طرز دوختن خیمه عاشورا

به نقل از خبرگزاریها در مورد طرز دوختن خیمه عاشورا : بسیاری از اوقات ید دستکش آماده که رویکردی مرسوم محسوب می شود، به واسطه آنکه به طور معمول دستکش ها در چند ساز بیشتر تولید نمی شوند، یک دستکش ایده آل را نصیب یدار نمی کند. به همین دلیل برخی سفارش دوخت دستکش می دهند اما اساساً چگونه برای دوختن دستکش اندازه گیری می شود و در این زمینه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ زنجان-معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان زنجان با انتقاد از اینکه کمتر به مفهوم زیباشناختی عاشورا پرداخته شده، گفت: هنر بهترین راه برای انتقال فسلفه عاشورا است. ادامه: هنر بهترین راه انتقال فلسفه عاشورا است مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: ظهر روز عاشورا همزمان با برگزاری مراسم خیمه سوزان در میدان 15 داد، پذیرش مسافر در این ایستگاه مترو انجام نمی شود.
ورود حسین (ع) به مکه، ماندن چهار ماه و پنج روز در این شهر و تبلیغ برای قیام، حرکت از مکه به طرف کوفه، استقرار در کربلا، چگونگی خیمه زدن، عدم آغاز حمله تا عصر تاسوعا و علت ی آن، بخش دیگری از مطالب ارائه شده به زائران است که در روایتگری عاشورا صورت می گیرد.

بعد از طرح این مسائل چگونگی رخداد عاشورا توضیح داده می شود و زائر دربار. حالا هم که نشسته ام به دوختن، هی کوک می زنم و می شکافم. به سادگی ِ وقتی که می نویسم و پاک می کنم. انگار که.. انگار روی خطوط پارچه هم راه می روم و برمی گردم.زمانی فکر می چیزهایی مث کتاب و نامه دستنویس و وسایل نقاشی خوشحال کننده ترین هدیه های روی زمین باشند برایم.. خب ، من بلد نبودم با پارچه و نخ و سوزن حرفی بزنم. دوختن برایم هیچ وقت جذ تِ خو. الان ساعات اولیه عاشوراست.عاشورا یعنی روز دهم ماه محرم.نه عاشورا یعنی تنهائی شیعه.نه عاشورا یعنی نبرد همیشگی بین حق و باطل.نه عاشورا یعنی مظلومیت تاریخی شیعه.نه عاشورا یعنی ایثار و فداکاری و وفای به عهد عباس.نه عاشورا یعنی حلق کودک شش ماهه.نه عاشورا یعنی تیر سه شعبه.نه عاشورا یعنی تشنگی بی حد و حصر.نه عاشورا یعنی روز تجلی ولایت.نه عاشورا یعنی پایمردی یک گروه اندک.نه عاشورا یعنی فاستقم کما امرت.نه عاشورا یعنی قرآن ورق ورق شده.نه عاشورا یعنی غم و اندوه زینب.نه عاشورا یعنی خار مغیلان در پای ک ن.نه عاشورا یعنی .....چه میگویم عاشورا یعنی عاشورا.همین. همزمان با ظهر عاشورا، مردم و هیئات مذهبی شهرستان با حضور در مسجد صدیقه طاهره(س) ظهر عاشورا را به ت شهرضا اقامه د. اطلاق کلمه «عاشورا» بر دهم ماه محرم، پس از به شهادت رسیدن حضرت حسین و یاران آن حضرت، صورت پذیرفته است و در دوره پیش از بر دهم ماه محرم عاشورانمیگفتند.کاروان اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز دوم محرم به سرزمین مقدس کربلا فرود آمد و تا روز عاشورا در آن سرزمین بودند به لحاظ آن که حوادث مهم کربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتف. جانشین فرمانده کل گفت: انقلاب ی و جهاد ما در هشت سال دفاع مقدس انبساط یافته ظهر عاشورا است، و به تعبیر ی جنگ ما قطره ای در مقابل سختی ها و مصیبت های عاشورا بود. دبیر شورای نگهبان در دیدار امت در و هیئت همراه گفت: توصیه من به شما این است که برادران و خواهران ما در را با حسین(ع) و اهل بیت حسین(ع) و همچنین عاشورا و مکتب عاشورا آشنا کنید. ادامه: مسلمانان را با حضرت سید ال (ع) و عاشورا آشنا کنید پرسش؟در منابع تاریخی، در شرح وقایع روز عاشورا، پس از ذکر این مطلب که حسین (ع) صبح را با اصحاب اقامه و آرایش را تعیین فرمودند، این گونه آمده است" :أمر فضرب له فسطاط ، ثم أمر بمسک فمیث فی جفنة، ثم دخل الحسین فاستعمل النورة و"...
که نشان می دهد دستور دادند تا خیمه‏اى ب ا کنند و مقدارى وسایل نظافت بیاورند و آن را در ظرفى قرار دهند، سپس وا. سخنگوى سازمان انتقال خون با بیان اینکه همه مراکز اهداى خون در تاسوعا و عاشورا فعال هستند، گفت: مردم نذر خون را محدود به تاسوعا و عاشورا نکنند. وقتی نام عاشورا به گوش می رسد، آتش سو کی از غم، دل را در بر می گیرد و اشک، امان را می برد. وقایع دردناک عاشورا تا بعد از ظهر که هنگامه شهادت حسین علیه السلام بود ی ری جنایات را به خود دید و از شهادت حسین (علیه السلام) به بعد سرزمین کربلا شاهد فجایع و جنایاتی خاص در مورد اهل بیت بود.سال 61 ه.ق عصر روز دهم محرم لشکر یزید بعد از این که حسین (عل.
شیخ رجبعلی خیاط :
در عالم معنا به من توصیه کرده اند که (( زیارت عاشورا )) بخوان.
تا زنده اید زیارت عاشورا را از دست ندهید.
با هدف تبین اه قیام عاشورا و واقعه کربلا اجرای طرح فرهنگی از عاشورا تا اربعین در شهرستان خوی آغاز شد. سید بن طاووس در کتاب «اقبال الاعمال» برای شب عاشورا دعا و های بسیاری نقل کرده است. حرم علی ابن موسی الرضا (ع) در شب عاشورا میزبان عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است. روزهای تاسوعا و عاشورا روزه گرفتن نفی شده و خواندن های مستحبی سفارش می شود. حرم علی ابن موسی الرضا (ع) در روز عاشورا میزبان عزاداران حضرت سیدال (ع) است. حجّ را واگذاشت تا کعبه‏ای دیگر بنا سازد؛ همان که دعای عرفه‏اش را بین راه می‏خواند. ابراهیمِ کربلا، مُحرِمِ حجّی دیگرگونه است؛ حجّی که از حلقوم اسماعیلش زمزمِ خون می‏جوشد و سعی صفا و مروه‏اش، هنگامه‏های خیمه تا میدان است. عاشورا، عید قربان اوست. عرفه‏ی او، ناله‏هایی است که به شوق شهادت، به آسمان پر می‏کشد. تلبیه، «هل من ناصرٍ . شهردار کلانشهر کرج همزبان با فرارسیدن سالروز شهادت حسین (ع) و یاران وفادارش عنوان کرد: عاشورا، یک روز در جغرافیای خاص نیست. گستره عاشورا چنان وسیع است که تاریخ، ظرفیت آن را ندارد.عاشوراست که "رس " را از "اسارت" باز می شناساند و "حیات" را از "ممات" می باوراند. مداح اهل بیت (ع) شهر بجنورد گفت:یکی از اه نهضت عاشورا زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت است. بسمه تعالی
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع) جماعت
سخنرانی از ساعت 5:20 الی 5:40
( توسط حاج آقا پور محمدی جماعت محترم)
مداحی و قرائت زیارت عاشورا از ساعت 5:50 الی 6:30
لیست اسامی ذاکرین مراسم زیارت عاشورا 1394 هجری شمسی

مجلس نام مداح روز ایام هفته
زیارت عاشورا برادران حمیدحسن وحسین جواد اول محرم پنج شنبه
زیارت ع. اگر عزاداری میکنیم باید شورمان به شعور مجهز باشد ، هر عاشورائی بر عرفه ای تکیه دارد ، آیت الله محی الدین حائری : حضرت حسین (ع) در شب عاشورا یک جور سخن گفت و در روز عاشورا یک جور دیگر : شب عاشورا ، سخن از ( نمیخواهم ، احتیاج ندارم ، بروید ، بیعتم را برداشتم ) بود ، روز عاشورا میگوید : بیائید به من کمک کنید ، آیا یاور و مددکاری هست ؟ هل من ناص. مراسم عزاداری روز عاشورا در زاهدان با حضور اقشار مختلف مردم و مسؤولان برگزار شد. شیراز- ولی فقیه در فارس گفت: عاشورا تابلو ارزش ها و ضد ارزش هاست و ما باید با درس گرفتن از ارزش های عاشورا به دنبال دریافت خوبی ها باشیم. حضرت رضا(ع) می فرماید: « ی که در روز عاشورا از انجام کارهای مورد نیاز خویش پرهیز نماید، خداوند، حوائج دنیا و آ ت او را برآورده کند. مراسم معنوی زیارت عاشورا مطابق با روال هر پنجشنبه ، در محل خانه کتابخانه و با حضور جمعی از اعضاء و کارکنان کتابخانه برگزار شد . مدیحه سرایی و قرائت زیارت عاشورا از برنامه های این مراسم بوده است . خانم هلاکویی نیز بانی پذیرایی این جلسه بودند . • پررنگ‏تر از خون، حدیثى در عاشورا نوشته نشده است که دل‏هاى کربلایى آن را بخوانند.
• عطر تربت کربلا بر دوش قلم‏هاى عاشورایى نشسته است تا بنویسند: لبیک یا حسین!
• عاشورا، صحن مطهرى بود که اذن آن، خون عباس(علیه السلام) است و توسل به باب الحوائج، کلید ارتباط با فلسفه عاشورا.
• عاشورا، تولد دوباره حیات آدمیّت و حماسه جاودان عشق و تجلّی زیبای توحید است.
• عاشورا، نقطه اوج ادای امانت انسان است. عاشورا، نمایش قدرتِ روح در کوران حوادث و نشانه آرامش در توفان بلاهاست.
عاشورا از ریشة عشر به معنای ده و دهم و تاسوعا از ریشه تسع به معنای نه و نهم است .
این لفظ فقط بر نهمین و دهمین روز محرم اطلاق شده است.
به لحاظ آن که حوادث مهم کربلا در روز نهم و دهم ماه محرم الحرام اتفاق افتاد، این دو روز را برجسته تر نموده و به نام تاسوعا و عاشورا یعنی روز نهم و دهم محرم الحرام در فرهنگ مسلمانان به ویژه شیعیان از جایگاه خاصی بهره مند شد. ادامه مطلب... مراسم عزاداری و سوگواری سیدال (ع) همزمان با روز عاشورا در تمامی ای کشورمان در حال برگزاریست.
عاشورا سراپردۀ راز (بخش اول) 
عاشورا سراپردۀ راز (بخش دوم) 
عاشورا سراپردۀ راز (بخش سوم) 

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به اهمیت بازشناسی قیام عاشورا، نگاه فقهی را مهم ترین و اصلی ترین نگاه به قیام عاشورا ذکر کرد. تعدادی زن و مرد از حرمت شکنان روز عاشورا، در خیابان یک جوان رهگذر را که ظاهری مذهبی داشت، محاصره و پس از کتک زدن، کاملاً د.
عزاداری عصر عاشورا 1393 مسجد جامع دانسفهان همراه با پخش زنده از شبکه استانی قزوین و شبکه های سراسری وبین المللی ایران مانند: شبکه خبر .العالم. پرس تی وی.شما. شبکه 3. و ...دانسفهان مسجد جامع عصر عاشورا 1393
دانسفهان مسجد جامع عصر عاشورا 1393

دانسفهان مسجد جامع عصر عاشورا 1393دانسفهان مسجد جامع عصر عاشورا 1393
مهدی فرخ زاد از شهر دانسفهانکیک بو ینگ دانسفهان حوزه و در قم گفت: امروز افرادی که به عنوان ی م ع حرم بوده، حاصل انتقال فرهنگ عاشورا در طول سال های متمادی به بشریت هستند. ادامه: ی م ع حرم حاصل فرهنگ عاشورا هستند برای من تمام شدن ظهر عاشورا پایان نیست ، آغازی است برای یک دوره سیصد و شصت و پنج روز دیگر که روزگار عاشقی را رقم میزند . پایان عاشورا برای مهمان هایی است که تنها یک دهه به مهمانی حسین علیه السلام آمده اند ولی برای عشاق یک دهه میزبانی بود و بعد روز از نو ...روزی نوکری از نو. برای همه دعا برای شمایی که محتاج دعا بودید....یا علی چگونه خیاطی یاد بگیریم؟ راه دوختن انواع پیراهن  بچه گانه تا  دوزی آموزش  خیاطی بانوان رایگان   چگونه از یک  خیاز  مبتدی به  یک  خیاط حرفه ای  تبدیل  شویم  و  پول  هم  در بیاوریم چگونه خیاطی یاد بگیریم؟ بیشتر خانمها که  به  خیاطی  علاقه  دارند  و  هم چنین آقایانی  که  مانند  خانم . گروه معارف: آزاد ی ساری، اظهار کرد: زیارت عاشورا زیارتی است که در جاى جاى آن چگونه زیستن را نشان مى دهد و چگونه مردن را ارج مى نهد. ادامه: زیارت عاشورا بیانگر چگونه زیستن و چگونه مردن است بجنورد- موقت بجنورد گفت: انقلاب ی در نهضت عاشورا ریشه دارد و پرچم عاشورا به دست ان انقلاب است. ادامه: ریشه انقلاب در نهضت عاشورا است/۱۵۸۰ بیمار سرطانی در اسان شمالی مسئول نمایندگی ولی فقیه در عاشورا گفت: منطق و شیوه پاسداران انقلاب ی برگرفته از مکتب عاشورا و نهضت حسینی (ع) است. مردم همدان در سوم عاشورا خود را شریک غم زینب(س) و خاندان بنی هاشم (ع)می دانند. گردشگران خارجی در یزد با فرهنگ عاشورا و دلیل از خود گذشتگی حسین (ع) آشنا شدند. شما در این گزارش می توانید، پاسخ سوال های خود را بنا به استفتائات مراجع تقلید درخصوص احکام روز عاشورا بخوانید. عضو مجلس خبرگان ی گفت: هیچ نقطه ضعفی در اصحاب حسین(ع) در واقعه عاشورا نبود و آن ها در اوج مقام تسلیم قرار داشتند. عزاداران حسینی به یاد آ ین سیدال ء (ع) در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر عاشورا را به جماعت اقامه د. فرهنگ عاشورا، زمینه ساز قیام ملت های مستضعف در تمام جهان است. هیئت جوانان عاشورایی طبق سنت هر ساله ، بعد از صبح روز عاشورا نذری خود را بین مردم تقسیم د . گفتنی است پس از آمادگی در روز تاسوعا؛ از بعد از ظهر این روز ، درب های این مکان به روی همگان باز بود تا در ثواب این امر خیر شریک شوند و دیگ های های حلیم را هم زده و حاجات خود را از خدا خواسته و نذر کنند. نذری حلیم روز عاشورا هیئت جوانان عاشورایی تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادداشتی را با عنوان «زیبایی عاشورا» در کانال تلگرامی خود منتشر کرد. «با نام و یاد او که تنها آرامش بخش دلهاست» دل نوشته های تنهایی عاشورا یعنی طوفان عشق حسین کربلا، عاشورا یعنی رد پای اشک و خون تا به خدا، عاشورا یعنی در دشت خشک و بی عاطفه، مشق شور عشق انصاف برادر، با صفا. لطفاً به ادامه مطلب توجه کنید