طنز چرا خودمان از ز له بدتریم

به نقل از خبرگزاریها در مورد طنز چرا خودمان از ز له بدتریم : همه ما کم وبیش وقتی در شرایطی نابسامانی گرفتار می شویم گوشمان روی هر توصیه ای بسته می شود و درنهایت راه خودمان را می رویم و کار خودمان را می کنیم. دلیل مان هم این است که هر توصیه ای می کند شرایط ما را نمی داند و به قول معروف نفسش از جای گرم بلند می شود و همین تعبیر می شود دلیل این که راه خودمان را برویم و به کاری که فکر می کنیم درست است ا. سرمربی تیم فوتبال الاهلی گفت: پرسپولیس یک تیم بسیار قوی است و ما تلاش خودمان را می کنیم تا برابر این حریف، بازی خودمان را به نحو احسن اجرا کنیم. سرزنش شدن مدام برای اغلب ما اتفاق ناخوشایندی است. اینکه خودمان دائما در حال سرزنش و ایراد گرفتن از خودمان باشیم واقعا حس تنفربرانگیزی است. صدای درونی که ممکن است به مرور زمان ما را به خودت یبی سوق دهد و عزت نفس ما را از بین ببرد. ا اما بازنده بودن و کارها را نصفه و نیمه رها باعث […] نوشته چگونه به خودمان افتخار کنیم؟ اولین بار در چطو. همه ی ما کم و بیش این تجربه را داریم، چه در ع های دسته جمعی و چه در ع پاسپورت یا شاتی که دوست مان از ما می گیرد: از ع خودمان راضی نیستیم. گشاد است.
+ یک لطفی به خودمان کنیم و سال جدید متفاوت باشیم. کوشاتر و مصمم تر. احترام به خودمان طور مثلا. فرهنگ یعنی دروغ نگوییم
تهمت نزنیم
صداقت پیشه کنیم
حقایق را با ناحق نپوشانیم
اگر تا امروز دروغ گفته ایم دیگر دروغ نگوییم
از الان و از خودمان شروع کنیم
اگر تا دیروز دروغ شنیده ایم دیگر دروغ نپذیریم
از الان و از خودمان شروع کنیم
اگر تا دیروز تهمت زده ایم دیگر سخنی که در آن شک و دودلی و اتهام است به زبان نیاوریم
توی یک رابطه هستیم بعد از اولین قرار شام ،تمام شب را به این فکر می کنیم که :
یعنی او به من چه حسی دارد؟ و حتی یک بار هم از خودمان نمی پرسیم من به او چه حسی دارم؟

ماه ها میگذرد بعد از ا ین دعوا عصبی جلوی آیینه می رویم و دستمان را توی موهایمان می کشیم که : اگر او دیگر مرا نخواهد چه؟ و هیچ وقت از خودما. در امتیاز دادن به خودمان. در رتبه بسیار پایینی قرار میگیریم..اشتباهات بسیار زیادی داریم.و از اشتباهاتمونم درس نمی گیریم...خیلی راحت ی رو مس ه می کنیم.از رنج هایه ی خوشحال می شویم...خودمان برایه دیگران قضاوت می کنیم..با اطمینان راه کجو که می دونیم آ عاقبت نداره رو می ریم...و در آ دوستمان را درجایی دوست داریم که یک جایی به دردمان بخورد.ودر. اینک خودمان را دوست داشته باشیم اموزش میخاهد اینک به عقب بازنگردیم و خودمان را تحقیر و سرزنش نکنیم، اموزش میخاهد اینک بلد باشیم حالمان را خوب کنیم وقتی درونمان غوغاست، اموزش میخاهد اینک چطور با تنهایی هایمان کناربیاییم اموزش میخاهد اینک چطور ی ک تا دیروقت بیداریم را سرکنیم اموزش میخاهد و حتی اینک گاهی دلمان ب حال خودمان بسوزد و ب. تحمل تحقیر به بهانه ی دوست داشتن فرد مقابل، کاری با روح و مغز شما می کند که تصورش را هم نمی توانید ید.

آدم ها در رفت و آمدند
چیزی که در نهایت برای خودمان باقی می ماند، خودمان است.
باید خیلی
خیلی
خیلی
مراقبش باشیم...
انقلاب درباره جایگاه راحل فرمودند: شخص در دل ما جایی داشت که هرگز نظیر او را برای هیچ دیگر در دل خودمان نیافتیم، تا امروز هم نیافتیم. سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: خوشبختانه سرنوشت مان در بازی فردا دست خودمان است و باید با پیروزی بازی فردا را پشت سر بگذاریم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز به بسیاری از جنبه های استقلال رسیده ایم و نیازهای دفاعی خودمان را در همه بخش ها تامین می کنیم.

میگه چرا در مورد روز جهانی زن و هشت مارچ مطلب نمی نویسی؟
چه بنویسم؟ همه میدانیم نصف جامعه مان در بنداند ( در بند سنت، فرهنگ، خانواده، جبر های اجتماعی و ...).دوست دارم از تلاش برای حفظ عزت نفس این نصفه ی جامعه مان بنویسم از خودمان و خودمان و خودمان
اماچه کنم که امروز یا بهتر بگویم این روزها فقط به نصف جامعه ام فکر نمی کنم. فکرم . دفاع گفت: احترام به تمامیت ارضی، یکپارچگی و حاکمیت ملی کشور های منطقه از اصول ثابت سیاست خارجی ایران است و بر این اساس امنیت پا تان را امنیت خودمان می دانیم. جانشین فرمانده کل گفت: موشک ها سرمایه های دفاعی کشور هستند و هرگز نمی پذیریم خودمان را خلع سلاح کنیم. 65 هزار چینی قرمزپوش در یوم بودند و یک صدا تیم شان را تشویق می د. من از هواداران خودمان می خواهم تا با لباس سفید به یوم بیایند تا از همان لحظه اول برتری خودمان را بر حریف دیکته کنیم. باید بپرسیم چرا ممکن است از پروژه بازسازی کنار گذاشته شویم؟ چه ی را باید سرزنش کنیم؟ ت ؟ بشار اسد؟ روسیه؟ یا خودمان؟ من فکر میکنم بیش از هر ی باید خودمان را سرزنش کنیم و دنبال پاسخی برای این پرسش باشیم که چرا در حوزه امنیت، کشورهای منطقه دست کمک به سوی ما دراز می کنند اما همان دست ها در زمینه اقتصاد و تجارت به عقب کشیده می شود و به سوی. رویای بودن ها دست از سر آدم بر نمی دارد.همیشه این سوالم بی جواب بوده که چرا ما این همه از خود دوریم؟، چرا نمی توانیم به هیچ طریقی با خودمان آشتی کنیم؟ همیشه حواسم مان باشد که هستیم، نفس می کشیم، راه می رویم، می خندیم، می گرییم و ....چقدر عجیب است که نگاه مان برای پیدا خودمان به دور دست هاست، از دست هایمان برای چشمان مان سایه بان درست می .
خودت را کجا جاگذاشتی؟

بدون شک در زندگی همه ما انسان ها لحظه هایی وجود داشته اند که در آن، افراد و یا چیز های باارزش خودمان را در گذر زمان گم کرده ایم و به دست فراموشی س ایم. و یا اینکه به نحوی از وجود آنها در کنارمان غافل شده ایم. اگر چه نسبت به همه آنها کر و کور و گنگ بوده ایم ولی همه آنها در تمامی لحظه های زندگی در کنار ما و گا.

میگه چرا در مورد روز جهانی زن و هشت مارچ مطلب نمی نویسی؟
چه بنویسم؟ همه میدانیم نصف جامعه مان در بند اند ( در بند سنت، فرهنگ، خانواده، جبر های اجتماعی و ...).دوست دارم از تلاش برای حفظ عزت نفس این نصفه ی جامعه مان بنویسم از خودمان و خودمان و خودمان
اماچه کنم که امروز یا بهتر بگویم این روزها فقط به نصف جامعه ام فکر نمی کنم. فکرم . ما بیش از این که در برابر یک جریان متخاصم خارجی فعال و منسجم باشیم٬ نگران فشارها و برچسب ها و تهمت ها و ملامت ها و سرزنش ها و بهره برداری های جناح های داخل خودمان هستیم و این روند تنها خودمان را در برابر خطرهای خارجی ضعیف و منفعل می کند. مرد می شویم اگر : در وقت دردهایمان خودمان را فریاد کنیم .. در وقت دلتنگی مان خودمان را بباریم .. در وقت بی ی مان خودمان را صدا کنیم .. باید باور کنیم تنها آمده ایم و تنها باید چمدانمان را ببندیم و از این دنیا برویم . رفتن مرد میخواهد ،، مرد این روزگار باشیم .. +الفبای درد از لبم می تراود ،، الف لام میم از لبم می تراود ++ الحمدُلله طلسم آذرماه در حال ش ته شدن است .. +++برای زیبایی ی زمستان دعا کنیم .. شمر ش را می خواند... روزه اش را هم می گرفت...
آشکارا هم فسق و فجور نمی کرد...
و شاید اهل رشوه و ربا هم نبود...
معاویه و ابن زیاد و عمر سعد هم همین طور...
یادمان باشد...
زیارت عاشورا که می خوانیم...
وقتی که رسیدیم به "لعن الله..." هایش...
لحظه ای به خودمان گوشزد کنیم:
نکند این "لعن الله..." شامل حال ما هم بشود؟؟؟
-مایی که گاه خودمان را-
"ارزانتر" از شمر و عمر و ابن زیاد می فروشیم..... مهناز افشار حواشی اخیر جشنواره فجر را به ضرر سینما دانست و درخواست کرد که نقص ها و ایرادات را باحضور داشتن و نه تحریم بیان کنیم. مهاجم تیم فوتبال منچستریونایتد گفت:گمان می کنم اگر روی کار خودمان تمرکز کنیم، مطمئنا کارمان را به اتمام خواهیم رساند و موفق می شویم. تبریز گفت: متاسفانه به جایی رسیده ایم که البسه تولید ایران را با مارک ترکیه از ترکیه یا بازار خودمان یداری می کنیم در حالی که همین تولیدات با کیفیت بالا در کشور خودمان تولید شده است. کاپیتان تیم فوتبال گسترش فولاد گفت: بازی بسیار خوبی را انجام دادیم و تاکتیک خودمان را به حریف دیکته کردیم. رو مه شهروند نوشت: یکی از نجات یافتگان از ٢٢ساعت سرمای کشنده می گوید: ما مجبور شدیم مسیر بازگشت را تغییر دهیم. خودمان را برای چندساعت سخت آماده کردیم. به هرحال باید از ارتفاع ٣٨٠٠متری در آن شرایط اب جوی پایین می آمدیم. سرمربی استقلال گفت :خوشحالم با برد عاون را پشت سر گذاشتیم و از فردا خودمان را براى مصاف با العین آماده مى کنیم بلا ه سال 1392 با همه خوبیها ذو بدی هایش به پایان رسید وما ها هر کدام هم از خودمان خاطرات خوب و بد بجای گذاشتیم............بیائیم کمی به عملکرد ی اله مان فکر کنیم و جایگاه خودمان را نزد افکار عمومیبسنجیم . راستی شما نظرتون راجب به خودتون چیه ؟در هر صورت برای همه دوستان ارزوی سالی خوب و پر برکت و سر شار از سلامتی و دلخوشیو براورده شدن حاجات ار. یادگار با تأکید بر اینکه با رفتارتان آموزش دهید و حرف بزنید، تصریح کرد: باید مردم را به سمت خوب شدن ببریم؛ نه اینکه برای آنها تعریف هایی از خوب بودن داشته باشیم. راهش این است که این فضا را از خودمان… این جنگ با این که به ما هیچ ارتباط نداشت و ما داخل جنگ نبودیم... در عین حال به واسطه همین جنگ، ایران قحطی شد؛ در ایران نان پیدا نمی شد. یک چیزی بود سیاه، مثل این عبای من ... می دادند مردم. یک دانه نان سنگکی شما در تهران پیدا نمی کردید. در قم که ما بودیم، تمام دکان ها بسته شده بود و هیچ پیدا نمی شد. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پیروزی برابر استقلال خوزستان برای قهرمانی ما در لیگ برتر یک برد ارزشمند بود و حالا خودمان را برای دربی و جشن قهرمانی آماده می کنیم. بیایید شهامت داشته باشیم و به جای اینکه زندگی مان را صرف این کنیم که خودمان را به ارزش هایی که به ذهنمان القا شده شبیه کنیم در اوج کمال و زیبایی خودمان باشیم.
هر یک از ما موهبتی منحصر به فرد برای این جهان است، به شرط اینکه حقیقتا خودمان باشیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر در برابر فساد مقاومت نکنیم ش ت می خوریم. بارها این را گفته ام که اگر خودمان را اصلاح نکنیم و به اصلاح جامعه قیام نکنیم، حتماً سقوط خواهیم کرد. نشسته بودم کنار خانمی که بی وقفه پچ پچ می کرد اونو می بینی اسمش اینه کارش فلانه خودش بهمانه !! اون یکی که ایستاده پسر ی پسر ی پسر عموی دختر ی همسایه ی دوست من هست خانوادگی اینجورن !!!و ... و ... و ...   ت و بی ع العمل نشستم آ ش ابرویی بالا داد و نگاهی کرد و برگشت به طرف خانم سمت راستی و ادامه داد ... ذره بین را از روی زندگی دیگران برداریم بگیری.
هیچ چیز عوض نشده است...که بازی می کردیم و توی بازی مثلاً شب می شد و چشم هایمان را می بستیم و چند لحظه بعد چشمهایمان را باز می کردیم و می مالیدیم که مثلاً صبح شده...که حالا چشم به هم می گذاریم؛ شب می شود...صبح می شود... عمرمان می گذرد...که توی بازی، یک نفر بابا می شد؛ یک نفر مامان می شد؛ یک نفر بچه می شد... خوش می گذشت تا اینکه دعوایمان می شد. مرحله دوم پویش ''از خودمان شروع کنیم'' عصر روز پنج شنبه ٢٢ تیرماه کار خود را آغاز کرد. آدم های اطراف خودمان مانند اقوام، فامیل، دوستان و همکاران را ببینیم، انی که با افراطی در یک زمینه، عاقبت خوبی نصیبشان نشده است. یادمان باشد به هیچ عنوان این سرنوشت نبوده و خدا هم نخواسته است که این طور بشود، فقط آنها بلد نبوده اند که امروزشان را ببینند و فردایشان را پیش بینی کنند. بهتر است به جای قضاوت و انتقاد درباره دیگران، به فکر. میدانی؟ مشکل جماعت ایرانی آن است جوگیرند...از سر احساساتشان تصمیم میگیرند، اعتمادی به هم ندارند و اما همیشه دنبال یک ناجی میگردند که نجاتشان بدهد ، بی آن که هیچ حس میهن پرستی درستی درون هیچ کداممان باشد...همین ز له اخیر با تمام تلخی اش شده است یک سوژه برای نمونه...هر ایرانی شده است یک جیمزباند با یک شماره حس که میخواهد به ز له زده ها کم.