهیان:
⭕️ تمام درگیری انبیاء سرِ مسائل بوده نه سرِ برگزاری کلاس اخلاق! / مسأله، درگیر شدن ان با قدرت طلبان است
⭕️ دلیل این همه اذیت (ص) این بود که دنبال قدرت بود
⭕️ قرآن می گوید علت بعثت انبیاء «درگیری با طاغوت» است، اما بین ما مشهور شده که اخلاق است! / البته اخلاق هم در شمار اه انبیاء الهی هست، اما یک خدا، اول اصلاح وضع جامعه را دنبال می کند.
⭕️ تا قدرت دست انسان های سالم نباشد، معیشت و دیانتِ مردم اصلاح نخواهد شد
⭕️ چرا (ص) در مدینه سیاست را بر کار اخلاقی مقدم کرد؟/ تا وقتی فرمانداران و مسئولانِ درست در جامعه حاکم نباشد، کارِ فرهنگی «شوخی» است!
⭕️ (ص) بعد از هجرت به مدینه، آنجا را به یک پادگان تبدیل کرد/ وج از مدینه بدون اذن جایز نبود
⭕️ چرا حدیث «بُعِثتُ لِاُتَمّمَ مَکارِمَ الاخلاق» با اینکه سند محکمی ندارد این قدر مشهور شده؟/ شاید سعی شده وقتی نام (ص) را می شنویم یاد #اخلاق بیفتیم نه #سیاست!
⭕️ مشکل انبیاء سرِ درگیر شدن آنها با قدرت طلبان بود و الا ی به خاطر درس اخلاق دادن، پیغمبری را نمی کُشد!
✅ اگر ستادهای امر به معروف، برنامۀ ششم توسعه را رها کنند و به #بی حجاب های خیابانی بپردازند، یقیناً به انحراف رفته اند
✅ در تعلیمات دینی نباید مباحث کلامی بر مباحث غلبه یابد/ تعلیمات دینی باید مانند قرآن باشد، نه تحت تأثیر برنامه ریزی های علمای اخلاق و کلام
⭕️ امروز واژۀ «قدرت» طوری شده که اگر ی بخواهد بگوید «رسول خدا(ص) دنبال قدرت بودند» باید عذرخواهی کند!
رسول خدا(ص) یک سیاستمدار بزرگ بود. و ما باید برای تبلیغات و تعلیمات دینی در جامعۀ خودمان #متأسف باشیم که تصویر دقیق و صحیحی از رسول خدا(ص) و کاری که انجام داد و در تاریخ عیناً رخ داده، به مردم نداده اند.
#متن_مشروح + صوت: bayanmanavi.ir/post/3480 طرز تهیه پسر ایرونی:
گوشت, پوست و استخوان: به طور میانگین 15کیلوگرم
چربی عضله نما: 60کیلوگرم
تافت و چسب مو : 3 قوطی
قدرت زبون بازی : 72ساعت بی وقفه
دروغگویی: 20بار در ثانیه
قدرت ابراز علاقه: 60 اسب بخار
قدرت پیچوندن : 30دور در دقیقه
تنبلی: عصاره ی 70 آدم فراخ
صبر و شکیبایی: در این مورد ذائقه ای می باشد
... قدرت حرکت چشم:3. دژاگه پس از حضور در کمیته اخلاق امروز در دیدار تراکتورسازی مقابل سایپا با پیراهن آستین بلند بازی کرد. معاون دفتر نهاد نمایندگی ی در دانشکده فنی و حرفه ای شهید مهاجر گفت:هدف از بعثت انبیا کامل اخلاق بود و قیام عاشورا نیز تجلی از تکمیل اخلاق بوده است. امروزه «دین» کارکردهای فرعی و عرضی خود را که در قدیم داشته از دست داده است و تنها کارکرد اصلی و ذاتی آن یعنی «اخلاق» برای آن باقی مانده است.«اخلاق» مناسبات انسان را با جهان پیرامون خود و از جمله انسانهای دیگر تعیین و تنظیم می کند. اگر اخلاق بر پایه این بینش استوار گردد که انسان از جنس خداست و خدا برای آف انسان از روح خود مایه گذاشته و. مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم حجت ال والمسلمین سید علی اکبر حسینی، «اخلاق در خانواده» صبح ۱ تیر ۱۳۹۷ از مسجد فائق واقع در خیابان هفده شهریور با حضور جمع کثیری از مردم به سمت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.
حجت ال سیدعلی اکبر حسینی، اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر دیروز در 79 سالگی به عل. ابراهیم امینی-عضو شورای شهر تهران: شهردار تهران اخیرا طی اظهاراتی به غفلت صورت گرفته از موضوع اخلاق شهروندی و ضرورت تقویت روح و روان شهر اشاره و تأکید کرده که تهران به شدت از ضعف اخلاق شهروندی رنج می برد. حجت ال والمسلمین سیدعلی اکبر حسینی، تهران و اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر امروز در 79 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهر دار فانی را وداع گفت. کمیته اخلاق به تیم پرسپولیس مهلت داد تا شنبه درباره رفتار غیراخلاقی بیرانوند تصمیم بگیرد. طبق روالی که تیم ستاره سرخ از هفته اول بازی های لیگ گتاب آغاز کرد در هر بازی به برترین بازیکن تیم از نظر فنی و اخلاق جایزه ای از طرف اسپانسر تیم (املاک قادری) اهدا می شود. در هفته دوم لیگ تیم ستاره مقابل تیم یادمان فضل اله زاده به میدان رفت که با انتخاب کادر فنی احمد میرزاپور م ع باتعصب تیم به عنوان برترین بازیکن هم ازنظر فنی و هم از نظر اخلاق انتخاب شد و جایزه خودرا دریافت کرد. ضمن تبریک ب رئیس جمهور منتخب و هوادارنشون، از تمام رقیبان ایشون و هوادارانشون تشکر میکنم ک دوباره با احترام گذاشتن ب رای اکثریت مردم ب همه درس اخلاق دادند. امیدوارم با تکرار این گونه رفتارهای اخلاق مدارانه در دوره های آینده شاهد تکرار اشتباهات تلخ گذشته نباشیم. آقای رئیس جمهور ... فراموش نکنید شما ب ازای تمام رای هایی ک نیاوردید ... . مسئول کانون هواداران تیم تراکتورسازی اعلام کرد که جلسه اش با مسئولان کمیته اخلاق جهت همفکری برای بازی با پرسپولیس بوده است. در مدتی که کمیته اخلاق به این پرونده ورود کرده، کفاشیان و تر ان در چند نوبت در کمیته اخلاق حاضر شده اند و در آ ین جلسه ای که گذشت قرار بر این شده بود که نایب رئیس فدراسیون فوتبال در جلسه بعدی مدارک خود را تحویل کمیته اخلاق دهد. قدرت دریایی ایران منادی صلح و دوستی ملت ها استرئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اهمیت هم افزایی راهبردی نیروی دریایی و در تضمین قدرت دریایی کشور گفت: قدرت دریایی ایران منادی صلح و دوستی برای ملت ها است.  سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی با گرامیداشت هفتم آذر ماه روز نیروی دریایی ، قدرت دریایی ایران را منادی صلح و دوستی برای ملت ها دانست و تاکید کرد: هم افزایی راهبردی نیروی دریایی و روند قدرت افزایی دفاعی ایران در دریا را تضمین کرده است. مدیر حوزه های علمیه گفت: باید در بحث فلسفه اخلاق، فقه و اخلاق زن و خانواده که مرتبط با مباحث حوزه های علمیه است، بیشتر و بهتر از قبل کار شود تا با ساماندهی لازم در این عرصه شاهد حل مشکلات و معضلات قشر مهم و تاثیرگذار ن باشیم. امکان زندگی اخلاقی کاری که اخلاق می کند، قانون قادر به انجامش نیست. اما فقها وقتی قدرت گرفتند، در صدد برآمدند با قانون مردم را به دین برسانند و دیندار کنند. نا گفته پیداست که هیچ حکومتی تعیین کننده اخلاق جامعه نیست و آشکارست که قانون عقب تر از اخلاق گام بر می دارد. قانون حامل حداقل اخلاق است، اما جامعه به بیش از آن نیاز دارد."
وظیف. همشهری دو - سیدمهدی سیدی: می گویند ما، مهربانی هاست؛ اخلاق و مداراست. عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و شه ی گفت: در شرایط کنونی، هم قم و هم کشور نیاز به چتر اخلاقی و فرهنگی دارد. زهرا شجاعی رییس مجمع بانون اصلاح طلب کشور در سفر به م آباد، خود را خدمتگزار مجموعه ن اصلاح طلب عنوان کرد و افزود:اخلاق انتخاباتی و اخلاق تکه گم شده پازل جامعه امروز ماست و نه تنها در مباحث بلکه در سایر مباحث اقتصاد ،اجتماعی و... نیز نیازمند رعایت اخلاقیات هستیم. همشهری دو - حجت ال : همسرم خوش اخلاق نیست، پدر و مادرم من را درک نمی کنند، همسایه موجب آزار من می شود، م قدرت بیان خوبی ندارد و... ازجمله انتقاداتی است که ما نسبت به دیگران مطرح می کنیم اندر سخن رضا (ع) که فرمود " نزد خداوند ، کافر خوشرو از مؤمن ترش رو عزیزتر است."
خوب این به چه معنی است؟
ببینید اخلاق نیکو و خوشرویی نتیجه ایمان است... یعنی مؤمن به خدا اخلاق نیکو دارد و خشمگین نمیشود ... (به عبارتی به صفات ائمه اطهار است ... یعنی صادق و راستگو است , کاظم است و خشم خود فرو میبرد ... حسن است یعنی خلقش و ظاهرش نیکو و زیباست و. برجسته اخلاق از خدشه به و بسیار نگران بود و اظهار کرد: مسئولین عزیز کشور ما به گونه ای عمل نکنند که روزی مردم بگویند این نباشد. باید مراقب باشیم آنچه خطا کردیم، اشتباه کردیم، بد عمل کردیم و رفتار غلط داشتیم ضربه به نزند چون اگر ضربه خورد دیگر خسارت است. حجت ال و المسلمین سیدمهدی طباطبایی، اخلاق و عضو شاخص جامعه ت مبارز روز گذشته دار فانی را وداع گفت. *** پروژه ی دین و اخلاق[1]


ابوالقاسم فنایی


بی جستجو ایمان ما از جنس عادت می شود[2]
1. درآمد

رابطه ی دین و اخلاق موضوعی است که صاحب این قلم سالهاست در قالب پروژه ای تحقیقاتی درگیر آن است. در این جستار به معرفی ابعاد گوناگون این پروژه خواهم پرداخت و جایگاه و ربط و نسبت آن را با برخی از پروژه های مشابه خواهم کاوی. رئیس فرهنگستان علوم ی قم گفت: نگاه فقیهانه به اخلاق بسیار مهم است و باید در تمدن شیعی نگاه عالمانه به اخلاق داشته باشیم. امروزه بین دو حوزه تربیت و اخلاق فرق هایی مطرح شده است تا آن جا که صاحب نظران علوم تربیتی و حوزه اخلاق آن دو حوزه را دو علم مستقل می دانند، گر چه سابقاً و در یک جا مورد استعمال و بحث قرار می گرفت. گروهی به علم الاخلاق و فلسفه اخلاق روی آورده و جمع دیگری به مباحث علوم تربیتی اشتغال و علاقه دارند. بیچاره سگ . بیچاره اخلاق . بیچاره سگ وقتی گفته می شود سگی بگذار ما هم مردمانیم . که ما مردمان چه گلی بسر زده ایم در مردمان بودنمان که سگی را فرو گذاریم . که سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس و دیگر سگان چه کم گذاشته اند در زندگی ما مردمان که هر چه را که گند است منسوب می کنیم به سگ . زندگی سگی . اخلاق سگی . که اگر سعدی نامبردار در هفتصد هشتصد سال پ. مهدی طارمی قبلا دو جلسه به کمیته اخلاق رفته و توضیحاتی ارائه داد. با توجه به مطرح شدن دوباره پرونده و باز شدن زوایای جدید، مدیران سابق باشگاه و مهدی طارمی را به کمیته اخلاق احضار کردیم مدیر خانه اخلاق پژوهان جوان قم از برگزاری سی و پنجمین کارگاه "فلسفه اخلاق طلاب" در قم خبر داد. کمیته اخلاق از محرومیت دروازه بان تیم صبای قم به مدت سه ماه خبر داد. به گزارش شفقناورزشی، با اعلام کمیته اخلاق، محسن فروزان، دروازه بان تیم صبای قم به مدت سه ماه از کلیه فعالیتهای فوتبالی محروم شد. محسن… رییس سازمان حج وزیارت: نگاه جناحی به انتخاب مدیران استانی حج وزیارت نداریم اوحدی گفت: به هیچ وجه در انتخاب مدیران استانی حج وزیارت نگاه جناحی نداریم بطوری که در عرض یک سال گذشته فقط دو مدیر کل حج و زیارت درسطح کشور تغییر کرده اند و سعی ما هم اینست که از بین مجموعه کارگزاران و با تجربه ها در این زمینه استفاده شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، سعید اوحدی معاون و رئیس سازمان حج و زیارت کشور دهم تیرماه سال ۱۳۹۳ در جمع کارگزاران زیارتی استان گلستان در هتل شهاب گرگان گفت: استان گلستان با وحدت و همزیستی مسالمت آمیز شیعه و سنی الگوی کشور ماست و من در دوران دفاع مقدس و دوران هشت سال اسارت خودم دیدم که اقلیت ها که الگوی اخلاق بودند چشم طمع دشمن را کور د و به کشور عزت و افتخار دادند.

اوحدی افزود: دموکراسی به عنوان آ ین روش عقلانی بشر برای جابه جایی مسالمت آمیز قدرت و اخلاق به عنوان مهم ترین شاخص تمایز نوع بشر از موجودات در منازعه جدی قرار دارند. امروزه «دین» کارکردهای فرعی و عرضی خود را که در قدیم داشته از دست داده است و تنها کارکرد اصلی و ذاتی آن یعنی «اخلاق» برای آن باقی مانده است.
«اخلاق» مناسبات انسان را با جهان پیرامون خود و از جمله سایر انسانها تعیین و تنظیم می کند که بر پایه نسبت انسان با آفریدگار جهان و زندگی استوار گردیده است. به این نوع اخلاق، «اخلاق خدا محور.